V ergaderingen. Visscherij. Gemengd Nieuws, Marktberichten» Burgerlijke Stand Verkoopsomen vele en vreeselijke calamiteiten tegelijk getrof» fen, zich trachtte schadeloos te stellen, door den rampzaligen coiffeur, die de oorzaak van al deze onheilen was, een proces aan te doen Zij eischte daarom kort en goed van den ongelukkigen, onhandigen kapper een schade» vergoeding van, in Hollandsche munt uitge» drukt, 3500 gulden. Den uitslag van het proces zien we met belangstelling tegemoet. NIEUWE TONGE. Vergadering van den Gemeenteraad op Don» derdag 16 September a s. des voorm. 11,30 uur (zomertijd). MELISSANT. Door den burgemeester dezer gemeente is een openbare vergadering van den Raad belegd tegen Donderdag 16 September des namiddags 3,30 uur (O.T.) OUDDORP. De visschers vingen in de vorige week van 300 tot 500 kilo garnalen per vaartuigin de stallen één zalm. SOMMELSDIJK. Geboren: Marinus, z. v. Jan Pieter Corne» lis van Zielst en Helena Maria Marina de Kloe; Willem, z. v. Hendrik van der Linde en Elizabeth Bakelaar. Gehuwd Cornelis Schotman, 32 j te Rot» terdam, en Lena van Es, 22 j., alhier. OOLTGENSPLAAT. Jacobus Elizabeth Josephus z. v. Jacobus J, Campfens en Maria A. Boets Maria Jacoba, d. v. Mariinus Stam en van Pieterneila C. Vermaal; Lena Johanna d. v. Elza de Ruiter en van Jannetje van OostendePetronelia Josepha Maria d. v. Petrus Jacobs en van Maria P. van de Wijngaard Jacobus Adriacus z. v. Theodoris A. de Waai en van Johanna M. van DravikElizabeth d. v. Theodorius A de Waal en van Johanna M. van Dravik; Jacob z, v. Willem de Bonte en van Abra RaapAdriaantje Gornelia d, v. Pieter van Kempen en van Neeltje L. DorsmanNeeltje d. v. Cornells van Dam en van Maartje Osse» weijer. Overleden: Dingena van Eek, oud51 jaren echtgenoote van Gerrit DuimIzak Leijdens, oud 9 maanden, z. v. Johannis de Vos en van Pieterneila de VosAdriana Verkerke, oud 63 jaren, echtgenoote vanTeunisRemus. NIEUWE TONGE. GetrouwdDingeman van Es, j.m. 21 j., en Pleuntje Holleman, j.d. 19 j., beiden al» hier. DIRKSLAND. OndertrouwdA. J. Schaaf, j.m. 30 j., en en J. P. A. Knops, j.d. 28 j.A. P. Buth, j.m. 34 j., en A. Vis, j.d. 20 j. MELISSANT. Geboren: Corrie, d. v. M. P. van Ast en L. NoteboomJacob, z. v. Th. v. d. Spaan en B. BothChristina, d. v. A. MansenJ.J. Dambiuiu. Overleden: J. Hogchem, 85 j., eehtgn. van P. Soldaat. BIJ DE KONINGIN OP VISITIE. ^Mevrouw, weet U soms ook een pompje Ze hadden geen school en waren in de duinen bij het Pompstation gaan bramen zoe» ken, schrijft de Haagsche Courant. Maar zoon heelen middag dwalen door het zand, daar wordt je moe van en dat verwekt dorst. Dus liepen ze (de helden vén het verhaal zijn twee jongetjes van circa 12 jaar) in de richting van «den Ruigen Hoek», het landhuis van de Koningin en ze waren al voorbij het groene huisje, toen ze ineens een rijtuig zagen, met twee dames erin. Misschien zouden die wel weten, waar er drinkwater was. Kordaat stap'e een der jongens op het rijtuig af Mevrouw, weet U soms ook een pompje We hebben zoo'n dorst 1 Mevrouw keek de jeugdige bramenzoekers eens aan wenkte toen. Een meneer kwam aanioopen, praatte even met