HOOIBERG 1 VS I Verkooping BOUWLAND Advertentiën, j St. Nicolaas - Etalage i School. Lafid- en Tuinbouw. V ergaderingen. Posterijen Oentengd Nieuws. Verkoopingen Marktberichten. AQRIAIIUS HAMFETE JZil. DIENSTBODE Dag-dienstbode Si W D. F. Jacobi, Middelharnis L A m Openbare Vrijwillige Ondergeteekende maakt bekend, dat de yi gereed is. Een prachtsorteering Chocolade artikelen (Ringers) Marsepain artikelen (eigen fabrikaat) en Luxe Doozen. Aanbevelend, Li eenige fraaie voorwer' eer van Zaterdagmid» v. d. Heuvel van Wer» ieten geladen schip in veerboot van hier en :ht het gelukken, het ig binnen te loodsen, getuige van het red» van levensgevaar ont» werd Zondagmiddag loud gevonden. Daar wie de eigenaar was, en dag aan hem wor» )e vorige werden van uien, 200 balen koe» ppelen. ilej. A. v. d. Berg al» 3e gedeelte examen» Vogel en D. Lodder eming als zetters aan» wordt door Mevr. de Lith langs de huizen St. Nicolaasfeest, om aangename verrassing xhte Sint zijn op zijn :t wordt niet vergeten. de kind'ren vallen, Als sterfgeval van een valt van hier te mei» Jz. ging Vrijdagavond avondschool. Te mid» reeks zeven uur, sloeg le handen omhoog en nkelijk werd een groote erwijld werden de ou» ;ewaarschuwd en deden enkamp en Spuybroek, Toen den dokter kwam, dood constateeren en in zijn auto het lijk aaap naar de ouderlijke 1 en verslagenheid is ran de Wed. E. Masten» klauwzeer voor. ïiarie is aangifte gedaan dvonk. elde is de kuilvisscher hier, aangevaren door rilipsland. Het ongeval zijn vaartuig, waarvan 150 gulden worden ge» a voorwerpen behoort houdende een bedrag >ichoreifabriek «Ceres* rtelen gedurende 8 da» de te grooten aanvoer, ericht heeft de Cichorei» t« de laatste partij droge :n 8 gulden per 100 kilo. e 1.1. Zondag in de Ned. uden oogstcollecte heeft n f 460,75. isdag) worden de ouders L. School alhier, in de :t werk hunner kinderen 4 Nov. j.l. werd in de ier f 10,— gecollecteerd Gedurende de winter» ed Herv. Kerk in plaats i óm de twee maanden worden aan de kinderen :ilig Sacrament van den n. I te half zeven zal er :lzen in de Geref. Kerk uden worden, e Ned. Herv. Kerk een gecollecteerd voor den ring van de Meisjesver» de Schriften» is nader 1 December a.s. londagmiddag 2 uur zal komende van Hagestein, de Ned. Herv. Gemeente zal des morgens 9,30 uur s. Langbout van Lienden. arr.e gewild, dat, indien :n gelegenheid voor had, ilaats gehad door oDzen Japchen, thans te Ede, hier met leede oogen ige plaats men zoo zeer T Voor de betrekking ïbare School No. 1 heb» iten aangemeld. De oogtcollecte in de leeft opgebracht de som A.s. Zondagmiddag zal Kerk alhier een collecte bate van noodlijdende in Nederland. in de Ned. Herv. Kerk jdrag van f 106,— gecol» logstcollecte nu in totaal racht. en der N. H. Kerk zijn itreding de H.H. J. Nie» it kerkvoogd der N. H. heer C. de Graaf en tot A. van Oversteeg, J. nan. der schoolkinderen in de week niet plaats hebben laar op Donderdagmiddag .et hartelijken dank aan wordt bekend gemaakt, dat le Ned. Herv. Kerk heeft wan f 197,36. t de verhooging der zit» Herv. Kerk, worden de d jaar in de gelegenheid iigde in twee termijnen te de Ned. Herv. Kerk pe» van aftreding de heeren Geus, resp. als ouderling der Diaconie der Ned Woensdagavond 24 dezer mer zitting te houden tot en tuinhuren. - Na langen tijd wegens ongesteldheid ver» Mnderd te zijn geweest de vacature in de Herv Kerk te vervullen, berichte Ds. Japchen van Óoltgensplaat, dat hij volgende