DERDE BLAD Zaterdag 3 Binnenland. Gemengd Nieuws. V erkoopingen. No. 3238. Land- eau T«tinbo«iw. Reciame-iVlectiedeelingen. bij Wielrijders, een door de zon Verschroeide Huid, Schrijnen en Smetten,verzacht en öeneest men met ÏOWSBS Juli 1926. Wat elke miaand te doen geeft. (Ie helft Juli). Nadruk verboden. Deze en de volgende weken zitten we in den hooibouw, hier vroeger, daar later, 't Is te hopen, dat de weersgesteldheid in Juli gunstiger moge zijn dan in de »lietlijke« Mei» maand en in Juni. Het weer speelt den hooi» boer vaak parten. Op de landbouwtentoon» stelling te Chester (Engeland) was laatst een machine te zien, waarmee men vochtig gras kunstmatig in go ïd hooi kan omzetten. Kond» om een kegelvormig geraamte werd het gras opgestapeld als o m een klaverruiterdoor den hoop werd een s troom warme lucht geblazen, waardoor het gras snel droogde. Onafhanke» lijk van het weer kan met deze machine de arbeid geregeld doorgaan, en men verkrijgt beter hooi, Ook bij verschillende veldgewas» sen wordt deze methode toegepast. De hooi» oogst brengt gevaren meeongevallen blijven vaak niet uit; meermalen door eigen schuld. Vlijmscherpe messen geven soms al verwon» dingen bij het voor den dag halen en zoo» lang zij niet gebruikt worden, dienen zij in een eenvoudige houten scheede, in den han» del verkrijgbaar voor 40 en 60 cents, bewaard te worden. Ook ter beveiliging tegen de scherpe punten van den vingerbalk is zulk een scheede, zoolang de machine niet wordt gebruikt, dienstij? in plaats van oude zakken. Men neme zich bij het maaien ernstig voor, om telkens als a.an het mes iets moet geschie» den - b.v. wanneer het stopt en schoonge» maakt moet worden dit eerst uit het werk te zetten. En dan blijf zooveel mogelijk achter mes en vingerbalk, want de scherpe punten van den laatste zijn steeds een gevaar. Groot is op de lage gronden, op het veld en in den hof, dezen voorzomer de slakkenplaag. Een gevolg van de vele nattigheid. Er zijn mid» delen ter bestrijding maar als de plaag zoo sierk optreedt als ditmaal, dan staat men meer» malen, althans op groote terreinen, machteloos. Het beste middel blijft wegvangen, al is dit niet steeds doenlijk. In den tuin kan men ze lokken met aardappel» en bietenschijven, met schillen van sinaasappelen men kan de plan» ten begieten met etn sterke zoutoplossing. Maar als ze bij duizenden worden aangetrof» fen, en het w.-er hun gunstig blijft, bereikt men er weinig mee. Het strooien van kalk en andere bijtende kunstmeststoffen geeft dik» wijls goede resultaten. Doch dezen keer, toen de eene bui op de andere volgde, hadden we er geen succes mee. in den tuin: Tot de veel toegepaste bezig» heden in den hof behoort het gieten. Vaak wordt te veel gegoten. Is de grond niet zeer hoog gelegen (maar dan is hij voor tuin on» geschikt) en is er geen vaste laag iti den bo» dem, dan moet men niet te spoedig gieten. Door de haarbuisjesaantrekking stijgt bij droog'te het vocht uit den ondergrond naar boven, evenals de thee een suikerklontje of water het vloeipapier doortrekt. De praktische tuinier giet niet te gauwhij zegt, dat gieten den grond dood maakt. De poriën van den grond worden verstopt, en door de sterke verdamping daalt de temperatuur vaak be» denkelijk; te meer wanneer het koude water uit de leiding wordt gebruikt. Wat men ech» ter wel moet doen, iszorg dragen dat de grond, waarin men plant, flink nat is. Dus vóór het planten flink gietenmen kan dan later de aarde het bo venlaagje weerlos» maken. 