A. m DER Kerk en School. Zater Eilt V ergaderingen. Leest de Advertentie van Campfe n's Stof f eerderij Heelame-MededeeiËngen. Firma Vooral de opvoeding is zoon voornaeme zaek, omdat uut ons gezin kerk en staet ge» bouwd worre. Is in de gezinnen de toestand niet nae den eisch van Gods Woord, dan gaen mun strakjes onherroeppeluk an ofzakken Vooral de moeders haavre hier un djere roe» ping. Ik houwe dichte voor un haop kriste» lukke gezinnen mun harte vast as ik de moe» ders daervan, as zukke opgedirkte pauwen, over onze straeten zie<e stappe. Laet ons echter op dezen dag ons voor Gods aangezicht verootmoeduge, in Hem om Zien genade bidde, om da r Hie ons bewaerde in spaerde, ons leven beelemaele an Hem te weide, opdat mun in 't jaer dat mun noe weer ingaen, welgemoed onze levensweg magge bewandelen, in onze roeping zoo trouw meu» geluk magge vervulle. De tie»en worre recbtdeur ernstugger, in 't is an aolles te merken dat mun nae 't einde toegaen, 't schient of de volkeren van Europa, in aok ons eige volkje hier in Nederland God de rik toe wille keere. De uutspattingen van de zonde worre al erger, de ontkenning van God wordt aol beslister In noe is de groote vraeg mar, wat doet de Kerke, in wat doewe wiele persoonluk om die ofval te stuiten, in de massa te wiezen op Jezus, De Kerke vooral, want ze is de Pilaer in vastigheid der waerheid, aol 't werk op 't breeje terrein der algemeene genaode is vruch» teloos as de Kerke der roeping niet verstaet. Ze hoeft geen deel te nemen an de stried buuten der eige terrein, ze mag dat niet doewe. Mar ze mot begriepe dat der leden voedsel geesteluk voedsel noodig haawe, om welge moed den levensweg te bewandelen, onze be« liedenis noemt de Kerke hier op aerde de strie ende Kerke. Verschrikkeluk is de roeping die op de ambtsdragers in leden rust, want God straft niks zwaerder as veronachtzaemen van die roeping in taek. Zoo gaen we dan 't Nieuwe iaer weer in, we wete niet wat dat ons brienge zal, mar dat behoeve mun aok niet te weten. Ziende in 't gebod in blind in de toekomst behoort un kristen te leven. In as mun dan mar recht magge beseffe, dat mun nergens recht of an» spraek op haawe, dat aol'es wat mun ontvan» gen van tiedelukke zoowel as geestelukke ze» geniengen verzoodigd in verbeurd is, in alleen deur Gods vrie.e genaode ze ons toekomme. Kan 't niet aores of mun zalle God aok voor dat jaer God om kracht om hulp bidden, op» dat men trouw bevonde magge worre. FLAKKEEËNAER MIDDELHARNIS. Door Burg en Weth is aan de Bataafsche Import Mij vergunning verleend tot het plaatsen van een benzine»in» stallatie in het perceel B 375 b. Door de vereeniging Dorcas is "iaan be» hoeftige oude menschen alhier per hoofd een gift gegeven van f 3.— Met Kerstfeest is alhier door beide Zon» dansscholen aan de kinderen een ieestje bereid. Aan alle kinderen zijn boekjes en geschenken uitgedeeld. Bij den correspondent der arbeidersbe» middeling hebben zich als werkloos doen in schrijven 32 personen namelijk 21 landarbei» ders, zeevisschers 5, Metselaars 2, Timmerman 1, Oppermans 3. Als een bijzonderheid zij gemeld, dat deze week door den landbouwer W. Peeman nog hooi van het land binnengehaald is van de derde snee. Terwijl Donkersloot van Stad a. h. Haring» vliet alhier bezig was met het opladen van autobanden had hij 't ongeluk te vallen waar» door bij zijn been ernstig kneusde. Per auto is hij naar buis gebracht. Door de vereeniging landbouwbelang «M'harnis.