Gemengd Nieuws. V erkoopingen Marktberichten. de ramp in oogenschouw te nemen. Pers.foto» „rafen maakten in vliegtuigen opnamen van het tooneel van de ramp. NEW-YORK, 12 Juli. (H.N.) Volgens be. richten uit Dover (New.Yersey) is het nog onmogelijk het aantal dergenen, die bij de ontp'offing in het arsenaal zijn omgekomen, nauwkeurig vast te stellen, aangezien de ont. ploffingen nog steeds voortduren Voorloopig is vastgesteld, dat nog negen nersonen om het leven zijn gekomen, terwijl 25 personen vermist worden, die waarschijnlijk eveneens den dood hebben gevonden. Het aantal gewonden wordt op ongeveer 200 geraamd, waarvan er een lOO.tal reeds in de lazaretten zijn ondergebracht. De dorpen Mountoe, Rockaway en Nibernia zijn zoo eoed als totaal vernield. Verschillende andere dorpen zijn ernstig getroffen. Alle straatwegen ziin met vluchtelingen bezaaid, die zich te voet of per auto in veiligheid trachten te ^Hoewel het gevaar voor de ontploffing van het Picetiny.arsenaal voorloopig afgewend is, is het blusschingswerk voorloopig toch on. mogelijk, daar steeds nieuwe ontploffingen plaats hebben. Warschau zonder Bioscopen. Sinds bijna vier weken hebben alle bioscopen van Warschau hun zalen gesloten. Het publiek, dat daar al even op vermaak belust is als in andere steden der wereld, weet uit verveling werkelijk niets anders te doen, dan van tijd tot tijd naar een der schouwburgen te gaan. Het stadsbestuur van "Warschau, dat alles in het werk stelt om wat geld in zijn schrale kas te brengen, heeft onder voorwendsel, dat het patriottisme zulks gebiedt, op de buiten' landsche films 100 pCt. belasting gelegd. Nu zijn echter de binnenlandsche films in Polen zóó vervelend, dat zelfs een chavinis' tisch patriot, als iedere Pool is, er niet toe kan besluiten, voor zijn kostelijke penningen eenige uren zich half sluimerend neer te zetten voor de filmproducten van binnenlandsche fabrikanten. Het gevolg daarvan is, dat tot nu toe bijna in alle cinema's te Warschau Amerikaansche, Fransche en Duitsche films werden vertoond. Zoo het stadsbestuur gehoopt heeft, het publiek aan zijn zijde te krijgen door de bui' tenlandsche films bijzonder zwaar te belasten, en aldus het binnenlandsch fabrikaat te be» schermen, dan heeft het zich zeer sterk vergist. Het publiek, dat zijn lievelingsfilms mist, staat absoluut aan de zijde der bioscoop» eigenaars. Dies geschiedde het, dat, toen het stadsbe» stui^.piet toegaf en slechts bereid was 25 pCt. van de belasting te laten vallen, de cinema» exploitanten eenvoudig hun theaters sloten. Helaas zijn daardoor ook 3000 menschen, die in het bioscoopbedrijf hun brood verdienden, op straat komen te staan. De film.exploitanten willen nu hun zaak voor een gerecht brengen, waar zij hopen te bewijzen, dat de maatregel van het stadsbe» stuur met de internationale grondbeginselen -*er billijkheid in strijd is. jStei eens wat zeer waarschijnlijk is ioo zeggen zij, dat een Fransche of Duitsche firma een Poolsche film kocht en de Duitsche of Fransche autoriteiten zouden zulk een hooge belasting op den film leggen als hier, dan zou de uitvoer van het Poolsche fabrikaat onmo« gelijk zijn. Hoe zouden de Poolsche patriotten dan moord en brand schreeuwen over dezen dwangmaatregel 1 "Wat voor den een billijk is, moet ook voor den ander billijk zijn. Het knappe Engelsche fabrieksmeisje Sir Thomas Legge, geneeskundig inspecteur van fabrieken, heeft op het congres van het Koninklijk Gezondheidkundig Instituut te Londen gesproken over het hooge schoonheids» peil van Engelsche fabrieksmeisjes. De kwestie van het uiterlijk van de vrouw was, volgens hem, van gewicht voor het alge» meen welzijn en hij