SAIfDER KOPPENAAl m CÜERAL IE GIITBIEDEf) Firma ui. boekhoveu zoheh TROONREDE DAMASTPAPIER Gemeenteraad, Kerk en School. V er^aderingen. Vissctierij. V er koop insert Reclame-Mededeelingen. smaakt als room In uw midden verkeerend, leden van de Staten-Generaal, verheug ik mij, dat de toestand van ons volk in menig opzicht tot dankbaarheid stemt, al ont breken de schaduwen niet. Niet dan zeer geleidelijk voltrekt zich het economisch herstel. Inzinkingen blijven daarbij niet achterwege. Handel en nijverheid, evenals een deel der scheepvaart ondervinden nog steeds de onrust der tijden. De onstandvastige waarde der munteenheid in verschillen de landen, vertraagt de gezondmaking van het internationaal ruilverkeer. De land- en tuinbouw wordt in ver schillende van zijn takken bedreigd door ongewone, naar gehoopt mag worden, tijdelijke belemmeringen in den afzet van zijn producten elders. Er wordt met kracht naar gestreefd dit euvel een einde te doen nemen. Sedert ik de laatste maal in uw midden verkeerde is een ernstige be proeving over een deel van ons land gekomen. Een vriendelijke zonnestraal is in dit leed gevallen door de groote deelneming in het lot der slachtoffers, die zich in wijden kring in woord en daad heeft geopenbaard. Deze uiting van nationale saamhoorigheid heeft mij met dankbaarheid vervuld, evenzeer als de toewijding, zoowel van burgerzijde als door het personeel van land- en zeemacht, in de ure van het gevaar betoond. De financieele toestand van het land blijft voortdurend zorg eischen. Ver lichting van de lasten op de bevolking gelegd, is een onmisbare voorwaarde voor een duurzame verbetering van den economischen toestand en is slechts mogelijk bij een zuinig beheer. Op politiek gebied zal, in afwachting van het herstel van normale verhoudin gen, de lijn, in den loop van het ach terliggende zittingjaar uitgestippeld, blijven gevolgd. De betrekkingen welke wij met de andere mogendheden onderhouden zijn van den meest vriendschappelijkenaard. Het verheugt mij, dat de volkenbond, door de toetreding van Duitschland aan beteekenis heeft gewonnen. Met ver schillende mogendheden worden be sprekingen gevoerd over het sluiten van arbitrage en verzoeningsverdragen. Naast de, in den loop van dit jaar aangekondigde maatregelen en wets voorstellen, worden nog eenige andere voorbereid. Daartoe behooren voorzie ningen op het gebied der justitieele wetgeving, een wijziging van de pro vinciale wet, eene partiëele herziening van de wettelijke bepalingen op de forensen en eene wettelijke regeling van het handelsonderwijs. Voorstellen tot het wegnemen van enkele onnoodige beperkingen van de vrijheid op het gebied van het lager onderwijs zullen u binnenkort bereiken. Een wetsontwerp zal worden inge diend ten einde niet binnen het rijk wonende Nederlanders, die daarvoor in aanmerking komen, naar billijke regelen te doen bijdragen in de inkomsten vermogens en verdedigingsbelastingen en de nalatenschappen van dezelfde personen te betreken in de successie belasting. Tot bevordering van het behoud van natuurschoon, zal u een voorstel worden aangeboden, om zekere fiscale verzach tingen te verbinden aan eene vrijwillige beperking van het beschikkingsrecht over bepaalde landelijke eigendommen. Voorstellen zullen worden gedaan tot wijziging en aanvulling onzer sociale wetgeving, ten einde te geraken tot ratificatie van sommige ontwerpverdra gen der internationale organisatie van den arbeid. Invoering der ziektewet ligt in het voornemen, nadat deze gewijzigd zal zijn, in het bijzonder in dien zin dat AUTO-VERHUURDER TELEF. 