EE1T HOEKTE: VOOE Voor de Vrouw. Voor de Jeugd. Plaatselijk Nieuws. Zie advertentie JOHs. KERN Gediplomeerd Horlogemaker Leest de Advertentie van Campfen's Stoffeerder!! ^7" E 2ST Dienk je dan, dat die menschen op der omgeving geen invloed uutoefene, dat ze 't soosjelistische evangelie niet preeke? In noe begriepe un heele boel menschen niet wat 't soosjelisme bedoelt. Ze dienke dat het de vrede op aerde brienge zal, in alle geval verwachte ze der un betere positie deur te verkriegen. Kwam echter eenmal die heilstaat, dan zou dat juust voor die menschen un bittere ont» goochelieng weze. Want de rooie kanne wel breke, mar niet bouwe, tenmiste niet bouwe in den geest zooas heulje de menschen wies maeke. Dat komt omdat 't rechtdraeds ingaet tegen Gods ordinantiën, in omdat 't voor Gods gebod de menschelukke rede in de plekke zet. Kwam de overheersching van de rooie, dan dan kreege wiele de zelfde toestand as in Rusland, dan zou we de commenisten gauw de baes w ze Daer verkondige ze het van de daken: Dat Godsdienst opium is voor 't volk Alleen as je kiekt hoe weing eerbied de rooie haawe voor de Zondag, dat toch den dag des Heeren is, deur juust op un Zondag zoo'n demonstraotie te beleggeD, hei'je der al genog van, in begriep je aol heel goed, dat ze om de viering van de Zondag heele» maele niks geve. Dat aoles bie mekaore genome, mot ons uutdrieve, om ons as belieërs van de Christus nauw an mekaore te sluuten, om mit Gods hulp un dam op te werpen tegen den was» senden straom van ongelaof in revelutie. Daerom is die erbeid niet minderwaerdig in niet minder noodig, as de erbeid in, in voor de Kerke verricht. Daer staet niks min» der op 't spel as *t behoud van ons vaoder» land. Daervoor gavve aok onze vaoders der eige. Daervoor motte aok wiele ons geve, want aeres heit strakjes aok de kerke geen plekje om 't hol van der voet neer te zetten. Daer» om, 't gaet om onze gezinnen, om onze vrie» heid Geef je daerom deze winter toch an de christelukke aktie. Want as je je eige ontrekt maek je daerdeur de stried tegen 't ongelaof veul zwaerder, in is mêe daardeur die stried onzekerder. Laete men daerom vast an een geslote stae, kleine verschillen vergete, mar de hoofdzaek in 't aoge houwe. In as men bie ons werken dan ons bidden paere, zal God Zien zegen daerover gebieë. FLAKKEEËNAER. De heer KRIJGSMAN zou een openbare vergadering willen houdeD, waarin de men» schen goed voorgelicht werden. De heer STRU1JK kent raadsleden die de menschen met leugens omtrent de kosten enz. verkeerd inlichten Nu houden diezelfde raads» leden den mond. Waarom komen ze nu niet met hun praatjes voor den dag opdat Prof. Visser de gelegenheid krijgt hier de waarheid te zeggen. De heer KOOTE meent dat bet eveneens verkeerd is de menschen voor te spiegelen dat de arbeiders maar 10 cent betalen. De heer STRUIJK antwoordt: dat wordt den menschen niet voorgespiegeld. De heer v. d. SLIK zou van den heer Struijk willen hooren welke raadsleden met die leu» gens rond loopen. De heer STRUIJK wil dat gerust zeggen maar de VOORZITTER wil dat niet omdat dit buiten den Raad omgaat, de dingen moe» ten hier zakelijk behandeld worden. Wethouder VROEGINDEWEIJ meent dat er nog een massa volk is, dat niet georgani» seerd is, we zouden dus nog niet weten wat het volk wil, al werden de organisaties gehoord. De heer KRIJGSMAN wil een comité van actie, of hoe men het noemen wil, oprichten en dit comité de menschen laten voorlichten en handteekeningen doen verzamelen, hetzij vóór of tegen de waterleiding. Spr. is er tegen den druk van f 20,000,— zoo maar op de men» schen te leggen zonder dat men weet of het volk wil. De heer KOOTE zegtdat zeg ik ook al, Krijgsman. De