Visscherij. Burgerlijke Stand Buitenland. Binnenland. Gemengd Nieuws. V erkoopingen marktberichten Land- en Tuinbouw. Iegenheden, waar de Overheid absoluut niets mee te maken heeft. Maar de Kerk wendde zich in deze tot de Algemeene Statèn en den Stad» houder Willem V. aan wien zij «hare begeerte hadden voorgedragen en bij wien zij de zeer gewenschte hulp en ondersteuning vonden". In de algemeene Staten.vergadering op den 6den Mei 1772 werd de zaak (van een Psalm» berijming!) behandeld en daar werd uitgemaakt boe de Kerk het niet mocht doen en hoe de Kerk 't wel moest doen. En door de Staten der onderscheidene gewesten werden daarna de predikanten benoemd, die zich met de nieuwe Psalmberijming zouden moeten bezig houden. Zij zouden in den Haag »op het Maurits» huis« vergaderen onder leiding en toezicht van twee Staatscommissarissen en twee helpers. De keuze moest gemaakt uit een drietal Psalm' berijmingen, door de Staatsgemachtigden be» zorgd en volgens den lastbrief, op den 19 December 1772 door de Algemeene Staten aan hunne Commissarissen gegeven, moest de Voorzitter telkens, met goedvinden van de Staats.Commissarissen, in rondvraag brengen welke berijming men zou kiezen, enz. \óór de stemming moest het gevoelen van de Staats» Commissarissen ingewonnen worden en als de stemmen staakten, hadden zij beslissing. Zonder hunne goedkeuring mocht de ver» gadering geen twee malen denzelfden Psalm in overweging nemen, enz. enz. Zóó zijn we gekomen aan onze tegenwoor» dige Psalmberijming 1 En dan vraagt het blad niet ten onrechte aan de heeren Lingbeek c.s., of ze zulk een verhouding nu waarlijk vinden om naar te verlagen DE OOGEN OPWAARTS 1 Neen, mijn ziel, buig u niet neder. Want uw God verandert nietl Hij bewaart in liefd' u teeder. Schijn' ook duister het verschiet. Leg uw zonden en uw zorgen Neder aan des kruises voet. Zoek Zijn aanschijn iedren morgen Wis schenkt Hij u nieuwen moed. Reis voortaan uw weg met blijdschap, Eenmaal zal uw oog Hem zien. Dien uw ziel hier 't meest beminde Dankend zult g' Hem hulde bien. Dan is alle leed vergeten Tranen schreit men daar niet meer. Zaligheid niet af te meten Wacht ons boven bij den Heer Hier op aarde vreemdelingen. Maar »des Heeren« door gena 1 Ginder zijn we HemeÜDgen Eer zij God I Halleluja 1 N. L. Ct. (Wijlen ds.) J. VAN ANDEL. GOEDEREEDE. Vanwege het ruwe weder werd door de Noordzeevisschers bijna niets verdiend. De garnalenvangst was van 80—90 kilo per dag. OUDDORP. De visschers leverden de vorige week van 200—240 kilo garnalen per vaartuig aan de pellerij af. Er zijn slechts drie zalmen gevangen. SOMMELSDIJK. Overleden te Rotterdam Aaltje Pulleman, 33 j., echtgenoote van George Pieter Mast, alhier. MIDDELHARNIS. GeborenHubrecht, z. v. G. v. d. Valk en M. van Wezel. Ondertrouwd: I. Verbrugge, 30 j. en J. P. Schellevis, 31 j. (S'dijk); P. Prins, 25 j. en L. van Groningen, 24 j. OverledenC. Schuren, oud 13 maanden j#? DEN BOMMEL. Geboren Jacobus, z. v. M. Hameeteman en J. v. d. MadeMaria Antonia, d. v. A. J. Jacobs en A. M. Heestermans. GehuwdMarinus Bezemer, 27 jaren en Hilletje van Zanten, 26 jaren Jan Cornelis Bakelaar, 27 jaren en Adriana Johanna Huijer, 24 jaren. DIRKSLAND. GeborenLeendert, z. v. C. W itvliet en B. van AssenCornelis, z. v. W. de Ruiter en E. Poortvliet. OverledenJannetje Goedegebuure, 11 j., d. v. C. J. Goedegebuure en N. de Zout. OUDENHOORN. GeborenAbranam, z. v. V. Vermaat en M. Barendrecht. Getrouwd: C. Hokke, 30 en K. Looij, 24 j J. de Pijper, 23 en M. Viielander, 24 j. OverledenStoorvogel. Middelharnis/Herkingen, 24 Juli 1926. Aan de leden der afd. Goeree S. Overflakkee der Ned. Ver. tot bevordering van Bijenteelt. Evenals vorige jaren stellen wij ons voor, voor U accijnsvrije bijensuiker te besteilen en verzoeken U dus le. Ons te willen opgeven, uiterlijk 15 Augus tus, hoeveel suiker U wenscht (hoogstens 7'/2 K.G. per kast of korf). 