voor de Zuidhollandsche en Zeeuwsche Eilanden. MG!! Antire volutionair Orgaan misprijzen 11 h Oebr. ie comte No» 3245 WOENSDAG 29 JULI 1926 4Isït JAARGANG IN HOC SIGNO VINCES Door Zon Verbrande Huid I bT-52 TTTE HUIS ÏDDELHARNISS, en maandag 6-7 uur n.&SP J,6°/0 smsaaam: jaar garantie et a phiiipsiampen 1 groote Luidspreher 1 go volts Batterij to spoelen t Groot Accu n groote Eiken Luxe Kastf ?OOX 231 soriaerlng dahpannen, uur- ternlt, Triplex on Houtgraniet. LE COMTE. W. BOEKHOVEN ZONEN Alle stukken voor «le Redactie bestemd, Advertentiën en verdere Administratie, franco toe te zenden aan de Uitgevers V Maatregelen tegen den invoer van vee uit België. Land- en Tuinbouw. Reclame-iySededeelingen. 53G22. ana 625 590 I 2.75 I 4.25 180 Telefoon 940 EKENS BIEREN. TENBOGAARD. i goede bril het be» adervinding heeft, gezicht te leveren :echt >t 18, Telef. 1063 deren zoo zeer begeerde rden gaarne ten kantore pparen rflakkee der N.V. te Lekkerkerk. OORRADIG LEND, Deze Coura it verschijnt eiken WOENSDAG en ATERDAG. ABONNEMENTSPRIJS per drie maanden franco per post 75 cent btj vooruitbetaling, BUITENLAND bij vooruitbetaling f 8.50 per jaar, AFZONDEKLIjKE NUMMERS 5 CENT. UITGEVERS SOMMELSDIJK Telef. Interc. No. 202 Postbus No. 2 ADVERTENTIÈN 20 cent, RECLAMES 40 cent, BOEKAANKONDIGING 10 cent per regel. DIENSTAANVRAGEN en DIENSTAANBIEDINGEN f 1.— per plaatsing. Groote letters en vignetten wordta berekend naar de plaatsruimte, die zij beslaan. Advertentiën worden ingewacht tot DINSDAG- en VRIJDAGMORGEN 10 uur 't' De toenemende duurte. Frankrijk en België toonen ons wat het is wanneer een land zijn crediet verloren heeft en de geldswaarde van het ruilmiddel dien« tengevolge steeds maar daalt. De eene Kabinetscrisis in Frankrijk volgt de andere op en het volk begint onrustig te worden. Thans is alle koope gevestigd op Poincaré, van wien verwacht wordt dat hij met harde maatregelen zal komen. Misschien zal hij iets eischen dat lijkt op een dictatuur, b.v. buitengewone bevoegdheden. Dien weg zal het in Frankrijk op gaan, alles alléén om de franc te redden 1 In België ging men ook tot noodmaatregelen over. Katholieken, liberalen en socialisten hebben daar alle onderlinge geschillen opzij gezet en de laatste financieele noodwet is aangenomen met slechts 9 stemmen tegen in de Kamer en slechts 2 stemmen tegen in de Senaat. Deze noodwet grijpt diep in het particuliere •ft iven in. En ook hier is der Regeering een soort dictatoriale macht verleend om tijdens de vacantie van het parlement door te werken aan de financieele gezondmaking. Inderdaad is er bij onze zuidelijke buren een noodtoestand tengevolge van de inflatie. Van uit Brussel meldde reen dat tengevolge van de toenemende duurte der levensmidde» len, speciaal van brood, onder de arbeiders een zekere beroering valt waar te nemen. In de industrieele centra van het Walenland, wordt door de communisten van deze onrust gebruik gemaakt om zooveel mogelijk agitatie te verwekken en de arbeiders tegen de sodalis* tische ministers op te zttten. En ook in den schoot van de Arbeiders* partij zelf begint de oppositie het hoofd op te steken en reeds hebben de Brusselsche af» deeling der Metaalbewerkerscentrale en het Arbeidersverbond van Vilvoorde aan de Brus» selsche Federatie van de Socialistische Arbei» u"<öferspartij moties gezonden, waarin geëischt Wordt dat de Soc.»Dem. ministers uit de re» geering treden. Zóó wordt het wanneer niet voor a'les ge» zorgd wordt dat de financieele toestand ge» zond blijft. Het brood wordt te duur voor de arbeiders, vreemden komen het land leeg halen, het communisme steekt den kop op. En ten slotte moet men tóch komen tot harde noodmaatregelen. Hebben onze Nederlandsche socialisten hier» uit niet iets te leeren De Nederlandsche veehouder