AbdüsTroOP Vier Bladen. Dat is géén verkoudheid, dat is V7"3KO"CT'W EN EE EIST EO Zaterdag 1 Jan. 1927» No. 3290. tweede blad. Gemeenteraad. Reclame-R/Iededeellngen. Velen Hoest rillingen dreigen te en verkoudheid, zijn meestal Neem bijtijds worden aangetast, loom gevoel en koude de eerste kenteekenen. de onmisbare door hare ontsmettende en borstversterkende werking l£ zal beschermen. Plaatselijk Mieaws* Flakkeesche Brieven. EEN HO T 3=3 VOO Voor de Vrouw. Voor de Jeugd. Dit trammer bestaat ttit iiinmiiiBMMi 7 ^HUIM— Vergadering van den gemeenteraad van SOMMELSDIJK, op Donderdag 30 December des namiddags half vier. Afwezig wegens ziekte Wethouder G.Joppe. De Voorzitter, Burgemeester Den Hollander, opent de vergadering met gebed, waarna de notulen worden voorgelezen en onveranderd VaMejStfDorst verzoekt intrekking van haar salarisverhooging, daar haar personeele belas» ting er zoodanig door verhoogd is, dat zij in plaats van voordeel er schade van heeft. De VOORZITTER zet uiteen dat de regeling niet anders gemaakt kon worden, daar voor' komen moest worden, dat de bijzondere school ook op dezelfde verhooging recht had. Besloten wordt de schade die Mej. Dorst lijdt, aan haar te vergoeden. De kas van den Gemeenteontvanger is na» gezien en in orde bevonden. In kas was f 2159,78s. Mej. Mastenbroek dankt voor haar benoe» ming tot helpster der bewaarschool. De heer Van der Poel bericht, dat hij zijn benoeming tot lid der plaatselijke school» commissie aanneemt. Het verslag van den toestand van het on» derwijs ligt voor de Raadsleden ter visie. Een verzoek der plaatselijke schoolcommissie betreffende het 7e leerjaar wordt aangehouden om B. en W. in de gelegenheid te stellen met prae«advies te dienen. De heer VAN NIMWEGEN (V.B.) heeft hiertegen wel eenig bezwaar. Hij vindt het een wonder, dat B. en W. niet gewacht heb» ben tot oudejaarsavond om te vergaderen. De VOORZITTER antwoordt, dat het ver» zoek eerst 27 December is ingekomen. Machtiging wordt verleend tot wijziging der gemeentebegrooting. De Rijkspolitie zal een gratificatie ontvangen En hem zal verzocht worden ook 's Zaterdagsavonds dienst te doen. G. P. Mast verzoekt grond in erfpacht achter de woning van den heer Mosselman aan den Dorpsweg. B. en W. adviseeren gunstig over dit verzoek te beschikken, maar de erfpacht te brengen van 7 op 8 cent per M2 De heer LE COMTE (S G P herinnert aan een besluit in een geheime vergadering twee jaar geleden genomen. Toen is besloten een weg klaar te leggen. Maar van de uitvoering is tot heden niets gekomen. Het gevolg is, dat thans geen mensch daar wonen gaat. Door gebrek aan wegen en dure erfpacht, worden de menschen gedwongen in Middelharnis te gaan wonen. Door het gemeentebestuur zelf wordt de gemeente zoodoende afgebroken, Spr. zal zich maar niet te zacht uitdrukken. De plaats waar spr. op doelt, is het eenigste lapje grond dat nog een beetje gunstig ligt. Maar niemand gaat er zóó wonen. In de eerste phats omdat het te duur is, en in de tweede plaats, omdat een erfpacht van 8 cent veel te hoog is. Spr. heeft dat zelf met eigen huizen ondervonden. Het is eigenlijk gegaan met bedrog van het gemeentebestuur. Nog onder het burgemeesterschap van wijlen den heer Bouman is besloten de erfpacht te verhoogen. maar onder conditie, dat er een weg