Hoor Öen |onÖog De Warmte Gemengd Nieuws. V erkoopifigen Marktberichten. II. De Schrift is vol van de grootheid en heerlijkheid van Christus. Zeker, ze teekent Hem ook in Zijn nederigheid en onaanzienlijkheid. Hij is een rijsje uit den afgehouwen tronk van Isaï, een wortel uit een dorre aarde. Hij had geen gedaante noch heerlijk heid, er was geen gestalte aan Hem, dat wij Hem zouden begeerd hebben. Veracht en de onwaardigste onder de menschen, was Hij een man van smar ten, en verzocht in krankheid. Hem zijn door satan de verzenen vermorzeld. Maar daar naast stelt de Schrift ook Zijn heerlijkheid in het licht. Hij heeft satans kop vermorzeld in Hem worden gezegend alle volken der aarde. Hij is een sterke God, een Koning, die eeuwig regeert, dien alle heidenen zullen aan bidden. Wel heeft de Godheid gedu rende Jezus' verblijf op aarde zich niet in al haar heerlijkheid geopenbaard Zij is als 't ware achter 't gordijn der menschheid schuil gegaan. Nochtans zag het oog des geloofs in Hem de heerlijkheid des Eeniggeborenen van den Vader. Johannes de Dooper heeft zijn jon geren gewezen op de heerlijkheid van Christus, waardoor Hij oneindig ver verheven is boven de andere profeten. In onze tekstwoorden richt hij hun blik op Jezus, als den grooten Profeet, dien men te hooren en te volgen heeft, en wij vernemen daaruit, hoe 't de innige begeerte van zijn hart is, dat allen tot Jezus mochten komen en in Hem gelooven. Maar welk een weemoed klinkt ons tegen uit zijn klacht, dat zoo weinigen Jezus aannemen. Geheel eenige dingen heeft Deze getuigd. Wat Hij gezien en gehoord heeft, verkon digt Hij. En toch„Zijn getuigenis neemt niemand aan." Het wordt verworpen door een volk, dat liever in zijn on geloof volhardt. Maar ligt er geen overdrijving in wat Johannes zegt, dat niemand Jezus' ge tuigenis aanneemt? Is dat wel geheel juist? Er waren er toch ook, die in Jezus geloofden. Denkt aan Johannes zelf, aan de discipelen, die de Heiland rondom zich vergaderde. En buiten dezen kring werden immers nog tal van anderen gevonden, die Hem dienden. Het is duidelijk, dat de Dooper ver gelijkenderwijs spreekt. Als zijn disci pelen zeggenallen komen tot Jezus, bedoelen zij natuurlijk niet, dat alle menschen in Jezus gelooven, maar spreken zij ook bij vergelijking, om daarmede te kennen te geven, datjezus veel meer volk trekt dan hun Meester. Daartegenover nu zegt Johanneswat beteekenen de weinigen, die Jezus vol gen, tegenover de massa, die Hem ver werpt Ware 't maar, dat allen Hem volgden. Maar 't is er ver van af. 't Zijn er zoo weinigen, dat 't haast niet de moeite waard is ze te noemen. En hoe- velen bevonden zich onder die volge lingen, die later bleken niet oprecht te zijn en slechts oppervlakkig overtuigd waren door Zijn teekenen en wonderen en Hem den rug toekeerden, zoodra zij verstonden, dat er bij Hem geen aard- sche voordeelen te verkrijgen waren. Zoo is 't altijd in 's Heilands leven ge gaan. Velen hebben Hem gehoord, zelfs gaarne gehoord, geboeid als zij werden door Zijn schoone rede, menigeen is door Hem genezen gewordenmaar zij hebben zich geërgerd aan Zijn nedeig- heid en bovenal aan Zijn eisch van zelfverloochening. En zoo gaat 't ook nu nog. De men schen zijn niet anders geworden, de verhoudingen zijn veelszins dezelfde gebleven, 't Zal een groote schare zijn, die eenmaal den troon van 't Lam om ringen, een schare, die