goor kit |0ttöttg Purol bij Huiduitslag en Huidverwonding I Binnenland. No. 32 Marktberichten. Pri TWI Het is er verre van, dat allen met David instemmen, wanneer hij de wo ningen des Heeren lieflijk noemt. Velen zijn er, die niet gaarne in Gods huis verkeeren, en, al gaan zij met de ge meente op, zich daar toch niet op hun plaats gevoelen. Zij gaan ter kerk uit gewoonte, uit een zeker plichtsgevoel, om hun geweten gerust jte stellen, om een rede te hooren, doch niet om de lieflijkheden des Heeren te aanschou wen. Zullen de voorhoven des Heeren ons een lieflijke plaats zijn, dan moet er ook een zielsbehoefte, een uitroepen van ons hart en vleesch tot den leven den God zijn. Die geen begeerte naar Hoeden- en Pettenmagazijn gemeenschap met God en Zijn volk kent, kan in Zijn huis geen genot heb ben. Het verlangen naar Zijn voorhoven toch is een verlangen naar God zelf. Als David dan ook uitspreekt, dat hij Gods woningen lief heeft, toont hij daarmede, een nieuw hart te bezitten, dat naar God uitgaat. Hij heeft de goede keuze gedaan het is zijn lust geworden voor God te leven. Hij heeft zijn be trouwen leeren stellen op den levenden God, zijn almachtigen, genadigen en getrouwen Vader, en tot Hem gaat hij met al zijn zonden en nooden. En nu is er voor hem geen grooter zaligheid, dan het vriendelijk aangezicht van zijn God te aanschouwen en met Zijn volle Hem groot te maken in Zijn huis. Zijn lijden wordt dan ook zoo vergroot, doordat hij niet kan opgaan naar het heiligdom. Diep wordt dat gemis door hem gevoeld. O, hoe benijdt hij hen, die rustig kunnen opgaan. Welgeluk zalig noemt hij ze, die in Gods huis wonen en Hem gestadiglijk prijzen. Het heimwee naar God en Zijn volk doet hem zoo vurig begeeren naar Zijn voorhoven. En ook hieruit blijkt, dat David uit den dood in het leven was overgegaan, omdat hij de broeders liefhad. En wij, gaan wij ook gaarne naar Gods huis, en gevoelen wij ons daar op onze plaats Of verkeeren wij liever in de tenten der goddeloosheid Of wel, gebruiken wij den dag des Heeren alleen om uit te rusten van onzen arbeid en allerlei wereldsche ontspanning te zoeken Of ook, waar wij des Zondags naar de kerk gaan, zijn wij misschien blijde, als de dienst geëindigd is, om dat wij ons onder de prediking ver velen? Het is een droevig teeken, als wij geen behoefte hebben met de ge meente samen te komen, 't Bewijst, dat ons hart meer naar de wereld dan naar God uitgaat. Die Gods huis niet lief heeft, heeft God niet lief. Een onbe- driegelijk kenmerk van genade is, dat ons hart uitgaat naar God en Zijn volk. Zoo is 't bij allen, die den Heere in waarheid zoeken, Hoevele menschen zijn er, die zichzelven rekenen tot de zoekende zielen. Neen, zoo ver zijn ze nog niet, dat zij van hun zaligheid ver zekerd zijnze durven van zichzelven niet getuigen, dat zij voor de rekening van Jezus liggen. Zij hebben nog niet gevonden. Maar zij mogen aangaande zichzelven toch wel eenige hoop koes teren. Want zij zijn zoekende nog wel van verre staande, maar toch begeerende te deelen in de zaligheid van Gods volk. Bij velen van dezulken is 't even wel het rechte zoeken, de ware bekom mering niet. Zij willen aan het einde van het leven den hemel, zij zoeken een eeuwig leven zonder moeite en smart. Maar zij zoeken God niethart en vleesch roepen niet tot Hem. Zij