voor de Zuidhollandsche en Zeeuwsehe Eilanden 9,50 flMfl's fifooi Srieuen« Antirevolutionair Orgaan EZEN. IN HOC SIGNO VINCES Mo. 3257 WOENSDAG 8 SEPTEMBER 1926 41STE JAARGANG DE DUIF" id Mar' BOER erderij Leekepraatjes. Onze Ziekenauto. 't Caie De Onderwereld it adver- gelijketa W. BOEKHOVEN ZONEN Alie'st ttïckett voor de Redactie bestemd, Advertentlën en verdere Administratie, franco toe te zenden aan de Uitgevers - Telef. 21 >rtland- PPEL". Vuurcement Tras rscheidenheid 7, 8 en 10 c.M. EN. ■HEELE EILAND TE HUIS :ens bieren. igen bereid ttbelen 256 - 165,—. 1 Salon- Land- en Tuinbouw. AAN ONZE LEZERS AKVELD'S GROOT BRIEVENBOEK is een Raadgever inzake recht en wet en een Encyclopaedic voor kantoor en huis. Prijs Ing. f 1,45 - Geb. f 1,95 afgehaald aan ons Bureau. F erwaardige kwali» en Veerenbedden, goedkoopst adres 22.—, 25.—, en hooger .edikanten vanaf f 10.— rwaardige kwaliteiten. ES -9Q t?ak@n cateu Deze Coura it venschijnt eiken WOENSDAG en ATERDAG. ABONNEM-.NTSPR1JS per drie maanden franco per post f 1 bij vooruitbetaling, BUITENLAND bij vooruitbetaling f 8.50 per jaar, AFZONDERLIjKE NUMMERS 5 CENT. UITGEVERS S O MM E LSD IJ K Telef. Interc. No. 202 Postbus No. 2 ADVERTENTIÈN 20 cent, RECLAMES 40 cent, BOEKAANKONDIGING 10 cent per regel. DIENSTAANVRAGEN en DIENSTAANBIEDINGEN f 1.— per plaatsing. Groote letters en vignetten wordea berekend naar de plaatsruimte, die zij beslaan. Advertentlën worden Ingewacht tot DINSDAG- en VRIJDAGMORGEN 10 uur. «rmcipe voot zoo lEN PRIJS" laar op het ■ven. zullen mg RADIO Telefoon 940 IBOGAARD. men alléén bij r ij, z e n. spotprijzen. ïN. JIFTAFELS spotgoedkoop. Kelsteenen met modder. De Waarheidsvriend, wekelijksch orgaan van den Gereformeerden Bond tot verbreiding en verdediging van de Waarheid in de Neder» landsche Hervormde (Gereformeerde) Kerk, onder redactie van Ds. M. van Grieken, op ons eiland goed bekend, rekent op de volgen» de wijze af, met de vergadering die onlangs te Utrecht onder Ds. Kromsigt is gehouden: «Wij willen nog even terugkomen op die »mooie« reorganisatievergadering, die on» langs te Utrecht is gehouden onder leiding en bescherming van mannen als Dr. Krom» sigt, Ds Ekerins: van Amsterdam, Ds, Grave» meijer van ,L)en Haag en Ds. Six Dijkstra van Ter Aaallen meer of minder be('Oo» rend tot de Hervormd Gereformeerde Staats» partij (H.G.S. Hoort Gods Stem I). Die heercn hebben zich voor goed gebla» meerd en hebben de goede zaak groote scha» de berokkend. Want het is eigenlijk niets dan schelden geweest op de Gereformeerde Kerken, op de Synode van Assen, op Dr. Kuyper, op de Gescheidenen, enz., enz. En die onder de aanwezigen ook maar even dorst te ver» klaren van een andere meening in deze te zijn, is uitgejouwd onder «daverend applaus» Van mannen als Dr. Kuyper en de ver» tegenwoordigers uit het midden van de Gereform. Kerken werd niets, letterlijk niets goeds gezegdwel allerlei kwaads en luide werd verkondigd, dat daar de Antinomianen, de wefcverachters, zitten de Remonstranten, die het Woord Gods hebben ingewisseld voor de redede Waarheid Gods voor de menscbelijke wetenschap; terwijl juist door die menschen aan land en volk op elk ter» rein des levens zooveel schade is berokkend, enz., enz. Wij hebben ons geërgerd aan deze erger» lijke leugenachtige, vijandige getuigenissen van vooraanstaande Hervormde menschep niet het minst aan het dwaas en leugenach» tig verklaren van Ds. Six Dijkstra, opgrond van een fantastisch verhaal van den bewe» gelijken Hilbrandt Boscbma, dat Dr. Kuyper op zijn sterfbed zou hebben verklaard, niet te kunnen sterven, bij hetgeen hij in zijn leven had geloofd en beleden. Wij schamen ons, als Hervormden, vooi een