'dam mieer voor de Zuidhollandsche en Zeeuwsche Eilanden. Antirevolutionair Orgaan IN HOG SIGNO VINCES 3279 WOENSDAG 24 NOVEMBER 1926 41ste JAARGANG •ichten. Leekepraatjes. Gemeenteraad. gstraat 148 tterda m W. BOEKHOVEN ZONEN 411© stukken voor d© Redactie bestemd, Advertentiën en verdere Adininis tratie, franco toe te zenden aan de Uitgevers Openbare Vergadering in een der lokalen van de Gerefor meerde Weeshuisschool te Middelhar- nis, D.V. op Donderdag 25 Nov., des nam. om 4 uur, waar als spr. voorde Anti-Rev. Partij op Flakkee zal optreden Dr. Severijn van Dordrecht. Ieder Anti-Rev. is hartelijk wel kom 1 versLag van de Vergadering van den Raad van GOEDEREEDE op Vrijdag 19 November, des n.m. 4 uur. it meldt: ids;van een bijlegging in allen vorm is in de or de jongste uitslagen de districten, plaatselijke afdeelingen zich met meerderheden de regeering verklaard, de, eslissingenmoes» hoofdbestuur te Lon» den en zullen Vrijdag kerscongres overwogen stemming in haar ge. ijfelachtig. De methode e districtsuitslagen ver» feld primitief en onbe» neer dan een derde ge» ;ers in het geheele land afgedaald, maar dezen n aan de vergaderingen In een gebied waar nen, zijn 40,000 weer is het votum van de ;en de regeling van de Velke ook de uitslag emmingen moge zijn, [bestuur duidelijk zijn, lelijke stemming ten in de staking zou uit» irom voor een buiten» ia te staan. 1.RNIS. loeree en Overflakkee. }dag 18 Nov. 1926. merk |f 1,90. B. merk: |len. Fabriek Deze Courant verschijnt eiken WOENSDAG en ZATERDAG. ABONNEMENTSPRIJS per drie maanden franco per post f 1- bi} vooruitbetaling. BUITENLAND bij vooruitbetaling f 8.50 per jaar. AFZONDERLIJKE NUMMERS 5 CENT. UITGEVERS S O M M E L S D IJ K Telef. Interc. No. 202 Postbus No. 2 ADVERTENTIËN 2Ü cent, RECLAMES 40 cent, BOEKAANKONDIGING 10 cent per regel DIENSTAANVRAGEN en DIENSTAANBIEDINGEN f 1.— per plaatsing. Groote letters en vignetten worden berekend naar de plaatsruimte die zij beslaan, Advertentiën worden ingewacht tot DINSDAG- en VRIJDAGMORGEN 10 uur. De vergadering van Donderdag. Wij hebben hooge verwachtingen van de vergadering welke a.s. Donderdag, zoo de Heere wil, zal worden gehouden. De Ned. Herv. pred. uit Dordrecht, Dr. Severijn, heeft op ons eiland een goeden naam. Gaarne zullen velen onzer Zijn Eerw. hooren. Want wanneer Dr. Severijn spreekt, heeft ^hij ook iets te zeggen. Thans zal hij inzonderheid een woord te spreken hebben tot onze kerkelijk Hervormde broeders. Deze vergadering zal geen gewone openbare samenkomst zijn, doch een meer intiem ka» rakter dragen. Toch zal het bestuur der Hulp=Centrale er prijs op stellen wanneer onze belangstel» lende broeders van het eiland tegenwoordig zijn. Niet slechts hierom, dat zij zullen hooren wat Dr. Severijn hun te zeggen heeft, maar vooral ook opdat zij zelf zullen spieken en eventueele wenschen, bezwaren, kritiek enz., welke er onder onze menschen gevonden worden, zullen openbaar maken. De vergadering van Donderdag draagt dus het karakter van een samenspreking, van een conferentie, om dit deftige woord eens te gebruiken. L/ Wij weten dat er op Fiakkee mannen zijn 'S die zich niet in alles met den gang der zaken kunnen vereenigen. En zij loopen met vragen rond, waarop zij geen afdoend antwoord kunnen vinden. Welnu, voor dezulken is deze samenkomst voornamelijk georganiseerd. Wellicht kan Dr. Severijn hen het antwoord op hun vragen geven. Maar dan dienen zij tegenwoordig te zijn 1 En ook aan Dr. Severijn hun bezwaren te openbaren 1 Dan kan er van gedachten gewisseld wor» den. Misverstand kan zoo uit den weg geruimd worden. Het volle licht kan dan vallen op verschil» lende onderwerpen, welke nu voor ons duis» ter zijn. Daarom stellen wij