-S'dijk» zijn tot bestuursleden geko» zen de heeren J. Koert en L. J Buth Laatst» genoemde in de plaats van den heer M Peek» stok. Door het dochtertje van J. v. Wezel Oostdijk is een handtaschje gevonden en door het dochtertje van den Rijksveldwachter M v. Es, Schoolstraat, een portemonnai met eenig geld er in. Van de cursus Machineschrijven welke alhier onder leiding van L. Kruik Dir. der Erkende Pont School te Brielle, in de O. L. school gehouden wordt slaagden op het 1.1. gehouden examen Mej. T. den Hollander Middelharnis, K, Waling en G. de Geus te Nieuwe Tonge, C. Mulder en L. Verhoeve te Stellendam en den heer A. van Oostenbrugge te Dirksland. Voor de 2e cursus verwijzen wij naar de advertentie voorkomende in ons blad van heden. DEN BOMMEL. Aan P. Fokker is gegund bet wegruimen en verrijden van den grond aan den Schaapsweg naar den onderberm van den Oostdijk. Bij afslag is de pastorie der N. H. Kerk afgemijnd door S. van Nieuwaal op f 1170. Vertrokken Lijntje Adriaantje van Put» ten naar Nieuwveen, Pieternella van Wezel naar Oude Tonge, Eliza van Diggelen naar Amerzoden, Maria Lodder en zoon naar den Bommel, Jan van Dam naar Oude Tonge. Ingekomen Abraham de Waal van Anvers, Jenneke van Wijk van Haarlem, NeeltjeLod» der van den Bommel, Anthonia Maria Gootjes van Middelharnis. Bakker P. A van den Berge heeft bij het aanzetten van de motor een stuk hout in zijn oog gekregen. Dr. Entdz moest ge» neeskundihe hulp verleenen. Bij Woud van Dam ontstond een begin van brand Eenige meubelen, vloerkleed en kleederen werden een prooi der vlammen. Met vereende krachten mocht het gelukken erger te voorkomen. Dhr. P J van Ravestein heeft zijn be» noeming tot Hoofd der Openbare School aangenomen en hoopt 1 Jan. in dienst te treden. Het bes'uur der IJsclub is 3ls volgt sa» meogesteldL. Hokke Lz. voorzitter, Jacob Korteweg vize»voorzitter, L. T. Ras secretaris, P. J. Koster penningmeester, J. J. van Ree adjunct, K. Troost commissaris, Joh. Birkhoff commissaris. Terwijl het U-jarig dochtertje van L. Kloet door het raam lag, viel dit naar bene» den, waarbij het armpje zoodanig werd ge» kwetst dat dr. Entdz onmiddellijk hulp moest verleenen. OOLTGENSPLAAT.* De verordening op de winkelsluiting, welke door den Raad dezer gemeente werd aangenomen, is van den volgenden inhoud: Van de winkelsluiting. Art. 140a. Het is verboden een winkel, inbegrepen barbiers en kappersalons, rij wielreparatie»inrich« tingen, voor het publiek geopend te hebben: a Op Zondagen. b. Op andere dagen voor 's morgens 5 uur en na 's avonds 10 uur. Art. 140b. Deze bepalingen zijn niet van toepassing op a. Apotheken b. inrichtingen waarvan in of krachtens de algemeene politieverordeningen een sluitings» uur is bepaald c. alle lokaliteiten, niet vallende onder b, doch die blijkens hare inrichting bestemd zijn voor het gebruik ter plaatse van de aldaar verkochte eet» en drinkwaren. Art. 140c. Voor de toepassing van de bepalingen dezer verordening wordt onder winkel verstaan elke besloten ruimte, aanhoorigheid of erf, niet uitsluitend fabriek of werkplaats en waar goederen anders dan uitsluitend voor weder» verkoopers, gedurende meer dan een dag in de maand voorhanden zijn, ook al maakt het ten verkoop voorhanden hebben slechts een onderdeel van het uitgeoefende bedrijf uit. Art. 140d. Is op het uur voor de winkelsluiting voor» geschreven nog publiek in den winkel aan» wezig, dan mag dit nog worden bediend doch niet langer dan gedurende vijftien minuten. Art. 140e. Een winkel wordt als voor het publiek geopend beschouwd zoolang er publiek aan wezig is of winkelbedienden aanwezig zijn, behoudens het geval in het vorig artikel