heer KRIJGSMAN Wel nou man, waar» om pruttel je dan nog tegen (daverend ge» lav h IJ Spr. herinnert zich dat er 25 jaar geleden, bij het wegenplan er ook scherp verzet rees. Toen heeft men ook het volk laten uitspreken. De verschillende corporaties hebben toen ad» haesie betuigd. Het werd aangenomen en de wethouder die er tegen was trad af. De VOORZITTER wil het voorstel-Krijgs» man in stemming brengen. Er is allicht niets bij te verliezen. Nadat gebleken is dat het voorstel voldoende ondersteund werd, kwam het in stemming en werd het aangenomen met 6 tegen 5 stemmen. Vóór stemden de vijf voorstemmers van het vorige voorstel en de heer Krijgsman. Prof. VISSER wijst er nadrukkelijk op, dat men zeer spoedig een definitief besluit zal moeten nemen, daar de huizenprijzen weer steigen en het niet zeker is of over drie maanden de berekening nog te handhaven is. De Voorzitter stelt een termijn van twee maanden waarbinnen de bes issing moet vallen. Dan wordt de vergadering gesloten. H' T EINDE VAN DEN ZOMERTIJD. Dit jaar eindigt de zomertijd in den nacht van 2 op 3 October, dns van Za» terdag op Zondag a.s., om 3 uur. Op dat oogenbllk is het dus 2 uur, gerekend naar den gewonen tijd. SOMMELSDIJK. Op de beurs van 11. Woendag boodt men f 2.75 voor 1 H.L. aaid» appelen en f 1.50 voor 1 H.L. uien. De havenarbeider H. v. d. V. had het ongeluk bij het verrichten zijner werkzaam» heden een balk op zijn voet te krijgen, waar» door deze zoodanig werd verwond dat hij zich onder geneeskundige behandeling moest stellen. De heer L. Gouswaart Czn. is bij de Cichoreidrogerij aangesteld tot hoofdtarreerder en de heer P. Jon ekrijg tot weger. Belanghebbenden worden er aan herinnerd dat de ontvanger dezer gemeente Dinsdag 5 Oct. a.s. zitting zal houden tot het ontvangen van schoolgeld. Aan Gebrs Le Comte, alhier, is vergun» ning verleend tot het bouwen van een drietal bergplaatsjes achter hunne woningen aan den Dorpsweg. De suikerbietencampagne is hier in vollen gang. De opbrengst is nogal goed en de prijs van het artikel, voor zoover het niet op con. tract is geteeld, goed. Op de weekmarkt van 1.1. Woensdag wa ren 7 runderen en 7 biggen aangevoerd. Vrijdagmiddag omstr'eks 12 uur geraakte een paard gespannen voor een boerenwagen van den landbouwer J. Joppe in de Kaai De wagen bleef half op den kant hangen ter» wijl het paard op het schip van beurtschipper Ruitenberg terecht kwam. Het tuig was spoe» dig losgesneden en de wagen weer geheel op den kant gebracht. Het paard kon zich even wel op het schuine dek niet overeind werken en kwam op zijn rug in het gangboord te liggen. Het was niet gemakkelijk om het dier uit zijn benarde positie te bevrijden, wantin het nauwe gangboord lag het paard tamelijk bekneld. Het schip van Ruitenberg werd langs» zij de motor van schipper Zoon gebracht en toen werd met de lier het paard opgeheschen en op den kant gedraaid. Dat ook dit niet zoo gemakkelijk ging blijkt wel uit het feit dat de staaldraad nog een keer afknapte. Ge» lukkig bleek het dier geen ernstige kwesturen te hebben opgeloopen. Het ongeval bracht vele toeschouwers op de been. MIDDELHARNIS. Door P. Schuurman, Christiaan de Vrieslaan, is een portemonnaie met eenig geld er in gevonden. De uitslag van de publieke verkooping van een pakhuis, stalling eD tuingrond van de Wed. Abr. Vermaas is als volgt: Koop 1, ingezet door den heer D, Vermaas f 1500.