Rechtzaken. Correspondentie. Marktberichten, officieren-vereeniging «Ons Belang* en van den Bond van technisch personeel spraken resp sergeant-majoor Neuteboom en onder' officier Swamborn, waarna ten slotte een broeder van den overledene en een broeder der weduwe aan allen, inzonderheid aan de autoriteiten, dank brachten voor de betoonde belangstelling. De orkaan In de Caralblsche Zee. Een telegram uit Nassau op de Bahama eilanden meldt, dat het aantal slachtoffers van den orkaan 126 bedraagt, terwijl nog 400 per sonen vermist worden. Honderd booten zijD gezonken De schade aan eigendommen wordt op 8 millioen dollar geraamd. De vloot van de sponsvisscherij heeft niet zoo» eel geleden, als eerst werd gev eesd. Van de 400 schepen waren er slechts 80 op zeedeze 80 zijn echter, Daar men gelooft, alle vergaan. De bemanning er van telde 350 koppen. Een stad bij een boschbrand vernield. Een telegram uit Kalispel, in den staat Mon tana, meldt, dat volgens daar ontvangen be» richten de plaats Strykermond bij een bosch brand vernield is. Slechts het stadion en één gebouw zijn gespaard gebleven. Locomotief in een put gevallen. Bij Tabor in Bohemen is Maandag tenge- volge van een verkeerden wisselstand de locomotief van een goederentrein met den tender in een put gevallen. De stoker werd gedood, de machinist licht gewond. De wissel wachter, die schuld aan het ongeluk had, pleegde zelfmoord. De nacht in een groote stad. Vijf groote inbraken. Maandagnacht zijn niet minder dan vijf in brekersbenden op verschillende punten van Berlijn aan het werk geweest. In de Gericht- strasze bezochten ze een bureau van de A.E.G. Nadat ze met loopers de deur geopend had den, waagden ze zich aan een moderne brand kast. Hoewel ze met de steekvlam werkten, slaagden ze er niet in de kast open te krngen en moesten ze met leege handen aftrekken. Beter trof het een andere bende, die de kas van 'n armbestuurder in de Neue Jakobstrasze tot doel gekozen had. De kunstsloten werden verbroken en de armengelden van het district, 4500 mark, vielen den inbrekers in handen. Een derde inbraak gold de kas van een chocoladefabriek in de Chausseestraat. De werkplaatsen hebben met zwaar traliewerk afgezette ramen. Van een ervan werd door de inbrekers het traliewerk afgerukt en ze hadden juist de brandkast onder handen genomen, toen de chauffeur, die pas was thuisgekomen, en nog eens even naar zijn kippen ging kijken, onraad bespeurde. De inbrekers wisten hem met getrokken mes van het lijf te houden en ontkwamen door over den muur van een kerkhof te springen. Dan hadden er nog twee inbraken in manu facturenzaken plaats. Een die pas de vorige week in de Marburger Stratsze was geves'igd jfC erd totaal leeggeplunderd er werd voor niet binder dan 8000 mark aan kousen meegeno men, voorts een heele partij dameslinnengoed. In een andere opslagplaats van dameskleeding drongen ze binnen door een magazijn van doodkisten, dat niet zoo goed afgesloten was, daar doodkisten voor dieven nu juist geen gangbaar artikel zijn. In dit magazijn braken ze 'n muur door en geraakten zoo in de lin- nenzaak, waar voor een waarde van 12.000 mark werd buitgemaakt Echtscheidingsverzoek van een 84-jarige. Voor een Kaukasische districtsrechtbank verscheen dezer dagen de boerin Maria Radilon om een echtscheidingsverzoek tegen haar man in te dienen. Het merkwaardige van deze in onzen tijd doodgewone gebeurtenis is, dat de vrouw die den echt moe bleek, 84 jaar oud is en 61 jaar lang met haar echtvriend, den landbouwer Nicolaas Radilon, die 90 