voorzien. Art. 140f. Het venten op den weg. behalve met druk werken, is, onvermindert het bepaalde bij art. 87b, verboden op de uren waarop het ver» boden is winkels voor het publiek geopend te hebben. Art. 140g. Burgemeester en Wethouders zijn bevoegd, bij openbare kennisgeving eene al of niet voorwaardelijke ontheffing te verleenen van de verbodsbepaling dezer afdeeling a. algemeen ten aanzien van alle winkels voor enkele in die kennisgeving aan te wijzen dagen of gedeelten van dagen b. ten aanzien van alle winkels op eene tentoonstelling, fancy fair of andere soortge lijke inrichtingen van tijdelijken aard, voor een in die kennisgeving vast te stellen tijdperk. Art. 140h. Overtreding van eene verbodsbepaling der artikelen 140a tot en met g, wordt gestraft met hechtenis van ten hoogste 6 dagen of een geldboete van ten hooste vijf en twintig gulden. OUDE TONGE. Bij A P. de W ont. stond een begin van brand. Door toegeschoten hulp kon erger voorkomen worden. B. en W. maken bekend dat een verzoek is ingekomen van C. H. Heestermans, brood» bakker om een 2 P.K benzinemotor te mogen plaatsen in een perceel alhier. Naar men verneemt heeft C. Vogelaar onderhands een woniDg gekocht van M. E. Heestermans alhier. NIEUWE TONGE. Memento Mori 1 De wed. T. M. werd Zaterdag j.l. plotseling on» wel. zakte ineen en was een lijk. Het zoontje van H. N. had het ongeluk door het ijs te zakken Met den schrik en een nat pak kwam hij vrij. J.l. week werden van hier 3600 balen uien vervoerd. Peen werden niet verzonden. J 1 Donderdag is een patiënte van elders per ziekenauto naar Rotterdam vervoerd tot het ondergaan van een operatie. Belanghebbenden worden er wel attent op gemaakt dat het om geld nieuwjaarwen» schen langs de huizen der ingezetenen ver» boden is. Tegen overtreders zal proces»verbaal worden opgemaakt. Naar men ons bericht wordt het leden» tal van de vereeniging steun bij Ziekenhuis» verpleging steeds grooter. Binnenkort wordt een vergadering gehouden tot het benoemen van een bestuur. In 1926 werd alhier 4 maal de gelegen» heid opengesteld tot kostelooze inenting en herinenting. Tot geneeskundige, belast met het ver richten der doodschouw, is voor 1927 alhier aangewezen Dr. C. van Gelder. De Kerstdagen hadden, evenals vorige jaren, alhier een kalm verloop. Bij den Correspondent der Arbeidsbe» middeling staan alhier geen werkloozen in» geschreven. Als bestuurslid van het begrafenisfonds «Eigen Hulp» alhier, is aan de beurt van aftreding dhr. A. van Alphen Pz. en als boekhouder dhr. B. Dekker. DIRKSLAND.* De derde winterlezingzal gehouden worden op Donderdag 6 Januari a.s. te 7 uur, in het koor der N. H. Kerk. Als spreker treedt op de heer Van Selmsvan Hilversum. Zijn onderwerp luidt«Met pho» totoestel en spade in Palestina». De heer Van Selms is j.l. zomer gedurende 4 maanden in Palestina geweest voor opgravingen van het oude stadje Sichem. Deze opgravingen ston den onder leiding van Prof. Böhl te Gronin» gen. Vóór de pauze worden de uitkomsten dezer opgravingen besproken, terwijl na de pauze een reisbeschrijving door Palestina volgt. Een vijftigtal lichtbeelden zullen de bespre kingen verduidelijken Gezien de gunstige beoordeeling van deze lezing, door den heer Van Selms in zijn woonplaats gehouden, be looft deze avond zeer belangwekkend te wor» den. DIRKSLAND. Vanuit deze gemeente wer den verscheept 3000 balen uien. 300 balen peen en 500 H.L, aardappelen. Zij die vorderingen ten laste der gemeente hebben gelieve hun nota's hiervan ter secreta» rie voor 15 Januari as. in te leveren. Gevonden