Advertentiën. ideelte. -ril- Vergaderingen. Burgerlijke Stand Buitenland. Gemengd Nieuws. V erkoopingen Marktberichten. F. Zendingsbond, de Herv. KerI luim f 151,—. foDg. Ver. is als aos, Voorzitter lisP. Boelaars, Penningmeester te worden, kan retaris, of op de dag te 7 uur in Zondag a.s. ge, bediening. Aan. uur in de con. L Kerk collecte jllijdende kerken Gereformeerde behoefte voor. sn zevental gas, tijdens de gods. es namiddags 3 ing van zitplaat, k plaats hebben. :formeerde Kerk i D.Wzn. en tot 'ed. Herv. Kerk f 10 voor de School met den oekhouder van p Woensdag 15 2—3.30 uur in houden tot ont« chuldigde land. W. de Bonte anderwijzer aan jtnis. lings vereeniging de Blois in het iri een lezing te «Stemmen uit ;e lezing zal ge. per Geref. Gem, ïeref. Zendings. lerv. Kerk, heeft f 221. aanstaande Zon. :en extra collecte lijdende kerken tgstcollecte in de t nog ontvangen Ier. Gem. zullen dag worden ge. In. .■palen avond in de Ger. Gem. Souda. rling en diaken erkozen de H.H, ese en tot kerk. ding, gehouden aeeft opgebracht Tanis en K. Dogden der Ned. oor de Scholen gecollecteerd. TERPSTRA, van de Unie met den Bijbel geving. 'aten, Iers van Sommels» elanghebbenden, er a.s. de straten nte moeten wor< >ij artikel 70 van gemeente bedoel' veel hem betreft gevolg te geven moeten zijn vol' uur. zal proces'Verbw 1926. ders voornoem^: ER, Burgemeester. ris. M. )en de vorige week en daarbij gemid' tuig gevangen LP. gst bij de visschers K.G. per vaartuig vaartuig; garnalen dag. STELLENDAM. Door den heer Burgemeester dezer gemeente is een openbare vergadering van den Raad belegd tegen a.s. Woensdagmiddag 5 uur. MIDDELHARNIS. GeborenElse, d. v. F. W. Nanning en M. K W BraekhuisKrijn, z. v. L. v. Putten en L v. DelftNeeltje, d. v. A. Kattestaart en W. Lodder. te 68856,41 142,85 95.- 270,- 137,80 162,20 139,70 100,- 41,- 250.- 380,50 50,40 74,7?; f 71,65 50,75 265,17 46.13 244,52 158,30 82,- 203,35 197,50 227,25 322,85 119,12 1014,50 f 73703,70 EEN ROOVERAANVAL IN BARBARIJE. Roovers vallen een auto aan en dooden 13 man van het escorte. Naar de Matin uit Rabat meldt, hebben roovers in het distriet Boedenib, in het Oosten van den Atlas, aan de grens van de Sahara, een vrachtauto van een Spaansch handelaar aangevallen. De auto, die met koopwaar ge. Iaden was, werd bestuurd door een Europeesch chauffeur en had een escorte van inlandsche troepen onder bevel van een Fransch sergeant. De roovers openden uit een hinderlaag het vuur en schoten den sergeant, den chauffeur en nog een blanke soldaat neer. Van de in» landers werden 10 man gewond. Daarop haai. den zij de auto leeg en maakten alle gewon. ^Troepen zijn ter vervolging uitgezonden en hebben gijzelaars aangehouden onder de stam. men in den omtrek als een waarborg tegen verraad van die zijde. Men acht het gebeurde evenwel niet van politieke beteekenis. Een trieste vondst. Agenten hebben Donderdagochtend te Parijs in een reclamezuil op den hoek van de Boule. vard Sébastopol ën de Avenue Victoria een lijk gevonden. De ongelukkige, een kreupele, die klaarblijkelijk beschutting tegen de koude had gezocht, was gestorven aan verstikking tengevolge van een lek in de gasleiding, die door de zuil loopt naar de daarop geplaatste lantaarn. Een brutaal chauffeur. Donderdagochtend hield een rijwielagent ic Parijs een chauffeur aan, wiens papieren niet in orde waren, en gelastte hem naar het politiebureau in de Rue de la Banque te rijden. Plotseling gaf de chauffeur zijn auto de grootst mogelijke snelheid en ging er van door. Op twee agenten, die trachtten hem tegen te houden, loste hij eenige revolver, schoten. De rijwfilagent gaf het echter niet op. Hij wist een politieauto te vinden en joeg den weerspannigen chauffeur achterna, de boulevards op. Het noodlot achtervolgde den ^jjverigen politieman echter, want er sprong en band van zijn