r goor Hen JonHag PU ROL M ONZE SPAARBANKEN De Gesprongen* Handen If u I JJES ruwe huid Gemengd Nieuws» V erkoopingen No FE <1 l i' H David wenscht zijn zoon het beste toe, dat een vader voor zijn kinderen begeeren kan. Diens geestelijk welzijn gaat hem boven alles ter harte. Plech tig oogenblik, als hij hem vermaant: „ken den God uws vaders, en dien Hem met een volkomen hart en met een willige ziel". Dit is voor een mensch het aller- noodigste God te kennen en te dienen. Hem te kennen in Zijn macht, recht en genadete kennen, zooals Hij zich in Jezus Christus geopenbaard heeft. Dat isHem te erkennen als onzen Schepper, tegen wien wij zwaarlijk gezondigd hebben, maar die ook rijk is in barmhartigheid. God te dienen, het is Hem te verkiezen boven de we reld, Hem gehoorzaam te zijn, in Zijn wegen te wandelen, Hem te wijden de gaven en krachten van lichaam en ziel. Op zulk een dienst heeft God recht, daar Hij is onze Schepper en Weldoe ner, de Volzalige en Volheerlijke, om wien alle dingen zijn, waardig, dat alles wat adem heeft, Hem love. Opmerkelijk dat David zegt: „ken den God uws vaders". Daarin spreekt hij uit een heerlijke belijdenis, n.l. dat God zijn God is, wiens macht en trouw Hij kenlijk ervaren heeft. Van achter de schapen werd hij geroepen, won derlijk bewaard en uitgered en tot Is raels koning gezalfd. Langs diepe we gen werd hij geleid, waarin 't hem vaak zeer bang was, maar nooit door God beschaamd gemaakt. God had hij ook Ieeren kennen als een genadig God, bij wien hij, ondanks zoo diepen val, vergeving had gevonden. In zijn Psalmen getuigt hij, wat God voor hem geweest ishoeveel vrede en za ligheid hij in Zijn dienst genoten heeft. En nu is 't zijn hartewensch, dat ook zijn zoon dien God mag vreezen, die INGEZONDEN MEDEDEELING. Waarborgen voor betrouwbaarheid. voor hem zoo goed was, en in wien Hij zuik ten heil gevonden had. 't Is liefelijk een vader zoo tot zijn zoon te hooren spreken. Uit die taal spreekt Davids godsvrucht. Waar het hart vol van is, vloeit de mond van over. David laat ons zien, dat hij God liefheeft en waakt voor Zijn eer. De grootste smart voor Godvreezende ouders is, dat hun kinderen niet wandelen in de wegen des Heeren. Het doet hun pijn, als hun kroost God onteert. Maar ook blijkt ons, dat David zijn volk liefhad. Het zou Israël welgaan, als zijn koning waarlijk een voorganger in het goede, een navolgenswaardig voorbeeld was. Hier stond ook het welzijn van Gods kerk op het spel. Een koning, die den Heere vreest, oefent een gezegenden invloed op land en volk uit. En niet minder komt hier uit, hoe lief David zijn zoon had, waar hij voor hem het beste begeerde. Het zou Salomo welgaan, zoo hij den God Zijns vaders diende. Gelijk David zou hij ondervinden, dat devreezedes Heeren zalig en rijk maakt. Een vermaning als David tot zijn zoon richtte, was niet overbodig. Hier spreekt vaderlijke bezorgdheid. Hier spreekt een man van veel levenserva ring, die de wereld en de zwakheid van het menschelijk hart kende; die wist, aan hoeveel verleiding de jeugd blootstaat, en welke gevaren een mensch die in hoogheid gezeten is, omringen. Hoe zou de zoon, die straks zijn plaats zal innemen, staande blijven in den levensstrijd, hoe zou hij weerstand kun nen bieden aan de verzoekingen der wereld, indien de vreeze Gods hem niet sterkte en beschermde