voorwerpeneen bankbiljet van f 10 inlichtingen bij den gem. veld wachter Bakker. De kerstvacantie op de Bijz. School zal Dinsdag 4 Janu ri a s. eindigen. In de algemeene vergadering van de Ijs» club »Dirk land« werden wegens periodieke aftreding tot bes'uursleden herkozen de heer A Kr,ops en Mej. I Gestel.Grootenboer. Uit het jaarverslag van den Penningmeester A^Knops bleek dat de ontvangster over het afgeloopen jaar bedroegen f 315.18 en de uit» gaven f 227.44 alzoo een batig saldo van f 87.94, terwijl de inventaris met f79.78 werd vermeerderd. 1 Volgens schrijven van den heer de Boer was deze bereid het water bij voldoende hoogte op de zg. Vlakte te laten staan en deze bij eventueele vorst beschikbaar te stellen voor Ijsbaan onder voorwaarde dat op Zondag niet gereden mag worden en de verkoop van alco» hol zooveel mogelijk belet zou worden Van het bestuur van den Polder Dirksland was bericht ontvangen dat de Boezem bij vorst zoo hoog volgemalen zou worden, dat deze een goed ijsbaan mogelijk maakte Vervolgens werden verscheidene prijzen onder de leden verloot HERRINGEN. Bij den GemWelw. is als gevonden voorwerp gedeponeerd een Rijwiel belastingmerk. Tegen een inwoner dezer gemeente, is door den Gem.»Veldw. proces»verbaal opge» f De jacht op korhanen en fazanten zal gesloten worden op 31 Dec. a.s. f Met de beurtschipper is een groote la ding uien verzonden li 2 gulden per 60 kilo. Op de beurs heden Donderdag besteedde men f 1,60 met weinig gevraag. Tegen F. D. v. W., A. den D. en de V. is procesverbaal opgemaakt wegens troo» perij en tegen Mej. v. W. wegens verzet tegen een ambtenaar. Het bezoek van de padvinders aan het Wilhelminagasthuishoe de zieken werden onthaald. maakt, wegens het laten loopen van kippen op de Begraafplaats. De voorjaars Hengstenkeuring voor dc Prov. Z.-H. zal gehouden worden op 17 Febr. as. te Rotterdam. r MELISSANT. Bij den landbouwer T. Troost bracht een varken twintig bigden ter wereld. Een zeldzaamheid. GOEDEREEDE. De kuilvisscher J.Tanis kreeg bij het ophalen van het anker een klap tegen het hoofd van een spaak, zoodat hij bewusteloos neerviel. Aan wal gekomen werd hij door den dokter verbonden en per auto thuis gebracht. Zijn toestand is zorgelijk. Dinsdag 4 Jan. des nam. 3 uur worden stemgerechtigde opgeroepen tot h:t verkiezen 2 Notabelen en 1 Kerkmeester. OUDDORP. De heer Braat van Hekelin gen is alhier opgetreden in het hotêl Spee. Van 7 uur tot half elf is hij aan één stuk aan het woord geweest; eerst over het trac» taat met België in een lang, droog betoog, waarbij velen zich verveeldendaarna over den plattelandersbond en de socialisten, waar» bij o.m. beweerd werd, dat de S.D.A.P. in de stad reden van bestaan hebben, doch in de dorpen nietten slotte werden hoogstens 10 minuten gebezigd voor het belangrijkste de Prov. Staten, waarbij eenigszins spottend gevraagd werd'Wat hebben de rechtschen gedaan? Thans werd debat toegestaan voor ieder spr. één kwartier, en zooals de voor zitter, de heer C. K. Lodder zeide, moest elke spr. zich alleen beperken tot het gesprokene door den heer Braat; mocht niemand per» soonlijk zijn en niet schelden I) De heer Roodzand van Dirksland besprak het Belg. traat. De tweede debater was de heer Spuybroek van hier, die eerst om 11 uur aan het woord kwam. Toen deze wilde vertellen, hoe goed de rechtsche statenleden 25 jaar Z.