auto, waardoor hij de vervolging moest staken. De chauffeur ont> kwam. Brand In het Apollotheater te Rome. Te Rome is Vrijdagavond het Apollotheater uitgebrand. Vier danseresjes kwamen in de vlammen om. Het is gelegen aan de Via Na. zionale, een van de voornaamste straten van Rome. Het Apollotheater en de Eliseoschouw. burg bevinden zich in één gebouw. Laatst, genoemde is een operetteschouwburg; in het Apollotheater werden variétévoorstellingen ge geven en na afloop daarvan bestond er ge. legenheid voor het publiek om te dansen. De brand is Vrijdagavond uitgebroken toen de variétévoorstelling al geëindigd was. Even na middernacht vloog plotseling het tooneel. scherm in brand. De vlammen vonden een lichte prooi in de roze papieren slingers, die door de zaal gespannen waren, zoodat het publiek, dat gelukkig niet zeer talrijk was, in ernstig gevaar verkeerde. Er ontstond dan ook een paniek, waarbij menigeen schrammen en builen opliep. Het publiek wist echter onge. deerd te ontkomen. De vier omgekomen dan. <g»seresjes bevonden zich in de kleedkamers, achter het brandende scherm. Een tijdlang scheen het, dat ook hetEliseo aan de vlammen ten prooi zou vallen. Ook hier ontstond een paniek. Brandweer en politie slaagde er echter in de orde te herstellen, zoo. dat deze schouwburg spoedig ontruimd was. Apollo is geheel uitgebrand, het Eliseo heeft zooveel brand, en waterschade beloopen, dat het zijn deuren eveneens voor eenigen tijd zal moeten sluiten. De bedelarij te Praag. Een sociaal euvel en hoe men het denkt te besttijden. heeft te Praag waar heeft men het niet last van bedelarij. Een 300'tal bedelaars op zijn minst zijn een geregelde verschijning op straat. Het grootste deel dezer bedelaars woont niet eens te Praag, doch begeeft er zich heen per trein voor zijn »werk«. Dat zijn over het algemeen gezonde menschen,' best tot werken in staat, die echter te veel zwervers' natuur .bezitten of te lui zijn om het in een geregelden werkkring uit te houden. Hun aal' moezen verdrinken of verdobbelen zij voor het meerendeel, al zijn er ook onder hen, die elders een eigen huis en een lapje grond bezitten. Onder de bedelende gebrekkigen zijn er velen, aan wie de gemeenschap gedaan heeft wat zij kon om ze weer op de been te helpen, die geld kregen om een zaakje te be« ginnen, een vak hebben geleerd, in tehuizen voor gebrekkigen verpleegd zijn enz. De meesten hunner, die in den oorlog ver» minkt zijn, waren ook reeds voordien bede. zwer«rs- Voorts zijn er verscheidene vfif S'1en' et ,met ziJn- De Politie heeft I bedelaars ontmaskerd, die blindheid voor. j .een ,^ie voorgaf, beide voeten te missen, drie, die schijnbaar maar één been aancWr.' CD /V*n- een al8en»eene zenuw. vcmrwen'dden. V™ hede lkhaam> indirÖk kZijVr °nd,er de bedelaais ook nood hun uehJfft,guen- die alleen uit bittere 35 milHoen td ophouden" Van de meer dan schatTinl n.» IOnen' tdle de bedelaars naar mMrênleennlaatJ0phaJlen' komt echt« het Om daaraan ee^nde t^mak*' Verdjenen- let „u h, »?b,dZ«°'bS™ d. w. z. men stelt boekjes verkrijgbaar ^net een zeker aantal bons die 10 heller ver,efien woordigen. Wie een bedelaar iets geven wï geeft hem een bon. Op dezen bon krT- maatschappelijk hulpbetoon dUO heter halen die de kooper van het bonboekje al vooruh of k Men gaat daar ccbter eerst na ot de bedelaar steun verdient. Is dat het geval, dan wordt hij geholpen met alleen met zijn 10 heller, maar ook verder' Modat hij niet meer uit bedelen behoeft te 8»»n. Is hij echter een dronkaard, een simulant teaand die reeds steun geniet (want het Men komt ook voor, dat lieden, die onderstand genieten, door bedelarij hun inkomsten trach. ten te vermeerderen) dan worden andere maatregelen genomen. Of het middel helpen zal Zeker wel voor de enkelen, die door honger en gebrek tot bedelarij worden gedreven, en vrijwel zeker niet voor de