COHEN ÉÉN ZWARE DIRKSLAND WOLLEN DEKEN DEKT BETER DAN TWEE DUNNE PRIMA LEIDSCH FABRIKAAT 150 x 200 c.M. 9.75 Plaatselijk Mieaaws» Leest de Advertentie van Campfen's Stotfeerderij Reclame-Mededeelmgen. B I REINHEID A B Houdt uw hoofdhuid rein Fa. P. iülELHOM - - IMELHAHniS nature De werken van Almachtigheid of wel» dadigheid zijn wel beweegredenen om den mensche tot Godt te dienen op te wekken, maar zij rijn het fundament niet, dat is Gods nature zelve. Godt aeeft in Hem zeiven alle heerlijkheid en dienstwaerdigheit, al was er geen schepsel. Daer en kan geen schepsel zijn, en bestaen, als van Hem, ende door Hem en met dat er een schepsel is, zoo verbind Godts hoogheit dat schepsel, dat van Hem is, en door Zijne invloedt, bestaet, dat het voor Hem, tot Zijnen dienst zijEn is het een redelijk schepsel, zoo verplicht God, om» dat Hij God is, dat redelijk schepsel, dat door een rechte linie onder zijn Maker gesteld is, dat het Godt eere en diene, en alles wat het is, voor Godt zij. De nature Gods legt dien eeuwigen bandt op het schepsel, en zoo ook op den mensche De forme ofte nature van den Godtsdienst bestaet in des menschen kennisse, erkentenisse, en hertelijke goedkeuringe van dien band en verplichtinge om alles wat hij is, en wat hij kan, alle tijdt, en in alles, voor Godt te zijn, omdat Hij God is, het Hem door zijne nature toekomt, en Hij het waerdig is, dies devoveert en offert Hij hem gewiiligh en vrolijk aan Godt, en stelt Hem zeiven ten dienste van den Heere, omdat Hij Godt is, het hem be» taemt, en omdat het zijne zaligheyt is.« «Tot den godtsdienst behoort de openba» ringe van den wille Gods, als een regel, waer na den mensche, als een dienstknecht heeft te werken, 't Is aen den mensche niet gelaten, dat hijzelven een maniere kieze, hoe hij Godt zal dienen, dan zoude hij, daar in, boven Godt zijnZoo iemandt dat begint, hij ver» heft hem boven Godt, en al zijn werk mis» haegt den Heere. Maer de Heere zelve stelt den regel aen den mensche en openbaert aen denzelve, wat Hij van hem gedaen wil hebben en op welke maniere Hij het gedaen wil hebben »Tot de godsdienst behoort een dadelijke conformeeringe met, ende uitvoeringe van den wille Godts, A! wat God wil, dat wil ook den dienstknecht Godts, omdat het den wille Godts is, dat is al zijn lust en vermaek dat Godt ie s wil, ten opzichte van hem, dat Godt hem openbaert, wat Hij van hem wil gedaen hebben, daer verblijdt hij hem in, en is vol» vaerdig om het te doen, als des Heeren wille.« Tot zoovaore Braekel. 't Stik is wel un beetje lang mar 't is duudeluk, in zeit ons mooi in helder waer 't op staet, mit mien eige woor» den, zoo uk 't joe niet zoo goed kenne zegge, in dat binne van die grondwaerheden, waer men niet zoo mar us luchtigjes over heen magge laope, mar die motte der in zitte bie ons, die motte men belieë in gelaove, want alleen as mun voor ons persoonluk leven dat werkeluk gelaove, dan kan 't niet aores of dan mot die beliedenis ons uutdrieve, om op iedere plekke dat aok werkeluk zoo veul as in ons vermeugen is toe te passen. Dan is dat un stik beliedenis van ons, daer kracht, leven in bezieling van uutgaet, mar dan zal die beliedenis ons aok de verplichting oplegge, om overal, op elk terrein van 't leven, voor die soevereiniteit van God op te kommen. In dan onstaet der stried. stried tegen 't on» gelaof, want die valsche relisje is aok ongelaof. want ze verwerpt God as Schepper van Hemel in Aerde.. in ze weigere zeer beslist in Gods ordinantiën te wandelen. Mar noe wil God juust dat wiele as nederuge instrumente in Zienc hand erbeië zalle an de verbrieïog in verheerlukieng van Zien Naem, in zoo seffens die ongelaofsleer bestrieë zalle, opdat daerdeur 't