«Holland hebben bestuurd, werd hem hierover het woord ontnomen. De heer Sp. stelde de recht» sche beginselen tegenover de linksche van den heer Br. De heer Br. is blijkbaar een tegenstander van de staatkundige beginselen, volgens Gods Woord. Heeft hij niet gezegd, dat hij de Chr. School een pest voor de natie achtte? (wat later door hem werd ontkend). Kunnen we met zoo iemand hier te doen hebben? Neen immer 1 Bij de rechterpartijen is geen gebrek aan specialiteiten of deskus» digen op landbouwgebied. Wij hebben waar» lijk den heer Braat niet noodig. Lettend op het groote kerkbezoek te dezer plaatse, moet wel 90 percent of meer tegen Br. stemmen. Vergelijkt ten overvloede de heeren Br. en Warnaer van Dirksland eens, ook in land» bouwzaken. Ten slotte noodigde de heer Sp. den heer Br. uit, hier eens te komen deba teeren als een rechtsche spr. komt; waarop deze later antwoordde, dat bij daarvoor geen tijd had en dat aan lagere autoriteiten over liet. De 40 koopers der almanakken van het Geuzen-weeshuis te Brielle geven doorgaans meer dan de al nanak kost. Dit meerdere be» draagt dezen keer f 27,05 hetgeen den weezen geheel ten goede komt. Twee paarden, het eene van Joh. Breen en het andere van P. v. d. Bok zijn door de koude in de vorige week bevangen en daar geen herstel te hopen was, zijn beiden afge» maakt. 40 cent per regel. De vergadering van het Groene Kruis was zoo druk bezocht dat de raadz 'al de op» gekomenen niet kon bevatten en daarom de Oude School werd gebruikt. Twee leden tra» den af, de eene, dhr. Jac. Lodder J.Cz. werd met 76 stemmen herkozen tegen 52 stemmen op dhr. KI. Westhoevede tweede, dhr. T. Tanis met 120 stemmen. In beginsel werd be» sloten tot de aanstelling van een wijkver» pleegster, nadat een der tegenstanders een samenspraak had voorgedragen, met 105 tegen 33 stemmen. De wed. A. Kastelein heeft in den Smou» senhoek een stukje grond aangekocht, om daarop een woning te doen bouwen. -f Het houtgewas is dit jaar op de ver» kooping duur betaald in vergelijking met het vorige jaar. Het vele rooien en ontginnen der laatste tijden maakt het houtgewas duur. f Verschenen week is door de garnalen» pellers niets verdiend. GODSDIENSTOEFENINGEN. OFFICIEEL GEDEELTE Predikbeurten op Zaterdag 1 Januari 1927. NED. HERV. KERK. Sommelsdijk, geen dienst. Middelharnis, v.m. Ds. den Oudsten. Den Bommel v.m. 9,30 uur Ds. v. d. Zee. Ooltgensplaat, geen dienst. Oude Tonge, v.m. Ds. Bax. Herkingen, geen dienst. Melissant, v.m. 9.30 uur Ds. Baarslag. Ouddorp, v.m. leesdienst. GEREFORMEERDE KERK. Middelharnis, v.m. Ds. van Velzen Ooltgensplaat, v.m. 9,30 uur Ds. de Lange GEREFORMEERDE GEMEENTE. Dirksland, v.m. 9,30 uur Ds. de Blois Herkingen, v.m. 9 uur leesdienst. Predikbeurten op Zondag 2 Januari 1927. NED. HERV. KERK. Sommelsdijk, 's av. 6 uur Ds. Bax v. O. Tonge. Middelharnis, v.m. 9,30 en 's av. 6 uur Ds den Oudsten. Den Bommel, v.m. 9,30 uur Ds. v. d. Zee. Ooltgensplaat, v.m. 9,30 uur Ds. Japchen (Bev. Kerkeraad). Oude Tonge, v.m. 9,30 uur Ds Bax (Bev. Ouderl. en Diaken). Nieuwe Tonge, v.m. 9,30 leesdienst en n.m. 2 uur Ds. Polhuijs van Stad. Herkingen, n.m. 2 uur dhr. Vetter v. Langstraat. Dirksland, v.m. 9,30 leesdienst en 's av. 6 uur Ds. Baarslag van Melissant. Melissant, v.m. 9,30 uur Ds. Baarslag. Ouddorp, v.m. leesdienst en n.m Ds. den Oudsten van Middelharnis. GEREFORMEERDE KERK. Middelharnis, v.m. 9,30 en 's av. 6 uur Ds. van Velzen. Den Bommel, v.m. en n.m. Ds. Schaafsma Ooltgensplaat, v.m. 9,30 en 'sav. 6 uur Ds. de Lange. Ouddorp, v.m. en n.m. Ds. Diemer. GEREFORMEERDE GEMEENTE. Dirksland, v.m. 9,30 en 's av. 6 uur Ds. de Blois. Herkingen, v.m. 9 n.m. 2 en 's av. 6 u. leesdienst DOOPSGEZINDE KERK. Ouddorp, v.m. en 'sav. Ds. Schoppenhauer. Van de overige gemeenten geen opgaaf SOMMELSDIJK**, Donderdagavond 6 Jan. a.s. zal met medewerking van andere vereeni» gingen op Flakkee, door het Mannenkoor alhier voor het laatst gezongen worden in het Zondagsschoolgebouw, 15 Januari wordt met het afbreken van dit gebouw begonnen. Tot tijdelijk onderwijzer aan de Bijzon» dere school alhier, is benoemd de heer M. A. van Willigen van Duivendrecht. MIDDELHARNIS.