if 1 DE KOSTEN MAAS- Ed SCHELDEBODE LOUIS DOBBELMANN Voor de Vrouw. Voor de Jeugd. Reclatne-Mededeelingen. il IH ii i uithoudingsvermogen en voorkomt een droge keeL BZK onderscheidt zich door den verfrisschen* den pittigen smaak en de langdurige stevigheid in den mond. Juist door de zuinigheid in het gebruik is BZK hef voordeeligste. ROTTERDAM. verbonden aan het graven van het Suez-kanaal waren zeer groot. Maar toch vormde dit geen be letsel om dat werk tot stand te brengen, omdat men begreep dat de voordeelen de onkosten ruim schoots zouden dekken. Met de reclame is het niet anders gesteld. Een advertentie vraagt kosten, maar hoe gering zijn die vergeleken bij den omzet van wa ren, dien daardoor te verkrijgen is. Zorg dat het Flakkeesche pu bliek met Uw zaak en Uw waren bekendis door een Advertentie inde BEU HCEBTE VOOR V7"BeO"ü""W EEST ^OEESTXO Dil D D) 1.1. w< Wr H m MI 1 fit if •f'f. El ill fig! J T.Jlj I 1 'j m I y ■i I !l W I BZK M-< - -- •v - Wordt vervol ed van verwaarloozing ruimschoots heeft kunnen ondervinden, steeds deze waarheid voor oogen houden*. B-r. Aankoop van King Edward Plantaard» appelen een gevaar voor Invoer van de aardappelwratziekte. De verbouw van witvleezige exportaardap» pelen is over 't algemeen op de Zuid.Hol» landsche Eilanden van weinig of geen betee. kenis. Meermalen werd de een of andere soort beproefd, waarbij goede opbrengsten werden verkregen, doch het finantieele resultaat was steeds van dien aard, dat het volgende jaar niet met de betreffende soort werd voortge» teeld. De oorzaak hiervan was, dat deze soorten in het binnenland niet gevraagd zijn, dus bij uitblijven van export de aardappelen slechts met moeite tegen zeer lage prijzen konden worden verkocht. Het blijkt echter dat de laatste jaren nieuwe afgezetgebieden zijn gevonden voor grove exportaardappelen, waarbij vooral de vraag naar King Edward belangrijk is toegenomen. Het gevolg hiervan is, dat meerdere land» bouwers zich reeds hebben voorgenomen de teelt van deze soort het a.s. jaar uit te breiden of in haar bedrijf op te nemen. Wij mogen het als een gunstig verschijnsel beschouwen, wanneer de afzetmogelijkheden van onze landbouwproducten worden ver» groot. Dit geldt ook vooral voor aardappelen. Mede door de goede zorgen, welke aan het te gebruiken pootgoed worden besteed, is de opbrengst per H.A. de laatste jaren belangrijk toegenomen en kan zeer zeker nog worden verhoogd Met de toenemende productie moet dan ruimer afzetgebied worden gezocht Indien nu een gedeelte der met binnenlandsche con» sumptieaardappelen te beteelen oppervlakte kan worden vervangen door exportaardappe» len, waarvan de afzet verzekerd is. zal dit zeker de aardappelcultuur in het algemeen ten goede komen. Er is echter een belangrijke factor, waarbij men met den afzet van aardappelen naar het buitenland rekening heeft te houden. Ver» schillende aardappel»invoerende landen stellen meer of minder hooge eischen aan de gezond» heidstoestand van het in te voeren product. Een der belangrijkste ziekten, welke den af» zet van aardappelen naar het buitenland be» lemmeren of onmogelijk maken is de aardappel wratziekte. Verschillende landen houden hunne grenzen gesloten voor aardappelen afkomstig uit landen waar wratziekte is geconstateerd. Andere lan» den eischen dat de in te voeren aardappelen zijn gegroeid buiten een kring van 25 K.M. sommige tot buiten een kring van 5 K.M. vanaf gemeenten, waarin met wratziekte be» smette perceelen zijn gelegen. Op de Zuid'Holl. Eilanden werd tot heden nog geen wratziekte