misleiden zichzelven zij beelden zich in, dat zij heilbegeerige, zoekende zielen zijn. Dat zij 't niet zijn, betoonen zij klaarlijk door hun traagheid in het komen tot de gemeente Gods. De wo ningen des Heeren zijn hun niet lieflijk; er is geen begeerte om het woord te hooren en het sacrament te gebruiken er zijn geen lieflijke banden aan Gods volkom allerlei nietige oorzaken ver zuimen zij de samenkomsten der ge meente. Het zou voor sommige men schen, die meenen, dat 't met hen niet zoo verkeerd staat, wel noodig zijn, zichzelven eens ernstig af te vragen, of ze zich mogelijk ook vergissen en hun hoop op een zandgrond bouwen. Dat ze 't wel verstaanzoo zij de woningen des Heeren niet zoeken, zoe ken ze God niet. Gods Woord getuigt 't, en de ervaring van alle kinderen Gods bevestigt 't, dat allen, die den Heere in waarheid zoeken, begeerig zijn, de heerlijkheid Zijns naams in Zijn huis te aanschouwen. En als de woningen des Heeren voor ons geen lieflijke plaats zijn, zal de hemel 't zeker voor ons niet zijn. Velen, die den hemel begeeren, zouden dien niet begeeren, indien zij recht verstonden, wat de hemel is. Het middelpunt van den hemel zal God zijn. De zaligheid des hemels zal zijn, dat God daar alles in allen is, èn alle knie zich buigt voor Jezus, die Zijn volk voor den duursten prijs, den prijs van zijn bloed, gekocht heeft, 't Zal een oorzaak van ongekende, van eeuwige vreugde zijn voor de ver losten, dat daar geen zonde meer de gemeenschap met God zal verstoren, en zij daar Jezus hun dierbaar boven alles, met eer en heerlijkheid gekroond zien. Hoe zou dan een mensch, die niet gaarne in de voorhoven des Heeren was, 't in zulk een hemel kunnen uit houden Wat zou daar voor hem te genieten zijn? Alleen hij, die het zoet van den omgang met God kent, kan zulk een hemel begeeren en waardeeren. Die het licht gezien heeft, wenscht in het volle licht te wandelen. Die iets van de wonderen Gods in Zijn tempel heeft aanschouwd, kan slechts bevredigd worden door den hemel, waar het ten deele heeft opgehouden en alle bedek- selen der heerlijkheid zijn weggenomen. Voor hen, wien de naam van Jezus de dierbaarste naam is geworden en die met het oog des geloofs Zijn heerlijk- lijkheid heeft gezien in de voorhoven Gods, zal 't de hoogste zaligheid zijn Hem ook te zien met het lichamelijk oog en te tasten met de handen. Land- en Tuinbouw. V erkoopingen Openb in een dei meerde We nis, D.V. nam. om 4 Anti-Rev. P Dr. Severiji Ieder bt welkom Boe S it n der weduwe zou één vierde van het kapitaal a^n de schenkers terugkomen, bij huwelijk of overlijden van een der dochters insgelijks één vierde. Na 't overlijden van allen zou de geheele som weer aan de gevers of hun erf« genamen worden uitgekeerd Het Chr. Historisch weekblad «De Banier» waaraan we deze bizonderheden ontkenen en wel uit een lezenswaardige serie artikelen over Groen, die in den jaargang 1924 zijn versche» nen, voegt er aan toe, dat toen de laatste familie gestorven was, voor elk der aandeelen van 500 gulden f 654,20 terugontvangen werd Zeker wel een bewijs, dat de dames Da Costa geen misbruik hebben gemaakt van de edel» moedigheid der vrienden van hun van echt» genoot en vader. Met dit al is hier een voorbeeld gegeven van christelijke solidariteit, dat ook langs dezen weg wel aan de vergetelheid