Rechtzaken. Gemengd Nieuws. V erkoopin gen Marktberichten. ling kwam voor papier met watermerk met het opschrift «Bank of England» en»5pst«, begonnen zij achterdocht te verwekken en de drukker meende goed te doen de valschgeld» afdeeling van de Duitsche Rijksbank te waar» schuwen. Intusschen had een oplettende be» diende van een wisselkantoor een neger laten aanhouden, die een valsch bankbiljet van 5 pond had willen wisselen. De zwarte gentle» man noemde zich Wilhelm Munume, en daar hij een onschuldigen indruk maakte en verder geen valsch geld bij zich had, liet men hem weer gaan. Evenwel had de politie ontdekt dat er geen koning Bondongule van Accra bestaat en toen een persoonsbeschrijving uitwees, dat Munume en zijn vriend en landsman Peter Macembo de bestellers van het verdachte drukwerk waren, vond men het verstandig eens een kijkje in hun behuizing te gaan nemen. Een aantal valsche bankbiljetten van 5 pond werd ge» vonden en een cliché, dat voor de vervaar» diging had gediend. De beide negers waren van een aantal valsche passen voorzien en Macembo had briefpapier, waarop hij zich als directeur van een exporthandel in rubber, hout, palmolie, enz betitelde en volgens welk hij zijn eigen plantages in West»Afrika en zijn hoofdmagazijn in Duala had. De beide negers zullen gelegenheid krijgen er over na te denken, dat het niet zoo gemakke» jijk gaat de blanken er te laten inloopen. Faillissementen in Nederland. Volgens mededeeling van het Handelsinfor» matiebureau VAN DER GRAAF 6. Co's Bu» reaux voor den Handel zijn over de afge» loopen week, eindigende 5 Aug. in Neder» land uitgesproken 49 fallissementen tegen» over 70 faillissementen in dezelfde week van het vorige jaar. Van 1 Januari tot en met 5 Aug. 1926,2245 faillissementen tegenover 2529 over hetzelfde tjidperk van het vorige jaar. Flesschentrekkec aangehouden. Zaterdagochtend heeft de centrale recherche te Amsterdam den bekenden A. H., tegen wien de politie van flesschentrekkerij en op» lichting herhaaldelijk had gewaarschuwd en die telkens door de mazen van het net wist te glippen, in zijn woning gearresteerd. Dit» maal loopt er, aldus de Tel., een aanklacht wegens oplichting tegen hem. Hij wist twee partijtjes lederwaren en een partijtje dames» kleeding los te krijgen, die te zamen een waarde van ongever f 200 vertegenwoordigen. Dat is niet zoo veel, maar H. deed het nooit op groote school. Hij werkte zéér voorzicht!» en was daarom zoo moeilijk te vangen. Met »»-dat al stond hij met de politie «privé», zoo» jjls hij dat placht te noemen, op goeden voet. ^rlij was om zoo te zeggen «kind aan huis« op de politiebureaux. Zoo had hij de ge» woonte, wanneer hij een of andere streek had uitgehaald, poolshoogte op het bureau te gaan nemen. H., die bij bezoeken een uiterst be» minnelijk mensch was, liep bij voorkeur des avonds de kamer van een of anderen inspec» teur binnen en vroeg dan beleefd of er soms een «aanklachtje» tegen hem liep. Was dat niet het geval dan zei hij beleefddank u, en verdween. Indien het wel zoo was, hield hij heel lange betoogen, die de strekking had» den de politie er van te overtuigen, dat bij de benadeelde was en er in geloopen was. In het debiteeren van de bekende samen» weefsels van verdichtselen en het in elkaar zetten van listige kunstgrepen vond hij, aldus verder het blad, zijDS gelijken niet en zoo zijn bonderden het slachtoffer geworden van zijn optreden. Een paar maal ontsprong hij den dans niet. Eenige jaren geleden beging hij een onvoorzichtigheidje en de rechtbank veroordeelde hem wegens heling van horlo» ges. Doch in den regel bouwde hij zijn du» bieuze zaakjes zóó op, dat hij een behoorlij- c- ken