Purol Verzacht en Geneest ontstoken Huid bij Babies üerk en School. Gemeenteraad. Gemengd Nieuws. Vergaderingen. Visscherij. Posterijen Rechtzaken. Ingezonden Stukken Rectificatie. Uitslag Verkoopingen. Kinderachtig1 De kinderen der bewaar» school alhier werden dezer dagen met de onderwijzeres mej Dorst en de helpsters ge» fotografeerd. 't Was een heel aardig groepje. De firma Boekhoven had juist een mooie collectie lijstjes in voorraad die om deze foto's pasten. Zij kreeg van een der ouders van de kleuters een foto te leen om haar in een lijstje in de etalage van haar boekwinkel te zetten. Niemand zou gedacht hebben dat deze on< schuldige daad minder aangename gevolgen zou hebben. Het was n.l. mej Dorst of de helpster niet naar genoegen dat deze foto, waarop zij met de kindertjes voorkwamen, in de etalage was geplaatst, en toen de firma, die meende, dat dit niet strafbaar was, niet terstond aan haar sommatie voldeed om de foto te verwijderen, gaf zij het geval in handen der justitie. De Rijkspolitie kwam de foto in beslag nemen en Vrijdag a.s. zal deze zaak voor het kan» tongerecht te Sommelsdijk dienen. De kan» tonrechter zal dan hebben uit te maken of hier een overtreding heeft plaats gehad of niet. «Kinderachtig* zegt de publieke opinie. En wij kunnen tot geen andere slotsom komen. MIDDELHARNIS. De timmermansknecht A. Springvloed had 't ongeluk met zijn hand in aanraking te komen met de schaafmachine waardoor een stuk van zijn duim werd afge» sneden, geneeskundige hulp was noodzakelijk. Door den heer L. v. d. Baan is een woon» huis onderhands verkocht aan den heer A Faasse. Dit huis, welke achter de kaai staat, wordt dcor laatstgenoemde persoon ingericht voor scheersalon. Uit de concertzaal van Mej. Meijer wordt vermist een 13»deelig glazen gebakschaal. De» gene die deze heeft medegenomen wordt in zijn eigen belang gewaarschuwd dit terug te brengen. De heer Rekman, Hoofdagent van de N «H. Levensverzekering«Maatschappij, reed Zaterdag door de Christiaan de Vrieslaan toen hij plotseling door zijn fiets zakte en kwam zoodanig te vallen dat hij een beentje in zijn arm brak, zijn fiets was aan twee stukken. Onze vroegere dorpsgenoot, de heer J. de Haas Dz., is benoemd tot geneesheer aan een New«York's ziekenhuis. Tegen een inwoner dezer gemeente is door de Rijkspolitie procesverbaal opgemaakt wegens het rijden met een fiets zonder licht. De bazar, die eenigen tijd geleden aan» gekondigd werd, zal gehouden worden 3 en 4 November in de concertzaal van hotel Meijer, hiervoor belangeloos afgestaan. Bijna alle in» gezetenen hebben toezegging gedaan van een of ander geschenkje en verschillende mooie handwerkjes en dergelijke zijn reeds ontvan» gen. Vele firma's lieten zich niet onbetuigd, o.a. de firma Van Nelle was als altijd zeer royaal. Velerlei actracties als grabbelton, rad van avontuur enz. zullen aanwezig zijn, ter» wijl er verscheidene mooie voorwerpen verloot zullen worden. Wij twijfelen niet of vele onzer dorpsgenooten en ook buiten Middelharnis zullen kijkje komen nemen, wetende dat alle opbrengst ten goede komt van 't zwakke kind. J. K. kreeg van den timmerman M. een dusdanigen klap op zijn neus dat dit lichaams» deel werd verwond en hij zich onmiddellijk onder geneeskundige behandeling moest stellen Door de gascommissie is de prijs der cokes met 5 cent per H.L. verhoogd en gebracht op f 0,50 de H.L. DEN BOMMEL. De regenmeter gaf over de maand September een neerslag van 55,9 m.M. tegenover 180,2 m.M. over