mocht worden ontrukt. Den «Staat» liet men er buiten, ook al was da Costa een zijner grootste burgers geweest het «particuliere initiatief» speelde dit klaar, de rechterhand in 't publiek niet wetende wat de linker had gedaan. P. Br. f PSALM 84 i 2, 3. «Hoe lieflijk zijn uw woningen, o Heere der heirscharen 1 Mijn ziel is begeerig, en bezwijkt ook van verlangen naar de voor» hoven des Heerenmijn hart en vleesch roepen uit tot den leven» den God». II. (Vervolg.) voo» kok Z-'IN kdus UJ "Ul Kipstraat 85«87 C3 Rotterdam mr ZIE DE 5 ETALAGES -«*a Voor Hoeden No. 85. Voor Petten No. 87 Aanbevelend, «J. HENIGER «Ir. (Slot volgt.) Wat elke maand te doen geeft. (2e helft November.) Langer nog dan wij dachten, heeft het vee in de wei kunnen blijven, ^e hadden in de eerste helft dezer maand nog bepaald zomer» sche dagen. Nu is de staltijd daar, velen heb» ben hun beesten al gestald. Een te lang ver» blijf in de wei werkt, vooral bij nat weer, veelzins nadeelig. De melkgift neemt af, even» eens het vetgehalte, de dieren worden mager» der en vatbaar voor verskhillende ziekten. En de wei wordt vertreden. Zijn de beesten op stal, dan neme men vooral den eersten tijd de voeding in achtde overgang tot droog voer zij zeer geleidelijk. Gelukkig wie groen» voer, bieten, knolrapen enz. zelf verbouwd heeft. Evenwelmen geve niet te veel hiervan 1 En wake ook vooral tegen nat, muf, verwelkt en beschimmeld voer, waardooor groote schade berokkend kan worden. Maar ook zonder dat, al is het voeder versch, dan nog moet men voorzichtig zijn. Te dunne mest, diarrhee, ge» brek aan eetlust, enz. treden op, als te rijke» lijk wordt gevoederd. Om dit te voorkomen, is het raadzaam om, wanneer koppen en blade» ren van bieten zijn gevoederd, s avonds wat goed hooi te geven. Heeft men in den komen» den winter ingekuilde bladeren en koppen, dan handele men evenzoo, en verstrekke tevens aan malk» en jongvee krachtvoeder. Dit is noodig ook hierom, dat kuilvoeder wel rijke lijk kalizouten bevat, maar arm is aan phos phorzure voedevkalkaan elk volwassen dier 30 k 40 gram. Zoolang de winter niet intreedt en de vorst ons belet akker»werkzaamheden te verrichten, komt de ploeg ook niet in rust. Want onze gedachten gaan reeds naar de zomergewassen, welke we denken te verbouwen. Daartoe is meer of minder ploegen noodig, of het leggen onzer akkers op ruggen (werpvoren), die in het a s. voorjaar weer gelijk worden gemaakt. Bij deze werkwijze wordt de grond minder nat, de vruchtbaarheid van den akker wordt er door verhoogd, alsmede de structuur van de bouwvoor, terwijl ook de onkruiden, die zelfs in den winter niet terugblijven, er door worden tegengegaan. Denk nu Ook aan uw pluimvee en, als gij ze hebt, aan uw konijnen.. Van alle zijden ver» neemt men in dezen tijd weer van ziekten (snot e.a onder de hoenders. Die komen het veelvuldigs! voor op natte erven, waar mod» derpoelen zijn, en bij onvoldoende huisvesting als de hokken geen ruimte, lucht en licht be> vatten en niet geregeld worden gereinigd. Houd ook niet te veel hoendersZoo licht breekt dan een besmettelijke ziekte ondei uw hoenderstapel uit, welke zeer moordend kan werken, en een enorme schade kan geven. Voor uw konijnen laat ik hieronder eenige regelen volgenhoudt ge u hieraan, dan is het gevaar voor ziekte en sterfte niet groot: 1 Geef