Ingezonden. Vissctierij. Burgerlijke Stand Rechtzaken. Gemengd Nieuws. erkoopingen Marktberichten. parlementaire beeldspraak. van den heer Kappeteijn. Dit was een uit barsting. Voor de leerlingen. Voor de ouders. Voor de meeste leeraren. Voor de Commissie van toezicht. En niet het minst voor den heer Kappeteijn zelf. Of het ook voor u een uitbarsting was, dat weet ik niet. Nu beschuldigt u mij van overdrijving, om dat ik de H.B.S., dat baksteenen gebouw, bij een vuurspuwenden berg vergeleek. We weten, niet waarOmnis comparatio claudicat. (Elke vergelijking gaat mank). Dus ook deze. Maar ik vraag uZijn er dan niet telkens van die uitbarstingen op de H.B.S. Dat weet u toch ook wel, waarschijnlijk zelfs beter dan ik. Ik wil geen feiten noemen, al zou ik dat kunnen. Verder zegt u: de schrijver (in de Maas-en Scheldebode van 22 Mei) heeft een heele kolom gas en rook rondom dat eene woord uitgespuwd. Mijnheer Vrijdaghs, is dat geen overdrijving Lees er dan de Maas nog maar eens op na eD u zult het ongetwijfeld met mij eens zijn. U spreekt van«een dubbelzinnig liedje®. Dat doet de Maas- en Scheldebode niet. Ik ook niet. Voor mij is het liedje van die pan en die kurk enz. geesteloos en dat andere ^Trouwens, 't gaat niet alleen om het woord spotv.maar zeker niet minder om 't woord: »Hallelujah«, wat beteekent: Looft Jehovah. (Statenvertaling Looft den Heere 1) Het moet een Christen wel als bittere spot met den Allerhoogste in de ooren klinken, als hij jongens en meisjes, die kunnen en moeten weten, wat ze zeggen, in één adem hoort zingen: Hallelujah en potverdomme. Of is het niet waar dat dit gezongen is. Welnu, wat is dan de waarheid? U schrijft verder: Maar waar is de schrijver geweest, die ook eens het vele mooie en goede, dat tot stand kwam, in het licht stelde Salomo heeft gezegd: Een doode vlieg doet de zalf des apothekers stinken. Pred. 10 1. Welnu, ik zou de versjes, door de Maas- en Scheldebode genoemd, de doode vlieg willen noemen, die heel het feest van den H.B.S. bond stinkende maakt. Mijnheer Vrijdaghs, ik geloof, dat het uw ernstig en oprecht streven is in uw onderwijs neutraal te zijn. Ik heb nooit klachten ver nomen dat iemands godsdienstige overtuiging door u werd gekwetst. Ik cisch van de H.B.S dat zij neutraal zij. Maar de H.B.S. bond is dat niet. Mij dunkt, dat is duidelijk bewezen en daarom zij er voor den H.B.S. bond in de Rijks H.B.S. te Middelharnis geen plaats. U, mijnheer de Redacteur dankend voor de verleende plaatsruimte. Hoogachtend, G. VAN MONTFRANS Ned. Hetv. Predikant P.S. Mijnheer van der Gon, ik brand in mijn lantaarn mijn eigen gas. PUNTDICHT. In zeker dorp woont een doctor juris, Wiens Nedérlandsch nog niet heel puur is Pas schreef hij in een open brief 't Sujet in den accusatief. Hallo, gij Vlaömingen en Franschen, Neemt Spraökkunstles bij meester Jansen, As ge oe tong 'n ietske weet te krulle, Zoo leerde daör fraai Hollandsch, zulle DIXI. GOEDEREEDE. De garnalenvangst was de vorige week pl.m. SO kilo per vaartuig per getij. Bij het uitoefenen van zijn bedrijf ver loor visscher C. v. H. een half net en een korhout. OUDDORP. Het blijft met de zalmvisscherij goed gaan ;in Jle vorige week zijn er 32 gevangen. Aan gar nalen werden van 200 tot 240 kilo per vaar- aan de pellerij afgeleverd. SOMMELSDIJK. GeborenMarina Suzanne Cornelia, d. v. Abraham Peekstok en Adriaantje van den Broek Overleden: Cornelis Verbiest, 88 j,, weduw naar van Neeltje Maria NoordijkMaria Jacoba Frederiks, 56 j., echtgenoote v>n Leen» dert Wessels. MIDDELHARNIS. GetrouwdM. Nuyen, 24 j. (Haarlem) en Joh. Vogelaar, 25 j. Valsche »eeder«. De 34=jarige landbouwer C. v. P. uit Oude Tonge zou op 19 Juni tegen den gemeente veldwachter D. Viergever hebben gezegd Valsche seeder*. Hij was dronken. Het O. M. f 25 boete sub.'