aange» legl zou worden. Dat is wel getracht te be» werkstelligen, via de woningbouwvereeniging. Maar toen dat op een fiasco uitliep, heeft men het gelaten, zoo als het was. De erfpacht moest nu zeker niet hooger zijn dan 7 cent per M2. Geen enkele particulier gaat er zoo bouwen- Te meer daar Middelharnis zelf maar 8 cent rekent voor arbeiderswoningen. Spr. stelt voor dat vooral niet hooger dan 7 cent gerekend wordt en dringt er sterk op aan, dat spoedig begonnen wordt met den aanleg van een weg, opdat er gelegenheid kome dat er meer ge» bouwd wordt De VOORZITTER begrijpt niet. dat iemand voor een luttel bedrag dat aan erfpacht uit» gegeven wordt (7 of 8 cent verschilt op een complex panden slechts f 4,— per jaar) terug schrikt om te bouwen. Maar wanneer de heeren denken, dat als dazr een weg en rioleering komt, er meer gebouwd zal worden, dan wil spr. gaarne een begrooting laten maken. De heer LE COMTE meent, dat een hooge erfpacht wel aanleiding kan zijn om niet te bouwen. Tegenwoordig is het zoo, dat er alles tot het laatste uitgehaald moet worden wil het rendabel zijn. Spr. wijst op het voorbeeld van Middelharnis. Daar begint men met den aanleg van straten en dan komt de bouw vanzelf. Zoo zal het achter den Dorpsweg ook gaan. De heer SLIS (C H.) betwijfelt dat. Het is daar een dood punt. Er is een wegenplan naar den Langeweg toe, dat is veel mooier. De heer LE COMTE meent, dat dit plan zich niet eigent voor kleine boerenspulletjes. De heer M. JOPPE (V.B.) is erg pessimistisch gestemd over bouw aan den Dorpsweg. Besloten wordt ten slotte, dat B. en W. een b^grooting en teekening zullen maken van een stratenplan aan den Dorpsweg. De Leesvereeniging »Lecfura« vraagt tijdelijk onderdak in de bewaarschool, wat wordt toe» gestaan. Aan de orde is de begrooting der gasfabriek. De heer LE COMTE, rappo'teur der com» missie belast met het onderzoek, zegt op de begrooting zelve geen aanmerking te hebben. Spr. heeft echter voor zichzelve eens de winst» marge der fabriek nagerekend en kwam tot de conclusie, dat er in de laatste 4 jaren een winst gemaakt is van f48000,—Het heeft spr.'s aandacht getrokken, dat bij zoo goeden be» drijfsstaat men niet besluiten kan een wissel» plaats in de haven achter de fabriek te maken. De VOORZITTER deelt mede, dat de Raad van Middelharnis (in ons verslag van de raadsvergadering dier gemeente in ditzelfde nummer te vinden) afwijzend op het verzoek ven B. en W. van Sommelsdijk, om een wis» selplaats achter de fabriek te maken, heeft beschikt. De heer LE COMTE stelt namens de com» missie voor om, wanneer de gascommissie geen afdoende maatregelen neemt, de begrooting niet goed te keuren. De heer MIJS (V.B.) had de indruk gekre» gen dat men in de gascommissie had toegegeven dat de toestand in de haven achter de fabriek onbevredigend was, doch dat er verschil was tusschen de Sommelsdijksche en Middelhar» nissche leden dier commissie over de vraag voor wiens rekening daarin verbetering ge» bracht moest worden En dat men toen op het doode punt gekomen was De eenige mo» gelijkheid is dat er nu bij de begrooting voor» zienig getroffen wordt. Gebeurt dat niet dan is de eenigste weg om die begrooting niet goed te keuren. De VOORZITTER acht dit niet de aange» wezen weg. De gemeente»wet schrijft voor dat als er