achteruitgang open hield, waardoor hij ^■"wist te ontsnappen. Hij had den mond vol van de slechte wereld en de oplichters en flesschentrekkers, die er in rondliepen. Ditmaal had hij niet eens tijd te informeeren of er een «aanklachtje» liep, want Zatardagochtend verschenen eenige rechercheurs aan zijn wo» ning in Amsterdam»West en namen hem mee naar het hoofdbureau. Daar is hij na verhoor ingesloten. Zaterdag nog zou hij ter beschik» king van de justitie worden gesteld. Machines en beveiligingen. Het gebruik van allerlei machines bij land» bouwwerkzaamheden is in de laatste jaren s'erk toegenomen. Inzonderheid is dit het ge» val nu bijna overal, ook op de meer afgelegen landbouwbedrijven, electrische stroom kan worden aangewend. Het gebruik van machines brengt voor wie er mee omgaan moet, een bijzondere kans op ongevallen mede. Die kans is zooveel grooter, wanneer geen gebruik wordt gemaakt van de beveiligingen, waarvan elke machine behoort te zijn voor» zien en die, wanneer de machine wordt aan» geschaft, ook wel aanwezig zijn. Die beveiligingen zijn maar niet op goed geluk af door den fabrikant aangebracht, want juiste beveiliging van machiois is al jaren lang onderwerp van bhzondere studie geweest en we zijn langzamerhand wel zóó ver geko» men, dat voor elke machine ook die bevei» liging is aangebracht, die in de praktijk het best heeft voldaan. Helaas worden die met overleg uitgekozen en met zorg aangebrachte beveiligingen niet altijd op juiste waarde geschat. Vooral als een aangebrachte beveiliging op het eerste aanzien wat in den weg schijnt te zitten., wordt wel eens al te haastig gezegd«Kom, dat ding gooien we er af». Bijna altijd is dan het ge» volg, dat er vroeger of later een ongeval ge» beurt, dat niet zou zijn voorgekomen, als de beveiliging was blijven zitten. Daarom kan nooit genoeg aan de «gebruikers van machines worden voorgehoudenverwijder geen be» veiligingen, ze zijn in Uw welbegrepen be» lang aangebracht, verwijdering kan U of Uw arbeider het leven kosten. Tramontsporing De wagenbestuurder van den motortrein van de Geldersche Tramwegmaatschappij die gisteravond om 11,03 te Velp met goed be» zette volg wagens aankwam, bemerkte, te laat de scherpe bocht bij het Oranje Hotel. Hij stelde de vacuumrem nog in werking, doch. kon niet meer voorkomen dat de móïortram uit de rails vloog met het gevolg dat de 15 meter lange wagen die een gewicht heeft van 16000 kilo en waarin een dertig personen zaten omsloeg. Dit bracht onder de passagiers een groote ontsteltenis teweeg. Enkele wisten den wagen te verlaten door een venster van het voorbalconhet meerendeel der passagiers kreeg gelegenheid uit den wagen te komen nadat een chauffeur een ruit van den wagen had ingetrapt Het bleek dat een aantal pas» sagiers gewond waren, een enkele vrij ernstig, van anderen waren de kleeren gehavend. Allen werden 'n het Oranje Hotel en het Tramsta» tion binnengebracht, waar spoedig eenige dok» toren de eerste hulp verleenden. Énkelen wer» den naar het ziekenhuis gebracht, doch allen konden na verbonden te zijn, dat wederom verlaten. Het was een geluk dat de koppeling tusschen den motorwagen en de volgwagens afbrak, tengevolge waarvan deze met een fl'nke vaart doorliepen, nu werd alleen van een dier wa» gens het halve voorbalcon in den val van den motorwagen medegenomen. Uit Doetinchem kwam een werktram met personeel en materiaal om het opruimingswerk te verrichten, waarmede men tegen den mor» gen zoo ver hoopt te zijn, dat men den mo» torwagen, na te zijn gedemonteerd, wederom overeind heeft. SCHEEPSONGELUK OP DE NOORDZEE. Een Zweedsch vlsscheravaartuig over» varende bemanning te