vergadering als deze. En wat we dezer dagen lazen van Da Costa, willen we hier i> J in dit verband toepassen. «Zoo dikwerf« schreef Da Costa in 1854 in betrekking tot Groen van Prinste» rer «zoo dikwerf hij met den gladden slingersteen uit de beek eene wonde toe» bracht aan den overmoedigen Tijdgeest, namen zijne vrienden verontwaardigd uit de modder keisteenen op«. (W. van Oos» terwijk BruynIsaac da Costa. Amsterdam H. de Hoogh 1861blz 57 uit een «Brief aan Mr. G. Groen van Prinsterer, Haarlem 1854blz. 26). Keisteenen met modder En dat, wanneer men in de Kerk, in de wetenschap, in het maatschappelijk leven in de politiek, ja, op elk terrein der levens opkomt voor de eere van Christus en voor de autoriteit van Gods Woord. Dan heeft men niet, niets anders dan keisteenen met modder Hieraan behoeft geen letter te worden toe» gevoegd 1 Klagen alléén helpt niet. Bij uitzondering stelt De Banier (S G.P.) eens een kolommetje beschikbaar nu niet om de A. R. partij te lijf te gaan, maar om te wijzen op het groote gevaar dat dreigt van de zijde van links, t Gaat over de moderne opvatting inzake de huwelijkswetgeving. Op de Oud» en Nieuw«Testamentische op» vatting van het huwelijk smaalt schier al wat vrijzinnig is. «Treurig», schrijft de Banier, «is 't wat men als openbaring van dezen geest, die vaak in stilte voortwoekert, zoo nu en dan verneemt. Het toenemen van het aaantal echtscheidingen de wetgeving in sommige landen, de praktijken van zoogenaamde «vrije liefde», zelfs in zich beschaafd noemende kringen.» Wij zijn het hiermee volkomen eens. En mogen er door Gods gunste aan toe voegen dat in vergelijking met andere landen de huwelijkswetgeving in ons landje inderdaad nog heel gunstig uitsteekt. Jammer dat De Banier nu niet één stap verder gaat en er op wijst, dat de gunstige positie die ons volk ten aanzien der huwelijks» wetgeving inneemt, in den middelijken weg een vrucht is van de samenwerking der drie Christelijke groepen in ons land. Zonder deze samenwerking zouden wij onder vrijzinnig regiem reeds lang een huwelijkswetgeving in den vrijzinnigen geest hebben, welken geest De Banier terecht laakt. Moge De Banier hieruit leeren dat klagen alléén niet helpt en dat het zich isoleeren zooals S. G P. doet het kwaad van Ongeloof en Revolutie snel in de hand werkt. Juist de samenwerking der Christelijke groe» pen op Staatkundig gebied is het middel ge» weest in Gods Hand, om ons volk in de ge» wichtigste zaken waartoe de huwelijkswetgeving behoort, in een bevoorrechte positie te plaatsen. Met klagen alléén zouden wij zoover niet gekomen, zijn. Niet de Christus der Schriften. Van alle zijden beroept men zich op den Christus. Dat deden reeds de Liberalen der vorige eeuw, die althans in woord en geschrift we» zen op den eisch door den Zoon van God gesteld dat men elkander zou liefhebben en verdragen. Er is met die christelijke liefde wat gedweept. Maar de eisch van het geloof in den Chris» tus als de Zone Gods verwierp men. Wel een Christus, maar niet de Christus der Schriften. In socialistische kringen kan men den Chris» tus verheerlijken als een zuiveren socialist. De communisten rekenen Hem als hun profeet. De antimilitaristen uit de omgeving van dominee Hugenholtz doen hetzelfde. En «Kees Boeke» de beruchte «vredesapos» tel» uit het Utrechtsche volgt hetzelfde spoor. Dezer dagen vroeg hem een journalist, die hem interviewde«Maar wat wilt u dan eigenlijk?» En het antwoord van Boeke was«Wat ik wil? Dat ieder zal beginnen te leven zooals Christus leefde. Vrij van gezag, van geld, van maatschappelijk vooroordeel.