dezelfde maand van het vorige jaar. Bij den landbouwer L. Ras zijn in drie dagen 3 beesten gestorven. Onder het vee van den landbouwer A J. de Weerd is mond» en klauwzeer uitge» broken. In deze gemeente is in geen 3 maanden een sterfgeval aangegeven. Iets dat niet veel voorvalt. De bietencampagne is te dezer plaatse in vollen gang. Naar men verneemt is de op» brengst bevredigend. Aan de haven zijn de vorige week ver» voerd 1825 H.L. aardappelen en 800 H.L. uien. OOLTGENSPLAAT. Bevolking. Inge komen: W. J. J. M van den Berg van Heems' kerk, Leonardus Kinwei van Schin op Geullé. Ernst Slieber van Rotterdam. Vertrokken Hendrik Ree en gezin naar Haarlem, Lange: Geerestraat 5M. A. Thielemans naar Stad aan 't Haringvliet; Gerardus Anth. Vermaat en gezin naar Wevershoof. Het bestuur van de Galathee» en Maria» polder herinnert aan de verplichting tot het schoonmaken der wielen bij het rijden van het land naar den weg volgens artikel 16 van de keur van deze polders. Dhr. C. Dorduin is benoemd tot Admi» nistrateur der Vereeniging van Landarbeiders ter bevordering tot het verkrijgen van on» roerend goed. Ter gemeente.secretarie zijn 4 vergunnin» gen verleend ingevolge de volgelwet. Vrijdagavond had dhr. Nobels uit Acht» huizen geneeskundige hulp wezen halen. In den langen weg geraakte de auto te water. Daar een auto van de tegenovergestelde rich» ting zijn lichten niet doofde en Nobels de goede rijbaan kwijt raakte. Wonder mag het heeten, dat beide inzittenden er ongedetfd af kwamen, met veel moeite werd later in den avond de zwaar beschadigde auto met vier paarden op het droge gebracht. B. en W. hebben voorloopig vergunning verleend aan het bestuur van Volksonderwijs tot het in gebruk nemen van een of meer localen in de Openbare School tot het geven van vervolg» en herhalingsonderwijs. zoo zich daartoe een voldoend aantal aanmelden. Maandag rende een span paarden van den landbouwer P. v. d. Heuvel op hol. In woeste vaart renden zij den dorpsdijk uit. Na eenige schade aan schutting te hebben toegebracht werden zij over de trambaan tot stilstand ge» bracht, persoonlijke ongelukken kwamen ge» lukkig hierbij niet voor. OUDE TONGE. Bij C. de V. lag een varken dood in het hok. Voor den eigenaar een groote schade. Doordat de keerdam in de haven nog steeds stuks is, varen geregeld schepen om» hoog. Nu weer een met bieten geladen. De prijzen der veldvruchten zijn als volgtuien f 1,75 tot f 2,-, aardappelen f 3,- en koepeen f 1,—. NIEUWE TONGE. Staat van dienst der ziekenauto over de maand September. Begin September werd de auto in gebruik gesteld voor 't vervoer van ernstige zieken en thans zijn er reeds zeven patiënten mee vervoerd van of naar ziekenhuizen van hier en elders, meerendeels patiënten met z.g.n. blindedarmontsteking, maar ook verschillende andere zieken als een boerenknecht met een gevaarlijke beenbreuk en een kraamvrouw, voor wie zelf en haar kind gevaar te vreezen was, als ze haar bevalling thuis moest af» wachten. De aüto heeft best voldaan. Op één dag moesten 3 patiënten vervoerd worden, waarvan 's avonds Iaat 2 tegelijk. Ondanks de slechte weggedeelten bij Spij» knisse is het vervoer zonder bezwaren ge» schied. 