geconstateerd, dus is uit» voer van aardappelen van deze Eilanden, behoudens enkele uitzonderingen, Daar het buitenland nog mogelijk. Nemen wij echter eens aan, dat de wratziekte op een of meer der Eilanden op een of twee plaatsen in het centrum van net eiland werd geconstateerd, dan zou uitvoer van aardappelen, gegroeid op deze Eilanden vrijwel geheel uitgesloten zijn. Wij behoeven er hier niet nader op te wijzen dat dit een ramp voor onze aardappel» cultuur zou zijn. In het belang der aardappelteelt is het dus noodzakelijk, dat men tracht te voorkomen dat de aardappelwratziekte op de Eilanden wordt ingevoerd. De wratziekte wordt ingevoerd met besmet pootgoed en besmette aarde. In het Noorden van ons land, de Veenkoloniën en omgeving liggen meerdere perceelen, waarvan bekend is dat zij besmet zijn door wratziektede mo< gelijkheid is echter niet uitgesloten dat er meerdere perceelen, soms in lichten graad, zijn besmet, waarvan dit nog niet bekend is Nu is er aan het betrekken van pootgoed uit een omgeving van met wratziekte besmette perceelen het groote gevaar verbonden, dat men met wratziekte besmet pootgoed ontvangt, en wanneer een perceel eenmaal is besmet, komt men er practisch gesproken, niet meer af. Grcnd waarop eenmaal wratziekte werd geconstateerd, geeft na 10 k 15 jaar nog wrat» zieke knollen. Wij hebben er vroeger reeds op gewezen dat men bij aankoop van nieuwe soorten aardappelen, gegroeid in een besmette om» geving, voorzichtig moet zijn. Er dreigt nu echter een zeer groot gevaar, waartegen wij met den meesten ernst meenen te moeten waarschuwen. De toenemende vraag naar King Edwardaardappelen voor verkoop naar het buitenland heeft tengevolge, dat meerdere landbouwers het volgende jaar deze soort willen uitplanten. Hiervoor moet natuurlijk pootgoed worden aangekocht, waarvoor cenige handelaars hunne bemiddeling aanbieden. Wij hadden dezer dagen het genoegen een en ander over aan» koop van King Edward te bespreken met een handelaar, welke bij den export van deze soort is geïnterresseerd. Deze deelde ons mede, dat hij het vorige jaar voor levering van plant» goed heeft gezorgd en zich hiermede ook voor het a.s. seizoen weer zal belasten. Wij hebben toen op het gebruik van gezond en betrouwbaar pootgoed de aandacht geves» tigd en gewezen op het gevaar voor invoer van wratziekte bij aankoop van pootgoed uit een omgeving waar deze ziekte is geconstateerd. Hij wilde hiervan echter niets weten, voor hem was de King Edward, afkomstig uit de veengronden de beste plantaardappel. Hij prefereerde voor plantgoed de veenaardappel boven de kleiaardappelen. Wij hebben dezen zomer meerdere velden King Edward gezien, waarvan dit voorjaar pootgoed was geleverd, afkomstig uit de Veen» koloniën. De gezondheidstoestand liet zeer veel, zoo niet alles, te wenschen over. De ontwikkeling van het gewas was in vele gevallen verre van voldoende, terwijl op de raszuiverheid ook nog wel iets viel af te dingen. We bezochten een perceel, waarin behalve King Edward, werden aangetroffen de navol» gende soortenPaul Kruger, Eigenheimers, Thorbecke, Triumf, Roode Star, Ceres en Kok» siaan, terwijl bovendien onze soortenkennis nog voor minstens 4 andere soorten te kort schoot. Bovendien waren een massa planten in zoo sterke mate door mozaiek en bladrol aangetast, dat zij niet meer de kracht bezaten één knol als nakome'ing voort te brengen. Is het niet allertreurigst, dat onze goede kleigronden worden gebruikt om dergelijken rommel op uit te planten Is het te verwon» deren, dat men met dergelijk pootgoed