Gemeenteraad. 'ORAB^AwS^LKEMBURQ'S (LEVERT^ Plaatselijk Nieuws. Zie advertentie JOHs. KERN Gediplomeerd Horlogemaker^ ALLE BENEDEN INKOOPSPRIJS Fa. rechtdeur schient voor ons menschen mit ons kortzichtig verstand, dat deur de zonde ver» duusterd is, 't pleit voor Gods volk in Gods zaek verlore, mar as dan de toestand op zun hopeloost is, as zelfs de stam van Isaï afge» houwe is, in nerges bie menschen meer hulp of heil te verwachten was, schiet er nogthans uut die afgehouwe tronk van Isaï een scheute uut, Jes. 11 10, in die wordt deur God op gericht as un Banier der volken. Want bie de groote geestelukke strred gaet 't om de groote vreag, zal God of zal Saotan heerscher in Koning weze. 't Gaet om Gods eere Daerom zienge de Engelen in Ephratha's velden Eere zij. God. Gods eere gaet voorop, in dan volgt pas in mensche een welbehaege, Luc. 2 14. Want dat hulpelooze wicht, dat daer in de kribbe lei, was tevens Gods Zeun. Hie zou as de waere Leeuw uut Juda's stam de kop vermorzelen. Hie zou de mensch die deur God van eeuwigheid of uutverkore was deur zien offer mft God verzoene, mar Hie zou tevens heel die macht van Saotan die der in de schepping woelt in werkt breeke. Noe is onze groote fout dat wiele dat graeg o zoo gauw zouwe zie«e. Want net as Tho» mas gelaove wiele dichte alleen marwatmun zie«e. Mar eenmal komt er un tied, dat wiele dat aollemaele zie»e zalle, as Jezus komt ten oordeele ten jongste daege, as de elementen zalle versmelte, in aok deze aerde gelouterd zal weze, dan zal mun de volkomen overwin» ning zie»e van onze Koning. Dan zal de Soatan mit aol zun Engelen mit al zun die» naers geoordeeld worre, in zal dat kind Jezus als volkomen triomphater heersche. Mar zoolang as die toekomst nog wacht, in zoolang as deze bedeeling nog duurt, rust op ons de plicht de banier van die Koning hier op aerde te ontplooien, in as mun dan as un trouw schaep van die goei«e Herder Hem wille volge, Hem wille diene, in aol ons heil in zaoligheid alleen van Hem ver» wachte, motte mun in deze waereld zien be« liedenis niet scheame, in motte mun op elk terrein van 't leven dur voor uutkomme dat mun volgeliengen binne van Hem. In dan is tur geen eene plekke waer mun magge dulde, zonder ontrouw te worren an onze Koning, dat Zien Neam verzwege of smead» beid angedaen wordt. As mun zoo ievere voor Zien Eere, dan voel je 't wel, is dat geen veronachtzeamen van onze eige zaoligheid, mar dan leit die dur heelemaele in opgeslote. Leat mun echter voorzichtig weze dat wiele 't niet omdraoi»e, in noe mar gea ievere voor ons eige heil, want dat mag niet, dat is zonde, zonde voor God. Zien eere en Zien glorie mot zooas de beste van onze Godgeleerde aoltied gezeid haawe voorop gaan. Calvien in andere vrome vao» deren is ons dearin voorgegaan. Alleen as mun 't zoo zie»e wordt de mensch pas klein, in draoit niet aolles om Zien, mar gaet 't in de eerste plekke om de naem in de zaek van God. Mar dan komt de mensch as rrdeluk wezen, deur God mit verstand in wil begaefd, onder un diepe un groote ver» antwoordelukheid te staen. Want al anvaerde mun dan voor ons persoonluk leven die ge» bore Verlosser in mun trekke ons niks van Ziene eere an, dan betoone mun daermee dat niet God mar de mensch de haogste plekke inneemt, dan verloochene mun in de praktiek van ons leven die Verlosser, welke voor ons eige harte