't Is echter gebleken, dat de weg over Rozenburg verre te verkiezen is, omdat men daarbij goede wegen gebruiken kan. Men komt dan met de auto in 't Westen van Rotterdam aan, waar de ziekenhuizen staan, waarheen de patiënten van Flakkee gewoonlijk vervoerd worden. Op dien drukken dag had de chauf» feur 2 keeren moeite om de juiste gasmen» ging te vinden bij het aanzetten, waardoor eenige vertraging in 't vervoer ontstond, maar overigens van geen beteekenis was en zich nadien ook niet meer heeft voorgedaan. De auto heeft overigens schitterend geloopen en haar reputatie gehandhaafd. Het rijden met zoo'n grooten auto over de Rozenburgsche veeren vereischt nogal eenige extra handig» heid, maar dit is den chauffeur wel toever» trouwd. Wat een aangename gerustheid voor den dokter hier op ons eiland, te weten, dat in dringende gevallen zoo'n gemakkelijk ver» voermiddel als een goede ziekenauto dadelijk bij de hand is. Zooals in zoovele gevallen moet men dit met ondervinding leeren ken» nen, om het goed te kunnen waardeeren. Wat een vooruitgang bij vroeger vergeleken en ook wat een verbetering in de ziekenbehan» deling voor de arbeidersbevolking. De veel gesmade verzekeringswetten doen toch zooveel goeds, zooals in Bovengenoemd geval weer bleek Die knecht had een klap van een paard gekregen, waardoor de beenderen van ezn zijner onderbeenen gebroken en verbrijzeld werden en de huid verwond, zoodat zijn gebroken beenderen bovendien nog aan be» smetting hadden blootgestaan en dus mogelijk reeds besmet waren. Dadelijk werd de verze» keringsmaatschappij telephonisch hiermee in kennis gesteld en aangeraden patiënt op kos» ten der verzekering per ziekenauto naar een ziekenhuis te vervoeren, omdat dit zoowel voor den patiënt als die maatschappij 't beste was. Hiertoe werd dadelijk toestemming ver» leend en na een paar uren ging patiënt aldus naar een ziekenhuis in Rotterdam, waar den zelfden dag nog een X»foto genomen werd, om volledig inzicht te kunnen krijgen in den toestand der gebroken beenderen en patiënt daarna 't doelmatigst te kunnen behandelen. Wat een prachtige behandeling van zoo'n arbeider I Die zou hij in den Russ schen heil» staat niet krijgen en ook hier wel niet zoo gemakkelijk, als die verzekeringswetten den arbeider niet te hulp kwamen. Wat ons thans nog op dit gebied ontbreekt is een goede ziektewet, die wel sinds Talma op 't papier staat, maar toch maar niet in werking gebracht schijnt te kunnen worden. Maar wat niet is, kan nog komen. v. G. De gemeentebegrooting voor het dienst» jaar 1927 ligt van af heden, tot den dag der behandeling in den Raad, voor een ieder ter gemeente secretarie ter inzage. M. P. de W., alhier, had het ongeluk zijn pols te breken, zoodat geneeskundige hulp noodzakelijk was. Tot weger in de chichoreifabriek alhier is aangesteld, dhr. B. Campfens, alhier, De oudste inwoner dezer gemeente, de Heer G. Zaaijer, herdenkt heden 5 October, zijn 95sten geboortedag, Het zoontje van L. A. v d. V. alhier, had het ongeluk van een wagen te vallen. In bewusteloozen toestand werd hij opgeno» men. Met toestemming van het Gemeentebe» stuur zal deze maand in deze gemeente een collecte worden gehouden voor de Nationale Stichting «Tehuis voor alleenstaande Blinden« te wolfhezen. De collecte wordt warm aan be» volen. (Zie advertentie.) Loop der bevolking gedurende de maand September. Vertrokken Neeltje Jacoba van den Ouden naar Zeist; Daniël Jacob de Wdde naar Am» sterdamArendje van Noord naar Dirksland en Gerrit Abram van der Werf naar Spijke» nisse. Ingekomengeene. Als zeldzaamheid kan gemeld worden, dat gedurende de maand September in de registers van den burgerlijken stand alhier, geen overlijdensakten zijn ingeschreven. A.s. Donderdag zullen de werkzaamheden in de Cichoreifabriek «De Onderneming« alhier