Hoeden- en Pettenmagazijn De macht van Jezus kwam vooral hierin uit, dat zelfs de duivelen Hem onderworpen waren. Ons teksthoofdstuk vermeldt, dat Hij een duivel uitwierp, die stom was, hetwelk de verbazing der schare opwekte. Er waren er echter ook, die den Heiland lasterden en zei den, dat Hij de duivelen uitwierp door de hulp van Beëlsebul, terwijl weer anderen door zulke wonderen nog niet overtuigd waren, dat Hij van God ge zonden was, maar een teeken uit den hemel begeerden. De Heiland laat zien, hoe ongerijmd de bewering was, dat Hij door den overste der duivelen de booze geesten uitwierp. Een koninkrijk, een huis, dat tegen zichzelf verdeeld is, kan niet bestaan. Hoe kan men ver wachten, dat de duivel zijn eigen rijk zou afbreken Neen, Jezus is geen handlanger van Satan integendeel, Hij is de overwinnaar der hel, waartegen over Hij het koninkrijk Gods stelt. Terwijl Jezus zoo spreekt, wordt er eensklaps een stem uit de schare ge hoord. Een vrouw in vervoering geraakt door Zijn woorden en daden, valt Hem in de rede, en zegt„Zalig is de buik, die u gedragen heeft, en de borsten, die gij hebt gezogen." Deze vrouw spreekt, zooals een moe der zich uit. Zij prijst Jezus' moe der gelukkig, omdat zij zulk een zoon heeft. Welke vrouw zou niet wenschen Zijn moeder te zijn welke moeder niet begeeren zulk een zoon te hebben Zij onderscheidt zich gunstig van vele anderen, die onverschillig of vijandig tegenover Jezus stonden. Terwijl Fari- zeën en Schriftgeleerden er steeds op uit waren Jezus te verkleinen. Hem weer spraken en lasterden, kleinzielig en naijverig als zij waren, ontsteekt deze vrouw in geestdrift bij het hooren van Jezus' woorden en het zien van Zijn wonderen. Een godgeleerde heeft ge zegd: „zij meent 'tgoed, maar spreekt op de wijze der vrouwen". En een ander (Calvijn)„de vrouw wilde Chris tus' voortreffelijkheid verheffen, zij dacht echter niet aan Maria, die zij misschien nooit gezien had". Volgens Calvijn heeft deze vrouw eigenlijk niet Maria op 't oog, maar Jezus. Hoe dit zij, zij ver heerlijkt in ieder geval ook Jezus, wan neer zij Maria gelukzalig noemt. Zoo hooren wij nog, hoe de kinderlooze vrouw gelukkig prijst een moeder, wier zoon door gaven van verstand en hart zich van anderen onderscheidt. Zoo kan een godvruchtige moeder, die veel verdriet van haar kind heeft, een moeder benijden, wier zoon in de wegen des Heeren wandelt. Dan prijst ze in de moeder ook den zoon. Jezus was voor deze vrouw zóó groot, dat zij 't een onuitsprekelijk voorrecht achtte Zijn moeder te zijn. Toch was er in haar woorden iets, dat niet geheel juist, in ieder geval eenzijdig was. Maria was niet allereerst en allermeest gelukkig te prijzen als moeder van den Heiland, maar omdat zij in Hem door het geloof haar Zalig maker zag. In zooverre staat Maria boven alle andere kinderen Gods, dat aan haar de eer is te beurt gevallen de moeder des Heeren te zijn. Maar als geloovige staat ze niet boven, maar naast hen. Men heeft aan Maria een plaats gegeven, die haar niet toekomt, Rome stelt haar door de Mariavereering in de practijk boven Jezus. Als moeder des Heeren is zij onbevlekt ontvangen en men schrijft haar meer invloed bij Jezus toe dan aan de andere heiligen. Jezus heeft zulk een vereering van Maria nooit aangemoedigd. Eer het tegendeel. Wanneer Maria zich laat voorstaan op