2e. Deze opgave vergezeld te doen gaan van postwissel of giro, berekend naar 22'/2 cent per K.G., aan t adres van den tweeden onderge» teekende. Giro No. 13655. Vooruit betalen (VoorbeeldIemand die twee kasten en vier korven door den winter wil halen mag dus hoogstens bestellen 6 X 71/, K.G. suiker en betaalt 45 X 22Va cent) 3e. Te willen opgeven aan welk adres de suiker moet worden gezonden. Leden t ij een zelfde station wonend, gelieven zich te com. bineeren bij een hunner. 4e. Zakken tijdig te willen zenden aan 't laatste adres Ook dit kan gecombineerd. Het Bestuur, P. C. KAPTEIN, Voorzitter. C. KEIJZER A.Wz., Secr.-Penningm. Herkingen, giro No. 13655. Drama der ellende. Te Saint»Denis heeft een man van tachtig jaar zelfmoord gepleegd na eerst zijn een en tachtigjarige vrouw in haar slaap te hebben doodgeschoten. Dit drama der ellende heeft zich op de volgende wijze afgespeeld. Het echtpaar heeft zijn levenlang hard gew.rkt, de man de laatste dertig jaar als monteur bij denzelfden baas. Zij waren arm maar tevreden en ondanks zijn hoogen leeftijd werkte de man nog geregeld. Een jaar geleden werd de vrouw, die een jaar ouder was dan haar man, bedlegerig en de "ellende deed haar intrede in de woning der oudjes. De man kon niet meer geregeld naar zijn werk gaan, want wie moest er, als hij niet thuis was, de oude vrouw helpen Alras werden dus de spaarduitjes aangesproken, want uit de berichten, die wij in de Fransche bladen over dit tragische ge» val lezen, blijkt nergens, dat de tachtigjarige man, na dertig jaar bij denzelfden baas te hebben gewerkt, eenig pensioen genoot Toen het overgespaarde geld op was, werd de ge» meentelijke armenzorg om ondersteuning ge» vraagd, maar deze was zoo gering, dat de beide oude menschen aan het zwartste gebrek waren overgeleverd. Toen heeft de man zijn wanhoopsdaad gepleegd. Het invoerverbod van vleesch in Engeland. Uit Londen wordt aan de Tel. gemeld, dat de vleeschprijzen in Engeland in verband met het voor eenigen tijd door de regeering met het oog op besmettingsgevaar met mond» en klauwzeer uitgevaardigde invoerverbod voor versch vleesch van het continent, sedert eeni» hen tijd een sterke stijgiDg vertoonen De eigenlijke moeilijkheden zullen evenwel eerst in September beginnen, de maand, waarin gewoonlijk groote hoeveelheden varkens uit Nederland naar Engeland worden gezonden. In het vorig jaar werden te Smithfield, de groote Londensche vleeschmarkt, tusschen Sep» tember en het einde van het jaar, 380.000 varkens uit Nederland aangevoerd, een hoe» veelheid, die voor ongeveer 75 pCt. de behoef» ten aan varkensvleesch van Londen dekt. Dit quantum zal dit jaar, wanneer het invoerver» bod niet wordt opgeheven, waarop de kans uiterst gering schijnt te zijn, niet ter Londen» sche markt komen en de te verwachten schaar» schte van varkensvleesch zal de prijzen auto» matisch sterk doen stijgen, terwijl grootere viaag naar