velen, voor wie het bedelen een broodwinning is als andere. Die vorm van bedelarij, de ervaring leert het overal, is vrijwel onuitroeibaar. Wie ze. kerheid wil hebben, dat zijn aalmoes uit so. ciaal oogpunt nut sorteert, schaffe zich een bonboekje aan, wie geeft uit zuivere mildheid of uit de sympathie van een bij zichzelve onderdrukte vrijheids, of zwerversnatuur, doet beter het bij het oude koperstukje te laten INBRAAK IN EEN GOUDSMIDS. WINKEL. In den Zwaanshals hebben dieven in een goudsmidswlnkel duchtig huls gehou. den. De daders gevat. De buit is weer terecht. In een pand aan den Zwaanshals te Rotter, dam is gevestigd de goudsmidswinkel van den heer J. Waszink. Aan de achterzijde heeft de winkelruimte een wand met glas. Achter dezen wand ligt een kamer, welke aan een juffrouw is verhuurd. De .kamer staat niet in verbinding met den winkel, maar heeft een deur, welke uitkomt op een portaaltje, dat ligt onder de trap van het bovenhuis. Over dit portaaltje gaande, komt men uit achter in een groenten» zaak, welke gevestigd is in het belendende perceel. De huurster van de kamer moet dus steeds via de groentenzaak haar kamer achter den goudsmidswinkel bereiken. Zaterdagmorgen in de vroegte, ongeveer kwart vóór vijf, weid de juffrouw gewekt door gestommel in den winkel van den heer Was» zink. Zij keek door een ruitje en kwam weldra tot de ontdekking, dat twee mannen in den winkel bezig waren alles overhoop te halen. De' juffrouw verliet daarop haastig haar kamer en bereikte door den groentenwinkel de straat Weldra ontmoette zij hier twee sur» veilleerende rijwielagenten, aan wie zij vertel» de, wat zij had gezien. De agenten stelden dadelijk een onderzoek in. Op den hoek van de Snellemansstraat en den Zwaanshals kan achter op het dak van het pand zien, waarin de goudsmidswinkel is gevestigd. De agenten zagen van daar, dat een man over het dak liep. Zij belden eens aan bet bovenhuis en toen even later werd opengedaan, bleek, dat de straatdeur maar een klein eindje open kon en dan ergens tegen stuitte. De agenten duwdeD harder en einde, lijk ging de deur open. Het bleek, dat in het portaal achter de deur een luik open lag. Dit luik had tegen de deur gelegen. Omdat men onraad op het dak had gezien en in den winkel niets meer hoorde, zijn de agenten terstond naar boVen gegaan. Op het dak vonden zij weldra twee mannen, die zich achter een schoorsteen trachtten te verbergen. De mannen werden aangehouden, wat zonder eenig verzet geschiedde, en overgebracht naar den politiepost aan de Wiekstraat Daar bleek, dat men te doen had met den 40»jarigen mu. zikant J. D., zonder vaste woonplaats, en de 32jarigen C. D., een reiziger alhier. De beide mannen zijn opgesloten. Een verder onderzoek wees uit, dat de die. ven, vermoedelijk met behulp van een valschen sleutel, de straatdeur van het bovenhnis heb. ben geopend. In het portaal hebben zij vervol» gens het luik opengemaakt, waardoor zij in een kelderruimte onder de trap konden komen. In deze ruimte zijn zij afgedaald, waarna zij langs den één.steenmuur, welke tusschen den ke der van de beide panden loopt, zoover mogelijk naar achteren zijn doorgeloopen. Heel aan het eind h bben zij toen eenige steeDen uit den muur gebikt, waardoor zij in den anderen kelder, dus dien onder den goud» smidwinkel konden komen. Dicht bij de plaats, waar zij het gat hadden gemaakt, was in den vloer van den winkel een luik. Dit luik heb» ben zij van onder af opgetild en zoo kwamen zij in den winkel. Eenmaal binnen, hebben zij daar duchtig huis gehouden. Alles is overhoop gehaald en wat maar van hun gading was, was klaar ge. zet en ingepakt, om meegenomen te worden. In den winkel heeft de politie een bruin lee» ren actentasch gevonden, waarin de dieven hadden gestopt: 16 gouden heerenhorloges, 2 gouden armbandhorloges, ongeveer 50 zilve» ren», gouden» en doublé-damesarmbandhorlo- ges, 94 gouden heeren zegelringen met steen, 139 gouden damesfantasieringen met steentjes, 25 gladde ronde ringen, 30 gouden dasspelden. 