niemand tellen kan. Er zijn in ons vaderland nog dui zenden, die den naam van Jezus als een dierbaren naam belijden er is hier door Gods genade nog een volk, dat door woord en daad toont den Heere lief te hebben. Maar hoe klein is hun getal tegenover de steeds aangroeiende menigte, die onverschillig voor de gees telijke dingen slechts het aardsche zoekt, of zelfs met God en Zijn dienst gebroken heeft. Wat is 't, vooral in de groote steden, treurig met 't kerkgaan, wat weinig bijbelkennis bij het opko mend geslacht, welk een bittere vijand schap tegen de waarheid, hoeveel naamchristenen, die door hun lauwheid aan de zaak van Ghristus afbreuk doen. Velen worden door dat alles afge schrikt. Zoo weinigen die Jezus volgen! En Zijn belijders, wat zijn ze onaan zienlijk en geringEn wat moet er niet opgeofferd worden, om Zijn discipel te zijn 1 Verwonderen er wij ons niet over, dat zoo weinigen Jezus getuigenis aan nemen. Jezus zelf heeft 't voorzegd weinigen, die den smallen weg betre den niet vele edelen en machtigen, die voor Hem knielen. Wij staan van nature vijandig tegenover de waarheid. Niemand kan en wil van zichzelven het getuigenis van Jezus aannemen. Ons oog moet er voor geopend en or.s hart ontsloten worden. „Twee wonderen worden er vereischt, om een mensch tot het licht te brengen Christus moet de duisternis om ons heen, en de Hei lige Geest de duisternis in ons weg nemen." Zullen wij anders komen te staan tegenover Jezus, zóó dat wij Zijn getuigenis aannemen en zullen wij ons aan dat getuigenis steeds meer over geven, dan moet de leiding door den Geest ons geen vreemde zaak zijn en het gebed om Zijn invloed niet ophou den. „Bidt zonder ophouden," zoover- maant ons de apostel, en die dit in beoefening brengt, zal de waarheid ondervinden van een ander Schrift woord, volgens hetwelk het gebed des rechtvaardigen veel vermag. Economisch Weekoverzicht. 6»35- Het gevolg laat zich denken. Als in een zinkput kwam al het vocht, dat niet weggemalen kon worden daar samen en zoo zag men het verschijnsel, dat op 1 Juli de koeien naar hoogere streken werden ge» bracht en het weinige, waterige, bleeke hooi» gras grootendeels in 't water stond. In schouwen, met hooge laarzen aan trach» ten den boeren nog wat gras te maaien en en op te visschen. Men begrijpt, hoe dat ging. En wat een winter het werd. We kunnen God op elk terrein des levens niet genoeg danken, dat Hij de gave der tech» niek op allerlei wijze aan de kinderen der menschen geschonken heeft, om en hun land, bedrijf en industrie er door te verbeteren. En het is een groote dwaasheid, wanneer men van die gave gebruik maken kan, dit niet te willen doen. Over 't algemeen heeft ons volk hierover niet te klagen, en als men soms wat achter blijft dan is het niet zelden, wijl de wal het schip keert, en verbeteringen aan te brengen, die men zoo gaarne toepassen zou. Bij het pachtcontract zou het dan b.v. ook een eerste voorwaarde moeten zijn, dat de pachter, die af ging, volkomen schadeloos ges steld werd, voor alle verbeteringen, die hij tijdens zijn pachtschap had aangebracht. 'k Heb in deze rubriek hoogstzelden ge» schreven over de kerkelijke conflicten, die dit jaar een deel van ons volk vervullen. 