de kans loopt allerlei ong wenschte en gevaarlijke aardappelziekten in zijn bedrijf te balen Wanneer men een dergelijk gewas vergelijkt met de King Edward, welke in Flakkee wordt verbouwd (voor eenige jaren terug onder den naam van Variant) dan geeft deze laatste be» langtijk beter uitkomsten. Er wordt op het oogenblik weer druk reclame gemaakt voor den verbouw van King Edward en de levering van pootgoed in het a.s. seizoen. Wij hebben hierboven reeds medegedeeld, dat wij geen tegenstanders zijn van den ver» bouw van exportaardappelen. Met den meesten ernst moeten wij echter waarschuwen tegen het aankoopen van pootgoed, waarbij gevaar voor invoer van aardappelwratziekte bestaat. Wij zijn er van overtuigd, dat op de klei» gronden in Flakkee en in Friesland voldoende pootgoed van de King Edward te verkrijgen zal zijn. Men late zich dus in het belang van de aardappelcultuur in het algemeen en ieder voor zich als aardappelverbouwer in het bij» zonder, niet bepraten, door een paar hande» laren, welke U trachten te overtuigen, dat pootgoed van de veen» beter is dan van de kleigronden. De Hoofd'Contr. v. Z-H. G. A. VAN DER WAAL. Klaaswaal, October 1926. P.S. Tijdens het schrijven van dit artikel werd ons vanwege den Plantenziektenkundigen Dienst te Wageningen medegedeeld, dat niet genoeg kan worden gewaarschuwd tegen het aankoopen van plantaardappelen, waarvan niet de zekerheid bestaat, dat zij gegroeid zijn op onbesmette terreinen en in gezonde omgeving. v. d. W. De Landbouw»Onderllnge. De maandelijksche groei van de Landbouw Onderlinge en de T.O. Op 1 September 1926 trad per provincie 13 f 8596.- 7 f 9493.- 5 f 5714.- 1 f 200.- 99 f 69408.- het hieronder vermelde als lid der L.O. toe aantal landbouwers Provincie. Groningen Friesland Drenthe Overijsel Gelderland Utrecht Aantal leden. 18 12 19 7 15 2 Loon. f 9478.- f 12502.- f 11744.- f 1987.- f 8732.- f 962.- Noord«Holland Zuid-Holland Zeeland Noord»Brabant Totaal Per 1 September 1926 traden als lid der T O. toe 13 werkgevers, uitbetalende aan loon f 11620.-. Sedert 1 November 1925 vermeerderde het aantal leden bij de Landbouw.Onderlinge met 1359, uitbetalende f 1.374 130.loon. Tuin» bouw'Onderlinge met 358, uitbetalende aan loon f 432126.-. Ds Secretaris van de P.O.C. Overflakkee, A. W. KEIJZER. Hoestendende Kinderen geeft men de verzachtende, hoeststillende Mijnhardt's Thïjmsiroop Bij Apothekers en Drogisten. Flacon 75 ct. Naam Mijnhardt op verpakking. Let hierop. Flakkeesche Boerenbond. Het dagelijksch bestuur van den Flakkee. schen Boerenbond, wenscht de aardappel ver» bouwende landbouwers op het eiland, in het bijzonder opmerkzaam te maken, op hetarti» kei, van den Heer van der Waal te Klaaswaal, in dit blad voorkomende en betreffende den invoer van plantgoed van de King Edward, en de verspreiding der wratziekte. Het is ons bekend, dat pogingen worden aangewend tot het verkoopen van plantgoed uit Drenthe, terwijl er landbouwers zijn, die reeds gekocht. Men zij op zijn hoede. Het Dag. Bestuur voornoemd: De Voorzitter, P. v. SCHOUWEN De Secretaris, A. W. KEIJZER Niet meer twee. Een vorise maal in ons weekpraatje zagen we dat Gods Woord in het huwelijk man en vrouw als een eenheid ziet, wat in contrast is met hetgeen de wereld wil. Die eischt twee menschen, die na wederzijdsch goedvin» een een contract sluiten of later weer verbre» ken. Vergemakkelijking van echtscheiding dus. Nu zullen er onder ons zijn, die van de theorie der wereld niets moeten hebben maar toch als ge spreekt over 't één zijn van man en vrouw, dit noemen een