nooit nieuw strooisel, dan nadat de mest verwijderd is. 2 Bestrijk elke maand de binnenwanden der hokken met kalk. 3 Geef nooit beregend, bedauwd of beschimmeld voe» der. 4 Zoek de fokdieien uit; sluit minder» waardige exemplaren voor de teelt uit. 5 Ge» bruik nooit voor de- teelt een rammelaar, jon» ger dan 10 12, en nooit een moerkonijn, dat niet minstens 9 maanden oud is. 6 Laat voedsters niet meer dan 4 malen 's jaars wer» pen. 7 Speen de jongen niet, vóórdat ze 6 weken oud zijn. 8 Laat de voedster niet dekken, vóórdat de jongen een maand oud zijn. 9 Verkoop niet elk najaaar alle volwas» sen konijnen, een goede voedster kan men 3 en een goede rammelaar tot 4 jaren aanhou» den. 10 Licht uw konijnen nooit bij de ooren op, doch bij het rugvel. Tot slot een verzoek martel uw dieren niet; slacht nooit een konijn als gij het niet in êèn slag kunt afmaken Voor de huisvrouw. Het is de slachttijd, en op het platteland slachten velen nog zelf. en maaakt de huisvrouw zelf de slacht aan kant. Het zouten is daarbij een zaak van belang: niet te veel en niet te weinig en gelijkmatig verdeeldAls regel volge men 6 pCt. van het gewicht aan zoiitvoor mager vleesch neme men wat meer, voor vet vleesch iets minder. Vrijdag 1.1. werd te Tilburg een Int. Pluim» vee»TentoonstelIing gehouden. Onze foto toontDe beste oude ram van de tentoon» stelling, soort Black and Tan, winnaar van drie eereprijzen. Op een pond vleesch is dat dus pl.m. 30 gram. Wrijf het vleesch eerst goed in en strooi het overblijvende er tusschen. Sommigen voegen aan de pekel per pond 5 gram salpeter toe om het vleesch zijn frissche kleur te doen be< houden. Af en toe keere men het vleesch, dat na 2 a 3 weken wordt uitgenomen, om te worden gerookt of gedroogd. Eerst echter wordt het even door kokend water gehaald ter verwijdering van het overtollige zout. Wie alleen vleesch wil pekelen, moet meer zout nemenvoor varkensvleesch dubbele pekel. De maandelijksche groei van de L. O. en T. O. Op 1 October 1926 trad per provincie het hieronder vermelde aantal landbouwers als lid der L. O. toe. Provincie Aantal leden Loon Groningen 5 f 10520.- Friesland 13 f 18331.— Drenthe 5 f 5453- Overijsel 1 f 550.- Gelderland 8 f 3839.- Utrecht 2 f 1936 Noord» Holland 6 f 5724.- Zuid»Holland 3 f 2450.- Zeeland 15 f 13619.- Noord-Brabant 1 f 150.- Totaal 59 f 62572.- Per 1 October 1926 traden als lid der T. O. toe 17 werkgevers, uitbetalende aan loon f 17286.-. Sedert 1 November 1925 vermeerderde het aantal leden bij de L. O. met 1418, uitbeta» lende f 1436702.— loon. T. O. met 375, uit» betalende f 449412— loon. De Secretaris der Landbouw-Onderlinge voor Goeree en Overflakkee A. W. KEIJZER COMMUNISTEN.OPROER IN INDIË. Verscheidene slachtoffers. Uit Batavia werd gemeld dat in 't begin van deze week communisten hebben gepoogd een opstand in verschillenden deelen van West-Java te verwekken, die echter door de overheid onmiddellijk werd onderdrukt. In verscheidene centra d^den de oproermakers een aanval op de plaatselijke hoofden en de politie, van wie velen werden gedood of ge» wond. Te Batavia vielen zij de gevangenis aan, doch werden teruggedrongen. Zij namen de vlucht en nestelden zich in het telefoon» bureau. Tenslotte verjoeg de politie hen daar» uit4 communisten werden gewond en ver» scheidene gevangen genomen. De