24, NIEUWE TONGE NIEUW E NIEUW! IN PLAATS VAN TAFELLAKENS Speciaal voor Restaurants, - Bruiloften en Partijen - Boekhand»! - SommtladP F. C. UAH ECHf complete Ai G. De, ook in dit gebiedsdeel ter hand genomen welvaartspolitiek, zal krachtig worden voortgezet, inzonderheid ten bate van de inheemsche bevolking. De te verwachten opening van een derde inrichting van hooger onderwijs, de medische hoogeschool te Batavia, zal van groot belang blijken voor de geestelijke ontwikkeling van Indië. Suriname eischt nog steeds de bij zondere aandacht der regeering, al is eenige verbetering in den economischen toestand van dat gewest te bespeuren. In Curasao blijft die toestand gunstig. Moge Gods milde zegen op uwen arbeid rusten! Ik verklaar de gewone zitting der Staten-Generaal geopend. De Troonrede. SCKILPEM Plaatselijk NIesiws». Van onze adverteerders. 40 cent per regel en broeira" prijs, o Let Prachtig ges SCHILDER MOQUETT NENKAST1 KASTEN, L KAPSTOKK VOETKUSS1 aandacht, da en fauteuils feerd worden. Een rijken inhoud kan de Troonrede, waar' in het programma van dit Kabinet ontwikkeld wordt, niet worden ontzegd. In vergelijking met vroegere troonredes, mag zij zich in on» wone lengte verheugen. De toon die ten aanzien van de land» en tuinbouw paragraaf wordt aangeslagen, klinkt somberder dan die des vorigen jaars Toen heette hetde toestand van land» en tuinbouw geeft in menig opzicht reden tot voldoening, al zijn de vooruitzichten voor de naaste toe« komst niet geheel zonder schaduwen. Thans moest er op gewezen worden dat de onstand» vastigheid van de buiteDlandsche waarde der munt eenheid zich op onzen land» en tuin» bouw wreekt, daar het afzetgebied ongewone belemmeringen ondervindt. Mochten wij een jaar terug reeds constatee» ren dat het «gevaar van de ontwrichting van 's lands geldmiddelen als afgewend kon wor» beschouwd», met name België en Frankrijk zuchten momenteel onder den grooten last der inflatie. En nu moge thans de klacht beluisterd wor» den dat de financieele toestand zorgelijk blijft bet is toch een zorg van gansch anderen aard, dan onze zuider buren drukt. Bij ons bepaalt zich de zorg tot de verlichting der lasten die op het volk drukken. Daarop wijst ook de Troonrede. Voorts maakt zij oppervlakkig den indruk van grooten legeslatieven arbeid in uitzicht te stellen. Bij nadere beschouwing blijkt echter dat, hetgeen de Troonrede belooft zich hoofd» zakelijk bepaald tot verbetering van bestaande wettelijke bepalingen. Hier wordt wat ge» schaafd en besnoeid, daar wordt iets bijgedaan elders iets verzacht enz. Zoo, op het gebied der justieele en provinciale wetgeving, de be» lastingen en het onderwijs. Idem op het ge» bied der sociale wetgeving. De clausule over de ziektewet is een herhaling van wat de Troonrede 1925 er over gaf. Wanneer zal deze lijdensweg eindigen, en de ziektewet tenslotte toch eens in het staatsblad verschijnen Van bizondere lengte is de paragraaf over Ned. Indië. In het a.s. v< orjaar zal de wet op de Indi» sche Staatsregeling, die ingevolge de Grond wetsherziening 1922, het Indische Regeerings» reglement vervangen moet in werking