de mevrouw en zei toen, dat ze maar even mee moesten gaan. Zoo kwamen ze op «den Ruigen Hoek®, waar spoedig hun dorst gelescht was. Maar de ge» schiedenis was nog niet uit. Ze moesten hun namen opgeven en kregen de bootschap mee, dat ze 's avonds nog eens terug moesten ko» men ze zouden dan gehaald worden en Inderdaad, ze werden 's avonds gehaald en in hun padvinderspak waren ze de gast vanu begrijpt welde Koningin. Ze werden onthaald op allerlei lekkers, ze kregen limonade en chocolade en hun d2g was volmaakt gelukkig, toen deKoningin.de Prins en de Prinses een praatje kwamen maken (want toen begrepen ze wel, dat die mevrouw geen gewone mevrouw, maar de Koningin in eigen persoon was, en was 't niet moeilijk om ook den Prins en de Prinses te herkennen). Pin toen ze al het lekkers, dat bun vooigezet was, opgesmikkeld hadden en het groote ge» wicht van hun situatie langzamerhand in hun breinen was doorgedrongentoen wer den ze weer thuisgebracht en ze zullen 's nachts ongetwijfeld gedroomd hebben van die lieve mevrouw, die zoo heerlijk tracteerde en die Koningin Wilhelmina heette. Een vondst. Bij het afbreken van de oude Schalwijker. brug te Haarlem heeft men een grooten sleu. tel gevonden, die vermoedelijk afkomstig is van de oude Schalwijkerpoort, die daar om» streeks 1420 gebouwd en in 1866 afgebroken is. De sleutel is van gesmeed ijzer en is goed gaal gebleven. Hij weegt ongeveer één K.G. Water spelt ongeluk 1 De teil als casus belli. De tuinder v. N. heeft een zolderkamertje gehuurd in een pand aan den Nieuwen Crcos» wijkschen weg te Rotterdam, van zekeren M., ate met zijn huishoudster en zijn dochter, de tweede verdieping van dat pand bewoont. ue huishoudster kreeg het verleden week peens in haar hoofd de wasch te doen op «en zolder.overloop, hoewel zij daar voorheen thu' ni?01t Sewasschen had. Toen de tuinder ls kwam, maakte hij er aanmerking op pat, de huishoudster met haar teil hem den weg versperde De huishoudster was de meening toegedaan, dat zij over den overloop vrijelijk mocht beschikken. Het eene woord haalde het andere uit en we'dra stond de tuinder aan het eene oor van den teil te trekken en de huishoudster aan het andere. Nu eens ging de teil in de richting van de trap, dan weer naar de huishoudster een paar passen, totdat opeens voor haar versterkingstroepen kwamen opdagen M. en zijn dochter. Maar al trokken zij nu ook met zijn drieën aan éénen kant, de tuinder gaf geen kamp en trok uit alle macht. Plotseling liet het drietal los en de tuinder plofte ruggelings zijn kamer in. De teil met water en waschgoed vloog over hem heen Nog voor hij weer goed en wel op de been gekrabbeld was, zaten M., de huishoud» ster en de dochter al boven op hem en in een oogwenk tijds was hij over zijn eigen tafel, met een compleet theeservies erop, heengewerkt. Maar nog gaf de tuinder het niet op. Voor En foto van den leerling»machinist Van Et» tikhoven, het vierde slachtoffer van den Spoorwegramp. de anderen er op bedacht waren, was hij op handen en voeten onder de tafel doorgekropen, had hij een of ander wapen gepakt en hier» mede ranselde hij op zijn tegenpartij los. Het