andere vleeschsoorten ook de prij» zen daarvan een stijgenden tendenz zal be» zorgen. Ook kalfsvleesch, dat in groote hoeveel» heden uit Nederland komt gaat ontbreken. De kwaliteit van Nederlandsch lams en scha» penvleesch, zoo geeft men in Smithfield toe, is veel beter dan die van het vleesch, dat Schotland levert en ook lersche varkens staan achter bij de Hollandsche. Sedert Juli verleden jaar zijn de groothan» delsprijzen voor varkensvleesch per Engeisch pond als volgt gestegen Te Birmingham was de prijs in Juli 1925 52'/? cent, in Juli 1926 65 centte Londen op dezelfde tijdstippen, 54 cent resp. 673/« centte Leeds 50 cent resp. 65 cent De verschillen in de kleinhandels» prijzen zijn uiteraard nog grooter. Veer Rozenburg—Brielle. De nieuwe Rijksaaniegsteiger voor het veer Rozenburg-Brielle, op Rozenburg, was oor» spronkelijk ontworpen op een breedte van 6 M., die onvoldoende was voor de motor» rijwielen, om van de boot op den steiger te komen en omgekeerd. De dagelijksche besturen van den A.N.WB. en de K.N A.C hebben daarom des tijds ge» zamenlijk een adres gericht aan den Minister van Waterstaat, waarin is verzocht, de ont» worpen breedte van den s'eiger te vergrooten, tot waar het dek de giooiïng van den veer dam snijdt, waardoor dan tegelijkertijd aan deze zijde een goede beveiliging zou worden verkregen, wat met zeer weinig hoogere kosten mogelijk zou zijn geweest. In antwoord op dit ad-es is medegedeeld, dat »in verband met het weinig autoverkeer aan hei Rozenburgsche veer er voorhands geen aanleiding bestaat, tot verbreeding van den in aanbouw zijnden steiger over te gaan, zulks te minder, omdat mag worden verwacht, dat deze steiger voor auto's niet minder bruik» baar zal zijn dan die aan de Brielsche zijde van het veer, terwijl de veiligheid van het verkeer op den steiger voldoende is verzekerd en wanneer bij toenemend autoverkeer ter plaatse de te verwachten bezwaren zich inder» daad mochten voordoen, zal verbrceding van den steiger worden overwogen«. Nadat de steiger in gebruik was genomen, bleek hij al dadelijk inderdaad veel te smal te zijn gebouwd bij is nu verbreed tot 14 M., waardoor het op» en afladen nu gemakkelijk kan plaats hebben. Door deze verbete.ing komt nu ook het veer bij Maassluis beter tot zijn recht. Wees voorzichtig bij overwegen. Door onvoorzichtigheid bij net passeeren van onbewaakte overwegen zijn nog bij h r» haling slachtoffers te betreuren. Voor enkele weken lazen wij nog weer in een der bladen het bericht van een ernstig ongeval, dat is gebeurd op den on bewaakten overweg bij het gehucht Nijezijl, een paar K.M. van het station Ijlst. De 23 jarige M.A. reed met paard en wagen in de richting Nijezijl en merkte niet den naderenden sneltrein Stavoren: Sneek, die even vóór 4 uur daai passeert. Vermoedelijk werd het achterste gedeelte van den wagen gegrepen waardoor de bestuur» der er af geslingerd is De wagen werd ver» splinterd. Oogenblikkelijk stopte de trein, waarin toevallig een dokter reisde. De getrof» fene werd in den trein gedragen en naar het Ziekenhuis te Sneek vervoerd, waar hij is overleden. Niet genoeg kan er op worden aangedron» gen, dat bij het passeeren van spootwegover» gangen de uiterste voorzichtigheid worde be» tracht. Even als de groote»stadbewoner, alvo» rens hij op bepaalde punten een straat over» steekt, ^zorgvuldig links en rechts moet kijken of passeeren mogelijk is, moet