't Paste er niet, docht me zoo. Maar even sterk heb ik vastgehouden, nu en vroeger, dat de terreinen niet door schot» jes en hokjes gescheiden, maar dat het een enkelen keer kkn voorkomen, dat een kerke» lijk blad een opwekkend artikel bij de verkies zingen schrijft, als dat een politiek blad over kerkelijke zaken schrijft. De Synode van Assen Zie, ik kan me heel best begrijpen, dat twee broeders daarover iewat verschillend denken. Maar dat gaat over de hoofdzaak. Nu lees ik ergens echter, en al weet ik niet meer waar, maar 't lijkt me toch veel schijn van juistheid te hebben, dat binnenkort door de kerk van Amsterdam»Zuid, buiten 't Verb, de gelegenheid zal worden geopend, om met inlevering van attestaties daar ingeschreven te worden op de lijst van de leden der gemeente Men kan dus wonen te Driehuizen, Sittard, of Ede en lid zijn van de kerk van A.Z. Buit. V. Hier nu begrijp ik niets van. Den dienst Woords, ja dien zal men wel blijven zoeken in z'n woonkerk en die zal wijs doen, hem daar voor dat doel vriendelijk te ontvangen, zooals ze iedereen, die zich aan de regelen der godsdienstoefening onderwerpt ontvangen wil. Doch daar blijft het ook bij. De Doop en het Avondmaal moet zulk een lid zoeken in A.Z.. het is een wonder» Iijke v rtooning. Ik zou overal het volk wel willen waar» schuwen. och 1 't zal niet viak gebeuren als ik er één stukje over schrijf is 't genoeg, dunkt me, misschien al te veel 1 eer ge tot zoo iets overgaat, bezin u goed. Verbreek niet licht op zülk een wijze een band met de broederen ter plaatse. Want we hebben elkander zoo noodig. En een scheiding juist om zulk een reden doet zulk een bitterheid oprijzen. Meent een gansche kerk, haar kerkeraad aan 't hoofd, zoover te moeten gaan, dat zij het kerkver» band, na zeer ernstig gebed en overleg, ver» breekt, dan wordt de zaak anders, al blijft ook dan voor ieder een particulier oordeel over. Maar men zij voorzichtig met de scherpe schaar. Het Tractaat met Duitschland, dat verleden week in de Kamer behandeld werd en aange» nomen, toont duidelijk hoe wij te midden der olifanten staan. Niet midden der wolven. Opeten doen de buren ons niet. Ze zijn vriendelijk en ook wel gedienstig. Kunnen best met ons opschieten. Neen, wolven zijn het allerminst. Wolven zijn vleeschetende dieren. Dat zijn onze buren niet. Ze eten gras, zullen we maar zeggen, gelijk wij schapen-doen. Maar.... ze eten ons het gras voor, onder en tusschen de voeten weg de buren, zoowel die nabij zijn, als die meer veraf wonen. 't Bleek, zeiden we, bij 't Tractaat. »Bij een Tractaat of Overeenkomst, zei min. Van Karnebeek, neemt men 't hoogste dat krijgen kan en de rest laat men met leedwezen liggen*. Dit is volkomen juist. En nu bewijst het feit, dat we zoo'n bedroefd beetje kregen, duidelijk dat we ook maar een bedroef beetje krijgen konden. Meest dan nog op 't gebied van land» en tuinbouw. Maar op andere punten zijn de voorwaar» den van Invoer in Duitschland zoo streng gesteld, dat het voor ons haast onmogelijk wordt ginds op de inlandsche markt te con» curreeren. En vergeet daarbij dit niet Wij hadden ditmaal nog iets in handen Er loopt een leening van ons aan Duitsch» land en die hebben wij bij deze gelegenheid op aandrang der Duitschers verlengd. Zóó kregen wij nog iets. Maar die pap eten we maar één keer. Als we met een paar jaar zitten voor Her» ziening van 't Tractaat, dan hebben we niets om aan te bieden. Want wij zijn voor vrijhandel. Wij, schapen te midden der olifanten. En wij laten al wat plantaardig eetbaar is. netjes door hen en hun