onze verwachting van deze samenkomst hoog. Wij kunnen door samenspreking de waar» heid zoeken en vinden. Zoodat wij weer weten welke richting het uit moet. Opdat wij het ideaal weer zienl En trage handen worden opgericht en slappe knieën worden gesterkt 1 Er weer geestdrift gaat gloren en het oude vuur weer oplaait 1 En Flakkee weer toonen gaat, dat, als het den kruitdamp van den electoraten strijd (die ditmaal zwaar zal zijn in Zuid>Holland 1) slechts ziet, zich zal aangorden als een eenig man voor God, Nederland en Oranje I Als issus de Calvin. Als kinderen van Calvijn 1 Broeders 1 Er wordt Donderdag, als God het geeft, Reveille geblazen. Ontbreekt dan niet op het appèl I Het Postkantoor te Sommelsdijk. De bezuinigingsgeest die, als reactie op de te weelderige levenswijze der na.oorlogsjaren, over ons vaderland vaardig is geworden, telt ook Sommelsdijk onder zijn slachtoffers. Het postkantoor werd voor enkele jaren tot bijkantoor gedegradeerd en thans is de Haagsche St. Bureaucratus voornemens de be» zuiniging nog verder door te voeren en dit levendig dorp ook van het bijkantoor te betooven. Als dezuinigheid hier de wijsheid maar njet bedriegt 1 Wij voorspellen dat, indien het de heeren in den Haag ernst is met dit plan, er in Sommelsdijk een storm van felle verontwaar» diging zal opgaan tegen deze zinnelooze door» voering van de in ons land terecht gehate centralisatie. Bovendien, Sommelsdijk heeft recht op haar bijkantoor. Deze gemeente heeft een bloeienden land» bouw en een levendigen handel, waarin het voor geen enkel Flakkeesch dorp onderdoet. Dan, het gaat niet op, óók niet in dagen van noodzakelijke bezuiniging, om alleen met het cijfer te rekenen en alle andere factoren te verwaarloozen. v Dat doei we! de verschrompelde rijksambte» naar, in wien de mensch gestorven is, maar dat doet niet de magistraat met breeden blik, die beseft dat regeeren meer inhoudt dan administreeren. Hij weet dat men met cijferen alleen er niet fkomt, ook niet in dagen van bezuinigingsdrang. Wie den geboren Sommelsdijker wil dwin» gen zijn belangen in Middelharnis te gaan zoekeD, begaat een onvergeefelijke fout. De beide dorpen palen aan elkander. De kommen der gemeenten liggen geen kwartier afstand van elkander. Maar de klove tusschen den geest van beide dorpen is breeder dan het Haringvliet en dieper dan de Noordzee. Men moge dit betreuren, maar aan het feit valt niet te veranderen. Wij hebben hier te doen met het historisch gewordene. Middelharnis vanouds de visschersplaats, Sommelsdijk het dorp van den landbouw. Dat heeft op beide plaatsen een stempel gezet, aan beide plaatsen een eigen cachet ge» geven. En zoo goed als Middelharnis voor de »Menheersenaars« is, zoo goed is Sommels» dijk voor de Sommelsdijkers. De Amerikaansche Monroedeer kon niet dieper in het hart der Amerikanen leven, dan dit besef wortelt in de harten van de bevol» king dezer plaatsen. Gaat men in den Haag nog verder door met het zwaartepunt naar Middelharnis te verleggen en Sommelsdijk zelfs van haar bij» kantoor berooven, dan zal dit een geest van verzet in Sommelsdijk doen ontwaken en de gemoederen verbitteren, wat een moreel na» deel te weeg brengt, dat niet door hetgeen Bnantieel wordt bezuinigd, is goed te maken. Het zal daarom verstandig zijn indien de autoriteiten, vóór dat zij tot deze daad be» besluiten, zich' voldoende op de hoogte stel» len van de draagwijdte welke deze hoogst im» populaire beslissing zal hebben. Elk op zijn beurt heeft »inspectie« noodig. Onze eer is dat niet't is een gevolg der zonde en niemand onzer komt ooit in zijn leven die gevolgen gehéél te boven. Wel is er zeer groot verschil I Verschil reeds in den natuurlijken aanleg. Tot de «groote gaven,die de Heere God in zijn «gemeene gratie* uitdeelt, behoort ook vaak een groote mate van plichtsbesef, van verantwoordelijkheidsgevoel, zoodat men zich, ook al sluiten we elke bovennatuurlijke ge» dachte nog even uit, voor zichzelf schamen zou, als men er «le kantjes afliep Bij den christen werkt hier hooger aandrift. Hij spreekt van zijn «goddelijk beroep.