treden. Indië ontvaDgi daarmede zelfstandigheid in inwendige aangelegenheden. Het zwaartepunt van bestuur en wetgeving wordt verlegd van het Bmnenhof naar Buitenzorg. Veel licht wordt ons voorts niet verstrekt Hoe het politieke leven zich ontwikkelen zal ligt in het duister. De Troonrede geeft meer den indruk dat het Kabinet zich opportunis» tisch bij deze ontwikkeling zal aansluiten dan dat het met vaste hand een principieele lijn uitstippelt waarlangs het zich bewegen wil. Trouwens, de oorsprong, samenstelling en het karakter van dit kabinet kan moeilijk iets anders doen verwachten. «Zoo voor bestuur als wetgeving bin ft hand» having van de christelijke grondslagen van ons volksleven richtsnoer». Deze toon, die bij ons Calvinistisch volk, uit het Kabinet«Colijn zoo weldadig aandeed, wordt thans gemist. Dat dit Kabinet dezen principieelen toonaard wel in zijn bestuur en wetgeving zal aanslaan, valt niet te verwachten. Vrucht van de droeve verdeeldheid onder ons christenvolk I VERGADERING van den Raad der gemeente STAD AAN 'T HARING» VLIET op Donderdag 16 Sept 1926 des nam 6 30 uur. Aanwezig met den Voorzitter alle leden, met uitzondering van dhr. A. Koppenaal, die zonder kennisgeving afwezig is. De Voorzitter opent de vergadering met gebed, waarna de notulen worden voorgelezen en onveranderd goedgekeurd. De VOORZITTERAlvorens onze agenda af te werken zij het mij vergund, ons oudste raadslid, de heer Elvé in deze openbare raads» vergadering van ganscher harte te feliciteeren met het groote voorrecht dat God hem vijftig jaren het huwelijksgenot met zijn nog krasse echtgenoote doet beleven. Namens de ge» heele raad, mijnheer Elvé, wensch ik U geluk met dit groote voorrecht. Als gij terugblikt naar de jaren die achter U liggen, hebt gij overvloediglijk stof om den Heere te danken voor al Zijne weldaden, ja, als gij terugblikt, dan weent uw hart over het verlies van ge» liefde panden, maar ook zal de danktoon ze» ker niet ontbreken, als gij bet vele goede moogt opmerken, dat God u in den loop der jaren beeft ges honken. De Raad heeft gemeend dat dit feit niet onop emerkt voorbij mocht gaan. Hij wil u een klein bewijs van zijn waardeering en hoog» achting doen toekomen. Mag k daartoe deze beide doosjes overhandigen, waarvan de in» houd voor U en Uw vrouw bestemd is. Mijnheer Elvé, vervulle God Uw levens» avond met Zijn licht. Hij schenke U en Uw echthenoote Zijn onmisbaren zegen. De heer ELVÉ dankt den Voorzitter voor de vriendelijke woorden tot hem gesproken en den geheelen Raad voor het mooie ge» schenk dat hij ontving. Een bedrijtsoverzicht der gasfabriek over de maanden Mei—Juni 1926 wordt voor ken» nisgeving aangenomen. Besloten wordt een geldleening aan te gaan groot f 1200,—, rente 5 af 'e lossen in 15 jaar, wegens uitbreiding gasfabriek en buizen» net. Op voorstel van dhr. Braber Bzn. wordt besloten de straten niet meer te laten schuren. WaterleidiDgTer vergadering waren mede aanwezig Prof. Visser en de heer Scheepe, van de Prov. Griffie. De VOORZITTER deelt mede, dat bij de leden de vrees bestaat, dat in droge tijden, wanneer diepduinwater moet worden opge» pompt, het water spoedig zal verzouten. Prof. VISSER geeft hierna een duidelijke uiteenzetting, hoe de waterwinning wordt gere» geld, n 1. door een draineeringskanaal van 1 K.M. lengte, wat voor het gebruik gedurende de eerste 