maakt op 't oogenblik geen besten tijd door. De valuta bij de Zuiderburen veroorzaakt een geweldigen smokkelhandel over onze grenzen. Bovendien protegeert Engeland momenteel eigen veehouders, door het verbod van in» voer van vleesch. Op de jaarvergadering van den Flakkeeschen Boerenbond is hierover in den breede ge» sproken en de ernst van den toestand onder de oogen gezien. Volgens mededeelingen van den Voorzitter van den Ned. Bond van Vee» bandelaren heeft de Belgische smokkelhandel zulke afmetingen aangenomen, dat het eigen» lijk moeilijk meer een smokkel.bandel genoemd kan worden. Men -heeft berekend dat er op een der laatste markten te Rotterdam van het aangevoerde vee de helft uit België en Fran» krijk aangevoerd was. Inderdaad moet de Regeering hier ingrijpen. Thans heeft de Min. van Binnenl. Zaken en Landbouw met ingang van Zaterdag j.l. a. verboden het vervoeren of doen vervoe» ren van herkauwende dieren en varkens uit den kring omvattend Zeeuwsch»Vlaanderen b. bepaald, dat in een desbetreffende be» schikking in plaats van 300 M. gelezen worde 1 K.M. zoodat de grensstrook langs de Ne» derlandsch»Belgische grens, waarin het vervoer of doen vervoeren van herkauwende dieren en varkens is verboden, een breedte verkrijgt van 1 K.M c. bepaald, dat in afwijking van de breedte der grensstrook, bedoeld onder B, deze van zonsondergang tot zonsopgang zal omvatten de z.g. eerste linie, n.l, het terrein, bedoeld bij art. 177 der Alg. Wet van 26 Aug. 1922 S. 38 d. bepaald, dat wanneer bijzondere redenen afwijking van het sub A, B en C bedoelde verbod, noodzakelijk maken, zoodanige af» wijking kan worden toegestaan door de bur» gemeester van de betrokken gemeente, onder door den betrokken inspecteur van den Vee» artsenij kundigen Dienst aan te geven voor* waarden. Het is te hopen, dat deze maatregelen meer afdoende zullen blijken dan de eerstgenome. De afdeeling Breukelen van den Christelij» ken Boeren* en Tuindersbond heeft in een ver» gadering de grenssluiting van Engeland be» sproken. In deze vergadering werd gesproken van een ramp die onze vleeschproduceerende veehouders treft, door dit invoerverbod van Engeland en daarnaast het door onze Regee» ring toch laten invoeren van Argentijnsch vleesch. Dit vraagstuk wordt ter behandeling door» gezonden aan den Christelijken Boeren» en Tuindersbond in ons land, om alzoo organisch een klacht bij de Regeeting in te dienen. Ook wij meenen dat bij dezen toestand waarbij onze landbouw en veeteelt gekneld liggen tusschen de politiek van twee rijken( de Regeering niet langer aarzelen mag onze eigen menschen te beschermen, niet alleen voor de directe belanghebbenden maar voor geheel het platteland. Waarom het gaat In de Wereld. Menigeen onder ons zal zich nog herin» neren den beruchten naam Christabel Pank hurst. Dit was de bekende voorvechtster in de Engelsche Vrouwenbeweging. Een dier suffra» gettes die er niet voor terugdeinsden om met daden van geweld hun bedoeling te demon» streeren en propagande voor hun beweging te maken. Mej. Pankhurst was wel een der beruchtste typen. In dit leven heeft God ingegrepen en het tot bekeering gebracht. De Heraut deelt mede wat Mej. Pankhurst over haar bekeering publiek gemaakt heeft •Vroeger was mijn godsdienst de bevrij» ding der vrouw, de plaats der vrouw in de samenleving, nu dien ik Jezus Christus. Ik had altijd gedacht en vast geloofdals ver» schillende idealen maar verwezenlijkt wer» den, waaronder in de eerste plaats mijn vurig begeeren, dat de vrouw tot haar recht zou komen, dat dan de sociale gelukstaat en de internationale vrede wel bereikt zou* den worden. De vrede na den oorlog bracht mij aan het wanhopen, maar, dacht ik, als de vrou» wenbeweging nu maar doorzet dan komen we er misschien toch nog. Bij