* Zaterdag 25 December 1.1. nam. 2 uur werd door de Geref. Zondags school «Jachin» alhier, in de Geref. kerk Kerstfeest gevierd. De onderwijzer Driesse vertelde aan de leerlingen de Kerstgeschiedenis en de onder» wijzer Krijgsman de geschiedenis van Naaman den Syriër. Beide verhalen werden op voor de kinderen duidelijke wijze uiteengezet. Aan verschillende oud»leerlingen werden bijbels uitgereikt. Aan onderscheidene leer» Iingen werden voor het maken van een opstel keurige teksten en boeken geschonken. Na afloop van deze druk bezochte bijeen» komst werd den kinderen een hoorn tekstje benevene versnaperingen meegegeven. De collecte dien middag gehouden bracht f 32.35 op. Eerste Kerstdag werd in de Geref. kerk alhier een bankbiljet van f 10,— voor de kerk gecollecteerd. DEN BOMMEL. Tot ouderling in de Geref. Kerk is gekozen K. L. Buth en tot diaken Joh. Buth. OUDE TONGE. De collecte in de Ned. Herv. Kerk heeft opgebracht de som van f 18,76 OUDE TONGE. Donderdag 24 December had hier in de Ned. Herv. Kerk de Kerstfeest- viering met de kinderen der Zondagsschool «Obadja» plaats. Den WelEerw. Heer Ds. Bax had de leiding op zich genomen en liet de aanwezigen zingen Psalm 68 10, ging vervolgens voor in gebed en sprak een inleidend woord waar hij er op wees dat het nu de derde maal was dat hier het Kerstfeest in de kerk werd g vierd, verder memoreerde hij dat een van leiders n.l. J. v. d. Linde als oprichter dit jaar was vertrokken en we weer een goede kracht hadden terug» gevonden in Mej. Ringhaver en sprak de wensch uit dat deze avond een ordelijk verloop mocht hebben. Nu was aan de orde zingen der kinderen met het orgelspel begeleid door den heer van Dorsser die nog ieder jaar zoo vriendelijk i geweest vrijwillig daar een uurtje voor af ,S staan. Ouderling de Korte, de leider der groo/ leerlingen, verraste ons met de Kerstgeschiede nis, waarbij de kinderen goed op den ernst der tijden werd gewezen, daarna werd er J, zongen Psalm 98 1 en 2 en eenige liederen der kinderen. Den heer A. C. Schilperoord bracht een ware en ernstige Kerstvertelling naar voren welke door de kinderen en alle tegenwoordig met groote aandacht werd aangehoord waaruit te leeren was hoe een moeder voor haar kiud in gebed ging en door den Heere werd ver, hoord, mocht het voor ons allen maar zegec afwerpen. 21 leerlingen verlieten wegens leeftijd de Zondagsschool welke door br. de Korte harte, lijk werden toegesproken en tevens een bijbeltje werden uitgereikt. Ds. Bax dankte de aanwezigen voor hun tegenwoordigheid en allen die medewerken aan den bloei der Zondagsschool en de orga, nist voor zijn schoone muziek. Het Kerstfeest werd gesloten met Ps. 72Ij en dankgebed. De kinderen kregen ieder een boekje eD wat versnapering en gingen blijde huiswaarts, HERKINGEN. De collecte voor noodlij, dende kerken en personen, gehouden in f, N. H. Kerk, heeft opgebracht de som'van f 7,61y2. J.l. Dinsdag werd in de kerk der N. H. Gemeente met de kinderen der Zondagsschooi j het Kerstfeest gevierd. Door milde bijdragen i der inwoners was het bestuur in de gelegen, heid de kinderen rijkelijk te trakteeren en ieder nog een boekwerk