En daarom doet bezorgdheid over Zijn kind David zoo liefdevol en dringend vermanen „ken den God uws vaders, en dien Hem", Mochten alle ouders zoo hun kin deren vermanen. Maar, helaas, voor velen is David een beschamend voor beeld. Dat de wereld hierin nalatig is, is te verstaan. Maar er zijn ook chris tenouders die den naam des Heeren belijden, maar traag zijn in het behar tigen van de geestelijke belangen hun ner kinderen. Wat een zorg voor hun tijdelijk welzijn, om hun een goede positie te verschaffen, hun veel geld en goed na te laten. Wat maken zij allerlei beschikkingen voor dit leven en stellen er hun eer in, dat 't hun kinderen zoo goed gaat. Zeker, dit al les zijn geen onverschillige dingen. Maar wat baat 't hun, als onder dat alles hun ziel schade lijdt Hun eeuwig welzijn gaat toch dat alles verre te boven. Er is alleszins reden voor daarop allereerst hen te wijzen, want vele jonge menschen dwalen van God en Zijn dienst af. En dat ook in de ge meente des Heeren, waar zoovelen too- nen geen lust te hebben in de wegen Gods. Waarlijk, hier is ook schuld bij de ouders, die geen hart hebben voor de eere Gods, en van wie te vreezen is, dat hun belijdenis slechts een mond- belijdenis is. Zij bedenken niet, wat zij bij den doop hnnner kinderen be- Doos30-60-90ci Tube 80ct. Bij Apoth.en Drogisten ggj loofd hebben, en dat zij rekenschap moeten geven van het kroost, dat God hun toevertrouwd heeft. Wat zal 't zijn, als die kinderen in den dag des ge- richts zullen opstaan, om tegen hen te getuigen. Indien wij onze kinderen waarlijk liefhebben, zullen wij niet na laten hun voor te houden dat de vreeze des Heeren het beginsel der wijsheid is. Er zijn echter ook kinderen, die te gen de vermaningen hunner vrome ouders zich vedetten, zich niet storen aan hun smeekingen en tranen. Er komt een roepstem van Gods wege tot henkent en dient den God uwer ouders. Salomo was een kind des ver- bonds. Kinderen des verbonds zijt ook gij, kinderen die gedoopt zijt in den Naam van den Drieëenigen God. God heeft verzekerd u tot een God te zul len zijn, waar ge wandelt in Zijn we gen. Hij heeft u opgeëischt en u ge roepen met de zonde te breken en den wereld een scheldbrief te geven. Hoort dan Zijn stem, geeft Hem uw hart en hand. Weigert ge hem die, dan weigert ge gehoorzaamheid aan Hem, die alleen recht op u heeft en aan wien ge van al uw dacien verantwoording schuldig zijt. Bij ongehoorzaamheid laadt gij Zijn heiligen toorn op u, maar Zijn zegen voor tijd en eeuwightid heeft Hij beloofd aan allen, die Hem vreezen. r-gcn r _i if. m I Het is met den dichter-kunstenaar 'n merk» waardig geval, gelijk trouwens met ieder, die werkelijk «kunstenaar» is. Nu ja 1 «een versje maken» kunnen ze altijd wel. Maar hun zkng zingen, in vervoering bren- gen, tot bewondering brengen, de schare ver» overen, het lied zingen, dat ten hemel opheft of ter helle neertrekt, dat de diepste en fijnste snaren van het menschenhart trillen doet, dat kunnen ze alleen, als ze zich waarlijk voelen geïnspireerd. Dan brandt de zang hun als 'n vuur in 't ingewand. Ze zouden bezwijken, als ze zich niet kon» den uiten. Ze zijn als in barensnood, omdat de ure voor hun kindeken gekomen is. Hun gansche lichaam en geest is in arbeid, totdat ze in hun zang hebben uitgestort wat hen bewoog in 't diepst van hun gemoed, hen