de plat» teland bewoner alvorens hij zich op een spoor» wegovergang begeeft, nauwkeurig zich over» tuigen dat de weg veilig is. Het gaat vaak om het leven 1 GESMOKKELD VEE 16 stuks vee in beslag genomen. Maandag is vanwege den rijkskeuringsdienst op de Veemarkt te Rotterdam een onderzoek ingesteld. Het resultaat hiervan was, dat 16 stuks vee in beslag genomen zijn, op vermoe» den van mond» en klauwzeer. Dit vee zou uit België ons land binnen gesmokkeld zijn. Branden. Te Zaandam is vannacht het verfpakhuis van den heer Latenstein Pzn. te Zaandijk, staande aan de Kal verringdijk, afgebrand. De schade wordt door de verzeking gedekt. Zondagmiddag is brand ontstaan in de meubelmakerswerkplaatsen in het pand Nieuwe Vaart 10, bij het Kadijkspl-in te Amsterdam. De werkplaats van den heer Waas op de de tweede verdieping is geheel, die van den heer S. Roeper op de derde verdieping ge» deeltelijk uitgebrand. Zedenmisdrijf. De Schiedamsche politie heeft proces»ver» baal opgemaakt tegen W. K., die twee 9»jarige meisjes in zijn roeiboot heeft meegenomen naar de overzijde der Maas en daar onzede» lijke handelingen met haar heeft gepleegd. ERNSTIGE BRAND TE BLOKZIJL. Zes huizen afgebrand en zeven uitgebrand. Zondagnacht omstreehs kwart over 2 werd brand ontdekt in het woonhuis met achter» gelegen pakhuis van den heer Nijhuijs, aan de Breestraat te Blokzijl. Kort daarna sloegen de vlammen reeds aan alle kanten uit. Er woei een straffe Noordwestewind, en weldra ver» breidde zich het vuur over de naast gelegen perceelen. In een half uur tijd stonden zes woningen aan de Breestraat en de Kerkstraat in vlammen, en met de bescheiden hulpmid» delen viel aan blüsschen niet te denken. Telkens weigerde de motorbrandspuit, tot men ontdekte dat bij de vulling olie en benzine verwisseld waren. Tusschen 3 en 4 uur was de toestand uiterst kritiek. Het vuur tastte toen ook zeven andere perceelen in de Kerkstraat aan. De mooie oude kerk met toren werd ernstig be» dreigd. Hulp werd gevraagd van de brandweer te Vollenhove, Zwartsluis en Zwolle. Daar geen van deze gemeenten blusschingsmateriaal met autotractie hebben moest echter op ver» voergelegecheid gewacht worden. In allerijl ontruimden de bewoners van het geheele Oostelijke gedeelte van Blokzijl hun woningen. Er heerschte een paniekstemming. Toen om 4 uur de wind ging liggen, had men de hoop al haast opgegeven, dat gedeelte van Blokzijl te behouden. Vijf woonhuizen, een winkelhuis en een pakhuis zijn geheel in de asch gelegd, en zeven woningen zijn uitgebrand. Ook eenige per. ceelen op den Wal werden door het vuur aangetast. Het schilderachtige achtergedeelte van de Kerkstraat is voor goed bedorven. Van de oude geveltjes staan er nog slechts drie, waar» van één nog op het punt van invallen. De afgebrande perceelen werden bewoond door Nijhuis, Koopman, Weisz, Noach en Bakker. Verzekering dekt slechts gedeelt lijk de schade, Over de oorzaak van den brand is nog niets bekend. Onweer. Te Oudega, in Wymbritseradeel, is Zaterdag een poldermolen door den bliksem getroffen en afgebrand. Te Roodhuis onder Oosterend, is de boer» derij van den heer F. de Boer afgebrand Te Smaliebrugge bij Woudsend sloeg de bliksem in de boerderij van den heer M. van der Koog Alleen eenig meub:lair kon worden gered. De boerderij is geheel afgebrand. Aanval op een bankdirecteur. De Gooiscbe correspondent van het Hbl heeft een onderhoud