stelde er ernstig belang in. (Welke man zou hem daarin geen gelijk geven?) Wanneer hij fabrieken bezocht nam hij de meisjes goed op, om hen in drie groep» pen in te deelen - knappe gezichtjes, middel» matig knappe en leelijke. „®'In de laatste fabriek die hij bezocht, kwam -uij tot de volgende verhouding72 pet. knappe meisjes van het Rosetti», Burne.Jones» of Grieksche type; 28 pet. middelmatig knappe meisjes. Geen enkel meisje was leelijkl Deze mededeeling werd met luid gejuich begroet. Sir Thomas voegde hieraan toe dat zijner» varing en waarneming bewees dat er in de laatste twintig jaren een gruote vooruitgang was gekomen, zoowel in den gezondheidstoe» stand als in'het uiterlijk van de meisjes. Twintig jaar geleden leden 30 tot 35 pet. van de fa» brieksmeisjes aan bloedarmoede, thans is dat getal tot 5 pet. gedaald. Beweging in de open lucht en goede loon^p waren de voornaamste oorzaken van de verbetering. Het parlementslid juffrouw Elen Wilkinson merkte op dat, indien de meisjes wisten dat de bezoeken van den fabrieksinspecteur niet alleen een fabrieksinspectie, maar ook een schoonheidsinspectie waren, zij veel meer belang in Sir Thomas zouden stellen. (Gelach). Eenige zure vrouwen van het bekende type der sociale malcontenten, die na Sir Thomas spraken, dongen alleen een en ander af op de optimistische beschouwingen van Sir Thomas. Een gezegende familie. Naar aan de Londensche bladen uit Con» stantinopel wordt gemeld, heeft een Turksche vrouw aldaar het leven geschonken aan een vierling, twee jongens en twee meisjes. Volgens het bericht, zou dezelfde vrouw verleden jaar ook een vierling ter wereld heb» ben gebracht en wel eveneens twee jongens en twee meisjes. HEVIGE ONWEDERS. Verschillende ongelukken. Boven verschillende plaatsen woedde Zater» dag een hevig onweder. Tijdens een kort doch hevig onweder, dat zich boven Eemnes ontlastte, werd een 60» jarige man uit Soest, die in den Eemnespolder hooi laadde, door den bliksem gedood. Hij laat een gezin van 14 kinderen achter. Te Blerick sloeg de bliksem in een huis aan de Leeuwerikkenstraat, bewoond door de familie Theunissen. Het vuur sloeg over naar het huis, bewoond door den heer Scherion, brandstoffenhandelaar. Beide huizen brand» den grootendeels uit. De brandweer van Blerick verleende de eerste hulp, die van Venlo, welke gealarmeerd was, behoefde niet uit te rukken, verzekering dekt de schade. Te Tiel sloeg de bliksem ib het kantoor J'n de «Bato®, nam zijn weg door geheel het '«rtieksgebouw en vond langs de electrische «ding een uitweg zonder persoonlijke onge» '^n veroorzaakt te hebben. Nog werden op verschillende plaatsen de telefoonleidingen getroffen. Tijdens de bui vielen groote hagel» steenen, die aan de kersen en het veldgewas nog al schade hebben aangericht. In de Gravenalle te Almelo werden twee personen, die onder een boom schuilden, door den bliksem getroffen. De 19jarigeVan der Worp, uit Tubbergen, werd aan het hoofd getroffen, waarna zien de bliksem langs de wervelkolom een uitweg zocht. In zeer ernsti» gen toestand werd hij naar het R.»K. Zieken» huis vervoerd, waar men hem de Sacramenten der Stervenden toediende. De andere persoon kon na eenige oogenblikken zijn weg ver» volgen. Te Arnhem sloeg de bliksem in een schuur aan den Van Dedemweg. De brand» weer bluschte het vuurhet vee is gered. Voorts is de bliksem geslagen in den water» toren. Tijdens een hevige onweersbui is Zater» dag tegen tien uur tusschen IJzendoorn en Resteren buitengewoon veel hagel gevallen. Twee uur na dat de bui was overgedreven, lag ze nog langs de wegen een handbreed hoog. Aardappelen, suikerbieten en andere veldgewassen staan bladerloos op de