1927 50 cents Drie Bladen. tweede blad. B3ST HOESJE VOOE "V O TT "W IE] HST SIUD Zaterdag 25 Dec. 1926, No. 3288. Uit onze Partij» Voor de Vrouw. Voor de Jeugd. Dit nummer bestaat uit Woensdag 29 December zal ons blad, in verband met de Feestdagen, NIET ver schijnen. In het a.s. Nieuwjaar-nummer van dit blad, zullen evenals vorige jaren gebracht aan Familie, Vrienden en Be gunstigers opgenomen worden tegen den geringen prijs van slechts indien de advertentie 5 of minder re gels bedraagt. Elke regel meer 10 cent. Daar van deze wijze om elkaar geluk te wenschen, steeds meer gebruik wordt gemaakt omdat het 't omslachtige ver zenden van naamkaartjes kan vervangen zal het ons aangenaam zijn, reeds nu de advertentiën daarvoor te ontvangen, eneinde voor een goede plaatsing te kunnen zorgdragen. DE UITGEEFSTER. Reclame-Med@de©3lngei«. H.H. Schilders Flakkeesche Brieven. WW"» ONZE ALGEMEENE CURSUS. We lezen in Nederland en Oranje, officieel orgaan van het Verband van A. R. Propa« gandaclubs in Nederland, het volgende »In vervolg op de mededeelingen in het vorig nummer, kan thans worden vermeld, dat de Commissie van Uitvoering van het Verband, welke gisteren vergaderde, het voor» stel van den Secretaris heeft aanvaard. Zoo de Heere wil en wij leven, zal op Woensdag 26 Januari 1927 te Utrecht worden gehouden onze (jaarlijksche)-dfigemeeneCursus, aanvangende des voormiddags om 11 uur. Op deze samenkomst zal in behandeling zijnDe beteekenis van het Provinciaal Be stuur, principieel en practisch bezien. Als cursusleiders hebben zich beschikbaar gesteld de heeren Mr. H. H. Bijleveld en Mr. P. S. Gerbrandy, beiden leden der Uit» voerende Commissie. Deze heeren zullen elk ee n schema ter inlei» ding van de besprekingen opstellen, dat in het Januarinummer van ons orgaan, naar wij hopen in de eerste week van het nieuwejaar. zal verschijnen. Hoewel de discussie niet zóó streng als ten vorigen jare zal gebonden wor» den aan vooraf ingezonden schriftelijke vra» gen en er daarom ook ter vergadering zelf nog wel gelegenheid kan worden gegeven om vragen te stellen of opmerkingen te plaatsen, is het toch wenschelijk, dat zij die een wèl voorbereid antwoord of toelichting op vragen of opmerkingen van gewichtig gehalte wen» schen, deze bijtijds inzenden, ópdat de cur» susleiders er zich op kunnen beraden. Er wordt dus ten sterkste op aangedrongen, dat men niet »op zien komen spelen* zal, maar dat ieder, die ernst wil maken met de behandeling van dit, voor de propaganda der A. R. beginselen in verband met de Staten» verkiezingen zoo belangrijke onderwerp en ook ieder, die van onze jaarlijksche algemeene cursussen vergaderingen van beteekenis wil helpen maken, de schema's vooraf rustig be» studeer en zijn vragen en opmerkingen op schrift stelle en toezende. Deze worden dan ingewacht uiterlijk op Dinsdag 18 Januari 1927, aan het bureau C. C., Dr. Kuyperstraat 5, Den Haag. Na» tuurlijk wordt verwacht, dat in de eerste plaats alle Propaganda-clubs haar afgevaardigden naar deze samenkomst zullen zenden. Dezen moeten daar tegenwoordig zijn, opdat ze plaatselijk onze propagandisten en huisbezoe» kers voor de stembuszaak, die in 1927 te ver» vullen is, kunnen toerusten met de kennis, die zijzelf in Utrecht opdeden.. Hoewel dit het meest noodig is voor die provinciën, waar bij de Statenstembus ernstig of minder ernstig verlies voor de A. R Partij of het Recbtssch bewind dreigt, is het toch haast niet minder wenschelijk. dat ook uit andere provinciën algemeene deelneming plaats hebbe. Het is een eigenaardig feit, dat het volk van een