mill's Broei Brie«ennoeii Rechtzaken. Uit onze Partij. AAN ONZE LEZERS AKVELD'S GROOT BRIEVENBOEK is een Raadgever inzake recht en wet en een Encyclopaedic voor kantoor en huis. Prijs Ing. f 1,45 - Geb. f 1,95 afgehaald aan ons Bureau. Als Uw Kind Hoest M IJ n h a r d I's Thijmsiroop Plaatselijk Nieuws. Zoo juist verschenen het beste en volledigste, tot op heden geheel bijgewerkte en herziene brievenboek en de meest betrouwbare gids voor het dagelijksch leven of volledige verzameling van oor» spronkelijke modellen van brieven over alle mogelijke onderwerpen uit het dagelijksch leven, benevens re» questen, voorschriften bij geboorte en overlijden, huwelijk en echischei» ding, minder» en meerderjarigheid, ouderlijke macht, voogdij, kinderwet» ten, erkenning en wettiging van kin» deren, burgerlijke acten betreffende koop, huur, enz. en acten, die in den koophandel voorkomen, aismede aller» lei wettelijke voorschriften, waarvan de kennisneming voor een ieder van belang is, testamenten, volmachten, successie, registratie en zegel, wissels, de ongevallenwet 1921, de kieswet, de sociale verzekeringswetten, de ar» beldswet 1919, de arbeidsovereen» komst, post, telegraaf en telefoon, tl li belastingen, enz. tl tl 10de HERZIENE EN GEHEEL BIJGEWERKTE DRUK Op verzoek ook toezending per post a f 1,70 ingenaaid, of f 2,20 gebonden. Spr. dacht dat het bedrag toen lager was dan den heer Voogd nu noemt. Wethouder VOOGD wil heel de haven vergrooien. Nu komen de jaarlijksche onder» houdskosten op f 2500, welke kosten bij de vernieuwing zeker zouden dalen tot f 500 per jaar. Reken de rente en aflossing op f 3000 per jaar, dan komt het de gemeente op slechts f 1000 per jaar, waarvoor zij dan een goede haven heeft. De VOORZITTER vraagt zich af of het voordeel van de vergroote haven opweegt tegen een meerdere uitgave van f 1000 per jaar. Spr. herinnert 'zich dat de opstopping der vorigen jaars een gevolg was van het binnen» komen van blazers uit Goedereede. Wethouder VOOGD meent dat dit nog wel erger zal worden. Uit Sttllendam komen ze ook al hier in de haven. De VOORZITTER stelt voor eens een des» kundige bestek en begrooting te laten maken, waartoe met algem. st. wordt besloten. De heer LODDER zegt dat in langen tijd niet de brandspuit beproefd is, dat is onver» ant woordelijk. De VOORZITTER antwoordt dat er juist deze week over gesproken is de spuit te pro» beeren in verband met de nortonpompen. De heer LODDER wijst op den desolaten toestand der brandslooten. De VOORZITTER zegt dat zoolang er geen waterleiding is men zal moeten roeien 'met de riemen die men heeft. De heer M. BOSLAND (Lib.) zegt dat de brandslooten enkel modder zijn. De VOORZITTER antwoordt wanneer U klachten hebt hadt U het B. en W. moeten zeggen. Het blijkt dat Da den brand bij Hameete de spuit niet meer geprobeerd is, wat den heer Lodder doet opmerken dat de brandspuit» meester de verantwoordelijke persoon is. Hij is er voor aangesteld, dus heeft hij er voor te zorgen ook. Besloten wordt de spuit zoo spoedig mo» gelijk te probeeren. De heer LODDER zegt dat een bestuurslid der muziekvereeniging hem gevraagd heeft voor te stellen om deze vereeniging weer in de openb. school te laten vergaderen. Thans moet zij in de oude school f 60 per jaar be» talen, welke kosten te hoog zijn. De VOORZITTER heeft er geen bezwaar tegen. Wethouder GRINWIS (Ned. Herv.) wil dit vraagstuk aanhouden. Wethouder VOOGD is er tegen om de muziekvereen. dit verzoek toe te staan. Het kost altijd geld aan de gemeente. De heer J. TANIS (Oostdijk) vindt het hetzelfde waar de menschen blazen. De heer LODDER stelt voor de muzi.k» vereenig ng toegang te verleenen in de open» ,.,bare school, mits alleen voor haar repetities. Wethouder VOOGD