riek van Saotan ofgebroken, in Zien heerluk Keuninkriek opgebouwd mag worre. Laete wiele daerom dan mar veul God nee. derug te voet vallen, in Hem bidde om Zien bekwaem maekende Genaode, want uut in van ons zeiven binne mun geen haer beter as die lui, in 't is inkelt Gods Genaode waerdeur Hie ons bewaert heit voor dat openbaer zon» digen, mar omdat God dat dee, leit d t de verplichting op ons, om dat meerdere licht aok uut te draegen in 't midden van un krom in verdraodt geslacht. In as wiele dan in ge» trouwheid erbeië, zal God ongetwiefeld dien erbeid zegenen, op Zien tied, in op Zien wieze. FLAKKEËNAER. (Vervolg Raadsverslag gesteld. De volksmassa riep er wraak over. 't Was een eereambt, heette het. Maar dat is nu allang voorbij. Den burgemeester wordt nu f 3700 betaald. Maar nu komt de heer v. Schouwen er weer mee aan bij de wethou» ders om van een eereambt te spreken. Spr. beschouwt het anders. De wethouders laden een groote verantwoording op»zich. De heer v. SCHOUWEN wijst er op, dat het salaris van den Burgemeester thans door Ged. Staten wordt vastgesteld. De Raad heeft hierover dus niets meer te zeggen. Met de Wethoudeis is dat niet het geval. Als salaris zou f 300,— te laag zijn. Maar Spr. beschouwt het als een eere.ambt. De heer BEIER zegt dat het dan goed is voor menschen met een dikke portemonnaie, andere menschen worden er van uitgesloten. De heer v. SCHOUWEN merkt op dat er nog nooit van een gebrek aan liefhebbers ge» bleken is. Er waren nog steeds gegadigden genoeg. In stemming gebracht, wordt het voorstel» Beier verworpen. Voor stemden de H.H. Beier, v. d. Berg, Los, v. d. Zwaluw en Stoep. Betreffende het voorstel.-B. en W. over ver» hooging der jaarwedde van v. d. Tol, zegt de heer v. Loon dat deze zaak nog dezelfde is als een jaar geleden. De Secretaris kan het met een minderen ambtenaar aan. Spr. zegt niet dat de tegenwoordige te veel heeft, maar wanneer met een kleinere kracht volstaan kan worden, gaat het niet meer te geven, omdat men nu eenmaal een grootere kracht heeft. De heer v. SCHOUWEN is het hiermee eens. Men kan het met een secretaris, een amb< tenaar en een volontair aan. De heer LOS (S. D. A. P.) is het eens met v. Loon, maar het salaris van v. d. Tol is bespottelijk laag. En er is veel werk te doen Hij kan niet gemist worden. In stemming gebracht, wordt het voorstel B. en W. aangenomen. Voor stemden de H.H. Beier, Los, v. d. Berg, v. d. Zwaluw, Stoop en Kievit. De heer v. d. BOOGAARD stelt voor de vergadering een half uurtje te schorsen, om iets te gebruiken, waartoe na eenige bespre» king besloten wordt. Na heropening der vergadering wordt be» sproken het voorstel der commissie om de secretarie te meubileeren en hierover twee jaar te doen. De heer v. d. ZWALUW meent dat dit duurder uitkomt dan wanneer het in eenmaal gebeurt. De heer v. SCHOUWEN is het niet met de heer v. d. Zwaluw eens. Spr. wil de meu» bileering staps gewijze doen plaats hebben. Vroeger deed de vorige burgemeester nog al eens wat aan de secretarie. Luxe behoeft het niet te zijn. Een nieuw bureau zal de ge» heele kamer beheerschen. Vloerbedekking met balatum raadt spr. af. Dit goed is uiterst brand» baar en trouwens overbodig ook. De heer BEIER merkt op dat de heer v. Schouwen zegt dat de meubileering niet in alle opzichten voldoet, maar spr zegt het vol» doet in geen enkel opzicht. Het lokaal is on» bewoonbaar, het is er een chaos. Daarom houdt spr. zich aan de begrooting van f 800.— De heer v. Schouwen heeft niet aangetoond dat de meubileering meer kost dan f 800.—. Spr. vindt het verbazend schriel zooals de heer v. Schouwen het doen wil. Hij spreekt van «stapsgewijze». In hoeveel stappen wil hij het doen Spr. wil het in eens doen. Anders zal het veel duurder uitkomen. Dit is spr. met de heer v. d. Zwaluw eens. Spr. stelt voor het bedrag ad f 800.