— Koop 2, ingezet door den heer D v. d. Waal f 775,— Koop 3, ingezet door den heer D. v. d. Meijde f 1425,— Koop 4, den heer D. v. d. Meijde f 1475,—, beide koopen per gemet. Woensdag is alhier het eerste schip sui» kerbieten vertrokken naar de suikerbieten» fabriek te Dinteloord. H. v. d. Kooij werd per ongeluk zoo» danig met een riek in zijn been gestoken dat hij zoo ernstig verwond werd, dat hij zich onder geneeskundige behandeling moest stellen. Door L. Tamboer, Spuistraat D 33 is een school-etui, inhoudende eenig schrijfge» reedschap gevonden. STAD AAN 'T HARINGVLIET. Door P. J. Jelier is een zeilschip gekocht Een voor. spoedige vaart zij hem toegewenscht. Tot kassier bij de Coop. Boerenleenbank alhier is benoemd Joh. v. d Boogert. Tegen J. B is proces»verbaal opgemaakt wegens overireding der Arbeidswet. DEN BOMMEL.* De motorboot Den Bommel, kapitein P Mast is bij het invaren van den Blaak te Rotterdam in aanvaring ge» komen met de Keizerbrug. De Westlijke leu» ning en het voetpad aan die zijde zijn ontzet. Het schip heeft geen schade gekregen. OOLTGENSPLAAT. De gymnastiek» en atlethiekvereeniging O B. K. I. S (Oefe» ning Baart Kunst Inspanning Staalt) hie'd Donderdag in hotel Hobbel haar tweede ve gaderine tot het benoemen van een vast be» stuur Een voorstel van een der leden om een bestuur buiten de vereeniging te benoe» men, werd bij stemming niet aangenomen Door de leden, thans tot 35 gestegen, wordt een bestuur benoemd als volgt A van den Heuvel Voorzitter, I. Martens Secretaris, Jac. Korteweg Jz. penningmeester, G. A. Jansen, Aleemeen Adjunct, C. Hotting Commissaris, J. B. Beijer Jz. leider. D oefeningen zullen gehouden worden op Donderdagavond van 7 tot 9 uur in een der localen der Bewaarschool. De statutenen het huishoudelijk reglement, voorloopig vast» gesteld op de vergadering van 16 September, werden thans goedgekeurd. Het opruimen van pee.aarde op de kaaien binnen de kom der gemeente, is gegund aan de laagste inschrijver S. van Putten. OUDE TONGE. B. en W. maken be» kend dat de gemeente.rekening 1925 geduren» de 14 dagen ter inzage ligt en tegen betaling der kosten is verkrijgbaar gesteld. De gemeente»begrooting dienst 1927 ligt vanaf 24 Sept. tot den dag der behandeling in den Raad ter secretarie ter inzage. Op 't oogenblik besteedt men hier voor de uien f 1,75, aaardappelen f 3,— en koepeen f 1,— per H L. Óp de verkooping ten verzoeke van de Erven D. Mooijaart door Notaris Van Ispelen op 29 Sept. gehouden, werd als volit ingezet Koop 1 door C. Snijder f910,—koop 2 door C Snijder f 1030koop 3 P. Snijder f 1070 koop 4 C. Snijder f 1250, koop 5 A. Kanters f 650koop 6 F. Osseweijer f 700koop 7 C Snijder f 950koop 8 A. Kanters f 1010; koop 9 C. Snijder voor f 1260koop 10 A. Kanters f 1140. NIEUWE TONGE. In den nacht van Maandag op Dinsdag is bij den smid M. Breur, alhier, een winkelruit stuk gegooid. De dader(s) onbekend. De zaak is in handen van de politie. De land bouwknecht, K. de J., alhier, kreeg een zoodanigen trap van een paard te» gen zijn been, dat geneeskundige hulp nood» zakelijk was en deze vervoer naar een zieken» huis te Rotterdam noodzakelijk achtte. Deze week zijn per ziekenauto een twee» tal personen naar Rotterdam vervoerd, ten» einde aldaar in een ziekenhuis te worden opgenomen. De dienstplichtigen der lichting 1911 zullen 1 October naar de aanvullingsreserve overgaan. Hun militaire goederen zullen zij eerst in December as. moeten inleveren. De prijs van de natuurboter is alhier verhoogd en gebracht op f 2,50 per K.G. Ingevolgde motor» en rij wiel verordening zullen op verschillende plaatsen in de ge» meente borden worden geplaatst, volgens het door den Minister vastgestelde model, waarop de maximumsnelheid wordt aangegeven op 20 K.M. per uur. DIRKSLAND. De in deze gemeente ge» houden collecte voor alleenstaande blinden te Wolphezen bracht ruim f 40,— op. Bij de Donderdag in café Keuvelaar ge» houden verkooping van 3.52.10 H A. (7 gem. 200 R) bouwland in