zegtdan komen ze allemaal weer om in de openbare school te mogen. De heer T. TANIS antwoordt, dat er voor de muziekvereeniging een uitzondering ge» maakt dient te worden. De Zangvereeniging brengt haar eigen keelen mee. De muziek» vereeniging daarentegen moet zich van dure instrumenten voorzien, waaraan telkens dure reparaties verricht moeten worden. De VOORZITTER is het hiermede eens. Muziekinstrumenten zijn duur. Het voorstel wordt in stemming gebracht en aangenomen. Tegen stemden de H.H. Voogd, Grinwis, Mastenbroek en KI. West» hoeve. Wethouder GRINWIS vraagt of deze stem» ming wettig was. Het punt stond niet op de agenda De Secretaris merkt op dat volgens de Ge» meentewet de Raad vrij is altijd andere on» derwerpen te behandelen die niet op de con» vocatie zijn vermeld. De heer TANIS zegt, dat aanhouden toch niet geholpen had ook. Al had Bosland mede tegen gestemd, dan nog zou het voorstel aan» genomen zijn. De VOORZITTER antwoordt den Heer GrinwisU had kunnen voorstellen dit on» derwerp thans niet in behandeling te nemen. Thans is het te laat. Besloten wordt nog, dat de muziekvereen. licht, warmte en schoonmaak van het lokaal voor haar rekening moet nemen. Dan sluiting. KANTONGERECHT TE SOMMELSDIJK. Zitting van 8 October. Terecht staat C. T., 44 jaar, koopman te Middelharnis, wegens het niet onschadelijk houden van 2 honden die 5 kippen hebben doodgebeten van zekeren Bom aldaar. Verdachte zegt Bom f 10 schadevergoeding te hebben aangeboden, maar hij wilde niet minder dan f 15 hebben, wat verdachte te veel vond. Verdachte vraagt zich af of het dan kippen geweest zijn met zilveren pooten en gouden snavels. Gehoord wordt getuige H. D., 36 jaar, ge» meenteveldwachter te Middelharnis, die ver» klaarde dat hij 3 kippen dood gevonden heeft bij een schuur, later vond hij nog 2 dood» gebeten kippen achter deze schuur. Getuige B. zegt dat hij f 15 schadevergoe» ding gevraagd heeft, daar het beste kippen waren, voor het 1ste jaar aan den leg. Verschillende andere gezinsleden van Bom worden nog gehoord, waarop het O. M. in zijn réquisitoir er op wijst dat het hoogst ge» vaarlijk is vooral in een landelijke gemeente om niet»vertrouwbare honden los te laten loopen. Een vrij zware straf is daarom hier wel op haar plaats. Geëischt wordt f 10 sub. 10 dagen hechtenis. Over de schadevergoeding wenscht het O. M. zich niet uit te laten. Verd. wordt veroordeeld tot f 6 sub. 6 da» gen hechtenis en een civiele vordering van f 10. L. B., 20 jaar, melkknecht te Nieuwe Tonge, wordt ten laste gelegd het wederrechtelijk wegblijven, waar hij als getuige voor deze rechtbank was gedagvaard. Verdachte beroept zich er op dat zijn baaSj wegens sterfgeval afwezig was en hij dus niet weg kon. Het O. M. vindt dit een zeer ernstige over» treding. Op die manier zou er van rechtspre» ken geen kwestie meer zijn. Een hooge boete is hier op haar plaats. Geëischt wordt f 30 sub. 30 dagen hecht. Verdachte wordt veroordeeld tot f 10 sub. 10 dagen hecht. A. V., 58 jaar, landbouwer te Dirksland, heeft zich niet gestoord aan de poiitieveror» dening, welke het opruimen van mestputten binnen de kom der gemeente gebood. Verdachte verklaart schuldig te zijn. Geëischt wordt f 5 sub. 5 dagen hecht. Veroordeeling idem. J. v. d. M., L. I. d. W. en I. J. d. W„ resp. autoverhuurder en kooplieden te Oude Tonge hebben op 14 Augustus des nachts in een auto rumoer gemaakt en gezongen, tengevolge waarvan zij de nachtrust van veie Ouddorpers hebben verstoord. Geëischt wordt tegen ieder f 3 subs. 3 dagen hechtenis. Veroordeeling idem. A. M., 33 jaar, arbeider te Stad aan 't Ha ringvliet wordt ten laste gelegd het afsnijden en medenemen van kool zonder daartoe fie» rechtigd te zijn. Gehoord wordt getuige J. K., landbouwer