AfflieM in dil Blad Kerk en School. V er gader ingen. Visscherij. Gemengd Nieuws. V erkoopingen Marktberichten. Van onze adverteerders. „r.iik is en in werkelijkheid zij dikwijls tamelijk schrander en aanhankelijk blijkt, was dit bij haar toch niet het geval en geloofde in de sprookjes van moeder de Gans en was bij baas Ganzendonck goed op haar plaats ge. weest. En dan die kneu uit Kneuterdijk, die met haar Vogelenzang de Leeuwerik poogde te imiteeren, doch inplaats 's morgens vroeg, en hoog verheven, des avonds laat zat te Nachtegalen doch met haar Vogelgezang laag bij den weg, niet kon bekoren. Anna is nu zijn beschermelinge, of liever gezegd zijn liefje, en bij haar Raadsheer (19). Hij maakt zich daardoor wel schuldig aan bigamie, maar onder hanen is dat geoorloofd en traditie zegt de Spotvogel, want die hebben doorgaans wel zes hennen. Daarbij ben ik nota bene, een ouwe taaie kip, die terstond kippetjesvel krijgt, kippig is, in de rui, want 'k verlies al mijn veeren, ben zoo doof soms als een Kwartel en niet eens geschikt voor in de soep. Zijn eerste vrouw was als een Zilverfazant, en ik als een Goudfazant te beschouwen, maar nu hij er alles heeft doorgelapt, wilde hij dat ik mijn Zwanenzang zong, doch zoover is het nog niet. Wat was ik destijds met hem ingenomen, toen hij nog als een Brahma (20) ingetogen was. Wij trouwen in de lente als de natuur ontwaakt, en de Koekoek uit Koe» koeksveer met koekoekslag haar eerste eitje legt. Ik moet nu met andermans veeren pron» ken en om dit niet te laten blijken, loop ik dan zoo trotsch als een Pauw te kakelen als een Kalkoen, Ja, de mannen weten het wel. Ik zie maar al te duidelijk in, dat hij mij alleen om mijn geld getrouwd heeft, ik was «de kip die de gouden eieren legt*, en nu heeft hij mij bijna heelemaal kaal geplukt. Ik lijk wel een magere Cochin-China-kip en met zijn waggelenden gang op een Pelikaan. Ik was veel ouder dan hij, toen wij paarden en nadat wij al heel lang genesteld zijn, is hij nog een volbloed Engelsche Vechthaan ge bleven, en verbeeldt zich dat de zon niet zal opgaan, wanneer hij des morgens niet eerst gekraaid heeft. Anna doet heel lief tegenover mijn man, hetgeen haar geen windeieren legt, en ik moet mij troosten met de gedachte »'t is beter 'n half ei dan een leegen dop«, terwijl het haar ook wel eens ontvalt dat ik beter in Uilenberg of Uilenkoten kon ziten. Daarbij komt haar vrijer, zoo'n echte Krop- doffer (21) als een vreemde haan in het hok, waardoor men vandaag of morgen een af. schuwelijk hanengevecht te zien krijgt. Zij zegt ijskoud in mijn gezicht»'t Is bij hoen» ders van mevrouwen. Langer niet meer uit te houwen't Leven is voor ons eerst zoet, Als je 'n aardige haan ontmoet1* Die meid wordt kl te vrij, ik moet, hoewel zij niet tot de Hoogvliegers behoort, haar kortwieken en van haar een Tuimelaar maken, maar hoe? Als zij het hoorde, zou ze in staat zijn mij de oogen uit mijn kop te pikken. Mijn man en ik hebben haar eenmaal een teen gegeven, ze neemt dus den heelen poot. Dikwijls doet zij alsof ze mijn man niet verstaat, en zegt dan: »een goede haan kraait tweemaal* en «mijn -■ haan zal hier koning kraaien*. Allen hadden in stomme verbazing het ver» haal aangehoord, en protesteerden. Zy vonden dat geen manier van doen, en een handel» wijze die onder fatsoenlijke dieren met van pas kwam, hoogstens onder menschen, want die hebben zooveel slechte eigenschappen. Door de natuur ruim bedeeld met groote ga» ven, die zij