voor de Zuidhollandsche en Zeeuwsehe Eilanden, ILEIB OER Antire volutionair mm li FORUM, IN HOC SIGNO VINCES JQIIDZEF' No. 3253 WOENSDAG 25 AUGUSTUS 1926 41ste JAARGANG - ROTTERDAm en LOOBZEEP Winter Gemeenteraad. extra lage prijzen ^ten ver beneden glas 1,25. Ideelig. enhou werij SIGAREN W. BOEKHOVEN ZONEN Alle stukken voor de Redactie bestemd, Advertentiën en verdere Administratie, franco toe le zenden aan de Uitgevers li tlzn. - Efle(fi.) MEIJDEN De A.-R. partij en de Kerk. ERIJ lil UIASSCHERIJ DORDRECHT see is VEI SS" OUDE TOIIGE Land- en Tuinbouw. alléén gevestigd SINGEL 173.175 Telefoon 4645 No. 1005 en 1946 middagmalen in de imsche restaurants n vertrouwen is. rouwen vindt in lire |IT P. SIMONS schmarkt 12 |rk, Telefoon 6341 Kwaliteit en ook tven wordt. iste zaak is van lat u daar neten Batige prijzen kunt intaar overbodig. Deze Coura it verschijnt eiken WOENSDAG en 7 ATERDAG. ABONNEMENTSPRIJS per drie maanden franco per post 75 cent b| vooruitbetaling. BUITENLAND bij vocuitbetaling f 8.50 per jaar. AFZONDERLIjKE NUMMERS 5 CENT. UITGEVERS SOMMELSDIJK Telef.-Interc. No. 202 Postbus No. 2 ADVERTENTIËN 20 cent, RECLAMES 40 cent, BOEKAANKONDIGING 10 cent per regel. DIENSTAANVRAGEN en DIENSTAANBIEDINGEN f 1.— per plaatsing. Groote letters en vignetten worden berekend naar de plaatsruimte, die zij beslaan. Advertentiën worden Ingewacht tot DINSDAG- en VRIJDAGMORGEN 10 uur. KT 1926« ider fleschjes) 6 pon» één pakje door toe» '2 L. kokend water, sr pond. Fabriek Telefoon no. 82 1RIEL. JTANT. BOEKHOUDEN Praktijk en voor voor Belastingzaken V Nog steeds onduidelijk. Onlangs schreven wij een artikel in ons blad over het Anti»Rev. standpunt ten aan» zien van de belangenpoli'tiek en merkten daarbij op, dat de AntURev. het beginsel voorop stelt en voorts de belangen, niet van één groep, maar van alle groepen des volks wenscht te behartigen en dat zij hierbij geen onderscheid maakt tusschen stad en platteland. Zij komt op voor gehéél ons volk en dus ook voor de belangen der landbouwers, maar zij schept geen tegenstelling tusschen de land» bouwers en de overige bevolking. Hierover ontvingen wij een schrijven van een landbouwer, die o.m. het volgende schreef «Ik ben het geheel met u eens, wanneer U schrijft dat de Anti.Rev. partij den landbouw waardeert en behartigt. Mij is de laatste jaren gebleken, dat de Anti.Rev. partij onder be» kwame leiding staat.« Toch heeft deze landbouwer een bezwaar tegen de Anti.Rev. partij en wel dit«dat de Anti.Rev. partij zich op het standpunt stelt van een bepaalde kerk, n.l. de Gereformeerde kerk. Er zijn nog zoovelen die ook Anti>Rev. denken, doch die voor toetreding tot boven, genoemd standpunt een groote moeilijkheid vinden. Men heeft deze onder Doopsgezin. den, Lutherschen, Remonstranten enz. Zij denken niet mtnder Anti<Rev., doch missen in de Anti.Rev. partij htt algemeen Christe. lijk standpunt». En dan verzoekt de geachte schrijver ons een nadere uiteenzetting van ons standpunt hieromtrent te geven. Waaraan wij gaarne voldoen, daar telkens weer blijkt, dat er nog velen zijn die het bezwaar van dezen schrijver deelen en wien het onderscheid tusschen kerk en politiek nog steeds niet duidelijk is. gewis steeds wat er is, ls uit Rivier, lie vindt men hier;, is n voldaan, u hier bovenaan. AN GELDER. 'amstation hoek om chts. kLijKE |ig Franco terug E PRIJZEN| leweg 166 en e 75, Rotterdam jsse, Middelhar. 