gehad met den heer Joosten, den directeur van de Boaz bank te Bussum, die vroeger directeur is geweest van de Bank van Slavenburg te Schiedam en op wien Donderdag de aanval is gedaan, waarvan we melding hebben gemaakt. De heer Joosten vertelde van het voorgevallene als volgt De kas wordt eigenlijk om 3 uur gesloten, doch gewoonlijk worden na dien tijd nog veel cliënten geholpen en zoo was er niets vreemds in, dat even na 3 uur iemand op het kasloket tikte. De heer Joosten zat aan het bureau aan de straatzijde met het gezicht naar de loketten, de vrouwelijke bediende, mej. Sikking, tegen» over hem, met haar rug naar den lokettenwand. Na het kloppen stond de heer Joosten op om te helpen. De onbekende maakte geheel den indruk van een heer te zijn, hij trad joviaal op, zeggende Och, mijnheer, kunt u mij even een tientje wisselen Waarbij hij het biljet liet zien. De heer Joosten ging naar de brandkast, die tegen den wand recht tegenover de loket» ten staat, een afstand van ongeveer 4 M. en vroeg daarbij Hoe wilt u het gewisselt hebben Geef mij maar Rijksdaalders, was het antwoord. Met het geld in zijn handen en zonder op te kijken kwam de heer Joosten naar het loket, eerst vlak daarvoor gekomen keek hij op en zag in den loop van een revolver, met daar» achter zwarte oogen in donkere holt--n van den onbekende, die op commando'oon riep Sta of ik schiet I Een ondeelbaar oogenblik bleef de heer Joosten staan. Daarna, terwijl hij riepJuf bel de politie op 1, nam hij, niet anders dan een schot verwachtend, een zijsprong naar rechts, kroop achter het zijschotje tusschen het tweede ioket en de deur en keek ineengedron» gen dekking zoekend, om den hoek van de plank. Weer keek hij in de revolver. De on« bekende moet daarbij het lich am half in het loket gewrongen hebben, om om den hoek te kunnen richten, vloekend en dreigend. Maar toen hij zag, dat zijn intimidatie geen uitwer» king had, sprong hij terug op hetzelfde oogen» blik, dat de heer Joosten de deur, welke met een Yaleslot gesloten was, opende om den roover van achteren te grijpen. Nauwelijks was de deur open, of hij ontving een harden klap, waarschijnlijk met de kolf van een ta» melijk zware revolver, welke twee wonden veroorzaakt heeft. Versuft viel de heer Joosten neer. De juffrouw was op het dreigend geschreeuw ontstel"1 door de deur naast de brandkast de gang in gevlucht en naar boven, waar de fa» milie Kamphuys woont. Had zij toen maar de harmonica»portefeuille meegenomen, welke op de brandkast lagl De dief moet over het lichaam van den heer Joosten zijn heengestapt en naar de brandkast geloopen. De directeur kwam in» middels overeind en is in zijn verdoofden toestand, zonder te weten wat hij deed, door het achtervertrek de gang ingeloopen en van daar naar de voordeur, waar hij, buiten ko» mende, den roover de deur van de serre, waarin de loketten uitkomen, aan den anderen kant van het huis zag uitloopen, den tuin door» hollen en per fiets wegsnellen. Eerst op dat oogenblik kwam de heer Joosten tot het besef, dat hij gewond was en hevig bloedde. Hij drukte zijn zakdoek tegen het achterhoofd en riep een boodschappenjongen toe Ga hem achterna, er zit wat voor je aan 1 Het was de 16>jarige Hansen, die zich in» derdaad kranig gehouden heeft, maar het geluk was niet met hem. De heer Joosten zag den vluchteling nog tot aan de eerste ombuiging van de Eslaan. De heer Sc! effelaar Klots wilde