ideaal dat niet te benaderen valt. O neen, van echtscheiding en al die goddelooze dingen willen ze niet we» ten, maar aanvaarden wat Gods Woord zegt, dat vinden ze te onwerkelijk. Wil die eenheid er zijn of liever komen dan moeten er twee factoren aanwezig zijn n.l. eenheid in geloof aan God en een trouwe liefde. Zijn man en vrouw een in hun geloof en liefde aan God, dan aanvaarden ze met heel bun hart wat ons huwelijksformulier zoo kernachtig zegt -"dat Hij nog heden ten dage aan een iegelijk zijne huisvrouw gelijk als met Zijne hand toebrengt Ge voelt wel als we dit aanvaarden dat God man en vrouw te zamen brengt ook heden ten dage, dan mogen dezen niet om luttele dingen scheiding maken, maar dan zien ze de verschillen als gevolgen van eigen zonde. Dan geldt voor henWat God saamgevoegd heeft scheide de mensch niet. Doch die eenheid van man en vrouw is niet iets wat dadelijk feit is na den trouwdag. Ja toch, dan zijn ze wel een maar 't blijft steeds heel hun leven door een uitgroeien tot een merdere, meer volmaakte eenheid. Het is een strijden om tot die zuivere eenheid te komen, want 't is ermee als met alles, door strijden in 's Heeren kracht, is er een toe» name ten goede. Dit kost van beide zijden onbeperkt ver» trouwen, zelfopoffering en zelfovergave. Tot groote dingen zijn we niet zooveel geroepen. Die vallen dikwijls niet zoo moei» lijk als de dagelijks terugkeerende kleine din» gen. Bij een zware ziekte, wekenlang zorgvuldig liefdevol te verplegen, is nog niet zoo moei» lijk als men dikwijls wel denkt, want dan worden al de zorgen zoo gewaardeerd en dankbaar wordt eiken dienst met liefdevollen blik of vriendelijk woord beloond, 't Kost natuurlijk meer physieke kracht, doch dit wordt niet gemerkt omdat al 't denken wordt ingespannen om den lijder of lijderes 't leed te verminderen. Doch dag aan dag de kleine gebreken te verdragen met liefde en zachtmoedigheid, dat is veel zwaarder. Als de een driftig en vlug en de ander wat langzaam is, of als de een wat slordig en de ander uiterst precies is, dan zijn er zooveel mogelijkheden waardoor er tweeheid gevoeld wordt in plaats van een zijn. En ieder weet, dat zijn maar de kleine dingen van het dagelijksch leven. Om die gemakkelijk t: kunnen verdragen, niet met martelaarsgelatenheid, maar met op» gewektheid is 't het beste voor we ons te veel overgeven, aan bespiegelingen over de gebreken van de(n) ander, dat we eerst onze eigen tekortkomingen maar eens terdege be» kijken, dan zal er weinig tijd overschieten om over werkelijke of vermeende fouten vaneen ander te praten of misschien er hartige woor» den over te spreken. Wat meer zegt als aan den morgen van den dag de man als hoofd van het gezin 't ge» heele leven van dien dag aan God opdraagt en dit gebeurt niet oppervlakkig met enkel lippentaal, vervallen dan niet de nietigheden van het leven, maar voelen beiden man en vrouw zich één voor God den Heere. Of mocht het soms gebeuren, dat de dag aanleiding gaf waardoor de harmonie verbro» ken werd, zou die dan niet hersteld worden, tot een inniger eenheid als de avond beiden knielend vindt voor God in belijdenis van beider schuld en erkenning met dank voor Gods goedertierenheid. Als het huwelijksleven zoo is voor Gods aangezicht, dan kan het niet anders of er komt een hechter band, die beiden saamhoudt tot één. Vanzelfsprekend is het, dat wil het goed zijn, man en vrouw ook voor de buitenwe» reld in alles een zijn. Heel dikwijls is het dat één leelijke wanklank gehoord wordt, doordat, en het spijt me dat ik 't zeggen moet, de