ons dierbaar is, in dan laete mun eige heil in eige zaoligheid voor Zien Eere gaen. As aolle christen zoo dur roeping gevoel» den zou der minder gemopperd mar meer gewerkt worre. Zou dur op velerlei gebied un gezonder geesteluk leven weze, in zou onze God meer in beter deur ons gediend worre. «Eeuwig moet dat kind regeeren, Sprui* en Hoofd van Davids Huis I Alles zal Hij overheeren, door de zwakheid van een kruis 1 Schoon Hij aanstoot brengt, en 't zwaard, redekoning toch op aard I« (DA COSTA). FLAKKEEËNAER. VERGADERING van den gemeente» raad van OOLTGENSPLAAT op Donderdag 23 Dec des nam. om half 3 uur. De Voorzitter, burgemeester Donkersloot, opent de vergadering met gebed, waarna hij mededeelt dat de Heer v. Rossum wegens ernstige ziekte verhinderd is deze vergadering bij te wonen. Spr. hoopt dat de heer v. Ros» sum weer spoedig hersteld z 1 zijn. De notulen der vorige vergadering worden voorgelezen en onveranderd vastgesteld. Ingekomen is een schrijven van de industrie Mij. Mabeg, inhoudende een overzicht van het bedrijf over de laatste maanden. Er was een f 300 minder verlies dan over een vorig termijn Er is over een zelfde termijn dit jaar 9000 M* gas meer betaald dan het vorige jaar. Een 11000 M* werd er meer gebruikt. Van dezelfde Mij. kwam een nota in ad f 711.07 voor gedane werkzaamheden. Ingekomén is een schrijven van den direc» teur der posterijen en telegrafie, waarin wordt medegedeeld, dat nog geen termen gevonden zijn van geheel Flakkee één streeknet voor de telefonie te maken, waarover de voorzitter zijn spijt te kennen geeft. Ged. St geven hun goedkeuring over enkele raadsbesluiten. Het gemeetebïstuur van Dordt geeft een begrooting van den keuringsdienst van waren waaruit blijkt dat deze gemeente beraamd is op een bijdrage ad f 446.50. De Heer L. Moeilijker vraagt ook in de ge» legenheid te komen voor levering van con» sumptie voor de gemeenteraadsvergaderingen. De VOORZITTER zegt dat dit bedrag zoo gering is en dat bovendien deze consumptie uit de privé>beurs der Raadsleden betaald wordt, zoodat er geen termen zijn dit verzoek in te willigen. Willen de raadsleden er echter aan voldoen dan wil spr. daarover het woord geven. De Heer WITTEWRONGEL wil in de pauze hierover spreken, waartoe wordt besloten. Een ingezetene van Achthuizen vraagt ont» heffing van zijn hondenbelasting, waartoe op voorstel van B. en W. wordt besloten. De vordering was oninbaar. In behandeling komt punt 2 der agenda: verordening op de winkelsluiting, welk pro» bleem reeds in de vorige vergadering is be» sproken. De Heer HOBBEL (wild) deelt mede dat aan» vankelijk was voorgesteld de winkels om 10 uur te sluiten, zonder daarbij den Zondag te betrekken. B. en W. hebben echter een concept»verordening gemaakt, waarin de Zon» dagssluiting voorkomt. Daartegen heeft spr. bezwaar. Wanneer die er komt, moet ze ook geha dhaafd worden. De VOORZITTER Volkomen accoord 1 De Heer HOBBELEr moet dus toezicht gehouden worden. Dat zal geld kosten. Hen» driks kan men niet gratis laten posten en om er meer geld voor uit te geven, vindt spr. een bezwaar. En wat zal men nu verkrijgen? Het slot zal zijn, dat het bedrijf verplaatst wordt naar andere plaatsen. De menschen worden verdreven van de winkels naar de herbergen en misschien komen er nog wel stille knippen ook. Spr stelt voor den Zon» dag er buiten te