week zelf weer voor de Gemeente hoopte voor te gaan. «TFLLENDAM. De gehouden oogstcollecte in de Ned. Herv. Kerk heeft 337,70 opgebracht. GOEDEREEDE. Donderdagavond 6 uur hoopt alhier voor te gaan de Eerw. Heer W Bouman van Stellendam. Zondag 28 Nov. zal er des namiddags doópsbediening worden gehouden. Aangifte v,terdag avond 27 Nov. des avonds 7 uur in de consistoriekamer. OUDDORP* Zaterdagavond 1.1. werd in Oude School alhier een vergadering ge» houden met het doel te komen tot oprichting eener longelingsvereeniging. Aanwezig waren, hehalve vele jonge menschen uit deze ge. ^pcnte enkele ouderen en het dagelijksch hestuur' van den Ring Flakkee van Jonge» lingsvereenigingen Op Gereformeerden Grond» SlDe voorzitter der vergadering, vr. Joh. Knape van Sommelsdijk, voorzitter van den Ring Flakkee, opende de vergadering met het lezen van Lucas 8 4-18 en gebed, nadat gezongen was Ps. 119 5. Daarna verkreeg vr. Witvliet van Middel» harnis het woord om een uiteenzetting te geven van het doel en de werkwijze eener I V Spr. begon met uiteen te zetten wat een I V niet is. Nog niet zoo heel langgeleden waren sommigen hierover een zonderlinge meening toegedaan. Zoo heeft de thans 70» jarige Ds. Schuurman op een onzer Bonds» dagen eens verhaald, dat een voorzitter bij het einde der vergaderidg als een geordend predikant zijn handen omhoog hief en den zegen op de vergadering legde. Het is verre van ons aan zulke meeningen voet te geven. In onze J. V. wordt altijd geleerd dat de Kerk door Christus zelf geregeerd, zeer hoog boven de J. V. verheven is. In ons Bonds orgaan is ons steeds voorgehoudende Kerk het eerst. We denken er niet over, het cate» chetisch onderwijs voor onze leden overbodig te achten, maar erkennen zijn nut, en houden onze vergaderingen niet wanneer dat gegeven wordt. T In de tweede plaats is de J. V. ook geen Evangeliesatievereeniging. Wie dat wil, legt op onze schouders een last, dien wij niet dragen kunnen. Ieder, die wel eens met an» dersdenkenden gesproken heeft, weet hoe ontzaglijk moeilijk het is, iemand tot een andere denkwijze te brengen. Waar dwalenden moeten worden.tereciitgebracht, daar sture men geen jongeling op af. Hier heeft de Kerk een taak. Hetze'fde geldt voor staatkundigen en maat» schappelijken arbeid. De jongeling staat pas aan het bëgin van het leven en heeft in velerlei opzicht nog geen grond onder de voeten. Lichtvaardig wordt hij meegesleept door hem, die op beslissende wijze van zijn meening spreekt. Een man van stavast is bij nog niet, hij kan dus nog niet werkend op 4 :t breede terrein van het leven optreden. Laar die tijd komt, zoo de Heere hem niet vroegtijdig het leven ontneemt. En wat zullen wij nu doen, wetende dat die tijd komtl Stil bij de pakken neerzitten en de talenten, door God ons geschonken, begraven? Of zullen wij ons voorbereiden voor den komenden strijd, door het leeren hanteeren der wapenen, waarmee dien strijd gestreden moet worden Gods Woord is het tuighuis, dat ons die wapenen levert»On» derzoekt de Schriften, want in dezelve meent gij het eeuwige leven te hebben.