prikkelde in hun nieren, wat daar omging in 't binnenste van hun hart. Zie, zoo staat het met den waren dichter. Vóél het maar in den aanhef van den be» kenden «Voorzang» «Kan het zijn, dat de lier weer op eens van verrukking en hemel» lust bruischte en in stroomende golven het stilzwijgen brak 1» Zeker, da Costa wist, dat hij als dichter vele jaren gezwegen had. Zij, die het weten aan zijn christendom die meenden dat zulk christendom de kunst ver» stikte, hadden het mis vraag het Potgieter maar weer I Maar zeker verband was er toch wel. Tot het jaar 1840 was da Costa van meening dat hij de zaak zijn heeren met zijn talenten op beter wijze dienen kon, dan door middel van de dichtkunst. En zoo hield hij zijn drukbezochte bijbel» leziDgen. Schreef hij strijdschriften tegen het ongeloof en bepleitende het geloof in Jezus Christus als den Zaligmaker van zondaren. En onge» twijfeld zijn b.v. zijn drie deeien over de «Handelingen der Apostelen» tot grooten zegen geweest. Maar heel Nederland vroeg, waar toch de dichter bleef. Tenslotte maakte de dichter Calisch zich tot tolk van allen toen hij aan 'i slot van zijn «Aan mr. Isaac da Costa» uitriep: Verrijs 1 schud af de langgestorte keten Wij juichen toe, bij ieder schoon accoord, Ook daar, wanneer 't geloof van ons ge» weten, Vaak in uw leer een droeve wanklank hoort. Grijp aan uw harp en laat de zangen vloeien 1 Verhef u in de bovenaardsche sfeer 1 Doe hart en ziel in heilige aandrift gloeien 1 Verbaas, sleep weg, wees da Costa weer 1 Hoe goed ook bedoeld, het kwam nu maar eens wat realistisch gezegd, hierop neer«Voed ons met Schoonheid en wij nemen uw Religie op den koop toe!» En daarvoor leende da Costa zich niet; liever vergruizelde hij zijn harp voor aller oog. Toen kwam daar ineens zijn beurt in 't «Konirklijk Instituut». Wie weet 1 of hij zich niet met een bezwaard hart nederzette Maar toen was het ook, dat God hem arres» teerde en zeide«Zing voor dit volk 1 en hij zong, eenmaal en andermaal en hij hield ni J als koning Joas ontijdig op, maar hij zong twintig jaren lang zijn zang «die 't ongeloof dreigt als de donder I UITKIJK. 1 KRONIEKEN 28 i 9. «En gij, mijn zoon Salomo 1 ken den God uws vaders, en dien hem met een volkomen hart en een willige zielwant de Heere doorzoekt al'e harten, en Hij verstaat al het gedichtsel der ge» dachten: indien gij Hem zoekt, Hij zal van u gevonden worden maar indien gij Hem verlaat, Hij zal u tot in eeuwigheid verstoo» ten». I Thans weer te Zevenbergen I Volgens een bericht, onlangs opgenomen in het Dagblad van Noord«Brabant heeft zich daar weder het geval voorgedaan, dat een particuliere firma, zich voordoende als een Spaarbank, ten minste, spaarbankboekjes uitgevende, een groot aantal renteniers, middenstanders en anderen uit Zevenbergen, Klundert, Fijnaart en omstreken, zoo niet ongelukkig gemaakt, dan toch een groot financieel verlies heeft bezorgd, o.a. door middel van spaarbankboekjes, waarop zij hun goede, dikwijls zuur verdiende spaargelden aan deze firma hadden toevertrouwd. Het is niet voor de eerste maal, dat het goed vertrouwen van den eenvoudigen Spaarder, die zijn geld overliet aan personen en instellingen, die spaarbankje spelen, maar die eiken waarborg missen, dat ze ook inderdaad Spaarbank zijn, danig werd teleurgesteld. Onze wetgever heeft niet lang geleden de