te Middelharnis, die breedvoerig vertelt, dat verdachte met hem was overeengekomen, dat hij den tuin zou wieden. Eerst hadden zij er over gesproken om de kooi »om de zesde« te nemen, maar daar is niets van gekomen. Verdachte had dus geen aandeel in de kool. Getuige had op een dag gemerkt, dat er 63 kooien ontvreemd waren, een volgenden dag waren er weer 20 weggehaald. Hij had toen een naastbij wonenden boer, landbouwer J. S., verzocht een oogje in het zeil te houden. Deze heeft hem toen verteld, dat hij verdachte met een zak met kool in de richting van Stad had geeft het dan onverwijld de genezende Hoeststillend, siijmoplossend, verzachtend. Bij Apothekers en Drogisten. Flacon 75 ct. Naam Mijnhardtop verpakking. Lethierop. zien verdwijnen. Veldwachter v. Es is er toen op uit geweest en had verdachte gehoord, die bekend had 4 kooltjes meegenomen te hebben, waarop v. Es gezegd had, dat het dan zoo'n vaart wel met zou loopen. Van 4 kooltjes kon hij kwalijk een proces»verbaai maken. De kantonrechter stuit hier den woorden» vloed door de laconieke opmerkingwe'weten nu genoeg. Wat v. Es verder gezegd heeft gaat ons niet aan. Getuige J. S., 57 jaar, landbouwer te Mid» delharnis, verklaart verdachte gezien te hebben op het land van J. Koert. Getuige kon niet zien wat verdachte in den zak stak. Wel heeft hij bemerkt, dat verdachte met een leege zak kwam en met een volle zak terugkeerde. Het O. M. vindt het geval eenvoudig. Men was niet overeengekomen om de opbrengst te deelen. Verdachte heeft slechts tegen loon in geld gewerkt. Dus had hy geen recht op de kool. Geëischt f 8 subs. 8 dagen hechtenis. Verdachte wordt veroordeeld tot f 6 subs. 6 dagen hechtenis. A. J. L., 33 jaar, molenaar te Stad aan 't Haringvliet, heeft 1 K.G. lijnmeel verkocht, dat schadelijke bestanddeelen bevatte (cacao» meel en zand). Verdachte erkent. Gehoord wordt getuige A. v. d. T., 40 jaar, veehouder te Stad aan t Haringvliet, die ver» telde dat zijn kalveren van het gebruik van dit veevoeder ziek waren geworden. Een was er zelfs van gestorven. Getuige is met een controleur van den keuringsdienst van waren bij verdachte geweest. Het lijnmeel is onder» zocht en bleek schadelijke bestanddeelen te bevatten. Toch vindt getuige het jammer, dat verdachte nu terecht staat. Immers niet hij is de schuldige, maar de N.V. Schipper's Olie» fabrieken te Vlaardingen. Deze levert het voeder in gesloten zakken af. Verdachte bepaalt zich tot den tusschenhandel. Getuige zou dan ook wei schavergoeding eischen wanneer de firma Schippers veroor» deeld wordt. Wanneer hier verdachte veroor» deeid wordt, doet getuige van de schade ver» goeding afstand. De firma Schippers is de knoeier die feitelijk vervolgd moest worden. Verdachte is onschuldig. Immers was het een ongeschonden zakje voeder. Het O. M. merkt op, het volkomen eens te zijn met getuige, dat het jammer is dat hier niet de eigenlijke schuldige terecht staat. Dit zal wel algemeen gevoeld worden. Toch gaat verdachte volgens de wet niet geheel vrij uit. Immers heeft hij te zorgen dat hij over het eiland deugdelijke waar verspreidt. Ook ver» dachte is geen machine die gedachteloos han» delt. Hij heeft zich te vergewissen of zijn waren goed zijn. Het geldt hier een zeer ernstig geval. Dat er zelfs een kalf aan doodging zegt niet weinig. Gezien echter dat hier niet de hoofdschul» dige staat zal slechts f 20.