15 jaren ruim voldoende is, en mocht dan blijken, dat het het gebruik zoo is toe» genomen, dan kan dit kanaal worden verlenet. Alleen in een zeer droge zomer moet misschien gebruik worden gemaakt van diepduinwater, maar de hoeveelheid zoet water, die daar ver» zameld is, is zoo enorm groot, dat er absoluut geen bezwaar voor verzouting behoeft te be» staan. De heer ELVÉ vraagt of de leiding gratis binnensbuis wordt aangebracht, waarop de Prof. meedeelt, dat het in de bedoeling ligt, om de aansluiting aan te moedigen, dat de huizen die het eerste jaar aansluiten, gratis binnenleiding krijgen. Aangezien niemand iets meer te vragen had, werd tot stemming overgegaan en met alge» meene stemmen besloten tot het aangaan van een gemeenschappelijke regeling met de overige gemeenten van dit eiland tot oprichting van een waterleidingsbedrijf. Tot lid der Commissie wordt met 4 tegen 2 stemmen benoemd de heer L. Braber Jzn. Niets meer te behandelen zijnde sluit de Voorzitter de vergadering. SOMMKLSDIJK. Op de weekmarkt van vorige week Woensdag waren 11 runderen en 14 biggen aangevoerd. Bij het vee van een tweetal landbouwers is het mond» en klauwzeer geconstateerd. De echtgenoote van M N had het on» geluk te vallen en haar pols te breken. Maandag 11. werden de eerste suikerbie» ten voor deze campagne aan de haven aan» gevoerd door den koopman L D. Kastelein, voor de suikerbietenfabriek Rosendaal Voor de cichorei'drogerij alhier zijn een tweetal schepen met gietcokes gearriveerd. Vorige week werden uit deze gemeente verscheept pl m. 1900 H.L uien, pl.m. 1600 H L. aardappelen en pl m. 350 H.L paarde» peen Deze week zal langs de huizen dezer gemeente de Uniecollecte worden gehouden voor de school met den Bijbel, alhier. Wij verwijzen onze lezers nogmaals naar de advertentie aangaande de cursus stenografie en machineschrijven. Naar wij vernemen zul» len enkele leerlingen zich nog kunnen aan» sluiten. MIDDELHARNIS. Gevonden een fiets» pomp, gedeponeerd bij L. Wesdijk, en een vulpen, bij E. v. d Nieuwendijk. Zaterdagmorgen reed de heer Hobbel met zijn vrachtauto op den Westdijk een zonnescherm stuk van den heer Joh. Bakker. De schade werd door hem vergoed. Alhier komen enkele gevallen van be» smettelijke ziekte Roodvok voor. Na eenige maanden bij hun familie te hebben doorgebracht, vertrekt de heer R. Gouswaard met zijn gezin Woensdag met het S.S. slnsulinde» naar Ned. Oost»lndië en de heer M. v. Strien met zijn gezin vertrekt Woensdag naar Noord»Amerika. D. v. d. Slik heeft een woonhuis, staande aan de Kaaidreef, onderhands gekocht van Mej. C. v. d. Meijde. DEN BOMMEL. Het mond» en klauwzeer onder deze gemeente neemt gestadig toe. Bij publicatie wordt bekend gemaakt, aan diegenen, die voor de lichting van het volgend jaar tot gewoon dienstplichtige zijn of worden bestemd, dat vrijstelling wegens kostwinnerschap of persoonlijke onmisbaar» heid in het algemeen moet worden aangevraagd omstreeks drie maanden voor de inlijving. Vorige week werden vervoerd 4008 H L. aardappelen en 1452 H.L. uien. OOLTGEN^PLAAT. Woensdag werd in Hotel Moeiker met aanvankelijk 12 leden op» gericht de Gymnastiekvereniging D.O.V.D.I S. Het bestuur werd als volgt gekozenA. van den Heuvel, voorzitter, I. Mons, secretaris, L. Holleman, penningmeester en G. Wielaard algemeen adjunct De leden betalen f 2,50 inleggeld en een