lentes telt, getrouwd is geweest- De betere helft heeft er echter thans genoeg van. Zoons en kleinkinderen hebben zich tevergeefsch alle moeite ge even, om moeder en grootmoeder -,,<iver te halen, het echtscheidingsverzoek weer A te trekken. Ze hebben geprobeerd haar aan iet verstand te brengen, dat ze zich rijkelijk den tijd heeft gegund, om de gebreken van haar heer-gemaal op te merken. Deze zelf heeft zijn dierbare gezellin de verzekering gegeven, dat hij haar op de handen zal dragen. Niets mocht echter baten. Het oudje bleef halstarrig. Voor den rechter heeft zij verklaard, dat het de voortdurende onuitstaanbare jaloerschheid van haar man is, die haar tot dezen stap heeft bewogen. Ze kon het niet meer verdragen. De echtscheiding zal derhalve worden uitge sproken en de arme Nicolaas zal zijn laatste levensdagen in de eenzaamheid te slijten. Een pleiziertochtje op zee. 't Is dezer dagen gebeurd. Lector Allgren van de universiteit van Lund met zijn echtge- noote en een klein hondje wandelden te Halsingborg op de Zweedsche kunst rustig op en neer. 't Was een heerlijke zomernamid dag, Ze staan op het strand en schouwen over de Sont. Heerlijk moest het zijn een uit stapje naar Helsingör, aan de overzij, waar Denemarken ligt. Een uurtje slechts met het veer. Geen pas? Nu ja, wat maakt dat uit? Men blijft eenvoudig op de boot zitten, en keert omgaand terug, 't Is toch slechts om de zeereis te doen. Mijnheer Allgren met zijn vrouw, naast hen het hondje, leunen tegen de reelingze laten even den blik over Helsingör dwalen, genieten met volle teugen van de zeelucht, waar zij niet aan wal kunnen gaan en keeren met dezelfde veerboot naar Halsingborg terug. Waar ze willen uitstappen. »Het spijtjme een hond uit het buitenland komend, mag niet toegelaten wordenhij mag niet op Zweedsch gebied komen. U zult dus op de veerboot terug moeten gaan*. »Maar hij is daarginds in Denemarken niet van de boot afgeweest 1« »'t Spijt me; 't is voorschrift; de hond mag niet aan land*. De valreep gaat omhoog met vollen stroom vooruitde veer boot steekt opnieuw in zee. Mijnheer Allgren nogmaals thans in minder prettige stemming, met zijn vrouw en zijn hondje bewonderen de schoonheden van de Sont Twee uur later staan ze weer te Halsingborg. «Het spijt me, de hond mag niet aan land. De eenige moge lijkheid is wellicht een telegram aan de koninklijke geneeskundige afdeeÜDg te Stock holm met verzoek of een uitzondering mag worden gemaakt.* Het telegram wordt weggestuurd. Tegelijk steken mijnheer Allgren met zijn vrouw en bun hondje voor de derde maal naar Dene marken over. De burau's der medische afdee- 'jog te Stockholm worden om vijf uur ge sloten en het telegram sluim rt vredig op de tafel van den chef. Het wordt avond en het wordt nacht. Eenzaam trekt de veerboot haar voren van Halsingborg naar Helsingör, van Helsingör naar Halsingborg, heen en weer, heen en weer. Over dé vlakke wateren klinkt het ge huil van een hond, het snikken van een vrouw, het schimpen van een man. Om elf uur in den voormiddag kwam het antwoord van de medische autoriteiten«toegang hond toegestaan*. Voor de zooveelste maal blikt vragend mijnheer Allgren naar den douane beambte op. «Gaat uw gang, alles in orde«. Veertienmaal had hij met zijn vrouw en zijn hondje tusschen Halsingborg en Helsinör héén en weer gestoomd. ■btt Ongelukken. Zondagmorgen geraakte, naar de Ct. meldt nabij Schermerhorn in het Noordelijk ge deelte van den Beemster de auto van den heer N. G., wonende alhier, terwijl deze een tocht maakte met zijn