den polder Dirksland, nabij den Blinden weg, het laatst in huur geweest bij dhr. P. Kaslander Pzn. werd dit afgemijnd door J. M. van Paascben qq voor f 1235,— per gemet. Terwijl 1.01.80 H.A. (2gem, 65 Rbouwland, in den polder Dirksland, nabij de Philipshoofjesweg, ten verzoeke van dhr. P. L. van der Wekke Az. werd afgemijnd door L. W. Witvl-et J Wzn. op 1510,— per gemet. Het was ingezet op f 1280,—per gemet. Vanuit deze gemeente werden verscheept f 4525 H.L. aardappelen, 2480 balen uien en 580 balen peen. Gevonden voorwerpen een motorbroek, inlichtingen ter secretarie. A.s Woensdag 6 October des nam. 4 uur zal in de Openbare Bewaarschool gele* genheid gegeven worden tot kostelooze in» en hereinenting. Op de wekelijksche beurs waren Don» (jerdag alhier 15 runderen aangevoerd. HERRINGEN. Bij den heer T. staat een boom voor de tweede maal in dit jaar, :n vollen bloei. Van den landbouwer E. Kastelein stierf dezer dagen een best rund. Het vleesch is voor de Consumptie afgekeurd en onder politie»toezicht vernietigd. Op 6 October zal er vanwege het Water» schap »de dijkring Flakkee« schouw worden gehouden over waterkeeringen en spongen. Belanghebbenden worden verwezen naar 't aanplakbord. De prijzen der veldvruchten zijn thans iets stijgende. Voor de uien besteedt men thans f 1,75 per 60 K.G. MELISSANT. Door het onweder dat deze week boven de gemeente woedde is nogal schade veroorzaakt. De bliksem sloeg in twee woningen staande aan den Dorpsweg. Behou» dens veel materrieele schade aan één dier buizen liep het ongeval zonder persoonlijke ongelukken af. De prijzen der landbouw producten zijn stijgende. Men besteedt f 3 voor een H.L. aardappelen en f 1,60 voor uien. Aan de tramhalten is het erg druk met de suikerbieten. Het beschot is over het ge» heel bevredigend. Sommige delven 22 duizend per gemet. STELLENDAM. Tijdens het hevige on» weer in den nacht van Maandag op Dinsdag 1.1. werd een rund van den landbouwer A. Verhoeve door den bliksem gedood. l Verveling. Gij behoeft er mij niet van te verdenken dat ik u dezen keer zal schrijven over ver» veling in ons vrouwenleven Verveling komt hierdoor dat we geen werk hebben, of de arbeid welke we te verrichten hebben niet onze be» langstelling heeft. Nu weet elke huisvrouw wel, dat we werkelijk niet behoeven te klagen dat we geen werk hebben en ons dus zouden kunnen vervelen, o neen, in den regel is het geen tijd, te veel werk. Neen tijd is een artikel waaraan we meer gebrek hebben dan dat we over zouden houden. Dezen keer wilde ik eens met u praten over de verveling in het leven onzer meisjes zoo van 14 tot 16 jaar. Misschien achten we het licht als de meisjes zich dikwijls vervelen, en wel ligt hierin een groot gevaar, dat we niet licht moeten achten. Denk er om, verveling is een voornaam personaadje, dat er een heel gevolg op na» houdt. Verveting opent de rij en daar achter volgen ontevredenheid, humeurigheid, begee» righeid en wat verdere zonden in zoo'n meis» jeshoofd op dien leeftijd al niet meer opkomen. Ge zult misschien denken, is er dan voor die meisjes meer reden toe dan op anderen leeftijd. O. i. wel. Want denk eens in tot welke groepen wilt gij ze indeelen. Bij de kinderen? Ik geef u de raad doe dat in alle geval niet, waar ze bij zijn, want er komt een storm van verontwaardiging op. Ze voelen zich zoo groot. Bij de oudere meisjes behooren ze heel niet En juist omdat ze zoo gra. g groot willen zijn, voelen ze zich de hoogte eenzaam of achter gesteld als moeder met de groote meisjes wat bespreekt waar zij buiten gehouden worden, of als 't gesprek stokt als ze binnen komen, of wanneer ze met een gemaakte boodschap worden weggestuurd Denkt ge dat ze 'tniet