toeval, toen ik boeken kocht in een boekenzaak, kwamen mij de frofetieën uit den Bijbel in* handen. Ik had ze nooit gelezen. Dien dag las ik er in. Opeens werd 't mij klaar en helder, al die vreeselijke dingen waren voorzegd, en als oplossing en als verlossing werd Hij geno md. Hij, jezus Christus. Ach, zei mijn ziel, wel een oplossing 1 het is bijna te heerlijk en te mooi om te mogen aanvaarden, dat Hij Jezus Christus dien verkeerden cirkel, waarin de historie ons, laat rond» draaien, verbreken zal. Mijn geloof heb ik stil laten overwinteren en overzomerenik heb Gods Woord steeds ernstiger gelezen ik ben overal heengereisd en ik heb rondgekeken, en ik heb nage» dacht. Nu weet ik, waarom het gaat in de wereld. Het gaat om Hem, Jezus Christus, dat de menschen Hem zullen kennen en liefhebben 1® Werd dit goed beseft, dat het alles gaat om den Zone Gods en dat de menschen Dien zullen liefhebben, wat zou het er in de wereld anders uitzien 1 AARDAPPELDAG AFDEELING GOEDEREEDE E. O. Door de afdeeling Goedereede werd eene vergadering belegd te Ouddorp. Als spreker trad op de heer G. A. v. d. Waal, Hoofdcontroleur der Hollandsche Maat» schappij van Landbouw met als onderwerp het kweeken van goed pootgoed. De vergader ng was niet erg druk bezocht, de aardappelcultuur is hier nog niet van veel beteekenis, doch die beteekenis is toenemende en er zijn reeds enkele landbouwers, die zich op het selecteeren van aardappels gaan toe» leggen. De voorzitter de heer D. Lodder, heette de aanwezigeniwelkom, inzonderheid den heer G A. v. d. Waal en den heer T. P. Huisman, secretaris der Maatschappij en meende wel te mogen wijzen op de toenemende belangstel» ling voor de aardappelcultuur op Goeree» Overfiakkee, vooral door het werken der Hol» landsche Maatschappij van Landbouw. De heer v. d. Waal, die hierna het woord verkreeg, gaf eene uiteenzetting over den stand van de aardappelcultuur in deze afdeeling. Men oogst hier gemiddeld veel te weinig er H.A. hierdoor is de verbouw weinig voor» deelig, dit wordt nog verergerd doordat men geneigd is zoo'n slecht gewas met een extra bemesting nog wat te verbeteren. Spreker toont aan dat een gezond gewas bij gelijke bemesting belangrijk meer opbrengt dan een ziek gewas. Brengt een gezond gewas 100 op, dan brengt een licht»ziek gewas bijvoorbeeld 73 op, een sterk ziek gewas 62. Worden deze gewassen extra bemest dan is uit proevengebleken.dat deze extra bemesting nog het dankbaarste is bij een gezond gewas. Verder zet spreker uiteen hoe de ziekte als topbont van de eene plant op de andere kan worden overgebracht door bladluizen. Staan dus in de buurt van gezonde plan» ten zieke, dan worden die gezonde veel» meeal ook ziek. Op Goeree komen in de ste aardappelvelden nog vele zieken voor en zoo is het te verklaren, dat hier een ge» zond gewas vlug achteruitgaat doordat het staat in een zieke omgeving. De lichte roode star is altijd licht topbont (mozaïekziek) en is dus als buurplant voor een gezond gewas een gevaar. Na de lezing van den heer v. d. Waal, welke met groote aandacht werd gevolgd, sprak de heer Huisman een kort woord ter opwekking tot een actief vereenigingsleven. De afdeelingen op Goeree»Overfllakkee kun» nen een dankbaar terrein van werken vinden in de bevordering van een betere aardappel» cultuur en in de bevordering van het land» bouwonderwijs. Het geheele Eiland heeft he« den slechts één landbouwonderwijzer. De Voorzitter dankte beide heeren voor het gesprokene en noodigde de aanwezigen uit deel te nemen aan de excursie naar eenige aardappelvelden. In een autocar werd deze excursie gemaakt en op het veld had de heer v. d. Waal de gelegenheid op allerlei ziekten en ook op allerlei fouten te wijzen. Het was een welbestede dag en we hopen, dat de afdeeling in de volgende jaren op den ingeslagen weg zal voortgaan. Het kan niet anders dan bevorderlijk zijn aan eene betere cultuur van het zoo belangrijk gewas de aardappel. (Alg. Ned. Landb.