vrouwen, vooral wat ze niet goedkeuren of liever afkeuren in hun man ook aan anderen meedeelen. Natuurlijk zijn mannen niet vol» maakt, al evenmin ais de vrouwen en het is een dwaze vrouw die haar man verheerlijkend het oog sluit voor alle gebreken van hem, want zoo ze zulks doet, schiet ze toch tekort in haar plicht om hem in alle liefde en zacht» moedigheid te wijzen op gebreken, die zonde voor God zijn. Zulke vrouwen zijn geen steun in het leven van den man. De vrouw moet den man, zoo hij faalt, dat zeggen, evenals het de plicht van den man is de vrouw te wijzen op zonden en gebreken opdat er bij beiden een toename is in heiligmaking. Doch dit alles gebeurt tusschen man en vrouw te zamen. Daar heeft niemand anders iets mee te maken. Sommigen (en vooral vrouwtjes zei ik al) hebben echter de leelijke gewoonte om zoo nu en dan 't hart eens uit te storten bij eene goede vriendin, die gaarne luisterend naar 't gansche zondenregister van manlief of 't ver» meende onrecht dat nu weer werd aangedaan, 't vrouwtje van ganscher harte beklaagt en vindt dat zij in alle opzichten toch wel ter dege gelijk heeft. 't Vrouwtje gaat dan naar huis ten volle overtuigd dat zij 't in alles bij 't rechte eind heeft, en dat de man toch maardenk er dat maar bij. Zulke dingen gebeuren vaak, maar ze zijn door en door verkeerd, want dan zijn man en vrouw tn 't oog van die belangstellende vrienden geen eenheid, maar twee partijen. Gezwegen nog van 't geval dat diezelfde goede vriendin op baar beurt bij een ander 't hart eens gaat uitstorten, waarbij onder geheimhouding natuurlijk ook over 't »droe» vig« lot der andere vrouw wordt gebabbeld. Zulk een vrouw moet de oogen voor haar man neerslaan. Als 't hart zoo overvol is welnu, klaag dan de nood aan God maar dat zal zoo'n vrouw niet kunnen en durven doen, omdat wat zulk een groote grief scheen inderdaad niets is, maar dat met vrouwelijke zachtheid en liefde alles te voorkomen was geweest. Dan zou er geen aanklacht tegen den ander zijn maar een belijdenis, ik heb gezondigd. Man en vrouw behooren een te zijn in geloof en lieide, dan is er wederzijdsch ver» trouwen en achting. Dan is het ook een sterke eenheid die veel dragen en verdragen kan. Mijn beste nichtjes en neefjes. Eerst een briefje voor jullie allemaal. Lang zal ik het niet maken, want daarvoor moet ik te veel brieven beantwoorden, anders zou ik een heele krant voor jullie noodig hebben. Dat vindt ik niet erg, maar ik vrees, dat de groote menschen er niet tevreden over zouden zijn, en ik blijf graag met alle menschen goede vrienden. Uit de brieven bemerkte ik, dat jullie de winteravonden goed besteedt met handwerkjes of met teekenen. De menschen spreken dikwijls van lange winteravonden, maar als je aan die gezellige werkjes bezig bent dan is een lange winteravond nog kort. Vinden jullie dat ook? Beste kinderen, nu eindig ik om elk een beurt te geven. Veel groeten van je TANTE TRUUS. Abraham F. te Oude Tonge. Ik heb meer dan 27 nichtjes en neefjes hoor. Ze doen niet altijd allemaal mee. Er zijn er die, jammer genoeg, wel eens een keertje overslaan. Ik heb ongeveer 60 nichtjes en neefjes. Een groote familie hè? Je teekening was keurig. Edith D. te Oude TongeArm kindje, dat was een verdrietige geschiedenis, die je me te vertellen had. 'k Hoop van harte, dat je voet nu weer beter is. 