wekelijksche contributie van f 0,15. Na vaststelling van de statuten en het huishoudelijk reglement werd besloten aan het gemeentebestuur te verzoeken om de oefe» ningen te mogen houden in een der lokalen van de Bewaarschool. Verder zal de vereeni» ging zich aansluiten bij het Ned. Gymnastiek» verbond te Amsterdam. Men kan ook begun» stiger van de vereeniging worden tegen be» taling van f 1,— per jaar. In de week van 4—9 October zal in deze gemeente langs de huizen gecollecteerd worden voor het Nederlan'dsche Roode Kruis In den aanstaanden winter zal bij genoeg» zame deelneming onder leiding van de dames J. A. van Deelen en A. F Roijen, wederom een cursus gegeven worden in nuttige hand» werken, ook fraaie handwerken voor meisjes die zich daartoe aanmelden. De 18 jarige P. Crezee kwam zoodanig met zijn linkerarm in een hooivork te vallen, dat de arm door Dr. Entdz verbonden moest worden. OUDE TONGE. Bij de landbouwster de Wed. W. H. is mond» en klauwzeer onder het vee uitgebroken. C. S. kreeg door een wondje aan zijn hand bloedvergiftiging, zoodat geneeskundige hulp noodzakelijk was. De prijzen der veldvruchten zijn als volgt: uien f 1,25 tot f 1,50 cn aardappelen f 2,50. NIEUWE TONGE. J.l. week werden van hier vervoerd2000 balen uien en 169 balen peen. J.l. Woensdag en Dondeidag ziin met de Flakkeesche ziekenauto een viertal per» sonen naar Rotterdam vervoerd, teneinde al» daar een operatie te ondergaan. De heer I. Mosselman, alhier heeft een tweetal woningen aangekochi, staande te Mid» delharnis. Het vee van den landbouwer A. K., al. hier, is aangetast door mond» en klauwzeer< DIRKSLAND. Op de beurs alhier be» steedde men voor aardappelen (eigenheimers) f 2,50, voor koepeen f 1,— en voor uien f 1,35 per H.L. De prijs van de tarwe was 14 en 15 cent en van de erwten van 24 tot 29 ct. per K.G Voor de lichting 1927 zijn als gewone dienstplichtigen bestemdC. Jongejan, F Klink, J. Melissant, L. W. de Ruiter en L. van Prooyen. Vrijgeloot zijn dus A. Vroegindeweij en J. de Wachter. HERRINGEN. Van den landbouwer E. Struijk stierf vorige week een beste melkkoe. Het vleesch is voor de consumptie afgekeurd n vernietigd. Als een bewijs, hoezeer men op 't oogen» blik om werkkrachten in den landbouw ver» legen zit, diene dat vorige week per omroeper kinderen boven 10 jaar werden gevraagd om aardappelen en uien te helpen rapen. Achter de woning van den heer J. Buth wordt een gedeelte slik aan het water ontrukt Men is thans begonnen een groot gedeelte droog te maken. Een groote vergaderplaats van vuil verdwijnt daardoor. Met de plannen voor Electrisch licht schijnt het op 't oogenblik niet erg te vlotten. We hopen echter dat we, vooral wat straat» verlichting betreft, de laatste winter aan de' petroleum gebonden zijn. MELISSANT. Van de lichting 1927 zijn de volgende personen als gewoon dienslplich» tige aangewezenL. W. Mijnders, A. v d. Spaan, L. van Oudenaren, J. C. Tieleman en P. M. Zoon. De prijs van de roomboter is in deze gemeente verhoogt met 5 cent en gebracht op f 1,20 p-r '/3 K.G Heden Maandag is men alhier begonnen met de levering van suikerbieten voor de fa» briek te Rozendaal. STELLENDAM. Zaterdagmiddag had J. L. van Oostenbrugge het ongeluk met de fiets onder een span paarden van C. Gebuis terecht te komen met het gevolg dat hij zich zooda» nig bezeerde dat hij per brancard naar den