«blad). EXPORT VAN UIEN. Op Woensdag 14 Juli vergaderde de Cen. trale Veiling voor Goeree en Overfiakkee te Middelharnis. Nadat de zaken waren afge» handeld, sprak de heer ValstaVoorzitter van het Centraal Bureau van Veilingen, over de exportmoeilijkheden en de noodzakelijkheid van een goede sorteering en verpakking onzer producten. Allereerst wees spreker op de steeds toe» nemende moeilijkheden bij den Export, moei» lijkheden van allerlei aard, welke onze aan. dacht blijven vragen. Duitschland bouwt vlij» tig aan zijn tarief muren en maakt het onzen Land» en Tuinbouw niet gemakkelijk, zün positie op de markt te handhaven. Niet minder protectionistisch is Engeland. Het eenige verschil tusschen beide landen is, dat Duitschland er rond voor uitkomt wat het najaagt terwijl Engeland het veel sluwer aanlegt. Onder het mom van bescherming van den Veestapel neemt het zijn sanitaire maatregelen waartegen schier geen wapenen zijn te vinden. Bij beide vormt echter de protectionistische gedachte den grondslag, waardoor op dit oogenblik allerwege onze afzet belemmerd of bedreigd wordt. Ondertusschen neemt de concurrentie sterk toe onze concurrenten slapen niet. Het West» land ziet bij zijn export van druiven den grooten Belgischen concurrent niet achter zich, maar voor zich. Canada valt ons met zijn fruit in eigen land aan en heeft zelfs beslag gelegd op de beste plaats onzer fruitmarkt. De Hollandsche ui moet het afleggen tegen» over al zijn concurrenten. Alleen nog als door bepaalde omstandigheden een oogenblik schaarschte heerscht op de Engelsche markt kunnen wij daar nog wat uien plaatsen. Dit is onze eigen schuld; het is niet noo» dig dat onze uien worden geëxporteerd in een conditie waarin zij ongeschikt zijn voor den handel. Toen in 1880 Egypte zijn eerste u en naar Engeland zond, ontving Exporteur in Alexan» drië het bericht nooit meer zulken rommel te zenden. Op dit oogenblik exporteert Egypte meer dan een millioen balen per jaar, terwijl het product aan de hoogste eischen voldoet. Toen ruim 20 jaar geleden de Commissie Kakebeke een onderzoek in Engeland instelde naar de oorzaken van den slechten stand van onzen uienexport, kwam zij tot de conclusie dat ons product in een allerellendigste con» ditie werd geëxporteerd, en dus geen aanspraak kon maken op een gunstige plaats op de En» gelsche markt. Zoo slecht is het momenteel nog. Er is echter uitzicht op verbetering. Het Centraal Bureau voor Veilingen en het Uit» voer Controle Bureau slaan gereed om hun volle medewerking te verleenen aan de po» gingen welke worden aangewend om te komen tot een betere sorteering en verpakking van uien. Wat in Middelharnis het vorig jaar is aangevangen onder niet zeer gunstige om» standigheden, moet krachtig worden voortge» zet. Van den handel zal daarbij medewerking mogen worden verwacht. Het is in het belang van iederen uienteler zijn steun te verleenen. Er teekent zich in onzen landbouw ee*- achteruitgang af. welke wel weer eens kan leiden tot een einde van de gunstige conjunctuur der na»oorlogs»jaren. De historie heeft altijd kaar up en dows gekend als gevolg van tal van omstandigheden die buiten ons bereik liggen. Om die tijden van teruggang, van laag conjunctuur door te komen, moeten wij ons bij onze teelt en onzen afzet opwerken tot het hoogst bereikbare peil. Dat is het streven van het U.C.B. en aat kan worden bereikt, als allen daartoe mee» werken. Op deze inleiding volgde een geanimeerde bespreking, waaruit bleek dat deze kwestie de volle belangstelling begint te genieten van het geheele eiland Goeree en Overfiakkee. Alle begin is