rust is thans hersteld. Nader seint men Een uitgebreid opgezet communistisch com* plot, waarop de politie was voorbereid, doch welks details haar onbekend waren, is op verschillende plaatsen in West-Java uitgebro» ken. Sedert Zondagavond waren op vier plaatsen te Weltevreden gewapende benden verzameld, die de politie molesteerden. De vergaderden werden uiteengejaagd. Verschei» dene personen werden gearresteerd. Een politie» agent is gedood, twee werden gewond. Nader wordt gemeld, dat te Pangerang een aanval op de politiekazerne door een 50»tal in het wit gekleede inlanders werd afgeslagen. Er vielen hierbij geen gewonden. Bij het plaatsje Menes is de wedono (dorps» hoofd) vermoord. In de benedenstad van Batavia is het telefoonkantoor door een 30»tal communisten bezet, nadat een aanval op de gevangenis was afgeslagen. Zij kregen hierbij 4 gewonden, waarna zij zich in het telefoon» kantoor terugtrokken. Nadat eenige salvo's waren gelost, werden velen gearresteerd. Hierbij vielen dooden, r och gewondeD. Bij Nagrdk (Bandoeng) werd de spoorlijn op 4 punten opgebroken en werden de tele» graafdraden doorgesneden. De communisten beletten den eersten trein uit Menes te ver» trekken. De toestand is thans volmaakt rustig. Honderden lieden, Voorzien van vuurwapenen en electrische lantaarns, drongen de woning van den wedono te Menes binnen. Zij ver» moordden den wedono en 2 andere inlanders. Het kind van den wedono werd zwaar ge» wond, zijn vrouw kreeg een schot in den buik De assistent»wedono, Pan Tjeneng is vermoord evenals een paar politieagenten. De wedono van La Toeang kreeg een schotwond, maar wist te ontvluchten. Te Menes Serang en Panderang is een sterke politiemacht aan» wezig. De oprichter van de Staatsspoorwegen te Menes, Beryamin, is eveneens vermoord. Te Serang en te Menes is thans alles volmaakt rustig. In den Volksraad heeft mr. Schrieche ver klaard, dat hoewei de regeering nog geen gedetailleerde rapporten heeft ontvangen, er voor ernstige bezorgdheid geen reden is. Dank zij de door het Europeesche en inlandsche bestuur genomen maatregelen, wordt de toe» stand geheel beheerscht. Een telegram van den gouverneur» generaal. De minister van koloniën heeft Dinsdag» middag van den gouverneur»generaal van Ne» derlandsch-Indië het volgende telegram ont» vangen Toestand geheel West»Java bevredigend behalve in regentschap Fandeglang, waar be» volking zelve in ernstig verzet. Noord»Bantam voorshands rustig. Militairen en politiemacht voldoende om situatie Bantam te beheerschen. De aanval bij Laboean. Uit de telefonische rapporten van overste d'Engelbronner blijkt, dat de eerste verwach» tingeo, dat den verzetslieden een ferme klap was toegebracht, te optimistisch zijn geweest. Maandagavond om 7 uur viel een bende van 500 man bij Laboean een brigade van ongeveer 20 man aan. De aanval werd afge» slagende vijand kreeg 10 dooden en ver» moedelijk een groot aantal gewonden. Het verdere deel van den nacht bleef het rustig en heden is het zeef rustig geweest. De telefoon is nog niet hersteld. De zui» deiijke route naar Laboean over de ijzeren brug is onbegaanbaarop de noordelijke route is de houten brug beschadigd. De auto's, waarin gouverneur Hillen en degenen, die met hem kwamen, zaten, konden nog even over die brug rijden. Een oordeel van de Vosslsche Zeitung. De