een aanvang nemen. J.l. week werden van hier 200 balen peen en 600 balen uien vervoerd. Door C. P. G. Holleman alhier, is aan het Gemeentebestuur vergunning gevraagd, tot het bouwen van «en woonhuis met tim» mermanswerkplaats a/d Zuiddijk alhier. DIRKSLAND. De heer C. Rijkaart, kom» mies bij 's rijks directe belastingen alhier, zal met ingang van 1 November a.s. worden over» geplaatst naar Middelharnis. In den loop van deze week zal langs de huizen der ingezetenen alhier een buscollecte worden gehouden voor de Padangramp. Belanghebbenden worden herinnerd aan de op a.s. Donderdag des v.m. van 9-12 en van 1—3 uur en op a s Vrijdag van 9—12 en van 1—2 uur in het gymnastieklokaal dero.l. school alhier te houden herijk van maten en gewichten. Vrijdag j.l. was het 5 jaren geleden dat de muziekvereeniging «Amicitia* werd opge» richt. Naar aanleiding hiervan deed zij Vrij» dagavond met muziek een rondgang door de gemeente, wat een heele drukte opleverde. De fakkelverlichting gaf een aardig effect. HERRINGEN. Door de halve stuivers» vereeniging «De Macht van 't Kleine«, is over de maanden Juli, Augustus en September voor de Suppletiekas afgedragen de som van f 24.59. Doordat een kleine jongen van den heer M. de Geus plotseling van achter een bieten» wagen te voorschijn kwam, werd hij zoodanig door een wielrijder omver gereden, dat hij naar huis vervoerd moest worden. Vermoe» delijk heeft hij een been gekneusd. De prijs der eieren is op 't oogenblik hier f 0,09 per stuk. MELISSANT. Bij de veiling van een woonhuis, staande aan den Molendijk alhier is dit ingezet door Johs. Tieleman op f 1175,— GOEDEREEDE. Maandag is de eerst ge» droogde cichorei verscheept van den nieuwen oogst. Den vrachtrijder D. S. heeft vanj. de E. ondershands zijn schuur aangekocht. In de maanden Juli, Augustus en Sep» tember heeft in deze gemeente geen enkel sterfgeval plaats gehad. Ter gemeente»secretarie zijn in de maand September 11 aanvragen ingekomen voor huis» slachting. OUDDORP. Toen de teelt en het drogen van cichoreiwortelen hier een aanvang nam, waren drogers uit België noodig. Thans gaan omgekeerd de drogers uit Ouddorp naar el» ders. Zoo zijn er dezer dagen twee naar Ka» pelle bij Goes en twee naar Haamstede ver» trokken. In den loop dezer maand vertrekken Klaas Bosland en echtgen. naar de Ver. St. van Amerika. Loop der bevolking in de maand Oct. Geboren 9; gehuwd 1 paar; overleden 2 levenl. aangeg. IngekomenKlaartje Troost van Goedereede. Vertrokken Leentje Venne» man en Martijntje 't Mannetje naar Goede» reedeWed. Koeteeuw naar Rotterdam Jan Noorlander en gezin naar Ridderkerk; Leen» dert Hanson naar AbbenbroekMartina Jozina de Kluy ver naar HoornaarPieter Cornelis v. Dongen en gezin naar OoltgensplaatJob v. Dam en gezin naar Sommelsdijk. Van den dienstplicht zijn als nog vrij» gesteld Leunis Tanis en Dimmen Hoek (broe» derdienst). Die is ook vlug 1 Een kuiken van de wed. F. G. in Maart uit het ei gekropen en kip geworden, heeft in deze dagen zelf reeds vijf kuikens uitgebroed. W. v. d. Wende heeft van M. Sp. onders» hands een huis gekocht f Verschenen week zijn enkele partijtjes sjalotten verscheept voor 3 cent per kilo. De vraag is echter nog gering. j- Bij T. KI. is een pruimenboom te bezich» tigen die dit jaar voor de tweede keer met vruchten is beladen. v. f Door onoplettendheid kwamen twee wielrijders met elkaar in botsing met gevolg dat beiden over den weg tuimelden. Gelukkig dat beiden er zonder zich te bezeeren en met een