echter niet altijd ten goede aan» wenden. Het werd een spektakel als ware het een menschen.bijeenkomst geweest. Allen klap. ten met de vleugels en schudden meewarig hun kop. Eén der dames kon niet nalaten, aangezien het woord «menschen* was gebe= zigd, te vragen, of men bijgeval soms gaarne zoo'n mensch zou willen wezen Het één» parig antwoord luidde, neen 1 Enkelen be. weerden echter dat de Beo en Papegaai een uitzondering maakten, doch terstond weer» legden anderen dit door te verklaren, dat zij alleen den mensch napraten, evenals de aap hoogstwaarschijnlijk dén mensch na»aapt, om hiermede het belachelijke aan te toonen. Hoe gebrekkiger het hen gelukt dat spreken te imiteeren, des te beter komt daardoor het nuttelooze van dat onzinnig gesnap uit, waar. mede de menschen hunnen tijd verbeuzelen om hen bijv.«Lorre kopje krouwen« en dergelijken kletspraat te leeren. Dat vinden de menschen dan aardig, zij daarentegen vin» den er niets aan, wist men uit goede bron. En als het nu nog maar bij die zotheid bleef, maar de menschen dwingen ons tot erger dingen. In een oorlog moeten papegaaien behulpzaam zijn, door te waarschuwen voor 'n naderend vliegmachine.gevaar, en wie weet waartoe zij ons nog in de toekomst africhten. Denk maar eens aan de hulp van hond, paard, kameel en olifant. De grootste dieDst bewijst echter de ezel, door de oorlogsleeningen vol te stor» ten, want zonder hem en zijn soortgenooten was een oorlog totaal onmogelijk. Juist ging onze gezellige bijeenkomst uitéén, toen een Siamees (24), Pool (25), Lof/iaringer (26) Rijn lander (27), Gouwenaar (28), Weener (29) en een konijn uit Bourgogne (30), één uit Angora (31) en één uit Havana (32) wegens woning» nood zich bij ons tijdelijk kwamen ïnstal» leeren. Toelichtingen i Van 1 tot en met 9 Hoendersoort. 10 Papegaaiensoort. Van 11 tot en met 14 Hoendersoort. Van 15 tot en met 17 Sier» Zangvogel» soort. 18 zinspeling op de naam «Indische Loopeend*. 19 Duivensoort. 20 Hoendersoort. Van 21 tot en met 23 Duivensoort. Van 24 tot en met 32 Konijnensoort. [Uit het Algem. Ned. Landbouwblad.] SOMMELSDIJK.** De Weleerw. Heer Ds. J. J. Timmer van Ermelo heejt voor het be» roep naar de Ned. Herv. Gem. alhier, bedankt. - De catechisaties bij de Ned. Herv. Gem. alhier, zullen deze week weder een aanvang nemen en zijn als volgt geregeldWoensdag, morgens voor de schoolkinderen Donderdags» avonds 6.30 tot 7.30 uur voor meisjes beneden 16 jaar, van 7.30 tot 8.30 voor meisjes boven 16 jaar; Vrijdagsavond 6.30 tot 7.30 voor jongens beneden 16 jaar en van 7.30 tot 8.30 voor jongens boven 16 jaar. MIDDELHARNIS. A.s. Zondag zal in de Geref. Kerk dankstond worden gehouden voor het gewas, terwijl alsdan oogstcollecte wordt gehouden. - A.s. Vrijdagavond 8 uur hoopt de Ned. nerv. Jongelingsvereen. op G. G. «Jehova Nissie« in het koor der Kerk huishoudelijke vergadering te houden. - Woensdagavond 5,30 uur zal in het Zon» dagsschoolgebouw aan het Zandpad gepredikt Worden door Ds, Paauwe van 'sGravenhage Deze week zullen bij de Geref. Kerk de gewone cathechisaties op de bekende uren weder een aanvang nemen. In de Ned. Herv. Kerk zullen onder leiding van Ds. A. M. den Oudsten deze week de wintercatechisatiën weder een aan» vang nemen Deze zijn als volgt geregeld: Dinsdagavond van 6V27'/2 meisjes beneden 16 jaar, 74/28l/2 meisjes boven 16jaar; Woens» dagavond 6*/27'/2 jongens beneden 16 jaar, 772-87, jongens boven 16 jaar. Bij Kon Besluit is benoemd tot direc» teur van en leeraar aan de R. H. B. School alhier de heer C. van der Pol te Alphen aan den Rijn. De heer Van der Pol is leeraar aan de Chr. Hoogere Burgerschool met 5»jarigen cursus, in de volgende vakkenWiskunde, Werk» tuigkunde, Kosmogr., Natuur», Schei» en Delf» stofkunde. STAD AAN 'T HARINGVLIET.