— sub 20 dagen worden geëischt. Verdachte merkt op dat hij de firma Schip» pers had geschreven, dat zijn lijnmeel niet goed was. Het antwoord was echter dat dit onmogelijk was. Verdachte zegt volstrekt in het volste vertrouwen gehandeld te hebben. Veroordeling f 8,— sub 8 dagen hechtenis. Voor eenzelfde feit heeft zich te verant» woorden J. K., 33 jaar te Sommelsdijk die zegt zich te schamen hier te moeten verschij» nen, waar feitelijk de firma Schippers had behooren te staan. Voorheen had fa. Schippers op het eiland het volste vertrouwen. Zijn naam was al voldoende. Verdachte zou nu gaarn het rapport van het deskundig onderzoek eens willen hooren. Dit wordt voorgelezen en daaruit blijkt dat dit lijnmeel van ondeugdelijke samenstelling was. Het bevatte cacaomeel en zand. Het O. M. verwijst naar zijn vorig requi» sitoir en zegt ook hier rekening te wiiien houden met het feil dat de eigenlijke schuldige hier niet terecht staat. Geëischt wordt f 20,— sub 20 dagen hechtenis. Veroordeeling f 8,— sub 8 dagen hechtenis. J. N., 18 jaar, veldarbeider te Somm.lsdijk wordt ten laste gelegd 's avonds om kwart over 10 uur gereden te hebben met een rijwiel dat niet voorwaarts een helder wit licht uit» straalde. Verdacnte zegt dat op„zijn_oproeping,„staa. kwart over negen uur. Hij wordt, dank zij dit feit, vrijgesproken. De firma W. Boekhoven 6» Zonen te Som» melsdijk wordt ten laste gelegd het ten toon stellen in de etalage van haar boekwinkel van een foto zonder daartoe gerechtigd te zijn. Gevolmachtigde van verdachte verweert zich door er op te wijzen, dat uitsluitend is ge» handeld uit commercieele overwegingen. De kinderen der bewaarschool waren met de help» sters gefotografeerd en om deze foto's pasten juist een voorraad lijstjes die de firma clispo» mbel had. Een der ouders der schoolgaande kinderen had de foto afgestaan om het groepje in zoo'n lijstje in de etalage te zetten. De firma had geheel ter goeder trouw gehandeld in de overtuiging dat er hier van overtreding der auteurswet geen sprake zijn kan. Volgens het proces»verbaal door den rijks» veldwachter v. opgemaakt, bleek echter dat Mej. Dorst en een andere helpster der bewaar» school bezwaar hadden bij net groepje kin» deren op de foto in de etalage dezer firma te kijk te staan en deswege rechtsvervolging verlangden. Het O. M. zegt dat het feit eenmaal vast» staat. Ernstig is het niet te achten. Bij het requisitoir dient ook rekening gehouden te worden met het feit dat de beelden op de groep heel klein zijn en van buiten de etalage dus niet duidelijk zijn te onderscheiden. Geëischt wordt f 3,— sub. 3 dagen hechte» nis, met teruggave van de in beslag genomen foto en lijstje. Conform wordt de firma veroordeeld. Bij verstek werden nog veroordeeld G. v. S., die op 7 Juni te Den Bommel in het Haringvliet had gevischt zonder vergun» niDg, f 10,— sub. 10 dagen hechtenis. J. M., wegens overtreding ieerplicntwet te Ouddorp, f 8,— sub. 8 dagen hecdtems. T. P., wegens zonder vergunning te Stellen» dam 2 paarden te laten weiden, f 3,— sub. 3 dagen hechtenis. Wegens zelfde feit E. W, idem. C. b., wegens rijden zonder licht te N. Tonge,' f 5,— sub. 5 dagen hechtenis. A. B., wegens het venten met waren te Middelharnis zonder vergunning, f 4,— sub. 4 dagen hechtenis. J. W., wegens overtreding der leerplichtwet f 4,— sub. 4 dagen hechtenis. L. W. P., wegens zingen en schreeuwen te Ooltgensplaat, f 3,— sub. 3 dagen hechtenis. J. K., wegens rijden zonder licht te Stad aan 't Haringvliet, f 5,— sub. 5 dagen hechtenis. P. T., idem. J. D. B., idem. J. v. E., idem. D. B., wegens het maken van getier en ge» schreeuw te Stellendam, f 3,— sub. 3 dagen hechtenis. PROVINCIAAL COMITÉ VAN A..R. KIESVEREENIGINGEN IN ZUID.HOLLAND. Woensdag 20 October a.s. houdt het Pro» vinciaal comité van A.»R. Kiesvereenigingen in Zuid'Holland in Rotterdam een algemeene ledenvergadering. Deze vergadering dient ter voorbereiding van den arbeid voor decandi» daatstellig voor de a.s. Statenverkiezingen. Zij is toegankelijk voor alle bestuursleden van een Statensectie-bestuurbestuursleden van