— in eens te voteeren. De heer v. LOON (AR) vraagt een speci» ficatie van de begrooting. De VOORZITTER antwoordt: f 600 voor een bureau en stoelen. De f 40.— is voor jaar» lijksch onderhoud. De heer v. SCHOUWEN blijft er bij dat het overbodig is. De menschen die een slacht» bewijs komen halen, of komen trouwen, zullen wellicht zeggenwat een fijne boel is het daarl fl^aar waar is dat voor noodig? De VOORZITTER zegt, dat het ook zijn standpunt is, dat het interieur één geheel moet zijn. Het een moet zich bij het andere aanslui» ten. In stemming gebracht wordt het voorstel Beier verworpen, tegen stemden de H.H. v. Loon, Los, v. d. Boogaard, Prinse, Kieviet en v. Schouwen. De heer v. SCHOUWEN bespreekt vervol» gens een post op de begrooting van uitgaven door B. en W. daarop geplaatst; grootf3500 voor onderhoud aan den Oosthavenkant. De gemeenteopzichter heeft meegedeeld het voor f 450.— te willen doen. Persoonlijk wil hij dan de risico dragen. Nu zeggen B. en W. dat er f 1200 bij is voor extra werk aan den Oosthavenkant. Maar dat wekt bevreemding. Spr. heeft de zaak onderzocht. En nu is hem gebleken, dat deze post feitelijk aan de aan» dacht ontsnapt was. De gemeente»ontvanger heeft zelf dit toegegeven. Het was »a slip of the pen». Maar nu willen B. en W. inplaats van dit eerlijk te bekennen, de post op dat bedrag verdedigen, door te zeggen dat er een extra werk te doen is aan den Oosthavenkant Daar moet een nieuwe beschoeiing aangebracht worden. Spr vraagtwair moet de beschoeiing worden aangebracht? Wethouder PRINSE antwoordt, dat B. en W. het vorige jaar al wisten dat den Oostha» venkant vernieuwd moest worden. De heer v. Schouwen weet echter ook wel hoe dat gaat met de begrooting Bij de memorie van toelichting is waarschijnlijk dit werk aan de aandacht ontsnapt. Maar B. en W. wisten het al lang. Wethouder DE WIT (R.K.) bevestigt dit. B. en W. wisten reeds lang dat dit werk moest plaats hebben. Wil de Raad het nog een jaar laten zitten dan moet hij dat zelf weten. De heer v. SCHOUWEN is het met de Wethouders niet eens. Zij willen hun figuur redden. De VOORZITTER wijst eveneens op de noodzakelijkheid van de vernieuwing van de oosthavenkant. Er hebben daar verzakkingen plaats. De heer v. SCHOUWEN wil dat dan geen nieuw werk noemen. Dat is onderhoud. De heer BEIER is het hiermede eens. De VOORZITTER is een andere meening toegedaan. Maar als de raad de post wil ver» minderen dan heeft spr. er vrede mede. Maar men beloopt de kans dat B. en W. er dan den volgenden zomer mee komen. En als het niet noodzakelijk is dan wordt de post, ai staat zij op de begrooting, toch niet gebruikt. Feitelijk blijft het dus hetzelfde. De heer v. SCHOUWEN zegt dat hij het onderhoud, gehoord de meening van den opzichter, stelt op f 500. Wanneer het werk aan den oosthavenkant f 1200 kost./dan rest er nog f 1800 om aan de f 3500 te komen. Waarvoor is dat noodig. De begrooting moet voor B. en W. bindend zijn daarom is het niet gewenscht dat de limiet zoo royaal ge» steld wordt. De SECRETARIS wijst er op dat deze post ieder jaar op hetzelfde bedrag gesteld wordt. Daarin schuilt niets vreemds. Met algem. st. wordt echter besloten deze post met f 1200 te verminderen. De heer v. SCHOUWEN wijst er op dat de torenklok niet' op den juisten tijd slaat. De VOORZITTER zegt dat hierin verbete» ring gebracht zal worden, 't Is maar een kleinigheid. De heer BEIER vraagt of de post leermid» delen over 1925, op f 14,20 gezet, niet veel te laag is. Spr. stelt zich voor dat met dat geringe bedrag de leermiddelen nu toch wel geheel uitgeput