haar betrekking tot Jezus, wijst Hij haar op zachte wijze terecht, zooals wij zien op de bruiloft te Kana, en bij gelegenheid, dat zij in haar moe derlijke bezorgdheid meent Jezus te moeten waarschuwen, zich niet al te zeer aan de vijandschap bloot te geven. Men heeft de vraag gedaan, of deze vrouw een waar geloovige in den Heere Jezus is geweest. Al kunnen wij daarop niet met zekerheid bevestigend antwoor den, toch is er wel eenige grond om aan te nemen, dat zij, in het hart ge troffen, Jezus als haar Zaligmaker heeft leeren belijden. Toch is ook-waar, dat hetgeen zij zegt, buiten een waar geloof kan omgaan Ook zonder waarachtige bekeering kan men op een oogenbiik in geestdrift voor Jezus onsteken en Hem bewonderen. Zulks komt ook nu nog voor bij menschen, die onder het woord verkeeren. Die geestdrift kan gewekt worden door het hooren van de waarheid, waarvan men den klem gevoelt en de schoonheid bewondert. Zij heeft haar zetel in het verstand, dat eenigszins verlicht, de waarheid toestemt; in de overtuiging der consciëntie, of ook in het gevoel, dat in beweging werd ge bracht. Zulk een geestdrift echter is onstandvastig, duurt maar een korten tijd. Zij stelt soms tot veel in staat, ze kan iemand voor een oogenbiik doen ijveren voor hetgeen als waarheid erkend wordt. Maar al spoedig begint het vuur te dooven, komt er verslapping en onverschilligheid, ja niet zelden eindigt men in vijandschap tegen hetgeen eens met geestdrift beleden en verdedigd werd. Nog niet zalig te noemen zijn wij, als wij in vervoering Jezus prijzen, de vromen gelukkig achten, van de waarheid overtuigd zijn en met gevoel er over spreken. Er moet nog iets anders gekend wor den. Wat dat is? Wie naar waarheid zalig genoemd mogen worden Laat ons een volgende maal hooren, welk antwoord Jezus op die vraag geeft. (Slot volgt.) Hoe men de Kiezers voorlicht. Land- c-n Tuinbouw. Ëconomlscta Weekoverzicht. Dr. B. Wielenga, jes en din een regeling, die van besluiten bij meerderheid van stemmen niet weten wilde, well men kon beter 'n klerk met eenpenne mes aan 't grasmaaien zetten, hij zou 't veld sneller tegen den grond hebben, dan dat in een gewichtig geval de soevereinen konden komen tot een eenparig besluit. 't Spotdicht van «Zij dronken een glas en wat er verder volgt, was vaak een trouwe afspiegeling der werkelijkheid. l)an, ten tweede, was daar de totale poli» ke onmondigheid, waartoe de burgerij, neen niet het »plebs« maar ook de gezeten burgerij, mannen van naam, van fortuin, van intellect, al die mannen, die ook een klein volk groot kunnen maken, waartoe zij, geen «regen» ten» zijnde, veroordeeld waren. lerwijl het toch in vervlogen eeuwen zoo Anders geweest was 1 1 oen het volk niet mee regéérde, maar mee invloed had op 't bestuur en door zijn ver» Rt?clame-Meriede&iÈngen 40 cent per regel. VDOO ELK Z'IN KDU9 u, uui yiuuiviu, Kipstraat 85«87 Q Rotterdam gT ZIE DE 5 ETALAGES "gg Voor Hoeden No. 85. Voor Petten No. 87 Aanbevelend, J. HENIGER Jr. trouwens»mannen, gilde»hoofden, officieren der schutterij enz. mee sprak in 't beleid der zaken van stad en land. Daar kwam al sinds vele jaren niets van in. Reeds in 1750 en 't was sinds dien tijd nog veel erger geworden, verscheen een sa» tyrische apolitieke samenspraak» tusschen den regent Groothans en den «PnVi7ege»zoefcer«. Als deze laatste beleefd