kleine buiteling af kwamen. f Van den landbouwer Joh. W. kantelde een wagen met stroo geladen in de sloot. De wagen was erg beschadigd. SOMMELSDIJK. De nieuw.beroepen pre» dikant bij de Ned. Herv. Kerk, Ds. J. J. Timmer, hoopt hedenavond (Dinsdag) half zeven voor de gemeente op te treden. MIDDELHARNIS. Zondag zal in de Geref. Kerk een extra=collecte gehouden worden voor de hulpbehoevende Kerken. De eerste»steen»legging van het door de Geref. Kerk te laten bouwen Zondagsschool» gebouw zal door den Weleerw. heer G. van Velzen plaats hebben. Vermoedelijk zal deze plechtigheid nog deze week geschieden. NIEUWE TONGE. Aan dhr. Van Scher» penisse, tijd. onderwijzer aan de O. L. School alhier, is eervol ontslag verleend. De lijst van Stemgerechtigde lidmaten der Ned. Herv. Kerk. ligt gedurende acht dagen voor een ieder ter inzage in de consi» storiekamer der kerk. DIRKSLAND.* De Jongelingsvereen. op G. G. «De Zaaier«, alhier, hoopt Donderdag 7 October a s. weer te vergaderen, 's avonds half zeven uur in de consistoriekamer der Geref. Gem. Dat op een trouwe opkomst wordt gerekend, behoeft geen betoog. Ook de Herv. Jongelingsvereen. heeft naar we vernemen, haar vergaderingen weer hervat. Met ingang van 1 November a.s. is tot onderwijzer aan de Bijz. School alhier be» noemd de heer J. Gidionse te Souburg. Met ingang van 1 November is aan dhr. J. L. Boone op zijn verzoek eervol ontslag verleend als onderwijzer aan de Bijz. Schooi. Men meldt ons uit Dirksland Afgevaardigden uit de verschillende Colle» ges van het bestuur der Ned Herv. Kerk, alhier, kwamen verschenen Vrijdagavond bij» een om te trachten de geschillen, die in den laatsten tijd onderling zijn ontstaan uit den weg te ruimen. Daartoe achtten zij noodig, dat de twee kerkelijke kiesvereenigingen ééne kiesvereeniging werd, wier bestuur zou moe» ten zijn samengesteld uit de vier leden der oude en vier leden der nieuwe kiesvereeni» ging, met als voorzitter iemand, die gekozen moest worden uit en door de leden der op» nieuw georganiseerde kiesvereeniging. Verder werd aan de hand der cijfers uit de rekening en begrooting van het laatste dienstjaar aan» getoond, dat niet ten volle kon worden vol» daan aan den aanslag door den Raad van Beheer sinds 1922 opgelegd. Het zou alleen dan mogelijk zijn, als de huur der zitplaatsen met 50 kon worden verhoogd. Het woord is nu aan de twee kiesvereeni» gingen en aan de beirokken Colleges. Het is tot verkrijging der handopening (want anders kan tot een beroeping van een predikant niet worden overgegaan) noodig, dat de toegestoken hand der verzoening niet worde afgewezen. De vergadering stond onder leiding van de heeren Warnaer, als Kerkvoogd en de Graaf, als Notabele. HERRINGEN. De lijst van stemgerechtigde manslidmaten der Ned Herv. Kerk ligt vanaf Donderdag 7 October ter inzage bij den boek» houder der Diaconie, dhr J. G. Noordijk. Het plan bestaat om ook dit jaar weder de Chr. bibliotheek uitgaande van de Ned. Herv. Kerk, met een nieuwe serie uit te breiden. MELISSANT. De verkoóp van een zitplaats in de Ned. Herv. Kerk heeft f 20,— opge» bracht. GOEDEREEDE. De lijst van stemgerech» tigden der Ned. Herv. Kerk zal van 4 tot 11 Oct. ter inzage liggen bij dhr. J. Roos, ouderl. Zondag 10 Oct. hoopt Ds. Baarslag van Melissant de vacaturebeurt des voorm 9.30 uur te vervullen. OUDDORP. De heer Noorlander is de vorige week als hoofd der Chr. Sch. van Rid» derkerk op plechtige wijze geïnstalleerd. Vier schoollokalen waren in een nette