echtgenoote en kind, te water. Het gelukte den heer G. door het portier raampje uit den wagen te komen. Met behulp van den heer K., die onmiddellijk te hulp snelde, den auto zoodanig te kantelen, dat men het portier kon openen om de inzitten den te bevrijden uit hun netelige positie. Mevrouw G. had eenige lichte kwetsuren bekomen aan het gelaat. Na in de boerderij van den heer K. te zijn bekomen van den schrik en van droge kleeren te zijn voorzien, keerde de familie per tram huiswaarts. De auto bleef voorloopig in de vaart liggen. Zondagmiddag reed een auto, bestuurd door den heer Hin uit Haarl m, met zulk een vaart tegen een boom, dat het voorste gedeelte van den auto geheel vernield werd en de heer Hin en zijn echtgenoote eenige verwondingen opliepen. Het ongeluk was veroorzaakt, doordat de heer Hin tijdens het besturen een koffer wilde verplaatsen. In het Binnengasthuis te Amsterdam is een 20-jarige man overleden, die bij het aan brengen van een hijschblok in het ketelhuis der Centrale Noord van een hoogte van on geveer 15 M. was gevallen en daarbij een zware hoofdwonde had gekregen. Te Westzaan is Zaterdagmiddag het 7- jarig zoontje van den heer J. Kalf, terwijl zijn vader voor de schuit liep te trekkeD, in een onbewaakt oogenblik eraf gevallen en verdronken. De motorrijder B. H. te Oldenzaal is Zon dagavond met zijn motorrijwiel in volle vaart op den straatweg gevallen, zoodat hij in hope- loozen toestand naar het ziekenhuis moest worden vervoerd. Te Steenderen is Zaterdag het 2'/a jarig dochterte van den heer H. door een melk wagen overreden en gedood. In Wassenaar is Zo: dag de 22«jarige J. B. uit Lisse door een auto aangereden. De auto is zonder meer doorgereden. Omstanders hebben den aan. eredene naar een tramwagen van de Haagsche Tramweg Mij. gebracht, die hem naar Leiden heeft vervoerd. De eerste hulpdienst aldaar heeft hem naar het Acade misch ziekenhuis vervoerd, waar bleek, dat hij zeer ernstig aan beide beenen gewond was. Vechtpartijen. Zondagavond zijn de 28-jarige A. F. uit Aert van Nesstraat, de 25-jarige J. v. O. uit de Antoniestraat en de 23»jarige S. N. v. O. uit de Simonstraat, in een café aan de Kruis kade alhier, aan het vechten geraakt. Een groot deel van den inventaris is vernield. Het drietal is aangehouden. Zondagavond kreeg de 23-jarige timmer man V. D. uit de Feyenoordstraat op den Schiedamschendijk alhier twist met twee agen ten van politie. Plotseling nam hij een boks houding aan en sloeg hij een va- de agenten door een groote winkelruit De agent werd hierdoor aan beide handen en aan een oor verwond. Bij de overbrenging naar het politie bureau aan de Groote Paauwensteeg beet D. bovendien nog den anderen agent in den rechterpink. De man is opgesloten. Het vliegongeluk bij Katwyk. Het lijk van één der vliegers bij Petten aangespoeld. Naar het U. D. verneemt is Zaterdagmorgen bij Petten het lijk aangespoeld, blijkbaar van één der twee vliegers uit Soesterberg, die op 19 Januari j.l. met hun toestel boven de Noordzee spoorloos zijn verdwenen. Het lijk was bijna onherkenbaar, het hoofd ontbrak Aan de kleeding (lederen pantalon) meende men eveowel te zien, dat het aangespoelde lijk van één der verloren vliegers was. Op het lichaam zijn een portemonnaie en een bos sleutels gevonden. Eenige officieren hebben zich naar Petten begeven, teneinde de identiteit vast te stellen. Nader verneemt men dat het te Pettea aan gespoelde lijk van den verongelukten vlieger is herkend als dat van den sergeant L. Har- tjesveld. Op de begraafplaats Jaffa