« Ook hier dus het beroep op Christus. Maar het is een Christus der menschelijke fantasie, een Christus zooais de mensch dien hebben wil, een Christus, die het tijdelijke tot een paradijs wil maken. Maar het is niet de Christus der schriften, die ons geleerd heeft dat eerst de Anti» Christ komen moet, daarna de groote oordeelsdag, waarop slechts volgen kan een nieuwe hemel en een nieuwe aarde waarop gerechtigheid woont. Men buigt voor een Christus van eigen maaksel. Het buigen voor den Christus der Schriften is voor de stramme knieën te zwaar 1 In mijn jeugd heb ik «Opvoedkunde« ge» leerd Als vak»van»Wetenschap, wel te verstaan. En ik heb me op later leeftijd nooit ge» schaard in de rangen van hen, die daags na 't verkrijgen hunner «hoofdactea hun paeda» gogische leerboeken te koop bieden, eer een volgende druk ze minder waard maken, mocht nooit meer naar een paedagogisch artikel of tijdschrift omkijken en luide verkondigen, dat alléén de praktijk hen tot zulke kostelij ke opvoeders heeft gevormd. Dat laatste verbeelden, ze zichzelf wel, Doch 't is absoluut onjuist, dat een beginner geheel zelfstandig, geleid door zijn gezond verstand, goed inzicht of aangeboren instinct, al maar proefnemend op het kindermateriaal, dat hem wordt toevertrouwd, zichzelf tot een juiste opvoeder vormen zal. Zeker, oefening en praktijk doen véél. Maar de theorie kan niet gemist. En zeg nu niet, dat honderdduizenden ouders het dan toch feitelijk zonder theorie klaar spelen en er vaak heel wat van terecht brengen. Ik geef grif en graag toe De praktijk is de beste, rijkste, vertrouw» baarste leermeesteres. En ik wil allerminst in overweging geven, om de jonggehuwden op hun bruiloft, óf vindt men dat wat te voorbarig, dan de jonge ouders bij den doop van hun eerste kindeken, een Handboek voor opvoedkunde cadeau te doen 1 Houd het maar bij 't oude gebruik: Een B ij b e 1 op den huwelijksdag. Want hiermee kom ik tegelijk aan de eerste opmerking, die ik maken wildeIn een huis» gezin, waar men geregeld en aandachtig den Bijbel met elkaar leest, wordt neen I niet opzettelijk de Opvoedkunde bestudeerdGods Woord is geen «handboek» voor zulke Wetenschap ookl doch daar drinkt men on» opzettelijk I de kostelijkste opvoedkundige »theorie« in, welke op aarde te verkrijgen is en als men dan zélf leven mag naar dat Woord en dies ook zijn opvoeding inricht naar dat Woord, well zeg dan toch nooit, dat ge 't praktijkgebouw over opvoedkunde niet op den grondslag der meest hechte theorie zoudt hebben opgebouwd I Niet ten oorechte schrijft een onzer christe» lijke onderwijzersvereenigingen in haar begin» selverklaring, dat in Gods Woord «alle elementen» eener waarachtige opvoeding ge» vonden worden. En dan komt daar nog zooveel meer bij. Wij leven noch als persoon, noch als gezin op een eiland alléén. Die o.m. deze twee gewichtige factoren meebrengtde onderlinge uitwisseling van gedachten en het wederkeerig voorbeeld. Over en weer praat men, Nu, ja «over alles en nog wat« Maar in onze kringen toch ook nog wel, neem ik aan, over de kinders, hun opvoeding en zoo al meer. Daar komt het voorbeeld bij. Héél sterk dat der eigen ouders in eigen jeugd» tijd Daarbij dat van vrienden, buren en waar in dat voorbeeld vaak de tot praktijk gekristalliseerde theorie van vrome voorge» slachten zich uit, hebt ge hier het derde be» wijs hoe hei minachtend neerzien op die »theorie«, al blijft de praktijk hoofdzaak 1 ook met het werkelijke leven niet klopt. P. Br. III. Chaujfeursvraagstuk. Hoe dit op weinig kostbare wijze op te lossen Tot voor enkele jaren onoplosbaar, Sinds verl den jaar zelf een auto en een chauffeur en daarmee de zaak met één slag opgelost. Als er een zieke ver» voerd moet worden met ziekenauto, gaat dit werk voor. Ik behelp me zelf dan en m'n chauffeur