laten. De VOORZITTER deelt mede dat deze zaak geboren is uit de overweging om te voorkomen dat Zaterdagsavonds de bezoekers uit herbergen gaan naar winkeltjes. Deze zaak is van alle kanten bekeken door B. en W. en zij kwamen tot de conclusie dat de Zondag er in begrepen moet worden. Men kan van Spr. niet verwachten, dat hij van dit princi» pieel standpunt zal afwijken. Alle leden van B. en W. staan op hetzelfde standpunt. Men kan den Zondag niet wegredeneeren. Dan wil Spr. opmerken dat de kwestie van de her» berg»sluiting er buiten moet blijven, daar dit afzonderlijk wordt geregeld. Spr. meent dat de Zondagssluiting ook in den geest der bevol» king valt. Men is hier in 't algemeen niet voor verkoop op Zondag. B. en W. is samengesteld uit personen met uiteenloopende principes. Maar op dit punt zijn zij homogeen Tegen de Zondagssluiting kan ook bij den Raad geen principieele bezwaren bestaan. De heer HOBBEL is ook niet voor Zon» dag-verkoop, maar de melkverkoop is toch noodzakelijk. Hiervoor zal in ieder geval een apparte regeling gemaakt moeten worden. De VOORZITTER wil juist de melkverkoop ook insluiten. Dat is absoluut niet noodza» kelijk. Dit is een ingeworteld kwaad, dat best gekeerd kan worden. Geheele groepen men» schen vindt men 's Zondags voor de deurtom melk. Er zijn er wel onder die het zelfs niet onbezwaard doen. De heer VOS (S.G.P vindt eveneens dat de melkverkoop er onder moet vallen. Of er brood of melk verkocht wordt blijft hetzelfde De VOORZITTER meent dat in bizondere gevallen wel voorzien kan worden (zieke men» schen, kleine kinderen, enz.) De heer HOBBEL gelooft niet dat dit ge» handhaafd zou kunnen worden. De VOORZITTER zegt dit ernstig op te, vatten en voor handhaving te zullen zorg dragen. De heer HOBBEL heeft gehoord dat een kantonrechter een melkrijder die een dergelijke verordening overtrad heeft vrijgesproken. De VOORZITTER antwoordt dat dit buiten de verantwoordelijkheid van den Raad ligt. Bovendien is het zeer de vraag of een derge» lijke kwestie in cassatie gebracht, niet anders zou uitvallen. De heer HOBBEL zegt dat het niet zijn bedoeling is van de Zondagssluiting een be» ginsel»kwestie te maken. De VOORZITTER merkt op dat, wanneer de heer Hobbel alle dagen gelijk acht, dat ook een principe is. De heer BRINKMAN (S.D.A.P.) vindt de verordening door B. en W. voorgesteld niet onsympathiek, maar er zijn toch wel moeilijk» heden. Spr. is er b.v. tegen den melkverkoop er onder te rekenen. Er zijn menschen die Zaterdags niet melk genoeg kunnen krijgen. Dit moet uit de verordening vervallen, anders zal hij tegen moeten stemmen De VOORZITTER antwoordt dat er reke» ning gehouden kan worden met bezwaren in bizondere omstandigheden. De heer HOBBEL zegt dat het toezicht op de naleving veel werk aan de politie zal be» zorgen, zoodoende is men zelf oorzaak dat er 's Zondags meer gewerkt moet worden. De heer v. ES (A.«R zegt dat het standpunt van B. en W. juist is. En wat de politie be» treft, verschilt spr. van meening met den heer Hobbel. Wanneer men zich bij den nieuwen stand van zaken heeft aangepast, zal het veel kalmer op de straten en wegen worden en zal de politie juist minder werk hebben. De heer VERMAAS (R.