gevolg was, dat M. een paar ernstige hoofd» wonden kreeg en de tuinder wegens mishan» deling opgesloten werd. Over den aard van het wapen zijn de mee» ningen verdeeld. De tuinder houdt vol, dat hij met een ijzeren gordijnrol geslagen heeft. Ten bewijze hiervan heeft hij de roe naar het politiebureau meegenomen. De anderen bewe» ren eveDwel.dat hij met een groote vijl geslagen heeft. Dit wapen is ook naar het politiebureau gebracht. De aard van de verwondingen doen vermoeden, dat het inderdaad een vijl geweest is. Roe en vijl zijn in beslag genomen. De politie zet het on erzoek voort. DE ROMAN VAN EEN HOND. Ontrouwe Tommie. Zekere mevrouw F. te Rotterdam, had een hond, die naar den naam van Tommie luis» sterde. Eenige maanden geleden is Tommie weggeloopen en tot voor enkele weken zag mevrouw F. haar hond niet terug. Toen kw, am zij op straat een dame tegen, zekere mevrouw K., die een hond bij zich had, welk dier als twee druppels water op Tommie geleek. Me» vrouw F. keek nog eens en nog eens. Het liet geen twijfel. Het was Tommie. »Tommie 1 Tommie 1« riep mevrouw F., zacht lokkend. De hond bleef staan, spitste de ooren, er kwam beweging in zijn staart en luid blaffend en lustig kwispelend kwam hij naar mevrouw F. gedraafd. Het was Tommie. Mevrouw K. volgde den hond naar zijn oude meesteres. »Hoe komt u aan dien hond vroeg deze. Die is eenige weken geleden, met mijn man meegeloopen. Het dier wilde niet meer weg en toen hebben wij hem gehouden. Maar het is mijn hond en hij heet Tommie. De dames beraadslaagden even en toen vonden zij er het volgende op. Zij lieten Tommie staan en gingen ieder een anderen kant op. Er was afgesproken, dat geen van heiden het dier zou roepen, maar dat het het eigendom zou -worden van haar, die door Tommie zou worden nageloopen. De dames vertrokken, de een sloeg links, de andere rechts af En Tommie bleef be» sluiteloos staan. Eindelijk draaide hij zich om en liep mevrouw K., de nieuwe meesteres, na Het pleit was beslist. Aan mevrouw K. zou Tommie voortaan toebebooren. Maar Tommie is een ontrouw dier. Kort daarna wandelde mevrouw F. weer op straat en weer kwam zij Tommie tegen. D t» maal liep het dier alleen en blijkbaar was hij op maraude. Mevrouw F. riep den hond, die dadelijk naar haar toe kwam en haar heel vrijwillig volgde naar zijn oude woning Maar mevrouw F. wilde Tommie, die zoo» veel blijken van zijn ontrouw gegeven had, niet houden en zij verkocht hem aan den slager, zekeren S. Nu zou een ieder denken, dat een slagerij voor een hond het paradijs op aarde beteeKent. Tommie oordeelde er anders over en liep weg naarde woning van mevrouw K. Maar ook mevrouw K. wilde Tommie, die zooveel blijken van zijn ontrouw gegeven had,niet houden en zij verkocht hem aan een jongen man, die toevallig ook S. heet. Tommie kon'' het ook bij dezen S. niet wennen, liep weg en vluchtte naar zijn eerste meesteres, mevrouw F. Deze is zeer verbaasd, Tommie terug te zien en brengt hem weer naar slager S., aan wien zij hem verkocht had. Daar was Tommie Zater» dagmiddag nog. Maar de andere S. is naar de politie ge» loopen, heeft aangifte gedaan van vermissing van zijn