jeugdige familie opeten, om te zien, of er nog wat grassprietjes voor ons kunnen overschieten. Of dat duren kan zoo? Harer Majesteits vacantie spoedt ten einde. En reeds blijken de voorbereidselen gemaakt, dat Zij in 't Vaderland teruggekomen, haar taak weer kan hervatten. We lazen reeds van een bezoek aan Utrecht en ook aan Rotterdam en gaat het zooals ten vorige jare, dan zullen nog wel andere punten op het program staan. Wat ons trof, is dit: Dat zoo met klem werd medegedeeld, dat prinses Juliana haar Moeder bij deze bezoeken hoopt te vergezellen. De koningin begrijpt blijkbaar, hoe de tijd aanbreekt, dat baar Dochter ook zelfstandig zal moeten optreden, al is het, dat wij hopen, dat het zeer lang duurt, eer Zij aan het hoofd van den Staat komt te staan. Vandaar dat zoo ongemerkt, langzamerhand, maar met vaste hand, Juliana wat naar voren geschoven wordt. Zij kan dan straks, wanneer zij, gelijk men dat noemt, in het leven is opgetreden, geheel volwassen is en als prinses den vollen rijpen leeftijd heeft bereikt, haar Moeder in veschil» lende opzichten niet het regeeringswerk, maar het vermoeiende vertegenwoordigingswerk wat uit de handen nemen, gelijk de Prins dit reeds geruimen tijd doet ten opzichte van vermoeien» de ontvangsten, maaltijden en dergelijke meer. Zelfs de Koningin»Moeder, we lezen het tel» kens in de bladen, onttrekt zich op haar ouder» dom aan deze verplichtingen nog niet. Zegene de Heere in alles ons Koninklijk Huis. UITKIJK. Johannes 3 t 31—33. »Die van boven komt, is boven allen. Die uit de aarde is voort» gekomen, die is uit de aarde en spreekt uit de aardedie uit den hemel komt, is boven allen En hetgeen Hij gezien en ge» hoord heeft, dat getuigt Hij, en Zijn getuigenis neemt niemand aan. Die Zijn getuigenis aangenomen heeft, die heeft verzegeld, dat God waarachtig is.® hand in een walsmachine bekneld geraakt. Dit lichaamsdeel is geheel verbrijzeld. Hij is in het ziekenhuis aan den Coolsingel ter verple» ging opgenomen. Dinsdagavond is in de Vecht nabij Zwolle bij het zwemmen verdronken H. de Haan, 56 jaar oud, gepensionneerd militair, oud»portier van een bioscoop. De man was ongehuwd. Een visscher vond zijn kleeren. De mare» chaussees vonden in die kleeren een bedrag van f 1600,—. Het lijk is nog niet gevonden Sedert Zondag werd te Doetinchem ver» mist de 18>jarige W. Dinsdagavond is zijn lijk in den Ouden IJssel bij Keppel gevonden. Dinsdagavond heeft op den Muiderstraat» weg bij de Hakkelaarsbrug een ernstig auto» ongeluk plaats gehad. Van een auto, welke vier heeren vervoerde, sprong een hand, ten» gevolge waarvan de auto eenige malen over den kop vloog en vervolgens in de Muider» vaart terecht kwam. De inzittenden werden uit den wagen geslingerd en kwamen op den Muiderstraatweg terecht. Drie van hen werden verwond, van wie twee vrij ernstig Zij be» Het Nederlandsche Zangersverbod van Mannenkoren in algemeene vergadering te Zeist bijeen. Zaterdag werden zij door het gemeentebestuur van Zeist off. ontvangen Een foto voor het Stadhuis te Zeist. Slot volgt.) De staking in de steenkolenmijnen in Enge» land is nog steeds niet geëindigd, zoodat er in dat land nog groote behoefte is aan het zwarte goud. Zooals bekend, werd er veel besteld in België, Duitschland en Amerika en met het oog daarop is er voortdurend groote vraag geweest naar ladingsruimte voor het vervoer, vooral in de maand Juni