«K) meent dat er Zondags melk verkocht moet worden. In Acht» huizen is het zoo, dat vele menschen die om 3 maten melk komen er maar 1 krijgen, de rest moeten ze 's Zondags halen. Wanneer deze verordening er zoo komt, komt er niets van terecht. Het toezicht zal onvoldoende zijn. Bovendien wordt de verkoop in Acht» huizen verplaatst naar Bommelschen grond. Het zou nog wat anders zijn wanneer er voor Achthuizen een apparte politie kon worden aangesteld. Spr. zou er voor te vinden zijn eerst eens voor voldoende politie te zorgen en dan verordeningen te maken Zoo komt er geen bal van terecbt. Wanneer het er dan ook zoo naar toe moet, stemt spr. liever tegen. De VOORZITTER zegt dat dit de omge» keerde volgorde is. Het principe moet voorop. En wanneer is uitgemaakt dat er principieel een eisch is, dan moet men maatregelen tref» fen voor de naleving. Maar ook al was er voldoende politie te Achthuizen, dan zou dit nog niet voorkomen, dat men op Bommel» schen grond ging koopen Spr. zou adviseeren laat de raad de verordening zoo aannemen of anders liever alles laten zooals het is. De heer HOBBEL merkt op dat naar ver» boden vruchten het meest gegrepen wordt. Zoo zal het ook hier gaan. Amerika is droog» gelegd en moet eens zien, wat er fraudileus gedronken wordt. De VOORZITTER zegt dat dit geen argu» ment is. Men kan n et zeggen dat de wet de overtreding maakt. De heer DE VOS vindt het goed dat de melkverkoop in de verordening door B. en W. is opgenomen. Dat is hier 's Zondags een in» gewortelde gewoonte geworden, dat veel kan worden tegengegaan. Om aan het bezwaar van den heer Vermaas tegemoet te komen zou spr. den Bommelschen Raad willen ver» zoeken om ook een dergelijke verordening te maken. Het zcu onbenullig van B. en W. geweest zijn, als zij de Zondagsluiting niet in de verordening hadden opgenomen. Spr stelt op hoogen prijs dat B. en W. het zoo gedaan hebben. De heer HOBBEL zegt dat wanneer nu op Bommelschen grond gekocht wordt, Oolgens» plaat laat stelen wat net zoo erg is als zelf stelen. De VOORZITTER zegt dat hem de logica van dit argument uitgaat. Wat Den Bommel doet ligt niet voor de verantwoording van Ooltgensplaat. De heer HOBBEL zegt dat men de beurt» schippers dan ook wel kan verbieden om 's Zondags uit te varen. De VOORZTTER antwoordt dat dit weer een geheel andere kwestie is, die met deze zaak niet kan vergeleken worden. De heer WITTEVRONGEL zegt dat oor» spronkelijk de bedoeling was het winkelbe» zoek na cafébezoek tegen te gaan. Wat het nu geworden is, is geheel iets anders. De VOORZITTER is het met den heer de Vos eens dat het onbenullig zou geweest zijn indien B. en W. alleen een verordening had» den gemaakt voor enkele winkeltjes die Za» terdagsavonds verkoopen na cafétijd. Dat zal men nergens aantreffen. De heer HOBBEL vraagt hoe het dan moet op feestdagen. De VOORZITTER antwoordt dat onthef» fing kan verleend worden voor feestdagen, zoodat men geen zure melk behoeft te ge» bruiken. Tenslotte wordt tot stemming overgegaan en de verordening aangenomen met 7 tegen 3 stemmen. Tegen stemden de H H. Hobbel, Wittevron» gel en Vermaas. Dan is er geheime vergadering voor bespre king van de voordracht benoeming Hoofd der Openb. Lagere School no. 1. Deze voordracht luidt No. 1 A. A. Leenhoutsno. 