geneeskundige moest worden gebracht. Deze constateerde dat de wagen over zijn borstkas was gereden, en daarbij een paar ribben waren gebroken en het sleutelbeen was gekwetst. De jongen maakt het thans goed. Door vernieuwing van de heul aan 't begin der Voorstraat is het verkeer daarheen gestremd, een en ander tot verbetering der uitwatering van de Generale Dijkagie Met de aanleg van trottoirs aan de beide zijden der Voorstraat is reeds een begin ge» maakt. Deze straat krijgt daardoor een beter aanzien en het is een flinke verbetering. Van de dienstplichtigen der lichting 1927 zijn aangewezen tot gewoon dienstplichtige D. Boshoven, M. Gebuis, G, van Lenten, M. van Lenten, H. van Oostenbrugge, W. van Seters, J. van Soest en tot buitengewoon dienstplichtige J. de Blok, P. W. R. Blokland, P Breeder veld, A. de Jager, H. Keijzer,. F Klink, H. Klink, M Klink, P. Klink, J. Mas» tenbroek, G. van Oostenbrugge, A. C Sager, J. Troost en J. M. v. d. Vlugt. OUDDORP. De 85»jarige wed. J. H. was in deze dagen nog behulpzaam bij den aard» appelenoogst. De cichoreifabrieken zullen in deze of de volgende week met het drogen der wortelen beginnen. Het was Zaterdag den geheelen dag zeer druk met het vervoeren naar de haven en het laden in drie motorschepen van 3000 balen uien A.s. Woensdag des nam. te 3 uren be» staat er gelegenheid ten huize van den ge» neesheer tot kostelooze vaccinatie. De Bijz. Vrijw Landstorm wenscht a s. Zaterdag van 5 tot 7 uren schietoefening te houden. Na afloop zullen, zoo geen verhin» dering tusschen beide komt, de prijzen uit» ereikt worden, op den landdag gewonnen. Van C. P. heeft een beste geit zich op» gehangen. Het dier was zeker 50 gulden waard. En van C. T. is door honden een beste geit vermoord, die een waarde vertegenwoordigde van 30 gulden. De ledigstaande villa, achter de Broeksteê, vroeger bewoond door den heer de Gast, is in eigendom overgegaan aan den heer Bree» snee, die lange jaren geneesheer te Sommelsdijk is geweest. f De heer Joh. Tanis is periodiek aftre» dend als Bestuurslid der N.V. Beurtveer »Ouddorp«. f Het zoontje van P. H. dat op een fiets kwam aangereden, is door een motorrijwiel aangereden en zoodanig dat de fiets gedeeltelijk vernield werd. De jongen zelf bleef wonderlijk ongedeerd. JUBILÉ Fa. C. LAP. Heeren- en Kinderkleedingmagazijnen, Hoogstraat 42, Rosestraat 52, Rotterdam. Dinsdag j.l. was het 25 jaar geleden, dat de Fa. C. LAP haar Heeren» en Kinderkleeding» magazijn op de Hoogstraat 42 vestigde. Door een helder beleid en groote activiteit heeft de heer Lap voortdurend zijn zaken uit kunnen breiden. Na diverse verbouwingen in den loop der jaren, werd in 1922 het royale pand ge» plaatst, dat aan alle eischen voldoet. Met den heer Lap herdacht ook de heer F. v. Heijningen, chef van 't filiaal aan de Rosestraat 52, den dag, dat hij voor 25 jaar in dienst der firma trad. In den loop van den dag mocht de fa. tal van sympathie betuigen ontvangen in den vorm van schitterende bloemstukken en alras was dan ook het zoo ruim gesorteerde Heeren» en Kinderkleeding»Magazijn in een waar bloemhof herschapen. Gedurende de jubileum»periode biedt de firma aan iederen kooper prachtige geschenken aan, zooals Marmeren Pendules, Armband» horloges, enz. enz. Een kijkje in de Magazijnen van de fa. Lap is de moeite waard. Niemand verzuime zich, dat voorbij te laten gaan. SOMMELSDIJK.