hem in een juist passeerende auto van den heer Groen naar dé Majellastichting brengen, maar <Je heer Jóosten riep«Eerst het geld terug«, stapte in de auto, en voort ging het den dief achterna. De jongen Hansen had nog een klap op» geloopen, toen hij probeerde den vluchteling tegen een boom te drijven, hij werd ook in de auto opgenomen, na bet mislukken van den truc met zijn fiets. Op den hoek bij den spooroverweg werd een agent opgepikt. Met een reuzen vaart ging het rechtuit den Bredius» weg op, zonder resultaat. De heer Joosten meende, dat nog twee heeren in het complot waren, die, meerijdend, de verkeerde richting zouden hebben aange» geven. Maar het is reeds gebleken, dat een van de door hem bedoelden, een zenuwlijder, niets met het geval uitstaande heeft. Vrijdagmorgen heeft een confrontatie plaats gehad met iemand uit Laren, die omstreeks drie uur per fiets achter een auto van den Brediusweg naar Laren gereden was. Hij bleek evenwel niet de dader te zijn. De portefeuille bevatte o.m. twee biljetten van f 1000, van f 300, f 200 en f 100 en pakjes van tien biljetten van f 10, in totaal f 7160,50. Bij de strubbeling met Hansen viel de por» tefeuille door de zwaarte der pakjes open en rolden negen daarvan op den grond. Waar» schijnlijk was de bedoeling, de onderweg leeg» gehaalde tasch weg te gooien. Deze is evenwel ondanks het speuren met politiehonden, tot dusver niet teruggevonden. De Tel. verneemt, dat een der sporen, die gevolgd worden naar de hoofdstad leidt. Men heeft een geroutineerd misdadiger op het oog, een man, die voor geen kleintje vervaard is. Deze is weliswaar belangrijk ouder dan de leeftijd, waarop de dief aanvankelijk werd geschat, maar zijn portret vertoont groote gelijkenis met het opgegeven signalement. Per» sonen, aan wie het portret getoond is, ver» klaren, dat zij een sterke gelijkenis met den dief bespeurden. Ongelukken. Op het Stationsplein in den Haag is de 54' jarige H. W., uit Rotterdam, onwel geworden hij werd in bewusteloozen toestand naar het gemeente»ziekenhuis aan den Zuidwal ver» voerd. W. heeft aan een dokter van den ge» neeskundigen dienst verklaard, tusschen Delft en Rotterdam door een auto te zijn aangere» den. Na zijn aanrijding was hij in een auto» bus gestapt, waarna hij bij aankomst te Delft wederom onwel werd en daar door een po» litiedokter werd behandeld. Per trein heeft hij daarna de reis naar Den Haag voortgezet. W. heeft een zware hersenschudding ge» kregen en klaagt over inwendige pijnen. Bij de politie te Rotterdam, Schiedam en Delft is intusschen van een aanrijding niets bekend. Zaterdagnacht is de 25»jarige havenarbei» der J. V. uit de Narcissenstraat per fiets in de Oude Haven alhier gereden. Een agent van politie slaagde er in den man met een dreg op den wai te krijgen. De drenkeling was evenwel al bewusteloos. Na toepassing van kunstmatige ademhaling gelukte het de levens» geesten weer bij hem op te wekken. N. is in het ziekenhuis aan den Coolsingel ter ver» pleging opgenomen. Zondagmorgen zijn op den Noordelijken oprit van de Willemsbrug een motorwagen van lijn 2 en een van lijn 6 tegen elkaar ge» botst, doordat de eerstgenoemde uit de rails liep. Beide wagf ns zijn zwaar beschadigd. Per» soonlijke ongelukken hadden er niet bij plaats. De heer Steinhardt, koerier van een tal» rijk Amerikaansch reisgezelschap van de reis» vereeniging de Stradford»tour, dat gisteren