'irkslandP. v. :r, Sommelsdijk; uddorpH. Si. ïgeG. Verweij nge; J. Graaf» roet. opste Ververij ehandelen Strijklnrlchtiag Geen Materialistische politiek. De Anti'Rev. partij voert geen materialisti. sche politiek. D.w.z. zij maakt de stoffelijke belangen des volks ondergeschikt aan het be ginsel. Zij blijft op het standpunt dat Dr. Kuyper haar eens aanwees, toen hij in zijn beschou» wingen over de Anti.Rev. staatkunde zeide: Beginsel en belang staan tot elkander als ziel en lichaam, het beginsel is de ongeziene, het belang de zienlijke drijfkracht». Waar nu de ziel meer is dan het lichaam, is het beginsel meer dan het belang. Het beginsel heerscht over het belang. En dat niet alleen daar waar de suprematie van het beginsel boven het stoffelijk belang erkent wordt, maar evengoed dakr, waar men meent 'alleen de stof te dienen en uitsluitend een materialistische politiek te voeren. Duidelijk bewijst Braat dit in zijn politieke loopbaan daar hij eerst dan in zijn «volle kracht« komt als hij zijn anti.clericale gevoelens kan botvie» ren. Trouwens het gansche leven wordt door beginselen beheerscht. Niet de materialistische ontwikkeling der .dingen maakte de historie, maar het beginsel dat als een motorische kracht den mensch, de maatschappij, de natie, ja de gansche wereld voortbeweegt. De geest heerscht over de stofl Dit te erkennen is het criterium der Anti» Rev. partij. Zij is uit een beginsel opgekomen, zij is er in gegroeid, zij laat zich er door be. heerschen en haar doel wordt er door bepaald. Maar is de Anti.Rev, partij hierdoor nu «en kerkelijke partij SMEDERIJ ens, Speciaal adres ketels, IJzeren pulp» en ijzeren mudden m Particuliere Genade en Gemeene Gratie. De Anti.Rev. partij heeft met geen enkele kerk iets te maken. Trouwens dit kan ook niet, kerk en politiek loopen geheel uiteen. De kerk staat op het terrein der particu. liere Genade, d.w.z. de kerk wordt begrensd door het soterische leven, d.i. het reddend, het zaligmakend leven. De politiek staat op het terrein der gemeene gratie, d.w.z. op het ter. «in van het tijdelijke, het vergankelijke. moe' van elkander streng gescheiden Het spreekt dus vanzelf dat de Anti«Rev. partij geen kerkelijke partij kan zijn. Wij doen hier een bero p op een der leiders der Anti.Rev. partij, prof. Anema, die eens schreef«Op één ding willen wij den nadruk leggenmet enghartige en met name met kerkistische enghartigheid heeft dat opheffen der Calvinistische banier op het gebied van Recht en Staat niets, ook maar niets gemeen. In de groote steden staat zelfs de politieke actie, vrijwel geheel los van de Gereformeerde kerkeraden en ook ten plattelande valt de kerkelijke en de politieke actie in de verste verte niet saam. Mannen, die kerkelijk geen lid waren van een Gereformeerde kerk, meer. malen zelfs theologisch niet eens gereformeerd trokken en trekken op staatkundig gebied als trouwe Calvinisten op. In de Anti.Rev. partij is elk hartelijk welkom en wordt aan ieder gegeven de eere en het vertrouwen die hem toekomt, die in de hierboven nauwkeurig om. schreven zin staatsrechtelijk en staatkundig Calvinist is, onverschillig welke opvatting hij overigens theologisch.dogmatisch en kerkelijk organisatorisch huldigt. En dat zijn niet alleen woorden, dat is door practijk van voorheen en van thans gestaafd». Aldus Prof. Anema. En zien wij nu in de praktijk om ons heen dan blijkt dit ook duidelijk. De Anti>Rev. partij heeft haar mannen in alle kerkelijke richtingen. Zelfs in bet hoofd, bestuur, het het centraal comité, zitten naast elkander de Ned. Herv. Ds. M. v. Grieken, de Geref. Mr. J. A. de Wilde en de Doops. gezinde Ds. G. Hofstede. Slechts Anti.Re volutionair. Wat geëischt wordt om lid der Anti Rev. partij te zijn is niet dat men lid eener be. paalde kerk is, doch slechts dat men Anti. Rev. is. Wat wil dit zeggen In de eerste plaats, dat men erkenne dat de bron van het Gezag in God ligt en in de tweede plaatsonvoorwaardelijk aan. vaarding van de Heilige Schrift, zonder tus» schenkomst van eenige kerk of kerkleer, als grondslag en bron voor staatsleven en staats» leer; eeren van de historische lijn, maar daar» mee ook vrijmoedig durven breken waar God