35 speldbroches en een groot aantal manchet, knoopen, hangers en kettingen, totaal voor een waarde tusschen de twee en drie duizend gulden. Heel waarschijnlijk zijn de dieven gealar» meerd, toen de juffrouw uit de achterkamer naar de straat ging, en hebben zij toen haas» tig de vlucht genomen, waaarbij zij hun buit moesten achterlaten. Vermoedelijk durfden zij niet meer naar buiten te gaan en zijn zij daar» om naar boven naar het aak gegaan. Op hun tocht naar boven hebben zij nog een gonje» zak met inbrekers.werktuigen verloren. In de» zen zak heeft men een breekijzer, een nijptang en een broodmes gevonden. Dat broodmes was met behulp van een vijl en twee reepen leer tot beitel gemaakt. De bewoners van het bovenhuis, de families W. en Chebben wel eenig gestommel gehoord maar omdat het wel eens meer wat rumoerig is in de omgeving, hebben zij er geen bij» zondere aandacht aan geschonken. Op de beide mannen is niets gevonden. Het zijn een paar goede bekenden van de politie. Het Drentsche Veenklnd. Hare Majesteit de Koningen heeft aan de Propaganda.Commissie van het Landelijk Co» mité, fusie van Onderwijzerscorporaties en Vereenigingen voor G :zondheidskolonies van alle gezindten, een schrijven doen toekomen, waarbij H.M. mededeelt met belangstelling kennis te hebben genomen van den heilzamen arbeid der Vereeniging, terwijl H.M. tevens een belangrijke gift beschikbaar heeft gesteld. Bovendien is een gift ingekomen van Z.D.H. den Aartsbisschop van Utrecht, Mgr. van de Wetering. Autobus te water. Doordat een der assen brak is Vrijdagmor» gen te Waterhuizen een autobus van de G. A. D. O.'onderneming met dertien passagiers in het Winschoterdiep gereden. Alle inzitten» den konden gelukkig worden gered' Doodelijk ongeval. Te Westerbroek is Vrijdagmorgen de 55»ja rige gehuwde werkman J. Westerdiep, werk» zaam aan de scheepswerven van E. J. Smit A Zn aldaar, tengevolge von eigen onvoorzich» tigheid door een driijfriem gegrepen. De man werd eenige malen rondgeslingerd en vrijwel verpletterd opgenomen. Een kranige onderwijzeres. Men meldt uit Maassluis: Onder het speelkwartier van school B alhier, geraakte een der leerlingen te water. Mej. C. Maarleveld, een onderwijzeres van die school, bemerkte dit en sprong zonder zich te beden» ken den drenkeling na, Zij mocht het geluk smaken den jongen weder behouden aan den wal te brengen. Mej. M. verwijderde zich daarna even om zich te verkleeden en gaf daarna weer les. alsof er niets gebeurd was. Overval door drie gemaskerde personen. Op 5 minuten afstand van Zwolle in de buurt van Schelle woont het echtpaar Dijks. Dijks heeft den naam er warmpjes in te zitten. Donderdagavond was hij naar de kerk gegaan. Zijn vrouw, een stevige boerin van ruim 50 jaar, bleef alleen thuis. Omstreeks 7 uur werd op de deur geklopt en op haar vraag, wie daar was, werd dadelijk geantwoordKamp» huis. Er wonen in de buurt van Dijks twee Kamphuisen, dus op dat antwoord deed moe. der Dijks open. Voor haar stonden drie man» nen met maskers voor, zwarte lappen met gaten voor de oogen. Eén had een revolver en eischteje geld of je leven. De mannen praatten met een plat Zwolsch accent. Zij drongen naar binnen en moeder Dijks werd de keuken ingeduwd. Zij verweerde zich hevig en schreeuwde zoo haid zij kon. Om haar het zwijgen op te leggen stopte een hunner haar een stuk papier, een geel» achtig bruine winkelzak als een prop in den mond. Bij die gelegenheid heeft vrouw Dijks den man in zijn hand gebeten, zoodat hij bloedend verwond werd. De kerels waren nog druk doende de vrouw, die er krachtig op» sloeg, te overmeesteren, toen er een wagen aankwam, die plotseling heel zacht ging rijden. Blijkbaar uit