te schenken. D.V. zal a.s. Maandag 3 Jan. '27, des avonds ten 6 ure voor de Ger. Gem alhier optreden dhr. Lamain van Rotterdam. Begin Febr. zal D.V. dhr. van Ieperec zijn dienstwerk in de Ned. Herv. Kerk alhier aanvangen. OUDDORP. De Kerstfeestviering met de ruim 80 leerlingen der Zondagsschool «Oost, dijk» is geheel naar wensch gegaan. Beide loka, len waren propvol, ook door de aanwezigheid van meer dan 100 volwassen personen. Naar spreken en zingen werd met de grootste aan, dacht geluisterd. De collecte bracht op bijna 12 gulden. Eveneens was het bij de nieuw oprichte Z.school in de Doopsgez. kerk hel gewone verloop. Daar werd de viering over twee avonden verdeeld, vanwege het groot getal leerlingen van over de 200. OUDDORP. Tengevolge van sterfgevallen, vertrek of anderszins zijn eenige plaatsen in de Herv. Kerk opengekomen. De verhuring ervan heeft plaats op Dinsdag 4 Jan. Toe» wijzing geschiedt na loting. Op 2den Kerstdag is in de Ned. Herv. Kerk dankstond voor het gewas gehouden met de daarbij gebruikelijke oogstcollecte. Deze heeft opgebracht f 1063,23*. In 1925 was dit bedrag f 773,69. LIJST 21 van de 48ste Jaarcollecte voor de Scholen met den Bijbel. Transport van lijst 20 f 76861.41 Nieuwe-Pekela (beneden) .f 95.25 Ulrum .f 105.- f 340.- f 11.85 1 Hallum .f 198.95 Huizum c.a .f 303.- f 23- f 55.63 f 128 73 47.50 Wierum f 55 35 Coevorden f 70.- Emmer»Compascuüm I f 52 25 f 30.- f 165.- Dalfsen f 254.38 Diepenheim met Markelo f 95.63 f 84.60 f 87.22 f 0.80 f 66 10 f 301.65 272 50 f 260.77 J f 35 47 f 61.40 Totaal van 525 Loc. Com. f 80033.43 Hallum (Fr) heeft (voor 't eerst na 1923) weer de Uniecollecte gehouden. Deden alle nalatige Schoolbesturen eens zóó verstandig, wat zou ons Christelijk onderwijs er wél bij varen 1 LIJST 22. Transport van lijst 21 f 80033,43 N.N. te G 5,- Ontv. door «De Standaard» Uniegift» 2.- Gecoll. in de Geref. Kerk te Amsterdam (Uniegiften) f 17,45 Appingedam .f 316,75 t 241,65 f 84,85 f 154,75 Nieuwe Pekela (Boven) f 45,- Spijk (Gron.) .f 309,50 f 211,35 f 6,- f 140,50 f 175,- Nieuweroord (Nw. Ballinge) .f 21,30 f 133,75 .f 129.48 f 863,07 f 88,- f 141,98 f 208,- Rheden met Wordt»Rheden .f 129,44 Winterswijk .f 343,44 f 80,- f 79,- f 44,25 f 193,66 f 171,- Haarlemmermeer O.Z. (Rijk) .f 205,- Schermerhorn .f 192,10 Totaal van 550 Loc. Com. f 84766,70 Veel heil e Toen ik vr nieuwjaarwen Te Daarle werd f 352,75 gecollecteerd. Mr. J. TERPSTRA, Secretaris van de Unie Een School met den Bijbel OUDDORP.+ Vergadering van Leden der Boeren vereeni» ging op Vrijdag 24 Dec. '26, nam. 6,30 uur bij G. Spee. Agenda 1. Betaling mais, kali enz. 2. Bestelling mais, gries» en vleesmeel. keer wat m yolgor eens. zei v een vier «Pa, De nog al Dan zinnetje 't Is i Onze ons voor reeds in en ernstig veel heil een trek pijp, e«». wensch je Heil en Ik heb voor te Geluk o bedt als hu en te met va Zi zit vine en Neen. Welvaart Neenl Ik vond 5 Dat is oo De woorc beteekenis. meer opper betrekking leven. Als den, die via Daarente afhankelijkl bied gespro Ze spruit onze vader het Nederl met het A alle dinger nigheid Go met een h heidensch Onze m< schen met «zegen» ho In het vermeld en nog wel vj gebruik ral 't Staat s en voorspo 't Is wa hetzelfde hetzelfde heusch gee om de eer' praten ove de uitdtul dan winnei laatste het Hoe we Afgezier wenschen Ik vind Oudejaars Op Ou behalve d met een L A. in Lijnko Somme SOMMEI F K. T v/i Sommelsc Kr. Familie, stigers ee Somme Sommi Sommels Veel b den en in M Sommels Schoe Sommei Sommei -Somme

Maas- en Scheldebode | 1927 | | pagina 4