was er van Amerskaansche zijde groote vraag en stegen de vrachten daardoor niet onbelangrijk. Mis» schien is het hierdoor te verklaren, dat de laatste weken wat meer belangsteling is ge» wekt voor scheepvaartaandeelen ter beurze en konden de aandeelen der vrachtvaarders wel wat in koers oploopen. Zooals wij hier ter plaatse meer hebben opgemerkt was de grootere levendigheid de laatste paar weken meer te danken aan groote aankoopen door het buitenland, vanwege de steeds toenemende angst voor inflatie der beide francs. En nog kan men gerust van steunaankoopen spreken van die zijde, waarbij speciaal de hooge aandeelen gevraagd worden wat daarin zijn oorzaak vindt, dat de groote kapitalisten zich het meest interresseeren voor hooggeprijsde dus de beste aandeelen onzer beurs. De laatste weken blijkt er echter ook voor aandeelen Redjang Lebong meer belangstelling te bestaan en namen die een vlucht van 215 tot 275 °P groote Indische orders naar men wilde. Nu echter de overstelpende hitte een remmende werking uitoefent is het dui» delijk, dat de kooplust overal sterk aan het tanen is en is de markt daardoor lusteloos geworden met eenigszins dalende tendenz. De rubbermarkt staat onder invloed van de steeds toenemenden voorraad te Londen, welke thans reeds 25000 ton bedraagt, wat beteekent, dat er zeer sterke en ingrijpende antecedenten moeten zijn, wil de prijs zich bin» nenkort sterk verheffen. Doch met dat al is de prijs constant geworden en noteert hier f 1,13, zoodat er toch een zeer behoorlijke winstmarge is, varieerende van 83 tot 68 cent per pond. Een koersdaling in Rubberwaarden lijkt dus bij deze prijzen voorhands onwaarschijnlijk. De wisselkoersen bewogen zich nog steeds in dalende richting, wat het beste tot uiting komt in den koers van Brussel, dat nu Dins» dag op ongeveer 5,53 werd verhandeld, terwijl Parijs zich nog betrekkelijk goe t houdt op Hij schijnt, dat de minister Caillaux wel alle moeite doet om te redden wat te redden is, doch of hij slagen zal den franc omhoog te krijgen blijft een open vraag. Nu de speculatie tot minimale afmetingen beperkt is daalt dgeldkoers weer en noteer» de de prolongatierente circa 2V4 °/o. Ongelukken. Op den Linker Veerdam te Rotterdam, is de 18'jarige bakkersknecht A. v. S, met de linker» veroorzaakt Slapeloosheid, maakt Benauwd en Onrustig. Mijnhardt's Zenuwtabletten maken Kalm en geven U een Verkwikkenden slaap. Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten. kwamen verwondingen aan hoofd en lede» maten. De vierde inzittende liep geen noemens» waardige kwetsuren op. Onmiddellijk na het ongeval werd medische hulp uit Eussum ontboden. Na ter plaatse voorloopig verbonden te zijn, zijn de drie gewonden Dinsdagavond nog naar de Majella» Stichting te Bussum overgebracht. Hun toe» stand was in den afgeloopen nacht redelijk wel. Mishandeling. Aangehouden is de stakende nageljong:n H. G., die Woensdagmorgen bij de N.V. me» chinefabriek en scheepswerf Piet Smit Jr. aan den Kreekweg te Rotterdam, een werkwillige mishandeld heeft. De jongen is opgesloten. Branden. Te Varseveld is Dinsdagnach de woning van den tuinman H. K. geheel afgebrand. De oor» zaak van den brand is onbekend. Verzekering dekt de schade. Dinsdagmiddag is de woning van den heer Maurisse, in de buurtschap Ugchelen (gem. Apeldoorn) geheel afgebrand. Verzekering dekt de schede. Verdacht. Te Assen zijn Dinsdag