hond en zijn opsporing verzocht. De politie zal trachten het raadsel, aan wie of wien-Tommie nu eigenlijk behoort, op te lossen. Wrlgley veerhoogt zijn aanbod aan Miss Ederie, In aansluiting op ons vorig bericht vermeldt de Chicago Tribune nog dat William Wrigley Jr., groote kauwgomfabrikant en eigenaar van het eiland Catalina den 19 Augustus zijn aan» bod aan Gertrude Ederie om het Catalina» kanaal over te zwemmen, herhaald heeft. Hij bood haar thans 10.000 dollar als haar pogingen slagen en handhaaft zijn aanbod van 5.000 dollar als zij geen succes heeft. De N. Y. Daily News heeft andere plannen en wil een open wedstrijd uitschrijven om een prijs van 25 000. Het blad heeft Wrigley gevraagd deze som beschikbaar te willen stellen doch zijn antwoord is nog niet bekend. Stemt hij toe, dan zal het blad de reeds aangeboden 5.000 voor Miss Ederie beschikbaar houden, zoodat zij in ieder geval van dit bedrag zeker blijft. Doodelijk ongeval. De 54»jarige bootsman J. Zeylstra uit Am» sterdam is Vrijdagmiddag te Zaandam in het ruim gevallen van het Noorsche stoomschip «Marga». De ongelukkige was onmiddelijk dood. Te Engelbert had Donderdagmiddag bij de werken van 't Woldjerspoor een ernstig ongeluk plaats. De jonge stokers op de loco» motiefs moeten dikwijls op en van de machine springen om de wissels te bedienen. Hierbij geraakte de 15»jarige Joh. Vortman van Gideon onder de machine en werd 'n eindje meege» sleurd, waarbij hij ernstige kneuzingen en ont» vellingen opliephij leed veel pijn en werd onmiddellijk naar het Ziekenhuis te Gronin» gen overgebracht, waar V. Vrijdagnacht aan de bekomen verwondingen is overleden. TEEKEN DES TIJDS. De man die contant kocht. Het gebeurde een dezer dagen in den Oost» hoek, dat iemand, die juist ziju tantièmes ontvangen had, bij een der handelaren btn» nenstapte om een nieuwen wagen te koopen. Nadat de chef de diverse zich in de zaak bevindende exemplaren aan den aanstaanden kooper had getoond, en de keuze bepaald was, ontspon zich het volgende tweegesprek. »En wat kost nu deze wagen «Ja, dat hangt van de wijze van afbetaling af 1« «Nu, ik betaal contant, zoodat.... »Kijk, u zult één kwart van den prijs voor» uit moeten betalen, terwijl de rest «Ja maar, ik zeg u....« «Terwijl de rest in maandelijksche paye» menten «Maar ik zeg u toch, dat ik cash wil beta» len I« en de bezoeker trekt woedend zijn por» tefeuille met bankbiljetten uit den binnenzak. «O antwoordde de handelsman, »dan zullen wij even de recherche telefoneeren I« Aldus vertelt Mataram. De daad van een krankzinnige. Zaterdag is nabij de Bevermeer te Angerlo de boerderij van van Beek totaal afgeorand. De brand is ontstaan, doordat de bewoner in een vlaag van waanzin den hooivoorraad op den zolder in brand stak. De ongelukkige bleef zeif in het brandend pand, waaruit hij eerst na getuimen tijd kon verwijderd wor» den door den landbouwer Pastoor uit Eidrtk. Deze liep bij de redding brandwonden op aan de armen. Van Beek zelf had zware brand» wonden gekregen over het gebeele lichaam en werd in hoogst bedenkelijker! toestand m het ziekenhuis te Doesburg opgenomen, waar hij weidra