* De Ring Flakkee van den Nederl. Bond van Jonge» lingsvereenigingen op G. G. hoopt Vrijdag» avond a.s. om 7 uur in deze gemeente te ver» gaderen. OOLTGENSPLAAT. De heer C. Verhoe. ven, Hoofd der Openbare School No. 1 al» hier, is in gelijke betrekking benoemd te Capelle aan den IJscl. NIEUWE TONGE. A.s. Donderdagavond zal in de consistoriekamer de verkiezing plaats hebben van vier leden van het Kiescollege, wegens periodieke aftreding van de heeren T. Holleman Cz., T. Koppenaal en M. Vrees» wijk en in de vacature wijlen dhr. P. v. d. Mast. HERRINGEN. D.V. zal Donderdag 21 Oct. des avonds 6 uur in de Ned. Herv. Kerk op» treden de Eerw. Heer Van Ieperen, godsdienst» onderwijzer te Oosterwijk. Alsdan zal een 4e collecte worden gehouden tot bestrijding der onkosten. De catechisaties voor schoolkinderen zul» len bij de Ger. Gem. deze week wederom op de gewone uren plaats hebben. OUDDORP. De voormiddaggodsdienst» oefening in de Herv. kerk zal, te beginnen met a.s. Zondag 24 Oct., in het vervolg te halftien aanvangen. De heer Algera heeft ontslag aangevraagd als voorlezer en voorzanger in de Herv. kerk. Meer dan 25 jaren heeft genoemde persoon dit ambt met groote trouw en ijver bediend. Het dogma In de school. In de «Geref. School* lazen we de volgende les In het nummer v. d. vorige week hebben we uiting gegeven aan de droefheid, die ons vervult over het standpunt, dat Prof. Cramer ten. opzichte van de H. Schrift inneemt en waartoe hij door middel van de Christelijke onderwijzers onze kinderen wil overhalen. Toch is er aan den anderen kant dankbaar» heid in het hart, omdat Prof. Cramer vrij uit spreekt en er geen doekjes om windt. Ge weet, wat ge aan hem hebt Het is, wat Dr. M. van Rhijn eens noemde, een mannelijk Ghristendom. Ik heb eens een eth sch predikant gesproken, die er tweeërlei theologie op na hield: een voor de studeerkamer en een voor de preek» stoel. En die twee theologieën liepen nogal uit elkaar. Prof. Cramer wil consequent zijn en de Schriftcritiek ook op het Bijbelsch onderwijs van de lagere school toepassen. Gelukkig is de toestand van het onderwijs op onze Christelijke scholen nog niet zóó, als Prof. Cramer het begeert. Gelukkig zijn de Christelijke onderwijzers op dit punt nog wat «achteriijk.« En we hopen, dat ze het zul» len blijven. Toch is de brochure van Prof. Cramer een baken in zee. Het kan niet ontkend worden, dat er in den Christelijken kring verslapping op góds» dienstig gebied valt waar te nemen. De kennis van de Bijbelsche Geschiedenis gaat achteruit. De geloofsmoed is bij sommigen aan het zinken. Het zaad van den twijfel, door «vrienden van het Christelijk onderwijs* in de harten I gestrooid, schiet op. Prof. Cramer krijgt mannen die hem volgen. Daarom geeft de hoogleeraar ons een les, die we ter harte moeten nemen. Zijn brochure doet dienst als waarschuwings» bord. Het is een waarschuwing tot onze onder» wijzers, om het goede pad niet te verlaten, geen voet op den weg der critiek te zetten en maar liever zich te laten rekenen tot de schare, die met den «achtergrond« van het Oude Testament onbekend is dan den Bijbel uit Babel te willen verklaren. De onderwijzers zijn voldoende in de