te Delft zal a s Donderdag, des n.m. te twee uur, het stoffe lijk overschot ter aarde worden besteld. Tragisch Auto-ongeval. Op den Rijnsburgerweg te Leiden is Zater dagavond een luxe auto, bestuurd door P. L., in botsing gekomen met een auto van de Leidsche Coöperatieve Keuken. Laatstgenoem de auto werd zoo zwaar beschadigd, dat zij niet meer met eigen kracht verder kon. Vele leden van de Coöperatieve Keuken hebben daardoor hun middagmaal eerst des avonds laat thuisbezorgd gekregen. Auto-ongeval. Maandagmiddag reed op den Brediusweg te Bussum de heer Hin uit Haarlem, toen hij tijdens het sturen een koffer wilde verplaat sen, in volle vaart tegen een boom. Het voor ste deel van den auto werd vernield. De heer H. en zijn vrouw bekwamen pols» en been- verwondingen. Overreden en gedood. Te Blokker is het 7«jarig zooneje van den heer D. Svan een kar gevallen, waarbij een wiel hem over het hoofd ging. Het ventje was op slag dood. Te Steenderen is Zaterdag het 2'/2»jarig dochtertje van den heer H. door een melk wegen overreden en gedood. Weer gesmokkeld vee? 28 koeien in beslag genomeu. ri Maandag is weer een verscherpte controle uitgeoefend op het vee, dat naar de veemarkt te Rotterdam gebracht werd. Het gevolg hier van is geweest, dat aan den ingang een koppel koeien, bestaande uit 28 stuks in beslag ge nomen is. De dieren zijn naar het abattoir overgebracht, waar zij onderzocht zullen worden. Men vermoedt, dat de dieren uit Zeeuwsch Vlaanderen naar h er gesmokkeld zijn. Een wraaktocht van lilliputters. Zondagmiddag hebben vijf leerlingen van 3 tot 7 jaar der R. K. bewaaarschool te Broek hoven zich door inklimming toegang ver schaft tot de leerlokalen. Zij hebben in drie vertrekken de leermiddelen uit de kasten ge haald en deze gedeeltelijk- vernield en ver brand. Zij werden in hun vernielingswerk gestoord door de komst van een zuster. Men vermoedt, dat de vandaaltjes gehandeld heb ben op aanstichting van één hunner die zich bij de prijsuitdeeling verongelijkt achtte. De schade wordt op 5 1 600 gld. begroot. Aanslag met een - knalpistool. Donderdagavond te omstreeks kwart vóór 6 werden bewoners van den Goudschen Rijweg te Rotterdam opgeschrikt door het geluid van schoten. Even daarna kwam de 45-jarige vrouw J. V. de straat op en vertelde, dat men in haar kamer een aanslag op haar leven had gepleegd. De politie, die werd gewaarschuwd, zocht den vermoedelijken dader, de 27«jarige badman J. V. op. Deze bleek niet thuis te zijn, doch even later vervoegde hij zich persoonlijk aan het bureau Meermanstraat. Hij vertelde daar inderdaad op de vrouw te hebben geschoten, doch met een knalpistool en slechts met de bedoeling haar schrik aan te jagen. Hij wilde de vrouw, met wie hij sedert eenigen tijd samenleeft, bewegen met hem mee te gaan Een onderzoek, ter plaatse ingesteld, maakte de beweringen van den man aannemelijk, zoodat hij weer zal worden vrijgelaten. Rijwleldleven. Zondag kreeg de brigade-commandant der marechaussee te Terneuzen uit Hansweert be richt, dat daar des nachts een aantal rijwielen waren ontvreemd, \erschillende brigades wer den gewaarschuwd en de toegangswegen be waakt, met het gevolg, dat de brigade te Phi lippine de gebroeders Maes van het Heike (N.