Staten» stembus veel verder af staat dan van een ver» kiezing voor de Kamer of voor den Gemeen» teraad. De Staten leven niet zoo in de be» langstelling en toch is hun taak en niet het minst die van het college van Gedepu» teerden vooral tegenwoordig, uit principieel en practisch oogpunt bezien, zoo gewichtig. Wij moeten trachten, ook door middel van dezen cursus, de zaak dichter tot het bewust» zijn het politieke leven van onze menschen te brengen. Daarom behoeft ook de deelname aan den cursus niet beperkt te blijven tot de afgevaar digden der aangesloten Propagandaclubs. Ook de kiesvereenigingen kunnen er haar afge» vaardigden, zenden echter met dien verstande, dat zij toegang krijgen, voor zoover er plaats» ru!mte beschikbaar is. Wij vergaderen niet in Tivoli, maar in het Jaarbeursrestaurant. En wie het eerst komt, het eerst maalt. Ook mo» gen particuliere personen, geen afgevaardigden van Club of Kiesvereeniging, een toegangs» kaart aanvragen. Alle opgaven van afgevaardigden en ver» zoeken om persoonlijke toegangskaarten moe» ten Oudejaarsavond bij mij, Bureau C. C., Dr. Kuyperstraat 5, Den Haag, binnen zijn. Wanneer dan de zaal in perspectief vol is, dan geldt onherroepelijk »Wie binnen binnen, binnen binnen* en de restbuiten. Dan kan geen enkel verzoek meer, al ware het ook met de meest redelijke redenen omkleed, wor» den in aanmerking genomen. Zal men nu eens wèl begrijpen, dat dit ditmaal een wet van Meden en Perzen is Ieder haaste zich vóór» dat de laatste klokslag van Sint Sylvester 1926 koud is. De mogelijkheid bestaat, dat niebaboné's op Nederland en Oranje een exemplaar van het schema wenschen te bezitten. Dat kan I Daartoe is een overdruk van de oplaag te maken, mits het bestelde aantal de moeite loone. Laat men dan ook daarmee niet treu» zelen, maar bestelle men vóór 31 December e.k. Nog bijna dagelijksch worden thans na» bestellingen gedaan van het schema van ver» leden jaar. Natuurlijk omdat men er toen niet op gelet en het verznimd heeft. Nu vischt men achter het net I De extra>oplaag is uit» verkocht en, hoewel er enkele nabestellingen gedaan worden, zullen deze blijkbaar niet in genoegzaam aantal oploopen, dat een herdruk kan worden ter perse gelegd. Zoo zal het ook nu gaan, als men niet bij de pinken is Op 2 Januari 1927 wordt den drukker opdracht gegeven de pers te laten draaien en als deze stilstaat, is 't gedaan 1 Dusvóór 31 December 1926, 's nachts 12 uur, opgave van deelnemers aan den cursus opgave van aantal extra Januarinummers Ne» derland en Oranje i 15 cents per stuk, aan het adresBureau Centraal Comité, Dr. Kuy» perstraat 5, Den Haag«. De Secretaris, R. A. DEN OUDEN. Uitslag van de stemming van de candldaat» stelling van de Provinciale Staten van Zuld»Holland In de Statensectie Ridderkerk. No. 1 C- Warnaer, Dirksland, 7279 st. No. 2 J. C. Diepenhorst, Strijen, 5767 st. No. 3 Dr. J. Severijn, Dordt, 4659 st. No. 4 A R. v. Nes, Rijsoord, 4628 st. No. 5 W. J. Donkersloot, Ooltgensplaat, 3835 st. No. 6 G. van Andel, Zuidland, 3745 st. No. 7 J. P. Kögeler, Zwijndrecht, 3029 st. No. 8 L. v. Vliet, Westmaas, 2515 st. No. 9 A. v. Vliet, Bolnes, 1502 st. No. 10 C. Mol, Spijkenisse, 724 st. 40 cent per regel WIJ LEVEREN U tegen uiterst berekende p. ijzen, voornamelijk voor kwantums. VRAAGT PRIJZEN A. WIEL HO UWER Ring 99» 100 Sommelsdijk Het kerkgebouw der Ned. Herv. Gemeente te Laren, dat Maandagavond officieel in ge» bruik is genomen. XXI. Korsemisse bepaelt ons weer bie vernieuwing bie de groote ontfermingen Gods, dat Hie in Zien ondeurgrondelukke wiesheid in goed» beid