IJmuiden binnengebracht. Maandagavond kwam te IJmuiden binnen de stoomtreiler Plejaden IJmuiden 44 van de Visscherij maatschappij Praxis, met aan boord 10 schipbreukelingen. Dezen waren af» komstig van het Zweedsche visschersvaartuig Vanadis, thuis behoorend te Grebbeskat. De Plejaden had op de Noordzee de Vanadis overvaren, die onmiddellijk was gezonken. Men was er in geslaagd, alle opvarenden te redden, waarbij een der Zweden met een voet tusschen een luik bekneld was geraakt. Na aankomst van de Plejaden te IJmuiden zijn de menschen, die alles verloren hebben, naar het Konings Willems Huis vervoerd. Daar is de gewonde dooreen dokter ver» bond» n en zijn de menschen voorloopig ver» zorgd. Onmiddellijk na hun aankomst ver» scheen de Zweedsche vice»consul om te in» formeeren en zoo noodig te helpen. De Vanadis was een houten zeilvisschers» vaartuigkapitein was O. Hellstad. DE OVERVAL TE BUSSUM. Huiszoekingen. Maandagochtend hebben, naar de Tel. meldt, de justitie en de politie in verband met den overval in de Boazbank te Bussum uitgebreide huiszoekingen verricht in het woonwagenkamp aan den Hemweg, waar Brummer indertijd is gearresteerd. Bij deze huiszoekingen waren tegenwoordig de substituut»officier van justitie mr. Versteeg, de rechtencommissaris mr. Bol, alsmede de inspecteur van politie Van Slobbe. Twintig rechercheurs, allen van decentrale recherche, verschenen om negen uur plotse» ling met twee politie»auto's voor het woon» wagenkamp. Voor de bewoners van het kamp zou, aldus het blad, eventueel geen tijd ge» weest zijn Iets te verstoppen, weg te brengen of over te geven. Rond het kamp waren po» litiebeambten opgesteld om een oogje in het zeil te houden. Op hetzelfde oogenblik werden tien woon» wagens aan een onderzoek onderworpen. Deze woongelegenheden behooren alle toe aan bloedverwanten van Brummer. Het onderzoek duurde ongeveer anderhalf uur. Naar verluidt zou de justitie weinig be» langrijks hebben gevonden. Ook kwam bet blad ter oore, dat eenige vrienden van Brummer opnieuw aan de ju» stitie verklaard hebben, dat Brummer den bewusten dag onmogelijk te Bussum kan zijn geweest, omdat hij in hun gezelschap zou hebben vertoefd. De slaapdronken passagier. Dezer dagen, 's morgens 4 uur, terwijl de zoogenaamde Oude»Lemmer»nachtboot Amster» dam naderde, rekende de hofmeester het zich tot plicht, een op een bank aan het dek sla» penden passagier te wekken. Deze passagier, iemand uit Lemmer, waarschijnlijk denkende, dat hij zich thuis te bed bevond riep: «Ja vrouw, ik kom I« Hij kwam ook inderdaad, maar rolde meteen onder de verschansing door, in de haven. Hoewel hij een geoefend zwem» mer was, zonk hij onmiddellijk, Gelukkig was er, aldus het Gron. Dagblad, een padvinder uit 's.Gravenhage aan boord, die gepakt en gezakt den drenkeling nasprong en hem wist te redden. Na in de machinekamer de natte plunje ietwat gedroogd te hebben is de man naar Lemmer teruggekeerd, zonder te Amsterdam zijn zaken te hebben afgedaan. Het vermogen van den gewezen Keizer. De Breslauer Volkswacht publiceert een brief uit Doorn aan een dame, die zich om finan» cieelen steun tot Wilhelm II bad gericht. De brief luidt aldus: «Op uw verzoekschrift van 20 Juni aan Zijne Hoogheid den Keiz r en Koning moet ik u tot mijn leedwezen antwoorden, dat het niet mogelijk is, u het verlangde bedrag te leenen. Sinds meer dan zeven jaar is het parti» culiere vermogen van Zijne Majesteit in beslag genomen. Alle berichten, volgens welke Zijne Majesteit nog heden uit de opbrengst van dit vermogen ontvangt, zijn gelogen. Hoe onzeker voor de toekomst de finan» cieele positie van het Pruisische Koninklijke huis, en daarmede van