* Weet van een oordeel Gods, dat over al onze daden gaat of, neen 1 nü zou ik toch de zaak van de verkeerde zijde aanpak» ken; ik spreek over den «waren christen*, die niet met het christendom in den mond loopt, maar die het heeft in 't hart geprent. 't Is met hem niet zoo, als sommigen mee» nen, die een klokje hebben hooren luiden, dat hij n.l. nauwgezet»ijverig is in zijn dage» lijksch werk uit vrees van anders «in de hel te zullen geworpen worden.« Arbeid is hem een zegen, geen vloek. Naar den aard en den drang van zijn ver» nieuwde natuur kin het niet anders, dan zijn werk zóó doen, dat hij ook daarin den Naam van zijn Heiland eert en de goedkeuring ver» werft van zijn Vader, die in de hemelen is. Maar, helaas I hij is niet volmaakt I Hij «jaagt er naar*, maar tot de volkomen» heid komt bij niet. En zoo hebben we allen «toezicht* noodig. Hoe dit wordt uitgeoefend, doet er niet toe, maar het moet »contröle«, »inspectie« zijn. Het is wel jammer, dat wie niet alléén op zijn beenen staan kan, in een beugel moet gaan, maar het is nu eenmaal noodig. «Inspectie* kkn slechts hulpmiddel zijn. Men kan een zaak met controle alleen wel dood» inspecteeren, maar men kan er haar niet door tot bloei brengen. Dit klemt vooral waar 't een taak, een ambt, een roeping geldt, die minder de »stof«, de »materie« betreft, en meer ligt op een terrein, waar men niet met maat en gewicht en wat daarmee overeenkomt, controleeren kan. Daar hebt ge b.v. het onderwijs. Zeker proeven als te Rotterdam genomen zijn, die zóó onschitterend mislukten, bewij» zen wel dat wethouder Heykoop tot op zekere hoogte gelijk had, toen hij zeide, dat Rotter» dam geen naam meer te verliezen had op onderwijsgebied. Maar toch, elke kenner weet ook, hoe zwik dit proehmateriaal is; hoe onnauwkeurig en ongelijk het vaak werkt. Wat we noodig hebben is dit Openbaar» en bizonder onderwijs tegelijk. Mannen en vrouweD, die bezield zijn met ijver voor hun werk, met liefde voor het schoolkind die niet kankeren maar ploeteren die geen groote woorden gebruiken, maar heusche daden doen echte opvoed(st)ers met hoog plichtsbesef, die niet kijken naar het oog van den «baas«, maar luisteren naar de stem van hun geweten. En wij zeggen er bij Vól van de liefde Christi 1 Och, dan komt er met héél weinig inspectie van ons onderwijs heel véél terecht. P. Br. f. Aanwezig alle leden, le. De notulen der vorige vergadering wor» den gelezen, goedgekeurd en geteekend. 2e Wordt voorlezing gedaan van het adres van H. Lodder e.a., inhoudende verzoek het daarheen te willen leiden, dat het verboden wordt met rijwielen of motorrijwielen te rij» den door het z.g. slop van Hoekman en E. Lokker. B. en W. adviseeren op het adres afwijzend te beschikken. De heer C. J. LODDER vindt de afsluiting van bedoelde sloppen wel degelijk noodzake» lijk en zegt het berijden daarvan gevaar ge» noeg opleverd. De VOORZITTER zegt dat het toch niet opgaat om alle slopjes maar af te sluiten, te meer er al zoo weinig overblijft. De heer TROOST zegt door het plaatsen van palen deze kwestie kan worden opgelost en extra uitgaven konden bespaard blijven. De heer LODDER verwacht bij afsluiting, dat zulks eveneens gevraagd zal worden voor de slopjes bij Breen en de Wed. Overbeeke. De VOORZITTER brengt daarna het voor» stel van B. en W. om afwijzend op het adres te beschikken in stemming 't welk met de stemmen van de heeren C J. Lodder en Den Eerzamen tegen, wordt aangenomen. 