gebiedt; een krachtig maar gebonden Gezag een krachtige maar gebonden vrijheid. Wie zich hieraan onderwerpen wil is Anti» Rev. Zóó zag Groen het, zoo zag Kuyper het, zoo zien de Anti.Rev. mannen van onzen tijd het. Reeds in 1853 betuigde Groen van Prinste. rer het tegenover de Bosch—Kemper, dat Anti Revolutionair de naam is van de politieke rich» ting, die niet binnen de grenzen der Hervorm» de, zelfs niet der Frotestantsche gezindheid beperkt is. Ruim van inzicht als Groen was, noemde hij de Roomsch.Staatkundige geschriften van La Mennais, Halier, de Bonald en De Broglie uitnemende Anti Revolutionaire litteratuur En store men zich nu niet aan praatjes die meest.il ten doel hebben de A.»R. partij af te breken, maar wie het ernst is met land en volk onderzoeke de geschriften en uitspra» ken van de Anti.Rev. leiders, en hij zal tot de slotsom komen, dat bij de Anti.Rev. partij het heil van land en volk, óók van het platte» land, in geestelijk en stoffelijk opzicht, onder Gods zegen, veilig is. Moet gewaardeerd worden. Ook Dirksland besloot met eenparige stem» men de gemeenschappelijke regeling totstich» ting van een waterleiding aan te gaan. De woorden in de raadsvergadering dezer gemeente gesproken verdienen de aandacht der overige gemeenten. Dan wijzen wij er ook op het verschil tus. schen het Provinciaal Bestuur van Noord. Holland en het Bestuur onzer Provincie. Het N. Hollandsch waterleidingbedrijf voor. ziet de ingezetenen van de binnen zijn ver» zorgingsgebied gelegen gemeenten rechtstreeks van water met uitschakeling van de gemeente» lijke bemiddeling. Nu kan nog worden toegegeven dat het werkelijk een provinciaal belang geldt om een watertoren te bouwen en het hoofdbuizennet aan te leggen. Maar dat de Provincie recht» streeks nu ook de aansluitingen binnen de gemeenten gaat tot stand brengen en de geheele taak der gemeente op 't gebied der drinkwa. tervoorziening reduceert tot 't verleenen van concessies is een streep door de gemeentelijke autonomie en het plaatselijk initiatief. Het Prov. Bestuur in Zuid.Holland denkt er gelukkig anders over, dank zij het Anti. Rev. beginsel van décentralisatie dat hier wordt toegepast. Goeree en Overflakkee krijgt nu zelf de lei» ding in handen. Elke gemeente kiest een paar mannen in het Bestuur van het Waterleiding» bedrijf. En de Provincie bepaalt zich tot het geven van advies en voorlichting. Dit moet gewaardeerd worden. Niets had ook Zuid'Holland belemmerd de gemeentelijke autonomie hier uit te schakelen en dus feitelijk de gemeentebesturen onmondig te verklaren. Dit moeten onze gemeentebesturen waar» deeren en nu ook toonen dat zij het ver» trouwen dat de provincie in hen stelt waard zijn. Lakschheid en nalatigheid zou zich hier kunnen wreken. Er wordt wel geklaagd dat de gemeente» besturen feitelijk zoo weinig zélf te regelen hebben zonder dat men zich van hooger hand er mee bemoeit, maar wanneer de gemeente» besturen waar zij dan nog vrijheid hebben, deze niet gebruiken maar de handen in den schoot leggen, konden zij zelf wel eens oorzaak van de terecht gehate centralisatie worden. Landbouw» Onderwijs. KORT VERSLAG van het verhandelde in de bestuursvergadering van 20 Augustus 1926, onder Voorzitterschap van den heer P. v. Schouwen. Alle leden zijn tegenwooidig alsmede den heer Ir. P. T. Huisman, Seer. v. d. H. Mij. van Landbouw. De Voorzitter opent de vergadering en vindt het jammer dat onze Rijkslandbouw» consulent, den heer Ir. v. Riel niet tegen» woordig is, welke echter door de heer Huis» man wordt verontschuldigdigd met de mede. deeling dat door de examens de heer v. Riel in beslag zal worden genomen. De Voorzitter zegt dat we met bekwamen spoed verplicht zijn de klacht, op de Alge» meene Vergadering van den Bond geuit, op te heffen en moeten trachten hier