bemerken? Denkt ge dat inderdaad, dan vergist ge u leelijk. Zoo gaan ze zich overal wat buiten gevoelen. Voor kinderspelen te groot, de oudere me'sjes nemen zulke in hun kring niet op en moeder bespreekt alles bijna met de ouderen. Dan blijven ze alleen en vervelen zich en in die buten gaan ze zich met anderen ver» gelijken, die 't in hun oog natuurlijk veel beter hebben dan zij. Ze wenschen dit en ze wen» schen dat, en de ontevredenheid heeft post gevat in 'thart. Naar slechte humeuren is slechts een klein stapje verder Vooral is 't dan ook oorzaak dat zuik een meisje 'de stemming van 't heele gezin bederft. Om van de zonde op sexueel gebied in deze overgangsjaren zoo licht de gedach'en veront» reinigen maar zwijgen. O die jaren, kunnen zoo moeilijk zijn. Gelnkkig kunnen we er veel aan doen. Er zijn veel midd-Ten welke we gebruiken kunnen. Wij allen weten wel dat 't sterkste wapen in dezen strijd is om 't kind bij de hand te nemer en te brengen aan den voet van 't kruis. Dat is een wapan dat door elk Christenmoeder zeker wel 't meest gebezigd zal worden. Doch naast 't bidden staat 't werk. Geef de meisjes arbeid en afleiding. Zorg dat ze goede vriendinnen hebben, met wie ze als gelijk in jaren dezelfde genoegens deelen kan. Overbodig is te zeggen dat we in de keuze van vriendinnen met de uiterste voorzichtig» heid te werk moeten gaan. Een vriendelijk gezicht en nette kleeding zijn geen waarborgen- voor een reine ziel. Want ouders schat nooit de zonde die ook op zulk een leeftijd zooveel al bedorven kan hebben. Wees dus voor» zichtig, maar weet ge 'tis een goede vriendin, stel dan altijd uw deur open, opdat de meisjes veel samen kunnen zijn Verder zijn er thuis wel heel wat werkjes die-zoo'n meisje kan doen. Nu bedoel ik 't niet over 'thuiswerk. Dat spreekt vanzelf, dat 't meisje daaraan naar vermogen meewerkt. Doch dat duurt niet tot den avond toe. Er is handwerk in overvloed, wat ze best kan worden toevertrouwd. Aan moeder is echte» de taak te zorgen dat 't nuttige aan 'taange name gepaaid gaat of in ieder geval elkander afwisselt. Zet ze echter niet altijd aan't kousen stoppen of verstellen. Natuurlijk moet zooiets gedaan worden, ook door de meisjes, maar als 't u blieft met mate. Als we zelf eerlijk zijn, zullen we moeten bekennen, dat we 't kousen stoppen beschou wen als een noodzakelijk kwaad, iets wat we werkelijk niet voor ons plezier doen. Hoe kunnen we dan vergen dat zoo'n meisje, die nog niet gevoelt de druk der noodzakelijkheid 't immer met genoegen doen zal. Er is even» wel zooveel ander werk, dat ze met plezier doen, omdat ze 't naar eigen idee mooi mogen maken. Dat behoeven werkeliik niet alleen fraaie handwerken, zooals kleedjesmaken e. d. te zijn. Een klein zusje of broertje moet een of misschien 't meisje moet een aardig schortje hebben. Als ge een beetje leiding geeft met naaien, doch de kleinigheden en versiering asrr de meisjes overlaten, zult ge zien, met welk een interresse ze arbeiden. Vanzelf is dan verveling buitengesloten. Festonnen voor ondergoed koopen is een kostbaar iets, waarvan vooral in groote ge» zinnen, weinig terecht kan komen. Toch is elke huisvrouw 't met me eens, ondergoed afgewerkt met een kant of feston is wel aardig Maar 't is te duur en te onsterk. Welnp, met wat kluwen wit D M C garen kan zoo'n aan» komend meisje er maar op los haken of breien. (Hieronder zal 'k een eenvoudig patroon geven voor een gebreid kantje). Zulk eigen» gemaakt werk is ook veel sterker. Als men eenmaal op gang is ziet men zelf tal van din» gen, die best zelf gemaakt kunnen worden. Fraaie handwerken, zooals kleedjes of kus» sens maken, daar houdt ieder meisje van. t Grootste bezwaar