3e. Wordt voorlezing gedaan van een adres van Mej. C. van der Waardt, daarbij verzoe» kende om eervol ontslag als Hoofd der Ge» meentelijke Bewaarschool en Onderwijzeres in de Nuttige Handwerken en wel met in» gang van 1 Januari 1927. Het gevraagde verlof wórdt op de meest eervolle wijze verleend met dank voor de vele en langdurige diensten aan de gemeente bewezen. Tevens deelt de VOORZITTER mede dat B. en W. hebben besloten den Raad voor te stellen, om Mej. C. van der Waardt een toe» slag op baar pensioen te geven, opdat zij een gelijk inkomen zal blijven genieten als thans Haar jaarwedde bedraagt te samen f 400.—, waarvan een pensioen zal worden toegekend van f 280 zoodat de gemeente jaarlijks zal moeten bijdragen f 120,—. Hiertoe wordt een» parig besloten. 4e. Verder stellen B. en W. voor de Be» waarschoot met ingang van 1 Januari 1927 op de heffen en aan Mej. M. den Hartog, helpster aan de bewaarschool, die als zoodanig een jaarwedde geniet van f 75.—, eveneens met ingang van 1 Januari 1927 eervol ontslag te verleenen, (zulks met goedvinden harer» zijds) onder beding haar jaarwedde als Onder» wijzeres in de Nuttige Handwerken met het bedrag ad f 75,— zal worden verhoogd en alzoo wordt gebracht op f 250,—. De heer C. J. LODDER vraagt of het wel doenlijk is de Bewaarschool geheel op te heffen, waarop 3e VOORZITTER antwoordt dat de Raad daartoe steeds een besluit kan nemen. Het voorstel van B. en W, I tot opheffing der Bewaarschool, II het verleenen van eervol ontslag aan Mej. M. den Hartog, als helpster aan de Bewaarschool met heding haar wedde ad f 75,— te voegen bij haar jaarwedde als Onderwijzeres in de Nuttige Handwerken en deze alzoo te brengen op f 250,— per jaar, zulks met ingang van 1 Januari 1927, in stemming gebracht, wordt eveneens een» parig aangenomen. 5e. Wordt overgelegd een aanbeveling ter benoeming van een lid der commissie tot Wering van Schoolverzuim, ter voorziening in de vacature van den heer J. B. Zaaijer. Op de aanbeveling zijn geplaatst de heeren le W. K, van der Wende en 2e J. C. Bergers. De heer DEN EERZAMEN had gaarne gezien dat op de aanbeveling voorkwam een persoon uit het volk, daar in dergelijke com» missies van Onderwijzeres over het algemeen weinig plezier kan worden verwacht, daar deze meestal te streng optreden. Na gehouden stemming worden op den heer W. K. van der Wende, Onderwijzer aan de O. L. School, uitgebracht 5 stemmen en op den heer J. C. Bergers, molenaar, 2e stem» men. Alzoo wordt benoemd verklaard de heer W. K. van der Wende. 6e. Komt in behandeling de Begrooting der Inkomsten en Uitgaven der gemeente voor den dienst 1927. De VOORZITTER zegt, dat deze bij de heeren Raadsleden heeft gecirculeerd en zij hebben kunnen merken, d^j de Begrooting is opgemaakt in den geest als vorige jaren en de belastingposten aanmerkelijk zijn verlaagd. Volgens de opmerkingen, gemaakt in het rapport der Commissie tot nazien der gemeente» rekening 1925, waarin sterk in overweging werd gegeven van het saldo dier rekening te beschikken over f 7000 tot aflossing der lee» ning verstratingen, deelt hij mede dat zulks niet kan, wijl tegenover een dergelijke uitgaaf een inkomstpost behoort te worden gesteld en daarvoor niet over kasgeld mag woeden beschikt. Hij vindt het voorstel zelfs gevaar» lijk genoeg, daar de posten belasting in plaats van te verminderen met f 2500 zouden dienen te worden verhoogd met f 4500 en raadt het voorstel tot aflossing dier leening dan ook ten sterkste af, te meer deze gemeente bijna geen schulden heeft. De heer TROOST zou toch gaarne zien dat de leening van f 7000 kon worden