-Br) aanhield; mannen, die te samen reeds 28 jaar gevangenisstraf achter den rug hebben. Dezen erkenden te Hansweert rijwielen te hebben weggenomen het waren oude en toen zij door de marechaussee werden vervolgd, hebben zij die achtergelaten en daarna de nieuwere, die zij bij zich hadden »gevonden«. Zij zijn hedenmorgen naar Middelburg over gebracht en ter beschikking van de justitie gesteld, Een honderdjarige. Zondag heeft de heer J. van den Bos te Zandvoort zijn hondertsien verjaardag gevierd. De jubilaris geniet nog steeds een zeer goeie gezondheid. Des middags om 12 uur compli menteerde het college van burgemeester en wethouders den jubilaris en des namiddags werd een receptie gehouden, waar druk van werd gebruik gemaakt. Een gtoot feest werd van dezen dag niet gemaakt, daar juist Vrij dag j 1. de oudste dochter van den heer van den Bos, die 79 jaar was geworden, begraven was. Dit was het eerste kind, dat de 100-jarige door den dood verloor. Waarschuwing. De hoofdcommissaris van politie te Rotter dam waarschuwt het publiek niet te treden in de aanbiedingen van «La Société Mondiale Radio*, vroeger gevestigd 22 Rue de Pétro- grad, thans 24 Rue de Flandre te Parijs. Voor het opgezonden geld wordt een vrijwel waar. deloos papieren instrumentje geleverd. Vermist. Sedert Zaterdagavond wordt vermist de 8- jarige Rudolf v. d. B., wonende aan den Z O. Buitensingel te 's Gravenhage. Hij was met zijn broertje en nog eenige andere jongens aan 't spelen op een weiland aan de Spaarne- straat Eensklaps bemerkten zijn speelmakkers dat hij verdwenen was Eén der jongens meen de te weten, dat Rudolf naar de bioscoop zou gaan. Nasporingen hebben geen succes gehad. De politie heeft Zaterdagavond en Zondag gedregd in het water aan de Spaarnestraat, evenwel zonder resultaat. Het signalement van het vermiste knaapje luidt: lengte 1.10 M., donkerblond haar en wenkbrouwen, grijze oogen, spitse kin, vol aangezicht, gezonde kleur, flink postuur, mist twee tanden uit de bovenkaak, Het knaapje droeg een grijze broek, een bruin overhemd waarover bretels, wit ongemerkt ondergoed en zwarte rijgschoenen. De vermiste droeg geen kousen. De commissaris van politie in de afd. C verzoekt opsporing en bericht van eventueele vinding van het lijk. Doodgevallen. Te Giessen is de landbouwer J. de L. ten' gevolge van het breken van een ladder uit een pereboom gevallen. De man werd dood opgenomen. Verdronken. Te Jutphaas nabij het Huis de Geer is een onbekende vreemdeling in den Vaartschen Rijn geraakt. Toen men hem uit het water gehaald had, was het lichaam reeds blauw. Hoewel nog eenigen tijd kunstmatige adem haling werd toegepast, mocht het niet geluk ken de levensgeesten weder op te wekken. De verdronkene is volgens het »M. D.« naar schatting een man van ongeveer 60 jaar met grijs haar en grijzen snor. 't Is een zwaar gebouwd, robuste persoon. Hij droeg een don kergrijze schipperspet en donkergrijs colber- costuum en vetleeren schoenen met gespen. Op de eene zijde van zijn tabaksdoos wasS. Vlieger gekrast en op de andere zijde ston den de teekens dooreen van geloof, hoop en liefde. Voorts had hij twee roode zakdoeken en een groen notitieboekje met potlood bij zich, waarin echter geen woord geschreven Tegen den middag kwam Donderdag het plm. 3-jarig zoontje van bet echtpaar Tuin, wonende nabij den houtzaagmolen te Scheem- da niet thuis. Nog pas was het spelende ge zien. Bij zoeken zag men één klompje drijven in het Winschotterdifep, waaruit na lang dreg gen het lijkje van den ongelukkigen kleine, die onopgemerkt te water was geraakt, werd opgehaald. Eau Eiland verkocht. Dertig jaar geleden kocht de Fransche «cho colade-koning* Gorten Menier voor 25 000 pond het eiland Naticotti in de golf van Sint Laurence, dat hij als een ideaal jachtterrein beschouwde. Het is een sigaarvormig eiland, 3120 