. 25 dagen hech tenis en nadat mr. A. v. d. Wilde, verd.'s raadsman, het nog eens voor zijn cliënt had trachten op te nemen, werd v. P. overeen komstig den eisch veroordeeld. Aan een vacantie-beschouwing van den par lementairen redacteur van «De Tijd® is het volgende ontleend Er worden in de beide kamers der Neder- landsche volksvertegenwoordiging lang zulke groote enormiteiten niet meer gedebiteerd als vroeger. Koeien van beeldspraakmonstra als bijvoorbeeld«De kunstmest is de reddende engel, waarop de landbouw drijft® komen zoo goed als niet meer voor. Zelfs een man als Braat heeft geleerd zulke gekkigheden te vermijden. De oogst aan versprekingen, vergissingen, lapsi (dit »lapsi« is natuurlijk ook een lapsus - Red. »Msb.«), linguae en verkeerde beeld spraak was in de afgeloopen periode dan ook vrij schraal. Vele dingen hoor je natuurlijk »iet. Er zal wel meer ongerechtigheid tegen de taal begaan zijn. Ik heb nu en dan iets opgeteekend. Men zal er vriendelijk om glimlachen. Op de eerste plaats degene, die het heeft gezegd, want dat is natuurlijk de waarheid, dat de zondaar zelf het in zijn vuur van zijn rede heelemaal niet merkt, dat hij zich verspreekt of zonderlinge beeldspraak gebruikt. De heer Lou de Visser, de eenige commu nist in ons parlement trouwens een vlot redenaar wond zich laatst op, toen hij het had over de ministeries van Oorlog en Ma rine, die hij de organen van de »natte en droge ruzie« noemde, én wilde, nadat hij de Kamer reeds met talrijke stemmingen had vermoeid, opeens edelaardig worden en gaf de voorzitter in overweging met «staan en opzitten« te stemmen. De sociaal-democratische afgevaardigde Gra» mers deed laatst denken aan den onsterfelijken zich-verspreker Borgesius, die bijvoorbeeld altijd sprak o.a. van den heer «Henk Sroecke» mans®, toen hij verklaarde«Ik zal mij met de vlij hopen®. En even daarna verklaarde hij toen«Ik verkeer in blijde verwachting, meneer de voorzitter®. Soms heb ik wel de gedachte, dat een af gevaardigde zich wel eens met opzet kras uitdrukt. Zoo was laatst in onze West een voor de Katholieken zeer slechte schoolrege» ling getroffen. De regeering bracht nu een betere. Maar de Katholieke afgevaardigde van Vuuren was het met dat betere heelemaal niet eens en verklaarde gedurfd: Ik heb mij nog noot met een nog doojere musch blij gemaakt 1® Later maakte hij het eens al te kras, toen hij het had over de «weeldebelasting, het kin- deke, dat vóór zijn geboorte als beeldschoon werd geprezen«. De voorzitter van de Eerste Kamer deelde laatst gemoedelijk mede, dat senator X hem bericht had gezonden «verhinderd tezijn we gens verhindering®. Een booze tongstruikeling maakte laatst de anti-revolutionaire heer Heemskerk, die ver klaarde «Er zijn menschen, die het Rijk ver laten, om de ontlasting te ontduiken«. En de half communistische sociaal-demo craat Stenhuis betilde ons, reactionnairen, laatst als «terugdrukkers®. De heer van Gijn van den Vrijheidsbond riep met pathos uit«De minister van fianan» ciën