volgende omschrijving van het begrip Spaarbank gegeven„Onder Spaarbanken worden verstaan inrichtingen, welke zich in het bewaring nemen en rentegevend beleggen der haar door de inleggers toevertrouwde gelden uitsluitend ten doel stellen", waaruit dus voortvloeit, dat bankiers, kassiers en dergelijken, ook al geven ze spaarbankboekjes uit, niet geacht kunnen worden onder het begrip „Spaarbank" te vallen. Immers hun doel is winstbejag, het behalen van voordeel voor de eigen portemonnaie I De winsten, te behalen bij een uiterst solide belegging der spaargelden zijn veel te gering voor wie, als bovengenoemde instellingen, het maken van winst hoofdzaak en doel iszij zijn dus gedwongen naar andere beleggingen om te zien, waarvan de spaarders, zooals zij ook thans te Zevenbergen en omstreken tot hun schade ondervinden, het volle risico dragen. En men kan in het algemeen er zeker van zijn, hoe hooger rente beloofd wordt, hoe grooter het risico voor den spaarder zal zijn. Wij willen er met dit schrijven nog eens weer de aandacht op vestigen in hetalgemeene volksbelang, dat de spaarders voor de plaatsing van hun geld goed doen een „echte" Spaarbank op te zoeken, dat is een Spaarbank, welke het niet om winst te doen is, doch uitsluitend om bevordering van het sparen, zulk een Spaarbank kan de meest solide belegging zoeken voor de aan haar toevertrouwde geldenzij behoeft niet»te zoeken naar de hoogste rente bij deze belegging, wetende, dat hooge rente meestal met hooge risico samen gaat. Hare bestuurders stellen zich met het oog op het nuttige doel der Spaarbank vrijwillig en belangeloos beschikbaar; aandeelhouders, welke uitkeeringen moeten ontvangen, zijn er niet. De kosten dezer Spaarbanken zijn daardoor gering en wat na aftrek der onkosten overblijft, wordt niet als winst verdeeld, doch tot meerdere zekerheid der spaarders aan de reserve toegevoegd. Vraagt men nu, hoe vindt men zulk een Spaarbank, dat antwoorden wij, dat sedert een paar jaren door samenwerking van een groot aantal Ned. Spaarbanken is tot stand gekomen HET NEDERLANDSCH SPAARBANK-BUREAU, opgericht door den Ned. Spaarbankbond, gevestigd te Amersfoortbij dit Bureau kunnen zich alleen aansluiten die Spaarbanken welke boven omschreven doel hebben„uitsluitend zorg voor de belangen der spaarders" en niet „WINSTBEJAG". 114 Spaarbanken, door geheel Nederland verspreid, waartoe behooren zoowel de grootste als zeer kleine, zijn aangesloten en hebben zich vrijwillig gesteld onder jaarlijksche financiëele en administratieve controle van dit Bureau. De zekerheid voor de inleggers dezer Spaarbanken wordt hierdoor aanmerkelijk vergroot Een schild aan den ingang der Spaarbankgebouwen of een lijst in het zittingslokaal der Spaarbank, waarop vermeld staat „AANGESLOTEN BIJ HET NED. SPAARBANKBUREAU" stellen den spaarder in staat deze Spaarbanken te herkennen. Nog zijn niet alle echte Spaarbanken aangesloten bij dit Bureau, doch gelukkig kan geconstateerd worden, dat hun aantal in 2 jaar tijds gestegen is tot 114 met een gezamenlijk bedrag aan spaargelden van ongeveer 190 millioen gulden. Ook de NUTSSPAARBANK te Middelharnis is bij bovengenoemd Spaarbank»Bureau aangesloten. De reserves dier Bank bedroegen op 1Januari 1926,13.2 van het aan inleggers verschuldigde (Adv) De Nutsspaarbank Middelharnis-Sommelsdijk Economisch