tusschen gemeenten onderling geschil is zij dit trachten in den minne op te lossen. Lukt dat niet dan beslissen Ged. Staten met beroep op de Kroon. De heer BLOK (S.D.A.P wijst er op dat de gemeenschappelijke regeling voor het gas» bedrijf voorschrijft dat wanneer er aanmer» de begrooting naar de gascommissie terug te zenden, met het voorstel het bedrag voor een wisselplaats alsnog als memorie-post op de begrooting te zetten. De VOORZITTER vraagt hoe die post ge» dekt moet worden. Door verhooging van den gasprijs De heer MIJS antwoordtDat komt later terecht. Wij willen een duidelijke uitspraak hebben van Middelharnis of zij op het voor» stel om voor rekening der gasfabriek een wis» selplaats te maken ingaat of niet. Dan wordt er klare wijn geschonken, en weten wij hoe ver we staan. Daarom stelt spr. voor de be» grooting terug te zenden. Dit voorstel wordt aangenomen met de stem van den heer M. Joppe tegen. Tot regent van het burgerlijk we shuis wordt benoemd de heer M. Kooman. En tot lid der schoolcommissie de heer W. Mijs. Tot lid en plaatsvervangend lid der gascommissie resp. de H.H. K. Korteweg en S. v. Nimwegen. Dan sluiting. 40 cent per regel. GRIEP kingen zijn op de begrooting deze wordt te» ruggezonden naar de gascommissie. De heer M. JOPPE zegt dat Middelharnis meent dat stagnatie in de scheepvaart slechts sporadisch voorkomt. Dat is onjuist, het komt herhaaldelijk voor. De eenigste oplossing acht spr. dat Sommelsdijk verbiedt dat de schepen daar lossen. De heer MIJS merkt op dat Sommelsdijk getoond heeft het geschil in den minne op te lossen. Nu dat niet lukt is de eenigste weg Zaterdag le Kerstdag, bracht groep 13 van de afdeeling Amsterdam der Vereeniging »De Nederlandsche Padvinders® evenals vorig jaar een bezoek aan het Wilhelminagasthuis te Amsterdam, om de patiënten wat op te vroolijken door zang en het geven van geschenken. Op de fotode padvinders gereed voor bet vertrek. SOMMELSDIJK. L.l. Maandag stonden er 32 werklooze landarbeiders bij den corres» pondent der arbeidsbemiddeling dezer gemeen» te ingeschreven. De landbouwer G. Bom, alhier, heeft onderhands het woonhuis staande aan den Binnenweg gekocht van mej. Wed. J. van der Wende. Ter secretarie alhier is als gevonden ge» deponeerd een dameshandschoen. Van den landbouwer J. J. lag dezer da» gen een paard dood in den stal. Het beest is onder politietoezicht begraven. De hand van den landarb'ider J. K. be» gon dusdanig op te zetten, dat hij zich onder geneeskundige behandeling moest stellen. Deze constateerde bloedvergiftiging. Tegen een tweetal jongens uit deze ge» meente is alhier procesverbaal opgemaakt we» gens baldadigheid. Op de beurs van 1.1. Woensdag werd f 3 75 geboden voor de eigenheimeraardappe» len per HL, voor uien f 2.— per HL. en voor paardepeen f 0,90 per H.L. De cokesbezorger J. v d B. had het ongeluk zijn voet zoodanig te bezeeren, dat genees» kundige hulp noodzakelijk was. Een zoontje van J. K. werd per ongeluk zoodanig met een beitel in zijn hand gestoken, dat geneeskundige hulp moest worden inge» roepen. Vorige week werd uit deze gemeente on» geveer 1050 H.L. uien en 60 H.L, paardepeen verscheept. L. V. bankwerker bij de fa. M. en V. alhier had het ongeluk dat een stnk ijzer tegen zijn lip aanvloog. Hierdoor onstond een dusdanige wond, dat