2 P. J. van Ravensteyn; no. 3 J. de Geus. De VOORZITTER deelt mede dat telegra» fisch bericht is ingekomen dat no. 1 van de voordracht een eventueele benoeming niet zal aanvaarden. Met algemeene stemmen wordt no. 2 benoemd. Vastgesteld wordt deschoolgeldverordening, welke niet afwijkt van die des vorigen iaars. Alleen is opgenomen de bepaling dat voor zieke kinderen niet behoeft te worden betaald. Eveneens wordt de verordening op de in» vordering vastgesteld. De heer VERMAAS vraagt hoe het gaat bij ziekte wanneer 1 kind van de drie uit één gezin ziek wordt. De VOORZITTER antwoordt dat er dan '/3 wordt afgetrokken, dat is de billijkste re» geling. Volgens art. 101 8ste lid der L. 0.«wet wordt de vergoeding, uitgekeerd aan de Biz. Scbo» len, waarop zij recht hebben. De rekening kan worden goedgekeurd. De scholen hadden iets te veel ontvangen, wat zal verrekend worden. Achthuizen had over de eerste 3 jaar ruim f 133688 te veel ontvangen. De heer VERMAAS merkt op dat de Biz. School te Achthuizen zuinig geweest is. De School met den Bijbel had over de 3 jaren te veel ontvangen f 535,12. Ook van deze school bedroeg de kosten per leerling minder dan die der openbare school. Daar de openbare school een vakonderwij» zeres heeft aangesteld, moet aan de biz. scho» len, die eveneens een vakonderwijzeres aan» stellen, volgens art. 101, 9de lid, een gelijk bedrag worden uitgekeerd. (Per school f 66 over een bepaald tijdvak). De plaatselijke commissie van toezicht op het L. O. bericht dat de heer L. A. Jacobs aftredende is en adviseert om den aftredende te herbenoemen. B, en W. hebben een voordracht opgemaakt welke luidt als volgtno. 1 L. A. Jacobs, no. 2 J. C. Vermaas. Benoemd wordt no. 1 van de voordracht (8 stemmen). In de vacature Verhoeven stellen B. en W. voorno. 1 P. J. Ravensteijn, no. 2 Broos» hoofd. Benoem i wordt no. 1 van de voor» dracht. In de commissie tot wering van schoolver» zuim zijn aftredend de H H. G. N. Breuren C. v. Ek. B. en W. stellen den volgenden voordracht no. 1 G. N. Breur, no. 2. C. W. Hobbel en voor de volgende vacature no. 1 C. v. Ek, no. 2 T. Vetter. In beide vacaturen worden no. 1 van den voordracht herbenoemd (no. 1 met 8 stemmen en no. 2 met 6 stemmen.) Machtiging wordt verleend tot het doen van een af» en overschrijving op de begrooting. De heer VERMAAS vindt de straatverlich» ting duur. De VOORZITTER schrijft dit toe aan de toename van het aantal lantaarns. Ook houdt spr. van veel licht, 't Kost wel wat geld meer, maar spr. houdt niet van duisternis. Ingekomen is een verzoek van den Land» storm om in een schoollokaal een leger» en vlootfilm te mogen vertoonen, toegankelijk voor het publiek ad f 0.50 entree tot dekking der kosten. B. en W. hebben hiertegen geen bezwaar, 't Is beter dan dat het in een café gebeurt. De heer BRINKMAN vraagt of dit geen precedent schept voor andere vereenigingen. De VOORZITTER zou geen bezwaar heb» ben dat het Groene Kruis ook met een der» gelijk verzoek kwam. 't Geldt hier geen mili» taristische vertooning maar de landsverdediging. De heer WITTEVRONGEL is het hiermede eens en vindt het goed dat de ouders ook eens zien hoe hun zoons het in dienst hebben, 't Is een prachtfilm. De VOORZITTER vindt dergelijke vertoo» ningen ook in het belang der jeugd. Ze wordt van de straat gehouden en ze leeren nog wat. De heer BRINKMAN vraagt hoe het moet wanneer men vraagt om er kerk in te houden. De VOORZITTER antwoordt dat elk geval op zich moet worden beschouwd. Wanneer er een kerk afbrandde, zou spr. geen bezwaar hebben toe te staan tijdelijk kerk te houden