20 Juni was de tijd om met het steken van asperges te eindigenals men daarmee nog een paar dagen doorging zou men dit allicht bemerken door verzwakking der plant. Na dien datum moet deze uitstekend verzorgd worden men zorge voor licht, lucht en voed» sellucht ook voor de wortels. Men kan gieren met gier of een chili»oplossing5 k 6 Kilo per A., maar dit mag niet direct na het afgraven gebeuren, dan zouden de teere witte stengels door de zon verbranden. Uw kom kommers op den kouden grond laat ge kruipen over aangebrachte erwtenrijzen, waarvan ge bij vochtig, regenachtig weer veel genoegen zult hebben. Zie uw rozen en andere bloem» perken geregeld na verwijder de uitgebloeide bloemen direct, de planten bloeien dan des te langer en mooier. Geef aan de rozen af en toe wat vloeimest, verwijder de wilde scheuten, die uit de onderstammen komen, zij putten de veredelde rozen uit. Breek ook bij de Rhododendrons en Azalea's de uitgebloeide bloemen weg, maar beschadig vooral de scheu» ten niet, die zich ter zijde van den tros heb» ben ontwikkeld. Geef nu acht op de struiken, die thans bloeien of beginnen te bloeien na den bloei worden ze onderhanden genomen. Het snoeien toch geschiede niet, als vaak ge beurt, bij alle heesters zonder onderscheid in den winter of 't vroege voorjaar, maar naar den groei en den bloeitijd. Anders worden met het oude hout, d.w.z. de takken van 't vorige jaar, ook de bloemknoppen wegge sneden. MOND. EN KLAUWZEER. Gevaar van overbrenging bij den SJUOlrkelhandel op de Belgische grens. Verboden vervoer afgekondigd. De Mi.nisfer van Binnenlandsche Zaken en Landbouw heeft met het oog op den grooten omvang van den smokkelhandel van vee naar Nederland en het daardoor dreigende gevaar voor het binnenslepen van besmettelijke vee» ziekten, als voorloopigen maatregel een z.g. verboden kring afgekondigd, omvattende het dorp Baarle—Nassau, voor zooveel het vervoer uit dien kring plaats heeft per spoor of per as. In verband met den enclave was het tot dusver niet wel mogelijk, den frauduleuzen invoer tegen te gaan. Verwacht wordt, dat door dezen maatregel de smokkelhandel belemmering ondervindt althans een der brandpunten daardoor is op» geheven. De tekst van de ministerieele beschikking luidt als volgt; De Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw heeft A. met ingang van 1 Juli 1926 het ve voe» ren of doen vervoeren van herkauwende dieren en varkens verboden uit een kring, omvatten de Baarle—Nassau dorp, voor zoover dit ver» voer plaats heeft per spoor of per as B bepaald, dat, wan eeer bijzondere redenen afwijking van het sub A. bedoelde verbod noodzakelijk maken, zoodanige afwijking kan worden toegestaan door den burgemeester van Baarle-Nassau, onder de door den inspecteur van den veeartsenijkundigen dienst te Vught aan te geven voorwaarden. werkelijk een opbouwende kracht van moge uitgaan is de toegangsprijs zeer laag gesteld. Tot het slagen ervan hebben ook bijzonder medegewerkt de heeren J. van Dijke, direo teur der nijverheidsscholen en Mr. L. Trouw beiden te Brielle. Het eiland Voocne. 