gele» genheid om van de gegevens, die de opgra» vingen en archaeologische onderzoekingen boden, zich op de hoogte te stellen en die in hun onderwijs van de Bijbelsche geschiede» nis te gebruiken. Ik denk daar aan het mooie werk van Snoek die in dit opzicht een schat van materiaal heeft verzameld. Maar nooit late de onderwijzer het heerlijk geloofsdogma los, dat de H. Schrift is het on» feilbaar Woord van onzen God, waatop cri» tiek van 's menschen zijde ontoelaatbaar is, maar waarvoor we moeten buigen. Ja, buigen. Laat het kind zien, dat gij zelf voor de H. Schrift buigt, ook al kunt ge het Woord Gods niet begrijpen. Een tweede les, die de brochure van Prof. Cramer ons leert, is deze, dat de schoolbestu» ren bij de benoeming van een onderwijzer goed uit de oogen kijken. Staar u niet blind op een groot aantal akten. Natuurlijk is kennis van groote waarde, en is het aantal bevoegdheden, dat een sollicitant heeft, een niet weg te cijferen factor. Maar akten zijn niet het een en het al. Het bestuur draagt bij de benoeming van een onderwijzer een groote verantwoordelijk» heid. Het dient er zich in den rechten weg met alle ten dienste staande middelen van te over» tuigen, dat de man, die voor de benoeming in aanmerking zal komen, iemand is van on» vervalschte Gereformeerde .belijdenis, die de Gereformeerde leer liefheeft, in belijdenis en wandel zich aan het Woord Gods onderwerpt en voornemens is, de kinderen den eerbied voor de H. Schrift in te prenten. Liever geen onderwijzer, dan een naar het woord van Prof. Cramer. Nog een derde les kunnen we uit de bro» chure van den Utrechtschen hoogleeraar trek» ken, nl, deze, dat wij Gereformeerden voor onze kinderen noodig hebben scholen, die staan op Gereformeerden grondslag. De school, waarheen wij onze kinderen zen» den, moet staan op den grondslag van de Heilige Schrift naar de verklaring van de drie Formulieren van Eenigheid: de Neder» landsche Geloofsbelijdenis, den Catechismus en de Vijf Artikelen tegen de Remonstranten. Met minder Gereformeerde ouders niet te» vreden zijn. Misschien was het vroeger nog mogelijk een compronis te zoeken en met een minder goed luisterend kompas onder zeil te gaan. Thans kan dit niet meer. Het waarschuwingssein is geheschen. Ge zijt voor God verantwoord, alleen met een school op Gereformeerden grondslag. En die Gereformeerde school hoort thuis in den Gereformeerden scholenbond, die Gereformeerden Schoolverband heet. Dat'brengt wel eenige kosten mee, maar is het niet enkele guldens waaid, om als Ge» reformeerde scholen naast elkaar te staan in gesloten linie, de handen saam te strengelen en elkaar te sterken in den strijd? Het is nu weer voor de zooveelste maal gebleken, dat wij met de Ethischen op school» gebied niet kunnen samenwerken. Prof. Cramer is van hetzelfde gevoelen. Hij schrijft op pag. 15 van zijn brochure: «Het spreekt vanzelf, dat zij, die staan op het stand» punt van Groen van Prinsterer en van Gun» nings's Schriftbeschouwing niets moeten heb» ben, dit geheele betoog (nl. van Prof. Cramer) afwijzen. Met dezulken tot een nader elkaar verstaan er. waardeeren te komen, is eenvou» dig uitgesloten.