correspondent van de N. R. Ct, te Ber» lijn meldt: Over de communistische onlusten op Java schrijft de Vossische Zeitung, na eerst het beleid van den gewezen gouverneur»generaal graaf van Limburg Stirum te hebben geroemd, dat diens opvolger, mr. Fock, niet de bijzon» dere tact bezit, welke noodig is om de zeer prikkelbare Maleiers te regeeren. Onder den invloed van de suikerplanters op Java en vooral van den groothandel in tabak op Su» ma tra heeft hij de teugels van het bewind strakker aangetrokken, misschien wel te strak voor een koloniseerende regeering, die be» schikt over een symbool van een oorlogsvloot en slechts een vreemdelingenlegioen als leger. De Maleische koelies, die wegens slechte be» handeling hun werk verlieten, heeft hij ge» vangen laten nemen en onder militaire escorte naar de plantages terug laten brengen. Het blad schrijft verder dat mr. Fock in 1925 de tactische fout heeft begaan Tjokroaminoto van meineed te betichten en hem gevangen te laten nemen. Behalve dat hij een martelaar werd na zijn invrijheidstelling, ging Tjok» roaminoto zich geheel aan de communistisch agrarische beweging wijden. Er is vaak be» weerd dat hij z:ch hierbij van Engelsche zijde liet steunen. De Engelschen controleeren van Singapore uit het grootste gedeelte van den Javaschen uitvoerhandel. Men zal zich her» inneren dat zij tijdens den oorlog als heer» schers van de Nederlandsche kolonie in Oost» Indië zijn opgetreden. Het verzwakken van het Nederlandsche gezag op Java kan hun slechts welkom zijn, op het oogenblik, waarop de Nederlanders beginnen de Javasuiker direct naar Rotterdam inplaats, zooals tot nu toe, over Singapore te verschepen. Het complot der communisten op Ja va. Verzetslieden melden zich aan. Uit Batavia wordt geseind, dat Woensdag» morgen 49 verzetslieden zich aan het politie» bureau hebben aangemeld. De divisie»commandant is naar Bantam ver» trokken. Te Weltevreden zijn in totaal 465 personen gevangengenomen. De hoofdleider aldaar is blijkbaar nog niet gepakt. Te Bandoeng is het geheele T.K.l «bestuur gearresteerd. Thans overal rustig. De nacht is overal rustig verloopen. De toestand wordt zeer duidelijk geïllustreerd door een klacht van de Preanger Bode, dat in de hotels en de sociëteiten der hoofdsteden de diners»dansant zeer druk worden bezocht. De slachtoffers in den Volksraad herdacht ln de zitting van den Volksraad heeft mr. Sshrieke meegedeeld, dat de Regeering, zoodra ze over meer gegevens beschikt, niet zal na» laten den Volksraad een omstandige uiteen» zetting van zaken te geven. Maar de Regeering grijpt thans deze gelegen» heid aan om uiting te geven van deelneming met het lot der gevallen slachtoffers van deze misdadige aanslagen en met nagelaten betrek» kingen. Mr. Schrieke voegde een woord van warme hulde toe aan allen, zoowel hoog en laag. die meer kan hun plicht hadden gedaan ter be» veiliging der gemeenschap in deze moeilijke veeleischende dagen. Hij was overtuigd met deze woorden de tolk te zijn niet alleen van de ingezetenen van Westsjava, maar ook van de andere deelen van Indië, bjj wie het vertrouwe bevestigd moge worden, dat pogingen tot gezagsaanran» ding, speciaal zooals gedaan zijn in den nacht van 12 op 13 Nov., door groepen misdadigers, bij voorbaat tot mislukking zijn gedoemd, omdat het gezag over