overleed. Ook zijn twaalf varkens verbrand. Een reuzen pompoen. De fruitkweeker J. Hofland te Naaldwijk heeft op de veiling aldaar een pompoen aan» gevoerd, die het enorme gewicht had van 109 pond. Deze kweeker, die meermalen getoond heeft dat het kweeken van teeitbijzonderhedeD bij hem in goede handen is, had de pompoen in diens jeugd een inscriptie gegeven met deze ontboezeming Hoe graag gij ook pompoenen eet. Gij hebt aan mij een maaltje. Ge stemt dit toe, indien ge weet 'k Weeg 80 pond op 't schaaltje. Toen echter »de baas« bemerkte, dat zijn pompoen dit gewicht met vele ponden over» troffen had, werd het volgende naschrift me» degegeven Mijn baas heeft zich in mij misrekend, 't Zij in d'annalen opgeteekena, Ik weeg, want ik ben kerngezond, Geen 80, maar ruim 100 pond. Nog nimmer is op de Westlandsche vei» lingen een zoo zware pompoen aangevoerd de zwaarste wogen »slechts« 80 a 85 pond. (De Tuinderij). De hoofdmachinist van Rhoon uit Amster, dam, die verkoold op de rails werd gevondent Verkooping van diverse Woonhuizen te Middelharnis, gelegen aan het Vingerling en Oostdijk, op Woensdag 8 September 1926 bij veiling en op Woensdag 15 September 1926 bij afslag, telkens des avonds 7 uur (zomertijd) in hotel Meijer aldaar, ten verzoeke van de Erven S. Langbroek en C. van der Sloo.. Notaris VAN BUUREN Woensdag 15 September 's namiddags 3 uur (zomertijd) te Ouddorp, ten verzoeke en bij de woning van den Heer J. Noorlander, om contant geld, van meubilaire goederen. Notaris VAN DEN BERG. Op Maandagen 6 en 19 September 1926 voorm. 11,3J uur (zomertijd) in 't Hotel «de Doelen» te Brielle, bij veiling en afslag OpeD» bare Vrijwillige Verkooping van 5»60»40 H.A best Weiland in de gemeente en polder Nieu» wenhoorn, in Kouwenoord aan den Struitsche» dijk in 2 perceelen. Betaling kooppenningen 1 November. Aan» vaarding 1 December 1926. Notaris C. LOEFF. Op Woensdag 15 September 1926, des na» middags 6 uur (zomertijd) te Oude Tonge aan de Kaai, van een groote partij planken, deuren, stijlen, latten, palen enz. Deurwaarder GROENENDIJK. Op Vrijdag 17 September 1926, des na» middags 6 uur (zomertijd) te Ooltgensplaat aan de Kaai, van een groote partij planken, deuren, stijlen, latten, palen enz. Deurwaarder GROENENDIJK. Woensdag 22 September te Stellendam in het Logement Mijnders, bij inzet en Woens» dag 29 September te Stellendam in het Loge» ment Kaashoek, bij afslag, telkens des namid» dags 3 uur (Zomertijd) van 9 08-80 H A. of 19 Gem. 237 R. V. M. bouwland te Stellen» dam, ten Zuid Westen van en aan den Lange» weg, uitmakende kavel 17 van denEendrachts» polder, kadastraal bekend in Sectie B nos. 277, 278, 281, 282, 1503, 1504, 1505 en 1506, tot blootschoof 1926 in pacht bij de Gebroeders Kreeft, in 8 perceelen, combinatiën en massa. De perceeleD ziju blootschoof 1926 door de koopers in gebruik te aanvaarden. Notarissen EIKENDAL en VAN GENDT te 's»Gravenhage en VAN DEN BERG te Goedereede. Vrijdag 24 September, des voormiddags 10 uur zomertijd, na [aankomst de tram, bij de schuur van den verkonper aan den Oudeland» sche Langeweg, bij de Westduinen te Ouddorp, van een bruin ruin paard oud 12 