vierkante mijl groot. Rijk aan bout als het is, hadden papierfabrikanten er reeds lang het oog op geslagen en thans heeft Menier hun zijn eiland verkocht voor 2.400.000 pond sterling. Zijn koop heeft bem e, n wel behoor lijke rente opgeleverd. Begraven tafelzilver. De burgemeester van Hoogland deelt mede, dat in die gemeente bij het uitrooien van een houtwal in den grond verborgen zijn gevonden eenige stukken tafelzilver, als 12 messen, 12 vorken, 12 eetlepels, 2 vorken (klein formaat), een taartschepje, een schepje (klein formaat), een soeplepel en een sierkurk. Het taartschepje is voorzien van een roodschijnenden hoomsteel en de vorken zijn voorzien van drie tanden. Alles is gemerkt met V. H. 8, een leeuwtje, een gehelmd hoofd en de schrijfletter^. De voorwerpen waren gewikkeld in een vermoe delijk Duitsch dagblad en te oordeelen naar den toestand der messen, zijn deze vele jaren verborgen geweest. Het zilver wordt gedeponeerd ter griffie van de rechtbank te Utrecht, alwaar men zich tot het bekomen van nadere gegens kan vervoegen. Inbraken- diefstallen enz. w In den nacht van Vrijdag op Zaterdag is in het kantoor der N.V. Steenfabriek Hennekam te Etten, door verbreking van een slot inge broken, alles was door elkander gegooid en onderzochtuit de schrijfbureaux zijn eenige guldens, kwartjes en dubbeltjes pi.m. 50 a 60 gulden ontvreemd, benevens een hoeveelheid gouden en zilveren munten en Belgische fran ken. Voorts een pijp en een zilveren sigaren aansteker. Op het kantoor is achtergelaten een boorijzer en een bijtel. In dezelfde nacht is ingebroken in de r.-k. kerk te Lem, alwaar tot heden niets wordt vermist, dan het boorijzer, dat op het kantoor der N.V. Steenfabriek is gevonden. In de kerk waren offer- en zuivelblokken, die daags te voren waren geledigd, geopend. Aan de deur der sacristie was een groote splinter afgebroken, waaruit bleek, dat zij ook deze hadden getracht open te breken. Achter het altaar waren vele loopers en kussens der kerkstoelen bij elkaar gebracht om het tabernakel uit de steenen holte daarop te laten vallen. Een stevige balk belette echter den val. Toegang tot de kerk is verkregen door langs een goot naar een raam te klimmen, een touw aan hetgootijzer vast te maken zich langs het touw, ontvreemd uit 't lijkenhuis, in de kerk te laten glijden. Langs denzelfden weg hebben de inbrekers zich verwijderd. De gemeente-politie stelt een zeer uitgebreid onderzoek in men is de vermoedelijke dader op het spoor. Ongelukken. De 74.jarige H E. uit de Blommerdijksche laan te Rotterdam is op den Goudschen Singel gevallen en met een bekkenfractuur in het ziekenhuis aan den Bergweg opgenomen. De bloemenventer K. Pol uit Ede. die Vrijdag door een auto is aangeraden, is in het ziekenhuis te Arnhem aan de gevolgen over leden Nabij Tjamsweer (Gron.) is Vrijdagmiddag de 14qarige dochter van den arbeider H. N. te Oosterwijtwerd met de fiets in een sloot geraakt en gestikt. FAILLISSEMENTEN. Opgegeven door Van der Graaf S. Co. (Afd. Handelsinformatiën). Failliet verklaard 28 Juli. Th. de Waal, koopman, Achthuizen. R.