Zien eeniggebore Zeune gegeve heit tot un Losser in Goël, om ons van de zonde in ongeval te ontslaen, in om zoo un volkome verlossing te weeg te briengen. Onze beiiedenis zeit dat zoo mooi in art. 20»Wij belijden dan, dat God de belofte, die Hij den oudvaderen gedaan had door den mond Zijner heilige Profeten, volbracht heeft, zendende Zijnen eigen, eeniggeboren en eeuwigen Zone in de wereld, ten tijde van Hem bestemd, dewelke eens dienstknechts gestalte aangenomen heeft en den mensche gelijk geworden is, waarachtiglijk aannemende een ware menschelijke nature, met al bare zwakheden (uitgenomen de zonde), ontvan» gen zijnde in het lichaam der gelukzalige maagd Maria, door de kracht des Heiligen Geestes, zonder mans toedoen. En heeft niet alleen de menschelijke nature aangenomen, zooveel het lichaam aangaat, maar ook een ware menschelijke ziele, opdat Hij een ware mensche zoude zijn. Want aangezien de ziel zoowel verloren was als 't lichaam, zoo was 't van noode, dat Hij ze beide aanname, om dezelve beide zalig te maken*. Daerom is 't zoo goed op zukke daegen daer weer us bie vernieuwing bie bepaelt te worren, want wiele menschen leve dichte zoo gedachteloos daerheen. In mun viere wel Korsemisse, mar de waere beteekenis daervan ontsnapt ons nog zoo dichte. Ik bedoele daermee nog geen eens die menschen die der feest viere bie un strikje en un lintje in bie un kerstbaom, in die Korsemisse noe angriepe om us un kinder» feestje te org niseeren of om érme menschen cedootjes te geven. Nee ik bedoele de goei»e christenen, veul te weinig wordt dat feest in dat feit nog deur ons in zun volle diepte gepeild. Want mit ons kortzichtig oordeel dienke men dat Gods Zeune as un hulpeloos wigje gebore wier, inkelt in alleen om zondaeren zaelig te mae» ken, in hoewel dat niet één mensch zal durve ontkenne, in deur ieder rechtgeaerd christen toegestemd zal worre, motte mun toch vooral niet vergete, dat de mensch mar un onder» geschikt punt is, in dat groote verlossingsplan. Wel is de mensch geschaepe as koning, mar 't is deur de zonde un gevalle koning, in toen de mensch viel, sleepte hie heel de schepping mee in de zonde, aolles hier op aerde is noe mit zonde besmet, overal vin«je as un verburge driefveer de zonde, in achter de zonde Saotan. Daerom is de zondestried tegen God, ein» deluk de stried die onder Saotans anvoering gestree«e wordt tegen God, om as'tmeugeluk was God van den troon te stooten, in zoo heel de schepping an God te ontwriengen in dienstbaer te maeken an den Saotan. Daerom belooft God reeds in 't Paradies un Verlosser, in kondigt de stried an tusschen 't zaed van de vrouw in 'tzaed van desiange, in dat leste zou de kop vermorseld worre ter» wiel dat de verzenen zou vermorzelen \an 't zaed der vrouw. Gen. 3 15. Deur aolle eeuwen heen zie je de stried, in KERSTFEEST. Het is een gewoonte onder ons om al een poos te voren ons te verheugen op de heer» lijke Kerstdagen. Heel knus en gezellig hopen we die in lamiliekring, 't zij in eigen huis of elders, door te brengen. Kerstfeest is bij uit» stek een huiselijk feest. Maar toch, hebben we anders niets, is dit het gloriepunt een paar gezellige dagen in aangenamen familiekring, hoe bitter arm is dan ons feest. Natuurlijk mogen we die dagen genieten de onzen, of bij hem die ons zoo na ijn, maar die we anders door verren afstand zoo zelden ontmoeten. Natuurlijk mag dat en mogen we er ons op verheugen. Maar Iaat zulk genot niet 't hoogste en voornaamste zijn. Laat Christu-, meer nog dan anders, staan in het centrum van ons leven en denken. •f iZOi° Is,' ,^an