jaar, 2'/2 jarige vaars, 17 Februari 1926 beloopen. Land» bouwgereedschappen, mestput enz. ten verzoe» ke van den Heer Maarten Mastenbroek Cz. Notaris VAN DEN BERG. Zaterdag 25 September, bij inzet en Z terdag 2 October bij afslag, telkens des avonds 6 uur (zomertijd) te Ouddorp in het Logement Akers» hoek, A. ten verzoeke van de erven W. Akers» ho k Pz. van 1, Een huis met schuur, erï en tuin te Ouddorp, aan de Weststraat, Kad. Sectie E no. 2670, groot 6.46 aren, dadelijk te aanvaarden. 2. Een hectare 48 aren of 3 G. 67 R. V. M. bouwland te Ouddorp, in den Zuidhoek, polder West Nieuwland, kad. Sectie A no. 367, in 2 koopen en massa ver» huurd tot blootschoof 1926 aan Klaas Tanis K.Kz. en Poulus Tanis Wz. en daarna tot 11 Nov. 1934 aan Klaas Tanis K.Kz. a f 409.14 per jaar. 3. Een perceel bouwland te Ouddorp in het Oudeland, aan Kommersweg, kad. Sectie E no. 857, groot 85.90, aren of 1 G. 261 R. V. M. verhuurd tot 11 Nov. 1934 aan Klaas Mastenbroek C.Jz a f 163.58 per jaar. 4. Een perceel bouwland te Ouddorp in het oude Nieuwland, op de Enden, kad. Sectie B no. 447, groot 51 80 aren of 1 G 38l/2 R. V. M., verhuurd tot 11 Nov. 1930 aan Jocob Klijn Mz. a f 60 per jaar. 5. Een perceel bouwland te Goedeteede, in Nieuw Westerloo in Schel» hoek, kad. Sectie B no. 401, groot 81.60 aren of 1 G. 233 R. V. M. verhuurd tot 11 Nov. 1934 aan Eeuwit Sanifort Pz. a f 209 12 per jaar. 6 Een perceel bouwland te Goedereede in den Piaspolder, kad. Sectie B no. 309, groot 43.10 aren of 281l/2 R V. M. verhuurd tot 11 Nov. 1930 aan Weduwe Foulus Grinwis a f 157.18 per jaar. 7. Een 52ste gedeelte in de z g. Middelduinen onder Ouddorp, geheel kadastraal bekend Sectie B. no. 373, 466,491, 834, 1172 en 1173, groot 120.3680. HA. B. tin verzoeke van de erven Arie de Kluiver van Een huis met schuur en tuin te Oudorp nabij het dorp, kad. Sectie E nos. 1204 en 2254 groot 10.80 aren of 70l/2 R- V M. in 2 per» ceelen en massa, dadelijk te aanvaarden. C. ten verzoeke van den heer Cornelis Mastenbroek Jaczbszoon te Ouddorp van een aandeel in de Coöperatieve vereenigiog Coöp. Cichorei» drogerij «Onverwacht» te Ouddorp, met alle aan het lidmaatschap dier vereeniging over 1926/27 en vervolgens verbonden rechten en verplichtingen. Notaris VAN DEN BERG. Op Woensdgag 22 September 1926 n.m. 1,30 uur (z.t.) te Dirksland ter herberge van H. v. d. Doel veiling en op Woettsdag 29 Sep» tember 1926 n.m. 1.30 uur (z.t.) te Dirksland ter herberge van J. Keuvelaar afslag van 3.52.10 H.A. 7 gem. 200 R. (V. M.) bouwland te Dirksland, in polder Dirksland, nabij den Blindenweg, Kad. Sectie C No. 197 in 3 per» ceelen en combinatie, in huur geweest bij den heer F. Kaslander Jz. Dadelijk te aanvaarden. Notarissen Mr. TH. SNELLEN te Utrecht en L. VAN DER SLUIjS te Dirksland. Na afloop van bovenstaande verkooping op dezelfde datums en terzelfder plaatse vei» ling en afslag van 1 01.80 H.A., 2 gem. 65 R (V. M.) bouwland te Dirksland in polder Dirksland nabij den Philipshoofjesweg Kad. Sectie B no. 2039 in één perceel. Dadelijk te aanvaarden. Ten verzoeke van den heer P. L. v. d. Wekke Adrzn. Notaris VAN DER SLUYS. Blanke Jutten f 12,40. Beurre Durandeau f 9,60 tot f 15,—. Diverse Handperen f 7 tot f 13,—. Appelen Keswick f 8,— tot f 13,50. Marie Louise f 12,60. Cox Pomona f 10,—. Stoksnijboonen f 1,— tot f 16,—. Stamsnijboonen f 1,— tot 8,—. 