landbouw» onderwijs gevestigd te krijgen. Dat er belang» stelling voor is moge blijken uit het feit, dat thans reeds zonder eenige de minste propa» ganda 25 leden zich hebben opgegeven. Het aantal leden bedraagt thans 30, dat der leer» lingen 1, terwijl het gewenscht is dat wij bij ons verzoek aan de Regeering als bewijs van de groote belangstelling van Flakkee, kunnen vermelden, dat de vereeniging bestaat uit zóóveel honderd leden. Spreker hoopt dat alle landbouwers en alle vooraanstaande en toonaangevende ingezetenen zich zullen aan» geven bij den Secretaris voor het lidmaatschap. Ook moeten er zich eenige jongelui aanmel» den om de lessen te willen volgen. Spreker hoopt dat ook dtt volgende week in orde komt. De heer Mijs brengt verslag uit van zijn onderhoud met B. en W. van Sommelsdijk, waaruit blijkt dat dit college behoudens goedkeuring van den gemeenteraad geschikte schoollokalen en een woonhuis voor den leeraar beschikbaar wil stellen. Vervolgens worden statuten vastgesteld zooals deze door den heer Huisman zijn overgenomen en met enkele wijzigingen door het bestuur vastge» steld om door de Algemeene Vergadering behandeld te worden. Daarna wordt een ont» werp huishudelijk Reglement vastgesteld. De contributie voor 't lidmaatschap moet zoo wor» den geregeld dat evenals bij den Boerenbond de kleinen zoowel als de grooten er lid van kunnen worden, waardoor het kan en moet ..worden een zuiver Flakkeesch belang. Er wordt besloten dit te stellen op f 1,— per jaar. De schoolgeldregeling wordt uitvoerig be» sproken, de ervaring heeft geleerd dat koste» loos nimmer wordt gewaarceerd, vooral op onderwijsgebiel Uit hoofde dit beter kan worden geregeld door het definitief tebenoe» men bestuur en de commissie wordt dit van de agenda afgevoerd. Besloten wordt een Algemeene Vergadering te houden op Maandag 30 Augustus, n?m. half 4 in hotel Spee te Sommelsdijk, waar behalve Statuten en het Huishoudelijk Re» glement óók een bestuur moet worden geko» zen. Den Secretaris wordt opdracht gegeven zich te wenden tot B. en W. van Sommelsdijk en met betuiging van dank voor de voorloopige toezegging, te verzoeken om de schriftelijke bevestiging ingevolge raadsbesluit, voorts te verzoeken om een schetsteekening van school en lokalen alsmede woonhuis en te melden .dat van het bestuur van Landbouwonderwijs zitting moet worden genomen door een door den gemeenteraad aan te wijzen raadslid der gemeente waar de school gevestigd is. Alle leden stellen zich beschikbaar om de gevraagde inlichtingen aan candidaat.leden en leerlingen te verstrekken en tevens ze aan te geven bij het secretariaat. Waarna de Voor» zitter de vergadering op de gebruikelijke wijze sluit. Voor het voorloopig bestuur. De voorloopige Secretaris, A. W. KEIJZER. Herkingen, 23 Augustus 1926. VERGADERING van den Raad der gemeente DIRKSLAND tp Vrijdag 20 Augustus 1926, des nam. 8 uur (n.t.) De Voorzitter, loco.burgemeester van der Poel opent de vergadering en leest het gebed. Hierna volgt vaststelling der notulen. Ingekomen stukken zijn de volgende a. Bericht raadslid M. Kooman, dat hij af» wezig is. b. Afschrift K.B. waarbij D. J. Visscher met ingang van 1 Aug. tot burgemeester is benoemd. c. Mededeeling van D. Bakker, dat hij zijn benoeming tot lid der Schattingscommissie inkomstenbelasting aanneemt. d. Brief Mej. P. M. v. Weel waarbij wordt bedankt voor telegram van gelukwensch. e. Brief B. en W. waarbij Gem. Rek. 1925 wordt aangeboden. f. Prov. Blad, waarbij is bepaald dat de Gem. Rekeningen over 1925 uiterlijk 30 Sept. 1926 moeten worden ingezonden. Alles wordt voor kennisgeving aangenomen. Punt 4 op de agenda, voorstel tot het ver» leenen van ontheffing van de hondenbelasting dienst 1926 aan L. van Beek over een vol jaar en aan P. Broosbooft over een halfjaar, wordt