« Maar spr. vreest dat er weinig van dat onderzoek terecht komt, als men dat in zijn eentje doen wil. Al spoedig zal men het na» laten of zich in een verkeerde richting bewe» gen. En wil er wat van terecht komen, dan moet het juist geregeld en systematisch ge» beuren. Hierin vindt de J. V. haar bestaansgrond, dat wij gezamenlijk dat werk ondernemen. Wij leeren elkander en wij leeren van elkander. De J. V. is als een school, waar geen onder» wijzers eenerzijds en leerlingen anderzijds zijn, maar waar die beide functies vereenigd Q'jn. 6 Door grooie mannen, die van ons zijn heen» gegaan of nog leven is de J.V. dan ook als een opvoedingsinstituut erkend, dat naast ge» zin en school een taak heeft. Dr. Impeta heeft op den Rotterdamschen Bondsdag in 1924 gezegd, dat een man onder ons volk wel waar» lijk groot kan zijn, indien hij de J. V. niet heeft bezocht Maar voegde hij er aan toe, velen, die thans in onze voorste gelederen staan, zeggen Wat ik door Gods genade ben, dat ben ik geworden door de J.V. Op de J.V. leeren wij elkander kennen. Daar vinden we onze vrienden. En het kan wel niet anders of in dien vertrouwden vrien» denkring wordt gesproken over alles wat er leeft in de ziel. Daarom is haar invloed, zoo zij goed werkt, hoog te schatten. De taak der J. V. is jongelingen te vormen en te bewaren. Te vormen door het verrijken hunner kennishet ontwikkelen hunner per» soonlijkheidhet leeren omgaan met woord en penhet bijbrengen van die kundigheden, die noodig zijn om zich als Christen en Staats» burger goed te kunnen bewegen. Te bewaren door den invloed, die van haar uitgaat en waardoor zij haar leden behoedt voor de zuigkracht der wereld. Hier in Ouddorp, aldus spr., moge die niet zoo groot zijn als elders, toch zal de J.V. in de toekomst hier zijn vruchten kunnen geven hoe groot is de af» val in onze dagen. En menschelijkerwijze ge» sproken, zou ze nog grooter zijn, indien de J. V. in Gereformeerde kringen niet zoo'n groote plaats innam. Bijna in ieders leven komt er een periode van zoeken naar de rich» ting, die zal worden ingegaan. Een hinken op twee gedachten zal men God of de wereld aanhangen. En hoe goed is het dan, om te gaan met jongens, die ook voor de keuze ge» plaast zijn of die gedaan hebben, en geza» menlijk de gelegenheid aan te grijpen om te komen tot de kennisse Gods. Waar zulks ge» vonden wordt zal eerst sprake kunnen zijn van een vereeniging. Een echte Jongelings. vereeniging toch hebt ge niet, wanneer enke» le personen eens bij elkander komen, en dan meenen na afloop der vergadering niets meer met elkander te maken te hebben. Een echte vereeniging hebt ge eerst als een onderlinge band gevoeld wordt en broederlijke liefde aanwezig is. Wilt gij, zegt spr., met den arbeid der J. V. iets bereiken, dan is noodig een deugdelijke grondslag en vastgesteld doel. Wij komen hier met mandaat van den Ring Flakkee van den Bond van J. V. op G. G. Dat is een organi» satie die ten doel heeft, den arbeid van dien Bond voor ons eiland zoo vruchtbaar moge» lijk te maken. Het spreekt dus vanzelf, dat alleen.die J. V.'s aantrekkingskracht voor ons hebben, die zich op denzelfden grondslag pellen. Dat wil niet zeggen, dat alle leden mt de Geref. Kerk moeten behooren, maar moeten zij zich stellen op den grondslag van Gods Woord naar de opvatting van de drie formulieren van eenigheid. Zij behoeven die niet aanstonds door en door te kennen, maar, die met uitgesproken bedoelingen'deze geschriften niet aanvaarden, moeten van ons geweerd blijven. Het doel der J.V. omschr ij» ven we aldusHet doen kennen en belijden onzer Geref. beginselen voor het terrein van Kerk, Staat en Maatschappij. Om nu ons doel te bereiken hebben we een 'vaste werkmethode noodig. Alles moet met orde geschieden. Het program van werk» zaamheden moet met zorg worden opgesteld. Welke