Weekoverzicht. In het j.l. Zondagochtendblad der Nieuwe Rotterdammer Courant steekt een schrijver de loftrompet over de scheepvaartmarkt en wel op een wijze, dat men hem ter beurze van een soort delirium verdacht. Inderdaad is het, zooals hij schrijft, voor een overzichtschrijver aangenamer om goede berichten te kunnen mededeelen, dan wel telkens in herhalingen te moeten vervallen van de slechte toestanden. En daaraan schijnt nu op gebied van scheep vaart wel een einde te zijn gekomen, want gedurende de laatste weken stegen de vracht prijzen gestadig en regelmatig, zoodat thans ongeveer driemaal zooveel betaald wordt voor sommige laadruimte, dan een paar maanden geleden. Het lijdt geen twijfel, dat vooral de z.g.n wilde vaartlijnen, daarvan profiteeren, en toonen de koersen in de afdeeiing scheep vaart ter beurze derhalve een geheel ander beeld. Aandeelen Maas gestegen tot 116 Nievelt tot 122 °/o, Hillegersberg tót 118 Holland-Amerikalijn tot 70 °/o en Kort. Boot tot zelfs 105 °/0. En dat terwijl men nog geen 6 weken geleden in bijna alle financieele bladen kon lezen van de malaise, die steeds voort» duurt en nog zoo lang zal aanhouden. Alweer een bewijs, dat de z.g. experts op gebied van Rubber, het bekende spreekwoord der brood» etende profeten kan ook hier worden toege past. Desgevraagd verklaarde één dezer vak» kundigen aan het begin dezer maand/dat de Rubberprijs zoo vast was, omdat Amerika den prijs een maand lang zou hijschen om 't kwar» taaigemiddelde hooger te krijgen, zoodanig dat de ..estrictiemaatregelen niet worden toe» gepast. Nu de practijk; van hijschen der prij» zen geen sprake, integendeel was Amerika steeds ongeanimeerd, en tot slot werden de restrictiebelangen verscherpt, m a.w. juist an dersom als de prognastic luidde. De aandee» lenmarkt is onder deze omstandigheden wei felend, men weet niet, waaraan men zich moet houden, en daarbij vindt het publiek, voor gelicht door deskundige bladen, de prijzen der stukken rijkelijk hoog, wat natuurlijk niet onjuist is. Men koopt thans voor f3360 een aandeel Amsterdam Rubber, dat over 1926 misschien geen 25 dividend zal betalen, en met de risico's daaraan verbonden is een 10 reDdementsbasis alleszins noodzakelijk en daarvan is geen sprake, zoodat de koersen voor de meeste fondsen inderdaad te hoog zijn volgens die voorwaarde. De suikermarkt wordt lichtelijk heen en weer geschud de beweging der Cubanoteerin» gen, waarnaar men hier gaarne kijkt. De laatste dagen liepen er geruchten, dat er door den jongsten orkaan aldaar belangrijke schade aan de voorraden zou zijn toegebracht, zoodat er voor millioenen aan suiker verloren zou ge» gaan ziju. Andere berichten spraken dit weer tegen en was het niet zoo erg, doch het is Vrijdagavond 22 Oct. brak te ongeveer half elf een felle brand uit in de Drogisterij van De Jong, Oudebrugsteeg 12, Amsterdam, waar door het Handelsarchief van het Bureau voor Handelsinlichtingen gedeeltelijk vernield werd. Onze foto werd genomen ongeveer 8 minu ten na het uitbreken van den brand. een feit, dat de schade bestaat en dat is allicht vaD invloed op het prijsverloop. Op de valutamarkt is er wat nieuws en wel de invoering van een nieuwe waarde, n.l. de Belga, zijnde de ingevoerde gouden muntsoort voor buitenlandsche transacties in Belgische valuta, ter waarde van 5 frar een, in guldens