zullen zijn. Voor '27 staat er nu op f 400, dat is nog geen f 2 voor ieder kind Het schoolhoofd schrijft wel dat er vermoedelijk mee volstaan kan worden. Maar dat woord vermoedelijkmoet in het woorden» boek van een schoolhoofd niet voor komen. Hij moet lj,et zeker weten. De f 150 voor gymnastiekschoeisel wil spr. op de post leer» middelen brengen. Daar hoort dat bedrag thuis. Spr. s'elt voor deze post dus met f150 te verhoogen. De heer v. d. BOOGAARD (A.R.) wijst er op dat de raad er wel rekening mede dient te houden dat de bizondere scholen dan ook op eenzelfde bedrag recht hebben. Spr. zit hier niet als schoolbestuurslid maar als raads» lid, anders zou hij zeggen«laat maar door gaanl» Met algem. st. wordt besloten de post met f 150 te verhoogen. (De hoofdelijke stemming gevraagd door den heer v. d. Boogaard wordt niet ge» wenscht geacht 1 De heer v. SCHOUWEN zegt dat het de commissie gefrappeerd heeft dat er zooveel geld weg gaat aan schoolverwarming. f 2000,— is een enorm bedrag. De VOORZITTER antwoordtldat de voor» raad coces van 1925 niet uitgeput was. Nog 4 maanden in 1926 kon men er mee toe De coces die nu in 1927 gekocht wordt, zal waar» schijnlijk een heel eind in 1928 reiken. De heer v. SCHOUWEN merkt op dat de commissie er slechts op wilde wijzen dat deze verwarming in ieder geval niet goedkooper is dan de kachelverwarming van vroeger. Er mag wel streng toezicht gehouden worden dat er niet te veel verknoeid wordt. De VOORZITTER wijst er op dat de post nu desnoods wel met f 500,— verlaagd kan worden. Of deze verwarming duurder is dan die van vroeger zal eerst over een jaar of vijf, zes kunnen blijken. Met alg. st. wordt besloten de post met f 500,— te verlagen. De minderheid der commissie had voor» gesteld de post kleeding en schoeisel voor schoolkinderen met f 150,— te verhoogen De heer LOS (S.D.A.P.) meent dat armoe» dige kinderen door de gemeente geholpen moeten worden. De heer v. SCHOUWEN zegt dat de meer» derheid der commissie meent het dien weg niet op te moeten sturen. Het ligt op den weg van het armbestuur armlastige kinderen te helpen. Bovendien, het oordeel aan welke kinderen kleeding en schoeisel moet verstrekt worden moet worden overgelaten aan de on» derwijzers. Dat zal een bron van twist en tweedracht worden. De moeders zullen elk voor eigen kinderen opkomen. De heer BEIER zegt dat^ de kinderen de klompen in het portaal uit doen. Degenen die het betalen kunnen, hebben klompschoe» nen, maar de arme kinderen zijn den heelen dag op hun kousen in school En dan die bedeeling door het armbestuur, Spr. weet goed hoe dat gaat. Hij zal er hier niet op in gaan, maar er zou genoeg over te zeggen zijn. In stemming gebracht wordt het voorstel verworpen Vóór stemden de H.H. Beier, Stoop, v. d. Berg, v. d. Swaluw en Los. Betreffende de post: dokterswoning, zegt de heer v. SCHOUWEN dat de rts gezegd heeft dat de ambachtslieden knoeien, zij maken misbruik van het werk. De dokter is van oordeel, dat wanneer hem het bedrag werd afgestaan dat jaarlijks aan onderhoud wordt uitgegeven, hij zou zorgen dat het huis in veel betere conditie zou zijn en minder verve» loos. Reeds het vorig jaar is het zelfde op» gemerkt geworden. Wethouder PRINSE zegt dat de dokter dit wenscht, maar dan moet het huis eerst in goeden staat gebracht worden. De heer v. SCHOUWEN wil dat wel ge» looven. Dan kan de dokter het wellicht er op wagen 1 Besloten wordt dat B. en W. over deze kwestie nog eens zullen praten. De minderheid der commissie stelt voor f 1000 uit trekken voor ondersteuning der werkloozen. De meerderheid wil deze post pro memorie ramen. De VOORZITTER meent dat de Raad, als de post pro memorie komt, nog altijd kan handelen naar