vrees, dat de wagen bij Dijks zou ophouden, is het drietal verdwenen. Toen Dijks een uur later thuiskwam heeft de vrouw hem de geschiedenis verteld en zijn de marechaussees gewaarschuwd. Zoo spoedig mogelijk kwam er een wachtmeester, maar intusschen was het al kwart voor tien gewor» den. Geen vingerafdrukken, geen voetsporen waren te vinden De prop papier had moeder Dijks in den kachel gestopt, slechts een af» gescheurd stukje is nog gevonden. Donderdagmorgen zijn er in Schelle drie mannen gezien. Zij zijn niet bij Dijks aan huis geweest, maar wel bij twee zusters, die daar in de buurt wonen en die aan godsdienst, waanzin lijden. Zij behooren niet tot eenig kerkgenootschap, want zij alleen hebben het ware geloof. Veel bewoners van woonwagens kloppen er aan, want zij zijn zeer vrijgevig. Daar zijn de drie mannen geweest en de zusters weigeren elke inlichting. Al hebben de mannen ook iets verkeerd gedaan, zij mogen niet gestraft wordeD, zeggen de damesmen mag geen kwaad met kwaad vergelden. Het onderzoek is Vrijdag met de grootste kracht voortgezet. Zaterdagmorgen zijn drie jonge mannen in de marechausseekazerne binnengebracht. Misdrijven welke niet waren gepleegd. Zaterdagnacht zijn in het centrum van de hoofdstad vreemde dingen gebeurd, welke de activiteit van de politie ten zeerste hebben geprikkeld. In het holst van den nacht zagen twee agenten, die in burgerkleeding surveil leerden, op het Singel, nabij het Koningsplein een man staan. Deze nachtelijke eenzame deed, wat men in een politieterm noemt «verdacht*. Er zijn veel dingen, die een mensch in de oogen van een waakzaam politiebeambte ver» dacht kunnen maken. Het feit, dat die man daar in zijn eentje stond en links en rechts gluurde was genoeg om de agenten een ver» dekte positie te doen innemen. Bij nadere observatie bleek de eenzame een bekende van de politie te zijn, want men had hem méér in die buurt zien rondscharrelen en een in» specteur had hem al eens uit een stoep ver» wijderd. De rechercheurs kwamen uit hun schuilhoek te voorschijn. De verdachte, die hen zag na. deren, deed plotseling een schril gefluit hoo» ren en zette het op een rennen. De agenten, die goede loopers waren, zaten hem dicht op de hielen en op de Heerengracht was de af» stand zoo klein geworden, dat een hunner den vluchteling op den rug kon springen. Een korte worsteling en in gezelschap van agenten in uniform, die waren komen toe» loopen, werd de aangehoudene naar het bu reau Singel overgebracht. Daar werd hij door een der inspecteurs gehoord en deze wist den man met veel moeite aan het praten te krij» gen. Hij verklaarde, dat hij met eenige andere mannen een inbraak had gepleegd Doch toen de inspecteur vroeg wiir dat gebeurd was en hoeveel jongens er aan debet waren, zweeg de verdachte. Men kon niets meer uit hem krijgen. Hierop gaf de inspecteur order, de huizen in de buurt van het Koninsplein te contro leeren en te letten op openstaande deuren of ramen. Natuurlijk gold het eerste bezoek den juwelierswinkel van Hoeting. Doch daar viel niets verdachts op te merken. Eindelijk rap» porteerde een der agenten, dat van een huis op de Heerengracht een raam open stond. Een minuut later was het huis omsingeld Voorzichtig klom de inspecteur naar binnen en liet licht van zijn el- ctrische lantaarn door het donkere vertrek spelen. Tot zijn verwondering zag hij op een stoel een heerenjas liggen en daarop een bebloede omslagdoek. Het was dus vermoedelijk niet alleen bij inbraak geblevener was ook een aanslag gepleegd. In de achterkamer trof de politie een jonge man op bed, wiens gelaat verwondingen vertoonde. Het slachtoffer een candidaat-notaris bleek min of meer onder den invloed van sterken drank te verkeeren en gaf verwarde verhalen aangaande een mishandeling in een tapperij op den Nieuwendijk. Twee portiers van de Duitsche Bank kwamen