* Zoo is het. Tusschen hen en ons is een grondverschil in beschouwing van de H. Schrift. De wegen van de Gereformeerden en v. d. Ethischen gaan uit elkaar. Het is de tegenstelling van de Gereformeerd» Protestantsche en de modernistische Schriftbe» schouwing. En deze tegensteling is niet te verzoenen. HOEKSTRA. DE LOTUS. Wie onzer lezers en vooral onzer lezeressen kent niet de Lotus? Wie kent niet haar nieuwe reclame? De Lotus»maand is weer in vollen gang. Weet U waarin de geweldige prijsvraag bestaat Luister 1.) de prijsvraag bestaat uit het aanwijzen van 48 personen, afzonderlijk afgedrukt met hoed, welke personen uit een groepsfoto (zon» der hoed) herkend moeten worden 2iedereen die gedurende een maand 10 pond Lotus.margarine koopt kan aan de prijs» vraag deelnemen.een voorwaarde dus die door iederen verbruiker kan worden nage» komen 3 wij stellen voor deze prijsvraag in totaal fl. 20.000 aan prijzen beschikbaar 4 voor de kinderen loven wij 5000 prijzen uit, te winnen in den greoten Raadselwed» strijd 5.) alle vereenigingen in Nederland hebben wij in de prijsvraag »WIE BEN IK betrokken, en schenken wij volgens de voor» waarden, apart voor vereenigingen, in totaal een bedrag van fl. 5000.— 6ook de voorzitters, secretarissen, pen» ningmeesters van de in Nederland bestaande vereenigingen zullen in de gelegenheid zijn een aardig cadeau in ontvangst te nemen. Waar het U ongetwijfeld wel bekend zal zijn, dat de meeste verenigingskassen nood» lijdend zijn, meenen wij te mogen veronder' stellen, dat verschillende vereenigingen van deze aanbieding gaarne zullen profiteeren. Een mooie gedachte 1 OUDE TONGE. Vergadering van den Gemeenteraad op Don» derdag a.s. des v.m. 10 uur. GOEDEREEDE. Vergadering van den Gemeenteraad op Don» derdag 21 Oct. des namiddags 7.30 uur. Te behandelen: 1. Ingekomen stukken. 2. Vaststeling Gemeente Rekening 1925. 3. Aanbieding Gemeente Begrooting 1926. 4. Comptabiliteit. STELLENDAM. De vorige week hebben de garnalenvisschers 1 dag gevischt in 't Goereesche Gat en van 20 tot 25 K.G. aangebracht, terwijl 4 dagen gevischt is in 't Volkerak, waar van 100 tot 150 K.G. per vaartuig en Iper dag werd ge vangen. OUDDORP. Enkele garnalenvisschers zijn verleden Vrij» dag nog wezen visschen. Zij vingen slechts van 40 tot 70 kilo per vaartuig. DE K. W. 103 BINNENGELOOPEN. Alles wel aan boord. Men seint uit IJmuiden: Heden, Zaterdagmorgen, tegen 5 uur is de K. W. 103 alhier binnengesleept door den stoomtreiler «Amplitudo*. Aan boord was alles wel. De »Amplitudo« IJm. 58 heeft de K. W. 103 meer dan 190 mijl benoorden IJmuiden zon» der zeilen op drift aangetroffen en heeft van» daar den logger naar IJmuiden gesleept. De schipper van de K. W. 103 hoorde er van op, dat men zich hier in zoo groote on» gerustheid over het lot der opvarenden be» vonden had. Wat niet te verwonderen is. Het was hem natuurlijk onbekend, dat er eenige schepen gebleven waren en dat de K. W. 103 op de kust gezien zou zijn tijdens den hevigen storm. Hoewel de bemanning altijd aan boord blijft tot de lading gelost is, liet de vertegen» woordiger van de reederij, de heer Taat, de mannen hedenmorgen onmiddellijk afreizen. De K. W. 103 is een houten logger. Hij bevond zich Vrijdag 8 October ter hoogte van Texel, op weg naar huis, toen de storm opstak. Zuidelijker dan Texel is de K. W. 103 niet gekomen. De pogingen om door te zetten moest de schipper opgeven. Hij heeft er zich toen toe bepaald zee te houden en werd door den hevigen stormwind een geweldig stuk naar het Noorden afgeslagen. In den storm heeft hij drie zeilen verspeeld, waarna hij hul» peloos moest waehten, tot de »Amplitudo« zich over hem ontfermde Gebrek aan drinkwater noodz akte vorige week het visschen op te geven. De logger was toen 7 weken onderweg. Met het water heeft men het