omstandigheden. De heer BEIER begrijpt de meerderheid der commissie niet. Zij zegtals het noodig is en mogelijk blijkt.» Spr. vraagt, wanneer is het noodig en mogelijk. De heer v. SCHOUWEN antwoordt: mo» gelijk is het als er werk voor de werkloozen te vinden is. De heer BEIER meent dat nu al noodig is. De heer v. d. BOOGAARD ontkent dat. Zijn voorman kon deze week geen volk krijgen. Wethouder PRINSE wijst er op dat er met het te werk stellen van werkloozen veel last en ellende wordt ondervonden. Velen willen niet eens. In stemming gebracht, wordt besloten de post pro memorie te houden. Tegen stemden de H.H. Beier, Stoop, v. D. Berg, v. d. Zwa» luw en Los. De begrooting wordt vervolgens met alg. stemmen vastgesteld. Idem de begrooting van het alg. Armbestuur, de boedel Dabbe en het Weeshuis. Tot slot had de agenda bespreking demping van het haventje aan den Westkant van den havendijk. De heer v. SCHOUWEN heeft zelf ook eens een berekening gemaakt. B. en W. willen het vrijkomend terrein beschikbaar stellen voor los» en laadplaats. Spr. zou willen over» gaan tot uitgifte in pacht. Maar de kosten moeten met minstens 10 opbrengst gedekt worden, anders is de risico voor dit werk te groot. De heer BEIER meent dat de behoefte aan terrein er nu al is. Wethouder PRINSE is het hiermede eens. De heer BEIER merkt op dat er een buiten» gewone berg suikerbieten op de kaai ligt. Een scheepje met spanen kan bijna niet leeg komen. De behoefte bestaat nu al. Wethouder PRINSE zegt dat, als de heer v. Schouwen 10 wil heffen, het nog al wat zou worden. Dat is geen kleinigheid. De heer v. SCHOUWEN meent dat met niet minder kan worden volstaan. Wat betreft het tekort aan ruimte aan de kaai, dat is maar van half October tot half November. Het behoort niet tot de competentie van den Raad, maar er zou een sterke druk uitgeoefend moe» e nworden op de coöp. suikerfabrieken. De aanvoer en opkooping van de groote massa moet worden voorkomen. En dat kan heel goed Zooals het tegenwooidig georgani» seerd is weten de fabrieken precies hoeveel er iederen dag wordt aangevoerd En door onze sterke vloeddeuren is hier een prachtige opslagplaats. Daar trekken de fabrieken partij van. Zij hebben hier geen waterscha. Het be» drag voor dat werk ad f 6300,— acht spr. niet gewettigd tenzij er 10 van los komt. Besloten wordt deze kwestie nader te be» schouwen in een volgende vergadering. De heer v. d. SWALUW (R.»K.) merkt in de rondvraag op dat hij heeft gehoord dat de brandspuit in slechte conditie is. De VOORZITTER zegt dat dit is gebleken. Door een deskundige wordt een onderzoek ingesteld. De heer v. d. SWALUW zegt dat wed. v. Es haar ouderdomsrente niet ontvangt omdat ze pensioen heeft. Er zijn toch zegels voor geplakt. De SECRETARIS antwoordt dat er voor betaalt is. Men had gezegd dat het een vrij» willige verzekering was. De VOORZITTER vindt het ook onbillijk dat haar ouderdomsrente wordt ingehouden. De heer v. d. SWALUW zegt dat een vrij» willige verzekering duur is. Sp.r. had er naar geinformeerd voor zich zelf en toen bleek dat hij f 8,— per week moest betalen om f 3,— per week te trekken. De heer v. SCHOUWEN wil dat wel ge» looven. De heer v. d. Swaluw was zeker 64'/2 jaar oud toen hij dat aanvroeg. En dan is 't nog goedkoop. De heer v. d. SWALUW vraagt naar de kwestie van de vervanging der vroedvrouw. De VOORZITTER zegt dat de vroedvrouw nog wel geen o itslag in haar huidige stand» plaats heeft aangevraagd, maar volgens haar mededeelingen kan ze dat nemen als ze wel, ze is aan geen tijd geboden. De heer v. d. SWALUWzegt: als dat maar waar is. Ze heeft ons er reeds eens tusschen genomen, als ze het maar niet voor de tweede maal doet. Wethouder DE WIT had