zaken behandeld moeten en kunnen worden, hangt af van de plaatselijke vereeni» ging. Aan de hand van de door den Bond uitgegeven leiddraden loopt men het gemak» kelijkst en het veiligst. Toch is de taak van de pas opgerichte vereeniging niet gemakkelijk. Spr. doet een beroep op de Ouddorpsche burgers om hun zedelijken en financiëehn steun voor de jonge vereeniging. Hij belooft haar den bijstand van den Ring Flakkee. Spr. eindigt met een opwekkend woord. Van de gelegenheid tot het stellen van vragen of het indienen van bezwaren maakte niemand ge» bruik. Ds. Diemer, mede ter vergadering aanwezig, het woord nemende, zeide dat het hem ge» troffen had, dat de spr. gezegd had dat de zuigkracht der wereld hier niet zoo sterk was als elders, maar dat de J.V. toch vruchten kan afwerpen voor hare leden. Hij is het daarmede geheel eens. Want niemand der jonge menschen, die op het platteland wonen weet van te voren, of hij wel alt.;d in zijn dorp blijven zal. Gezien den economischen toestand is het lang niet onmogelijk, dat men later in de stad terecht komt. En wat leert nu de ervaring Dat bijna alle plattelands» menschen, in de groote levenscentra gekomen, worden meegesleept door de verleidingen, die ze vroeger niet kenden. Door de woorden van den revolutionair bekoord, vallen ze in de handen der sociaal.democraten en het com» munisme. De J.V. leert hen echter welke be« ginselen het leven beheerschen, maar leert ze tevens de goede van de slechte beginselen onderscheiden. Reeds lang heeft hij gewenscht dat er hier zoo'n vereeniging kwam, omdat hij er voor het zaad der gemeente veel goeds van verwacht. Daarom verheugd het spr. dat men thans heeft willen probeer en om hier zulk een vereeniging op te richten en hij spreekt den wensch uit dat deze pogingen thans mogen slagen. In de pauze, die hierop volgde, konden zij die dat wenschten zich opgeven als lid der nieuwe vereeniging. Daarna werden verschillende dingen van huishoudelijken aard geregeld, die noodig wa» ren, om zoo spoedig mogelijk aan den ge» regelden arbeid te kunnen gaan. Dan sloot Ds. Diemer de vergadering met dankgebed. De jonge vereeniging kan met 13 leden beginnen. K. De godsdienstoefeningen in de week, bij de Herv. Kerk, vangen voor dezen winter aan op Woensdag 24 Nov., des avonds te 6 uren. Waar geen sollicitanten voor de betrekking van onderwijzer met verplichte hoofdakte aan de Chr. School zich aanmelden, zal het bestuur dier school een tijdelijken onderwijzer trachten aan te stellen. Heden, 22 Nov., is benoemd de heer G. S. Schinkel van Polsbroek. Als notabelen bij de Herv. Gem. zijn aan de beurt van aftreding de heeren Jan Grin wis Tz., H. den Bout en Job Padmos De stem» ming staat gehouden te worden op Dinsdag 30 Nov,, des namiddags van 2 tot 6 uur in de kerkekamer. f Vrijdagavond a.s., ten 7 ure, bestaat er gelegenheid voor de aangifte van den H. Doop in de kerkekamer der Ned. Herv. Kerk. f Naar men vermeent wordt ten bate der Zondagsschool te Goedereede, Ouddorp en in den Oostdijk gecollecteerd. INGEZONDEN. Aangaande een schrijven in Uw blad van 30 October en 17 Nov., resp. van de heeren v. d. Waal en de Flakk. Boerenbond, wilde ik hierover gaarne ook iets schrijven. Het schijnt mij toe dat men wel wat teveel boeman speelt met de besmetting van de wrat» ziekte. Wanneer men besmet zetgoed invoert, is het gevaar zeer zeker groot, of bijna zeker dat men het hier ook krijgt, maar dit is toch wel het eerste