thans ongeveer 35 centen. Deze munt is in gevoerd ter gelegenheid van de doorgevoerde stabilisatie van den koers, wat mogelijk is gebleken met behulp van een leening, die in alle landen ten behoeve van de Belgische munteenheid wordt geplaatst en met welk groot bedrag de Belgische regeering in staat zal zijn den koers op peil te houden. Het was voor den handel zeer te wenschen, dat ook Frankrijk hiertoe kon overgaan, doch schijnt het wel, dat het rechte vertrouwen in dat land nog niet bestaat, zoodat er voorloo- pig nog flucturaties in den Parijschen wissel verwacht mogen worden. Thans noteert Parijs ongeveer 7.70 en is dus de laatste weken vrij belangrijk gestegen, wat aan den terugkeer van het vertrouwen wordt toegeschrewen. Het geld is ter beurze nog steeds ruim ver krijgbaar en noteert thans ongeveer 3 DE GOUDEN BRUILOFT VAN SCHIPPER KLAASSEN. Met een enkel woord is reeds gemeld, dat de populaire oud.schipper C. Klaassen teSche- veningen, die in zijn lange loopbaan als schip per bij het reddingswezen op de Noordzee tallooze schipbreukelingen en andere in nood verkeerenden heeft gered, bij gelegenheid van zijn gouden bruifoft, is benoemd tot broeder in de orde van den Ned. Leeuw en dat mi nister v. d. Vegte bij diens bezoek aan het gouden echtpaar persoonlijk van deze onder scheiding mededeeling heeft gedaan. In zijn toespraak zeide de mini:ter: Gij, Klaassen, behoort tot onze helden en ieder volk eert zijn helden gaarne. Gij hebt, niet lettend op eigen levensbelangen, in allerlie stormen de gevaren der zee getrotseerd om menschen die in levensnood verkeerden te helpen en te redden. Waar een gewoon zee man op het water nog kan trachten het gevaar te ontwijken, daar moest gij u, als helper, juist in het gevaar begeven. En dat hebt gij tallooze malen gedaan en ge hebt aldus vele menschenlevens gered. En omdat ik nu het departement vertegenwoordig, dat zich dit reddingswezen mag aantrekken, heb ik het een aangename taak geacht, bij deze gelegen heid aan mijn gelukwenschen te mogen toe voegen de gevoelens van dankbaarheid van de Regeering. Het is mij bijzonder aangenaam, dat ik het niet bij woorden behoef te laten, doch dat ik u tevens kan mededeelen, dat het H. M. de Koningin behaagd heeft u te benoemen tot broeder in de Orde van den Ned. Leeuw, welke de eerste orde in ons land is, waarin mannen en vrouwen kunnen won den benoemd, die hebben bijgedragen tot den roem en bet welzijn van ons land en zijn bevolking, kortom die zich voor ons land verdienstelijk hebben gemaakt. Het broeder schap, dat u thans is toegekend, behoort tot die orde. Ik hoop, dat u met Gods zegen nog vele jaren deze onderscheiding moge dragen en dat zij voor uw kinderen een spoorslag moge zijn om op den door u betreden weg voort te gaan«. Nadat de minister het gouden echtpaar de hand had gedrukt en Klaassen met een woord want hij was te zeer geroerd om vele woorden te uiten den bewindsman van Waterstaat zijn dank had gebracht, hechtte de heer Henri ter Hall, de voorzitter van het Dorus Rijkersfonds, die den minister bij deze gelegenheid vergezelde, Klaassen de medaille in klein formaat op de borst, hieraan toe voegend, dat het orgineele onderscheidings- teeken hem eerst binnenkort zou bereiken. Klaassen mocht hierna nog een nieuwe at tentie in ontvangst nemen. De heer J. M. de Feyter, schoolhoofd