nog net gered. Maar allen waren toch blij de IJmuider haven bereikt te hebben. In een stoomgemaal verongelukt. Toen Zondagmorgen de machinist van het stoomgemaal van het waterschap Dieze bij Zwolle wakker werd, bemerkte hij, dat het stoomgemaal niet werkte, terwijl er wegens den hoogen waterstand dag en nacht gemalen moest worden. Bij onderzoek bleek de hulp» machinist M. Kwakkel, die nachtdienst had, verdwenen te zijn. Een oliekannetje werd op den grond gevonden. Daar de machine auto» matisch blijft stilstaan, wanneer iets tusschen de schoepen van den molen en de betonnen vloer van het anderhalve meter diepe reser» voir komt, vreesde men, dat K. te water was geraakt, wat later bleek werkelijkheid te zijn. Na geruimen tijd werd zijn lijk onder de machine vandaan gehaald. De beenen waren op eenige plaatsen gebroken K. is blijkbaar bij het smeren te water geraakt en door den sterken stroom meegesleurd tot onder de schep» raderen. Om 5 uur hadden visschers het stoomge» maal nog zien werken, en om half zes ver» wonderden voorbijgangers zich er over, dat de machine niet meer werkte. K. was een oppassende ongehuwde man van 27 jaar. Wederspannlgheld. Zaterdag hebben eenige jongelieden, die zich aan sterken drank te buiten gegaan waren, zich op den Pieter de Hooghweg te Rotterdam misdragen. Een agent van politie wilde een hunner arresteeren. Hij stuitte op nog al krachtig verzet. Een korporaal van de militaire politie, die den agent te hulp kwam, kreeg een klap op het hoofd. De dader de 18jarige C S. is aangehouden. Donderdag 21 October, 's namiddags 1 uur, te Goedereede in de Bewaarschool, om contant geld, van dames» en kindermantels, dames» japonnen en kinderjurken, damesvesten en jumpers, jonkensjekkers en jassen, sjaals, pet» ten, galanterieën enz. enz. Ten verzoeke van den Heer P. Renaud. Notaris VAN DEN BERG. Op Donderdag 21 October 1926 des n.m. half acht ure te Öoltgensplaat in Hotel «Moei» ker«, vanHet riet, wassende op het Noord» poldersche en Weipoldersche Gors te Ooit» gensplaat zooals vanouds. Ten verzoeke van Vrouwe D. C. Goekoop te 's»Gravenhage c.s. Notaris AKKERMAN. Op Vrijdagen 15 en 22 October 1926 des voorm. 11 uur, ten koffiebuize van Essebaggers te Spijkenisse, bij veiling en afslag, publieke verkooping van 0»72»20 H A. erf, boomgaard wei» en tumgrond te Spijkenisse, aan de tram» halte Malledijk, beplant met 60 vruchtboomen, 35 bessenstruiken en 10 roeden 2>jarige aard» beziën, wagenloods en bergplaats, gieikeider (24 M3) welput en 25000 ijsselsteenen. Te aanvaarden nadat boom» en tuinvruchten zijn geoogst. Soliede kooper heeft voorkeur om 6»22»17 HA. in de nabijheid gelegen best weiland in te huren. Inmiddels uit de hand te koop Inlichtingen geven de verkooperjohs. Groeneveld te Spijkenisse en ondergeteekenden Notarissen LOEFF en VAN TR1GT. Op Vrijdag 22 October 1926 des nam. 2 ure in het gebouw Harmonie aan den Lange» weg te Sommelsdijk van een netten, eenvou» digen, goed onderhouden inboedel. Deurwaarder GROENENDIJK. Op Maandag 18 October 1926 bij veiling, en Op Maandag 25 October 1926 bij afslag, beide dagen 's avonds 7 uur, te Melissant, ter herberge van M. van der Werf, van Een huis, waarin schoenmakerij, met erf en grond te Melissant aan de Voorstraat, kad. Sectie A, no. 1072 en 1073, te zamen groot 1 Are 09 centiaren, bewoond door Cornells Goedegebuur. Notaris VAN DER SLUYS. Op Woensdag 27 October 1926, 's nam. 2 uur, te Herkingen, ter herberge van D. Grin» wis bij veiling en