voldoende machtsmid delen beschikt en deze op de juiste wijze hanteert, ten einde den toestand meester te blijven. Mr. Neytzeil de Wilde sloot zich namens den Volksraad aan bij de hulde der Regeering en de lofwaardige houding van het bestuur van het politieleger. Het beroep van de Regeering op den steun en de medewerking van den Volksraad zal niet tevergeefs worden gedaan. Hoe het vertrouwender bevolking te kweeken Mr. Schrieke heeft in zijn antwoord namens de Regeering bij de algemeene beschouwingen gezegd, dat de Regeering voor de vraag staat, hoe het vertrouwen der bevolking aan té kweeken. Binnenkort zal een nieuwe aanschrij. ving verzonden worden, waarin het standpunt uiteengezet wordt, dat landsdienaren tegenover inlandsche en Chineesche groepen behooren in te nemen Eerlang zullen maatregelen worden genomen ter bevordering van een nauw contact van het inlandsch bestuur met de bevolking, speci: aal met het doel, bestaande grieven beter te leeren kennen en begrijpen en zoo mogelijk weg te nemen. Groot'kapitaal is een onmisbare factor voor de economische politieke ontwikkeling der kolonie, maar als medewerker, niet als leids» man. De Minister van Koloniën heeft gister midi dag van den Gouverneur-Generaal van Neder. lannsch»Indië het volgende telegram ontvan, gen Toestand in geheel West«Java bevrediging behalve in regentschap Pandeglang, waar d bevolking zelve in ernstig verzet is. In Noord»Bantam is het voorshands rustig. De militaire» en politiemacht is voldoende om de situatie te Bantam te beheerschen. Het Drentsche Veenkind. H. M. de Koningin»Moeder heeft een gift doen toekomen aan Mr. A. J. M. Leesberg, penningmeester van de propaganda»commissie van het Landelijk Comité, fusie van onder wijzers corporaties en vereenigingen voor ge» zondheidskolonies van alle gezindten. Woensdag 3 November is het «Noorderhuis» te Hoogeveen, waar ongeveer 80 zwakke veen» kinderen zijn opgenomen, bezocht door den directeur»generaal van de volksgezondheid, Mr. L. Lieteart Peerbolte en den heer Com missaris der Koningin in Drenthe, Mr. J. T. Linthorst Homan, vergezeld van den inspecteur voor de volksgezondheid. Dr. J. H. Tuntler. Met groote belangstelling werd kennis ge» nomen van de wijze van verpleging en v n de werkelijk schitterende resultaten, die in zes weken van verblijf zijn bereikt, waardoorheden reeds 23 kinderen als geheel hersteld konden worden teruggezonden en door andere ver» vangen. Enkele mede-aanwezigen, leden van iet Landelijk Comité, drukten hun groote bezorgd» heid uit over den stand der geldmiddelen, Slechts dank zij een gift van f 2000,—, ver» kregen door bemiddeling van den Commis» saris der Koningin in Drenthe, en enkele andere giften kan de verpleging in het Noor» derhuis en in de huizen van de Katholieke en Protestantsch Christelijke vereenigingen no*i enkele weken doorgaan. Het is echter geheel onmogelijk om zonder onmiddellijke en zeer groote finantieele steun hei hygiënisch en economisch opbouwend werk der kinderverzorging voort te zetten. De Secretaris der propaganda-commissk, A. C. BOS. Egmond aan Zee, November 1926. Op Vrijdag 19 November 1926 bij veiling, en Op Vrijdag 26 November bij afslag, beide dagen 's nam, 2 uur, te Melissant, ter herbergt van M. van der Werf van a. 3.66 20 H.A. (7 Gem. 292.R. V. Maat) bouwland te Stellendam