acht men in den tegel de onkosten die 't geeft. In den regel kost 't wel iets, dat is waar, maar toch groot behoeven die uitgaven niet te zijn, want tegenwoordig kan men alles gebruiken. Nog niet lang ge leden zag ik een prachtig blauw laken kussen met wol geborduurd, en de onkosten waren bijna niets, want 't laken was 't beste stuk van een afgedankte rok. Alleen de wol moest gekocht. De vulling kan men doen naar dat men wil. Kaf, om dezen tijd best te bekomen, is er ook voor geschikt, mits men dan eerst een katoenen binnenzak neemt. Ge ziet, dat kostte niet veel en is men er eenmaal mee bezig, dan is elke huisvrouw wel zoo vinding» rijk, dat ze alle lapjes weet te benutten. De volgende week hoop ik enkel eens over handwerken te schrijven. Nu wilde ik nog iets zeggen over 't lezen, een der meest geschikte bronnen van afleiding en bezigheid voor de jonge meisjes. Onnoodig zal 't wel zijn om te zeggen, dat we vooral nauwlettend hebben toe te zien, wat we lezen. Er is veel en goede lectuur, doch nog meer schadelijke, terwijl ook zooveel onschuldig lijkt, dat inderdaad zoo gevaarlijk is, vooral op dien leeftijk. 't Behoeft van uw meisje nog waarlijk geen opzet te zijn als ze een verkeerd boek leest, 't Was zoo aangeraden door vrien» dinnetjes en ze kon 't net te leen krijgen en ziedaar, ze is ergens aan bezig, dat heel niet voor haar deugt. Zie dus nauwlettend toe op al wat ze lezen. Er is dus genoeg te doen voor onze meisjes. Als ge zoo, zij 't liefst ongemerkt, leiding geeft, dan zal ze zich niet vervelen, waardoor droevig moeten ervaren de waarheid van de spreukDe ledigheid is des duivels oorkussen. Handwerken. Opzetten 10 steken. lste toer 1 st. afhalen 2 recht 3 X omslaan minderen, omsl. 1 recht. 2de toer recht, de omslagen breien als rechte steken. 3de toer 1 st. afh. 3 recht, 3 X omslaan minderen, omsl. 1 recht. 4de toer recht. 5de toer 1 st. afh. 4 recht, 3 X omsl. mind., omsl. 1 recht. 6de toer recht. 7de toer 1 st. afh. 5 recht, 3 X omsl. mind, omsl. 1 recht. 8ste toer recht. 9de toer 1 st. afh. 6 reeht, 3 X omsl. mind, omsl. 1 recht. 10de toer recht. 11de toer 1 st. afh. 7 recht, 3 X omsl. mind, omsl. 1 recht. 12 afkanten tot men 10 steken overhoudt, de naald recht uitbreien. Weer bij toer 1 beginnen. Mijn beste nichtjes en neefjes. Jullie brieven heb ik gelezen en beantwoorcl. 't Was een heele stapel Willen jullie er om denken dat je steeds, al raadsel je jaren lang mee, je voornamen, naam en leeftijd moet vermelden, want als je zoo'n groote familie hebt als ik in de krant kan je heusch niet altijd de voornamen en leeftijd percies onthou den. De Dirkslandsche neefjes en nichtjes moet ik nog de groeten doen van Leendert M. te Brouwershaven, die vroeger in Dirksland woonde. Maar hebben, jullie er om gedacht, dat er, alweer een maand voorbij is. De gelukkige prijswinner van de maand September is Leendert Groenendijk, te Dirksland Hij ontvangt aan onze winkel WILLEM TELL, de Zwitsersche Vrijheidsheld. Gefeliciteerd hoor jongen. Doe nu allen maar goed je best op de nieuwe raadsels. Je ziet ieder krijgt zoo eens een beurtje men een prijs. Dag kinderen gegroet van je TANTE TRUUS. Een handwerkje voor kleine meisjes. Als moeder wat kleine kluwen wol over heeft kunnen jullie die goed gebruiken, door een kussenovertrek voor vaders stoel te breien. Liefst zooveel kleuren als je maar vinden kunt. Zet op 100 steken op dikke naalden en ga dan maar al door recht breien. Een lange rechte lap. Maar de verschillende kleuren maken het aardig. Je moet b.v. telkens 10 of 15 toeren met een kleur en dan weer met een draad van een andere kleur aanhechten weer 10 of 15 toeren breien. Natuurlijk kun je een paar keer dezelfde kleur gebruiken. Denk er om steeds aanhechten aan den rand van 't breiwerk en aan denzelfden kant. Je zult eens zien hoe aardig die gebreide strepen staan. Jannetje V. te Den Bommel, 't Zijn nu al lange avonden hè? 