vertellen, dat zij een aanval op de Heerengracht hadden waargenomen. Daar was een man geweest, die een ander had neergeslagen en het ha» zenpad had gekozen. De portiers gingen naar het bureau Singel en de verdachte werd met hen geconfronteerd. Resultaateen absolute herkenning, gevolgd door een absolute ont» kenning van den arrestant. Het onderzoek nam het verdere gedeelte van den nacht in beslag. Een verklaring van een vriend van den gewonde bracht nog meer verwarring. Deze zeide, dat hij dien nacht met zijn vriend aan het fuiven was geweest. Beiden waren terecht gekomen in een tapperij op den Nieuwendijk, alwaar twist met andere bezoekers was ontstaan. Bij een vechtpartij had de candidaat»notaris een klap op den neus gekregen, waardoor een bloeding was ontstaan. Het tweetal had een taxi genomen en de vriend had den getroffene, die onder den invloed van drank verkeerde, naar huis gebracht. Hij had hem van jas en omslagdoek ontdaan, deze op een stoel in de voorkamer geworpen en vervolgens om lucht binnen te krijgen het raam opgeschoven. Verder bleek, dat de vechtpartij, die was waargenomen door de beide portiers, geheel onafhankelijk was van de inbraak» en mis» handelingshistorie. Zoodat het begin van het drama afzonderlijk overbleef, nml. het op den uitkijk staan van den verdachte. Nergens was ingebroken en nergens had men de andere mannen, die betrokken zouden zijn geweest bij den »kraak«, bespeurd, zoo» dat de arrestant den volgenden dag op vrije voeten moest worden gesteld. Niet onwaar, schijnlijk is, dat hij het geheele verhaal van de inbraak uit zijn duim heeft gezogen. »Tel.« Straatroof. Het Rembrandtplein is plotseling in op» schudding. Luid heeft de kreet geklonken Houdt den dief. De wandelaars kijken op, zien den schuldige wegrennen. Brutaal zwaait hij met een stapeltje bankbiljetten. De bestolene, blijkbaar een banklooper. staat beteuterd bij het plantsoen. Hij vertelt hortend en stootend, dat hem een groot bedrag aan bankpapier is ontrukt. Het publiek zet den dief na, het heeft succes. Vlak bij de afbraak, waar de Kippenhoek was. wordt de roover gegrepen. Politie neemt den snoodaard mee naar het bureau. Ook de bestolene moet vol» genals getuige. Even vóór hij het sombere gebouwtje bin» nentreedt laat de dief de bankbiljetten los, de papiertjes dwarrelen over de straat. Het blijken te zijnreclamebriefjes. Het publiek af. (Hbld.) Autobus.ongeval. Geen ernstige gevolgen. Vrijdagavond is te Enschedé op den hoek van Javastraat en Kuipersdijk een vrachtauto in botsing gekomen met een autobus met 15 personen. De bus sloeg om en alle inzit» tenden werden min of meer gewond. Drie van hen zijn naar het ziekenhuis vervoerd. Een nader bericht meldt In de bus zaten arbeiders van de firma Jannink S. Zndie naar Epe in Wes'falen zouden worden gebracht. Allen werden door de glasscherven gewond. Drie van hen moesten naar het ziekenhuis worden gebrachtde overigen konden, na verbonden te zijn, hun reis naar Westfalen per trein voortzetten. Naar de oorzaak van het ongeluk wordt een onderzoek ingesteld. Vele geneeskundigen waren op het terrein van het ongeval aanwezig. Mootd. Te Groningen is Vrijdagavond een laaghar» tige moord gepleegd. Toen de chef der machi» nezetterij van de Uitgeversmaatschappij J. B. Wolters om 7 uur de drukkerij in de Akker, straat verliet, werd hij onverhoeds van achteren aangevallen door iemand, die hem blijkbaar had opgewacht. Met een mes werd hem de halsslagader doorgesneden. De man zakte met een gil ineen en overleed, zonder eenige aan. wijzing te hebben kunnen geven omtrent den dader. Deze heeft, naar men vermoedt, de vlucht genomen door een gangetje naast het gebouw. De getroffene is de 42>jarige J. Schot. Hij was ongeveer 2 jaar geleden uit Nijmegen ge» komen en had naar de meening van iemand van het personeel absoluut geen vijanden onder