hij zich onder ge» neeskundige behandeling moest stellen. XXII. Wiele menschen die de aedem in onze neuze draege, binne an den tied gebonde, in dat is mar gelokkug aok, want stel je us voor dat er geen tiedsindeeling van weken maenden in jaeren was, in dat er aok geen jaargetie»en Lente, zeumer, herfst in winter wasse, wat zou dan ons leven hier op aerde schrikkeluk een» tonug weze. Mar noe heit God in zun ondeurgronde» lukke goedheid de tied ingedeelt reeds bie 't begin van de schepping, waer Hie de daegen instelt deur zien Goddeluk machtwoord oen was het avond geweest, en het was morgen ge- weest de eerste dagGen. 15. In as strakjes nae de zondeval de ongerech» tiheid hand over hand toeneemt, in God mit de mensch in tegenneen komt handelen, in mit zien oordeelen op aerde komt: om die poel van ongerechtigheid in zonde deur de zondvloed te zuuveren, in alleen Noach mit zen acht zielen behouwe in bewaerd binne, komt God weer tot die mensch in Zien goed» heid, in geeft weer bie vernieuwing Zien be» lofte. ^Voortaan alle de dagen der aarde zullen zaaiïng en oogst, en koude en hitte, en zomer en winter, en dag en nacht niet ophouden Gen. 822. Zonder die indeeling van den tied zouwe wiele gsdachteloosdaer heenleve. Daerom gaf God ons die tiedsindeeling, in deelde Hie zelf de tied in daegen, weken, maenden in jaeren. In noe is un jaar un ofgerond geheel, un groot tiedperk, voor ons as mun 't van achter bezie»ë, is un jaer o zoo gauw om, mar toch is un jaer o zooveul. Un dorde deel van de menschenkinders leeft nog geen eens drie jaer. 't Gemiddeld ciefer is voor ons menschen ruum daortig jaer. In as mun tot de biezonder gezegende behoore worre mun zeveventug of as mun o zoo sterk binne tachtug jaar. In 't uutnemen» ste van die is moeite in verdriet. Vooral bie de jaerwisseling worre mun daer weer bie bepaeld. Dan schient 't of er van God un biezondere spraeke tot ons uutgaet. 't Schient zoo mar 't is zoo niet. Ons harte is dan meer voor indrukken vatbaer, mun be» seffe meer onze ntetigheid onze diepe ofhan» klukheid. Want God spreekt eiken dag in elk aogenblik tot ons, tot ons, as mun mar un harte magge haawe dat daer op let, zalle mun dat toestemmen. Doch deur de zonde merke wiele die daegelukse spraeke Gods zoo niet. Daervoor is 't soms noodig dat God ons komt te kastie»en, om ons opmerkende te maeken. Doch as 't ouwe jaer is, is 't harte van de meeste menschen geopend voor indrukken, want dan staen we bie un mijlpaele, bie un tiedperk dat ofgestote wordt, in dan beseffe mun as mun voor un aogenblik uut de be» slommeriengen van 't leven veromtrekke, in onze gedachten bepaele bie onze vergankeluk» heid, pas onze diepe ofhanklukheid. Daerom binne de kerken op Ouwejaers» aevend aoltied vol, dan wille de menschen, omdat de tied daartoe driengt, der gedachten bepaele, bie der eige ofhanklukheid, in onder anroeping van Gods Naem 't Ouwe jaar uut» stappe. Noe zeit dat op zun eige nog niks voor de eeuwigheid, want och heden dat geeft aollemaelle niks, as je daer aol die menschen, die un heel jaer lang de kerke voorbie loape in waervan aok niet bliekt dat ze in der daege» lukse leven God noodig haawe, as un redder voor der ziele, begriep je dichte de tweeslach» tuge houding niet. Mar toch kan God zoon ouwejaers»aevund preek gebruuke om