gevankelijk binnen» gebracht J. S., landbouwer te Ruinerdijk, ge» meente Ruinen, verdacht van het uitlokken van m ij n e e d in een civiele procedure, en R. H., boerenknecht te Wijkveld, gemeente Ruinen, verdacht van mijneed in een civiele procedure. Een smokkelaar doodgeschoten. Bij het plaatsje Südlohn is Dinsdagnacht dicht bij de grens zekere Rosewitz uit Glad» beek door de Duitsche kommiezen doodge» schoten. De kommiezen hadden hem wegens smokkelarij aangehouden. De man wist tot tweemaal toe te ontvluchten. Ten slotte is er op hem geschoten. Bij het zesde schot werd hij doodelijk getroffen. »Op Donderdag 15 Juli 1926 te Oude Tonge in Hotel »van Veen* bij veiling en op Don» derdag 22 Juli 1926 aldaar in Hotel »de Weerd® bij afslag, beide dagen nam. half acht uur (oude tijd) van Perceelen uitmuntend bouw» land gelegen in den polder de Nieuwe Blok, gemeente Den Bommel, Sectie C no. 274, groot 2,52,90 H.A. (5 Gem. 18 RIn huur bij den Heer Joh. Kardnx. Notaris AKKERMAN. Zij, die vruchten te velde wenschen te ver» koopen, gelieven hiervan aangifte te doen voor of op Zaterdag 17 Juli 1926 ten kan» tore van Notaris AKKERMAN. Openbare verkooping op Maandag 19 Juli 1926, 's avonds 7'/3 uur (Zomertijd) in het koffiehuis »het Wapen van Zuid»Holland», van 1.60»30 EI. A hooigras in de molengorzen in een perceel. Betaling 1 October a.s. Notaris LOEFF. Op Woensdag 21 Juli 1926, voorm. lO'/a uur (Z. T.) onder Oude Tonge aan den Kra» nendijk, van 6 werkpaarden, I bruine merrie, oud 2 jaar, 1 vosruin, oud 1 jaar, 1 merrie» veulen, 13 stuks vee, 2 boerenwagens, 2 wiel» sleden met toebehooren, barouchette, hooi» hark, ijzeren rolblok (3»deelig), cultivator, rechtstroo»dorschmachine, aardappelmal, hand» wiedmachine, Zeeuwsche sleeper, paardebeul, sleeper met ketting, diverse houten en ijzeren eggen, zigzageg, diverse ploegen, aardappel» aanaardmachine met wiedmessen, stroosnijder koppesnijder, bietensnijder, compleet klepper» tuig, paardetuigen, varken, rieken, schoppen, melkbussen, klaverruiters, houten bakken, betonnen drinkbakken, diverse zwingen, ijze» ren hekken, palen, draad, bascule met ge» wichten, benevens den mest in den mestput en hetgeen verder ten verkoop zal worden aangeboden, ten verzoeke van den heer Joh. Kardux. Notaris VAN DER SLUYS. Op Donderdag 22 Juli 1926 v.m. 10 uur (Zomertijd) te Stellendam, ter herberge van A. Kaashoek, van 73 perceelen tarwe, haver en erwten, wassende onder Stellendam, in kavels 21 en 23 van den Adrianapolder, in kavels 12, 25, 31, 37 en 45 van den Eendrachts» polder en in kavels 6 en 7 van den Hals» polder, ten verzoeke van den heer D. Goe» koop te Goedereede. Notaris VAN DER SLUIJS. Op Donderdag 22 Juli 1926, des v.m. 10 uur (nieuwe tijd) na aankomst tram en bus te Den Bommel, voor de bouwschuur, en ten verzoeke van den Heer P. Luijendijk aldaar, publieke Verkooping van 14 paarden, waar» onder 2 stamboekpaarden en een makke klep» per. Breeder omschreven bij biljet. Notaris AKKERMAN. Verkooping van Veldvruchten te Middel» harnis op Donderdag 22 Juli 1926 des avonds zeven uur, zomertijd, in het Hotel Meijer aldaar. Ten verzoeke van Mej. Wed. C. Bre» siin te Middelharnis schokkererwten in het Oudeland; Mej. Wed. D. Peeman, aldaar, Haver in den polder Westplaat en Erwten en Tarwe in het Oudeland; Firma Wed. Kolff Zn., aldaar, Haver in de polder de Oost» plaat. Notaris VAN BUUREN. Verkooping