op Woensdag 3 November 1926, 's nam. 2 uur te Herkingen ter herberge van Mej. L. van der Velde, bij afslag van 14.55.76 H.A. (31 Gem. 210 R. Voornsche Maat) Bouwland te Herkingen in den polder Ond-Herkingen, kad nrs. 557, 559 tot en met 562, 569 en 582 tot en met 585 in diverse perceelen en combinatiën. Grootendeels vrij van huur. Ten verzoeke van den Heer L. van Beek Lzoon. te Dirksland. Notaris VAN DER SLUYS. Op Woensdag 27 October 1926 bij Inzet en op Woensdag 3 November 1926 bij afslag, telkens des avonds 7 uur in het Hoiel Spee te Sommelsdijk. A. Het huis met erf aan den Binnenweg aldaar, kad. Sectie B nummer 1882, groot 2 aren 24 centiaren. Direct te aanvaarden. Ten verzoeke van ,Mej Wed. J. van der Wende. B. Het huis met erf aan den Molendijk, aldaar, kadastaal bekend Sectie B nummer 121 groot 53 centiaren. Ten verzoeke van den heer C. Hoogzand. Notaris van BUUREN. Op Woensdag 27 October 1926 te Herkin gen ter herberge van D. Grinwis bij veiling ■en op Woensdag 3 No v ember 1926 te Herkin. gen ter herberge van Mej. L. v. d. Velde bij afslag, beide dagen dadelijk na afloop der landverkooping van den heer L. van Beek Lz van: Twee huizen met erf en grond te Her» kingen op 't dorp, Kad.no 1332 groot 2 Aren 10 c A. benevens het eeuwigdurende recht van erfpacht van 30 c.A. grond achter die huizen Kad. no. 1327, ten verzoeke van den heer P. C. v d Broek te Middelharnis. Notaris \AN DER SLU1JS. Op Vrijdagen 29 October en 5 November 1926, des v m. 11 uur, in het koffiehuis «het Wapen van Zuid'Holland*, openbare verkoo» ping, bij veiling en afslag, van Eene Rentenierswoning met schuurtje, kip» penhok, erf en tuin, waarin 40 vruchtboo» men, in den Kerkhoek, groot 26 aren, 60 cen.iaren. Het huis, dat is aangesloten voor electrisch licht, bevat 4 kamers, keuken, bijkeuken en kelder, ruime zolder en logeerkamertje. Aan» vaarding bij de betaling der kooppenningen op 22 December a.s. Bezichtiging dagelijks, des n.m. van 2—4 uur, te bevragen bij den be» woner den Heer J S. A. van Toledo. Inlichtingen geven de verkooper de Heer Joh. van Toledo te Schiebroek en onderge» teekende. Notaris LOEFF. MIDDELHARNIS. Centrale veiling voor Goeree enOverflakkee Veiling van Vrijdag 15 Oct. 1926. Kippeneieren 50 kg. f 8 tot f 8 20. Idem 58—60 kg. 10,20 tot f 10,30. Idem bruin 60 kg. f 10,20. Eendeneieren f 7. Poelepetaateieren f 6. Andijvie f 2,70 tot f 3,70. Bloemkool f 2,20 tot f 19,50. Savooie kool f 5,30. Roode kool f 3,50 tot f 5,60. Witte kool f 6,50alles per 100 stuks. Druiven f 0,24 tot f 0,36. Boter f 1,13 tot f 1,18; beiden per pond. Dubbele Princessen f 11,50 tot f 16,60. Peren Beurré Hardy f 19,40. Klei f 3,60 tot f 12. Beurré Clargeau f 23.90. Beurré v/d Ham f 17 tot f 17,50. St. Nicolaas f 4,50 tot f 7. Wmterlouwtjes f 9,70 tot f 12,70. Soldat Laboreure f 15,40. Angulaume f 15,60. Bergamotten f 12. Gieser Wildeman f 14. Diverse afval f 4,40 tot f 8. Appelen Armgaard f 14 30. Bellefleur f 13,70. Compagner f 8,50. Bellefleur (zuur) f 10,70; alles per 100 kg. Veiling van Maandag 18 Oct. 1926. Kippeneieren 50 kg f 7,50. Idem 58-60 tg. f 9,83 tot f 10. Idem bruin 61 kg. f 9,80. Eendeneieren f 7. Bloemkool f 2,50 tot f 18. Komkommers f 4. Andijvie f 0,10 tot f 3. Witt; kool f 5,70. Roode kool f 2 tot f 4,70. Savooie kool f 5 tot f 7. Kropsla f 1alles per 100 stuks. Peen f 1,80 tot f 2,90, Kroten f 3 tot f 3,30. Knolselderij f 4; alles per 100 bos. Dubb. Princessen (kas) f 21. Snijboonen (kas) f 34. Tomaten f 