«c. Mr. A. J. Marx. Cur. Mr. A Zaayer, Dirksland. Faillissementen in Nederland. Volgens mededeeling van het Handelsinfor matiebureau VAN DER GRAAF Co's Bu reaux voor den Handel zijn over de afge» loopen week, eindigende 29 Juli in Neder land uitgesproken 64 fallissementen tegen over 80 faillissementen in dezelfde week van het vorige jaar. Van 1 Januari tot en met 29 Juli 1926,2196 faillissementen tegenover 2459 over hetzelfde 'fidnerk v?r» het vorige jaar P. van L. Amerika. Geld ontvangen. U be taalde tot 15 Februari 1927. Adm. erkoopin^en Op Donderdag 29 Juli 1926, 's avonds 7,30 uur (N. T.), te Dirksland, ter herberge van H. v. d. Doel, veiling, tn op Donderdag 5 Augustus d.a v. te Dirksland, ter herberge van J. Vermeulen, afslag, van een huis met schuur, erf en grond te Dirksland aan den Molendijk nabij de haven, kadaster sectie B no. 1469 groot 2 Aren 02 cA., Oadelijk te aanvaarden. Ten verzoeke van den heer P Knöps J.Gzn. Notaris VAN DER SLUYS. Bij Veiling op Dinsdag 3 Augustus 1926 en bij Afslag op Dinsdag 10 Augustus 1926, beide dagen des avonds 6.30 uur (o.t) in het café van G. van Veen te Oude Tonge van Een winkelhuis en Erf aar» de Voorstraat met schuur, achter uitkomende aan den Oost-Ach- terweg te Oude Tonge, ten verzoeke van dhr. J. van Ballegooij. Notaris VAN ISPELEN. Op Woensdag 11 Augustus 1926, v.m. 10 uur (z t.) te Stellendam, ter herberge van A. Kaashoek, van 14 perceelen 2e snede klavers in kavel 21 van den Adrianapolder, kavel 6 van den Eendrachtspolder en kavel 6 van den Halspolder. Ten verzoeke van den heer D. Goekoop. Notaris VAN DER SLUYS. Op Woensdag 11 Augustus 1926 te Ooit- gensplaat in Hotel «Moelker* bij Veiling en op Woensdag 18 Augustus 1926 aldaar in Hotel »HobbeI« bij Afslag, des avonds 7 uur (oude tijd) openbare vrijwillige verkooping van 4.92.60 H A. (9 Gem. 257 R.) uitmuntend bouwland, gelegen in den Weipolder te Ooit» gensplaat, kad. Sectie C Nos 110 en 111. Ten verzoeke van Mejuffrouw de Weduwe Johs. Hobbel aldaar Notaris AKKERMAN. MIDDELHARNIS Centrale veiling voor Goeree en Overflakkee. Veiling van Vrijdag 30 Juli 1926. Kippeneieren 50 kg. f 5,- tot;if 5,15. f fI 58-60 kg. f 5,85 tot f6,15 bruin 61 kg. f 6,45 tot f6,80. Eendeneieren f 4,95 tot f 5,30. Kalkoeneieren f 8,40 Poelepetaateieren f 2,95. Bloemkool 2e srt. f 10,60 tot f 19,40, Idem 3e f 5,20 tot f 15,70. Idem uitschot f 3,70. Kropsla f 1.20 tot f 2,70. Andijvie f 1,30. Komkommers f 2,10 tot f 8,30. Groene savooie kool f 8,70, alles per 100 st. Postelein f 10. Dubbele princessenboonen f 9,60 tot f 15,80. ■Wagenaars f 7,90 tot f 8,80. Enk. princ. perfect f 17,50. Stoksnijboonen f 34,— tot f 36,—. Stamsnijboonen F 28— tot f 30,—. Tü'ihboonen f 2,60 Yellow Transp appels f 23,50 tot f 23,70. Suikerperen f 12,30 tot f 16.40. Noord-Holl. Suikerperen f 12,60 tot f 14,- Oomskinder f 15,—. Dirkjesperen f 5,40 tot f 13,—. Tomaten, kwaliteit A f 19,-'. Idem B f 16.' Idem C f 17. Idem ongesorteerd f 9,- tot f 13,—. Blauwputten f 5,90 tot f 6,10. Eigenheimers f 2,20 tot f 3,40. Eerstelingen f 2,—. Schoolmeesters f 2,20. Poters f 2,— tot f 4,—. Kriel f 1,70 tot f 2 Uien f 5,40 tot f 5,70, alles per 100 K.G. Peen f 3,70 tot f 7,30 Kroten f 4 10 tot f 5,60, beiden per 100 bos. Druiven f 0,59 tot f 0,60, Kaas 20 plus f 0,40, beiden per pond. Meloenen f 0,78 per stuk. MIDDELHARNIS. Centrale Veiling voor Goeree en Overflakkee. Veiling van Maandag 2 Augustus. Kippeneieren 50 Kg f 5,20 Kippeneieren 58-60 Kg f 6,- tot f 6,25. Kippeneieren, bruin, 60 Kg. f 6,60 tot f 6 70. Eendeneieren 68 Kg. f 5,90. Bloemkool f 2,50 tot f 19,30. Komkommers f 3,60 tot f7 80 Savooie kool f 10,60 tot f 12 - Witte kool f 9,-. Roode kool f 15,— Ad dij vie f 4,10 Perziken f 6,- tot f 8,-. Jonge Hanen f 25,—. Alles per 100 stuks. Dubb. Princesseboonen f 10 50 tot f 13- Enk. Princessen perfect f 11,20 tot f 17,60. Wagenaars f 7,50. Stoksnijboonen f 29,- tot f 36,—. Noord-Holl. Suikerperen f 12,60 tot f 18 50 Dirkjesperen f 11,70 tot f 12,70. Handpeertjes