waar een inporteur van dit pootgoed op letdat hij dergelijke waar niet invoert. Nu blijkt dat gevaar voor besmetting niet zoo heel groot te zijn, daar onze Regeering en de Plantenziektenkundigen dienst een af stand van 500 Meter van een besmet terrein reeds voldoende acht om geen besmettings» gevaar op te leveren. De landbouwers die van mij Kerss Pink of King Edward pootgoed ontvingen, sta ik borg dat dit gegroeid is buiten een straal van 500 Meter vanaf een besmet terrein en geef ik hun gaarne de gelegenheid dit zelf te kunnen onderzoeken. J. C. NIEUWENHUIJZEN. Nieuwe Tonge. BELASTING BETALEN. Wij raden onze lezers aan dezer dagen hun grond» en personeele belasting en een gedeelte van de inkomstenbelasting te betalen, willen zij van vervolgingskosten gevrijwaard blijven SOMMELSDIJK. Donderdag, 25 Nov. 1926, n.m. 7 uur zal in hotel Spee vergadering worden gehouden van den kolenbond «Helpt Elkander*, alhier. De agenda is als volgt samengesteld 1. Obening en notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Aftreding van de heeren P. Kieviet Dzn., T. van den Doel J.zn. en A. C. van Driel (allen herkiesbaar). 4. Aftreding van den heer J. le Com te (als Commissaris niet herkiesbaar). 5. Mededeeling kolen»verkoop en aankoop 6. Benoeming van leden tot nazien der rekening. 7 Rondvraag en sluiting. Faillissementen in Nederland. Volgens mededeeling van het Handelsinfor» maticbureau VAN. DER GRAAF Co'sBu» reaux voor den Handel zijn over de afge» loopen week, eindigende 18 Nov. in Neder» land uitgesproken 65 faillissementen tegen» over 61 faillissementen in dezelfde week van het vorige jaar. Van 1 Januari tot en met 18 Nov. 1926, 3347 faillissementen tegenover 3634 over hetzelfde tijdperk van het vorige jaar. OUDE TONGE. Met ingang van 22 November 1926 is het kantoor Oude Tonge op werkdagen voor den telefoondienst opengesteld van 8 uur v.m. tot 1 uur n.m. en 2 uur n.m. tot 8 uur n.m. Echter kunnen van 4 uur n.m. tot 6 uur n.m. geen gesprekken worden gevoerd uit de spreekcel ten kantore. De uren van openstelling voor den post en telegraafdienst zijn dezelfde gebleven Brand In het nieuwe postkantoor. De schade is heel gering. Vrijdagavond omstreeks half zeven is brand ontdekt op de derde verdieping van den Noordelijken vleugel van het postkantoor aan den Coolsing 1 te Rotterdam. In den Zuid» Oosthoek van deze verdieping ligt een vrijwel driehoekig vertrek, dat met een deur uitkomt boven de binnenplaats. In dit vertrekje, dat slechts enkele vierkante meters groot is, staat een electro»motor, welke een hijschinrichting drijft. Verder staat in dit vertrekje een aantal kisten opgestapeld, welke houtwol en papier bevatten. De brand is door een nog onbekende oor» zaak ontstaan. Aanvankelijk trachtte het per» soneel het vuur met enkele mimimaxen te dooven toen dit niet gelukte werd met twee stralen van de eigen leiding water gegeven. Later nam de brandweer het blusschingswerk over. Toen werd er nog een straal op de wa» terleiding bijgevoegd. Achtereenvolgens verschenen de reddings» brigade, de spuiten 21, 17, 27, 22, 19, 29, stoomer 2, de machinale ladder, spuit 28 en de reservewagen. Het blussingswerk stond aanvankelijk onder leiding van brandspuit» meester J. Soetekouw, later onder die van hoofdman H. van Dam. De machinale ladder werd op de binnen» plaats opgesteld. Een slang van de afdeeling brandbluschmiddelen werd daarlangs naar de derde verdieping geleid, maar hiermede be» hoefde geen