gehoord dat baar man hier geweest was en z:ch had laten ont» vallenals ik hier geen commies word, komt mijn vrouw natuurlijk ook niet. De VOORZITTER meent te weten dat zijn benoeming in den Haag vast staat. Dan sluiting om half 3 uur in den na» middag. SOMMELSDIJK. Op de 1.1. gehouden weekmarkt waren 21 rundeien, 14 biggen, 2 schapen en eenig pluimvee aangevoerd. Door een landarbeider uit deze gemeente is bij den gemeente.veldwachter aangifte ge» daan van mishandeling. Belanghebbenden worden er aan herin» nerd, dat de Ontvanger dezer gemeente as. Dinsdag zitting zal houden tot het ontvangen van schoolgelden. Op de beurs van 1.1. Woensdag bood men voor de aardappelen f 3,— en voor de uien f 1,60 per H.L. De heer J. van der Poel alhier, heeft zijne benoeming tot lid van de commissie tot wering van schoolverzuim, aangenomen. Bij het vee van een landbouwer alhier, is het mond» en klauwzeer geweken. MIDDELHARNIS. Mej. C. Wielaard had 't ongeluk in haar woning zoodanig te vallen dat zij zich ernstig aan haar knie bezeerde, geneeskundige hulp was noodzakelijk, zij moet eenigen tijd rust houden. Gevonden voorwerpenDoor Mej. N. van Dongen een Heerenportemonnaie met eenig geld er in. Den heer W. Vroegindeweij, conducteur bij de R. T. M., kreeg op 't station alhier een trap (tegen zijn buik) van een rund 't welk zulke ernstige gevolgen had dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Alhier zijn deze week 2 paarden uit nood geslacht, een der paarden is goedgekeurd voor de consumptie en het ander dier is afgekeurd en vernietigd. Mej. C. W. had it ongeluk te vallen en haar been zoodanig ,t bezeeren, dat genees» kundige hulp noodza .elijk was. DEN BOMMEL. Verslag van de verga» dering van de afdeeling «Het Groene Kruis« alhier op Vrijdag 15 October 1926 des avonds in cafe Keijzer. N, dat de notulen van de vorige vergadering waren voorgelezen en de ingekomen stukken ter tafel waren gebracht kreeg de Penning» meester het woord tol het doen van rekening en verantwoording over het jaar 1925. Uit deze rekening bleek, dat de inkomsten hadden bedragen f 785,01 en de uitgaven f 152,62, zoodat er een batig saldo is van f 632,39. Daarna brengt de Secretaris der afdeeling die als afgevaardigde de algemeene vergadering te Rotterdam heeft bezocht verslag uit van het aldaar verhandelde, terwijl hij ook een verslag uitbrengt van den toestand derafdee^ ling over het afgeloopen jaar. Vervolgens leidt de voorzitter de beschrijvingsbrief voor de algemeene vergadering die op 29 October a.s, gehouden wordt. Verschillende punten van de agenda worden daarna besproken. In verband met punt 2 der agenda deelt de Voorzitter mede, dat binnen korten tijd als de werkzaam» heden zijn afgeloopen de burgerij wel zal worden opgeroepen, tot een vergadering om te spreken over de oprichting van een kas ter bestrijding bij ziekenhuisverpleging. Tot afgevaardigde naar de algemeene verga» dering te Rotterdam wordt gekozen dhr. P. Bisschop. De aftredende bestuursleden de hee» ren E. Mast en A. K. Meulendijk worden met groote meerderheid van stemmen herkozen. Bij de rondvraag komt de lijst van sprekers nog eens op 't appél. In verband hiermede wordt besloten om te trachten dezen winter 40 cent per regel. o H met Basie's Jachtwater. fl Absoluut zekere werking. I Vergiftiging uitgesloten. id I Hoofdagentschap g—— ■■m-m.i—M—i Wederverkoopers gevraagd. een spreker te krijgen om een lezing te hou» den met lichtbeelden. Aan dhr. J. Boelhou» wers wordt door den Voorzitter dank betuigd voor een cadeau bestaande uit een paar lucht» kassen en een warmwaterflesch, door hem aan de afdeeling geschonken. Ten slotte deelt de Voorzitter nog mede, dat op een kort geleden gehoudeu