in dat lokaal. In de rondvraag reikt de heer BRINKMAN een verzoekschrift aan den Voorzitter over betreffende de regeling en voorziening inzake werkverschaffing aan onvrijwillige uitgetrok» ken werkloozen. Het bestuur der arbeidersvereniging zou t/3 willen bijdragen in een bepaald genoemd geval. De VOORZITTER adviseert dat de plaat» selijke besturen eens met voorstellen komen, dan kan er eens over gesproken worden. In verband van het gesprek 'ierover deelt spr. nog mede dat hij geschrokken is van de in» gekomen kohieren. Dat valt bitter tegen bij groote categoriën van personen. Van de R.K. arbeidersvereen. is ook een schrijven ingekomen bij den Voorzitter waarin wordt medegedeeld dat deze vereen, een motie heeft aangenomen omtrent steunregeling voor onvrijwillig uitgetrokken werklooze landarbei» ders, waaruit blijkt dat zij hopen dat het ge» meentebestuur steun verleenen zal. De VOORZITTER acht het 't béste ook gezien den financieelen toestand dat er met de plaatselijke besturen der vereenigingen ge» sproken wordt. Dan krijgt men een globaal overzicht en kan worden overzien wat er gedaan kan worden. Dit wordt algemeen goed gevonden. De heer v. NIEUWAAL (A.R vraagt hoe het staat met het strookje grond bij het water» machine, waarover in de vorige vergadering is gesproken. De VOORZITTER antwoordt dat B. en W. nog een onderzoek zullen instellen Spr. voelt er nog niet zoo heel veel voor. 't Mag in ieder geval niet in strijd komen met het ge» meentebelang. De heer v. ES vraagt of het niet mogelijk is dat de Raad machtiging geeft aan B. en W. om zelf een beslissing te nemen. Anders moet weer gewacht worden tot een volgende ver» gadering. 't Is gewenscht dat het polderbestuur die zaak spoedig kan afwikkelen De VOORZITTER vindt het beter dat de Raad zich ze f eens oriënteert van de situatie. In Januari is er toch weer vergadering. Dit punt wordt aangehouden. De heer HOBBEL klaagt over een brand» slop dat moeilijk begaanbaar is. Daarin mag wel voorzien worden. De VOORZITTER zegt toe dat er in voor» zien zal worden. De heer HOBBEL stelt voor dat er wat verf gegeven wordt voor de huizen der gemeente in een bepaalde buurt. De menschen willen zelf schilderen. De VOORZITTER neemt het standpunt in dat de huizen vooral aan den buitenkant goed onderhouden worden. De Raad moet voor» zichtig zijn met dit werk over te geven aan de menschen zelf. De heer DE VOS spreekt over de gratifica» tie aan Hendriks. De VOORZITTER stelt voor hem met in» begrip van de f 75 voor Achthuizen, f 300.— te geven. Verleden jaar was het voor een half jaar f 150.—, wanneer er iemand voor moet worden aangesteld is de gemeente veel meer kwijt. Het is een drukke dienst. De Raad betuigt hiermede zijn instemming. De heer v. NIEUWAAL spreekt over een modderpoel in de gemeente dat noodig bestraat moet worden. De VOORZITTER meent dat het hier par» ticulieren grond betreft. De heer v. NIEUWAAL spreekt over v. d. Vliet, moet deze ook geen gratificatie hebben De VOORZITTER antwoordt dat deze be» taald wordt voor diensten die hij d;n gemeente bewijst. SOMMELSDIJK. Op de beurs van 1.1. Woensdag werd f 1,80 voor 1 H L. uien ge» boden. De handel in landbouwproducten is nog steeds slap. De werkzaamheden aan de cichoreidro- gerei «Midden Flakke« zijn deze week ge» eindigd. De landbouwersknecht D. S. had het ongeluk bij het naar binnen