2e en 3e kwaliteit snijboonen onverkoopbaar. Dubbele Frincessen f 5,— tot f 8,60. Perfect f 12,—. Kermisbraam f 16,—. Pruimen, gele f 26,—. Tomaten A kw. f 12,60. Idem C kw. f 11,50 Idem CC kw. f 7,30. Alles per 100 K.G. Druiven f 0,36 tot 0,38 per pond. Kaas 40 plus f 0,60. Kaas 20 plus f 0,35 tot f 0,37. Alles per pond Veiling van Maandag 13 Sept. 1926. Kippeneieren 50 kg. f 5,55. 58.60 kg. f 6,65 tot f 6,85. bru n 60 kg. f 7,15 tot f 7,20. Eendeneieren f 6,40 tot f 6,85. Komkommers f 5,60 tot f 7,60. Bloemkool f 0,40 tot f 3,—. Andijvie f 0,30 tot f 2,80, Roode Kool f 1,80 tot f 2,—. Savooye Kool f 1,10 tot f 6,—. Alles per 100 stuks. Stoksnijboonen f 3,90 tot f 18,60. Stamsnijboonen waardeloos. Dubb. Princessen f 6,30 tot f 7,30. Perfect Princessen f 3,60 tot f 5,—. Peren Claps favorite f 13,—. Souvenir de Congres f 12,10. Beurré de Merode f 14,60 tot f 15,—. Beurré Hardy f 14,—. Stoof f 12,40. Beurré de Amalis f 14,—. Div. Handperen f 10,— tot f 15,—. Div. H ndappelen f 5,— tot f 17,—. Tomaten A f 12,— tot f 13,—. X C f 10,-. C C f 7,- tot f 10,-. Pruimen f 18,—. Eigenheimers f 2,—. Postelein f 4,—. Uien grof f 3,— Ailes per 100 K.G. Druiven f 0,14 tot f 0,34 per pond. Kaas 20 plus f 0,35 tot f 0,38 per pond. Kaas 40 plus f 0,60 per pond. VEE EN PAARDEN ROTTERDAM, 13 Sept. Ter Veemarktwaren heden aangevoerd 491 vette runderen, 150 vette kalveren, 1346 schapen of lammeren en 884 varkens. Prijzen per l/2 kg. koeien 30,42'/245, 47'/2 50 c.ossen 35, 42, 47'/2 c.kalveren 55— 57l/2, 65-67'/2. ,75-77l/2 c.buiten!, schapen f 18—24 per stukvarkens 35, 36, 37 c. De aanvoer van "koeien en ossen was fiink. De handel was redelijk en de prijzen waren vrijwel gelijk aan die der vorige week Maan» dag. Voor enkele puikbeste koeien werd nog tot 2'/2 cent boven noteering besteed. Stieren met weinig aanvoer, vandaar heden geen noteering. Vette kalveren waren kort aangevoerd. De handel vlug en de prijzen waren over het ge» heel hooger. Voor enkele puikbeste kalveren werd nog van 7,/2 tot 10 cent boven noteering betaald. Schapen en lammeren waren zeer ruim ter markt. De handel was traag en in de prijzen kwam weinig verandering. De aanvoer van varkens was redelijk, de prijzen waren lager en als gevolg daarvan was de handel tamelijk vlug, AMSIERDAM, 13 Sept. Ter veemarkt waren heden aangevoerd 490 vette koeien, waarvan de prijzen waren le kw. f 1,02—1,14, 2e kw. 86-100 ct, 3e kw. 70-84 ct. per kg., mindere soort lager. 