** Deze week zullen de calechisaties der schoolkinderen weder een aanvang nemen en wel Woensdag v.m. 10—11 uur voor de jongens en van 11—12 uur voor de meisjes. MIDDELHARN.'S. Ouders, die Zondag hun kinderen het sacrament van den Heiligen Doop wenschen te laten bedienen in de Ned. Herv. Kerk, moeten hiervan aangifte doen Vrijdag» avond 7,30 uur in de consistoriekamer. De collecte, welke gehouden is in de Geref. Kerk voor het Prov. Ger. Weeshuis, heeft opgebracht de som van f 164,93. L.l. Zondag werden er in de Geref. kerk 2 bankbiljetten van f 10,— voor de armen gecollecteerd. DIRKSLAND. Zondagmiddag 2 uur zal in de Ned. Herv. Kerk alhier doopsbediening worden gehouden door Ds. den Oudsten van Middelharnis, de aangifte zal as. Zaterdag» avond moeten plaats hebben. Ds. A. de Blois heeft bedankt voor het beroep naar de Geref. Gem. te Leiden. De collecte ten bate van de em. predi» kanten en predikantsweduwen, Zondag 19 Sept. j.l. bij de Geref. Gem. gehouden, heeft opgebracht de som van f 258,—. HERRINGEN. D.V. zal Woensdag 22 Sept. des avonds half zeven (O.T.) voor de Herv. Gem. alhier optreden dhr. A. H. van Ieperen, godsdienstonderwijzer te Oosterwijk bij Leer» dam. Alsdan zal er een 4e collecte gehouden worden tot dekking der onkosten. OUDDORP. Op de Chr. School is, dit jaar voor het eerst, een herfstvacantie ingevoerd, om daardoor het gewettigde verzuim voor landarbeid onnoodig te doen worden. De heer Tiggelman, hoofd der O. School op het dorp, is met algem. st gekozen als secretaris der Commissie tot Wering van Schoolverzuim. Als onderwijzer aan de Chr. School is benoemd dhr. J. Kleyn, thans te Lage Vuursche. OUDE TONGE. Vergadering van den Raad alhier, op Don» derdag a.s., des v.m, 10 uur. STELLENDAM. De garnalenvisschers hebben de vorige week gedurende 4 k 5 dagen gevischt en daarbij gemiddeld 60 K.G. garnalen per dag en per vaartuig. OUDDORP. Door de visschers werden in de vorige week gevangen van 150 tot 300 kilo garnalen per vaartuig. Woensdag 22 September te Stellendam in het Logement Mijnders, bij inzet en Woens» dag 29 September te Stellendam in het Loge» ment Kaashoek, bij afslag, telkens des namid» dags 3 uur (Zomertijd) van 9<08»80 H.A. of 19 Gem. 237 R. V. M. bouwland te Stellen» dam, ten Zuid Westen van en aan den Lange» weg, uitmakende kavel 17 van denEendrachts» polder, kadastraal bekend in Sectie B nos. 277, 278, 281, 282, 1503, 1504, 1505 en 1506, tot blootschoof 1926 in pacht bij de Gebroeders Kreeft, in 8 perceelen, combinatiën en massa. De perceelen zijn blootschoof 1926 door de koopers in gebruik te aanvaarden. Notarissen EIKENDAL en VAN GENDT te 's.Gravenhage en VAN DEN BERG te Goedereede. Op Donderdag 23 September 1926 n.m. 1,30 uur (z.t.) te Dirksland ter herberge van H. v. d. Doel veiling en op Donderdag 30 Sep» tember 1926 n.m. 1.30 uur (z.t.) te Dirksland ter herberge van J. Keuvelaar afslag van 3.52.10 H.A. 7 gem. 200 R. (V. M.) bouwland te Dirksland, in polder Dirksland, nabij den Blindenweg, Kad. Sectie C No. 197 in 3 per» cetlen en combinatie, in huur geweest bij den heer P. Kaslander Jz. Dadelijk te aanvaarden Notarissen Mr. TH. SNELLEN te UtrechAi en L. VAN DER SLUIJS «e Dirksland. Na afloop van bovenstaande verkooping op dezelfde datums en terzelfder plaatse vei» ling en afslag van 101.80 H.A., 2 gem. 65 R (V. M.) bouwland te