's Avonds heeft de heer J van Hoey Smyth in een lezing met lichtbeelden aandacht ge» vraagd en gaarne gevonden voor het mooie en ongerepte deel van het eiland Voorne, waarbij hij niet alleen doelde op het onge repte deel van het duingebied, maar ook op het vele overgebleven stads» en dorpsschoon. Het eiland Voorne staat thans op een keer» punt in zijn levensgeschiedenis. Tot nu toe was en het is vreemd om te zeggen: in tegenstelling met de middeleeuwen het eiland een afgelegen en vergeten uithoek. Het automobielverkeer, de tuinbouw en de ontwikkeling van den landbouw hebben hier in veranding gebracht. Het vreemdelingen» verkeer neemt toe. Het eiland is begiftigd met prachtige mo numenten op het gebied van natuur», stads» en dorpsbouw De snelle ontwikkeling van de laatste jaren en de groote ontwikkeling die zal zijn te verwachten, indien eenmaal een behoorlijke Ter gelegenheid van het 290»jarig bestaan van het Utrechtsche Studentencorps werd Dinsdag» avond het openluchtspel »Ichnaton« opgevoerd. Hierbij een foto van een van de legeraan voerders met zegewagen en krijgsknechten. DE EERSTE KAMERVERKIEZINGEN. De datum der stemming. Naar wij vernemen, is de stemming voor de verkiezing van leden van de Eerste Kamer der Staten-Generaal bepaald op Vrijdag 30 Juli a s. Minister Kan naar de visscherijen. Zooals gemeld, heeft de Minister van Binnen» landsche Zaken en Landbouw Mr. J. B. Kan, vergezeld van den chef van de afdeeling visscherijen van zijn departementen, den heer A. B. Brouwer, een tocht gemaakt op de Zuid» Holiandsche stroomen en benedenrivieren met het doel een bezoek te brengen aan verschil» lende visscherijen. Het eerste bezoek gold de zalmzegenvis» scherij »Vorharding« aan de Oude Maas be» neden Dordrecht, waar de Minister zich er van kon overtuigen, dat er op het oogenblik ruime zalmenvangsten worden gemaakt. Op het Hollandsch Diep werd daarna de aalvisscherij met behulp van met zeebliek ge» aasde korven en kudden bezichtigd. Bij het lichten van die vischtuigen kon men vaststel len, dat de vangsten vaak voor het grootste gedeelte uit kleine ondermaatsche aal beston» den. Tijdens de vaart werden ook verschil lende aallijnvisschers waargenomen. Vervol gens werd afgevaren naar het Vuile gat, waar gemeerd werd naast een ankerkuilvaartuig in afwachting van het lichten der kuilen, welke vischten op spiering, bestemd voor de con» sumptie. De aaskuilen vischten niet, omdat er op het vorige tij voldoende aas gevangen was. De spieringvangsten bleken niet ruim te zijnde spiering was echter mooi van stuk. Daarna werd via de Bieningen, het Spui en de Oude Maas naar Vlaardingen gevaren, waar 's avonds van boord gestapt en de terug reis aanvaard werd. Tentoonstelling in Den Briel. Men schrijft uit den Briel De Zuid-Hollandsche Vereeniging tot Be vordering van Kunstnijverheid en Volkskunst te Rotterdam, heeft het, in vereeniging met den Bond Heemschut te Amsterdam aangedurfd om in Den Briel, als hoofdplaats van Voorne en Putten, een tentoonstelling te organiseeren waar gedurende een paar weken tal van kunst» nijverheidsproducten en afbeeldingen van bouwkunst te zien zijn. De opening. In dit blad is reeds uitvoerig het eigenlijke doel van dergelijke tentoonstellingen bespro ken. In zijn redevoering, waarmede Zaterdag middag de Burgemeester van Den Briel, Mr. F. J D. C. Egter van Wissekerke, de ten» toonstelling heeft geopend nadat de voor» zitter van eerstgemelde vereeniging, de heer J. van Hoey Smith, allen hattelijk welkom had geheeten liet hij uitkomen, hoe zij een direct middel is, om de bewoners van streken die de vooorlichting van grootere centra van bevolking missen, met het streven van bovengenoemde vereeniging in betrek king te brengen. Loopt de bevolking van het platteland min of meer in gevaar op oude banen te blijven voortgaan, deze tentoon» toonstelling wil als het ware voel» en tas*» baar maken, hoe men, soms door de allereenvoudigste