zÜn bet dagen van onuitsprekelijke blijdschap. Dan is het eerst waarlijk Kerstfeest voor ons. Tegenwoordig spreekt alles over Kerst» mis. Komt ge in de groote steden, dan heeft schier elk café z'n Kerstboom, elke bioscope z'n kerstprogram. Vele kranten geven hun kerstnummer. Ieder viert zooal z'n Kerstfeest. Men wordt getrokken door de poëzie van het Kerstverhaal. Een kindeke in de kribbe. De flonkering van de stralende ster in den Oosterschen nacht. Het is zoo ontroerend. Men zingt of hoort zingen een Kerstlied. Daarmede is 't Kerstfeest gevierd Hoe treurig arm. Eigenlijk hoe dwaas, om dan van Kerstfeest te spreken. Is het niet meer dan een gewoon kindje, dat we daar zien in Bethlehems kribbe, dan 's eer reden om te treuren over zooveel schrijnende armoe. Dat teere kleine kindje door doeken omwonden in een voederbak. Niets dan armoe en gebrek wat daar ten toon werd gespreid. Waarom zouden we dat dan gedenken Neen, Kerstmis wordt eerst waarlijk feest voor onze ziel als we gelooven de boodschap van den engel *Dat u heden geboren is de Zaligmaker, welke is Christus de Heere, in de stad Davids*. Eerst als achter deze armoede straalt Gods onuitsprekelijke rijkdom van eeuwige liefde voor zondaren, dan is ervoor r °0rz?ak totL feestviering. Maar dan ook ultbu?dig feestgeroes met schel treuial ,tm"zlek" Ne,en. dan is er ware kindek? 'n hart» °°»dat we weten dat 't We moeten niet beginnen of ook blijven stilstaan by Bethlehems kribbe. Het begin is »Alzoo lief heeft God de we. gehad, dat Hij Zijn eeniggeboren Zoon gegeven heeft opdat een ieder die in Hem gelooft met verderve maar het eeuwige leven hebbe Verder loopt dan de weg langs Golgotha's kruis, waar Christus overwinnend uitroept- »Het is volbrachtnaar den Olijfberg waar de verrezen Heiland opvaart naar omhoog. Zonder dezen is Bethlehems kribbe niets. Op Golgotha's top is de strijd beslist, hier in Bethlehem aangevangen. Maar Christus is overwinnaar I Hij heeft volbracht Zijn borgtochtelijk werk, w»t wij niet konden, nooit konden doen, heeft Hij gedaan, Hij droeg onze zondestraf. Diir» door mogen wij God »onzen Vader* noemen. Dat te weten maakt 't Kerstfeest tot dagen van vrede en zieleblijdschap. Als zoo ons Kerstfeest is, dan zal het ook blijken in ons leven. De blijdschap van Kerstfeest strekt zich dan ook verder uit dan de Kerstdagen. En als het zóó Kerstfeest voor ons is, dan is Christus het middelpunt er van. De verheuging om de prettige dagen in onzen familiekring blijft, of liever, wordt op hooger peil gebracht. We verheugen ons omdat we met elkaar 't Kerstfeest vieren zullen. De herdenking met de onzen van Christus' geboorte maakt dan onze vreugde uit. Vanzelf zullen dan alle toebereidselen die we maken dienstbaar worden gemaakt aan een Kerstfeestviering, waarvan de Heere Jezus het middelpunt is. De vrouwen hebben hierin ook zulk een heerlijke taak. Zij kunnen bij uitnemendheid het Kerst» evangelie brengen aan de kinderen. O I Er is gelegenheid te over door de school, Zondagsschool, catechisatie, waar den kinderen wordt verteld van Jezus' geboorte. Maar 'k geloof, dat elke moeder, die zelf waarlijk Kerstfeest viert, toch alle anderen voor zal zijn, om haar kinderen de blijde bood» schap te vertellen. Niemand is er ook beter toe in staat. Zij kent de kinderen als geen ander en weet ook de woorden zoo te kiezen, dat het Kerstverhaal wordt gebracht tot aan de poorten van de kinderziel. Het Kerstevangelie schenkt echte vreugde aan man en vrouw aan groot en klein. De geboren Koning roept, allen tot Zijn kribbe, opdat wij Hem volgen tot het kruis