Dirksland in polder Dirksland nabij den Philipshoofjesweg Kad. Sectie B no. 2039 in één perceel. Dadelijk te aanvaarden. Ten verzoeke van den heer P. L. v. d. Wekke Adrzn. Notaris VAN DER SLUYS. Zaterdag 25 September, bij inzet en Zaterdag 2 October bij afslag, telkens des avonds 6 uur (zomertijd) te Ouddorp in het Logement Akers» hoek, A. ten verzoeke van de erven W. Akers» ho k Pz. van 1, Een huis met schuur, erf en tuin te Ouddorp, aan de Weststraat, Kad. Sectie E no. 2670, groot 6.46 aren, dadelijk te aanvaarden. 2. Een hectare 48 aren of 3 G. 67 R. V. M. bouwland te Ouddorp, in den Zuidhoek, polder West Nieuwland, kad. Sectie A no. 367, in 2 koopen en massa ver» huurd tot blootschoof 1926 aan Klaas Tanis K.Kz. en Poulus Tanis Wz. en daarna tot 11 Nov. 1934 aan Klaas Tanis K.Kz. i f 409.H' per jaar. 3. Een perceel bouwland te Ouddorp in het Oudeland, aan Kommersweg, kad. Sectie E no. 857, groot 85.90, aren of 1 G. 261 R. V. M. verhuurd tot 11 Nov. 1934 aan Klaas Mastenbroek C.Jz a f 163.58 per jaar. 4. Een perceel bouwland te Ouddorp in het oude Nieuwland, op de Enden, kad.'Sectie B no. 447, groot 51 80 aren of 1 G 38'/3 R. V. M., verhuurd tot 11 Nov. 1930 aan Jocob Klijn Mz. a f 60 per jaar. 5. Een perceel bouwland te Goedetecde, in Nieuw Westerloo in Schel» hoek, kad. Sectie B no. 401, groot 81.60 aren of 1 G. 233 R. V. M. verhuurd tot 11 Nov. 1934 aan Eeuwit Sanifort Pz. a f 209 12 per jaar. 6. Een perceel bouwland te Goedereede in den Piaspolder, kad. Sectie B rio. 309, groot 43.10 aren of 281Va R. V. M. verhuurd tot 11 Nov. 1930 aan Weduwe Poulus Grinwis a f 157.18 per jaar. 7. Een 52ste gedeelte in de z.g. Middelduinen onder Ouddorp, geheel kadastraal bekend Sectie B. no. 373, 466,491, 834, 1172 en 1173, groot 120.36.80. H.A. B. t»n verzoeke van de erven Arie de Kluiver van Een huis met schuur en tuin te Oudorp nabij het dorp, kad. Sectie E nos. 1204 en 2254 groot 10.80 aren of 70'/3 R. V. M. in 2 per» ceelen en massa, dadelijk te aanvaarden. C. ten verzoeke van den heer Cornelis Mastenbroek Jaczbszoon te® Ouddorp van een aandeel in de Coöperatieve vereeniging Coöp. Cichorei» drogerij «Onverwacht» te Ouddorp, met alle aan het lidmaatschap dier vereeniging over 1926/27 en vervolgens verbonden rechten en verplichtingen. Notaris VAN DEN BERG. Op Woesdag 22 September 1926 des namid» dags ten 6 ure (zomertijd) te Nieuwe Tonge aan het tramstation van een partij planken, deuren, hekken, schroten, palen enz. Deurwaarder GROENENDIJK. Verkoop van Timmerhout op Donderdag 23 September 1926, v.m. 10 uur aan de Kaai te BattenoordVrijdag 24 September v.m. 10 uur aan de Kaai te Oude Tonge. Beide dagen oude tijd. Notaris VAN ISPELEN. Vrijdag 24 September, des voormiddags 10 uur zomertijd, na aankomst de tram, bij de schuur van den verkooper aan den Oudeland» sche Langeweg, bij de Westduinen te Ouddorp, vaneen bruin ruin paard oud 12 jaar, 2'/j jarige vaars, 17 Februari 1926 beloopen. Land» bouwgereedschappen, mestput enz. ten verzoe» ke van den Heer Maarten Mastenbroek Cz. Notaris VAN DEN BERG. Op Woensdag 29 September 1926 bij veiling en op Woensdag 6 October bij afslag, beide dagen 's avonds 7 uur, te Middelharnis in Hotel Meijer, van een groot pakhuis, voor alle doeleinden geschikt, met stalling, berg» plaats en open grond te Middelharnis aan de

Maas- en Scheldebode | 1926 | | pagina 2