'k Dank je wel voor al de moeite die je gedaan hebt, niettegenstaande al die pijn, om mij zoo'n mooien brief te sturen. Geertje O. te Oude Tonge. Wat was dat een grap zeg, 'k Geloof dat jullie in Oude Tonge allemaal wel veel van den meester houdt en dan doe je vanzelf je best. Want d'r best doen m'n Oude Tongesche nichtjes en neefjes heel erg. Dat kan ik goed merken aan de keurig geschreven en mettee» keningen versierde brieven. Er hebben al zoo» veel kinderen gevraagd wanneer ik jarig ben, dat ik nu maar zal verklappen dat ik 19 Januari jarig ben. Corrie van G. te Oude Tonge. Wat fijn zeg, dat jij zulke mooie roosjes kunt maken. Al is buiten alles verdord, dan heb je toch mooie bloemen op tafel. Vertel me maar eens hoe je 't doet. Ik kan het ook, maar als jij 't beter doet dan leer ik jou manier. Krijg ik nu ook weer eens gauw iets van Huib Dirkje M. te Oude Tonge. Jammer dat 't kantje niet uitkwam, vraag 't eens aan Geertje O. bij jullie, daar kwam het goed uit. Heb je nog meer rozen gemaakt? Annie M. te Fijnaart. Wat kun jij echt ver» tellen van Fijnaart Ik ben er eens met een auto doorgereden, maar ik geloof dat we toen niet over de Voorstraat zijn gekomen. Maar nu jij er me zooveel van verteld hebt, weet ik ook hoe die er uitziet. Elke maand wordt er een prijs uitgeloofd aan de kinderen die trouw meedoen. Leendert G. te Dirksland. Nu zijn we al zoo lang krantenfamilie, en heb je me nu echt geen beetje nieuws te vertellen Een anderen keer meer hè A. T. te Sommelsdijk. Ben je een jongen of een meisje? En hoe oud? Denk er om, Tante Truus geeft wel raadsels aan nichtjes en neefjes, maar om zelf raadsels op te lossen heeft ze geen tijd. Janna de H. van D. te Oude Tonge. Nou meisje, dat heb je getroffen, zoo'n fijn auto» tochtje. Dat zou je zeker wel meer willen doen Dat je niet zoo mooi teekenen kunt, is niet zoo heel erg, want je hebt nog al den tijd om 't te leeren. Maar veel doen, dan leert 't vanzelf. Johanna N. te Ouddorp. Zeker mag je mee doen. Graag zelfs. Van je broer heb ik sinds een tijd niets meer gehoord. Maar misschien gaat hij nu weer meedoen, nu jij 't ook doet. De groeten terug aan Oom en Tante. Willem van P. te Melissant. Welnee jongen, ik wordt zoo gauw niet boos en vooral niet als ik een langen brief krijg. Ben je al aan 't sparen voor een fiets? Pantel van S. te Sommelsdijk. Wees welkom in onze krantenfamilie. Ik tan me best be» grijpen, dat je graag wat te doen hebt. 't Zal wel stil zijn, zoo'n eind buiten 't dorp. Kun je al fietsen Dat zou wel gemakkelijk zijn. Jannetje V. te Den Bommel. Alsje nog even je best had gedaan, had je't raadsel misschien gevonden. Je was al aardig op weg. Maar 't is niet erg hoor, Een andere maal beter. Maria C. W. te Middelharnis.je had moeten vragen of de juffrouw bij je bleef, 't Is niet aardig dat ze bij jullie vandaan ging, als jullie zooveel van haar hield. Maar misschien houd je over een poosje net zooveel van de nieuwe. Die zal ook wel aardig zijn Willem N. te Melissant. 't Is best dat je meedoet hoor. Misschien schiet er in den zo» mer ook nog wel een poosje over om me te schrijven, want je kunt toch niet eiken avond gaan fietsen Nellie T. te Middelharnis. Jij bent op een leuken dag jarig. Dat kan ik gemakkelijk ont» houden. Was 't aardig met dat aapje? Jacoba G. Koppenaal te Stad aan 't Haring vliet. Heb je zooveel gehandwerkt, dat er geen tijd overschoot om Tante Truus te vertellen hoever je al bent? Herman de B. te Oude Tonge. Die teeke» ningen zijn best gelukt zeg. Dieren teekenen is moeilijk hè? Maar jij zult het wel goed leeren, dat kan ik wel zien. Veel oefenen, dan leer je 't best. Jacob van O. te Stellendam. Hoe oud is jou zusje Misschien hoeft ze niet te wachten, maar mag ze dadelijk meedoen. Hebben de Stellendamsche