aangenomen. Evenzoo punt 5, voorstel om aan H. Koo» man Lz. f 160,— vergoeding te verleenen voor ingenomen grond voor de Paulina van Weel» laan. Als punt 6 komt voor op de agenda een voorstel om aan Ged. Staten gunstig te ad. viseeren op he* besluit van het Alg. Arm» bestuur tot uitgifte in eeuwigdurende erfpacht van grond in de zgn. Oudewei aan M. Groote» boer Hz. f 0,75 per Voornsche roede. Een en ander wordt na toelichting door den Secre» taris aangenomen. Punt 7 behelst een voorstel om den door het Alg. Armbestuur door de zgn. Oudewei ontworpen weg, tegen een later overeen te komen jaarlijksche vergoeding bij de gemeente in beheer en onderhoud te nemen. Nadat weth. Warnaer eenigen tijd hierover gesproken heeft en na een weinig discussie wordt ook dit aangenomen. Als aan de gemeente te be» talen jaarlijksche vergoeding door het Alg. Armbestuur werd genoemd een bedrag van f 150,—. Nu komt aan de orde punt 8 van de agenda, nml. een voorstel tot verplaatsing van de ge» meentelijke mestvaalt. Weth. WARNAER (A R.) zegt dat het van belang is dat de mestvaalt verplaatst wordt. Door verschillende aanvragen is dat gebleken. De heer Grooteboer wil daar bouwen. Dat is nu onmpgelijk. Spr. gelooft dat de heeren het er allen over eens zullen zijn dat verplaatsing van de mestvaalt dringend noodzakelijk is. Op deze manier gaat veel bouwterrein ver» lorèn. Wanneer de raad het daar dus over eens is kan verder gesproken worden waar» heen de verplaatsing geschieden moet. De heer DE BONTE (S.D.A.P.) kan zich heel goed vereenigen met de verplaatsing. De toestand is voor de menschen die daar komen wonen .onhoudbaar. Weth. WARNAER zegt dat nu de Raad mede overtuigd is van de noodzakelijkheid, meer in de finesses getreden kan worden. Het best geschikt om de mestvaalt te vestigen lijkt spr. de zg. Poldersmeet. Daarvan zou plm. 350 M.' genomen kunnen worden, wat net tot een scheiding het terrein beslaat. Van de medewerking van de verschillende autori» taire personen mag men overtuigd zijn. Hoe» wel"-! de heer v. d. Groef er nog 6 jaar huur aan Ttteft kan toch direct met de werkzaam» heden begonnen worden Wat de kosten be» treft zal het wel losloopen. Wanneer nu de raad aan B. en W. machtiging verleend 350 M.2 geschikt te maken voor de mestvaalt kan direct met een en ander een aanvang gemaakt worden. De heer ZOETEMAN (A.R.) vraagt of de heer van der Groef bereid zal gevonden wor» den het terrein aan de gemeente af te staan. Wetb. WARNAER antwoordt bevestigend. Besloten wordt B. en W. machtiging te ver» leenen tot het nemen van de verschillende maatregelen tot verplaatsing der gemeentelijke mestvaalt. Aan de orde wordt gesteld punt 9 der genda dat behelst een voorstel met andere gemeenten op het eiland Goeree en Over» fiakkee, overeenkomstig het van Ged. Staten ontvangen concept, een gemeenschappelijke regeling aan te gaan voor den bouw en de exploitatie eener waterleiding, bij welke rege» ling een stichting in het leven wordt geroepen. De SECR. leest voor een ingekomen stuk van Ged. St. betreffende deze zaak. Voorts wijst spr. op het rapport van de Mabeg en op het rapport van Prof. Visser dat de heeren allen gehad hebben. Dan leest spr. voor de belangrijkste artikelen uit de gemeenschappe» lijke regeling der gemeenten. De heer DE BONTE wijst er op dat nu de mogelijkheid er is om te komen tot een water» leiding op ons eiland. De wenschelijkheid bestaat al jaren. Vooral voor den minderen man is het altijd een getob geweest om aan water te komen. Er zijn wel welputten, maar daarvan zijn de meesten onbruikbaar. Daarom en ook om hygiënische redenen is het nood» zakelijk dat de waterleiding er komt Nu zijn er wel stemmen opgegaan tegen de verplichte aansluiting en het is wel waar dat op enkele menschen eenige pressie uitgeoefend wordt, maar daar