water gegeven te worden. Enkele k sten, het houtwol en het papier zijn verbrand. Verder is er wat waterschade veroorzaakt. De rook bleef lang op de ver» dieping hangen. In het begin hebben mannen van de reddingsbrigade voorzien van rook» maskers bij het blussingswerk geholpen Tengevolge van den bra id is de interlocale telefoonverbindingmet 7 plaatsen in ons land hoofdzakelijk in de Noordelijke provincies gelegen, korten tijd gestoort geweest. Bij den brand waren o.a. tegenwoordig de burgemeesters, de hoofdcommissaris van po» litie, de heer A. Sirks, de commissaris van den actieven dienst, de heer C. v. d Pol. de chef van den gemeentelijken dienst in de eerste afdeeling, hoofd»inspecteur J. W. Hols» bergen, de directeur van rijkstelegraafkantoor de heer W. A. Horsthuis, de directeur van den gemeentelijken telefoondienst, ir. H C. A. Boom, de chef van den technischeu dienst ir. van Bladeren, verschillende hoofdlieden van de brandweer, de hoofd opzichter van de brandbluschmiddelen, de heer J. Pellenkoft en de secretaris van het college van hoofd» lieden de heer Freni. HANDIGE AGENTEN. Diefstal van een portefeuille. Zaterdagavond was de 36 jarige stratenmaker A. L. uit Zeddam die voor de gemeente Som» melsdijk een werkje opgeknapt had met twee arbeiders, welke hem daarbij behulpzaam wa» ren geweest naar Rotterdam gekomen. Het drietal begaf zich naar den wereldberoemden Schiedamschen Dijk en ging plezier zoeken in een danshuis. L. liet daar voor eenige oogen» blikken zijn «kameraden*, te weten de werk» lieden C. de R. uit Elten en J. M. uit Som» melsdijk in den steek, nadat hij hun een por» tefeulle waarin een bed:ag van f 110,—gebor» gen was, had toevertrouwd ter bewaring Toen hij na eenigen tijd terug kwam, waren de werklui verdwenen. Hij begaf zich terstond naar de politie en vertelde wat hem overko» men was. Eenige agenten, die het het signale» ment van de kameraden van L gehoord hadden, gingen op onderzoek uit en bemerkten na eenigen tijd twee mannen, die met de gegeven beschrijving vrijwel overeenkwamen. Een hun» ner riep toen«Hè Cris de R. waarop een der mannen omkeek. Daardoor had de werkman zich verraden. Daar de ander ook luist.rde naar den naam door L. opgegeven, werden beiden naar het bureau gebracht. Een hunner had de portefeuille bij zich waarin nog 45 gulden was, de ander had een bedrag van 55 gulden 'in zijn beurs en bekende na eenigen tijd, dat hij dit geld van zijn vriend had ge» kregen, die het uit de portefeuille genomen had. Beiden werden in verzekerde bewaring gesteld. Woensdag 24 November 's namiddags twee uur, te Ouddorp aan de Haven, om contant geld van een partij scheepsafbraak, als platen, planken, balken, palen, brandhout enz., ten verzoeke van de Heeren Gebr. Bezuien. Notaris VAN DEN BERG. Op Zaterdag 27 November 1926, des na» middags ten V/2 ure te Goedereede, nabij de haven, een groote partij timmerhout,' ris planken, delen, ribben, palen, latten enz. Deurwaarder GROENENDIJK. Op Zaterdag 27 November 1926, des na» middags ten 3 ure te Stellendam, aan de haven, een groote partij timmerhout, als planken, delen, ribben, palen, latten enz. Deurwaarder GROENENDIJK. Op Vrijdag 19 November 1926 bij veiling, en Op Vrijdag 26 November bij afslag, beide dagen 's nam. 2 uur, te Melissant, ter herberge van M. van der Werf van a. 3.66.20 H.A. (7 Gem. 292 R. V. Maat) bouwland te Stellendam in kavel 61 van den Eendrachtspolder kad. Sectie C no. 265 en 266, in 5 