moeilijk, doch indien steeds weer voor onze oogen wordt gesteld get doel dat kan en moet worden bereikt, dan zal ook de Nederlandsche ui zijn plaats op de wereld» markt verkrijgen. Het Algem. Ned. Landbouwblad schijft: «Zuid»HolIand« op de Zesde Nationale Tentoonstelling van het Stamboek voor het Ned. Trekpaard te Breda op 7 en 8 Juli 1926. Bescheiden is de plaats, die de afdeeling •Zuid»Holland« van het Ned. Trekpaarden» Stamboek op de Nationale Tentoonstellingen inneemt altijd geweest, bescheiden zal die plaats zelf in de naaste toekomst uit den aard der omstandigheden blijven. Op de Zuid.Holland» sche Eilanden en daarover alleen loopen de inzendingen, leenen zich de grootere land» bouwbedrijven met hunne zware kleigronden heel goed tot het gebruiken van koudbloed paarden, meer in het bizonder in de buiten» polders, waar deze dieren bijna uitsluitend stapvoets werk te verrichten hebben, zijn ze in niet al te natte herfsten zeer goed op hunne plaats Reeds sedert jaren zijn de warmbloed» hengsten, evenals circa overal elders geleidelijk verdrongen door de Koudbloek hengsten. Men heeft gekruist, heen en weer gekruist zonder einde en enkele doelbewuste fokkers niet te na gesproken, heeft men wel is waar gekregen een goed gebruikspaard, maar een paard zonder eenige fokwaarde, een paard waarvan men slechts bij benadering kan gissen, welke eigenschappen het vererven zal, terwijl als groote regel van het voortbrengen een vast type onmogelijk kan worden gesproken. De beste Koudbloed»paarden in de provincie vinden we in doorsnee in Overfiakkee in bet oostelijk deel van de Hoeksche Waard en IJsselmonde, bij enkele fokkers op »Voorne en Putten®, terwijl vooral in WesfcIJsselmonde en rond Sommelsdijk nog een paar zware Warmbloed»hengsten met vrij goed succes dek» ken, men denke b v. aan de concoursen te Dordrecht en te Poortugaal, waarbij namen als Noordzij, Dekker, Timmers, Dam, Baren» dregt, Warnaer enz. zoo'n goeden klank heb» ben en die ons daar zeer massale tuigpaarden laten zien van de bovenste plank. Ieder jaar heelt de afdeeling *Zuid»Holland« van het Ned. Trekpaarden.Stamboek haar best gedaan een bescheiden figuur te maken op eene nationale tentoonstelling. Wij hebben dit werk van het afdeelingsbestuur altijd geres» pecteerd, doch we moeten eerlijk bekennen dat tot heden het succes ons zeer pover toe» scheen en dat het ingezonden materiaal bij Zeeland, Noord»Brabant en Limburg verre ten achter kwam. Het stemt ons daarom zeer aangenaam te mogen vermelden, dat het stam* boekmateriaal der Zuid»Holl. Eilanden dit jaar te Breda aanmerkelijk beter uit den in» derdaad zwaren strijd te voorschijn is getreden. De geheele inzending bedroeg slechts elf paarden, zonder twijfel streng geselecteerd, want van deze elf zijn niet minder dan acht stuks bekroond of eervol vermeld geworden. Eén eerste, twee tweede, twee vierde en een vijfde prijs benevens twee eervolle vermeldin» gen vielen te boeken. Vier hengsten vielen in de prijzen. Tweede prijzen verwierven le. «Herman de Dinteloord® door Cou» sin de Laboureur. Eig.G. J. S. Vink te Klaas» waal, Cat. IV. 2e. «Conquèrant van Jetjeshofc, door •Conquèrant te Grubben« van Joh. Hameete» man te Ouddorp (Z»H.) Cat. IV, hengsten van 3 jaar, kleine maat. Een vierde prijs was voor .- 3e. «Turban de Wielsbekea door »Ro» bert de Corroy 55®. Eig.Hengstenvereeniging Dubbeldam. Cat. IV, hengsten van 4 jaar, groote maat. 4e. «Juliaans, door Orange. Eig.Arie Visser te Rijsoord. Cat. VI als boven, verkreeg een vijfden prijs. De vier merries waren de volgende: le. Eerste prijs Hora, geb. 1919. V. Lucifer Cabeey. M. Epaeta. Fokker Eig.G. van Es te Nieuwe Tonge. Vader van het veulen »Isaac de La» boureur®. 