schepen geen last gehad van 't stormweer? Willem V. te Middelharnis. Ik vond bet erg jammer dat die streep over je gedrukt briefje kwam. Je had het mij best mogen sturen hoor, want nu was al je moeite van een ganschen avond vergeefsch. Riek W. te Nieuwe 1 onge. Daar doe je goed aan dat je weer meedoet, ik had je echt ge» mist. Ik denk niet, dat er van mij vooreerst een foto in de krant komt. Hoever ben je met orgelspelen George T. te Hoofddorp. Zoo verre neef, kom je weer bij ons. Een keertje heb je me in de steek gelaten. Heb je altijd te Hoofd» dorp gewoond? Johannis M. v. d. B. te Middelharnis. 't Fruit had je zoo smakelijk geteekend, dat ik er wel in happen wilde De kleuren heb je mooi uitgezocht, en dat is ook nog een groote kunst. Teekeningen zijn me altijd welkom. Anna j. H. te den Bommel. Die reepen kun je 't best aan elkaar haken, dat is 't sterkste. Aan elkaar naaien gaat ook wel, maar dat is niet zoo sterk. Handwerk je veel Corry R. te Den Bommel. Al heb je alle raadsels niet gevonden, kan je me die andere, wel gevondene, wel sturen en een dikken brief. Maar nu heb ik je weer in ons hoekje en dat is goed. Gerrit A. W. te Ooltgensplaat. Nog hartelijk gefeliciteerd. Wie zou nu een jarigen jongen iets kwalijk nemen, ik kan me best begrijpen dat je geen tijd had. Vertel me nu maar wat van je andere cadeaux. Neeltje H. te Nieuwe Tonge. Je hoeft heusch niet te klagen dat je niet mooi geschreven hebt. Ik kon het heel goed lezen, 't Was best hoor. Je bent een flinke meid voor je moeder om zoo voor alles te zorgen, 't Is wel een heerlijke gedachte, hè, dat je moeders hulp bent? Anna H. te Herkingen. Dubbele pennen kun je aardig gebruiken bij mooie groote krulletters. Probeer 't eens, je zult zien dat't prachtig wordt. Baaltje C. Tol te Simonshaven. Ben je al zoo knap dat je pannekoeken kunt bakken 't Is jammer dat je zoo ver weg woont, andets kwam ik mee eten, want die lust ik ook graag. Betje S. te Middelharnis Als je 't kantje voor een ondersprei wilt gebruiken, kun je 't iets breeder maken door er een paar toeren bij te breien voor je af trant. Oplossingen der raadsels zyn. Zonder moeite geen winst, zon, teer, moed, gieren, winst. Weesp, Doorn, Tiel, Zwolle. Sigaar of sigaret. Nieuw Raadsels t 1. In welken vloed baadt men zich gaarne 2. Met l is het een dier Met r is het een dier Met h is het van een dier. 3 Het geheel bestaat uit 9 letters en is de een werelddeel. 5, 1, 4, is een klein, viervoetig dier. 4, 8, 9, 7, een stad in Gelderland. 3. 7, 6, een zomergroente. 2, 8, een wintergroente. De oplossingen kunnen worden ingezonden tot Vrijdag 5 November aan TANTE TRUUS Bureau Maas» en Scheldebode Sommelsdijk. Denk om naam, voornaam, leeftijd en adres te vermelden. Deze ABOIj BUIT AFZC aT SO - A is ver. zijn w - Ei renwaï van a ventje was n f 2 voi aardapi voor - Ir door maakt de stic Heemsf - A. najaarsi gangers gemeenS de Be» a.s. naë Ëg- A maakt, a.s. een kunnen boeken midI den Ko prijs dd blijven per H F regeld de reke aanwezi ar trachiet. - Va| nood sumptie - Ir komt etf vonk vi -* In directe de heer OOI zijn wo onderha - Ui van het dhr. C. en 'van voor f - De het Oui alsdan gegaan. - Bij ningen 96, Joh. 94 punti -* Al bij de v| het Grc buitenge behoeve! -* Di voor het gaaf vasl en f 50(J Bewaarsc en uitgad -* De opgemaaf wegens -* Del de verpU volgende] genomen heerscht wenschel OUD1 voor de voor de - Gev een tabd inlichting tarie. - De goedgekd - Var sloot mi droge ge - Dol gewassen, eens har ie bewar NIEU Kievit en m

Maas- en Scheldebode | 1926 | | pagina 4