z.g. «hulpcentrales® vallen hier dus niet onder. De agenda zal binnen enkele dagen worden toegezonden. Ter vergadering zullen o.m. mededeelingen worden gedaan omtrent hetgeen na de in November 1925 aan de kiesvereenigingen ge» zonden circulaire namens het bestuur van het Provinciaal Comité is verricht. Toen is de aandacht gevestigd op de positie der anti» rev. partij in Zuid»Holland. Met de Staten» secties en met groepen van Kiesvereenigingen zijn in den afgeloopen winter vergaderingen gehouden in de verschillende deelen der pro» vincie, die werden bijgewoond door een of meer leden van het Provinciaal Comité. Niet minder dan 12 bijeenkomsten hadden plaats. Vrijmoedig is door de vertegenwoordigers der kiesvereenigingen over den toestand ge» sproken en met bijzondere zorg zijn de mid» delen onder de oogen gezien om de zwakke plekken te versterken en tegen de Staten» stembus van 1927 gereed te zijn met de voor» bereiding van een krachtige actie. Wat er op het spel staat met vijanden in den rug, werd algemeen ten volle beseft en met liefde voor de oude beginselen hebben onze mannen in stad en dorp zich aangegord tot den komen» den strijd. Wat sinds dien aan berichten binnenkwam gaf een indruk van verhoogde activiteit en herleefde politieke strijdlust. In het bijzonder is aandacht geschonken aan de positie van de anti«rev. Kleine pers in Zuid»Holland. Meer dan één bespreking is daaraan b.v. gewijd in de sectie Dordrecht en het laat zich aanzien dat binnen zeer af» zienbaren tijd in dat uitgebreide en goed anti»rev. district de zaak van de pers in zeer gewenschte banen zal worden gele'd, wair» door zij een krachtig versterkte positie daar zal gaan innemen. In aansluiting met het bovenstaande zal de bespreking van de organisatie in de provincie op de Rotterdamsche vergadering een der belangrijkste onderdeelen zijn. Het is daarom noodig, dat zooveel mogelijk bestuursleden uit elke Statensectie tegenwoordig zijn, opdat de toestand in alle deelen van Zuid'Holland naar behooren onder het oog kan worden gezien. Het ligt in de bedoeling van het Prov. Comité om de voorbereiding voor de candi» daatstelling zoo te regelen, dat omstreeks eind 1926 de voorloopige candidatenlijsten gereed zijn. Begin Januari volgt dan te Rot» terdam de vergadering, waarin de vaststelling der lijsten plaats heeft. De kiesvereenigingen zullen goed doen hiermede rekening te houden. Zij moeten zootijdig de candidaatstelling hebben afge» werkt, dat een voldoende tijdruimte overblijft voor propaganda en huisbezoek, die niet onderbroken wordt door vergaderingen, waarin besprekingen noodig zijn van den aard als die over candidaatstelling menigmaal plegen te zijn. Vanaf Januari moeten alle krachten worden geconcentreerd op het groote doelbehoud van de rechtsche Statenmeerderheid in Zuid» Holland, die gedurende meer dan een kwart» eeuw onze provincieXtot grooten zegen is geweest. Er zal nog gelegenheid komen om dit laat» ste gedocumenteerd aan te toonen. Laat ieder A.»R. in Zuid'Holland maar alvast beginnen zich in te denken wat het inluiden van een rood bewind wat daarop loopt het bij om» gaan der Staten uit voor onze provincie zou beteekenen op het gebied van onderwijs, vakonderwijs, krankzinnigenvepleging, elee» triciteit» en watervoorziening en zoo menig ander punt van materieel beheer. Er zou veel verloren gaan, misschien wel voor goed. Wie daaraan denkt, gaat niet lauw den strijd tegen, maar is bereid alle krachten in te spannen om den zegen ons in 1901 ge» schonken te helpen bestendigen. SOMMELSDIJK. Tegen een schippers» knecht wonende te Nieuwe Tonge is alhier proces» verbaal opgemaakt wegens mishandeling. Belanghebbenden worden er op gewezen, dat de aanvrage voor z.g. huisslachtingen ter