treedt op als chauffeur van de zie» kenautocommissie. Tegen zeer billijke vergoe» ding heeft hij zich bereid verklaard de zieken te vervoeren en de ziekenauto te onderhouden. Voordeelen van deze regeling voor de zieken» autocommissie in 't oog vallend geen vaste lasten voor chauffeur, geen vervoer, dan geen chauffeurskosten, 't Wordt dus als gesneden koek voorgezet. Commissie ook overigens moeilijk betere keuze kunnen doen m.i, Chauffeur betrouwd en betrouwbaar. Van aan» leg er zeer geschikt voorgoed begrip van 't automobielmechanismerijdt met overleg, niet roekeloos of maar op goed geluk; door bestudeering van automobielhandleidingen en 't lezen van honderd artikelen in «De Auto« behoorlijk op de hoogte van velerlei auto» mobielkwestiesniet geheel onbekend ook met eerste hulp bij ongelukken weet wat hij zeggen mag en zwijgen moet, is er in één woord geknipt voor en zal er ongetwijfeld zijn eer in stellen, dat aan 't onderhoud van onze ziekenauto niets mankeert. IV. Garage. Ook hiervoor een mooie op» lossing gevonden. Door Diaconiebestuur alhier garage gebouwd aan hare Elizabeth»stichting flink ruim, voorzien van pomp, kasten, werk» bank, centrale verwarming, een waardig onder» dak voor de kostbare Minerva. V. Tarief. Commissie wil dit natuurlijk zoo laag mogelijk, omdat ze geen winstbejag na» streeft, maar onze zieken er zoo goed en goed» koop mogelijk mee wil dienen. De onkosten door chauffeur, garage, benzine, olie, banden e.d., hoe laag men dit» ook tracht te houden, toch altijd nog niet onbelangrijk. De reis naar Rotterdam of elders ook duur door de over» zetkosten op tramboot. Op de reis hierheen moest voor één keer f 10,— betaald worden wegens 't enorme gewicht van bijna 3 ton. Gevraagd aan Directie der Rott. Tramweg Mij. of zij ons reductie kon toestaan met 't oog op 't menschlievende doel. Hierop goedgun» stig beschiktzeer belangrijke reductie, waar» voor de Directie ook hier onzen hartelijken dank gebracht. Hierdoor kan 't tarief weer met enkele guldens verlaagd worden. Reis over Spijkenisse nog niet aan te bevelen. Thans beter over Rozenburg. Provinciale veeren daar thans ook voor groote auto's ingericht en ge» lukkig niet duur. Maar hoe men 't ook aan» legt, zoo'n lange reis naar Rotterdam b.v. kan niet voor een prikje gedaan worden. Op laatste commissievergadering voorloopig bepaald op f 40,—, wat zeer laag is, vergeleken met de prijzen van le klasse ondernemingen. Als alle onkosten er eerst afgaan, blijft er niet zooveel over voor onze commissie, die toch ook wil zorgen voor afschrijving op auto. Dat gegoeden wat meer moeten betalen en dat eenigszins rekening gehouden moet worden met den af te leggen afstand, zal niemand onbillijk vin» den. In ieder geval wordt 't tarief zoo goed» koop en billijk mogelijk vastgesteld voor de(n) betrokkene. Wellicht zal 't mogelijk zijn, dit tarief voor on» of minvermogenden nog te ver» lagen. Dit zal op een volgende vergadering nog nader onder de oogen gezien moeten worden, 't Is zeer goed mogelijk, dat door samenwerking met gemeente» of armbesturen dit gelukken zal. VI. Tenslotte nog een paar dingen. Moe' een patiënt van hier «naar over« vervoerd worden, dan dient de auto tijdig besproken te worden, want anders loopt men soms ge» vaar, dat de eerstvertrekkende tramboot niet meer gehaald kan worden en dat men daardoor pas een uur of drie later 't eiland verlaten kan. Ik ben ook buiten de kantooruren van 't post» kantoor alhier vanuit Middeiharnis per teïe» foon te bereiken. Bij avond laat of 's morgens vroeg zou men iemand per fiets of auto kunnen zenden, als de patiënt per boot of le tram» gelegenheid vervoerd moet worden. De auto is ook wat dit betreft