zukke menschen as un boetvaerdige zondaer of zondaeres an zien voeten te briengen. In dterom is 't wel goed dat ze aok nae de kerke gaen. Mar 't jaer leit noe weer achter ons mit aol zun lief en aol zun leed, gewerkt is der deur ons aollemaele in ons huushouwen, in de kerke, in schoole, op maatschappeluk in op staetkundig terrein. Ik weete dat veul van onze lezers op die terreinen der eige geve, om Gods Naem te verbrei»en, in as 't kan daerdeur ons volk te behoei»en voor ofglie»en in as 't kon mit Gods hulpe te briengen an de voet van 't kruus. As mun op aol die erbeid deur ons persoon» luk verricht verom zie.ë, laet dan dat besef in ons harte op ouwejaersaevend leve, dat as ons werken geen diepere ondergrond in ons eige harte bezit, in niet un vrucht is van ons gelaof, ze voor God niet zal kenne bestaen. In dat wiele dan hoe goed onze erbeid ook geweest is, zelf verwerpeluk bevonde zalle worre. Oud en Nieuw. «Oud en Nieuw houden® js in ons volks» leven een goede oude gewoonte. We maken onze plannen, zorgen voor de toebereidselen om in eigen kring 't Oud en Nieuw te vieren. Worden op andere feestdagen dikwijls vrien» den of kennissen genood, Oudejaarsavond blijven we liefst in den intiemen huiselijken kring. We hebben zooveel herinneringen, die we met elkaar nog eens bepraten. Telkens weer klinkt 't door de kamer«Weet je dat nog« of «Herinner je dat nog goed« Herinnerin» gen uit 't familieleven, 't zij droef of blijde, we vertellen ze 't liefst nog eens waar geen vreemde bij is. En er is in den regel zooveel te herdenken. Zoo dikwijls is er een ledige plaats gekomen in den loop van 't jaar. Dan zal eiken keer als onze blik glijdt langs die onbezette plaats, weemoed onze ziel vereullen. Niemand durft er eerst nog over spreken en allen voelen de Pijn van 't schrijnend gemis, totdat een be» gint en z'n herinnering vertelt, dan zal ieder vertellen over hem of Haar, die er 't vorige jaar nog was, maar nu is heengegaan. De herinnering overglanst door 't licht der liefde. Maar 't leven is voortgegaan. Er is nog zooveel meer, dat wisselde of benenging. Elk leven heeft z"n geschiedenis Het familieleven is een samenvoeging van al die levens, elk met eigen idealen en strijd. Daarom is 't alles anders, wat elk vertelt over wat voorbijging ja wat voorbijsnelde. Het jaar ging weer zoo gauw. Onbegrijpbaar snel gingen de dagen. Te kort waren de uren, daarom bleef zoo veel onafgedaan. En als 't gesprek staakt, is ieder zoo voor zich zelve bezig de balans op te maken. Maar dat is een balans die nooit goed uitkomt. Wat gaf God een heel jaar lang stroom-n van zegeningen. Hij gaf gezondheid en kracht, t dagelijksch brood, en meestal veel meer dan dat, schonk Hij ons. Als kroon op al den zegen schonk Hij dit voorrecht, dat we steeds Zijn heilig Woord konden lezen of hooren. Als we dan eens zien wat God voor ons deed en daarnaast willen optellen een reeks van daden, die we voor Hem deden, dan zal 't zoo'n bedroevend korte rij zijn. De rekening komt nooit uit. God gaf alles. Wij keerden ons zoo dikwijls van Hem af. Hij stelde ons in staat ons leven Hem te wijden, maar we deden of 't ons eigen leven was en richtten het in naar eigen goeddunken. We kunnen ons leven Hem wijden. Daarvoor behoeven we geen hooggeplaatste positie in te nemen. In elk werk