duwen van een dorschmachine zijn rug zoodanig te bezeeren dat hij zich onder geneeskundige behandeling moest stellen. Dinsdagavond reden aan den Oudeland, schendijk twee auto's tegen elkaar in, n.l, van de heeren v. S. uit Oude Tonge en B. uit Melissant, doordat één van de auto's met slechts één licht reed. Van beide auto's werd een voorwiel ingedrukt. Woensdag reed de heer P. uit Dirksland met zijn auto tegen een boompje op de Voot. straat. De omrastering daarvan werd geheel vernield. MIDDELHARNIS. Woensdagavond ruim 5 uur brak alhier brand uit in de schuur van den heer Esselink, doordat de vrachtauto in brand geraakte. De schuur brandde tot den grond af. Dinsdagmiddag was juist de motor. S( uit bepioefd en in orde bevonden. Maandag a.s. des avonds 7 uur zal bij 't gemeentehuis de uitkeering plaats hebben aan de mannen van de brandweer, z.g. spuitgasten, die hun diensten bij genoemden brand hebben bewezen. De brievenbus aan de Schoolstraat is dezer dagen overgeplaatst naar den hoek van het Burgemeester Bouwmanplein. Door den heer J. de Bakker is een woon. buis gekocht van de heeren Langbroek en Van Hulst. De uitslag van de her»aanbesteding van timmerwerk voor het winkelhuis van de hee» ren Nipus en Vis van Heemst is als volgt; P. van Rixoord f 4650C. Kroos f 4589, T. v. Heemst f 4345, P. Boeter Jz. f2315,-. Het is den laagsten inschrijver gegund. Maandagavond 6 uur zal in de Ned. Herv. Kerk de KerstfeestvieriDg voor de kin» deren der Zondagsschool gehouden worden. Gevonden voorwerpen door A. Krijten» berg, Oostdijk een gouden broche, door M, Bartelse Nieuwstraat een rijtuigzweep. DEN BOMMEL. Bij veiling is de pastorie der Ned. Herv. Kerk ingezet door S. van Nieu. waal op f 1075,—. OOLTGENSPLAAT. In plaats van P, Beijer. die bedankt heeft wegens vertrek naar elders is tot secretaris der muziekvereeniging «Inspanning door Uitspanning* gekozen A. van Hassent. Het bestuur der Afdeeling Volksonder, wijs is samengesteld als volgt: G. N. Breur, Voorz., L. Wittewrongel, Secr. L. J. Beijer, pen» ningmeester, L. van der Vlugt, P. A. van der Berge en W. Wielaard plaatsvervangers. De fancy fair, ten bate der muziekver. eeniging wordt gehouden 28, 29 en 30 Dec. van 2 tot 5 en van 6,30 tot 9 uur. Het comité rekent op een druk bezoek, vele prachtige voorwerpen werden ten geschenke gegeven voor dit doel, een verloting is er mede aan verbonden. Het bestuur rekent dan ook op het welslagen van dit doel. OUDE TONGE. B. en W. bekend dat bij meuw» en verbouw van schuurtjes enz., persé vergunning moet aangevraagd worden,m Bij den gemeente ontvanger bestaat ge legenheid tegen betaling van f 1000 k 6 een stuk gemeente-obligatie in te leveren. De haard»asch dezer gemeente is verkocht voor den tijd van 3 jaren aan J. de Leeuw, alhier. Alhier worden veel uien verkocht voor f 2,— de 60 K.G. en aardappelen voor f 3,50 de 70 K.G. NIEUWE TONGE. J l. Woensdagavond gaf de gem. Zangvereen. «Appollo* alhier, in de zaal van dhr. P. M. Schipper, een wel geslaagde uitvoering. De uien worden thans alhier verkocht voor f 2.