akkers ook de vruchtboomen hebben veel geleden. Op de wegen lagen op verscheiden plaatsen de bladeren en takken zóó hoog, dat ze het verkeer bijna belemmerden. Tijdens een kort maar hevig onweer, dat zich te Terborg Zaterdagvoormiddag ontlastte, werd vrouw B. op den Varsseveldschen weg onmiddellijk gedood. Zaterdagmiddag woedde te Gaanderen een kort doch hevig onweer. De bliksem sloeg in de woning van B., op den Elshof. Een gedeelte van het dak werd vernield, zoomede eenig huisraad, doch brand werd niet veroor» zaakt. Zaterdag is de bliksem geslagen in een aan den Staat toebehoorende ossenschuur, staande te midden der Staatsbosschen onder Garderen, gemeente Barneveld, welk gebouw totaal is afgebrand. Bij een hevig onweer met zwaren hagel» slag te Doetinchem, sloeg een gat in het dak van de woning van Tiecken aan den Rozen» gaardschenweg. Eenige balken werden ver» splinterd en twee varkens gedood. Tijdens een onweder van schier onge» kende hevigheid, sloeg de bliksem in de wo» ning van D. van Arragon te Veis wijk (gem. Zelhem). Van Arragon werd terstond gedood. Een begin van brand werd gebluscht. Boven de gemeente Uithuizen woedde Zaterdag een ontzettend onweder, dat in den vroegen ochtend tegen ongeveer 6 uur op zijn hevigst was. Een geweldige watervloed, vergezeld vin dikke hagelsteenen, stortte zich boven het dorp uit. De te velde staande ge» wassen hebben zeer geleden. Het koren ligt op verscheidene plaatsen plat tegen den grond, zoodat de oogst van sommige landbouwers grootendeels is vernield. Twee woningen, de eerste bewoond door den eigenaar Bultena en de tweede door den heer Hofman, zijn door het onweder getroffen. De daken zijn vernield en de muren op verscheidene plaatsen gescheurd, zoodat het water kan binnenstroo» men. NOODLOTTIG VLIEGONGEVAL. Een vliegtuig van de K. L. M. verongelukt. De belde inzittenden gedood. Het vliegtuig H.N.A.C.C., waarmede de tocht naar Indië is gemaakt, vertrok Vrijdag» morgen om 9.23 uur met één passagier van Rotterdam naar Parijs en is ongeveer 12 K.M. ten Noorden van Brussel in een mistbank ge» raakt. Het vliegtuig is dientengevolge met volle snelheid tegen den grond gevlogen en totaal vernield. De beide inzittenden, n.i. de piloot, de heer de Vree en de heer W. Stepner, een olie» en zaadhandelaar uit Amsterdam, werden op slag gedood. Men deelt van officieele zijde nog mede De K. L. M. heeft een ernstig ongeluk te betreuren, dat den beiden inzittenden van het vliegtuig, W. Hepner uit Amsterdam en den bestuurder A. C. de Vree, het leven heeft gekost. Het vliegtuig H.N.A.C C., hetzelfde, dat den tocht Amsterdam—Batavia volbracht. Vrijdag» morgen om 9.03 van het vliegveld "Waalhaven opgestegen met bestemming voor Parijs, is bij het plaatsje Wolverthem 13 K.M. ten Noord» Westen van Brussel in een plaatselijke mist» wolk geraakt en daarna blij baar in volle snel» heid tegen den grond geslagen. Het toestel werd totaal vernield. Beide inzittenden moeten terstond den dood gevonden hebben. De passagier, de heer W. Hepner, behoorde tol de trouwste luchtreizigers der K. L. M. en had reeds ver over de 100 luchtreizen ge» maakt. Hij bevond zich thans op weg naar Basel via Parijs. Hij was ongehuwd en direc» teur van den bekenden graanhandel Hoyack te Amsterdam. De heer de Vree stond bekend als een zeer voorzichtig vlieger en was met het toestel ten volle vertrouwd. Hij laat een weduwe achter Het vliegtuig verkeerde in uitstekenden toe» stand. De luchtgekoelde Jupitermotor van 400 P.K. was nieuw van de fabriek en had pas 80 vlieguren. De weerberichten op het vliegveld Waalha» ven, Vrijd gmorgen ontvangen, vormden geen bezwaar tegen vertrek. Trouwens het vliegtuig