den keizer, is, zult u zelf wel kunnen toegeven. Het resultaat van het referendum heeft den bestaanden toestand niet veranderd.» De brief is onderteekend door graaf Finken» steyn. Een oplichter Men schrijft uit Schoonhoven In de buurtschap Zevender, nabij Schoon» hoven, woont een landbouwer van ongeveer zestig jaar, G. R. genaamd, die een ziekte aan zijn handen heeft, waardoor het vleesch hem van de handen valt. De geneesheer heeft den man in behandeling, maar de ziekte schijnt zeer moeilijk te genezen te zijn. Toen J. M. uit Schoonhoven bij hem op het erf kwam om eenden te koopen, kwam als vanzelf het geprek op de eigenaardige kwaal. M. kwam nadien vele malen bij den landbouwer terug en drong er steeds op aan, dat hij de handen eens zou mogen bekijken om te zien of hij er een middel voor wist. R. wees dat telkens af, daar er toch geen baat voor de ziekte te vinden was. Eindelijk be» zweek hij voor de herhaalde vragen van den Schoonhovenaar en toonde hem zijn handen. M. gaf hem een fleschje met een soort tinc» tuur en verzekerde hem een middel te weten, waardoor de ziekte in veertien dagen tijds bedwongen zou zijn. De boer moest' maar vast dat middel gebruiken en M. zou een toestel in orde maken om de handen te be» stralen. M. gaf voor, een rijk heer te zijn, die een groot huis van wel acht kamers bewoonde, en den boer te willen helpen uit mensch» lievendheid. De landbouwer, die M. niet kende, geloofde zulks en gaf zijn vertrouwen aan zijn nieuwen kennis, die heel vaak over den vloer kwam. Nu moest er een toestel aangeschaft worden. Dat zou duur zijn en M. kwam een driehon» derd gulden tekort. Rijke menschen kunnen ook wel eens krap zitten, zei hij tegen den boer, en hij vroeg of R. hem die driehonderd gulden niét kon voorschieten. G. R. had zelf het geld niet in huis. Hij zond zijn zoon naar Scffóonboven om het bij een kennis te leenen en toen 'e jongen terug kwam heeft M. het geld in ontvangst genomen. Na dien tijd is de boer argwaan gaan koes» teren. Hij meende beetgenomen te zijn, temeer daar verschillende personen hem voor M. waarschuwden toen ze hoorden, dat hij met dien man in kennis was gekomen. R. maakte de zaak bij de rijkspolitie aanhangig, maar die kon niets doen om het geld terug te krij» gen en verwees den man naar den deurwaar» der. Wel zou de majoor der rijks veld wacht de geschiedenis hebben kunnen doorzenden naar den officier van justite, maar dt wilde men nog liever niet, daar men eerst het geld weer wilde zien te krijgen. Daartoe stelt R. thans pogingen in het werk. Of het hem gelukken zal wordt door velen in Schoonhoven betwijfeld, daar M. deze heel zaak thans nagenoeg ontkent en de gesprek» ken tusschen hem en den landbouwer grooten» deels onder vier oogen hebben plaats gehad. Auto te water. Zaterdagmiddag omstreeks 6 uur, is in de Javastraat op den hoek van de Zeestraat te 'S'Gravenhage een auto'ongeluk gebeurd.dat ernstig had kunnen afloopen. De heer H. v. D., wonende te Rotterdam kwam tegen dien tijd met zijn auto uit de richting van het Noordeinde en wilde naar Scheveningen. In den auto bevond zich zijn echtgenoofe met 4 kinderen. Toen de heer v. D. het kruispunt Java» straat»Zeestraat naderde, kwam ook lijn A uit de richting Javastraat. Door onbekendheid met de plaatselijke toestanden, wist de heer v. D. niet, welke richting de tram zou volgen en reed recht door. Toen het reeds te Iaat was om te stoppen bemerkte hij eerst dat de tram rechtuit de Laan van Meerdervoort in» reed, waardoor een botsing onvermijdelijk scheen. Toch gelukte het hem nog het stuur van de auto om te gooien, zdodat een aan» rijding niet plttats had, maar het gevolg hier» van was, dat