op Vrijdag 23 Juli 1926, des avonds 6 uur (oude tijd) in het café van G. van Veen te Oude Tonge, van diverse te velde staande gewassen aan den Zuiderlandschen» weg in het Zuiderland te Oude Tonge, ten verzoeke van de Erven dhr. C. Kievit Pzn. Notaris VAN ISPELEN. Op Vrijdag 23 Juli 1926 des nam. 7 uur (oude tijd) te Achthuizen, in café »Koenraadt«, ten verzoeke van den Heer M. J. G. J. Koen» raadtpublieke verkooping van6 perceelen tarwe en 10 perceelen aardappelen, gelegen in den Polder »de Tille® en den Hooiblokschen weg. Notaris AKKERMAN. Op Vrijdag 23 Juli 1926, 's nam. 3 uur (z. t.), te Dirksland, in Hotel Van den Doel, van diverse perceelen Tarwe, Haver en Erwten, ten verzoeke van diverse personen. Aangifte voor deze verkooping kan plaats hebben tot en met Dinsdag 13 Juli 1926. Notaris VAN DER SLUYS. Vrijdag 23 Juli, des voormiddags 10 uur (Zomertijd) te Stellendam, in het Logement Kaashoek, van tarwe, haver, erwten en cichorei, wassende onder de gemeente Stellendam. Notaris VAN DEN BERG. Zaterdag 24 Juli, des avonds 6 uur (Zomer» tijd) te Oud iorp, in het Logement van Akers» hoek van tarwe, haver, erwten, gerst en rogge, wassende onder de gemeenten Ouddorp en Goedereede en van een aandeel in de cichorei» fabriek »ceres« te Ouddorg. Notaris VAN DEN BERG. MIDDELHARNIS. Centrale Veiling voor Goeree en Overflakkee Veiling van Maandag 12 Juli 1926. Kippeneieren 50 kg. f 4,10. 58<60 kg. f 5,15 tot f 5,45. bruin 60 kg. f 5,55 tot f 5,60. Eendeneieren f 4,90. Bloemkool f 0,10 tot f 6,80. Kropsla f 1,— tot f 1,60. Andijvie f 3,— tot f 3,80. Komkommers f 2,90 tot f 10,—. Jonge Hanen f 27,—. Alles per 100 stuks. Doperwten f 3,10 tot f 8,—. Peulerwten f 11,— tot f 14,—. Postelein f 2,70 tot f 7,50. Kruisbessen f 18,— tot f 21,—. Roode bessen f 22,—. Wagenaars f 29,— tot f 37,—. Blauwputten f 6,80 tot f 7,60. Eigenheimers f 1,60 tot f 1,80. Poters f 2,— tot f 3,70. Kriel f 1,30. Tuinboonen f 1,— tot f 1,50. Alles per 100 kg Frambozen f 20,— tot f 23,—. Aardbeien f 23,—. Tomaten f 12,— tot f 18,—. Druiven f 60,—. Alles per 100 pond. Boter f 1,08 per pond. Peen f 7,80 tot f 12,60 per 100 bos. Kroten f 6,— per 100 bos. Veiling van Woensdag 14 Juli 1926. Kippeneieren, 59 kg., f 5,25. Eendeneieren f 4,25. Bruine eieren, 60 kgf 5,50. Bloemkool f 0,10 tot f 6,50. Kropsla f 0,80 tot f 1,—. Komkommers f 5,80 tot f 9,40. Roode Kool f 9,—. Claps favorite peren f 12, Alles per 100 stuks Lathyrus bloemen f 7,—. Peen f 2,80 tot f 9,70. Rabarber f 7,70 tot f 7,90. Alles per 100 bos. Postelein f 5,50 tot f 6,10. Doperwten f 10,— tot f 11,—. Peulerwten f 1,— tot f 10,—. Wagenaars f 30,— tot f 34,—. Kruisbessen f 12,— tot f 22,—. Blauwput aardappelen f 6,20 tot f 8,20. Eersteling aardappelen f 1,80 tot f 5,40. Poters f 2,70. Kriel f 1,60. Roode bessen f 48,—. Yellow transparant afval appelen f 16,—. Witte bessen f 40,—. Alles per 100 K.G. Frambozen f 21,— tot f 26,—. Druiven f 64.— tot f 67,—. Tomaten f 10,— tot f 16,—. Alles per 100 pond. Boter f 1,08 per pond. ROTTERDAM, 13 Juli 1926 Op de heden in ons Veilingslokaal, War' moezierstraat 37—39, gehouden Veiling, wer' den de volgende prijzen besteed: Kipeierenf 4,80 tot f 7,20 Idem (klein)tot Idem extra zwtot Eendeieren4,40 tot 5,35 Ganseierentot Kalkoeneierentot Kievitseieren tot Middenprijs f Aanvoer 160.000 stuks. DE ROTTERDAMSCHE VEILING

Maas- en Scheldebode | 1926 | | pagina 2