vraagt om herstel van oude vrijheden en rechten, barst »Groot« hans» uit «Zwijg, schelm 1 zwijg - wat taal is dat? Voort, bindt dien Muitert in het gat, Dien gek, dien nar met ezelsooren, Wie kan dit, zonder dol zijn, hooren Vofer zulken soort is geen gena, Zoo hangt mij op, die Bestial* In zulk een geestelijke en politieke atmos» feer, die elk jaar meer droef en dompig werd wiesen de Revolutie»zwammen welig op, en verbazen kan dit niet. Hoe die gang van zaken dan ook te be» jammeren viel 1 UITKIJK. oor den Jondag Lucas 11 >27 en 28. «En het geschiedde, als Hij deze dingen sprak, dat een zekere vrouw, de stem verheffende uit de schare, tot Hem zeideZalig is de buik, die u gedragen heeft, en de borsten, die gij hebt gezogen. Maar Hij zeideJa, zalig zijn degenen, die het woord Gods hooren, en hetzelve bewaren.» 1 Onlangs schreef «Het Volk« onder den titel «De Drentsche veenarbeiders»kinderen« over het op de scholen ingestelde onderzoek naar den gezondheidstoestand van deze kinderen. In dat artikel stelde het soc dem. blad een vraag, die ons niet zóó onschuldig leek, als ze ge» steld werd. De vraag was aldus omkleed «Hoe voorzichtig men met meerendeels op indrukken gebouwde cijfers moet zijn, blijkt wel hieruit, dat, terwijl de school van Dr. Lode wij ks 25,4 «zwakke» kinderen ople» verde, er ook een school te Nieuw«Weerdinge was met slechts 3,25 Dit was een school met den bijbel. Heeft aan deze school het onderwijzend personeel, dat mede voor de vaststelling van het percentage gehoord wordt een even zuinig begrip van »zwak«, als de medewerker der N. Rott. Crt. Of betreft het hier mogelijk een school met kinderen van welgestelden t Zal «Het Volk« ongetwijfeld genoegen doen, dat wij zijn vraag zaakkundig kunnen beantwoorden. Wij hebben n.l. een onderzoek ingetseld. Dat had Het Volk ook zelf wel kunnen doen, maar dat achtte het blad blijk» baar overbodig. Het vond het reeds voldoen» de als het ook hier de gelegenheid had iets verdachts in «een school met den Bijbel» te kunnen doen onderstellen. Immers politiek schuilt overal, overal, m'n vrinden I We hebben ons tot het hoofd der bedoelde school gewend, die ons het volgende ant» woordde en machtigde het te publiceeren «Met groote belangstelling heb ik kennis genomen van het uitknipsel uit «Het Volk», dat ik hierbij aan U terugzend. Gaarne wil ik aan Uw verzoek voldoen, om U eenige inlichtingen te verschaffen Laat ik U de ver» zekering geven 1. dat het artikel van de geneeskundige medewerkers uit de N. Rott. Crt. mij totaal onbekend was 2. dat de gevoelens, die de schrijver van het artikel in Het Volk zoo vriendelijk is te veronderstellen bij mij en mijn personeel, n.l. een zuinige opvatting te hebben van het be» grip zwak, ons geheel vreemd zijn 3. dat ondergeteekende, die met Dr. Tuntler en de plaatselijke geneesheer Dr. Beerta alle klassen van de school is door geweest, naar zijn beste weten Dr. Tuntler heeft ingelicht; 4 dat onze school absoluut geen school van welgestdeh is; 5. dat ondergeteekende, noch zijn personeel eenig belang er bij hebben de gezondheids» toestand gunstiger voor te stellen dan die werkelijk is, maar evenmin die toestand on» gunstiger kunnen voorstellen, dan met de waarheid overeenkomt. Volkomen juist lijkt ondergeteekende, wat Dr. Tuntler schrijft op bldz. 14/15 van zijn rapport, uitgebracht aan