en opdat wij eenmaal met Hem verhoogd zullen worden I Heerlijk, als we zóó Kerstfeest mogen vieren 1 M'n beste nichtjes en neefjes. Dezen keer kreeg ik meer dan vijftig brieven, een heele stapel. Zooveel kreeg ik er nog niet tegelijk. Dan kan ik jullie ook nu vertellen, dat onze familie honderd nichten en neven groot is. Ik ben werkelijk grootsch op m'n familiekring Er zullen toch wel niet veel menschen zijn, die er zooveel hebben. Ik zou ze wel eens allen bij elkaar willen zien. Dat zou een heel gezelschap zijn. Heel wat nichtjes en neefjes schreven mij, dat ze blij waren met de Kerstvacantie, de meestcn vertelden mij ook, dat ze op de Zon» dagsschool het Kerstfeest hoopten te vieren. Dan weten jullie ook wel waarom we het Kerstfeest vieren, Ik denk, dat de kleinsten het mij weten te vertellenwe vieren feest omdat de Heere Jezus geboren is. Kerstfeest is een feest van blijdschap. De engel sprak het al tegen de herders want ziet ik verkondig u groote blijdschap. De Zalig, maker is geboren. Dat is blijdschap voor ons. Heel veel kinderen schreven mij, dat ze blij waren met de mooie St. Nicolaasgeschenken. Ze waren blij. Maar de blijdschap van het Kerstfeest is een heel andere. Dat is een stille groote vreugde, die we diep in ons hart voelen en die we niet kunnen tooneu door luid en vroolijk te lachen. Neen met Kerstfeest is het een eerbiedige blijdschap, omdat God ons zoo liefhad, dat Hij Zijn eigen Zoon gegeven heeft, opdat Die voor ons zou dragen de zware groote zonde» straf, die wij menschen nooit konden dragen. Uit iiefde voor ons verliet de Heere Jezus den hemel, om als een arm klein kindje bij de menschen te komen. Zoo lief had God ons, dat Hij zijn Zoon zond. M'n beste kinderen, als we daaraan denken vieren we heel gelukkig Kerstfeest. Heel veel groeten van jullie TANTE TRUUS. Cornelis M. V. te Melissant. Een prachtcadeau kreeg jij hoor. De tijd naar je verjaardag gaat nu ook opschieten. Janna de H. v. D. te Oude Tonge. Dat was een echt knus briefje van jou. Je hebt gelijk gehad, ik werd heel goed bedacht. Jaantje W. te Melissant. Dat zullen gezellige Kerstdagen worden met zooveel logé's. Je verlangt er zeker al naar. Blijf maar trouw meedoen, dan komt er vast wel eens een prijs. Anna J H. te Den Bommel. Laat Coba maar meedoen hoor. Binnenkort geef ik weer eens wat handwerken. Van bloemen houd ik o zoo veel. Jammer, dat er hier zoo weinig te koop zijn. Ma B. te Ouddorp. Jij hebt al verre reizen gemaakt. Neen in Middelburg ben ik nooit geweest, vanzelf kan ik dan ook de toren niet beklommen hebben. Jij treft het, dat je vader directeur is. Rosa V. te Rotterdam. Ik heb gevraagd je prijs te willen opsturen, dat komt dus wel in orde. Houd jij 't meest van Fransch, ik voelde meer voor Duitsch en las 't lielst Engelsch. Maar ieder z'n keus. Je mag altijd de oplos» singen inzenden hoor, ook al vrees je, dat ze niet allen goed zijn. In Rotterdam kom ik nog al eens. Waarschijnlijk deze week nog. Gerrit A. W. te Ooltgensplaat. Ook voor jou heb ik gevraagd je prijs te willen toezenden. Ik kan me goed begrijpen, dat je wel eens in M. wilt gaan kijken. Is 't schilderstukje goed gelukt George T. te Hoofddorp. Jongen wat zal je daar fijn mee kunnen spelen. Veel plezier er mee in de vacantie. Marie C. W. te Middelharnis. Dat waren alle prettige dingen op een dag. Zoo'n mooie werkzak ben ik niet rijk Heb je 't boekje al uit Gerrit A. P. te Numansdorp. Een leuk gedicht was dat. Ik ben er blij mee. Maar ik denk niet, dat je in de vacantie kunt schaatsenrijden. Cornelis B. te Den Bommel. Zoo neefje, was je door St. Nicolaas Tante Truus vergeten, 't Staat je mooi hoor. Maar ik zal jou niet ver» geten. 