perc. en combinatie. Verhuurd tot blootschoof 1932 aan de heeren L. en W. Koole, beiden te Dirksland, voor f 500 den koop en per jaar. b. 1.12 30 HA. (2 Gem. 134 R V. Maat) bouwland te Melissant, in den Gabriëllina» polder, kad. Sectie E no. 438, in 2 perceelen en combinatie. Verhuurd tot blootschoof 1932 aan den heer L. Koole te Dirksland voor f 145,65 den koop en per jaar. c. 0.37.70 H.A. (246 R. V. Maat) tuinland te Melissant in den polder Oude Melissant, nabij den Achterweg, kad. Sectie A no. 1434 in 2 perc. en combinatie. Per jaar verhuurd aan diverse personen voor f 0,50 per 15 een» tiaren (V. Roede); en d. Een huis met erf en grond te Melissant, nabij den Molendijk. Dadelijk te aanvaarden. Alles behoorend tot de nalatensehap van wijlen den heer P. Frits. Notaris VAN DER SLUYS. Op Vrijdag 19 November 1926 bij veiling en op Vrijdag 26 November 1926 bij afslag, beide dagen 's avonds 7,30 uur te Sommelsdijk in Hotel Spee, van0,96.60 H.A. (2 Gem. 115 R S'dijksche maat) bouwland te Som» melsdijk in den polder het Oudeland aan den 2e Staverschen weg, Kad Sectie C no. 604, in een perceel, verhuurd aan den heer Abr. van Antwerpen te Sommelsdijk tot blootschoof 1932 voor f 154,98 ten hoop en per jaar. Notarissen J. C. KRAM te Kapelle en L. VAN DER SLUYS te Dirksland. MIDDELHARNIS. Centrale Veiling voor Goeree Overflakkee op Vrijdag 19 November 1926. Gieser Wildemans f 9,40 tot f 14,10. Louwtjes peren f 4,—. Kleiperen f J>— tot f 8,70. Zoete appelen le soort f 19,40 tot f 26,—. 2e soort f 13,80. Ermgaard 2e soort f 13,30 tot f 13,70. Pippeling 1 soort f 22,—. 2e soort f 8,80 tot f 15,—. Goudreinetten le soort f 43,— tot f .45,—. 2e soort f 30,—. 3e soort f 16,50 tot f 11,20. Spruiten f 6,80 tot f 11,—. Kroten f 3,90. Alles per 100 K.G. Bloemkool le soort f 22,— per 100 stuk. 2e soort f 16,— t. f 13,— p. lOOst. 3e soort f 2,10 t. f 3,— p. 100 st. Andyvie f 1,60 tot f 2,40 per 100 krop. Savoye kool f 2,90 tot f 5,— per 100 stuk Kipeieren 60 K.G. f 12,— t. f 12,15 p. 100 st. -50 K G. f 8,40 per 100 stuk. bruin f 12,40 tot f 12,45 p. 100 st. Eendeieren f 8,70 per 100 stuk. Boter f 1,05 tot f 1,15 per pond. Chrysanthemims f 0,30 tot f 0,53 p. 100 st. MIDDELHARNIS. Centrale veiling voor Goeree en Overflakkee. Veiling van Maandag 22 November 1926 Kippeneieren 61 kg. f 11 tot f 11,10. Idem 50 kg. f 8,85. Idem bruin 61 kg. f 11,40 Eendeneieren f 7,95. Bloemkool f 1,80 tot f 18. Andijvie f 1,20. Savooie kool f 4,50. Roode kool f 3,20 Alles per 100 stuks. Bruine boonen f 0,30 per kg. Kleiperen f 9,80 tot f 12,70. Veldsla f 10. Spruitkool f 17. Boter f 1,10. Alles per 100 kg. Uienveiling van Maandag 22 Nov. 1926. Grove uien f 1,59. Gewone uien f 1,74 tot f 1,79. Pickler uien f 1,05 Alles per baal. Aanvoer 600 balen. VEE EN PAARDEN. ROTTERDAM, 22 November. Ter Veemarkt waren heden aangevoerd 510 vette runderen, 197 vette kalveren, 1528 schapen of lam 1129 varkens. Prijzen per V2 kilo Koeien 28 h 30 ct., 41 h 43 ct., 47'/2 a 50 ct.ossen 33 a 39 41 ct45 ct kalveren 52'/2 55 ct70 k 72V2» 85 a 87'/2 ct. schapen f 17, f 24lam» meren f 14, f 18 per stukvarkens 35 ct. per V2 k g De aanvoer van koeien en ossen was flink. De handel was tamelijk en de prijzen bleven vrijwel stationair. Een enkel puik beste koe ging nog 2 cents boven noteering. Stieren waren weinig aangevoerd en der» halve geen noteering. De aanvoer van vette kalveren was iets ruimer dan de vorige week Maandag De handel was williger