is de geïncarneerde schatkist De socialist Vliegen verklaarde met nadruk «Je kan niet plotselifig vijf en zestig jaar worden De heer Moller van de Staatspartij veront waardigde zich«Ik wil dien schijn beslist van mij afwerpen I® Lou de Visser wilde eens theologisch spre ken en riep uit«Bij den R.K. Heiligen Sint: juttemis zien wij elkander wel terug®. DE KOELIEMISHANDELINGEN TE SOEBAN AJAM. Vier vrouwen naakt te werk gesteld en naakt In de gevangenis. Aneta seint d.d. 14 juli uit Padang Bij de verdere behandeling der zaak tegen den Administrateur van Soeban Ajam, Van der Stok, verhaalt getuige Moesa, de vroegere hoofdmandoer, dat vier vrouwen en een man gedurende een nacht geheel naakt in een wagenkamer opgesloten warenzij waren ge straft door mandoer Hasim zij werkten over dag naakt in de tuinen. Getuige ontving in» strukties uit Kalipadang van den assistent Beitsma om de koelies te slaan. De heer Van der Stok verbood zulks te Soeban Ajam. Moesa kon na eenigen tijd op Soeban Ajam te hebben gewerkt, het slaan niet meer aan zien. Hij heeft zijn hart uitgestort bij den heer Van der Stok. President: «Waarom heeft u het niet kun nen aanzien Getuige«Drie maanden vóór beklaagde's vertrek naar Europa is een gedroste kontrak, tant doodgeslagen. De afranseling geschiedde op last van Beitsma. Getuige durfde het niet te rapporteeren aan Van der Stok, omdat hij bang was voor Beitsma. Getuige heeft nimmer van beklaagde opdracht gekregen om te slaan. De tewerkstelling van naakte vrouwen was niet verboden in afwachting van de komst van Hasim. Indien hij de vrouwen gezegd had, huiswaarts te keeren, zou hij alsdan ge handeld hebben tegen de adat, wat de pre sident een eigenaardige geestesgesteldheid acht. Van der Stok verklaart, dat de vrouwen gestraft waren wegens ontucht. De opsluiting in een goedang van vier naakte vrouwen en een man was hem onbekend. Bij de verdere behandeling van de zaak tegen den administrateur van Soeban Ajam Van der Stok, zegt de getuige Moesa, de vroegere hoofdmandoer, door beklaagde mee» g.nomen te zijn van Sindang naar Kalipa dang onder voorwaarde, dat hij zijne handen thuis houden zou. Getuige Lie Tjeng Kin, destijds klerk te Kalipadang, vertelt, dat be klaagde soms zijn hond tegen de koelis op hitste. De hond werd dan woest en beet dan verscheidene kontraktanten als deze zag dat zijn baas woest was. Getuige heeft gezien, dat een vrouwelijke kontraktante door andere vrouwen ontkleeed werd en met teer en een jeukverwekkend middel ingesmeerd en daarna met water overgoten werd. Beklaagde Beitsma, die daarbij tegenwoor' dig was geweest, had zulks niet verboden. Botsing. Maandagavond om 6 uur heeft in de Briel» sche laan te Rotterdam, nabij de Putsche laan, een aanrijding plaats gehad tusschen een uit de richting Charlois komende tram van de R. T. M. en een vrachtauto van den Vereenig- den Brandstoffenhandel. De aanrijding ge schiedde doordat de autobestuurder, die in dezelfde richting reed als de tram, deze niet opgemerkt had, hoewel de machinist voort durend signalen gegeven had en op het laatste oogenblik plotseling voor de tram de rails overstak. De locomotief greep den auto aan de achterzijde. De auto werd ondersteboven geworpen en zwaar beschadigd. Ook de loco motief kreeg schade. De auto botste nog tegen een draadmast van de R. E. T. M., die geheel afknapte. Zoowel het verkeer op lijn 9 als dat van de stoomtram ondervond geruimen tijd vertraging. De bergingsauto van de maatschappij Jacatra heeft den vrachtauto weggesleept. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Ongelukken. Zondagmiddag is de 26-jarige V uit Jaarveld aldaar bij het zwemmen in de Lek verdron ken. Zijn lijk is nog niet gevonden. Zondag is in den Krommen Rijn, ter hoogte van het landgoed Rhijnauwen, tusschen Utrecht en Bunnik een man bij het zwemmen ver dronken. Zondagnamiddag maakte de 21<jarige Guit Hummelo in het zwembad te Laag-Keppel een duiksprong in water, dat daarvoor niet diep genoeg was. Hij kwam met het hoofd op den bodem en brak de ruggegraat. Hij is naar het Diaconessehuis te Arnhem vervoerd. Zondagnamiddag zijn bij het zwemmen in de Westerschelde onder de gemeente Clinge twee jongens van 15 en 17 jaar uit Nieuw- namen verdronken. Hun lijken zijn later op gehaald. Zondagmiddag waren twee vrienden gaan roeien op den Kralingsche Plas alhier. Midden op den plas zouden zij gaan baden. Een hun ner kon zwemmen, de andere, de 21-jarige W. Z. uit de Speelmandwarsstraat alhier niet en deze zou daarom aan het bootje blijven hangen. Zijn vriend die niet wist, dat Z. niet zwemmen kon, verwijderde zich een oogen blik van het bootje. Toen hij terugkwam miste hij zijn vriend. Deze schijnt door een of an dere oorzaak zich niet langer te hebben kun nen vasthouden en is verdronken, zijn lijk is Zondagavond opgehaald. Onder Kollum is het 3»jarig zoontje van den veehouder E. Westra achter de ouderlijke woning verdronken. Te Dantumawoude is de 60>jarige rentenier J. Leuning verdronken. Onder Dokkum is de heer J. Boorsma, lid van de firma Boorsma en Wijngaarden aldaar, terwijl hij met zijn dochter een fietstocht maakte door de stoomtram overreden en ge dood. Vermoedelijk is de heer Boorsma, toen hij wilde uitwijken in het mulle zand langs de rails geslipt. Onweer en een windhoos te Ede- Maandagmorgen half negen heeft boven Ede een hevig onweer gewoed, met een wind hoos, slagregen en hagel. Pannen en zink werden van de daken gerukt, dikke boomen knapten af. Zware beuken figgen over den weg naar Arnhemhet verkeer is daar ge stremd. De mooie kastanjeboomen van het dorp hebben het meest geleden. Er zijn geen persoonlijke ongelukken bij voorgekomen. Veel veldvruchten zijn beschadigd. Bij boer derijen zijn kippenhokken en hooibergen omvergeworpen. De hoos ging in N. O, rich ting. De telefoonleidingen zijn verbroken. Een dikke tak viel door het dak in een slaapkamer, die juist verlaten was. TRAGISCH ONGEVAL. Een prikkeldraadafrastering onder stroom Een man en een vrouw gedood. Zaterdagochtend is onder de gemeente Bor» culo op den weg naar Barchem een ernstig ongeluk gebeurd, dat aan twee menschen het leven kostte. Een vrouw zag bij de, boerderij Kornegoor bij een prikkeldraadafrastering een koe liggen en liep er op af. Tot ontsteltenis van haar man, die in de nabijheid stond, viel zij, toen zij bij de koe kwam, dood neer. Hij snelde toe om huip te bieden, maar ook hij onder ging, toen hij het prikkeldraad aanraakte, het zelfde lot. Het blijkt, dat een draad, die een der palen van de electrische geleiding overeind moest houden, door verzakking van dien paal in aanraking is gekomen met het prikkeldraad tengevolge waarvan dit onder stroom kwam te staan, met bovenvermeld noodlottig gevolg. De koe bleek eveneens dood. DE GASONTPLOFFING TE LABOUCE. Sliedrechtsche