te Scheveningen en schrij» ver van een leerboek voor de lagere school, getiteld «De Noordzee«, in welk boek ook het reddingswezen wordt behandeld en waarin den naam van Klaassen en diens portret voor» komen, zoodat deze stoere schipper bij de jeugd zal blijven voorleven, overhandigde Klaassen het eerste, met spoed door den uit» gever Noordhofi te Groningen in gereedheid gebrachte exemplaar van dit boek, waarvan ae oplaag binnenkort zal verschijnen. Klaassen was ook met deze attentie zeer ingenomen. Tot de verdere geschenken, die het echtpaar Klaassen mocht ontvaneen, behoorden een fraaie haard, die de heer Ter Hall dezer dagen deed bezorgen en een electrische lamp met kap van het politiepersoneel aan de Duin straat, eenige koperen wandbordjes (handwerk) van brandweerpersoneel, een geschilderd por» tret van Klassen, alsmede vele bloemstukken enz. 's Avonds werd Klaassen nog een muzikale hulde gebracht, in den vorm van een serenade die te half acht van »Seinpost« vertrok. Het gouden echtpaar had vóór het huis plaats genomen om ten volle van de zang en andere muzikale hulde te kunnen genieten. Eenige bloemstukken enz. werden aange» boden en Klaassen werd, omhangen met een krans, na afloop omhoog getild en hij had daarbij een ware ovatie van de talrijke om» standers in ontvangst te nemen. Binnenskamers werd in intiemen kring de huldiging nog even voorgezet. AUTODIEFSTAL. De daders overrijden een kind. Dinsdagavond is te Sassenheim het 8-jarig dochtertje van C. G. overreden door een vracht» auto, waarin 2 personen zaten. Het meisje werd met een gebroken been en een zware hersenschudding naar het St. Ber» nardus-gesticht aldaar vervoerd. De auto werd later onbeheerd op de plaats der aanrijding aangetroffen. Het bleek, dat de beide mannen, die in den wagen hadden ge» zeten, dezen ten nadeele van den kaashande laar O. in den Haag hadden ontvreemd. Van de gelegenheid, dat de omstanders zich met het meisje bezighielden, hadden zij gebruik gemaakt, om zich uit de voeten te maken. De politie beschikt slechts over een vaag signalement. Op Woensdag 27 October 1926, 's nam. 2 uur, te Herkingen, ter herberge van D. Grin» wis bij veiling en op Woensdag 3 November 1926, 's nam. 2 uur te Herkingen ter herberge van Mej. L. van der Velde, bij afslag van: 14.55.76 H.A. (31 Gem. 210 R. Voornsche Maat) Bouwland te Herkingen in den polder Ond-Herkingen, kad. nrs. 557, 559 tot en met 562, 569 en 582 tot en met 585 in diverse perceelen en combinatiën. Grootendeels vrij van huur. Ten verzoeke van den Heer L. van Beek Lzoon. te Dirksland. Notaris VAN DER SLUYS. Op Woensdag 27 October 1926 bij Inzet en op Woensdag 3 November 1926 bij afslag, telkens des avonds 7 uur in het Hotel Spee te Sommelsdijk. A. Het huis met erf aan den Binnenweg aldaar, kad. Sectie B nummer 1882, groot 2 aren 24 centiaren. Direct te aanvaarden. Ten verzoeke van Mej Wed. J. van der Wende. B. Het huis met erf aan den Molendijk, aldaar, kadastaal bekend Sectie B nummer 121 groot 53 centiaren. Ten verzoeke van den heer C. Hoogzand. C. Van een tuin aan de Wildemanskreek te Sommelsdijk, Sectie B nummer 816, groot 9 aren 90 centiaren. Ten verzoeke van den heer W. Boekhoven Sr. te Sommelsdijk. Notaris van BUUREN. Op Woensdag 27 October 1926 te Herkin gen ter herberge van D. Grinwis bij veiling en op Woensdag 3 November 