Z. E. den Minister van Arbeid, als hij zegt: «Een opmerkelijk verschijnsel was de goe» de gezondheidstoestand in het gebied N. Weerdinge. Deze streek is te vergelijken met de Groningsche veenkoloniën, de bevolking heeft een andere mentaliteit dan in de Drent» sche boerendorpen en dan in de veenstre» ken, hetgeen waarschijnlijk de verklaring levert. Bovendien is de werkloosheid in het Noorden van Emmen geringer, doordat de kwaliteit der aldaar gawonnen turf deze geschikt doet zijn voor huisbrand. Hoe ver» der Zuidelijker men in de gemeente Emmen komt, hoe minder guntig de gezondheids» toestand der kinderen wordt«. Hier volgt de Statistiek van Dr. Tuntler, pag. 12/13 van het rapport: School met den Bijbel N. Weerdinge. To» taal aantal leerlingen 120. Aantal zwakke leer» lingen 8. Percentage zwakke leerlingen 6 67. (Dit is een Hervormde Cbr. School) O. L. S. N. Weerdinge II, 80, 8, 10. durend vaste houding van de delfstof'Tin op de Amerikaansche markt. Doordat er blijkbaar nog veel geld naar goede belegging zoekt blijft de geldmarkt voortdurend ruim en op circa 2'/a terwijl de goede banken voor een jaardeposit slechts 4 betalen en voor korteren termijn belang» rijk minder. Wat elke maand te doen geeft. (2e helft Augustus) Nadruk verboden. Overal is het stoppclland vrijgekomen. 't Wordt nu bewerkt en bemest voor de herfst' voedergewassen. Men zaaie deze echter niet wanneer de akker veel wortelonkruiden bevat, die zich daardoor nog sterker zouden uit» breiden en later een groote plaag zouden wor» den. Verzuim niet voor het herfsvoedergewas het land goed te mesten de kosten zijn overi» gens gelijk, van bewerken en oogsten, terwijl de meerdere kosten door den rijkeren oogst ruimschoots vergoed worden. De stoppelbe werking is van zeer groot belang. Eerst ploegt men zeer ondiep, waardoor de onkruidzaden en de zaden van het geoogste gewas ondiep worden ondergebracht. Hierop volgt het eg Bellington Terriers, gena md Jum Jum, Blue Gein en Spriglette, welk drietal een kampioens» prijs behaalde op de Intern. Hondententoonstelling. Eig. Mevr, P. M. C. Toepoel van Rouweroy van Nieuwaal, Sch, m/d B. N. Weerdinge 246, 8 3.24 (Dit is onze Schooi). O. L. S. Siepelveen 104, 8, 7.69, (Dit is dunkt me wel de minst gunstige school in onze plaats). Hier zijn nog een Hervormde Chr. School en nog twee O L. Smaar die zijn niet be» zocht. Ik maak mij sterk, dat van twee dezer scholen in elk geval het percentage zwakke kinderen weinig van dat van onze school zou verschillen. Hier volgen nog de cijfers voor enkele scholen, die liggen in de omgeving N. Am» sterdam, de woonplaats van Dr. Lodewijks. Pag. 12/13 van het rapport. O. L. S. 1. Erica aantal leerlingen 194, aantal zwakke kinderen 25, Percentage zwakke kin» deren 12.89. R. K. S. Erica 221, 28, 12.67. O. L. S. Ill Erica 127, 24, 18,89, O. L. S. Borger Oosterveid 188, 35, 18,62. O. L. S. Oranje dorp 96, 21, 21,88. O. L. S. 1 Borgercompascum 151, 33,21,85. Tenslotte wil ik nog opmerken, dat Dr. Tuntler mij verklaarde, dat het opvallend was dat de schooljeugd in N. W. er flinker uitzag dan in het Z. O. deel van Emmen. Verder trof het zoo, dat Dr. Tuntler mijn school be» zocht, juist op den dag, dat ik mijn zilveren ambtsjubileum vierde. De kinderen hadden allen hun Zondagsch pakjes aan, en waren in feestelijke stemming, waardoor zij zich wel