vergaderzaal herschapen en geheel met belangstellenden, ouders, autoriteiten en verdere genoodigden gevuld. Het nieuwe hoofd, van Ouddorp over» gekomen, werd door het bestuur binnengeleid en daarna door den grijzen voorzitter op ern stige wijze aan zijn nieuwen arbeid verbonden. Verschillende personen kwamen achtereenvol» gens aan het woord als de le onderwijzer en nog een andere, oude onderwijzer der school, de godsdienstonderwijzer ter plaatse, de bur» gemeester der gemeente, de heer d. K. van Ouddorp, de inspecteur de heer 't H rt, drie hoofden van naburige scholen, terwijl de heer Noorlander zelf zich met een passend woord aan zijn nieuwen werkkring verbond. Ver» volgens sprak de predikant der Herv. kerk op ernstige wijze de schare toe en eindigde met dankzegging. Den volgenden namiddag kwamen de 400 leerlingen te twee uur in dezelfde lokalen te zamen, die thans door het aanbrengen van kleurige slingers, vlaggen en wimpels, passende schilden en portretten van vele der strijders voor het recht en de vrijheid der Chr. School, en door een schat van bloemen in een rechte feestzaal waren veranderd. Toen het nieuwe hoofd was binnengeleid zongen allen hem toe Ps. 134 3 en werd hem met zijn echtgenoote een plaats gegeven zóó, dat alle leerlingen hun nieuwen meester goed konden zien. De le onderwijzer verwelkomde hemeen ander vertelde een verhaalenkele van het personeel zongen met begeleiding van orgel en viool een paar mooie liederen, afgewisseld door het gezang der kinderen. Het laatste was de heer N. aan de beurt, om een degelijk woord tot zijn nieuwe leerlingen te richten. Tusschen de vesschillende punten van het programma wer» den de leerlingen op onbekrompen wijze ont» haald. De Heere God stelle den heer N. ook aan de school te R. tot een rijken zegen. De aanmelding voor het volgen der avond» lessen op de O. School moet plaats hebben tusschen 11 en 20 October, bij het hoofd dier School. Het lesgeld bedraagt 25 cent per week. Naar men ons mededeelt zal er^waar» schijnlijk 31 Oct., een Zondagsschool geopend worden in de Doopsgezinde kerk. VERGADERING van den Raad der gemeente NIEUWE TONGE, op Vrij» dag 1 October 1926, des namiddags 3 uur. Voorzitter, de Burgemeester. Afwezig dhr. Visbeen met kennisgeving. De Voorzitter opent de vergadering met gebed en stelt aan de orde 1. Notulen. De notulen van het behandelde in de ver» gadering van 12 Augustus j.l. worden gelezen en onveranderd vastgesteld. 2. Ingekomen stukken. Eenige ingekomen stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Een adres van Van P. houdende verzoek tot plaatsing van een urinoir over te gaan wordt aangehouden. B. en W. zullen nogmaals trachten een geschikte plaats te vinden, waar een urinoir geplaatst zou kunnen-worden. 3. Waterleiding. Tot bestuurslid van de stichting «Waterlei» ding Goeree en O ver flakkee* wordt benoemd dhr. D. Breesnee. Wordt besloten f 100 in het stichtingskapitaal beschikbaar te stellen. 4. Rekening 1925 en begrooting 1927 van Alg. Armbestuur. Bij monde van dhr. DORST brengt de com» missie belast met het nazien der rekening 1925 en begrooting 1927 van bovengenoemde instelling rapport uit van haar werkzaamheden De Commissie adviseert tot goedkeuring der rekening, in ontvangsten met f 3565,225 en in uitgaven met f 3164,33, de begrooting 1927 in ontvangsten en uitgaven met f4215,095 Aldus wordt besloten. De VOORZITTER dankt de Commissie voor haar werkzaamheden en dhr. Dorst voor zijn rapport. 