slachtoffers. Men meldt uit Sliedrecht: In verband met de plaats gehad hebbende ramp te Labouce (Frankrijk) vernemen wij nog nader Bij de ontploffing van de granaat werd de 18>jarige J. Band op slag gedood, terwijl Koppelaar en Prins ernstig gewond werden. Het werkvolk verkeerde zeer onder den indruk van het gebeurde. Direct werd dan het werk neergelegd. Dit bleek achteraf gelukkig want in een der emmers werd nog een granaat gevonden. De familieleden zijn naar Frankrijk vertrokken. Eenige werklieden zijn Vrijdag hier uit Frankrijk aangekomen. Wij brengen nog in herinnering, dat eenige jaren geleden ook een tweetal dorpsgenooten bij het springen van een granaat in Frankrijk om het leven zijn gekomen. Drl* menschen en een varken onder stroom. Men meldt uit Wierden aan het «O. D.« In de slagerij van den heer A. aan den Nijv. weg kwam een haak waaraan een pas geslacht varken hing, in aanraking met de electrische leiding, waardoor het varken onder stroom kwam. A. die het dier terug wilde trekken, kwam ook met den electrischen stroom in aanraking eveneens zijn 18-jarige dóchter, die haar vader bevrijden wilde. Een jongere zoon die hierna ter hulp kwam, kwam eveneens onder stroom, doch in mindere mate dan vader en dochter, zoodat hij zich wist los te werken. Hij snelde naar boven om den stroom af te sluiten, waardoor vader en dochter bevrijd werden. Deze hadden verschillende blauwe plekken, vooral aan de armen, opgeloopen. Lijk herkend. Het dezer dagen te Venlo in de nabijheid van het klooster Maria Hilf gevonden lijk is herkend als te zijn van den 56-jarigen Walter Scholz uit Dusseldorf, die sedert 21 jaren ver pleegd werd in het zenuwlijdersgesticht te Bedburg bij Cleve. Sedert 1 Juli was hij uit het gesticht vertrokken en men had sedert dien niets meer van hem vernomen. Verkeersongevallen. Zondagochtend is op den Loosduinschen weg bij Den Haag de 56>jarige B. uit de Ver- meerstraat in Den Haag door een autobus aangereden, tengevolge waarvan hij een bek ken-fractuur kreeg. De man is naar het ge meente-ziekenhuis aan den Zuidwal gebracht. Zondag is in de Valeriusstraat in Den Haag de 76-jarige mevrouw G. uit de Danckert» str aat aldaar door een tram aangereden. Zij werd met een hersenschudding opgenomen en naar het gemeente-ziekenhuis vervoerd. Toen de fabrikant de heer H, G. uit Lonneker 's avonds omstreeks 11 uur in de Torensche Allee te Dieren per auto in vrij snelle vaart een wagen wilde passeeren, ge raakte hij in kuilen langs den berm van den weg, met het gevolg, dat hij het stuur van zijn auto niet meester kon blijven, over den weg slingerde en aan den anderen kant met den auto over den kop sloeg. De heer G. werd met de beide andere inzittenden uit den auto geslingerd Mevrouw Nolet uit Zutphen kreeg daarbij een hersenschudding; zij werd per auto naar het Velpsche zieken huis vervoerd, nadat dr. Wilschut uit Brum» men voorloopige hulp had verleend. De heer G. en Dog een passagier kwamen er met lichte verwondingen af. De auto werd zwaar be schadigd. Te Santpoort is een 3-jarig meisje bij het oversteken van den weg door een auto over reden en gedood. Zondagmiddag kwam de 58-jarige mevrouw de wed. H. S., uit den Haag, die per fiets langs den Haagweg in de richting Leiden reed, even voorbij het café-restaurant de Vink te vallen. Achter haar reed de auto van den heer J M. te Gouda. Het was den bestuurder daarvan niet mogelijk, nog