middelen, zich en zijn om» geving meer kunstgevoel en derhalve meer levensvreugde kan bijbrengen. De opeing werd bijgewpood door leden van Kunstnijverheid, die hun jaarlijks uit stapje juist voor deze eelgenheid gericht had den naar de prachtige duinstreek van Voorne. Hadden zij die 'in de morgenuren bezocht, nu werden zij, na de opening van de ten» toonstelling, onder persoonlijk geleide v-in den Burgemeester en voorlichting van den gemeentearchivaris, op de historische plekjes gebracht, waaraan den Briel zoo rijk is, om eindelijk de gulle gastvrijheid in den mooien burgemeesterlijken tuin te ervaren. Wat de tentoonstelling betreft, deze wordt gehouden in een gedeelte van de voormalige kazerne «Den Doele», door de goede zorgen en het artistiek gevoel van den heer N. P. de Koo van Rotterdam in een op zichzelf al bezienswaardige «show» ingericht. Opdat er weg het eiland met Rotterdam als een der groote centra van ons land verbindt, brengt groote bezwaren met zich. De mogelijkheid bestaat namelijk, dat zij te snel gaat en dat de monumenten in verdrukking komen. Er moeten tijdig maatregelen worden genomen, om de ontwikkeling in goede banen te leiden. De Briel is hierin voorgegaan en tracht thans reeds met alle haar ten dienste staande maat» regelen r!het stadsschoon te bewaren. De ge» meente gaf een belangrijke subsidie aan de Vereeniging «Hendrick de Keyser« voor de herstelling van een door deze veeeniging aan» gekochten Renaissance gevel. De Vereeniging tot Behoud van Natuurmonumenten in Ne» derland kwam in het bezit van ongeveer 700 H. A. van het mooiste duinterrein. Spr. noemde het eigenaardig, dat hier par» ticuliere vereenigingen en gemeenten aan het rijk een voorbeeld moeten geven. Wanneer een geheel ongerepte streek tot ontwikkeling komt bijvoorbeeld de duinen, waar door toeneming van het forensendom huizen zullen worden gebouwd, afrasteringen gemaakt zal men licht zeggen, dat hier mede de streek bedorven wordt. Dit is ge deeltelijk juist, maar men kan door het leiden van deze ontwikkeling op goede stedebouw» kundige basis veel voorkomen. Een huis kan zich behoorlijk aanpassen aan de omgeving, temeer daar ons land over buitengewoon be kwame architecten beschikt. De hoofdzaak is, dat allen voelen, dat het bezit van het mooie eiland ook plichten met zich brengt, ten op zichte van het nageslacht. Na deze inleiding heeft spr. een aantal lantiarnplaatjes laten zien van kaarten uit vroegere eeuwen van het eiland en tevens eenige foto's van de duinen en hun ontwik» keling op geologisch gebied. Zij gaven een beeld van de ontwikkeling van het duinter» rein in de laatste 300 jaar en zeer belang» wekkend was daarbij de toelichting, met vele historische bizonderheden. De laatste plaatjes lieten een duinlandschap in Noord»Holland zien, een jaar vóór en een jaar na de openstelling voor het publiek. Ze toonde de verwoesting! Men kan, aldus spr. de duinen niet zonder bepalingen voor het publiek openstellen. Het natuurschoon ver» dwijnt, de plantengroei wordt vernield, de duinen gaan geheel ten gronde. Het zand komt terecht op de achter gelegen landerijen, en het begrip, dat de duinen een zeeweering vormen, houdt op te bestaan. Daarom moeten duinen slechts onder beperkende bepalingen worden toegankelijk gesteld en moet de stroom van het publiek in een bepaalde baan wor» den geleid. Spr. wekte de aanwezigen op tot liefde en waardeering voor het buitengewoon mooie, zicb op allerlei gebied sterk ontwikkelende eiland Voorne. »BEECKESTIJN«. Eenzaam