op hun voordeeligst toonden. Hierdoor moet niet afleiden, dat het percentage van onze school geflatteerd is«. Tot zoover het hoofd der School met den Bijbel te Nieuw Weerdinge. We nemen aan, dat Het Volk hem, die met zijn personeel door het soc. dem. blad «verdacht was gesteld, zal willen rehabiliteeren. R. A. d. O. Nu alle finantieele voorstellen van den Minister»President in Frankrijk door Kamer en Senaat zijn aangenomen met overweldi» gende meerderheid is er een periode van rust ingegaan, welke wellicht tot na de vacantie zal aanhouden. De rust is daardoor ook over de wisselmarkt gekomen, die voor Frankrijk en België zoo langzamerhand wat stabieler begint te worden op koersen van resp. 6,80 en 6,70, wat echter niet zeggen wil, dat die stabiliteit lang gehandhaafd zal blijven, omdat er zooveel omstandigheden zijn, die daarop invloed uitoefenen, dat daaraan eigenlijk voor» loopig nog niets te voorspellen valt, dus rus» tig moet worden afgewacht De handel in wissels is door bovenvermelde oorzaken tot een minimum ingekrompen, waar nog bijkomt, dat er enkele déconfitures zijn ter wisselmarkt te Amsterdam, ontstaan door makelaars, die voor hunne draagkracht veel te groote engage» menten hebben aangegaan, zoodat een be» langrijke wijziging der koersen, zooals laatst het geval was, niet naliet, groote verii.zen te veroorzaken. Men staat versteld, hoe het mogelijk is, dat het vertrouwen in sommige niet kapitaalkrachtige kleine menschen een dusdanige omvang kan aannemen, dat er ton» nen gouds worden verloren, die nimmer meer te verhalen zijn. De effectenmarkt is weliswaar stil, doch verre van flauw. Rubber, tabak, suiker en mijnen, alles ligt vast en is er geen aanbod van beteekenis, dat steeds zeer gemakkelijk wordt opgenomen. Het meeste materiaal komt in vaste handen en wordt als belegging be» schouwd, omdat nog slechts behoorlijk ren» dement van aandeelen wordt verkregen. Obligaties, die tenminste volwaardig zijn, geven thans circa 5 en is het te begrijpen, dat de belegger gaarne meer maakt, zoodat als van zelf de aandacht op goede aandeelen wordt gevestigd. In de eerste plaats wordt dan aan cultures gedacht, die wat Rubber en Tabak betreft bij de tegenwoordige prijzen zeer behoorlijk ren» deeren. Onder die omstandigheden noteeren aandeelen Amerikaansche Rubber 320 Hessa 450 Delimaatschappij 420 Dell» batavia 450 en H. V. A. 655 Vooral de laatsten zijn voortdurend sterk gezocht en noteeren dagelijks hooger. Ook 't aandeel Singkep Tin, waarover wij de vorige week schreven wordt geregeld gevraagd en b dong heden Dinsdag een koers van 435 °/o» natuur» lijk mede verband houdende met de voort» gen, waarna men het laud een poos laat lig» gen. Het ploegen wordt na 8 a 14 dagen meermalen, naar de tijd vóór het zaaien toe» iaat herhaaldde aangeslagen onkruiden wor» den hierdoor vernietigd, terwijl voor de on» kruidzaden, welke nog niet ontkiemd zijn, een nieuw kiembed wordt gemaakt. Is het eerste gewas vroeg geoogst, zooals dit kan bij win. tergerst, karwij- en koolzaad, dan kan op deze wel vijf, zes keer worden geploegd. Daarbij wordt, bij de volgende bewerkingen, niet enkel de egge maar ook de cultivator gebruikt. Voor het eerst is dezen zomer in de rogge een Fusarium.ziekte in ons land waargenomen, bij de tarwe kende men ze al. De verschijn» selen waren als bij de tarwe; een