en eiken kring kunnen we Hem eeren. En ik geloof dat wij vrouwen van God in ruime mate de gelegenheid ontvingen om Hem in ons leven te verheerlijken. Door onzen wandel en werk en in de lei» ding der kinderen. Heel ons leven in ons huisgezin kan voor Hem getuigen. Zoo kan 't leven wezen. Dach als we nog eens bedenken welk een kostelijke voornemens we hadden aan 't be» gin van 't nu haast voorbijgegane jaar, dan o dan, buigen we diep onszelf voor God. De verantwoording Wil maar niet kloppen. We gaven geen rente van 't ons toebetrouwde kapitaal In alles te kort geschoten. 't Eenige wat ons dan nog rest van 't einde van dit jaar is, de vraag om genade en ver» geving. Zooals plots op een voorjaarsdag 't weer kan omslaan, doordat de zon doorbreekt, zoo keert de stemming opeens om als de klok met twaalf slagen 't Oude jaar heeft uitge» luid. 't Oude is voorbijgegaan. 't Nieuwe jaar is aangevangen. We werpen van ons de beklemming die we voelden met 't opmaken van de rekening. Al 't oude is nu voorbij. En hoopvol, ver langend staan we aan 't begin van 't nieuwe. We wenschen elkander veel heil en zegen. We hopen, we bidden 't voor elkander en ook voor onszelf. Hoe zal 't wezen We voelen weer nieuwen moed, frissche krachten om een nieuw jaar in te gaan. We zijn vol goede voornemens. We willen werken en strijden waar 't leven dat eischt. Alles is weer nieuw geworden. We hebben den tijd weer voor ons. Maar weet dat 't alles vergeefsch zal zijn zoo God Zijn zegen niet geeft. Geve God ons dan allen te zamen in dit nieuwe jaar veel heil en zegen. M'n beste nichtjes en neefjes. Het Kerstfeest is alweer voorbij en als jullie dit lezen is het nieuwe jaar al begonnen. Ik hoop dat het voor jullie een gelukkig jaar zal zijn. Maar we weten het wel, voor den één brengt het jaar geluk en voor den ander droefheid. De Heere geeft niet allen precies hetzelfde leven. Als Hij geluk geeft, dank Hem er voor, en geeft de Heere droefheid vraag of Hij wil helpen het leed te dragen. Zoo wij tot Hem gaan met verdriet en blijd» schap dan maakt Hij alles goed voor ons. Er zijn nu veel nichtjes en neefjes, veel kwamen er den laatsten tijd bij, maar ik heb er toch bij die van den eersten keer af hebben meegedaan. Ik hoop dat allen trouw blijven meedoen, dan leeren we elkaar veel beter kennen door al de brieven die jullie me schrijven. Dan ben ik steeds blij als ik jullie brieven krijg en jullie grijpen gauw naar de krant om 't antwoord te lezen. M'n beste kinderen, ik wensch jullie en je huisgenooten een gezegend jaar. Jullie TANTE TRUUS Spreipatroon. 3 steken opzetten. Ie toerI st. afh., omslaan 1 recht, omslaan 1 r. 2e toer: 1 st. afh., 4 recht. 3e toer: 1 st. afh., omsl. 1 r., omsl. 1 r., omsl. 1 r, omsl. 1 recht. 4e toer1 st. afh., 2 r., 3 av., 3 r. 5e toer: 1 st. afh., omsl. 2 r., omsl. 3 r., omsl 2 r., omsl. 1 r. 6e toer: 1 st. afh., 3 r., 5 a v., 4 r. 7e toer1 st. afh., omsl. 3 r,, omsl. 5 r., omsl. 3 r omsl. 1 r. 8e toer1 st. afh., 4 r., 7 av., 5 r. 9e toer: 1 st. afh., omsl. 4 r., omsl. 7 r., omsl. 4 r., omsl. 1 r. 10e toer: 1 st. afh., 5 r., 9 av„ 6 r. He toer: 1 st. afh., omsl. 5 r., omsl. 9 r., omsl. 5 r., omsl. 1 r. 12e toer: 1 st. afh., 6 r., 11 a v., 7 r. 13e toer: 1 st. afh., omsl. 6 r., omsl. 11 r., omsl. 6 r., omsl. 1 r. 14e toer: 1 st. afh., 7 