20. Peren Pons f 4 tot f 4,30. Bergamotten f 7,80 tot f 9,40. Klei f 7,20 tot f 8. Beurré v/d Ham f 16 tot f 17. William Duchesse f 10 tot f 14. Beurre Clargeau f 19 tot f 21. Pres. Roseveld f 14. Appelen Grauw zoete Reinet f 13. Armgaard f 8. Bellefleur f 6 tot f 7,10. Afval- f 4 tot f 4,10alles per 100 Kg. Uienveiling van Maandag 18 Oct. 1926. Met U.B.C.»merk. Bonken f 1,31. Gewone f 1,62 tot f 1,64. Picklers f 1,62. VEE EN PAARDEN. ROTTERDAM, 18 October. Ter Veemarkt waren heden aangevoerd: 1125 varkens,489 vette runderen, 165 ezels en 1331 schapen of lammeren. Prijzen per '/2 Kg- koeien 30—32'/2 c., 41— 43 c., 47 V250 c.ossen 34 c., 41 c., 45 c. kalveren 55-57'/2 c., 72'/2-75 c., 87>/2—90 c.; varkens 30 c, 34'/2 c„ 35 c. Schapen f 17—24, lammeren f 17—24 beide per stuk. De aanvoer van koeien en ossen was niet zoo ruim als vorige week Maandag. De handel was tamelijk vlot en de prijzen waren iets stijver d n vorige week Dinsdag. Een enkel puik best kalf werd nog van 5 cent tot 7'/2 cent boven noteering verhandeld. Stieren bijna niet ter markt en geen notee» ring. Schapen en lammeren ruim ter markt. De handel bleef nog flauw en weinig verandering in de prijzen. De aanvoer van varkens was wederom groot, met aanvankelijk tamelijk vluggen handel, doch later flauwer, met terugloopende prijzen Een enkel licht varken werd nog boven no» teering verkocht, daarentegen werden zware beneden noteering afgegeven, en deze waren ook moeilijk te plaatsen. AMSTERDAM, IS Oct. Ter veemarkt waren heden aangevoerd 581 vette koeien, waarvan de prijzen waren: le kwaliteit 102—110 ct., 2e kw. 84—102 ct., 3e kw. 70—84 ctmindere soorten 56—70 ct. per K.G.160 melk» en kalfkoeien f 350-500 per stuk51 vette kalve» ren, le kw. 100—110 ct. 2e kw. 80-100 ct., 3e kw. 60-80 ct. per KG.; 42 nuchtere kalveren f 14-18, 142 schapen f 25—32 per stuk550 varkens, Holl. le kw. 83-84 ct. (enkele boven noteering), 2e kw. 82—83 ct., vette 79—82 ct. per K.G.20 paarden f 100—250 per stuk. BOTER, KAAS EN EIEREN. APELDOORN, 18 October, Eieren. Aanvoer 20.000 stuks. Prijzen van f 9 tot f 11, middel» prijs f 10,50 de 100 stuks Handel gewoon. 1IEL, 18 October. Eieren. Aanvoer 25,000 stuks f 9 h 11'/2, hennen f 5 de 100 stuks. Boter 30 Kg., f 2,10-2,30 per Kg. GRANEN ENZ., MEEL EN OLIËN. ROTTERDAM, 18 October Fijne zaden. (Boerennoteering) Kr wijzaad f 36—39, maan» zaad f 45—47, koolzaad f 23-25, geel mosterd» zaad f 26—27, voerlijnzaad f 16—18, zaailijn» zaad f 19—21, alles per 100 K.G. AMSTERDAM. 18 October. Binnenl. granen nieuwe tarwe f 13—14, rogge f 9'/2—10'/2. Chevalier gerst f 10—11, haver f9-9V2, duive» boonen f 14-15, paardeboonen f ll'/2-12, groene erwten f 20—24, vale erwten f 18—24, geel mosterdzaad f 27-28 per 100 KG., Kar» wijzaad f 19—19'/2, blauw maanzaad f 24 per 50 K.G. AMSTERDAM, 18 Oct. Buitenl. granen V.AG. conditie mais La Plata aangekomen f 175, stoomende f 173, Nov. Dec. levering f 172, Jan./April levering f 172Galfox Nov./ Dec. aflading f 175. Gerst Donau stoomende f 206. Lijnkoeken Amerikaansche locof 11.75, S.K. dagelijks verwacht f 11.90 GROENTEN, FRUIT EN AARDAPPELEN. ROTTERDAM, 18 October. Brielsche eigen» heimers f 3—3,60, Zeeuwsche blauwe f 4-4,50, dito eigenheimers f 2,80—3,20, dito bonte f 4 20-4,60, blauwe eigenheimers f 3-3,20, Bravo's f 3,70-4,20, poters f 1.75—2,25. Met tamelijken aanvoer gewone vraag. Zeeuwsche eieren f 9,50-11, Overmaasche eieren f 9.50 11 per 100 stuks.

Maas- en Scheldebode | 1926 | | pagina 3