in kavel 61 van den Eendrachtspolder kad. Sectie C. no. 265 en 266, in 5 perc. en combinatie. Verhuurd tot blootschoof 1932 aan de heeren L. en W. Koole, beiden te Dirksland, voor f 500 den koop en per jaar. b. 1.12 30 HA (2 Gem. 134 R. V. Maal*); bouwland te Melissant, in den Gabriëllma» polder, kad. Sectie E no. 438, in 2 perceelen en combinatie. Verhuurd tot blootschoof 1932 aan den heer L. Koole te Dirksland voor f 145,65 den koop en per jaar. c. 0.37.70 H.A. (246 R. V. Maat) tuinland te Melissant in den polder Oude Melissant, nabij den Achterweg, kad. Sectie A no. J434 in 2 perc. en combinatie. Per jaar verhuurd aan diverse personen voor f 0,50 per 15 een» tiaren (V. Roede)en d. Een huis met erf en grond te Melissant, nabij den Molendijk. Dadelijk te aanvaarden. Alles behoorend tot de nalatensehap van wijlen den heer P. Frits. Notaris VAN DER SLUYS. Op Vrijdag 19 November 1926 bij veiling en op Vrijdag 26 November 1926 bij afslag, beide dagen 's avonds 7,30 uur te Sommelsdijk in Hotel Spee, van0,96,60 H.A. (2 Gem. 115 R. S'dijksche maat) bouwland te Som» melsdijk in den polder het Oudeland aan den 2e Staverschen weg, Kad. Sectie C. no. 604, in een perceel, verhuurd aan den heer Abr. van Antwerpen te Sommelsdijk tot blootschoof 1932 voor f 154,98 ten hoop en per jaar. Notarissen J. C. KRAM te Kapelle en L. VAN DER SLUYS te Dirksland. Noteering der Centrale Veiling voor Goeree en Overflakkee te Middelharnis, op Woensdag 17 November 1926. Spruiten le soort f 18;80 tot f 19,10 2e soort f 8,60 tot f 10,— Kleiperen f 3,60 tot f 14,70 Louwtjes f 10,80 tot f 14,80 Spruiten (los) f 4,50 tot f 4,70 Giesser Wildemans f 12, alles per 100 K.G. Boter f 1,— tot f 1,03 per pond. Kaas f 0,60 per pond. Bloemkool f 1,40 tot f 13,— per 100 stuks. ROTTERDAM, 16 Nov. 1926. Op de heden in ons Veilingslokaal, War» moezierstraat 37—39, gehouden Veiling, wei' den de volgende prijzen besteed: Kipeierenf 11,40 tot f Idem (klein)7,50 tot H>'° Idem extra zwtot Eendeieren5,85 tot 9,- Ganseieren tot —r Kalkoeneieren tot Kievitseieren tot Middenprijs f Aanvoer 56.000 stuks. DE ROTTERDAMSCHE VEILING Deze CouraH ABONNEM'-.l BUITENLAN AFZONDEKL Alle Dit nut Maranatha yj. H. Kok, Knap. De a< door Mevr. weken terug de aandacht ge van deze kil< weinig zeggei zijn borg dat Het premi door Johann uit den tijd schreveD. Hc strijd tussche Duitschland. Nederlandsi '21, uitgegeve «De Bilt«. NX* Ned. Zendini en Buitenlan Indië, Geref. wijs, Philanti gingen in v de Roomsch die dingen ic jaarboek. Oo .de onderwei 'wezig. De Z Zending in s Alles is duid een heele pre adressen, zoo De minimur boek neemt f 0,25 te ver boekje is gi was waardoc Doch die ve vriendelijkhe Oproep toi Uitgave J. f het Engelsch Dit boekje het gebed vc Mohammeda hammedanen moeilijheden gevaar dat d onder de Dit gevaar gedrongen, met den Za de Moham: zondig Hij nu ieder he gebed, dan antwoord, weten wel staat. Dan z We kunn zijn we het Bijbelsche «Heel lang *Groote w »Opzoeken ~*Wonder 0. Uitgave v Deze pren prettigen ine aan besteed te maken. E zijn gelukki dat de kint De kleuren dankbaar d kleurde tafe naast de we smaak bedei De tekst kinderlijk. Waar de kan zijn, f aan geef ze lVeekkalen hoeve, Den aandacht op dertje vestig °en met dol Naast elk Ue voorstell een bergtop I Hg

Maas- en Scheldebode | 1926 | | pagina 2