tijdig te stoppen of voldoende uit te wijken, zoodat de dame werd overreden. Dr. Driessen stelde vast, dat de borstkas was ingedrukt en een enkel ge broken. Per ziekenauto is zij naar haar woning in Den Haag vervoerd. Vechtpartij op een kermis. De eerste dag van de Wormerveersche ker mis heeft zich Zaterdagavond gekenmerkt door een hevige vechtpartij tusschen kermisvierders uit Wormerveer, Zaandam en Uitgeest. De twist liep zoo hoog, dat gebruik werd gemaakt van de messen, met het gevolg, dat verschei dene personen snij- en steekwonden opliepen. Enkelen van hen konden aan het politiebureau worden verbonden, terwijl een in de kliniek moest worden opgenomen. «Op Donderdag 15 Juli 1926 te Oude Tonge in Hotel «van Veen« bij veiling en op Don derdag 22 Juli 1926 aldaar in Hotel «de Weerd« bij afslag, beide dagen nam. half acht uur (oude tijd) van Perceelen uitmuntend bouw land gelegen in den polder de Nieuwe Blok, gemeente Den Bommel, Sectie C no. 274, groot 2,52,90 H.A. (5 Gem. 18 R.) In huur bij den Heer Joh. Kardux. Notaris AKKERMAN. Op Woensdag 21 Juli 1926, voorm. lO'/s uur (Z T.) onder Oude Tonge aan den Kra» nendijk, van 6 werkpaarden, 1 bruine merrie, oud 2 jaar, 1 vosruin, oud 1 jaar, 1 merrie veulen, 13 stuks vee, 2 boerenwagens, 2 wiel- sleden met toebehooren, barouchette, hooi» hark, ijzeren rolblok (3-deelig), cultivator, rechtstroo-dorschmachine, aardappelmal, hand- wiedmachine, Zeeuwsche sleeper, paardebeul, sleeper met ketting, diverse houten en ijzeren eggen, zigzageg, diverse ploegen, aardappel- aanaardmachine met wiedmessen, stroosnijder koppesnijder, bietensnijder, compleet klepper- tuig, paardetuigen, varken, rieken, schoppen, melkbussen, klaverruiters, houten bakken, betonnen drinkbakken, diverse zwingen, ijze ren hekken, palen, draad, bascule met ge wichten, benevens den mest in den mestput en hetgeen verder ten verkoop zal worden aangeboden, ten verzoeke van den heer Joh. Kardux. Notaris VAN DER SLUYS. Op Donderdag 22 Juli 1926 v.m. 10 uur (Zomertijd) te Stellendam, ter herberge van A. Kaashoek, van 73 perceelen tarwe, haver en erwten, wassende onder Stellendam, in kavels 21 en 23 van den Adrianapolder, in kavels 12, 25, 31, 37 en 45 van den Eendrachts» polder en in kavels 6 en 7 van den Hals polder, ten verzoeke van den heer D. Goe» koop te Goedereede. Notaris VAN DER SLUIJS. Op Donderdag 22 Juli 1926, des v.m. 10 uur (nieuwe tijd) na aankomst tram en bus te Den Bommel, voor de bouwschuur, en ten verzoeke van den Heer P. Luijendijk aldaar, publieke Verkooping van 14 paarden, waar onder 2 stamboekpaarden en een makke klep per. Breeder omschreven bij biljet. Notaris AKKERMAN, Verkooping van Veldvruchten te Middel harnis op Donderdag 22 Juli 1926 des avonds zeven uur, zomertijd, in het Hotel Meijer aldaar. Ten verzoeke vanMej. Wed. C. Bre- sijn te Middelharnis schokkererwten in het OudelandMej. Wed. D. Peeman, aldaar, Haver in den polder Westplaat en Erwten en Tarwe in het OudelandFirma Wed. Kolff S. Zn., aldaar, Haver in de polder de Oost plaat. Notaris VAN BUUREN. Verkooping op Vrijdag 23 Juli 1926, des avonds 6 uur (oude tijd) in het café van G. van Veen te Oude Tonge, van diverse te velde staande gewassen aan den Zuiderlandschen» weg in het Zuiderland te Oude Tonge, ten verzoeke van de Erven dhr. C. Kievit Pzn. Notaris VAN ISPELEN. Verkooping van Meubilaire goederen op het Vingerling te Middelharnis