van de K. L. M. van Parijs naar Amsterdam dat dezelfde route volgt, is Vrijdagmorgen op tijd uit Parijs vertrokken en om 11.26 uur te Amsterdam aangekomen na een normale vlucht. De mist te "Wolverthem blijkt dus plaatselijk te zijn geweest en van zeer ernstigen aard. Het vliegtuig heeft volgens bericht uit Brussel eenigen tijd bij Wolverthem rondge» vlogen. Het ongeluk schijnt om 9.45 uur gebeurd te zijn. De verklaring is dat het toestel in den nevel zijn horizon heeft verloren, scheef is gaan hangen en is afgegleden. Het vliegtuig heeft met een vleugelpunt het eerst den grond geraakt. Schip gestrand. Het Noorsche stoomschip Zeta, met passa» giers en stukgoed van Bergen naar Rotterdam, is Maandagochtend tijdens dikken mist ter hoogte van Noordwijk gestrand. Een sleep» boot is uit den Nieuwen Waterweg en de sleepbooten Hector, Stentor en Nestor, van bureau Wijsmuller, zijn van IJmuiden ter as» sistentie vertrokken. Men hoopt, dat het schip, met hoog water, zonder assistentie, zal vlot komen. Een redding. Men meldt uit Helder aan N. R. Ct. Zondagmiddag was de 18»jarige dienstbode M. B. in het Marsdiep te water geraakt. De heer A. D. J. sprong gekleed te water om het meisje, dat inmiddels door den sterken stroom naar buiten was gedreven, te redden. Niet dan met uiterste krachtinspanning kon hij haar tot plm. 20 M. van den wal brengen. Hij kon zich toen vastgrijpen aan een paal en zich zoodoende boven water houden. De heer H. de W. sprong hierop ook te water, doch ook hem kon het wegens den sterken stroom niet gelukken het intusschen bewusteloos ge» worden meisje op het droge te brengen. Eerst nadat een derde, de heer B., zich te water had begeven kon het hun gelukken gezamen» lijk het meisje naar den wal te brengen. Door toepassing van kunstmatige ademhaling kon» den de levensfeesten van het meisje nog wor» den opgewekt Auto tegen een slagboom. Uit Roermond wordt aan De Cour. gemeld Zaterdagmiddag is nabij den spoor wegover» gang op den rijksstraatweg naar .Venlo alhier, een ongeluk gebeurd, waarbij drie personen gewond werden. Een vrachtauto van den heer A. Bams, uit Maastricht, waarin vier personen waren gezeten, naderde met een vaart van ongeveer 30 K.M. per uur uit de richting Venlo. De wagen reed tegen tegen de afsluit» boomen jvan den overweg, welke gesloten waren, juist op het moment, toen met een snelheid van circa 70 K.M. de sneltrein uit de richting Venlo naderde. De afsluitboom werd uit zijn verband gerukt en door den schok gedraaid. Het voorste gedeelte geraakte met kracht in een der laatste wagens van den trein. In een coupé, waarin drie personen zaten, werden alle drie door den zwaren boom ge» troffen Oogenblikkelijk trok een der reizigers die in" een andere coupé was gezeten, aan de noodrem, zoodat de trein een honderdtal meters verder tot stilstand kwam. De heer D. D. Schraay, uit Geldermalsen, bleek een ge» compliceerde beenbreuk gekregen te hebben. Hij moest, nadat hem ter plaatse de eerste hulp was verleend, in het hospitaal te Roer» mond worden opgenomen. De heer Larchen, uit Simpelveld, werd niet zoo ernstig verwond. Hij kon, zij het met moeite, zijn reis vervol» gen. De heer Broekman uit Leerdam, werd even» eens niet zoo ernstig gewond. Hij brak zijn reis evenwel af jen keerde naar zijn woonplaats terug. In den getroffen spoorwagen werd een vrij groot gat geslagen, de auto werd niet be» schadigd. Deze is vanwege de justitie in beslag genomen. De personen, die in den auto zaten kwamen met den schrik vrij. De trein ondervond een vertraging van tien minuten. Een jongen en een meisje bij Loosduinen in zee verdronken. De 18jarige jongeling J. B. en het meisje G. G., van