'k Hoop, datje een prettige vacantie hebt. Corrie R. te Den Bommel. Dank je wel voor het gedicht dat je voor mij gemaakt bebt. 'k Geloof dat je erg veel van verzen houdt. Jo N. te Sommelsdijk. Wat heb jij me ver» rast met die cadeaux. Die heb je keurig ge» borduurd en dat doosje is prachtig, 't Staat vlak bij me op m'n naaitafeltje. Eiken keer als ik er langs kom, kijk ik naar het glundere, leuke negerinnekopje. Ik vind het lief, datje zooveel voor mij gedaan hebt. Dankje wel hoor. Tina S. te Nieuwe Tonge. Heb je de boeken al uitgelezen? Je hebt er heel wat gekregen, en dat voor zoo'n kleine meid van zes jaar. Maria v. L. te Sommelsdijk. Dat zijn heel wat teksten om te leeren. Ken je ze al Ver» tel me maar eens of je er een mooi boekje voor kreeg. Cornelis 't M. te Ouddorp. Een rare grap zeg, een stuk eierkool in je klomp. Daar zal je niet veel van opeten. Ik ben nieuwsgierig naar je teekening. Als je niet zoo ver weg woonde, kwam ik je heusch helpen. Johan de V. te Middelharnis. Wel neen, jongen, ik ben zoo gauw niet boos. Maar je moet me maar niet meer in de steek laten. Cornelis van den B. te Melissant. Zeker is er hier Kerstvacantie. Hoe komt het dat het bij jullie niet is Misschien komt het nog wel, Abram W. te Stad aan 't Haringvliet. Ik zou wel graag je goudvischje eens zien, maar ik heb echt geen tijd om te komen kijken, want als ik naar jou kom, moet ik alle neefjes en nichtjes bezoekeD, anders worden die boos. Voor die leege doosjes weet ik geen raad. A. R. te Ouddorp. Ik vind het jammer dat jij dat groote hart niet hebt, want nu krijg ik er ook geen stukje van. Maar jij was toch goed af. Jo V. te Den Bommel. Ben je al aan 't kleedje begonnen. Wat maak je van de week Lize V. te Den Bommel. Of ik veel teeke» ningen krijg? Ja, erg veel. De meeste zijn gekleurd. Ook deze maand worden er weer prijzen uitgedeeld. Ik vind het erg aardig, dat je mij 't patroon wilt zenden, maar als ik eens langs kom, zal ik 't wel halen, anders komen er maar onkosten van 't verzenden bij. -<4nfon W. P. te Goedereede. Ik vind het best twee brieven in één couvert. Dat doen er meer. Als je broer tijd heeft, kan hij ook mee doen. Met het schaatsenrijden sta ik er net bij als jij. Jacoba G. K. te Stad aan 't Haringvliet Het boekje is zeker al thuis 't Was een heele lijst cadeaux welke je me schreef. Die letters zijn zeker al op Cornelis H te Den Bommel. Dat schrijven er meer, neefje, dat ze graag een prijs willen winnen. Je best doen maar. Margaretha R te Goedereede. Je bent een knappe meid hoor om met een slechte pen zoo keurig te kunnen schrijven. De brief was heel keurig. Arend van L. te Oude Tonge. Natuurlijk mag je een raadselneef worden, 't Oplossen zal je wel meevallen. Teuntje T te Goedereede. Ook welkom in onze familie, 'k Hoop dat je daar een prettig Kerstfeest zult hebben. Dimmetje W. te Ouddorp. Dat zal je wel niet meegevallen zijn, drie weken stilzitten. Gefeliciteerd met de jarigen, 't Is gelukkig dat je zoo helpen kunt. Pieter C. N. te Den Bommel. Je bent al een flinke jongen, dat je zoo op 't land kunt hel» pen. Nu, flinke jongens heb ik graag in de krantenfamilie. Trinus S. te Nieuwe Tonge. Jij mag ook meedoen, 't Is aardig dat je een nichtje ben van Betje S. dan kan die zien hoe js 't maakt. Johan de V. te Ooltgensplaat. Woon je zoo ver van school dat je er om acht uur al heen gaat. Dat is 's winters lang niet prettig. Anthonie B te Den Bommel. Zeker kan jullie meedoen, m-ar dan moet elk apart de oplossin» gen