5. Gemeente.rekening 1925. Dhr. HOLLEMAN brengt namens de Com» missie belast met het nazien van bovenge» noemde rekening rapport uit. De Commissie maakt eenige kleine administratieve opmerkin» gen. De VOORZITTER d .elt mede, dat aan deze opmerk ngen reeds is tegemoet gekomen. De Commissie adviseert dan tot voorloopige vaststelling der rekening in ontvangsten met een bedrag van f 69268,76®, in uitgaven met een bedrag van f 55733,65® (gewone dienst), kapitaaldienst in ontvangsten met een bedrag van f 44916,32®, in uitgaven met een bedrag van f 43309,63. Aldus wordt besloten. De VOORZITTER dankt de Commissie voor haar werkzaamheden en dhr. Holleman voor zijn rapport 6. Aanbieding Gemeentebegrooting 1927. B. en W. bieden den Raad aan de gemeente» begrooting, diens jaar 1927. Dan sluiting der vergadering. De copie van ingezonden stukken die niet ge» plaatst zijn wordt niet teruggegeven. Buiten verantwoordelijkheid van Redactie en Uitgevers Herkingen, October 1926. Geachte Redactie l Vergun mij s.v.p. een plaatsje voor onder» staande. Bij voorbaat mijn dank. De conservatieve raadsleden hebben in de 1.1. gehouden raadsvergadering weer eens be» toond hoe dat ze de belangen der arbeiders behartigen. De Vereeniging Landarbeiders kon in de omgeving van het dorp een beste kavel land koopen, waarvoor aangevraagd werd vijftien honderd gulden per gemet, wat toch, wanneer men de landverkoopingen nagaat, de geldende prijs zooal is. Maar de Heeren zijn een beetje achterlijk. Neen, zeiden ze, veel te duur De wetgever zegt: «Ik zal de landar» beiders aan een betere positie helpen«. «Neen«, zeggen de vroede vaderen, «een arbeider arbeider blijven en wij baas.« Het wordt hoog tijd, dat er meer arbeiders.afgevaardigden in den Raad komen. Boerenbelang wordt meer op den voorgrond geplaatst. Denk bijv. aan de concessie voor de weegbrug, welke staat op gemeentegrond en wat een winst de boeren al niet genoten hebben, wat de gemeente ten goede had kunnen komen. Van deze raadsleden zijn de arbeiders nooit medewerking te wach» ten, dus het eenigste middel ismannen in den Raad, die onze belangen behartigen. Ziet eens in de naburige gemeenten, hoeveel land al aan de arbeiders ten goede is gekomen met huizen en plaatsen. Wij hebben er toch ook recht op, wij zijn toch allen Nederlanders? De heeren begrijpen hier schijnbaar de strek» king der wet, door Minister Posthuma inge» voerd, niet, want een der wethouders zei «Wat de Minister zegt, doe ik nogniet.« Hij, n.l. deze wethouder, kan beter een havenmuur zetten, welke na een maand der voltooiing met planken en ijzerdraad bij elkander moet worden gehouden. En wat de gemeente nu minstens, volgens deskundigen, tweemaal zal kosten wat het nu gekost heeft. Sijmen be» taalt well Ten slotte meld ik nog, dat er Zaterdagavond vier gloeiende spijkers voor het eerst van dit seizoen Herkingen verlicht hebben EEN ARBEIDER 1 Ernstig verkeersongeluk bij Delft. Een brik omgeslagen en de inzittenden door een auto overreden. Op den Rotterdamschen Weg te Delft heeft Zondagavond omstreeks 7 een ernstig ongeluk plaats gehad. De stalhouder K. Witkamp van de Crooswijkschekade te Rotterdam, reed met eenige familieleden in een brikje naar huis. Opeens liep het paard, schichtig geworden, tegen den hoogen berm van den weg op. Het gevolg was, dat de wagen omsloeg, en dein» zittenden over den weg werden geslingerd. En toen zij op den weg lagen, werden zij door een auto overreden. W. kreeg een schedelfractuur, en zijn vrouw en zijn tweejarige kleinzoon