niet ongeschikt gestald n.l. in 't centrum van ons eiland. Zooals ik verleden jaar reeds eens uiteengezet heb, is de gezondheidstoestand op ons eiland gunstig te noemen, vooral als men deze vergelijkt met dien op 't platteland in 't algemeen in ons land, In de steden is deze echter beter. Vroeger was dit andersom, maar de laatste kwarteeuw is het platteland achteraan komen sukkelen en hebben de steden een gunstiger sterfte» cijfer gekregen, doordat men daar veel geld ten koste heeft gelegd aan ziekenhuizen, ge» zondheidsdiensten, waterleiding enz. Op 't platteland mist men dit alles nog gewoonlijk, behalve dan de waterleiding, die reeds in een groot deel der dorpen in onze provincie is ingesteld, omdat men 't onmisbare daarvan voor de geheele gemeenschap ook op 't platte» land heeft leeren inzien. Goede ziekenhuizen op 't platteland op te richten gaat bezwaarlijk, maar een goede waterleiding gaat meestal wel en wordt al meer en meer opgericht door gemeenten of vereeniging van gemeenten. Ook voor ons eiland was thans de gelegenheid gunstig en 't is daarom diep te betreuren en verbazingwekkend, dat niet in een afgelegen dorpje, maar in een hoofdplaats van ons eiland het zoo mooie waterleidingspian dat door een onpartijdige en bij uitstek bevoegde autoriteit ais Prof. Visser zoo gunstig beoordeeld en goed bestudeerd was, oneindig beter natuur» lijk dan een leek dit kan doen, den hals om» gedraaid is met slechts één stem der 11 vroede vaderen en merkwaardig, dat deze man juist een arbeider was. Hulde aan hem voor zijn juist inzicht in de noodzakelijkheid van een goede drinkwaterleiding voor heel onze be volking en niet 't minst voor den arbeiders» stand We willen hopen, dat deze gemeenteraad nog eens rustig en ernstig zijn beslissing zal willen herzien. Het belang van de zaak is het wel waard. Maar tevenons a nos montons en dus tot de algemeene gezondheid van Flakkee. De gewone geneeskundige behandeling kun» nen we hier gerust wel voldoende noemen, maar wat ons ontbreekt is het ziekenhuis en de specialistische hulp, vooral de opera ieve in ernstige, spoedeischende gevallen. In de stad is men er in dit opzicht beter aan toe, omdat men daar dit alles heeft. Nu moet men van hier een verre reis er voor maken, die daardoor wel vaak lang uitgesteld wordt. De ziekenhuisbehandeling is duur en de reis bezwaarlijk; bierdoor soms zieken niet de ziekenhuisbehandeling of «onderzoek, die ze noodig hebben. De vereenigingen voor ziekenhuisverpleging komen aan 't eerste bezwaar in belangrijke mate tegemoet. De ziekenautocommissie stelt zich ten doel de reis gemakkelijker te maken door een prima ziekenauto beschikbaar te stellen tegen zoo laag mogelijk tarief. Mogen beide middelen er toe medewerken, dat zieken» huisverpleging meer en spoediger ten goede komen aan onze zieken, die ze noodig hebben. De Voorzitter der ziekenautocommissie, C. VAN GELDER. PUNTEN VAN BESCHRIJVING voor de 119de Algemeene Vergadering, te houden op Donderdag 23 September, des voormiddags 11 uur, in Hotel Krasnapotsky te Amsterdam. AGENDA: 1. Opening. 2. Mededeeling van de vertegenwoordigde Afdeelingen en het namens haar uit te brengen aantal stemmen. 3. Mededeelingen van het Hoofdbestuur. 4. Verkiezing van een lid van het Hoofd» bestuur voor Noord»Holland in de plaats van den heer K. Kuyper te Oostwoud, aftredende 31 December 1926, niet her» kiesbaar. Te kiezen door de Afdeelingen in Noord»Holland. 5. Verkiezing van een lid van het Hoofd» bestuur voor Züid»Holland, in de plaats van den heer A. N. Vaandrager te Rot» terdam, aftredende 31 December 1926, niet herkiesbaar. Te kiezen door de Afdeelingen in ZuidaHolland. 