— de H L De handel is levendig. De Dorpsvereen. ter bevordering v/d landbouw alhier zal op Donderdag, 6 Jan. a.s. aanbesteden het leveren van meststoffen enz. (Zie voor nadere toelichting advertentie in dit blad). Bij den Correspondent der Arbeidsbemid» deling staan alhier geen werklooze arbeiders ingeschreven. Opnieuw is alhiet een geval van Rood» vonk geconstateerd. Kort verslag van het verhandelde in de vergadering tot oprichting eener Vereeniging tot steun bij ziekenhuisverpleging te Nieuwe Tonge op Maandag 20 Dec. 1926, nam. 6 uur. De Voorzitter van het voorloopig bestuur dhr. De Wilde, opent de vergadering en zet het doel der bijeenkomst uiteen. Hij heeft het dagelijksch bestuur van de afd. Middelharnis/Sommelsdijk uitgenoodigd naar bier te komen om de vergadering omtrent een en ander in te lichten. Hij dankt de heeren voor hun aanwezigheid en de vergadering voor haar groote opkomst. De Voorzitter geeft daarna het woord aan den heer Jansen, Voorz. der Ver. S. B. Z. K Middelharnis, die in het kort de totstandko» ming van de Ver. S. B. Z te Middelharnis uiteenzet en de gang van zaken aldaar. De heer Van Loo, Secretaris dier Vereeni» ging, deelt de contributie mede. Te Middel» harnis betalen mannen, vrouwen, jongens en meisjes boven 16 jaar f 0,06 per week, bene» den dien leeftijd 1 cent per week. Voor Nieuwe Tonge zou Spr. echter een andere regeling willen treffen en vooral wat de contributie voor kidneren betreft. Spr stelt voor de con» tributie te bepalen voor pers. boven 15 jaar op 6 cent p. weeK van 10 tot 15 2 beneden 10 1 Hij wijst er op, dat men in het eerst ieder die zich aanmeldt, moet toelaten. Men krijg' dan wel alle opgespaarde zieken, maar daar kan men niet van buiten. Te Middelharnis heeft men toen de Vereeniging eenigen tija len en over wiens t gadering wordt gestj Hij wijst er op, kosten worden ver; een ziekenhuis gec weken per kalende kosten van vervoer der Vereeniging. Dan bespreekt hij operatie in Eudoki Academische Zieken de kosten in laatstg langrijk minder zijn zooveel mogelijk te demisch Ziekenhui Verder wijst hij o de Vereeniging in penningmeester en De heer Van H Vereeniging, besprs legenheden der Ver Nadat gelegenhei van vragen, vraagt wezigen het nut va bij ziekenhuisverp vraag het antwoor Staande de ver; leden aan. Daarna wordt o gewijze behandelin reglement. Met algemeene sl ieder die zich vóé lid en zonder o\ wordt aangenomen geen toelating zal legging eener verl een kwaal of brei Na de artikelsgi het reglement in zi bracht en aangenoi De heer Van Lofl eeniging en hoopt mag krijgen. 4^ De Voorzitter aa |l( j.oo en Van Hees en voor de duideli aan de vergadering Een achttal pers reid om personen te bezoeken en he| Februari a.s. als li' Daarna sluiting. Xeest de A Campf en DIRKSLAND. gemeentebestuur I bedelarij, hoe ook gens de wettelijke valt het z.g.n. ot en dat de bestaar bedeeling aan zoc werkelijk behoefte gelegenheid zijn j- winter op te dos strekken, welke Cs a.s. des nam. 2 uui zal houden. r Tusschen 1 -het bestuur van over het kroozen e slooten« gelegen ii Oud-Melissant, R schouw gedreven Verleden wei meente verscheep 1840 balen uien e De heer C.l benoeming tot 1 aangenomen. De inschrijv lichting 1928 zal op Dinsdag 11 9—12 uur. Op Woensda Zangvereeniging Ned. Herv. Kerk HERRINGEN van Marine is a lichting 1927 L. stelling verleend Den heer K. met een zijner ha geraken en een wonden. Memento Mc korte ongesteldhe van den heer A. de oudjes hun g Het 3«jarig Bezemer hetwelk geerde geraakte bestond, een verklaring opgesteld, die personen de ccn vciMrtuug i die zich aanmelden, moeten invUi#

Maas- en Scheldebode | 1926 | | pagina 4