afgelost, aan» gezien hiervan een re <te wordt betaald van 6 terwijl de bank voor Ned. Gemeenten aan de gemeenten voor geplaatste gelden slechts 2V2 °/o uitkeerd. Verder deelt de VOORZITTER mede, B. en W. hebben besloten den Raad voor te stellen, de belastingposten te ramen evenals vorig jaar en de vermindering dier posten ad f 2500 te brengen bij den post aflossing lee» ning verstratingen alzoo in plaats van f 500 af te lossen f 3000. De heer TROOST zegt dat hjj voor gedeel» telijke aflossing ook wel wat gevoelt, maar zag toch gaarne dat bedoelde leening in 2 of 3 jaar werd afgelost. De heer LOKKER zegt opgemerkt te hebben dat de begrooting zoo krap mogelijk is opge» maakt, doch gevoelt eveneens veel voor de voorgestelde aflossing. De VOORZITTER zegt dat B. en W. thans voorstellen f 3000 af te lossen en kunnen we het volgend jaar weer zien. Hiertoe wordt éénparig besloten. De heer C. J. LODDER zag gaarne dat de post volgno. 47, groot f 200, werd geschrapt. De VOORZITTER antwoord hierop u be» doeld de post jaarwedde van den Ambtenaar ter Secretarie (zeg begint u daar nu weer over) en deelt mede dat aan bedoelden Ambte» naar door B. en W. tijdelijk verlof is verleend zonder behoud van salaris, doch zij gemeend hebben dezen post weder te moeten uittrekken, aangezien de Ambtenaar slechts tijdelijk werk» zaam is. De heer C. J. LODDER vraagt of een Amb» tenaar ter Secretarie voor deze gemeente noo» dig is, terwijl de Heer DEN EERZAMEN vindt, als dit niet noodig is, hem weg te zen» den en geen onnoodige uitgaven te doen. De VOORZITTER vindt dat op elke Secre» tarie een Ambtenaar niet overbodig is en zegt dat de uitgaven niet zoo groot zijn, terwijl in de drukke mobilisatiejaren het zeer zeker wel noodig was. De discussiën hieromtrent worden gestaakt en blijft de raming van dezen post gehand» haafd. De heer HEERSCHAP wijst op den post volgno. 144 «Subsidie aan Werkloozenkassen* geraamd op f 400 en zegt dat de Ned. Chr. Landarbeidersbond niet meer bestaat, doch dat verschillende leden, die lid waren van dien bond, deze hebben verlaten met schuld en opnieuw lid zijn gewordenjvan den Bond van Arbeiders in het Landbouw», Tuinbouw» en Zuivelbedrijf. Hij vermeent dat deze alzoo geen uitkeering uit de werkloozenkas van den Ned. Bond van Arbeiders in het Landbouw», Tuinbouw» en Zuivelbedrijf mogen ontvangen, voordat ze hun schuld hebben aangezuiverd bij de Ned. Christelijke Landarbeidersbond en zegt verder dat bij de gemeente toch subsidie be» hoort te worden aangevraagd. De VOORZITTER deelt mede dat de Raad in 1920 heeft besloten tot toetreding tot de regeling in het Werkloosheidbesluit 1917 ver» vat, wat alles in zich sluit. De post volgn. 144 blijft eveneens geraamd op f 400,—. Verder werden geen opmerkingen meer ge» maakt en wordt de begrooting met éénparige stemmen vastgesteld voor den gewonen dienst in ontvang en uitgaaf op f 40323,96® en voor kapitaaldienst in ontvang op f 1373,80s en in uitgaaf op f 1373,—. Rondvraag De heer LOKKER vraagt schipper Sandifort er op te wijzen een betere ligplaats uit te kiezen, daar hij de visschers en schippers veel last veroorzaakt en zegt dat de andere bieten» schippers steeds genoegzaam medewerken. De VOORZITTER zal schipper Sandifort doen waarschuwen. De heer C. J. LODDER zag gaarne dat de bestrating der kade aan den Bekaf nog zoo spoedig mogelijk geschiedde. De VOORZITTER zegt dat B. en W. hier. mede willen wachten tot het volgend jaar, aangezien het nu een slechten tijd is zulks te doen. De heer TROOST stelt voor dit te doen b.v. in Maart, doch zag dan gaarne dat de laatste straatmakers maar wegbleven, daar deze nog al duur uitkomen. De VOORZITTER zegt dat de bestrating aan de Zuidzijdehaven is geschied