deel der pakjes waren slecht ontwikkeld en geheel of bijna geheel bedekt met een rose»schimmel» woekering. Een grooter of kleiner deel van de aar was minder ontwikkeld en door de schimmel rose gekleurd. Landbouwers, die deze verschijnselen bij hun gewas hebben waargenomen, zullen verstandig handelen door hun graan, dat zij in den komenden herfst denken uit te zaaien, te ontsmetten, zooals dit ook bij tarwe, aangetast door de Fusarum» ziekte, noodig is. Alle daartoe noodige in» lichtingen worden gratis verstrekt door den Plantenziektenkundigen Dienst te Wagenin gen. Van de «gloeiende Augustuszon« hebben we in de le helft niet veel last ge» had. Trouwens Augustus is, wat lang niet allen weten, de natste maand van het jaar. En van ouds heette het in den volksmond, dat de Augustuszon moest worden gevreesd. Zoo luidt een oud boeren»gezegde«De zon in Augustus fopt de meid in de moestuin«, omdat alsdan de groenten licht verzengen. De volkswijsheid zegt verder«De eerste regen m Augustus draagt een zak met vlooien en muggen mee» en«Wanneer het regent in Augustus, regent het honing en melk». Deze profetiën kunnen ons trooosten wanneer deze maand ons verder te veel neerslag naar onzen zin, mocht brengen, evenals nog dit rijmpje: «Is het de eerste Augustusweken verhit, Zoo blijft de winter lang en wit». In den tuin Verzorg uw wortelbedden, einde Mei of begin Augustus bezaaid. Het wieden en uitdunnen bevordert den groei. Wordt dit nagelaten, dan zijn zij vóór den winter niet geschikt. Ook de bedden spinazie, veldsla enz., moeten vrij van onkruid worden gehouden. Ga uw ge» heeien tuin geregeld door en neem de on» kruidplanten weg die in 't zaad willen schie» ten, dit voorkomt voor later veel scha en ar» beid. Die in 't bezit zijn van bakken kun» nen sla onder glas zaaien, om den geheelen winter door kropsla te hebben. Zaai in zui» vere goed vochtige aarde, bedekt het zaad slechts weinig, anders verstikt het. Leg een raam op, en bedek het raam tegen de zon. Gieten moet niet noodig zijn, dat zou na» deelig werken. Hebben de plantjes straks twee blaadjes, dan worden ze op de bakken gezet In de vrij gekomen komkommer» en me» loenbakken kan men postelein zaaien voor dadelijk gebruik of voor den inmaak de aarde goed omspitten en vochtig makenna het zaaien met een platte schop of een plankje vast plakken en goed begieten. Men kan nu nog andijvie op den kouden grond plan» tende vroege andijvie kan worden opge» bonden; doe dit bij droog weer anders gaat ze rotten. Einde dezer maand zullen de bruine boonen ongveer rijp zijn trek de stam» men uit den grond, pluk alle bladeren er af, bind ee ige stammen met de wortels bij el» kaar en hangt ze aan latten of heggen, nu en dan omkeeren 1 Dan binnen brengen en ophangen op een droge plaatsook kan men ze wel ui.dorschen. b'ruit is er niet veel te oogsten, appels zijn er althans weinig. Schud de vruch» zoo min mogelijk, maar pluk ze één voor één. Voor fijn fruit, voor den handel bestemd, is dit noodzakelijk. Melkbeslult (Warenwet)» De melk, die de melkveehouder verkoopt, aflevert of ten verkoop of ter aflevering in voorraad heeft, moet voldoen aan de vol» gende eischenzij moet gewonnen zijn van melkvee, waarvan tijdens het melken de uiers en de naaste omgeving daarvan niet veront» reinigd zijnop zindelijke wijze gemolken, bewaard en behandeld