en de prijzen bleven toch op dezelfde hoogte. Een enkel puik best beest ging van 7'/2 tot 10 cents hoven noteering. Schapen en lammeren waren ruim aange» voerd. De handel was iets beter, hoewel in prijzen weinig verandering. Varkens waren ruim aangevoerd. Wegens tamelijken handel, lagere prijzen. Voor een enkel puik best beest werd nog tot IV2 cents boven noteering besteed. AMSTERDAM, 22 November. Ter veemarkt waren heden aangevoerd483 vette koeien, waarvan de prijzen waren: le kw. 98—110c., 2e kw. 80—94 c., 3e kw. 68-78 c. per kg. slachtgewicht90 melk» en kalfkoeien, f 350— 500 per stuk71 vette kalveren, le kw. 105— 115 c.. 2e kw. 86-102 c, 3e kw. 75—84 c per kg. levend gewicht57 nuchtere kalveren, f 12-20, 154 schapen f 24—30 per stuk; 536 Holl. varkens. Overz. en Gelderschc. Een en» kei boven noteering, le kw. 83-84 c., 2e kw. 79-82 c. per kg. slachtgewichtvette varkens 79-82 c. per kg. slachtgewicht; 29 paarden, f 150—275 per stuk. GROENTEN, FRUIT EN AARDAPPELEN. ROTTERDAM, 22 November. Heden wa» ren de prijzen der aardappelen als volgt: Brielsche eigenheimers f 3,60—f 4,10. Zeeuwsche blauwe f 4 40-5, dito eigenheimers f 3,40— f 3,70, dito bonte f 4,70—f5,10, blauwe eigen» heimers f 3,75—f 4, baavo's f 3,70—f 4,20, po» ters f 2-2,50 per kin. Met behoorlijken aan» voer kalmen vraag. HUIDEN, LEER, WOL EN DIVERSEN. ROTTERDAM, 22 November, Vlas (Opgaaf van de marktmeesters.) 5320 ateenen blauw, f 0,75-0,80, 1000 steenen wit Zeeuwsch f 0,80— f 0,90, 3600 steenen Groningsch f 0,70-f 0,85, 12,600 steenen Holl geel f 0,80—f 1, 2100 steenen Dauwroot f 0,70—f 0,75. Heden overleed tot onze diepe droefheid na een korte, doch zeer ernstige ongesteldheid, in het ziekenhuis Eudokia, onzen zeer geachten Zoon en Broeder Echtgenoot van Johanna Hokke, in den ouderdom van 26 jaren en 7 maanden. 28218 Den Bommel, ARIE HOKKE. A. v. d. WELLE. S. v. d. WELLE—Van Eck. J. HOKKE. J. HOKKE-v. d Welle. Dirksland, N. H. v. d. GROEF. J. v. d. GROEF—Hokke, Goudswaard. C. HOKKE. I. HOKKE-Benjert. Den Bommel, L. WOLFERT. K. WOLFERT-Hokke. A. DE WIT L. DE WIT-Hokke. Middelharnis, L HOKKE N. HOKKE-Les. Óoltgensplaat, S. v. NIEUWAAL. G v. NIEUWAAL-Hokke. Den Bommel, M. BAKKER. C. BAKKER-Hokke. JAC. HOKKE. Den Bommel, 19 Nov. 1926 Voor de vele blijken van belangstelling ondervonden bij het overlijden van onzen geliefden echtgenoot, broeder, behuwdbroeder en oom den Heer 28219 JACOB KASTELEIN Izakzn., betuigen wij onzen hartelijken dank. Uit aller naam, Wed. JAC. KASTELEIN— den Baars. Dirksland, November 1926. Voor de vele bewijzen van belangstelling, bij onze 25» jarige Echtvereenlging ondervonden, betuigen wij langs dezen weg aan allen onzen hartelijken dank. 28221 M. ZOON. A. ZOON—Bakker. Dirksland, Nov. 1926. Terstond gevraagd een flinke 28220 bij J. VAN ES, onder Middelharnis. Tegen half December of eerder ge» vraagd een AdresTh. BOEKHOVEN, Sommelsdijk. TE KOOP wegens verplaatsing een oude Te bevragen G. VERWAAL, Schie» damscheweg 12, Rotterdam, Tel. 34585. van 2.09.90 heet. (4 gem. 171 roeden v.m.) aan de le Groene Weg, in den polder het Oudeland te Middelharnis, zijnde 5 meeden in 5 perceelen, te beginnen van Oosten af, en in combinatiën. Ten verzoeke van den Heer H. VAN GRONINGEN te Middelharnis Op Vrijdag 3 December 1926, bij Inzet en Op Vrijdag 10 December 1926, bij Afslag, telkens des avonds 7 uur in het Hotel Meijer te Middelharnis. Notaris VAN BUUREN. 6.

Maas- en Scheldebode | 1926 | | pagina 3