werden eveneens ernstig gewond. Waarschijnlijk heeft de vrouw de ruggegraat gebroken. De overige inzitten» deneen dochter met nog drie kinderen van 3, 4 en 6 jaar, hebben geen ernstige verwon» dingen gekregen. Tijdens het ongeluk was het op den weg min of meer mistig. Nadat de doctoren v. Rijn en v. Batenburg voorloopig hulp hadden verleend, werden de gewonden naar het gasthuis vervoerd en daat ter verpleging opgenomen. De heer Witkamp is Maandagmorgen 5 uur, zonder tot bewust» zfin te zijn gekomen, overleden. Omtrent de toestand van de vrouw en het kind valt vooralsnog niets gunstigs te zeggen. Volgens het politie»rapport treft den bestuur» der van den auto geen schuld. Nader meldt men Mevrouw Grund en drie kinderen werden Zondagavond weer uit het ziekenhuis ontsla» gen en werden door den heer Grund uit Rotterdam afgehaald. Mevrouw Witkamp heeft een onrustigen nacht doorgebracht, doch haar toest nd was Maandagmorgen niet levensgevaarlijk. Arie Grund maakt het betrekkelijk goed ook voor dit kind bestaat geen direct levensgevaar. OUDDORP.+ Vergadering van leden der cichoreidrogerij »Onverwacht« op Dinsdag 5 Oct. 1926 bij dhr. Spee. GOEDEREEDE. De vorige week vingen de garnalenvisschers slecht 15 tot 30 Kilo per getij. OUDDORP. De garnalenvisschers vingen de vorige week van 150 tot 300 kilo per vaartuig. NIEUWE TONGE. Gedurende de maand September 1926, werd op het hulppost», telegraaf» en telefoonkantoor alhier behandeld 50 telegrammen 456 telefoongesprekken (uitgaande) 17 telefoon»oproepsberichten Totaal 523 handelingen. DIRKSLAND. Aan het postkantoor alhier en de daaron» der ressorteerende hulppostkantoren werd ge» durende de maand September 1926 ingelegd f 3.143.52 en terugbetaald f 2.615,-. Het laatste door dit kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 3435. Bedrag stortingen Post cheque en Girodienst f 61.654.78. Bedrag van uitbetaalde cheques f 16.323,16. Faillissementen. M. Abresch, smid te Oude Tonge. Curator mr. A. Zaaijer te Dirksland. VROUWENRUBRIEK. Waarschijnlijk door groote haast zijn ver» leden week ter zetterij heel wat drukfouten ingeslopen. De drukfouten uit 't artikel zal ik alle maar niet verbeteren. De lezeressen hebben wel be» grepen wat 't zijn moest. Hinderlijker is echter de fout gemaakt in 't breipatroon van 't kantje. Er staat aan 't slot 12 afkanten, tot men 10 steken overhoudt, enz. Moet zijn12de toer, afkantcn tot men 10 steken overhoudt. Van TANTE TRUUS. Beste Kinderen Wat zullen jullie zitten tobben op 't eerste raadsel. En geen wonder. Men heeft er leelijke drukfouten in gemaakt. 't Moet zijn Welke aardrijkskundige naam kunt ge uit deze letters maken eailnrvhltg. Er zijn in de brieven van jullie op de zet» terij ook heel wat fouten gemaakt. Maar daar zullen we in 't gewone hoekje Zaterdag wel over praten. Raadsvergaderingen DIRKSLAND. In het raadsverslag van hier is een zetfoutje ingeslopen. Er staatWanneer de Raad zulks oordeelt zullen B. en W. zich daaraan niet onderwerpen. Dat woordje niet moet natuurlijk vervallen. MIDDELHARNIS. Vóór het voorstel«Krijgs» man om de gemeente over de waterleiding te hooren stemden óók de H.H VROEGIN» DEWEIJ en v. d. MEIDEN. OUDDORP. Uitslag der verkoopingen op Zaterdag 1.1. Huis en land van wijlen W. Akershoek Pz. afgemijnd door Jac. Tanis Janz. op f 3330. Koop 2 en 3 te zamen door G. van Oos» tenbrugge op f 7010. Koop 4 door Km. Tanis Adrz op f 2100. Koop 5 is aangeloopen voor J. Tanis op 1200.

Maas- en Scheldebode | 1926 | | pagina 2