vergadering van de Commissie voor de Ziekenauto het tarief vastgesteld is op 40, 50 en 60 cent per K.M. alle onkosten inbe» grepen. Daar de agenda nu afgehandeld is wordt de vergadering gesloten door den Voor» zitter. De heeren W. J. Rosmolen en T. Mos» selman hebben hunne benoeming tot lid van het College van Zetter voor 's Rijks Directe' belastingen aangenomen. Onder het vee van den landbouwer W. C. van Kempen is mond» en klauwzeer uit» gebroken. Tegen J. C. de W. alhier en J. K. te Stad aan 't Haringvliet is pro ;es» vei baal op» gemaakt wegens overtreding van de Vleesch» keuringswet. Op 3 November a.s. des 's morgens van 8,30 tot 10,30 uur zal op de polderskamer stemming gehouden worden van een gezwo» rene van den polder uit den Uitslag. OOLTGENSPLAAT. De gemeentebe» grooting voor het dienstjaar 1927 sluit in ontvangsten en uitgaven met f 130 807.90. De begrooting van de bewaarschool met f 2587,22'/2. Tot leden van het college van Zetters zijn benoemd J. Jacobs Jz. en A. van Rossum. De cursus in handwerken welke gegeven wordt in de openbare School is begonnen met 20 leerlingen. NIEUWE TONGE. De echtgenoote van A. H. alhier had het ongeluk van den zolder te vallen en haar hoofd zoodanig te verwon» den op een scherpen dorpel, dat geneeskun» dige hulp noodzakelijk was. J. C. H. alhier had het ongeluk in de Kerkgracht te vallen. Met de schrik~en een nat pak kwam hij vrij. Het Bestuur van het Dameskoor is samen» gesteld als volgt: Mej. A Andeweg, Voorzits» ter, Mej. L. Prince, Secretaresse en Mej. K. Waling, Penningmeesteresse. Tot Directeur is benoemd dhr. D. Buitenhuis. In plaats van dhr. A. Dorst is tot lid van het College van Zetters benoemd dhr. D. Breesnee. DIRKSLAND.' De commissie voor de te houden winteravond»lezingen vond een viertal heeren bereid een lezing te komen houden in de a.s. winteravonden. De eerste spreker, de heer P. Bergmeijer, burgemeester van Almkerk en gewezen lid van den Indischen Volksraad, hoopt D.V. 17 Nov. 's avonds 7 uur in 't Koor der Herv. Kerk te spreken over «Reizen in Ned.»Indië«. Deze lezing zal worden verduidelijkt door eenige lichtbeelden. Vooral bij een lezing over vreem» de landen is de hulp van z g. lantaarnplaatjes (lichtbeelden) een bijna onmisbaar hulpmiddel. Ze verduidelijken buitengewoon de gesproken woorden. De heeren Prof. H. Visscher van R. U, te Utrecht, M. den Boer, doctorandus in de theologie te Amsterdam, en L. Penning, be» kend door zijn boeiende lezingen over Afrika, hopen in de maanden December, Januari en Februari een lezing voor ons te houden. Data en onderwerpen dier lezingen zullen nader bekend gemaakt worden. Behalve bij de commissieleden, zullen voor» taan de entrée»kaarten 4 f 1,50 voor de 4 lezingen ook verkrijgbaar zijn bij de boek» handelaars L. v. d. Velde en P. Sluij, welke heeren zich hiervoor geheel belangeloos be» schikbaar stelden. Van uit deze gemeente werden verscheept 5000 H.L. aardappelen, 3000 balen peen en 5000 balen uien. Tot leden van het college van zetters zijn benoemd de heeren A. van der Sluys en H. M. Roodzand. Volgende week zal alhier de Roode Kruis» collecte worden gehouden. Naar wij vernemen is tegen a.s. Maandag» avond in de O. L. School alhier een verga» dering van jongelieden, geboren in het jaar 1908, belegd, om te komen tot een afd. van den Vrijw. Landstorm, ter verkrijging van een bewijs van voorgeoefendheid. Den heer P. Dijkgraaf, wit leghornfokker alhier, behaalde met zijn drie ingezonden hennen, op den Eersten Nationalen Legwed» strijd te Nijmegen, uitgeschreven door de Kon. Ned. Vereen. »Avicuitura«, twee diploma's 2de klasse voor hennen boven 200 eieren in 11 maanden en 2 dagen. Volgens het verschenen eindrapport van genoemden