de auto in het water terecht kwam. Een korporaal;machinist uit Helder, die het ongeval bad zien gebeuren sprong gekleed te water en slaagde erin alle personen op het droge te brengen. Het bleek, dat zij er vrij goed af waren gekomen, alleen de oudste zoon, die met zijn hoofd door een ruit was geslagen, heeft een vrij ernstige ver» wonding aan het oog opgeloopen. Door den Gem. Geneesk. dienst werden zij naar de Centrale Post vervoerd en daar verbonden. De auto werd door den kraanwagen naar het hoofdbureau gebracht voor een onder» zoek van de remmen. Ontvlucht. Eenige dagen geleden is zekere S. afkomstig uit Dordrecht, te Kapelle gearresteerd terzake van verschillende diefstallen. Op hem werden verscheidene inbrekerswerktuigen gevonden. Gisternacht is hij door een klein raamje in de cel van het arrestantenlokaai te Middelburg ontvlucht. Nasporingen met politiehonden hebben nog geen resultaat gehad. Ongelukken. Gisternacht is een jongentje van zes maan» den in de ouderlijke woning aan de Anna Paulownastraat te Rotterdam uit een wieg gevallen. Het kind kwam met het hoofdje op een n aimachine terecht. Een pin van een garenklos drong in een van de oogjes. Een lid van de r.»k. Eerste Hulp bij Ongelukken heeft de eerste hulp verleend. Daarop is het kind vervoerd naar het kinderziekenhuis aan den Westersingel. Vandaar is het overgebracht naar het oogli] dersgesticht aan de Nadorststaat. De kleine £ül waarschijnlijk het oog moeten missen Te Zuidwolde (Gron.) is Donderdagavond een zoontje van A. van der Sluis verdronken. Toen het 6;jarig zoontje van den heer M. Prins te Leiden mét zijn hoepel den weg wilde oversteken, werd! hij gegrepen door een vrachtauto. Het ventje is spoedig aan de ge» volgen overleden. Van de Belgische grens. 't Kan verkeeren. Men schrijft uit Roosendaal: Gedurende den lagen stand van den Belgi» schen franc stroomden al degenen uit de grensplaatsen,- die iets hadden aan te schaffen naar de dito» gemeent en aan Belgische zijde. Op den duur hield men daar rekening met den lagen koers en de prijzen gingen met rukken omhoog. Van lieverlede minderde de laatste dagen de Hollandsche kooplust en deze is nu geïi'éel verdwenen. Gisteren kwa» men bewoners van de grensplaats Esschen in Roosendaal hun inkoopen doen, wijl de prijzen aldaar naar verhouding veel goedkooper wa» ren dan in hun eigen land, eensdeels wijl de abnormale verhoogingen ondanks den verbe» terden koers bleven gehandhaafd, anderdeels wijl de winkeliers hun prijzen om met België te kunnen concu .reeiren uiterst krap gezet hadden. Dat zulks den middenstanders in de grensplaatsen ten goede komt, behoeft niet gezegd te worden. De groote trek naar België begint eveneens te minderen Thans brengen weliswaar nog opgepropte treinen uit Antwerpen over goed» koopte ontgoochelde reizigers terug. DE INBRAAK TE GOUDA. De aangehoudenen. Naar aanleiding varn de inbraak te Gouda wordt gemeld, dat de beide aangehoudenen de 38»jarige J. S. en de 32»jarige H, H. V. zijn. Het tweetal is gisterenavond op den Schiedamschen dijk alhier gearresteerd. De mannen hadden een vrij groot bedrag aan geld bij zich waarvan zij de herkomst niet konden opgeven. S. g»ec£t toe in Gouda ge» weest te zijn, hij weet evenwel niet meer waar. V. simuleert krankzinnig te zijn. De beide verdachten zijn op het hoofdbu» reau van politie aan het Haagscheveer in be» waring gesteld. Het onderzoek, dat al tal van aanwijzingen tegen de aangehoudenen opgeleverd heeft, wordt met kracht voortgezet. Vermist. Sedert eenige dagen wordt uit de woning vermist de 58-jarige A. Zondag. Het Signale» ment luidt als volgt: lengte 174 meter, grij» zend haar,, gezond uiterlijk, rond