'k Kan best begrijpen dat je 't zoo fijn vindt. Schrijf me maar lange brieven. Dat vind ik ook fijn. Je moet denken we zijn nu raadselfamilie en je familie heb je altijd wel wat te schrijven. Betje S. te Middelharnis. Je was op tijd met je brief hoor. Gelukkig dat je er om dacht, 'k Zou je niet graag gemist hebben. Cornelia R. te Den Bommel. Dat gaat zoo meisje, ieder zijn beurt eens. Wat zouden m'n andere nichtjes en neefjes boos op me worden als ik alle prijzen naar jou stuurde en 'k blijf graag goede vrienden met m'n krantenfamilie. Dat begrijp je. Dat is een gezellig clubje zeg met vier meisjes. Leendert M. te Brouwershaven. Welkom in ons hoekje Leen; Je bent een eind weg ver» huisd. Je vriendjes zal ik de groeten doen van je. De raadsels waren wel niet zoo heel erg moeilijk. Je zult 't wel vlugger leeren als je maar trouw blijft meedoen. En je schreef ook zoo'n langen brief. Je hebt best opgepast. Wees maar voozichtig want zoo'n duikeling in de moddersloot is gevaarlijk en ook niet erg frisch. Je kunt beter gaan zwemmen. Hoe is 't met je verkoudheid Marietje van den B. te Ouddorp.. Dank je vriendelijk hoor beste meid voor de mooie teekening die je er bij zond. Ik vind 't wel mooi gelukt. Gijsbertje M. te Sommelsdijk. Zoo'n dichter s' je toch 't Was werkelijk aardig zoo met die oplossingen. Is de jumper al af? In welke kleur is 't Heb je 't heelemaal alleen gedaan. Nellij B. te Dinteloord. Je bent een flinke meid dat je alles zoo alleen doet thuis, 'k Vind het heel aardig van je dat je toch mij nog zoo'n mooien brief schrijft. Heb je geen zusjes die je thuis kunnen helpen of ben je maar alleen als meisje Leendert G. te Dirksland. Een mooi gedicht was 't wat je mij stuurde, 'k Houd me voor andere gedichten van jou aanbevolen. Heb je 't druk op het land? Geertje O. te Oude Tonge. Daar kun je vast op aan hoor. Geheimen van mijn nichtjes of neefjes verklap ik nooit als ze me zeggen dat niemand 't weten mag. Maar je moet mij maar eens verklappen waar zooveel bramen staan. Ga je ze graag zoeken Nellie T. te Middelharnis. Had je zooveel schoolwerk? Wat moest je doen? Je bent een grappenmaakster om een dag van een heelen regel te schrijven. Abram F. te Oude Tonge. Wat spijt me dat, dat 'k 't te druk heb om naar jou te^keningen te komen kijken. Je hebt er al heel wat ge maakt. Je doet het zeker wel heel mooi dat kan ik aan den brief wel zien vooral die fiets is zoo aardig geteekend. Neeltje H. te Nieuwe Tonge. Ja zoo'n kleine jongen kan je haast heel uen dag wel bezig houden. Maar ik denk dat je heel stil voor je zelf toch blij ben dat je zoo je moeder kunt helpen. Want helpen als we dat met een blij hart doen is 't heerlijkste werk. Als je kleine broer begint te praten zal je wel eens moeten lachen om z'n grappig taaltje. M. C. W. te Middelharnis. Je voornamen voluit schrijven anders moet ik ook raadsels raden of je een jongen of een meisje ben. Je brief was keurig geschreven en dat nog geen acht ja r. Dirkje M. te Oude Tonge. 'k Verlang nu al naar je mooie teekening. Wat teeken je het liefst menschen of dieren, huizen of weilan» den met boomen Teekeningen en schilder» stukken zie ik o zoo graag. Willem P. te Melissant. Jij bent een flinke jongen dat je de moed met laat zakken maar weer ijverig meeraadselt. 