r., 13 av., S r. 15e toer1 st. afh., omsl. 7 r., omsl. 13 r., omsl. 7 r., omsl. 1 r. 16e toer: 1 st. afh., 8 r., 15 av., 9 r. 17e toer: 1 st. afh., omsl. 8 r., omsl. 15 r., omsl. 8 r., omsl. 1 r. 18e toer: 1 st. afh., 9 r., 17 av., 10 r. 19e toer: 1 st. afh., omsl. 9 r., omsl. 17 r., omsl. 9 r., omsl. 1 r. 20ste toer: 1 st. afh., 10 r„ 19 av., 11 r. 21ste toer1 st. afh., omsl., 10 r., omsl., 19 r., omsl., 10 r., omsl., 1 r, 22ste toer: 1 st. afh., 11 r., 21 av., 12 r. 23ste toer: 1 st. afh., omsl., 20 r., dubbele mindering, 20 r., omsl., 1 r. 24ste toer: 1 st. afh., 12 r., 19 av., 13 r. 25ste toer1 st. afh., omsl., 20 r., dubb. mind. 20 r., omsl., 1 r. 26ste toer1 st. afh., 13 r., 17 av., 14 r. 27ste toer1 st. afh., omsl., 20 r., dubb. mind. 20 r., omsl., 1 r. 28ste toer: 1 st. afh., 14 r., 15 av., 15 r. 2029ste toer1 st. afh., omsl., 20 r„ dubb. mind, r, omsl., 1 r. 30ste toer: 1 st. afh., 15 r., 13 av., 16 r. 2031ste toer 1 st. afh., omsl., 20 r., dubb. mind, r., omsl., 1 r. 32ste toer: 1 st. afh., 16 r., 11 av., 17 r. 2033ste toer1 st. afh., omsl., 20 r., dubb. mind, r., omsl., 1 r. 34ste toer: 1 st. afh., 17 r„ 9 av., 18 r. 2035ste toer1 st. afh., omsl., 20 r., dubb. mind, r., omsl., 1 r. 36ste toer: 1 st. afh., 18 r., 7 av., 19 r. 37ste toer1 st. afh., omsl., 20 r„ dubb. mind. 20 r., omsl., 1 r. 38st? toer1 st. afh., 19 r., 5 av., 20 r. 39ste toer1 st. afh., omsl., 20 r„ dubb. mind. 20 r., omsl., 1 r. 40ste toer: 1 st. afh., 20 r. 3 av. 21 r. 41ste toer1 st. afh., omsl., 20 r., dubb. mind. 20 r., omsl., 1 r. 42ste toer1 st. afh., 21 r. 1 av. 22 r. 43ste toer1 st. afh., overhalen, 39 r., min» deren, 1 r. 44ste toer: 1 st. afh., 42 av. 45ste toer1 st. afh., overh., 37 r., mind., 1 r. 46ste toer1 st. afh., 40 av. 47ste toer: 1 st. afh., overh., 35 av., mind. 1 r. 48ste roer: 1 st. afi., 38 r. 49ste toer: 1 st. afh., overh., 33 av. mind., 1 r. 50ste toer1 st. afh., 36 r. 51ste toer: 1 st. afh., overh. 31 r„ mind. 1 r. 52ste toer: 1 st. afh., 34 av. 53ste toer 1 st. afh., overh. 29 r., mind. 1 r. 54ste toer1 st. afh., 32 av. 55ste toer 1 st. afh., overh. 27 av., mind. 1 r. 56ste toer: 1 st. afh., 30 r. 57ste toer1 st. afh., overh. 25 av., mind. 1 r. 58ste toer1 st. afh., 28 r. 59ste toer1 st. afh., overh. 23 r., mind. 1 r. 60ste toer: 1 st. afh., 26 av, 61ste toer 1 st. afh., overh. 21 r., mind. 1 r. 62ste toer: 1 st. afh., 24 av. 63ste toer1 st. afh., overh. 19 av., mind. 1 r. 64ste toer1 st. afh., 22 r. 65ste toer1 st. afh., overh. 17 av., mind. 1 r. 66ste toer: 1 st. afh., 20 r. 67ste toer1 st. afh., overh. 15 r., mind. 1 r. 68ste toer: 1 st. afh., 18 av. 69ste toer 1 st. afh., overh. 13 r., mind. 1 r. 70ste toer1 st, afh., 16 av. 71ste toer1 st, afh overh. 11 av., mind. 1 r. 72ste toer1 st. afh., 14 r. 73ste toer1 st. afh., overh. 9 av. mind. 1 r. 74ste toer: 1 st. afh., 12 r. 75ste toer1 st. afh overh, 7 r., mind. I r. 76ste toer: 1 st. afh., 10 av. 77ste toer: 1 st. afh., overh. 5 r., mind. Ir. 78ste toer: 1 st. afh., 8 av. 79ste toer1 st. afh., overh. 3 av., mind. 1 r. 80ste toer: 1 st. afh., 6 r. 81ste toer: 1 st. afh., overh. 1 av., mind. 1 r. 82ste toer1 st. afh., 4 r. 83ste toer: 1 st. afh., dubbel mind. 1 r. 84ste toer: 1 st. afh., 2 av. 85ste toer: dubb. mind., afkanten,

Maas- en Scheldebode | 1927 | | pagina 3