op Donderdag 22 Juli 1926, 's namiddags 2 uur (z. t.), ten verzoeke van de Erven S. Langbroek. Notaris VAN BUUREN. Op Vrijdag 23 Juli 1926 des nam. 7 uur (oude tijd) te Achthuizen, in café «Koenraadt®, ten verzoeke van den Heer M. J. G. J. Koen- raadt publieke verkooping van6 perceelen tarwe en 10 perceelen aardappelen, gelegen in den Polder «de Tille® en den Hooiblokschen weg Notaris AKKERMAN. Op Vrijdag 23 Juli 1926, 's nam. 3 uur (z. t.), te Dirksland, in Hotel Van den Doel, van diverse perceelen Tarwe, Haver, Erwten en Eigenheimer aardappelen ten verzoeke van diverse personen. Aangifte voor deze verkooping kan plaats hebben tot en met Dinsdag 13 Juli 1926. Notaris VAN DER SLUYS. Vrijdag 23 Juli, des voormiddags 10 uur (Zomertijd) te Stellendam, in het Logement Kaashoek, van tarwe, haver, erwten en cichorei, wassende onder de gemeente Stellendam. Notaris VAN DEN BERG. Zaterdag 24 Juli, des avonds 6 uur (Zomer tijd) te Ouddorp. in het Logement van Akers- hoek van tarwe, haver, erwten, gerst en rogge, wassende onder de gemeenten Ouddorp en Goedereede en van een aandeel in de cichorei» fabriek «ceres® te Ouddorg. Notaris VAN DEN BERG. Op Maandag 26 Juli 1926 des n.m. 7 uur (oude tijd) te Ooltgensplaat in Hotel «Hob bel®, van: diverse perceelen Tarwe, Haver, Erwten en Aardappelen te velde, ten verzoeke van diversen. Breeder omschreven bij biljet, verkrijgbaar ten kantore van Notaris AKKERMAN. Bij Veiling op Dinsdag 3 Augustus 1926 en bij Afslag op Dinsdag 10 Augustus 1926, beide dagen des avonds 6.30 uur (o.t.) in het café van G. van Veen te Oude Tonge van Een winkelhuis en Erf aan de Voorstraat met schuur, achter uitkomende aan den Oost-Ach terweg te Oude Tonge, ten verzoeke van dhr. J. van Ballegooij. Notaris VAN ISPELEN. Op Woensdag 28 Juli 1926 's avonds 6 uur (o.t.) te Nieuwe Tonge ten herberge van I. de Witte van Tarwe, Haver en Schokker erwten ten verzoeke van den heer K. M. Houtaar, Notaris VAN DER SLUIJS. MIDDELHARNIS. Centrale Veiling voor Goeree en Overflakkee Veiling van Vrijdag 16 Juli 1926. Kippeneieren 50 kg. f 4,40 tot f 4,45, 58-60 kg. f 5,30 tot f 5,50. bruin 60 kg. f 5,70 tot f 5,95. Eendeneieren 70 kg. f 4,65 tot f 5,—. Poelepetaateieren f 2,60. Bloemkool f 2,80 tot f 9,50. Kropsla f 0,40 tot f 2,—. Andijvie f 1,40 tot f 2,70. Komkommers f 3,80 tot f 11,60. Alles per 100 stuks. Kruisbessen f 8,— tot f 14,—. Roode bessen f 26,— tot f 44,—. Blauwput aardappelen f 4,30 tot f 6,50. Eerstelingen f 3,80. Eigenheimers f 1,70 tot f 1,80, Drielingen f 4,—. Poters f 2,— tot f 3,60. Kriel f 1,40 tot f 1,60. Westfries peren f 30,—. Vroege handpeertjes f 20,— tot f 27,—. Yellow Transparant, appels afval f 19,—. Doperwten f 8,— tot f 13,—. Wagenaars f 33,— tot f 38,—. Alles per 100 kg. Druiven f 62,— tot f 68,—. Tomaten f 15,—. Aardbeien f 32,—. Frambozen f 26,—. Alles per 100 pond. Peen f 10,70 tot f 13,80 per 100 bos. Aanvoer vroege aardappelen 350 kisten. Aanvoer eieren plm. 10,000 stuks. Veiling van Maandag 19 Juli 1926. Kippeneieren, 50 kg., f 4,50. 57-60 kg., f 5,30 tot f 5,60. 