'k Gaf ze ook graag allen een prijs maar je begrijpt dan moest ik wel een portemonnaie hebben als een bood» schappentasch. Rosa D. te Rotterdam. Over poosje komt er wel weer eens |een extra wedstrijd. Maar nu moet ik eerst eens uitrusten van al die brievendrukte met 't extra prijsraadsel. Als'k goed uitgerust ben zal ik wel weer wat nieuws verzinnen voor jullie. Doe je dan ook weer mee? Edith D. te Oude Tonge. 'k Was heusch nieuwsgierig naar jou brief, 'k Dacht wel dat je heel blij zou zijn. 't Was ook heel mooi. Corrie G. te Oude Tonge. Hoe moet ik 't nu doen. Zoo straks had ik een brief waarin stond dat de raadsels makkelijker waren en jij vindt ze moeilijker. Nou weet ik niet wat ik er van denken moet. 'k Denk dat je te veel bramen gezocht hebt en toen geen raadsels meer kon oplossen. Huib van G. te Oude Tonge. Wat een grap» ptg postpapier had jij zeg. 't Was toch zeker jou portret niet dat er op stond? Jacob van O. te Stellendam. Er was zeker geen nieuws in Stellendam dat er geen klein briefje voor me overschoot. Je hebt me slecht bedacht, 'k Zal om jou maar beter denken. Ik zal maar hopen op een volgende keer. Willem V. te Middelharnis. 'k Had gedacht van jou een gedrukt briefje te krijgen. Dat komt zeker nog. Moet je veel leeren voor school Ans H. te Herkingen. Aan die schuddende tafel heb je me toch nog een echten brief ge» schreven, 't N&as heel best te lezen. Doe je best maar voor de berijmde oplossingen. Zoo» iets vind ik altijd zoo fijn. Maar je moet me door de drukte nooit vergeten hoor. George T. te Hoofddorp. Wat zit jij een eind uit de buurt zeg. 'k Vind het best dat je meedoet Raadsels oplossen heb je zeker wel meer gedaan al was 't dan niet voor mij, 't was heel goed gedaan. Th; Jacoba G. K. te Stad aan 't Haringvliet Jam» mer datje 't niet met een in de winkel even gevraagd hebt. Daar hadden ze 't je graag gezegd hoe 't moet. Maar als je eens goed kijkt kun je 't zelf ook wel leeren. Daar heeft die Tante van je gelijk In Onbekende te Nieuwe Tonge. Dat raadsel was niet om op te lossen voor mij. Er stond in dien brief geen naam, voornaam of leeftijd. Wie ben je? G. v. d. W. te Middelharnis. Hoe is de voor» naam. Of moet ik die ook maar raden tot straf omdat ik jullie zooveel raadsels op geef. Als ik 't raad krijg ik dan van jou ook een prijs. Gerrit A. W. te Ooltgensplaat. 't Is wel ver» drietig dat er zoo weinig vooruitgang is jongen. Dat je soms naar huis verlangt kan ik me zoo goed beprijpen. Doch als 't hier't beste voor je is moet je er in berusten. Wie weet kind geeft de Heere op 't meest onverwachts als je hem er eerbiedig om vraagt beterschap. Van mij van harte 't beste toegewenscht hoor. Annie G. te Dirksland. Velkom bij ons. 't Ging heel goed voor den eersten keer. Annie M. te Fijnaart. Dat is aardig zeg dat je nichtje meedoet, 't Adres was in orde. Ver» tel me den volgenden keer maar eens wat van jullie dorp. Corrie K. te Ouddorp. Die tante van je heeft zeker een grapje willen maken. Je mag nog best mee doen. Lach je tante maar niet uit anders wordt ze boos en misschien nog wel op mij erbij. Adrirna J. M. B. te Achthuizen. Ook wel» kom in ons Jeugdhoekje, Herman de B. te Oude Tonge, Goed gedacht elk op z'n beurt wat. Als jullie eens met elkaar op portret gaat moet je er mij ook maar een sturen. Oplossingen dee raadsels zijn t 1. De morgenstond heeft goud in den mond Hond, ton, mier, dennen, dom, goud deeg fiets. 2. Delft, elft 3. Eg el, egel. De nienwe raadsels zyns 1. Welke aardrijkskundigen naam kunt ge uit deze letters maken. eaiinrokltg 2. Het is een lange tijd. Met m ervoor is 't een vogel. Met 1 ervoor een wild dier. Met z ervoor een bewoner van een onzer provincies. Met sn ervoor vinden alle kinderen het fijn. 3. Wie eet altijd rauwe kool? De oplossingen kunnen worden ingezonden tot Vrijdag 8 October. TANTE TRUUS.

Maas- en Scheldebode | 1926 | | pagina 4