zijn ondergeschikten Hij laat een we» duwe achter met 4 vier kinderen, waarvan het jongste drie maanden is. De dader gevat. Het trok gistermorgen ter drukkerij der uit» geversmaatschappij J. B. Wolters in de Akker» straat te Groningen, de aandacht, dat de 29» jarige W. S., een zetter van deze drukkerij, kreupel liep. Het was bekend, dat men gister» avond iemand over een schutting in de nabijheid van de plaats van den moord heeft zien klimmen. Een en ander maakte dat men S. ging verdenken van den Vrijdagavond gepleegden moord op den 42-jarigei J. S voorman van de machinezetters van dezelfde drukkerij. Op grond ook van verdere inlich tingen heeft de politie S. om 1 uur aange houden. Na met het lijk van den verslagene te zijn geconfronteerd, heeft hij de misdaad bekend. Hij heeft verklaard te hebben gehan» deld üit wrok over vermeend onrecht. De Inbraak in het Prinsenhof te Deltt. Nog twee mannen aangehouden. In verband met den diefstal van een partij antieke gouden muntstukken uit het Prinsen» hof te Delft, waarvoor Donderdagavond, naar gemeld is, een 32-jarige smid uit de Wieringsche straat in Den Haag is gearresteerd, heeft de Haagsche politie Vrijdagmiddag in de Wa genstraat nog aangehouden de losse werklieden v. d. K. en Kdie verdacht worden eveneens bij den diefstal betrokken te zijn geweest. Zij zijn ter beschikking van de politie te Delft gesteld. Op Woensdag 22 December 1926 bij veiling en op Woensdag 29 Dec. 1926 bij afslag, beide dagen des avonds 7 uur te Melissant ter her- berge van Van der Werff, van een huis met schuurtje erf en grond te Melissant aan den Molendijk, kad. Sectie A No 1109, groot 68 c. A., ten verzoeke van den heer J. Drie sprong Jr. te Melissant. Dadelijk te aanvaarden. Notaris VAN DER SLUIJS. Publieke Verkooping van afbraak te Den Bommel, zijnde de pastorie der N. H. Kerk, benevens een boom in den voortuin aldaar. Bij veiling op 22 December en bij afslag op 29 December a.s. Ten verzoeke van het Bestuur der N. H. Gemeente aldaar. Notaris AKKERMAN. MIDDELHARNIS. Centrale Veiling voor Goeree en Overflakkee op Vrijdag 10 December 1926. Kipeieren 60-61 Kg. f 10,50 tot f 10,55 50-55 Kg. f 7,40 tot f 8,40 bruin 60 Kg. f 11,— Eendeieren 70—72 Kg. f 7,30 tot 7,40 Roode kool f 3,60 Bloemkool f 5,— tot f 18.— Savoy e kool f 1,40 tot f 3,60 alles per 100 stuks. Zure appelen f 14,60 Zoete appelen f 7,70 tot f 16,20 Kleiperen f 12,60 Giesser Wildemans f 12,70 Louwtjes peren f 4,70 tot f 5,— Bergemotren f 12,30 alles per 100 K.G. Kaas (volvet) f 0,58 Kaas 20plus f 0,37 tot f 0,38 Boter f 0,90 tot f 1,12 alles per Pond, Ingezonden door JAC. KNOOP, beëedlgd Makelaar In aardappelen, groenten en fruit. Nassaukade 158, Amsterdam. Heden 13 Dec. 1926 werden de volgende prijzen aan de aardappelenmarkt gemaakt Anna Pauwlowna Zand f 4— tot f 4,75; Anna Pauwlowna Zand Rooden f 3,75 tot f 4.-; Hillegommer Zandaardapp. f 4,— tot f 5 50 Flakkeesche Eigenheimers f 3,75 tot f 3,90; Flakk. Roodstar f 3,75 tot f 4,- Flakk. Blauwe Eigenh. f 4.— tot f 4,20Flakk. Bravo's f 4,— tot f 4,50; Flakk. Juin 50 Kilo f2,10 tot f2,20: Flakk Eigenh. poters f 2,80 tot f 2,90Flakk. Ronde star poters f 2,60 tot f 2,70Flakk. Roodbonten f 4,20 tot f 4,40Spuische Eigen heimers f 3,80 tot f 3,90Spuische Roodstar f 3,75 tot f 4,— Spuische Blauwe Eigenh. f 4,— tot f 4,20; Spuische Bravo's f 4,— tot f 4,50; Spuische Eigenh. poters f 2,90 tot f 3,—, Spuische Roode star poters f 2,60 tot f 2,70 Spuische Bravo poters f 2,50 tot f 2,75 Zeeuw» sche Bonten f 5,25 tot f 5,50Zeeuwsche Blauwen f 4,60 tot f 4,80Zeeuwsche Bravo's f 4,— tot f 4,50; Zeeuwsche Blauwe Eigenh. f 4,— tot f 4,20Zeeuwsche Redstar f 3 75 tot f 4,— Zeeuwsche Bonte poters f 2,50 tot f 2,75 Zeeuwsche Eigenh. poters f 2,70 tot f 2,90 Zeeuwsche Bravo poters f 2,50 tot f 2,75 Zeeuwsche Juin 50 Kilo f 2,10 tot f 2,20; Zeeuwsche Eigenheimers, verwaarloosd f 3,30; Zeeuwsche Eigenheimers f 3,75 tot f 3,90; IJ polder Bravo's f 4,— tot 4,50Friesche Bor» gers f 3,90 tot f 4,—Drentsche Eigenheimers f 3,10 tot f 3,30. h. VEE EN PAARDEN. ROTTFRDAM, 13 December. Ter veemarkt waren heden aangevoerd 579 vette runderen, 233 vette kalveren, 16 schapen of lammeren, 1101 varkens. Prijzen per '/2 K.G.Koeien 30, 32, 41,43, 47'/2, 50 ctossen 33, 40, 42, 46 ct., kalveren 55, 57'/2. 