blozend ge» laat, hij houdt het bioofd meestal wat naar rechts gebogen en draagt een lorgnet. Hij is gekleed in een blauw colbert»costuum, draagt een dubbel boord met zelfstrikker en zwarte rijglaarzen. Het ondergoed is gemerkt A. Z 251 Men vermoedt, dat hem een ongeluk is overkomen. Hun, die eenige inlichtingen kunnen ver» schaffen wordt verzocht, zich te vervoegen op het politiebureau aan de groote Paauwensteeg. Op Woensdag 11 Augustus 1920, v.m. 10 uur (z t.) te Stellendam, ter herberge van A. Kaashoek, van 14 perceelen 2e snede klavers in kavel 21 van den Adrianapolder, kavel 6 van den Eendrachtspolder en kavel 6 van den Halspolder. Ten verzoeke van den heer D. Goekoop. Notaris VAN DER SLUYS. Op Woensdag 11 Augustus 1926, des na» middags 7 uur (zomertijd) aan de Van Gor» cumstraat te Sommelsdijk van een groote partij afbraak als deuren, kozijnen, binten, planken, dakpannen, enz. Deurwaarder GROENENDIJK. Op Woensdag 11 Augustus 1926 te Ooit» gensplaat in Hotel »Moelker« bij Veiling en op Woensdag 18 Augustus 1926 aldaar in Hotel »Hobbel« bij Afslag, des avonds 7 uur (oude tijd) openbare vrijwillige verkooping van 4.92.60 H.A. (9 Gem. 257 R.) uitmuntend bouwland, gelegen in den Weipolder te Ooit» gensplaat, kad. Sectie C Nos. 110 en 111. Ten verzoeke van Mejuffrouw de Weduwe Johs. Hobbel aldaar Notaris AKKERMAN. Op Donderdag 12 Aug. 1926, des namid» dags 7 ure (nieuwe tijd) te den Bommel aan de Kaai van een partij nieuw timmerhout als planken, delen, latten, schroten, enz. Deurwaarder GROENENDIJK. Op Vrijdag 13 Aug. 1926, des namiddags 7 ure (nieuwe tijd) te Stad aan 't Haringvliet aan de Kaai van een partij nieuw timmerhout als planken, delen, latten, schroten, enz. Deurwaarder GROENENDIJK. Zaterdag 14 Augustus bij inzet en Zaterdag 21 Augustus bij afslag, telkens des avonds 6 uur te Ouddorp in het logement Akershoek van een woon» en winkelhuis met schuurtje erf en grond te Ouddorp op het dorp, groot 1 Are 32 centiaren, ten verzoeke van den heer Klaas Mastenbroek Lzn. Het perceel is dadelijk na de toewijzing door den kooper in gebruik te aanvaarden. Notaris VAN DEN BERG. Woensdag 18 Augustus bij inzet, ter her» berge van H. v. d. Doel te Dirksland en Woensdag 25 Augustus, bij afslag, ter her» berge van J. Vermeulen te Dirksland, telkens des avonds 7 uur (zomertijd) van een heeren huis met schuur, erf en grond te Dirksland aan de Voorstraat en uitkomende aan de Nieuwstraat, kadastraal bekend gemeente Dirksland Sectie B no. 1134, groot 1 are 80 centiaren, ten verzoeke van de erfgenamen van wijlen den heer G. Bosschieter Het per» ceel is op 15 September 1926, of zooveel vroeger als bet zal zijn ontruimd, door den kooper in gebruik te aanvaarden. Notaris VAN DEN BERG. Woensdag 18 Augustus, des voormiddags 10 uur (zomertijd) te Stellendam in het Lo» gement van Kaashoek, van 42 perceelen klaver 2e sla.», in de Adriana», Eendracht» en Wou» trinapolder onder Stellendam en den Grooten Zuiderpolder onder Goedereede. Notaris VAN DEN BERG. Vrijdag 20 Aug. bij inzet en Vrijdag 27 Aug. bij afslag, telkens d.s namiddags 5 uur (zomertijd) te Goedereede in het Logement de Gouden Leeuw, ten verzoeke van de erf» genamen van Job Noor, van a. een huis met grond te Goedereede, op het eind van de Pieterstraat, dadelijk door den kooper in ge» bruik te aanvaarden, b. een huis met grond aldaar, naast perceel a gelegen, bewoond door de weduwe Van Putten. Notaris VAN DEN BERG. Zaterdag 21 Augustus des avonds 6 uur (zomertijd) te Ouddorp, in het Logement Akershoek, van 20 perceelen klaver 2e slag. Onder Ouddorp en Goedereede. Notaris VAN DEN BERG Op nader te bepalen datums in de maand September veiling te Stellendam, van 9 Heet» aren 8 Aren 80 centiaren of 19 Gemeten 237 R. V. M bouwland te Stellendam, zijnde kavel 17 van den Eendrachtspolder aan den Lange» weg, kadastraal* bekend in Sectie B nos. 277, 278, 281, 282, 1503, 1504, 1505 en 1506. De perceelen zijn blootschoof 1926 door dekoo» pers in eigen gebruik te aanvaarden. Notarissen EIKENDAL en VAN GENDT te 's=Gravenhage en VAN DEN BERG te Goedereede. MIDDELHARNIS. Centrale Veiling voor Goeree en Overflakkee. Veiling van Vrijdag 6 Augustus 1926. Kippeneieren, 50 kg., f 5,50 tot f 5,65. 