in aange» nomen werk. Daarna sluiting. VERGADERING van den Gemeente» raad van SOMMELSDIJK, op Vrij» dag 19 Nov., des nam. om half 4 uur. Afwezig wegens ziekte wethouder G. Joppe. De Voorzitter opent de vergadering met gebed, waarna de notulen worden voorgele» zen en onveranderd worden vastgesteld. Enkele goedkeuringen van Ged. St. over genomen raadsbesluiten worden ter kennis der vergadering gebracht. B. en W. hebben onderzocht wat de aan» sluitingen van enkele perceelen op .Kralingen aan het gasbedrijf zou kosten. Het komt op f 834.Dit achten zij te veel en adviseeren daarom er van af te zien. Hiertoe wordt be» sloten. De heer v. d. DOEL (A.«R.) - vindt het on» billijk dat de kosten alleen voor deze ge» meente komen. Maar voor zulk een hoog bedrag kan de gemeente er natuurlijk niet toe overgaan. Een wijziging van de gemeente»begrooting 1926 wordt met alg. st. toegestaan. De politieverordening wordt aangevuld met een bepaling waardoor het verboden is op de klinkerbestrating langs den Dorpsweg te rijden. Op aandrang van den heer M. Joppe wordt besloten te verbieden per rijwiel het slop bij dhr. Le Comte aan den Dorpsweg te passeeren. Tevens wordt goedgevonden om, nu de Voorstraat goed te berijden is, streng de hand te gaan houden aan de bepaling die het rijden over de zijpaden verbiedt. De heer Kieviet (A.»R.) brengt namens de commissie, belast met het onderzoek, verslag uit van het onderzoek naar de rekening van het gasbedrijf 1925. De commissie bevond alles in orde en adviseert tot goedkeuring, wat met algem. st. geschiedt. Met algem. st. wordt besloten tot verlaging van den rentestandaard der geldleening 1920. De begrooting van het Burgerlijk Armbe» stuur, Weeshuis, grondbedrijf en vleeschkeu» ringshedrijf 1927 worden zonder wijziging goedgekeurd. De gemeente»begrooting 1927 is door een commissie, bestaande uit de H.H. Mijs, Gideon en Le Comte, nagezien. De eerstgenoemde brengt rapport uit. Spreker zegt zijn aanteekeningen vergeten te hebben doch weet zich zoo rog wel iets van het onderzoek te herinneren. Veel aanmerkingen had de commissie niet. Wanneer het waar is wat gezegd wordt, n.l. dat Sommelsdijk 50 jaar ten achter is, dan is dat toch niet op het gebied der belastingen. Want hierin doet Sommelsdijk zelfs voor de steden niet onder. De belastingen zijn hier enorm hoog en de begrooting gaf geen op» wekkend beeld van de gemeentefinanciën. Het is te hopen dat B. en W er in slagen de he» lastingen op lager peil te brengen. Bij opper» vlakkige beschouwing zijn er echter weinig lichtpunten. De commissie had dan ook geen opmerkingen van overwegenden aard. Wat de uitgaven betreft wil spr. vragen of het niet mogelijk is dat de administratiekosten verlaagd worden, zou inplaats van twee amb» tenaren, niet met één flink ambtenaar kunnen volstaan worden Het is vervolgens zaak dat nu de belastingen zoo hoog opgevoerd zijn, de bronnen der belastingen zoo goed mogelijk te benutten. De post haven» en kaaigelden b.v. zou meer kunnen opbrengen dan er nu wordt uitgehaald. Spr. zoekt de oorzaak van dit feit in de minder nauwkeurige controle die er uitge» oefend wordt. De commissie had hierop wel eenige toelichting van B. en W. verwacht. Zou vervolgens de hondenbelasting niet verhoogd kunnen worden. Uit de kranten» verslagen blijkt dat andere gemeenten ook hiertoe overgaan. Hier zou de hondenbelasting wel haast verdubbeld kunnen worden. Overigens had de commissie geen opmer» kingen. De VOORZITTER antwoordt dat de post belastingen inderdaad hoog is. Maar in ver» houding tot andere gemeenten toch niet abnor» maal hoog. Zelfs niet in vergelijking tot andere gemeenten op dit eiland. Dirksland maakt een

Maas- en Scheldebode | 1926 | | pagina 1