f 13,50 t0t f 15 Yellow Transp. appelen- f 25,5o! Yellow Transp. afval f 5,80. Blauwput-aardappelen f 4,80 tot f 6 40 Eigenheimer-aardappelen f 3,70 tot f 4 60 Paters f 3,— Tomaten A f 18,80. Tomaten B f 16,—. Tomaten C f 17,—. Tomaten CC f 6,—. Alles per 100 K.G. Boter f 1,10. Kaas 20 plus f 0,30 tot f 0,32. Kaas 40 plus f 0,58. Druiven f 0,57. Augurken f 0,08 tot f 0,14. Alles per pond. Kroten f 3,80 per 100 bos. Pruimen f 6,- per 100 stuks. Bloemen f 0,65 per bouquet. Bloemen f 0,05 tot f 0,09 pér bos. VEE EN PAARDEN. ROTTERDAN, 2 Augustus Ter veemarkt waren heden aangevoerd 595 vette rundereD, 299 vette kalveren, 1031 schapen of lammeren, 522 varkens Prijzen per half kiloKoeien 30 k 32'/2 c., 44 c 50 c.: Ossen 37 c„ 44, 49 c.; Kalveren 42V2 c., 44, 49 c.; Zuiglammeren f 15,— a f 18, per stukVarkens 37 a 38 c. De aanvoer van koeien en ossen was tame lijk ruim De handel sleepend, doch de prijzen van jl. Dinsdag konden nog bedongen wor den. Een enkele puikbest beest werd nog tot 3 cent boven noteering verkocht. De aanvoer van st ersn was van geen be- teekenis, weinig handel en geen noteering Vette kalveren met flinken aanvoer. De han del was tamelijk tot bevredigend en weinig verandering in de prijzen. Een enkel puikbest kalf werd tot 5 h 7'/2 cent boven noteering verhandeld. De aanvoer van varkens was matig, met aanvankelijk vlugge handel, doch later flau wer. De prijzen waren dientengevolge iets hooger. Een enkel exemplaar werd nog boven noteering verkocht Schapen en lammeren met zeer grooten aanvoer. De handel was lusteloos, bijna on verkoopbaar. Van schapen geen noteering, alleen zuiglammeren werden tegen buiten, gewoon lagei prijzen verhandeld. Bij uitzondering werd nog een enkel extra partijtje boven noteering verkocht. BOTER, KAAS EN EIEREN. ROTTERDAM, 2 Augustus Eieren, Zeeuw, sche, f 6—, f 7,25 per 100 stuksOvermaas, sche f 6,—, f 7,25 per 100 stuks. APELDOORN, 2 Augustus Eieren. Aanvoer 70000 stuks f 6,— tot f 7,75, middelmarkt f 7,25 de 100 stuks. Handel vlug. OUDEWATER. 2 Augustus. Kaas. Aanvoer 144 partijen, 6480 stuks, 32400 kg. Met R M. Ie soort f 42,- tot f 45,-, 2e soort f 36,- tot f 40,-, zonder R.M. f 34,- tot f 42,-. Han del matig. GROENTEN, FRUIT EN AARDAPPELEN. ROTTERDAM, 2 Augustus. Aardappelen. Geldersche Schoolmeesters 3 a 4 c. per kg Eigenheimers 3 15c. per kg Westl. Schooli meesters, zand 7 a 9 c. per kg., dito klei 4 a 6 c. per kg., Duke of Yorks 4 a 7 c per kg., Bhuwpitters 3 1 5 ct. per kgPoters 2 a 3 c p. kg. Met gewonen aanvoer gewone vraag NAALDWIJK, 31 Juli. Groote veiling der Ver. Westland. Exportveiling, Roode Aalbes sen f 19,98 per 100 kg Witte Aalbessen f 19,95 per 100 kgUien f 3,79 tot f 3,93 per 50 kg. Aanvoer 2350 kg. bessen, 622 balen uien. HUIDEN, LEER, WOL EN DIVERSEN. ROTTERDAM, 2 Augustus. Vlas (Opgaaf van de marktmeesters) 300 kg. wit Zeeuwsch onverkocht4000 kg. Holl. geel, onverkocht. VEE EN PAARDEN. AMSTERDAM, 2 Augustus. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 510 vette koeien, waarvan de prijzen waren le kwal. 100—112 ct., 2e kwal. 86-98 ct., 3e kwal. 70-86 ct per kg.140 melk- en kalfkoeien f 325,— tot f450,—, 130 vette kalveren f 78,- tot f 90,— per stuk dito le kwal. 78-90 c., 2e kwal. 68-76 c., 3e kwal 58-66 c per kg; 71 nuchtere kalveren f 10,- tot f 18,—schapen f 24,— tot f 30,- 34 lammeren f 15,- tot f 22 - per stuk540 vette varkens, Holl. le kwal 89-91 c„ Overz. en Geldersche le kwal 92-93 c. per kg.; paarden f 200- tot f 250,- per stuk.

Maas- en Scheldebode | 1926 | | pagina 3