denzelfden leeftijd, beiden uit Rotterdam, zijn Zondagmiddag ongeveer 4 uur te Loosduinen in zee verdronken. Zij'behoor» den bij de Jeugd»Centrale, Instituut voor ar» beiders'ontwikkeling, die vergunning had, Zondag op het landgoed Meer en Bosch een demonstratie met muziek te houden. Op het programma stond ook een wandeling langs het strand. Bij strandhoofd 21, dicht bij de grens tusschen Monster en Loosduinen, werd halt gehouden en namen velen een bad in zee Ondanks herhaalde aansporing, bleven de beide verongelukten nog op het hoofd Opeens zag men, dat het meisje van de gladde steenen in zee viel. Om haar te redden, sprong de jongeling toen in zee, doch door de sterke zuiging bij de hoofden werden beiden zee» waarts getrokken. Door een drijfriem gegrepen. Zaterdagmorgen is te Gendringen een der firmanten, de heer Spoor, van de steenfabriek, door een drijfriem gegrepen en eenige malen rondgeslingerd. De heer S. werd ernstig ge» kwetst en kreeg o.m. een beenbreuk. Zijn toestand is zeer ernstig. Lijk opgevischt, Het lijk van den sedert Donderdag na fa» miliebezoek te Gennep vermisten 43»jarigen gehuwden E. A. Andriessen uit Epe (Gld.) is Zaterdag te Grave uit de Maas opgevischt. Bankdirecteur In verboor. Ruim f 1.000.000 verdwenen. De directeur der.Hollandsche Handelsbank te Haarlem is door de Justitie verhoord. Aan de Hollandsche Handelsbank is door de Haarlemsche rechtbank surséance van be» taling toegestaan. In de vergadering van ere» diteuren en ook in het vóór eenige weken uitgebrachte rapport van bewindvoeders is, naar de Tel. meldt, medegedeeld, dat bij het onderzoek is gebleken, dat de directeur de bank benadeeld heeft, doordat bij gefingeerde rekeningen opende en met het aldus opge» nomen geld speculeerde. In totaal beloopt het opgenomen geld een som van ruim een mil» lioen gulden. Dit geld is, omdat er geenerlei dekking aanwezig is, geheel verloren. Het betooveringsgeval te Sliedrecht. Omtrent het betooveringsgeval te Sliedrecht kan de «Tel.® nog het volgende mededeelen. De geheele «beweging® schijnt op touw te zijn gezet door een in de buurt wonende baker, die zoo'n soort geval voor korten tijd ook bij de hand heeft gehad. Een kleindochter van haar was ook n.l. betooverd en toen de «dokter® geraadpleegd, was het antwoord«Neem een kip met zwarte veeren en duw deze levend in een pot kokend water®. Di, is dan ook geschied. Inmiddels begint het in de buurt van het geval rustig te worden. De z.g. »tooverkol« is met gezin verhuisd, terwijl de familie V., waar het «betooverd meisje« was, de gemeente gaat verlaten. Door stormweer op zee overvallen. Het motorschip Engelina, kapitein J. Hel» mers, van Heumen, Zondagmiddag te Lemmer binnengekomen, is Zaterdagmorgen van Am» sterdam vertrokken met het sleepschip «Hol» landia®, beide geladen met schuimaarde, op reis van Halfweg naar Nieuweschans. Het schip werd 's middags om 12 uur tusschen Marken en Urk door een hevige onweersbui overvallen, waarbij het sleepschip vol water liep en zonk. De stuurman van het motorschip, B. Leeuwerke, wist echter met de sloep van den motor, hoewel met veel moeite, nog juist bijtijds de opvarenden van de «Hollandia®, bestaande uit schipper, vrouw en 2 kinderen (3 maanden en 4 jaar) te redden. HospltaaI»Kerkschlp. De hospitaalckerkschoener «De Hoop® is van een kruistocht naar de haringvisscherij, waarbij ook de haven van Lerwick bezocht werd, in de Binnenhaven van IJmuiden te» ruggekeerd, om den voorraad proviand en stookolie aan te vullen. Kind gestikt. Zaterdagmiddag zou vrouw Kippersluis in de Visscherstraat te Bussem een emmer water leeggooien in het gootsteenputje by haar wo» ning, toen zij tot haar ontzetting