een tocht naar Volendam en Marken had ge» maakt, is op de terugreis naar Amsterdam onder een wagen van de Noord»Hollandsche tram gevallen. Er werd hem een been afge» reden. Hij is naar een Amsterdamsch zieken» huis overgebracht. Te Kaalte is Zondagmorgen de eierhan» delaar J bij het zwemmen verdronken. De 26jarige landbouwer J. H. Hinsen» veld uit Almelo, die Vrijdagmiddag nabij de Roskam door een tram naar de Steeg werd aangereden, is Zaterdag aan de bekomen sche» deibreuk in het Velpsche ziekenhuis overle» den. Het lijk is naar Almelo overgebracht. Op Woensdag 28 Juli 1926 's avonds 6 uur (o.t.j te Nieuwe Tonge ten herberge van I. de Witte van Tarwe, Haver en Schokker erwten ten verzoeke van den heer K. M. Houtaar. Notaris VAN DER SLUIJS. Op Donderdag 29 Juli 1926, 's avonds 7,30 uur (N. T te Dirksland, ter herberge van H. v. d. Doel, veiling, tn op Donderdag 5 Augustus d.a v. te Dirksland, ter herberge van J. Vermeulen, afslag, van een huis met schuur, erf en grond te Dirksland aan den Molendijk nabij de haven, kadaster sectie B no. 1469 groot 2 Aren 02 cA., dadelijk te aanvaarden. Ten verzoeke van den heer P Knöps J.Gzn. Notaris VAN DER SLUYS. Donderdag 29 J uli 's namiddags 2 uur (zo» mertijd) te Ouddorp in de Weststraat, voor de woning van wijlen den heer W. Akershoek Pz., om contant geld, van den geheelen huis» houdelijken inboedel. Notaris VAN DEN BERG. Verkooping van Wilhelmina Tarwe in den polder Klinkerland te Nieuwe Tonge, op Vrijdag 30 Juli 1926, des 's avonds 7 uur, oude tijd, in Hotel Holleman, ten verzoeke van Gebr. Schilperoord, aldaar. Notaris VAN BUUREN. Bij Veiling op Dinsdag 3 Augustus 1926 en bij Afslag op Dinsdag 10 Augustus 1926, beide dagen des avonds 6.30 uur (o.t) in het café van G. van Veen te Oude Tonge van Een winkelhuis en Erf aan de Voorstraat met schuur, achter uitkomende aan den Oost» Ach» terweg te Oude Tonge, ten verzoeke van dhr. J. van Ballegooij. Notaris VAN ISPELEN. Op Woensdag 11, Augustus 1926, v.m. 10 uur (z t.) te. Stellendam, ter herberge van A. Kaashoek, van 14 perceelen 2e snede klavers in kavel 21 van den Adrianapolder, kavel 6 van den Eendrachtspolder en kavel 6 van den Halspolder. Ten verzoeke van den heer D. Goekoop. Notaris VAN DER SLUYS. MIDDELHARNIS. Centrale Veiling voor Goeree en Overflakkee Veiling van Vrijdag 23 Juli 1926. Kippeneieren 57»58 kg. f 5,65. 58:60 kg f 5.75 tot f 6,-. bruine 60 kg. f 6,25 tot f 6,30 Eendeneieren 58 kg f 4,60. Kalkoeneieren f7,—. Poelepetaatererèn f 3,20. Kippeneieren 50 kg. f 4,90. Bloemkool 2e soort f 6,— tot f 7,60. 3e soort f 4,50. Komkommers le soort f 6,20 tot f 8,—. 2e soort f 3,70 tot f 5,40. 3e soort f 1,70. Perziken f 5,— tot f 14,—. Andijvie f 1,30 tot f 1.50. Alles per 100 stuks. Postelein f 7,63 tot f 11,50. Blauwput aardappelen f 5,40 tot f 6,40. Eigenheimers f 3,— f 3,40. Drielingen f 2,10 tot f 2,90. Poters f 2,— tot f 2.30. Kriel f 1,90 tot f 2,-. Westfr'es peren f 21,— tot f 23,80. Peren afval f 9,—. Yellow transp. appels f 14,—. afval f 13,—. Wagenaars boonen f 13,30 tot f 24,60 Dubbele princessen f 15,20 tot f 28,—. Enkele princessen f 28,70. Kruisbessen f 15,30 tot f 21,70. Augurken f 6,— tot f 23,—. Tuinboonen f 7,—. Peulerwten f 9,—. Alles per 100 K.G. Peen le soort f 6,20 tot f 10,80. 