2e Vierde prijs «Jetje van Fallandt® door «Montjoie®, Vos 3 j. met druipkol. Fok.»Eig.»N. V. tot exploitatie van den Pallandtspolder® te Mid» delharnis. Eervolle vermeldingen 3e. «Sullne de Wilhelmuspolders door •Successeur®. Stekelharige vos 4 jaar. Eig.Pallandtspolder, als boven. 4e. «Emma Langewegs door »Cambrinus II, vos bles, 3 jaar, groote maat. Fok.»Eig. Mijs—Koert te Sommelsdijk. Men ziet het stemt tot tevredenheid. De paardenfokkerij zit op het oogenblik 10 cent per regel. Doorzitten, Stukloopen, Schrijnen en Smetten der Huid, verzacht en geneest men met PUROL danig in den put, doch zeker is het dat ook het allerbeste in deze materie zich het langst handhaven zal en de vraag dringt zich telkens op of het nu juist niet de tijd is voor velen om zonder buitengwone kosten de fokwaarde van hun paardenstapel door nieuwen aankoop enorm te verhoogen. Zuid»Holland heeft in 1926 opgehaald, laat het onzen fokkers een spoorslag zijn niet den moed te laten zinken, maar om bij voorkeur vereenigd de qualiteit van het koudbloed hooger en hooger te brengen, niet door krul» sing zooals te doen gebruikelijk is, maar bij voorkeur door reine teelt. Mond» en Klauwzeerbestrijding. Door den Geldersch»Overijselschen Zuivel» bond is een bedrae van f 500 beschikbaar gesteld voor de proefnemingen van de Rijks» seruminrichting met het door die inrichting bereide serum. Door tusschenkomst van den Bond konden reeds de vorige week Maandag en Dinsdag een drietal veestapels worden behandeld. De inspuitingen zijn alle geschied door Dr. te Winkel, bacterioloog van de Seruminrich» ting, die de behandelde dieren ook zelf blijft observeeren. De eerste reeks inspuitingen is biermede afgesloten. Indien de resultaten daartoe aanleiding geven, worden binnenkort de proefnemingen voortgezet. Een belangrijk aantal veehouders gaf reeds, via de Zuivel» fabrieken, aan den Bond bericht, dat zij hun vee beschikbaar stellen. Binnenkort hopen wij van de resultaten het een en ander mede te deelen. 't Is te hopen dat deze gunstig zullen zijn I En als dat niet zoo is, dan is toch de eenige wegdoorgaan 1 Het verbod van invoer van versch vleesch in Engeland. De Westminster Gazette« bevatte de vorige week een artikel over den vleesch»invoer uit Nederland. Het blad wijdde er drie kolommen aan en noemt het een protectionistische intrige ten behoeve van de Engelsche vleesch«trusts. Volgens een deskundige, loopen de prijzen voor bepaalde soorten gevaar verdubbeld te worden en met September zal zoo goed als geen varkenvleesch meer te krijgen zijn. Het embargo is volgens Smithfield geen waar» borg tegen besmetting, vooral nu haren en huiden van kalveren en varkens toegelaten worden en besmetting, zoo ergens, toch meer in de huiden dan in het vleesch zit. Als be» wijs voor de bewering dat de regeering hier» mede politieke doeleinden heeft, voert Smith» field aan, dat de Nederlandsche regeering de Engelsche heeft aangeboden, op haar kosten alle mogelijke waarborgen tegen het eventueel overbrengen van besmetting te geven. In het Lagerhuis heeft William Thorne aan den minister van Landbouw de vraag gesteld, hoeveel Nederlandsch vleesch, dat een bron van besmetting heeft kunnen zijn, de Nederland» sche keuringsdiensten heeft gepasseerd en of hij weet, dat Nederland zijn grenzen heeft gesloten tegen den doorvoerhandel van vleesch, zoodat het in het vervolg niet mogelijk zal zijn, dat er vleesch uit Rotterdam wordt ge» ïmporteerd, dat niet door den Nederlandschen keuringsdienst is goedgekeurd, en of hij bereid is het invoerverbod van Nederlandsch vleesch op te heffen. Guinness heeft geantwoord, dat het niet mogelijk is te zeggen, hoeveel Nederlandsch vleesch, in Engeland is ingevoerd, dat oorzaak van het uitbreken van mond» en klauwzeer kan zijn geweest, omdat het vleesch van dieren,

Maas- en Scheldebode | 1926 | | pagina 1