en verlaten ligt het oude landgoed »Beeckestijn« aan den weg van Haarlem naar Velsen. Het deftige huis draagt de kenteekenen van vroegere glorie, maar al lang is hei ge sloten. Het park erachter, hoewel goed onder» houden, wordt in zijn pracht slechts door weinigen bewonderd. Het zijn de reigers op hun trotsche hooge stelten, die hier heer en meester zich voelenin de hooge boomen rondom den vijver met zijn ruischende riet en zijn blanke lelies, hebben ze hun nesten gebouwd, en al cirkelend dalen ze in breede vlucht neer om aan hun jongen te brengen wat ze op hun rooftochten in den polder machtig werden. De reigers zijn het, die onder elkander het sprookje vertellen van dat oude huis en dat mooie park. Het sprookje 1 Maar zooals het in sprookjes meer pleegt te gebeuren, ook hier ontbreekt de tooverstaf niet. Wat is er gebeurd Beecke» stijn is tot nieuw leven gewekt. Het oude huis heeft de luiken weer geopend, en als in de dagen van ouds zijn het een eerwaardige gastheer en een deftige gastvrouw, die daar hun talrijke gasten verwelkomen. Zie eens, hoe velen er zijn 1 Van alle kanten stroomen ze toe, bij duizenden en duizenden. Te voet er per fiets, per stoomboot en per autobus, en in lange rijen stroomen ze Beeckestijn binnen Uit het groote Amsterdam, dat wel leeggeloopen moet zijn, en uit het deftige Haarlem; van de Alkmaarder kaasmarkt en het Zandvoortsche strand. Heel Noord»Hol» land is "op de been; zelfs "Jde Markers en Volendammers zijn niet thuis gebleven. Aan den anderen kant van Beeckesteijn is het niet minder druk Daar nadert een groote schaar over het landgoed Velserbeek. Men zegt, dat die allen van het station komen. Het zijn de menschen van Zuid«Holland. Een feesttrein, die in het roemvruchte Dordrecht zijn uitgangspunt nam, heeft ze meegebracht uit het roezige Rotterdam en het keurige Haag» je, uit Leiden en uit Delft en uit alle tusschen» en omliggende plaaatsen. Zie daar die vroo» lijke kapjes van de Scheveningsters met heur wiegenden gang in de sierlijk«zwevende hoe» pelrok. De vrienden met de koperen blaas» instumenten moeten bepaald uit Rotterdam zijn. Maar het zijn niet alleen menschen van Zuid»Holland. Die vroolijke groep komt be» paald uit Utrecht, dat pas zijn hulde gebracht heeft aan Ichnaton en Horemheb en nu de feeststemming voortplant. Onderweg hebben ze de menschen van Hilversum en Bussum en Weesp opgenomen en meegevoerd. Zoo is het een bonte schaar geworden die nu opgaat naar «Beeckestijn». Wat is er dan toch aan de hand? Maar weet Ge het nu nog niet? Woensdag 7 Juli is immers de dag van het groote Zendingsfeest op Beeckestijn. Het oude Zendingsfeest, dat zoo groote plaats in ons volksleven heeft in genomen, is immers herleefd, en nu vraagt het een nog veel grootei plaats. De Zending is immers een wereldbeweging. Als zij feest viert, dan doet ze het onbekrom pen. Zendingsfeest beteekent een dag van stralenden jubel. Zendingsfeest is immers het verkondigen van de groote daden Gods? Allen, die kom-:n, mogen deelen in dien jubel Ook Gij, die dit leest, wordt er verwacht. Een uur van onbedachtzaamheid Eén uur van onbedachtzaamheid Kan maken, dat men jaren schreit Dat dit een zeer waar woord is, weet ook een ieder, die van nabij met de behandeling van bedrijfsongevallen in aanraking komt. Al zijn Uwe machines van alle denkbare beveiligingen voorzien, al verkeeren Uw wa gens en Uw tuigen in den besten staat, al is ook verder in Uw bedrijf al het mogelijke gedaan om de kans op ongevallen zoo