58 60 kg,, f 6,35 tot f 6,50. bruine, 61 kg., f 6,90 tot f 7,—. Eendeneieren f 5,05. Kaikoeneieren f 9,—. Poelepetaateieren f 3,40. Bloemkool f 2,20 tot f 22,70. Komkommers f 2,— tot f 6,90. Andijvie f 1,20 tot f 3,50. Kropsla f 1,20. Roode kool f 12,—. Savooye Kool f 12,10. Perziken f 13,—. Pruimen f 2,10 tot f 5,—. Alles per 100 stuks. Peen f 2,— tot f 11,20 per 100 bos. Rabarber f 6,60 tot f 7,10 per 100 bos. Eigenheimer aardappelen f 2,80 tot f 3,20. Blauwput aardappelen f 3,— tot f 4,60. Eersteling aardappelen f 2,—. Schoolmeesters aardappelen f 2,—. Poters f 1,50 tot f 2,10. Kriel f 1,40. Sjalotten f 2,80. Augurken f 17,— tot f-23,— Zilver uitjes f 8,40 Dubbele princessen f 11,20 tot f 13,30. Enkele princessen f 9,— tot f 13,20. Wagenaars f 6,—. Stoksnijboonen f 18,— tot f 31,—. Stamshijboonen f 10,— tot f 23,—. Enk. Stamprinc. «perfect* f 13,50 tot f 13,70. Dirkjes peren f 4,50 tot f 7,—. Noord»Holl. Suikerperen f 8,80 tot f 13,—. Pour Madam peren f 5,— tot f 9,—. Div. Handperen f 8,— tot f 14,70. Div. Handappelen f 12,40 tot f 19,-. Tomaten A kwaliteit f 22,20. B f 20,-. C f 21,—. «CC f 8,—. Alles per 100 K.G. Boter f 1,10 tot f 1,12 per pond. Kaas 20 plus f 0,35 per pond. Dhalia's f 0,08 tot f 0,10 per bos. Meloenen f 0,75 tot f 0,85 per stuk. MIDDELHARNIS. Centrale Veiling voor Goeree en Overflakkee op Maandag 9 Juli 1926 Kippeneieren 50 kg f 5,60 per 100 stuks. Kippeneieren 58-60 kg f 6,70-6,95 p. lOOst. Kippeneieren bruine 61 kg f 7,15 per 100 st. Eendeneieren f 6,— per 100 stuks. Bloemkool f 2,- tot 19,- per ,100 stuks. Komkommers jf 0,90 tot f 7,40 per 100 stuks Kropsla f 2,80 tot f 3,20 per 100 stuls. Perziken f 8,— per 100 stuks. Pruimen f 2,60 tot f 3,50 per 100 stuks. Meloenen f 0,40 tot f 0,88 per stuk. Savooie kool f 8,60 tot f 10,60 per 100 stuks Roode kool f 11,70 per 100 stuks. Postelein f 10,60 per 100 K.G. Stoksnijboonen f 18,- tot f 32,50 per 100 Kg. Stamsnijboonen f 14,50 tot 15,- per 100 Kg. Perfect enk. princ. f 15,60 per 100 Kg. Dubb. princ f 9,60 tot 19,20 per 100 Kg. Wagenaaars f 4,20 tot 5,20 per 100 Kg. Z lveruitjes f 8,— per 100 Kg. Peren Noord Holl Suiker f 5,90 tot f 9,20 p. 100 kg. Citroen f 9,— per 100 Kg. Oomskinder f 17,- tot 23,— per 100 Kg. Div. Handperen f 11,— tot f 21,-per 100 Kg. Zure handapp. f 17,— per 100 Kg. Zure handapp. afval f 5,60 per 100 Kg. Eigenheimer aardapp. f 3,20 tot 4,— p. 100 kg. Blauwputten f 5,20 per 100 Kg. Poters f 1,90 per 100 kg Rabarber f 4,50 per 100 bos Peen f 6.50 tot f 10,- per 100 bos Kroten f 4,— tot 4,40 per 100 bos. Druiven f 0,50 per pond. Boter f 1,10 tot f 1,12 per pond. Tomaten A Kw. f 24,50 per 100 Kg. Tomaten B kw. f 23,10 per 100 Kg. Tomaten C kw. f 23,60 per 100 Kg. Augurken f 0,16 tot 0,27 per Kg. VEE en PAARDEN. ROTTERDAM, 9 Augustus. Ter veemarkt waren heden aangeroerd: 560 vette runderen, 259 veite kalveren, 804 schapen of lammeren, 529 varkens. Prijzen per '/2 kiloKoeien 30 k 3?'