zag, dat haar anderhalfjarig kind met het hoofd naar be» neden daarin lag. Hoogstens vier minuten was het zonder toezicht geweest. De ontboden geneesheer kon slechts den dood constateeren. Schip gezonken. Uit Enkhuizen meldt men Halfweg Schokland en de Oranjesluizen is, vermoedelijk Zaterdag, gezonken een houten zeilschip, geladen met kunstmest. Het rijks» betonningsvaartuig van Enkhuizen heeft Zon» dag vastgesteld, dat de mast alleen nog boven het water uitsteekt. Van de opvarenden is hier nog niets bekend. De sloep van het ge» zonken schip is hier aangebracht. Doodslag op Wieringen. Zaterdagavond halfinegen heeft in een pol» der werkerskeet op Wieringen een vechtpartij met ernstigen afloop plaats gehad. De 40» jarige keetbaas G. J. van der Meeren, bijge» naamd Rooie Gerrit, had oneenigheid met de vrouw, met wie hij leefde. Een polderwerker, de 25»jarige J. de J., uit Nieuw»Amsterdam, gemeente Emmen, die juist thuis gekomen was en te veel gedronken had, nam het voor de vrouw op en ging Van der M. met een mes te lijf. De keetbaas greep naar een spade en sloeg daarmede De J. op het hoofd. Deze slag kwam zoo hevig aan, dat de schedel ge» spleten werd, en De J. ineenzeeg. De ont» boden dokter kon slechts den dood vaststel» len. Per auto is het lijk naar Hippolytushoef vervoerd. Van der M. werd, na verbonden te zijn, opgesloten. Hij heeft een volledige bekente» nis afgelegd en is naar het huis van bewaring te Alkmaar overgebracht. Den vorigen Zater» dag had hij ook iemand mishandeld. Moord Vrijdag j.l. is uit het Hoornschediep bij GroniDgen opgehaald het lijk van een man, dat thans is gebleken te zijn dat van den vee» koopman Jacob Zuidema, qgp 64»jarigen vee» koopman te Groningen. Zijn vrouw meende, dat hij, zooals vaker gebeurde, bij familie logeerde. Hij was Woensdagochtend halfvier per fiets van huis gegaan met een portefeuille met geld, om koeien te koopen. Portefeuille en portemonnaie zijn op het lijk nietgevon» den. De fiets van den veekoopman werd in het diep teruggevonden, op grooten afstand van de plaats, waar het lijk lag. De politie dacht aanvankelijk, dat de hoofd» wonde, die op bet lijk werd vastgesteld, was veroorzaakt door de schroef van een stoom» boot, en dat de man per ongeluk te water was geraakt. Nu achteraf is gebleken, dat hij een flink bedrag aan geld bij zich moet gehad hebben, rijst sterk het vermoeden, dat hij is vermoord en beroofd. De koperen ketting, waaraan de portefeuille vast zat, werd nog op het lijk gevonden. Op Woensdag 14 Juli 1926 's avonds 7 uur (z.t.) te Oude Tonge in hotel van Veen van 7.88.67 H.A. (15 Gem. 234 roeden putsche maat) tarwe, haver, gerst en erwten onder den Bommel in den nieuwen Blokpolder nabij den Kranendijk in 27 perceelen ten verzoeke van den heer Joh. Kardux te den Bommel. Notaris v. d. SLUIJS. Woensdag 14 Juli, 's namiddags half vier uur (Zomertijd) te Ouddorp, aan de Haven, om contant geld, van een partij Scheepsaf» braak, ten verzoeke van de Heeren Gebroeders Bezuijen. Notaris VAN DEN BERG. Openbare verkooping van een huis waarin broodbakkerij met bergplaats en erf, benevens tuin met schuur te Stad aan 't Haringvliet, op Donderdag 8 Juli 1926 bij inzet en op Donderdag 15 Juli bij afslag, telkens des nam. 4 uur (z. t.) in het café Smits te Stad aan 't Haringvliet, alles bewoond en in gebruik bij Adr. Both. Notaris VAN BUUREN. «Op Donderdag 15 Juli 1926 te Oude Tonge in Hotel «van Veen® bij veiling en op Don» derdag 22 Juli 1926 aldaar in Hotel «de Weerd® bij afslag, beide dagen nam. half acht uur (oude tijd) vanPerceelen uitmuntend bouw» land gelegen in den polder de Nieuwe Blok, gemeente Den Bommel, Sectie C no. 274, groot 2,52,90 