140 Melk» en kalfkoeien f 325— 450 per stuk; 85 vette kalveren le kw. f0.94 -1,06, 2e kw. 80-92 ct., 3e kw. 70-80 ct.,71 nuchtere kalveren f 12—18, 216 schapen f 26— 32, alles per stuk. 630 varkens, Holl. Overz. en Geldersche vleesch le kw. 92—93 ct., min» dere 88-91 t:t., vette 86-88 ct. per kg.Prima varken boven noteering, 42 paarden f 225— 350 per stuk. BOTER, KAAS EN EIEREN. ROTTERDAM, 13 Sept. Eieren. Zeeuwscne en Overmaasche f 6 50—7,75 per 100 stuks. APELDOORN, 13 Sept. Aanvoer 40,o0j eieren van f 7—8,25, middelmarkt f 8. Haüttel vlug. OUDEWATER, 13 Sept. Kaas Aanvoer 160 partijtjes 7200 stuks, wegende 36.000 K.G. Prijs per K G. le soort f 40—44, 2e soort 36- 39, zonder R.M. f 34—38. Handel matig. TI EL 13, Sept. Boter. Aanvoer 30 K.G prijs f 1,80—2, voorts 50.000 eieren, f 6V2—7'/2 de 100 stuks. MIDDELHARNIS. Gentale Veiling voor Goeree enOverflakk Veiling van Vrijdag 10 September 1926, Kippeneieren 50 kg. f 5,60 tot 5,75. Idem 58—60 kg. f 6,60 tot f 6,86. Idem bruin 61 kg. f 7,— tot 7,10. Eendeneieren f 5.80 tot f 6,20. Poelepetaateieren f 3,30. Bloem looi f 1,50 tot 11,50. Andijvie f 1,10 tot f 1,80. Savooie Kool f 2,60 tot f 5,10. Roode Kool f 1,20 tot f 2,20. Perziken f 6,— tot f 15,—. Komkommers f 0,30 tot f 3.—. Alles per 100 stuk Witte Kool f 20,—. Postelein f 0,10 tot 3,—. Peren Stoof f 10,— tot 13.—. Souvenir de Congres f 8,40 tot 8,60. Beurre de Merode f 11.- tot f 15,—. Beurre Hardij f 16,50 tot f 20,—. Triumf de Vienne f 22,10. Jodensuiker f 7,60. Bon Louise de Avranche f 11,— tot 22,—. Beurre Napolion f 10,— C aps Favorite f 22,— tot f 23,—. D'uhbele Suikerpeer f 13,—. Beurre de Amalis f 10,— tot 15,—, Soldat La boreur f 9,—. William Duchesse f 9,— tot f 16,60 Vijgeperen f 6,— tot f 9,60. GKANEN ENZ., MEEL EN OLIËN ROTTERDAM, 13 Sept. Binnenlandsche granen en peulvruchten-. Tarwe met tamelijk aanbod iets hooger verkocht. De puikste kwa» liteit verkocht van 14,50 tot 15,—, goedervan 14 tot 14,53. afwijkende invoer van 13 25 tot 138^ wpinip pptnnnH wpiiwAl <>- jon Engeland's vijand zijn, dat wilde zeg» gentusschen Eems, Vlie en Zwin te zijn »ingekurkten dat beteekende s. ciale ellende voor tienduizenden arbeiders, omdat de «Revolutie» partijbelang bóven landsbelang had gesteld. Daar komt dan nog bij, de eerste jaren het steeds sterker drijven der ultra's, waardoor allerlei binnenlandsch ongenoegen ontstond, dat allerminst bevorderliik was om landbouw en nijverheid tot hooger welvaart te brengeD. Feit is in elk geval, dat het van Januari '95 af met de maand treuriger werd. Halver zomer waren brood en boter duurder dan in den ergsten winter, waarvan men heu» gen's had, 't geval was geweest. De armenkassen waren uitgeput. Afzonderlijke «armbelastingen» moesten hier en ginds worden ingevoerd. Handel en nijver» heid stonden stil, met zoo veel ambachten, die van de leverantie voor handels» en vis» schersvloot moesten bestaan. Vooral in een stad als Rotterdam was- de werkloosheid groot. JL)e stad had vóór dien tijd goeddeels op en van Engeland geleefd en al was thans Frankrijk »open«, Ant» werpen zorgde tijdig dat het de vetste brok» ken haar mededingster voor den neus had weggekaapt, de nood steeg reeds in 1795 zoo hoog, dat me 1 door zeer bizondere maat» regelen de allerergste gevolgen keeren moest. En Rotterdam stond hierin waarlijk niet alieeD 1 Alle bescheiden en geschiedboeken van en over dien tijd gewagen van steeds toenemende sociale ontreddering en al maar hooger klim» menden nood. Nu we toch Rotterdam noemden, zij 't ons ten voorbeeld hoe ook nog in een ander, ge»

Maas- en Scheldebode | 1926 | | pagina 3