1926 te Herkin» gen ter herberge van Mej. L. v. d. Velde bij afslag, beide dagen dadelijk na afloop der lacdverkooping van den heer L. van Beek Lz. van: Twee huizen met erf en grond te Her- kingen op 't dorp, Kad.no. 1332 groot 2 Aren 10 c A. benevens het eeuwigdurende recht van erfpacht van 30 c.A. grond achter die huizen Kad. no. 1327, ten verzoeke van den heer P. C. v, d. Broek te Middelharnis. Notaris \AN DER SLUIJS. Op Vrijdagen .29 October en 5 November 1926, des v.m. 11 uur, in het koffiehuis «het Wapen van Zuid-Holland», openbare verkoo» ping, bij veilmg en afslag, van Eene Rentenierswoning met schuurtje, kip» penhok, erf en tuin, waarin 40 vruchtboo» men, in den Kerkboek, groot 26 aren, 60 een iaren. Het huis, dat is aangesloten voor electrisch licht, bevat 4 kamers, keuken, bijkeuken en kelder, ruime zolder en logeerkamertje. Aan vaarding bij de betaling der kooppenningen op 22 December a.s. Bezichtiging dagelijks, des -n.m. van 2—4 uur, te bevragen bij den be woner den Heer J. S. A. van Toledo. Inlichtingen geven de verkooper de Heer Joh. van Toledo te Schiebroek en onderge» teekende. Notaris LOEFF. Woensdag 3 November, in het logement Kaashoek te Stellendam, bij inzet en Woens dag 10 November, in het logement Mijnders te Stellendam, bij afslag, telkens des namiddags 4 uur, van een huis en grond te Stellendam aan de Voorstraat, kadaster Sectie B no. 1570, groot 90 c.a., ten verzoeke van den heer J. Slis te Hoek van Holland, dadelijk te aanvaarden. Notaris VAN DEN BERG. Zaterdag 6 November, bij inzet en Zater dag 13 November, bij afslag, telkens des avonds 5 uur, te Ouddorp in het logement Akers- hoek, van een huis met schuurtje en tuin te Ouddorp aan den Bokweg, kadaster Sectie E nos. 1059 en 1060, samen groot 16,10 aren of 105 R. V. M., dadelijk te aanvaarden. Ten verzoeke van den heer Jacob Aleman te Voor burg. Notaris VAN DEN BERG. Zaterdag 13 November, 's avonds 5 uur te Ouddorp in het logement Akershoek, verhu ring bij inschrijving voor het seizoen 1927: A. Ten verzoeke van A. Padmos te Oud dorp, 5 meeden bouwland te Goedereede op Oud Westerloo, in 2 perceelen, om met erwten te beteelen, 4 meedjes bouwland in de Oude Spui onder Ouddorp, om met erwten te be teelen en 3 meeden bouwland aan het eerste lietje onder Ouddorp, in 3 perceelen, voor vrije cultuur. B. Ten verzoeke van Jacob Aleman te Voorburg, een perceel bouwland te Ouddorp aan den Dirk Doensweg, groot 0,31,30 H.A. 204'/a R. V. M., voor vrije cultuur. Notaris VAN DEN BERG. Sedei bij wij neeren een zee arbeid nage, Visser derland middel van pl het wat meer s< en nog len de2 niet inz land hielden de vers De erv eenige 1925 wc nomen, dollardl Noveml week la op en zinksel de ganjs het mie door ha plaats, 22 Febri gevondei in plaats c.M mie welke d< door w gaan, b getrokke tact geb' Ook begin bevonde geheel i had zie conclusi moedelij op ou waarschij de rood moeten nage ma Ook vername wolderpu derdez bijna ge Ook te zij opge( zich zeer in eerstgl trokken 13) Rob hc pen. Daai en de knj van Thor «Je ben te slapen woordde Rosette nooit kwl Op die met de ki «Je bel En toen en in zijr een stevic De klei dan giste was. En slaap viel van den geven Toen keek hij nog, en »Hoe L Zij schtf »Ach, '®aar, joel! De kleii /agen tw| den ha Deze ABO^ BUITÏ AFZOI All

Maas- en Scheldebode | 1926 | | pagina 2