6. Verkiezing van een lid van het Hoofd» bestuur voor Groep V.N.H. in de plaats van den heer D. J. Go vers te Alkmaar, aftredende 31 December 1926. Te kiezen door de Afdeelingen uit Noord»HolIand uit een voordracht van de leden van Groep V. (Fed. tot verbetering van den Wolhandel in N.»H. en de Coöp. Bond van Coöp. Landbouwvereenigingen in N.»H.) Zoo juist verschenen het beste en volledigste, tot op heden geheel bijgewerkte en herziene brievenboek en de meest betrouwbare gids voor het dagelijksch leven of volledige verzameling van oor» spronkelijke modellen van brieven over alle mogelijke onderwerpen uit het dagelijksch leven, benevens re» questen, voorschriften bij geboorte en overlijden, huwelijk en ecbischei» ding, minder» en meerderjarigheid, ouderlijke macht, voogdij, kinderwet» ten, erkenning en wettiging van kin» deren, burgerlijke acten betreffende koop, huur, enz. en acten, die in den koophandel voorkomen, alsmede aller» lei wettelijke voorschriften, waarvan de kennisneming voor een ieder van belang is, testamenten, volmachten, successie, registratie en zegel, wissels, de ongevallenwet 1921, de kieswet, de sociale verzekeringswetten, de ar» beidswet 1919, de arbeidsovereen» komst, post, telegraaf en telefoon, li st belastingen, enz. li li 10de HERZIENE EN GEHEEL BIJGEWERKTE DRUK Op verzoek ook toezending per post a f 1,70 ingenaaid, of f 2,20 gebonden. 7. Verkiezing van twee leden van de Finan' ciëele Commissie in de plaats van den heer D. Lodder te Goedereede, niet her» kiesbaar en in de plaats van wijlen den heer J. T. de Graaff. Te kiezen door de stemgerechtigde afgevaardigden ter Alg. Vergadering, uit een voordracht voor iedere vacature van drie personen, door het Hoofdbestuur opgesteld. De alphabetische voordachten van het Hoofdbestuur luiden als volgt: le vacature de Heeren 1. J. M. C. Koert, Rotterdam. 2. G. Slob, Meerkerk. 3. Mr. L. Trouw, Den Briel. 2e vacature de Heeren 1. C. Kramer—Glijnis, Stompetoren. 2. A. M. de Lange, Bergen. 8. Verkiezing van een Commissaris voor de Onderlinge Brandverzekering voor leden van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw, wegens periodieke af» treding van den heer R. Pool Johz., die zich niet herkiesbaar stelt. Te kiezen uit een voordracht, op te stellen door het Hoofdbestuur, door de afdeelingen waar een agentschap is ge» vestigd. De alphabetische voordracht van het Hoofd» bestuur luidt als volgt: 1. K. Kuiper, Oostwoud. 2. G. C» van Schouwen, Oude»Tonge. 3. H. Scheygrond, Vierpolers. 9. Rekening 1925 van de Maatschappij en den Zaaizadendienst. 10. Begrooting 1927 van de Maatschappij en den Zaaizadendienst. 11. Inleiding door den Voorzitter over «De Beteekenis van de Provinciale Maat» schappijen van Landbouw.* 12. Discussie naar aanleiding van deze in» leiding en bespreking van het jaarverslag. 13. Inleiding door den Heer Jac. Welleman over het ontwerp: «Noodzakelijkheid en mogelijkheid van beschermende maat» regelen ten bate van de Nederlandsche Beetwortelsuikerindustrie. 14. Discussie. 15. Rondvraag. 16. Sluiting. P.S. De vergadering is verzet van 22 orp 23 September door de onvoorziene omstandigheid dat h.t Koninklijk Nederlandsch Landbouw» Comité op 22 September een Buitengewone Algemeene Vergadering bijeen roept ter be» spreking van het onderwerp onder punt 13 vermeld. 8e Centrale Fokveedag van het Zwart» bont»Hollandsch Veeslag te Dordrecht op 17 September 1926. Voor den len, 2en en volgende fokveedagen van den Provincialen Bond van Rundveefok» vereen, in Zuid Holland, met uitzondering van voor den 6en en 7en, verscheen van mijn hand een opwekking tot bezoek in verschil» lende bladen. Hoewel niet meer geregeld meeloopend in

Maas- en Scheldebode | 1926 | | pagina 1