secretarie dezer gemeente moet plaats hebben vier vrije dagen voor den dag der slachting. De los»werkman C. v. H. had het ongeluk bij het verrichten zijner werkzaamheden zijn voet zoodanig te verwonden, dat hij zich onder g neeskundige behandeling moest stellen. Gedurende het 3e kwartaal 1926 werden door den Keuringsdienst van waren in het keuringsgebied Dordrecht de volgende werk» zaamheden in deze gemeente verrichtAantal inspecties van winkels, pakhuizen, bakkerijen enz. 35 aantal genomen monsters melk 17 aantal genomen monsters van andese waren 16aantal waarschuwingen aan fabrikanten of verkoopers toegezonden 2; aantal processen» verbaal geene. De storm van 1.1. Zaterdag heeft ook in deze gemeente schade aangericht. Het water van het Haringvliet werd zoo hoog opgedre» ven dat de gorzen onder deze gemeente onder liepen. Verschillende landbouwers moesten Zondag hun vee in veiligheid brengen terwijl van een landbouwer een rund verdronken is. Vorige week werden uit deze gemeente pl m. 2500 H.L uien, ongeveer 750 H.L. aardi appelen en 1496 balen gedroogde cichore» verscheept. Ter gemeentte»secretarie alhier isgedepo» neerd een gevonden zwart»lakleder»damescein» tuurtje. MIDDELHARNIS.* «De Zuid'Hollan» der« schrijft het volgendeMaandagavond 4 Oct. had alhier een bijeenkomst plaats in de concertzaal «Meijer® van linksche kiezers, die waren uitgenoociigd om hunne mede instem» ming te betuigen tot het verkrijgen van een waterleiding op Flakkee, waar tot tweemaal toe deze kwestie aan breedvoerige discussie in den Raad onderworpen is geweest, moest in de laatste zitting nogmaals worden verdaagd tot een volgende vergadering, in deze verga» dering werd op voorstel van een rechts raads» lid besloten eerst diverse als Kiesvereenigingen enz. te doen hooren hun meening over het waterleidingplan. Tot bovengenoemde vergadering waren ve» len opgekomen, die blijk gaven van sympathie tot het verkrijgen eener waterleiding. De meening is, dat door enkele Raadsleden aan vele ingezeten eene onjuiste jaarlijksche bijdrage voor de waterleiding werd genoemd, hetwelk aanleiding gaf, dat een groot deel des volks tegen de wateleiding zou zijn. Bij den ingaarder van de collecten ten bate der Stichting voor alleenstaande blinden te Wolfheze is uit Nieuwe Tonge ingekomen f 37,70. Gevonden voorwerwerpenBij L. West» dijk is gedepodeerd een sleutel, bij Schippers (Zandpad) een beursje met paternosters, bij J. C. de Vos een portemonnaie met eenig geld. Door het hooge water werden Zondag» morgen al vroegtijdig de veehouders, die vee op de gorzen hadden geweid, gewaarschuwd hun dieren naar huis te halen, daar ze gevaar liepen te verdrinken, zoodat velen hun vee hebben thuisgebracht. Alhier is in de slachtplaats een paard uit nood geslacht. Het vleesch is voor de con» sumptie goedgekeurd. Voor de eigenheimers»aaidappelen be» steedt men hier t 2,75, King Edward f 3,50, voor de uien f 1,60 en koepeen f 1,—, alles per H.L. De handel is slap. Zooals in het vorige nummer vermeld werd, wordt de aangekondigde bazar gehou den op 3 en 4 Nov. \ele handwerkjes en cadeautjes werden ons toegezegd, en daar er nog heel wat in orde te brengen is, verzoe» ken wij hierbij beleefd den gevers of geefsters hun cadeautje vóór of met 14 Oct. te brengen bij een der dames die bij hen rondkwamen. Is dat soms niet goed meer bekend, laat men het dan s.v.p. brengen bij een der volgende adressen v. Paasschen—v. de Blink, Hobbema» straat; Timmers-Mast, Voorstraat of bq G. P. Buijsse-Kodde, Stationsweg. -* Zaterdagmiddag geraakte een paard van den landbouwer K. V., dat een schip de ha. ven in moest trekken, te water. Aangezien het water hoog stond gelukte het den eigenaar spoedig het beest op het droge te brengen. STAD AAN 'T HARINGVLIET.