H.A. (5 Gem. 18 RIn huur bij den Heer Joh. Kardnx. Notaris AKKERMAN. Zij, die vruchten te velde wenschen te ver» koopen; gelieven hiervan aangifte te doen voor of op Zaterdag 17 Juli 1926 ten kan» tore van Notaris AKKERMAN. Op Woensdag 21 Juli 1926, voorm. IO'/j uur (Z T.) onder Oude Tonge aan den Kra» nendijk, van 6 werkpaarden, 1 bruine merrie, oud 2 jaar, 1 vosruin, oud 1 jaar, 1 merrie» veulen, 13 stuks vee, 2 boerenwagens, 2 wiel» sleden met toebehooren, barouchette, hooi» hark, ijzeren rolblok (3»deelig), cultivator, rechtstroo»dorschmachine, aardappelmal, hand» wiedmachine, Zeeuwsche sleeper, paardebeul, sleeper met ketting, diverse houten en ijzeren eggen, zigzageg, diverse ploegen, aardappel» aanaardmachine met wiedmessen, stroosnijder koppesnijder, bietensnijder, compleet klepper» tuig, paardetuigen, varken, rieken, schoppen, melkbussen, klaverruiters, houten bakken, betonnen drinkbakken, diverse zwingen, ijze» ren hekken, palen, draad, bascule met ge» wichten, benevens den mest in den mestput en hetgeen verder ten verkoop zal worden aangeboden, ten verzoeke van den heer Joh. Kardux. Notaris VAN DER SLUYS. Op Donderdag 22 Juli 1926 v.m. 10 uur (Zomertijd) te Stellendam, ter herberge van A. Kaashoek, van 73 perceelen tarwe, haver en erwten, wassende onder Stellendam, in kavels 21 en 23 van den Adrianapolder, in kavels 12, 25, 31, 37 en 45 van den Eendrachts» polder en in kavels 6 en 7 van den Hals» polder, ten verzoeke van den heer D. Goe» koop te Goedereede. Notaris VAN DER SLUIJS. Op Donderdag 22 J uli 1926, des v.m. 10 uur (nieuwe tijd) na aankomst tram en bus te Den Bommel, voor de bouwschuur, en ten verzoeke van den Heer P. Luijendijk aldaar, publieke Verkooping van 14 paarden, waar» onder 2 stamboekpaarden en een makke klep» per. Breeder omschreven bij biljet. Notaris AKKERMAN. Verkooping van Veldvruchten te Middel» harnis op Donderdag 22 Juli 1926 des avonds zeven uur, zomertijd, in het Hotel Meijer aldaar. Ten verzoeke van Mej. Wed. C. Bre» sijn te Middelharnis scbokkererwten in het OudelandMej. Wed. D. Feeman, aldaar. Haver in den polder Westplaat en Erwten en Tarwe in het OudelandFirma Wed. Kolff Zn., aldaar. Haver in de polder de Oost» plaat. Notaris VAN BUUREN. Op Vrijdag 23 Juli 1926 des nam. 7 uur (oude tijd) te Achthuizen, in café «Koenraadt®, ten verzoeke van den Heer M. J. G. J. Koen» raadt; publieke verkooping van; 6 perceelen tarwe en 10 perceelen aardappelen, gelegen in den Polder «de Tille® en den Hooiblokschen weg. Notaris AKKERMAN. Op Vrijdag 23 Juli 1926, 's nam. 3 uur (z. t.), te Dirksland, in Hotel Van den Doel, van diverse perceelen Tarwe, Haver "en Erwten, ten verzoeke van diverse personen. Aangifte voor deze verkooping kan plaats hebben tot en met Dinsdag 13 Juli 1926. Notaris VAN DER SLUYS. Vrijdag 23 Juli, des voormiddags 10 uur (Zomertijd) te Stellendam, in het Logement Kaashoek, van tarwe, haver, erwten en cichorei, wassende onder de gemeente Stellendam. Notaris VAN DEN BERG. Zaterdag 24 Juli, des avonds 6 uur (Zomer» tijd) te Oudilorp, in het Logement van Akers» hoek van tarwe, haver, erwten, gerst en rogge, wassende onder de gemeenten Ouddorp en Goedereede en van een aandeel in de cichorei» fabriek «ceres® te Ouddorg. Notaris VAN DEN BERG. MIDDELHARNIS. Centrale Veiling voor Goeree enOverflakkee Veiling van Vrijdag 9 Juli 1926. Kippeneieren 50 kg. f 4,—. 58.60 kg. f 5,15 tot f 5,35. bruin 60 kg. f 5,55 tot f 5,60. Eendeneieren 70 kg. f 4,— f 5,10. Bloemkool f 0,50 tot f 9,80. Kropsla f 0,40 tot f 0,70. Komkommers f 4,70 tot f 11,60. Sav. Kool f 4,—. Perziken f 10,— tot f 13,—. Alles per 100 stuks. Postelein f 2,— tot f 3,—. Blauwputten f 5,70 tot f 10,70. Eersteling f 3,60 tot f 4,80. Kralen f 7,— Eigenheimer f 5,— tot f 5,70. Poters f 2,80 tot f 5,70. Kriel f 1,- f 1,60. Roode bessen f 18,— tot f 27,—. Witte bessen f 24.