72'/2, 75, 87'/2 90 ct., schapen f 17- 25 per stuk, lammeren f 16—21 per stuk, var kens 35 ct. ,per '/2 K.G. Koeien en ossen waren flink aangevoerd. De handel was matig en de prijzen waren vrijwel onveranderd. Een enkele puikbeste koe ging nog tot 2'/2 cent, en een puikbeste os tot 4 cent boven noteering. Stieren waren onbeteekend aangevoerd en derhalve geen noteering. Vette kalveren waren ruim aangevoerd. De handel was lui en de prijzen van vorige week konden vooral voor 2e en 3e soort moeilijk worden bedongen. Een enkel puikbest kalf ging nog van 5 tot 7'/2 cent boven noteering. Schapen en lammeren met fiinken aanvoer, trager handel en lagere prijzen. Slechte be richten uit het buitenland gaven een vermoe delijk slechten afloop. Varkens met fiinken aanvoer, matigen han» del en gedrukte prijzen. Voor zware varkens moeilijke plaatsing en vermoedelijk slechte afloop. Voor een enkel puikbest exemplaar werd nog tot '/2 cent boven noteering besteed. BOTER, KAAS'EN EIEREN. APELDOORN, 13 December. Eieren. Aan voer 7000 stuks, prijzen van f 12 tot f 13,50, middelmarkt f 12,75. Handel gewoon. OUDEWATER. 13 December. Kaas. Aan» voer 69 partijen, tezamen 3105 stuks, wegende 15,525 KG. Eerste soort f 49 tot f51, tweede soort f 44 tot f 42, zonder rijksmerk f 42 tot f 49. Handel matig. TIEL, 13 Decemher. Boter. Aanvoer 30 k.g. Prijs f 1,80 k f 2,—25.000 eieren, prijzen f 9 i 11 de 100 stuks. GRANEN, enz., MEEL en OLIËN, ROTTERDAM, 13 December. Fijne zaden. (Boerennoteeren)karwijzaad f 44—46, maan zaad f 59—61, koolzaad 22-25, geel mosterd zaad f 26—28, kanariezaad f 14—15, zaailijnzaad f 20—21, voerlijnzaad f 16—18, alles per 100 KG. ROTTERDAM, 13 Dec. Binnenl. Granen en Peulvruchten. Tarwe iets ruimer ter markt, flauwer ge stemd. Verkocht van f 14,50—15, voer f 14— 14.25. Gerst Chevalier f 11.50—12. Haver f 9,50-10,25. Erwten kleine groene prima soorte gezocht van f 16—22,50, puike daarboven betaald. Schokker erwt;n ruim aangeboden. Puike ge» zocht, overigens vrijwel onveranderd. Bruine boonen ruim ter markt, slechts ge» deeltijk tot belangrijk lagere prijzen te ver» koopen van f 13-15 per 100 K.G, GROENTEN, FRUIT en AARDAPPELEN. ROTTERDAM, 13 December. Heden waren de prijzen der aardappelen als volgtBrielsche eigenheimers f 3,60—4, Zeeuwsche blauwe f 4,40—5, Zeeuwsche eigenheimers f 3,25—3,60, Zeeuwsche bonte f 4,50—5,10, blauwe eigen» heimers f 4,75—4. Bravo's f 3,70—4,20, poters f 2,10—2,70. Met redelijken aanvoer kalme vraag. AMSTERDAM, 13 December. Aardappel» markt. Prijzen onveranderd. Aanvoer 4 la dingen of 2918 H.L. HUIDEN, WOL, LEER en DIVERSEN. ROTTERDAM, 13 December. Vlas (opgaaf van de marktmeesters. Aanvoer13,985 stee» nen blauw schoon f 0,85—1,25, 1620 steenen wit Zeeuwsch f 0,65—0,80, 3500 steenen Gro» ningsch f 0,70-0,80, 5700 Holl. geel f 0,75- 1, 3460 steenen dauwroot f 0,70—0,75. Heden overleed plotseling zacht en kalm ons innig geliefd Doch' tertje en Zusje JOZINA SIMONA, in den jeugdigen leeftijd van 9 maanden. De diepbedroefde Ouders, Zusters en Broeders, 28273 Iz. DE WITTE. Nieuwe Tonge, 12 Dec. 1926. Eenige en algemeene kennisgeving. Voor de vele bewijzen van belangstelling ondervonden bij het overlijden van onze geliefde Echtgenoote en zorgzame Moeder, ARJAANTJE DE MOOIJ, betuigen wij onzen hartelijken dank. D. KOMTEBEDDE. J. J. KOMTEBEDDE. Ouddorp, December 1926. 28269 m

Maas- en Scheldebode | 1926 | | pagina 3