zonder verplichte aansluiting er niets van kan komen, kunnen we het niet overlaten aan het particulier initiatief, maar moet de verplichte aansluiting aangenomen. Het algemeen belang eisebt dat. De VOORZITTER is het geheel eens met de vorige spreker. Het termijn van 5 jaar lost de bezwaren aangaande de verplichte aanslui» ting bovendien goeddeels op. De heer ZOETEMAN gaat er ook geheel met mee. Na alles wat er over de waterleiding verhandeld is, moeten we voorstemmen. Enkele gemeenten hebben reeds aangenomen. Prof. Visser is op alle gemeenteraadsvergaderingen, waar de waterleiding te sprake kwam, aanwe» zig geweest. Spr. veronderstelt dat de Prof. de Dirkslanders de zaak zeker wel toevertrouwde. Verder hoopt spreker dat met algem. stemmen tot deze zaak zal besloten worden. Wetb. WARNAER vindt het verblijdend dat de heeren zoo eensgezind over een en ander oordeelen. Wat aangaat het niet aan» wezig zijn van Prof. Visser merkt spreker op dat dit niet mogelijk was omdat de Prof. ongesteld is. En omdat oponthoud onnoodig was hebben B en W. besloten het zonder hem te doen. Verder merkt spr. op dat het besluit tot aanneming van de voorstellen be» treffende de waterleiding er een van groote waarde is en een groote verbetering voor het eiland. Het zou jammer zijn wanneer nu andere gemeenten tegen stemden. De moge» lijkheid zou dan verder weg zijn dan ooit. Wat aangaat het bezwaar dat de waterleiding te duur is voor een arbeidersgezin, merkt spr. op dat de bedragen van f 20 per jaar, die genoemd zijn, voor een flink gezin onjuist zijn. Het zal misschien op* f 10 komen, dat is 20 cent per week en dat kan wel betaald worden. We stellen vertrouwen in den advi» seur en in de stichting zelve. Van het nut moet ieder overtuigd zijn. Spr. noemt eenige voorbeelden daarvan. De waterleiding kan door haar druk in het spoelwater op de afvoerkanalen beter functio» neeren naar de hoofdkanalen dan nu. Neem deze gemeente, waar de rioleering te weinig afvoer heeft. Er zullen wel meerdere gemeen» ten op het eiland zijn, met gelijke lage ligging die daarmede moeite hebben. Spr. merkt verder op hoe ook de Gooi in deze gemeente reeds eerder gedempt zou zijn, als er een waterleiding bestond. Nu beeft men het water datverbin» ding heeft met de haven noodig bij een even» tueelen brancT voor blussching. Dan echter gebruikte men het water van de leiding. Zulke vergaarbakken van vuil, een stank voor de menschen, zal men ook wel op meerdere plaat» sen dan in Dirksland aantreffen Deze dingen en meer dergelijke bewijzen hoe noodzakelijk de waterleiding is voor ons eiland. En daar nu de kans er is moeten we haar aangrijpen. In stemming gebracht wordt het van Ged. Staten ontvangen concept besluit, met algem. stemmen aangenomen. Dan gaat men over tot het benoemen van 2 bestuursleden van vermelde stichting. Ge» kozen worden de H.H. Warnaer en de Bonte respectievelijk met 5 tegen 1 en 4 tegen 2 stemmen. De VOORZITTER feliciteert de heeren en spreekt de wensch uit dat ze hun benoeming zullen aannemen. Daarna wordt mede aangenomen het voorstel tot wijziging van de gemeentebegrooting 1926 in dien zin, dat daarop een post van f 100 wordt gebracht, als bijdrage in het stiebtings» kapitaal. Punt 10 op de agenda, eveneens een voorstel tot wijziging van de gemeentebegrooting wordt daarna behandeld en na eenige discussie aan» genomen. Aan het eind der vergadering gekomen spreekt da Voorzitter aangaande de gunstige ontvangst van de waterleidingsvoorstellen nog het volgende B. en W. en S. vinden het natuurlijk zeer aangenaam dat ook de andere Raadsleden eenparig en op een gemakkelijke wijze hun stem wilden geven, om met andere gemeenten op het eiland Goeree en Overflakkee, eene gemeenschappelijke regeling aan te gaan voor '42

Maas- en Scheldebode | 1926 | | pagina 1