** Ge» durende de maanden Juni, Juli en Aug. werd vanuit deze gemeente voor de suppïetiekas der Chr. Vereen, voor de verpleging van lij» ders aan vallende ziekte te Haarlem en Heem» stede ontvangen de som van f 14,30. DEN BOMMEL.** Gedurende de maan» den Juni, Juli en Aug. werd vanuit deze ge» meente voor de suppïetiekas der Chr. Vereen, voor de verpleging van lijders aan vallende ziekte te Haarlem en Heemstede ontvangen de som van f 49,50. Werkzaamheden Keuringsdienst over het 3e kwataal 1926: genomen monster melk 11 inspecties van winkels, pakhuizen, bakkerijen enz. 12genomen monsters van diverse waren 6partijen ter plaatse afgekeurd 1 waar» schuwingen aan fabriekanten enz. 4. Als gevonden voorwerp is bij den ge» meenteveldwachter terug te bekomen een over» jas. Aan J. Boelhouwers is gegund de levering van 75 H.L. anthreciet. Vanuit deze gemeente is de vorige week vervoerd 3100 H.L. aardappelen en 500 H.L. uien. De landbouwersknecht C. v. d. B. had het ongeluk met op een paard te springen zijn pols te breken, zoodat geneeskundige hulp noodzakelijk was. Onder het vee van den landbouwer K. L, Buth is mond en klauwzeer uitgebroken, terwijl deze ziekte bij het vee van T. den Braber en W. J. Gebuijs is geweken. Van A. v. d. Made zijn in één nacht 20 konijnen vermoord. Dit gebeurt in den laatsten tijd meer. Vermoedelijk is een hond de dader. Tijdens het hooge water van Zaterdag op Zondag is het pakhuis van den commis» sionair B. Jongeling vol water geloopen. Naar men verneemt is er niet bijzonder veel schade aangericht. KI. Bakker had het ongeluk zijn vinger tusschen een motor gedeeltelijk te verbrijzelen, waardoor geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Doordat de hit van J. K. achteruit liep, kwam deze met kar en al in de sloot terecht! Met vereende krachten werd alles weer op het droge gebracht. Aan onzen vroegeren dorpsgenoot den heer J. C. Worrell, thans te Oude Tonge, is is het Rijksdiploma van horlogemaker uitge reikt. De nachtwaker P. Bakelaar Jz. heeft als zoodanig ontslag gevraagdv OOLTGENSPLAAT. B. en W. maken bekend dat de begrooting der gemeente van de inkomsten en uitgaven over 1927 vanaf 8 October tot en met den dag van behandeling in den Raad voor een ieder ter inzage ligt en tegen betaling der kosten verkrijgbaar is gesteld. OUDE TONGE.** Gedurende de maan» den Juni, Juli en Aug. werd vanuit deze ge» meente voor de suppïetiekas der Chr Vereen, voor de verpleging van lijders aan vallende ziekte te Haarlem en Heemstede ontvangen de som van f 7,72. C. Snijder heeft onderhands een stuk land verkocht aan C. Looij te Middelharnh. Van den landbouwer J. Duijm zijn twee koeien door den bliksem gedood. Daar de dieren niet verzekerd waren, is dit voor den eigenaar een belangrijke schadepost. Bij A. v. N. staat een appelboom in den bloei. Wel een bewijs van een mooi najaar. Naar men verneemt is er bij J. d. V. ingebroken. Er werd echter niets vermist. De prijzen der veldvruchten zijn als volgt aardappelen f 2,80, uien f 1,60 en koepeen f 0,90. NIEUWE TONGE. J.I. week werden van hier vervoerd1400 balen uien en 400 balen peen. Door den storm van j.l. Zaterdagavond sloeg bij de familie Van E. de schoorsteen van het dak. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. Voor den rijwielhandelaar T.. Koppenaal alhier wordt in de naamlooze straat een wo> ning met werkplaats gebouwd. Het bouwen van een schuur voor C. J. Bijdevaate is opgedragen aan I. J. v. d. Broek en J. Holleman alhier het timmerwerk en aan J. Mackloet te Sommelsdijk het metselwerk. DIRKSLAND. De in deze gemeente ge» houden collecte voor de Padangramp bracht ruim f 40,— op. De overplaatsing van den heer C. Rijkaart kommies bij 's rijks directe belastingen van hier naar Middelharnis is weder ingetrokken. De gemeentebegrooting voor 1927 ligt voor de ingezetenen tot den dag der behan» deling in den gemeenteraad ter inzage. MELISSANT. Het door Johs. Tieleman ingezette woonhuis, bewoond door J. Wielaar 1 op f 1175, is voor den bewoner afgemijt' - op f 1300. Donderdag 14 October a.s. des namid dags 2 uur zal ten gemeentehuize al ier ge» legenheid bestaan tot kostelooze in» en her» inenting. Bij het losmaken van de trekstang die de dorschmachine met de tractor van Gebrs. van Putten verbindt, geraakte M. Nagtegaal Pz. onder de tractor, waardoor zijn been op 2 plaatsen werd gebroken. Bij gunstig weer hoopt de muziekver eeniging «Tot Nut en Genoegena s. Woens» dagavond een concert te geven in de tent en a.s. Zaterdagavond een marsch door het dorp. Zondagmorgen zijn onder deze gemeente de gorzen ondergeloopen. Het vee werd des morgens in de polders gevonden. HERKINGEN. Door den hoogen stand van 't water, zijn van Zaterdag op Zondag, van den landbouwer E. Struijk, een zestal op het gors loopende schapen verdronken. De koeien waren tijdig den vloed ontkomen, door naar den dijk te vluchten. Een paard van den land. K. Tanis ge» raakte vorige week verward in het tuig, r 1 verwondde zich zoodanig, dat de wond doe. den Rijksveearts de Graaf uit D'land gehecht moest worden. Doordat het voor een tilburry gespannen paard van den landb. E. Kasfelein, van een auto schrok, sloeg hij met de tilburry van den dijk. Met belangrijke schade aan tilburry en tuig liep dit ongeval verder af. Door het stormweer van Zaterdag op Zondag, gepaard gaande met hoogen water» stand, is een gedeelte van de nieuw aangeleg» de kade bij de ligplaats van den beurtschipper afgebrokkeld. Maandag zijn bij den Strandvonder alhier aangebracht een tweetal ijzeren vaten, gevuld met olie. Als gevonden voorwerpen zijn bij den Gem. Veldw. gedeponeerd een halsdoek en houten pijp. Bij den landb. v. Vliet stierf een best jong rond. Het vleesch is voor de consumptie afgekeurd en onder politietoezicht vernietigd. Door den storm der laatste dagen is w de fruitkwrekerijen onder deze gemeentegrond schade aangericht, aan het nog hangende ftu'L Groote partijen kostbare appelen zijn tegen den grond geslagen. Gelukkig dat reeds een groot gedeelte ingezameld was. GOEDEREEDE. De dienstbode van J E. was Zaterdag j 1. op de eerste verd eping een raam aan het schoonmaken en viel er uit. Ze bezeerde zich een weinig, doch ge» neeskundige hulp was niet noodig. Zondag in de vroegte werd de waterwacht opgeroepen, tot het plaatsen der vloedplanken. Tot het bouwen van een auto<garage voor den gemeente.arts, waren de laagste inschrij» vers A. v. Wijk en A de Ronde. OUDDORP. Het dochtertje van H. K.is door heete pap deerlijk gebrand aan den hals en een armpje. Iemand, die een schaaltje met die pap droeg, struikelde, en daardoor kwam een hoeveelheid in den hals van de kleine terecht. Geneeskundige behandeling was be» slist noodig. Onze voormalige dorpsgenoot G. Breen Ez., thans te Roozendaal, slaagde dezer dagen bij het examen voor Kommies le klas. f Door den stormwind van Zaterdag j.l. is bij de Gebr. W. een met vruchten beladen boom uit den grond gerukt. Ook zijn vele dakpannen afgewaaid. f Wegens te geringen aanvoer zijn de werk» zaamheden aan de cichoreifabriek «De Voor» uitgang® nog eenige dagen uitgesteld. -f Aan den Molenweg geraakte van de Gebr. H. een paard in de sloot. Met veel moeite wisten een aantal arbeiders het op den kant te brengen. -f Zaterdag j.l. is hier een schip met eier» kolen in lossing gegaan voor f 1,75 per mud, f Bij Mej. G. T. ontstond bloedvergiftiging aan den arm, waardoor geneeskundige hulp I direct noodzakelijk was.

Maas- en Scheldebode | 1926 | | pagina 2