schrijven en een briefje en die kan je samen in één couvert doen. Lijntje B. te Den Bommel. Zeker, mag je meedoen, maar je bent groot genoeg om zelf de oplossingen te schrijven, ik heb wel een jonger nichtje die al een langen brief schrijft. Maart je L. te Ouddorp. Ik zal er eens aan denken, als ik in Ouddorp kom, maar dat zal vooreerst wel niet wezen, 't Is nu zoo koud aan 't strand. Cornelis den B. te Den Bommel. Misschien ben ik al eens langs je huis gekomen, want ik ben al eens langs Zuidzijde gereden. Kijk maar eens goed in Sommelsdijk, misschien vind je wel waar ik woon. Willem V. te Middelharnis. Wat heb je het toch altijd druk, maar ik ben blij dat je mij om al die drukte niet vergeet. De brief zag er keurig uit. Aria V. te Dirksland. Je brief was kort hoor. Piet van der V. te Sommelsdijk. Welkom in den kring. Corrie G. te Ouddoep. Ja hoor, doe maar mee. Heb je nu al vacantie. Willem R. te Ouddorp. Ik krijg een groote Ouddorpsche familie. Leendert D. te Ooltgensplaat. Je verjaart op denzelfden dag als onze Prinses. Dat is een mooie dag. Lena de B. te Ouddorp. Die zijn er wel meer hoor, die liever aardige handwerkjes doen dan kousen breien. Maar 't helpt niet veel, we moeten die minder prettige werkjes toch ook doen. Denk je ook niet Corrie K. te Ouddorp. Je schrijft zoo gezellig over jullie Kerstfeest, dat ik er wel graag bij zou willen zijn. Maar dat kan niet. Mooi orgelspel vind ik heerlijk. Ja 'k heb er ook een. Jannetje V. te Den Bommel Hartelijk dank voor 't overschrijven van 't berijmde Bijbel» register. Dat is wel een heel werk voor je geweest. De teekening was mooi. 'k Vind het heel aardig, dat je 't voor mij deed. Pantel van S. te Sommelsdijk Weineen neefje maak je maar niet ongerust hoor. Ik blijf in Sommelsdijk wonen. Ik ben er geen familie van. dus kon ook niet mee verhuizen. Abraham P. te Oude Tonge 'k Geloof, dat je heel wat pret in 't zicht bebt. Zeg neefje, wat heb je die haan leuk geteekend, 't Beestje stond er op, of hij zoo van 't papier wou afstappen. Wim F. te Oude Tonge. Dat zal ik goed onthouden, met Nieuwjaar, dat ik een kaart van jou krijg. Nel T. te Middelharnis. Zeg Nellie, was dat je eigen portret wat je op 't couvert teekende. Dan zie je er grappig uit hoor. Maar dat zal wel niet. Je bent een echte grappenmaakster. Betje S. te Middelharnis. Heb je 't naaigar» nituur al gebruikt? 't Kwam zeker wel goed te pas bij zoo'n bandwerkster als jij bent. Leendert G. te Dirksland. Wat ben je toch een gelukkige jongen. Altijd heb je wat prettigs te schrijven. Willem van P. te Melissant. Zoo zit je al in de vierde klas, dan ben je zeker nooit blijven zitten. Ga je graag naar school Piet W. te Nieuwe Tonge. Als je trouw mee doet kom je ook wel eens aan de beurt. Jammer dat je de vorige maal geen tijd had om te schrijven. De oplossingen dsr raadsels zijn t I. Kerstvacantie, kers, cent, vat, Ai. II. De haan. III. Stofwolken en rookwolken. De nieuwe raadsels zijn I. Het geheel bestaat uit 21 lettets. 19, 4, 1, 8 is een jongensnaam. We hebben altijd graag, dat de 12, 9, 21 schijnt. 8, 13, 3 is een meisjesnaam. 11, 6, 16, 14 is een lichaamsdeel. De kinderen verlangen naar 20, 17. We hebben allen een 15, 2, 2, 10. 7, 4, 5, 16, 3 is iemand die altijd zwart is. II. Het eerste gedeelte is een lichaamsdeel. Het tweede gedeelte draagt men aan den voet. Het geheel draagt men aan de hand. III. Met m een klein dier. Met st een groot dier. V- Met v een getal. Met 1 een muziekinstrument. Uiterste termijn van inzending: Vrijdag 31 December a.s.

Maas- en Scheldebode | 1926 | | pagina 3