wedstrijd, waren in de klasse witte leghorns 42 hennen ingezonden eD was het gemiddelde legcijfer 185 eieren per hen. Hoogste henlegcijfer was in die klasse 267, laagste henlegcijfer 90. HERRINGEN. De Burgemeester dezer Gemeente zal, behoudens onvoorziene om» standigheden, iederen Dinsdagmiddag van tot half vier uur voor de ingezetenen t J secretarie te spreken zijn. De datum waarop de slooten ,in den polder Klinkerland op de vereischte breedte en diepte moeten zijn gebracht is één maand vervroegd. Belanghebbenden verwijzen we naar 't aanplakbord. Wegens grooten aanvoer van bieten en te weinig beschikbare scheepsruimte werd het bieten lijden bij de Coöperatieve «Puttershoek» deze week stopgezet. Door den Heer Commissaris der Koningin in de Prov.'Zuid»Holland zijn in het College van Zetter voor de Rijks Directe Belastingen benoemd de Heeren J. den Boer en J. van Kempen. A.s. Dinsdag zal ten Hulpkantore de Ouderdomsrente worden uitbetaald. Door het Gemeentebestuur zijn in de Tuinstraat een tweetal lantaarns geplaatst. Zeer zeker ten gerieve der bewoners. Als bestuursleden der IJsclub «Herkin» gen« te Herkingen zijn dit jaar aan de beurt van aftreden M. Dorst (Voorz.) en P. Ho» gerwerf. Loop der bevolking. IngekomenE. M. Roodzant van Sommelsdijk, D. van Rumpt eij j gezin van Melissant. VertrokkenK. Soeteman naar Stad aan 't Haringvliet MELISSANT. De heeren L. van Beek en J. A. van Nieuwenhuijzen zijn door den Commissaris der Koningin herbenoemd tot leden van het College van Zetters. Uitslag van de gehouden keuring der afstammelingen v. d. stamboekstier «Andries Nico Lucht en Veld«, voorheen eigendom van de Fok. en Contrölevereeniging alhier. Als jury traden op de heeren Louter en Van Buuren, inspecteurs van het Nederland» sche Rundvee»Stamboek, die de volgende prijzen toekenden 2-jarige melkvaarzenle prijs J. A. van Nieuwenhuijzen alhier. 1-jarige vaarzen: le prijs Anna 8 No. 105123 R. v. J. V., geb. 25 Maart 1925, eigenaar M. den Boer, Dirksland 2e prijs C. A, A. Kort, alhier. Kalveren le pr. Anna No 108894 R. v. J. V. geb. 15 Januri 1926, eigenaar»fokker M. den Boer, Dirksland. Door publicatie is bekend gemaakt, dat de burgemeester voor de ingezetenen zal zijn te spreken iederen Woensdag en Vrijdag van 2—3,30 uur namiddags ten Gemeentehuize. STELLENDAM. Door den Heer Com» missaris der Koningin in deze provincie zijn tot- zetters bij 's Rijks directe belastingen be» noemd de Heeren P. Biemond en J. M Kreeft. OUDDORP. De werkzaamheden in de stoomvlasserij van den heer C. Lodder nemen dezer dagen een (aanvang, hetwelk heel wat vroeger is, dan gewoonlijk geschiedt. Een paard van den landbouwer C. F. is in een sloot verdronken. A.s. Maandag en Dinsdag wordt ten post» kantore de ouderdomsrente uitbetaatd. Het bestuur der Gietenfokvereen. heeft een derden bok geplaatst bij Jan Meijer in het Doornweegje, wat een uitkomst is voor de geitenhouders, in het Westen .en in het verre Westen der gemeente woonachtig. De twee andere bokken blijven gestald bij Kom» mer Boshoven. In hun eigen belang raden we een ieder aan, die een geit houdt en nog geen lid van deze doelmatige vereeniging is, zich ten spoedigste bij het bestuur of bij de bok» houders daarvoor op te geven. Hoewel de halfjaarlijksche veemarkt eerst a.s. Donderdag gehouden wordt, waren er vandaag 21 Oct. toch ook al circa 20 stuks vee aan de lijn. f Voor de uien besteedde men Donderdag f 1,50—1,60 per 60 kilo met vluggen handel; sjalotten met totaal geen vraagaardappelen Eigenheimers f 2,40—2,50 en de blauwe soort f 3,25-3,50 per 70 kilo. Stemming prijshou» dend. -f Onder het vee in de Oostduinen is het mond» en klauwzeer heerschende,

Maas- en Scheldebode | 1926 | | pagina 4