2e soort f 3,30 tot f 5,50. Kroten f 5,—. Uien f 4,70. Alles per 100 bos. Boter f 110,—. Kaas 20 plus f 40,—. Morellen f 28,—. Tomaten f 3,— tot f 6,—. Druiven f 63,— tot f 64,—. Frambozen f 26,—. Alles per 100 pond B oemen 54 tot 62 cênt per bouquet Veiling van Maandag 26 Juü 1926 Kippeneieren 50 kgf 4,95. 58-60 kgf 5,70-f 6. bruin 60 kg., f 6,40—f 6,65. Eendeneieren f 3,15. Bloemkool f 2,80-12,50. Komkommers, le soort, f 7—f 9,60. 2e soort, f 4,60—f 7. Andijvie f 1,40. Perziken f 7—f 13. Per 100 stuks. Postelein f 8,70—f 9. Wagenaar boonen f 7,50—f 9,40. Dubbele princessen f 15—f 20,40. Snij boonen f 24—f 32. Blauwput aardappelen f 4,80—f 6,40. Eigenheimer f 3,50. Poters f 2,40—f 2,90. Kriel f 2,10—f 2,30. Peren f 16. Yellow transparant, le soort, f 23—f 27. 2e soort, f 16—f 18. 3e soort, f 12 Doperwten f 9. Zilveruien f 14. Kroten f 3,70—f 4,90. Peen f 3,80-f 6,40. Tomaten A kw. f 25. B kw. f 20,30. C kw. f 23. Per 100 K G. Druiven f 64 per 100 pond. Boter f 1,04—f 1,10 per pond. Kaas f 0,40 per pond. VEE EN PAARDEN. ROTTERDAM, 26 Juli. Ter veemarkt wa» ren heden aangevoerd662 vette runderen, 295 vette kalveren, 447 schapen of lammeren 727 varkens. Prijzen per V2 kg.koeien 30, 42V2. 48, 50 ct., ossen 37, 42, 48 ct., kalveren 44, 52V2. 55, 62V2. 65 ct.zutglammeren f 16— 20 per stuk; varkens 36, 37, 37'/2 P« V2kg. De aanvoer van koeien en ossen was zeer ruim. De handel was langzaam en weing ver» andering in prijzen. Een enkel puik beste koe werd nog tot 3 cent boven noteering verhandeld. Stieren waren weinig ter markt en geen noteering. De aanvoer van vette kalveren was tame» lijk. De handel redelijk en vrijwel onveran» derde prijzen. Een enkel best kalf werd nog tot 2,/25 cent boven noteering verkocht. Schapen en lammeren waren tame ijk ter markt. De handel was over het agemeen zeer slap, dientengevolge nog geen noteering van schapen. Zutglammeren werden nog al ver» handeld. De aanvoer van varkens was ruimer dan als vorige week. De handel was tamelijk en boven verwachting konden de oude prijzen nog bedongen worden. AMSTERDAM, 26 Juli. Ter veemarkt wa< ren heden aangevoerd 426 vette koeien, waar» van de prijzen waren; le kw. 104—114 ct., 2e kwaliteit 88 -102 ct., 3e kwaliteit 72—86 ct., alles per K.g., 140 melk» en kalfkoeien f 325 —450 per stuk155 vette kalveren2e kwali» teit 68—88 ct., 3e kwal teit 50—66 ct per K.g. 1:8 nuchtere kalveren f 8-14, 49 schapen f 24—32, 21 lammmeren f 16—24, alles per siuk 695 vette varkens, Overz. en Geldersche le kwaliteit 91—93 ct. per K.g.65 paarden f 200—350 per stuk. Afloop lager. Vette var» kens 86—90 ets BOTER, KAAS EN EIEREN. ROTTERDAM, 26 Juli. Zeeuwsche en Over» maasche eieren f 5.50—7 de 100 stuks. APELDOORN, 26 Juli. EiereD. Aanvoer 70,000 stuks, prijs f 5,50 tot f 7 de lOOstuks, middelmarkt f 6.30. H ndel vlug. GROENTEN, FRUIT EN AARDAPPEN ROTTERDAM, 26 Juli. Heden waren de aardappelprijzen als volgt: Geld. schoolmees» ters 3—4V2 cWesil. schoolmeesters zand 8-10 c., dito klei 4—7 c., eigenheimers 3—5'.'2 c., Duke of Yorks 5-8 c., poters 3-4 cblauw» pitters 4—7 c., alles per Kg. Met flinken aan» voer gewone vraag. AMSTERDAM, 26 Juli. Aardappelprijzen onveranderd Aanvoer 6 ladingen of 850 H L. NAALDWIJK, 24 Juli. Groote veiling der Ver. Westland. Aalbessen roode f 19 77—21.27, i.dito witte f 23 97—26 75, uien f 9.87 per 100 Kg. Aanvoer 9515 kilo bessen en 50 balen uien. De Hoogeschool des lijdens, is de eenige akademie, die verreweg meer prijzen boeken, aan vrouwen dan aan mannen.

Maas- en Scheldebode | 1926 | | pagina 3