—. Zwarte bessen f 41,—. Kruisbessen f 16,— tot f 18,—. Tuinboonen f 3,—. Spinazie f 4,—. Peulerwten f 8.— tot f 11,—. Doperwten f 2,— tot f 6,—. Alles per 100 kg Boter f 0,83 tot f 1,09. Kaas f 0,64. Frambozen f 0,19 tot f 0,25. Aardbeien f 0,19. Tomaten f 0,14. Druif f 0,63 tot f 0,66. Alles per pond. Peen f 4,— tot f 11,60 per 100 bos. VEE EN'PAARDEN. ROTTERDAM, 12 Juli. Ter veemarkt wa» ren heden aangevoerd603 vette runderen» 243 vette kalveren, 217 schapen of lammeren en 526 varkens. Prijzen per '/2 kg.Koeien 30 ct., 43 ct., 49 it 52 ct. Ossen 36 ct. 42 ct. 47 49 ct. Kalveren 40 it 42'/2 ct., 50 i 52'/j ct., 60 i 62'/2 ct. Varkens 367a ct., 377» ct. De aanvoer va® koeien en ossen was ruim. De handel was redelijk en de prijzen bleven vrijwel op dezelfde hoogte. Voor een enkele puikbeste koe werd nog tot 2 cent boven noteering besteed. Stieren met weinig aanvoer en bijna geen handel, vandaar heden geen noteering. Vette kalveren waren flink aangevoerd. De handel was tamelijk en de prijztn waren voor alles stijver. Voor enkele puikbeste kalveren werd nog van 272 tot 5 cent boven noteering besteed. Schapen en lammeren wegens te weinig aanvoer en bijna geen handel, heden geen noteering. De aanvoer van varkens was kort, dien» tengevolge was er tamelijken handel. Deprij» zen waren over het geheel lager. Zouters wa» ren bijna niet aangevoerd en er was geen handel. AMSTERDAM, 12 J uli. Ter veemarkt waren heden aangevoerd 435 vette koeien, waarvan de prijzen waren le kw. f 1,10—1,20,2e f 0,90— 1,03. 3e kw. 76—84 ct.per kg. mindere soorten voor alle prijzen120 melk» en kalfkoeien f 300—450 per stuk105 vette kalveren, 2g. kwal. 68—76 ct., 3e kwal. 60—66 ct. pet kg. een enkel boven noteering96 nuchtere kal» veren f 8—14 per stuk43 schapen geen no» teering 6 lammeren, geen noteering560 var» kens, Holl. le kwal. 90—92 ct per kg. Overz. en Geld. le kwal. 90—92 ct., vette 84—88 ct. per kg.; 6 paarden f 175—300 per stuk. BOTER, KAAS EN EIËREN. ROTTERDAM, 12 Juli Zeeuwsche eieren f 5—6. Overmaassche eieren f 5—6 per 100 stuks. APELDOORN, 12 Juli. Eieren. Aanvoer 80 000 stuks prijzen f 5,50—6,75, middelmarkt f 6,25 de 100 stuks. Handel vlug. TIEL, 12 Juli. Boter. Aanvoer 30 KG., prijs f 2,10—2,20, voorts 60.000 eieren, prijs f 5— 6,50 de 100 stuks. GRANEN, enz. MEEL en OLIËN. ROTTERDAM 12 Juli. Fijne zaden (Boe» rennoteering) karwijzaad f 12—23, voerlijnzaad f 14—15. alles per 100 Kg. GROENTEN, FRUIT en AARDAPPEN. ROTTERDAM, 12 Juli. Heden waren de prijzen der aardappelen als volgtGeldersche Schoolmeesters 5V2—6 ct, Westl. Schoolmees» ters zand 8—10 ct., dito klei 5V2—7 ct., Duke of Yorks 6—8 ct., blauwpitten 8—10 ctpoters 4—6 ct, eigenheimers 5—6'/2 ct. per kg. Met behoorlijken aanvoer, gewone vraag. AMSTERDAM, 12 Juli. Aardappelenmarkt Lange muizen 7—7'/2 ct., And. muizen 5—6 ct, kleintjes 4—5 ct. And. blauwe 572—7 ct. ronde 8—9 ct., Ypolder bl. 5V2—7V2 ct. Aan» voer 4 ladingen of 351 H.L. HUIDEN, LEER, WOL en DIVERSEN. ROTTERDAM, 12 Juli. Vlas. In het land werden in de afgeloopen week eenige partijen verkocht tot iets lagere prijzen, tengevolge van de daling van den francenkoers. Over den nieuwen oogst blijven de berichten verdeeld. De kwaliteit van het stroovlas schijnt middelmatig en gedeeltelijk prima te worden. ROTTERDAM, 12 Juli. (Opgaaf van den marktmeester). Aanvoer van vlas per kg. 1890 kg. blauw, schoon f 0,90-1,05 3000 kg. Groningsch f 1—1,05, 5000 kg. Holl. geel on» verkocht,

Maas- en Scheldebode | 1926 | | pagina 3