wordenonmidèllijk na het melken doelmatig gefiltreerd zijnon» middellijk na het melken uit den stal verwij» derd zijn en in een stankvrije omgeving be» waard zijn. GEZONDHEIDSRAAD. V erkooplngfen Zaterdag 21 Augustus des avonds 6 uur (zomertijd) te Ouddorp, in het Logement Akershoek, van 20 perceelen klaver 2e slag. Onder Ouddorp en Goedereede. Notaris VAN DEN BERG Op Zaterdagen 21 en 28 Aug. 1626, des v,m 11 uur (zomertijd) ten koffiehuize van Essebaggers te Spijkenisse, bij veiling en af» slag publieke verkooping van I. Het eeuwigdurend recht van erfpacht op 18 aren 50 c a. tuin» en boomgaard te Spij» kenisse a d. Molendijk, met den eigendom der daarop staande arbeidershuizen. Monde» ling verhuurd voor f 7,80 per week en ge» deeltelijk in eigen gebruik Het recht van erfpacht tot 1 Januari 1957, op 01 ure 12 c.a. dijkberm aldaar. II. Twee huizen met erven en tuin a.d. Molendijk te zamen groot 04.44 aren. Ver» KÊ huurd als voren voor f 2.75 per week. Betaling koopp. 1 Oct. a.s. Notaris C. LOEFF. B Zaterdag 14 Augustus bij inzet en Zaterdag 21 Augustus bij afslag, telkens des avonds 6 uur te Ouddorp in het logement Akershoek van een woon» en winkelhuis met schuurtje erf en grond te Ouddorp op het dorp, groot 1 Are 32 centiaren, ten verzoeke van den heer Klaas Mastenbroek Lzn. Het perceel is dadelijk na de toewijzing door den kooper in gebruik te aanvaarden. Notaris VAN DEN BERG. Woensdag 18 Augustus bij inzet, ter her» berge van H. v. d. Doel te Dirksland en Woensdag 25 Augustus, bij afslag, ter her» berge van J. Vermeulen te Dirksland, telkens des avonds 7 uur (zomertijd) van een heeren huis met schuur, erf en grond te Dirksland aan de Voorstraat en uitkomende aan de Nieuwstraat, kadastraal bekend gemeente Dirksland Sectie B no. 1134, groot 1 are 80 centiaren, ten verzoeke van de erfgenamen van wijlen den heer G. Bosschieter. Het per» ceel is op 15 September 1926, of zooveel vroeger als het zal zijn ontruimd, door den kooper in gebruik te aanvaarden. Notaris VAN DEN BERG. Vrijdag 20 Aug. bij inzet en Vrijdag 27 Aug. bij afslag, telkens dss namiddags 5 uur (zomertijd) te Goedereede in het Logement de Gouden Leeuw, ten verzoeke van de erf» genamen van Job Noor, van a. een huis met grond te Goedereede, op het eind van de Pieterstraat, dadelijk door den kooper in ge» bruik te aanvaarden, b. een huis met grond aldaar, naast perceel a. gelegen, bewoond door de weduwe Van Putten. Notaris VAN DEN BERG. Op Maandag 23 Aug. 1926 te Nieuwe Tonge in hotel Holleman veiling en op Maandag 30 Aug. 1926 te Nieuwe Tonge in hotel Schip» pers afslag, beide dagen's avonds 6 uur (O-T-W van a. 1»47»20 H.A, (3 gem. 62 roeden \I ,Jï bouwland te Nieuwe Tonge, in den polde' Het Noordland aan den Noordlandschendijk nabij de tram in 4 perc. en in combinatie; en b 0»60«54 H.A. (1 gem. 101 roeden V.M.) bouwland, te Herkingen in den polder Klin» kerland nabij Battenoord in 2 perc. en in comb., ten verzoeke van den heer G. van der Werf te Nieuwe Tonge. Dadelijk te aanvaarden. Notaris VAN DER SLUYS. Inschrijving naar de benefitie van 2.16.80 H.A. (4 gem. 216 R. V. M.) bouwland te Nieuwe Tonge in polder Duivenwaard inde zgn. VrooDe. De verhuring geschiedt voor 7 jaren ingaande blootschoof 1926. Vastgestelde pacht f 60,- per 0.45.92 H.A. (V. G.) Breeder bij biljet. Ten verzoeke van den heer