/2 c., 44 c 48 a 50 c„ Ossen 36 c., 41 c., 48 c. Kalveren 45 c„ 57'/2 c70 a 72'/2 c Schapen buitenland 27 a 28 c. Lammeren f 18 h f 21 per stuk. Varkens 39 a 40 c 41 c. De aanvoer van koeien en ossen was nogal ruim. De handel sleepend en vrijwel onver» anderde prijzen. Een enkel best beest werd nog tot 2'/2 cent boven noteering verhandeld. Stieren waren weinig ter markt, vandaar geen noteering. De aanvoer van vette kalveren was gewoon, met tamelijk vluggen handel en iets betere prijzen. Een enkel puikbest kalf werd nog van 5 tot 7'/2 cent boven noteering verhandeld. Schapen en lammeren met tamelijk ruimen aanvoer. De handel was beter dan vorige week. omdat er yoor Denemarken nogal gekocht werd. De prijzen waren dientengevolge iets hooger. Er werd ook nog wel boven noteering besteed. De aanvoer van varkens was kort en bij aanvang vlugge handel, met aanmerkelijk hoo» gere prijzen. Er werd voor enkele puikbeste exemplaren nog wel 1 cent boven noteering betaald. Bij afloop der markt werd tegen ver» minderde prijzen verkocht. AMSTERDAM, 9 Augustu Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 310 vette koeien, waarvan de prijzen waren le srt. f 1,08-f 1,14, 2e srt. f 0,80-f 1,08, 3e srt. f 0,70-f 0,80 per K.G. 30 stieren 60—80 ct. per K G., 120 melk» en kalfkoeien f 300—f 525 per stuk85 vette kalveren 2e srt. 80—94 ct., 3e srt. 64-80 ct. per K.G., 62 nucht. kalveren f 8—f 14,98 scha» pen f 26—f 42 per stuk, 450 vette varkens Holl. le srt. 93-94 ct2e srt. 82—93 ct., vette 91-92 ct. per K.G., 31 paarden f 100-f 180 per s'uk. UTRECHT, 9 Augustus. Aan de heden gehouden paardenmarkt waren 1000 paarden en veulens aangevoerd. De prijzen waren als volgt: Weelde paarden f 400-f 550, werk» paarden f 200—f 300, oude paarden f 100— f 180, l'/2;jarige veulens f 150—f 250, 2 jarige veulens f 200-f 300, jonge veulens f40-f90, hitten f 150—f 300. BOTER, KAAS en EIEREN. APELDOORN, 9 Augustus. Eiermarkt. Aanvoer 60,000 stuks, prijs f 7—f 8,75, mid» delmarkt f 8,10 per 100 stuks. Handel gewoon. GRANEN enzMEEL en OLIËN. ROTTERDAM, 9 Augustus. Fijne zaden. (Boerennoteering) Karwijzaad f 26-32, kool» zaad f 23-25, kanariezaad f 16—17, alles per 100 K.G. ROTTERDAM, 9 Augustus. Buitenlandsche granen. (Bericht van de Makelaars Hagenbeek S. Van der Schalk). Stemming kalm. Rogge. Western No. 2 disponibel f 11,80, Zuid«Rus< sische f 12, idem stoomend f 11,50, Duitscb/ oolsche aangekomen f 9,75, Laplata f 11,30. Gerst. 48e Malting disponibel f 185, idem stoomend f 183, Canada No. 3 disponibel f 189, idem stoomend f 186, Tunis disponibel f 178, 60 k. Laplata aangekomen en spoedig verwacht f 184. Havar. Canada No. 2 dispo» nibel f 11, Canada No. 3 disponibel f 10,05, Canada feed No. 1 disponibel f 9,70, idem No. 2 disponibel f 9,25, 38 p. White Clipped f 9,60. Mais per 2000 kilo's disponibel f 173, Laplata aangekomen f 169, idem stoomend f 169, Amer. Mixid disponibel f 180, Donau Galfox disponibel f 170—173, idem stoomend f 175, Zuid»Russisch disponibel en stoomend f 170. GROENTEN, FRUIT en AARDAPPELEN. ROTTERDAM, 9 Augustus. Heden waren de prijzen der aardappelen als volgtBrielsche eigenheimers f 2,40—3, Zeeuwsche eigenheimers f 2—2,40 Geldersche schoolmeesters f 2—2,70 per baal, Westl. schoolmeesters, zand 6—8 ct., dito klei 3'/2—5 ct., duke of yorks 4—6 ct. per K.G., blauwpitters f 2,80—3,50 per H L., poters 2—3 ct. per K.G. Met tamelijken aanvoer ge» wone vraag. AMSTERDAM, 9 Augustus. Aardappel» markt. Prijzen onveranderd. Aanvoer 6 la» dingen of 1600 H.L. NAALDWIJK. 7 Aug. Groote veiling der Ver. Westland. Uien f 3,40—3,83 per 50 K.G. Aanvoer 600 balen. HUIDEN, LEER, WOL EN DIVERSEN ROTTERDAM, 9 Augustus. Vlas. (Opgaaf van de marktmeester) 1000 K.G. blauw schoon f 0,90, 2500 K.G. Groningsch f 0.80-0,90, 4000 K.G. Holl. geel f 0,85-0,95 per K.G,

Maas- en Scheldebode | 1926 | | pagina 3