60 kg., f 5,90. bruin, 60 kg f 5,80 tot f5,90. Poelepetaateieren f 2,90. Eendeneieren f 5,—. Kalkoeneieren f 7,—. Hanen f 27,—. Komkommers f 3,60 tot f 12,—. Meloenen f 48,—. Kropsla f 2,10. Bloemkool f 1,80 tot f 7,70. Alles per 100 stuks. Morellen f 40,-. Augurken f 10,— tot f 24,—. Boter f 98,— tot f 100,—. Druiven f 58,—. Rabarber f 2,60. Alles per 100 pond. Blauwput aardappelen f 4,80 tot f 6,20. Poters f 3,—. Kriel f 1,70. Postelein f 8,70 tot f 10,—. Wagenaars f 21,— tot f 37,—. Enkele princessen f 41,— tot f 48,—. Alles .per 100 K.G. VEE EN PAARDEN. ROTTERDAM, 19 Juli. Ter veemarkt wa ren heden aangevoerd342 vette runderen, 289 vette kalveren, 405 schapen of lammeren, 502 varkens. Prijzen per l/2 K.G.koeien 30 c., 42'/2 c., 49 k 50 c.ossen 37 c., 42 c„ 48 c.stieren 32 c., 36 c., 40 c.kalveren 42'/2 a 45 c., 52'/a k 55 c., 62V2 65 c.schapen geen noteering; varkens 36 c., 37 c., 37'/a c- De aanvoer van koeien en ossen was ge woon. De handel was tamelijk en de prijzen bleven vrijwel op dezelfde hoogte. Voor en kele puikbeste koeien werd nog tot 3 cents boven noteering besteed. Stieren met weinig aanvoer en weinig han del. De prijzen waren gelijk aan die van Dinsdag 1.1. Vette kalveren waren flink aangevoerd. De handel was stug en in de prijzen was bijna geen verandering. Voor enkele puikbeste kal veren werd nog van 2'/a tot 5 cents betaald. Schapen en lammeren waren naar gelang van de behoefte te veel aangevoerd, daardoor waren ze bijna onverkoopbaar en heden geen noteering. De aanvoer van varkens was kort, dienten gevolge was er tamelijke handel en bleven de prijzen onveranderd. Enkele puikbeste vleeschvarkens gingen nog iets boven en spek» varkens beneden noteering. AMSTERDAM, 19 Juli. Veemarkt 451 vette koeien, waarvan de prijzen warenle kwal. 110 k 115 c., 2e kwal. 92 i 100 c., 3e kwal. 74 k 88 c. Mindere soorten lagere prijzen. Voorts aangevoerd 110 melk- en kalfkoeien, f 325 a 450; 151 vette kalveren 2e kwal. 68 a 74 c., derde kwal. 60 k 67 c.99 nugtere kalveren f 8 a 1338 schapen f 24 k 3274 lammeren f 16 a 24648 varkens, Holland- sche eerste kwal. 90 a 92 c., overzeesche Gel» dersche eerste kwal. 90 k 92 c.. vette 87 k 88 63 paarden f 200 a f 350 per stuk. BOTER, KAAS EN EIEREN. APELDOORN, 19 Juli. Eieren. Aanvoer 75,000 stuks, prijzen f 5,25 tot f 6,75, middel- markt f 6,25 de 100 stuks. Handel gewoon^ OUDEWATER, 19 Juli. Kaas. Aanvoer 134 partijen, 6030 stuks, 30,150 kg. Met R.M. le srt. f 40—44, 2e srt. f 35—39, zonder rijksmerk f 34—31. Handel matig. ROTTERDAM, 19 Juli. Eieren. Zeeuwsche f 5,50—6,50, Overmaasche f 5,50—6,50 per 100 stuks. TIEL, 19 Juli. Boter. Aanvoer 30 K.G., prijs f 2,60—2,20voorts 60,000 eieren, prijs r 5— 6,50 de 100 stuks. GRANEN ENZ., MEEL EN OLIËN. ROTTERDAM, 19 Juli. Fijne zaden (Boe- rennoteering). Koolzaad f 23 k f 25, karwij- zaad f 22 k 24, alles per 100 K.G. GROENTEN FRUIT EN AARDAPPELEN. ROTTERDAM. 19 Juli. Aardappelen Gel» dersche schoolmeesters 3'/24'/2 c., Westl. schoolmeester, zand 7—10 c id. klei 4-6 c., duke of yorks 5—8 c., blauwpitters 5—8 c., poters 3—4 c., eigenheimers 3'/j-6 c. per K.G. Met flinken aanvoer gewone vraag. AMSTERDAM, 19 Juli. Aardappelmarkt. Prijzen onveranderd. Aanvoer 3 ladingen of 360 H.L. NAALDWIJK. 17 Juli. Groote veiling der Ver. Westland. Roode aalbessen f 20,34—22,14, witte id. f 21,85, per 100 K.G. HUIDEN, LEER, WOL EN DIVERSEN. ROTTERDAM, 19 Juli. Vlas. (Opgaaf van den marktmeester). 3700 K.G. blauw schoon onverkocht400 K.G. Groningsch onverkocht ROTTERDAM, 19 Juli. VI a s. In de afge loopen week is er slechts zeer weinig omge gaan. Ook heden was er nagenoeg geen vraag of aanbod, zoodat men van een markt eigen lijk niet kan spreken.

Maas- en Scheldebode | 1926 | | pagina 3