M. Houtaar. Inschrijvingsbiljetten in te leveren uiterlijk 25 Augustus 1926 ten kantore van Notaris Van der Sluijs te Dirksland, al» waar meerdere inlichtingen te bekomen zijn. Op nader te bepalen datums in de maand September veiling te Stellendam, van 9 Hect aren 8 Aren 80 centiaren of 19 Gemeten 237 L"1 V. M. bouwland te Stellendam, zijnde kave' 17 van den Eendrachtspolder aan den Lange» weg, kadastraal bekend in Sectie B nos. 277, 278, 281, 282, 1503, 1504, 1505 en 1506. De perceelen zijn blootschoof 1926 door dekoo< pers in eigen gebruik te aanvaarden. Notarissen EIKENDAL en VAN GENDT te 's»Gravenhage en VAN DEN BERG te Goedereede. Op nader te bepalen datums is de tweede helft in September 1926, veiling en afslag van 3.52.10 H.A. (7 gem. 200 R. V. M.) bouwland te Dirksland, in polder Dirksland, Kad. Sectie C No. 497 In huur geweest bij den heer P. Kaslander Jz. te Dirksland. Dadelijk te aan» vaarden. Notarissen Mr. TH. SNELLEN te Utrecht en L. VAN DER SLUIJS ie Dirksland. UIT BOEK EN BLAD. Adams val breekt de lijn van evolutie af, de sshepping tuimelt in den afgrond. Maar de nieuwe wereld, op het bloed van Christus gefondeerd, is véél schooner, dan ze in den weg van Adams gehoorzaamheidsontwikkeling ooit ware geworden. In den nieuwen hemel staat immers het gekroonde Lam Gods, de Kerk als bruid des Lams. Neen, wij willen niet filosofeeren over de zonde ais tot voor» uitgang, of gewagen van een «zegen» der zonde. Dit is ijdele speculatie, onbetamelijk rationalisme. De waarhetd Gods is geen wijs» begeerte. Wij los-:en de problemen niet op, maar laten ze staan Wij zwijgen huiverend bij het raadsel van de zonde, bij het mysterie van den dood. Maar waar de geest zelf ons oog verlicht, de nevels op doet klaren, daar mag onze ziel de wonderen zien en eeren, die in Gods Vi'oord alom zich openbaren. Niet waar, dit is onweersprekelijk en duide» lijk. De Schepping leert ons God kennen in de deugden van zijn almacht, wijsheid, goed' heidnaar de diepste verborgenheid Gods, de ijver van zijn wrekende, de innerlijke be» wegingen van zijn vergevende liefde, zijn toch voor ons openbaar geworden in den strijd van God tegen, in zijn triomf over de zonde 1 Het Licht der lichten, dat uit 's we» relds duistere wolken opging, straalt in glan< sen van intieme schoonheid, die de bruide gom der natuur, uittredende uit zijh slaapkr mer, niet bezit De hof, waaria de ongerep6 koningsmensch wandelde, genietende van vruchten, die de milde armen van het wed' derig geboomte hem toereikten, toont ons<k gevende liefde Gods. Maar in het paradijs, da' aan het einde der eeuwen de bruidkerk oc;' vangt, zingen de verlosten van een vergevend liefde, die geweld is uit de diepste diepte0 van de «zer overvloedige fontein aller goe' den». O 1 Zi 1 In zoov De I krab het in o legd is d: heer wori twee- aan wijsl open] gebr; ondi heid te bi slach werel Ru der warei leera? zuller onder dezen uit h< Me zoo'n onver tot di het gi van pocus nog sias scbou Hie pur volblcj sefcrij vig ti het weteni sociaal onderr gelukk Sche kooperj de wee alle st leid, c doch j iets w 'errein dige st zoo va over Men gestelh geen, standdi En i broede zoover betreft S. D. saamle' listisch zou verwart waarbij derspel 3) groen deze met h den ontvin waren Ze lage erf on den v dat kr «Zo jochie En Het geen naar

Maas- en Scheldebode | 1926 | | pagina 2