gering mogelijk te maken, vóór alles blijft noodig, dat Uw werk met bedachtzaamheid wordt ge daan. Bedachtzaamheid. In sommiger ooren heeft dat woord een onaangenamen klank. Het doet hun denken aan bedaard overleg, aan voetje voor voetje, aan «haast je vooral niet», aan «kom ik er vaandaag niet, dan kom ik er morgen«. Voor hedachtzaam handelen is evenwel geen vereischte dan men telkens zou stil staan, de hand aan het hoofd brengen en langen tijd nadenken. Bedachtzaam te zijn wil niet anders zeggen, dat zich op ieder oogenblik rekenschap te geven van de mogelijke gevolgen van zijn handelingen. Ook de man, die van aanpakken weet, kan zijn werk met bedachtzaamheid doen. Zelfs gelooven we, dat de meeste be dachtzaamheid, het beste overleg worden ge» vonden bij de harde werkers. Wie bedachtzaam handelt in zijn werk, schept zich geen onnoodige kansen op onge» vallen. Hoeveel leed en zorg, gevolg van on» gevallen, zouden niet voorkomen zijn, indien men op het juiste oogenblik maar heel even zijn gezond verstand had gebruikt. BANDITISME. De koelbloedige melkboer. Zaterdagavond omstreeks 10 uur keerde een melkboer uit Vijfhuizen naar Haarlem terug, toen hij op den Nieuwe weg overvallen werd door twee gemaskerde mannen. Een van hen greep het paard en de andere klom op den wagen, hield den melkboer een revolver voor en riep Handen omhoog of wij schieten je kapot 1 Evenwel legde de melkboer de zweep over het paard dat onmiddellijk begon te hollen. Daardoor viel de aanvaller van den wagen, terwijl de man, die het paard vast wilde hou» den, 25 meter werd meegesleurd. Daarop gre» pen de aanvallers hun fietsen, welke in het gras geborgen waren, en reden naar Haarlem Daar werden ze aangehouden door een agent met een politiehond, die, toen hij merkte, dat de aanvallers op zijn aanmaning doorliepen, Een van de hoofdfiguren uit het openluchtspel «Ichnaton». een schot loste, met het gevolg, dat de ban» dieten, twee beruchte exemplaren, van de fiets stapten en zich overgaven. De agent was ver» plicht nogmaals een schot te lossen, omdat hij zag dat de een van plan was naar zijn revolver te grijpen. De ander werd in bedwang gehouden door den politiehond. De politie was reeds gewaarschuwd, dat een berooving had plaats gehad, waarom ze zich verdekt had opgesteld en de bandieten heerlijk in de val liepen. Doodelijke val. Bij het kersenplukken is de 62»jarige D. S. te Eist (Gld uit een boom gevallen. Hij werd dood opgenomen. De vorige week viel te Nieuw en Sint Joosland de landbouwer C. G. uit Kloetinge van zijn motorrijwiel. Zondag is hij aan de gevolgen gestorven. Afgrijselijke dood. Te Beekbergen (Gld.) werd de ongehuwde arbeider M. J. bij het zagen van hout door een terugslaand stuk, dat van de zaagmachine vloog, tegen den buik getroffen. Onder hevige pijnen werd hij naar het ziekenhuis te Apel» doorn overgebracht, waarbij hij aan de be» komen verwondingen is overleden. Kampeeren en zedenbederf. Zondagochtend 1.1. heeft, naar de «Zutph. Crt.« meldt, de politie proces-verbaal opge» maakt tegen een zestiental jongens en meisjes van 13 tot 23 jaar, die zonder verlof zich op het gedeelte van de Gorsselsche hei bij het meertje bevonden, dat alleen met een toegangs kaart mag bezocht worden. Het bleek, dat 24 jongens en meisjes, meer meisjes dan jongens, leden van den Jeugd» centrale Geheel Onthouders Bond (J.G.O.B., secr. Jachthuisstraat, Rotterdam) uit deafdee» lingen Apeldoorn, Deventer, Nijmegen, Lon» neker en Enschedé daar een soort van land dag wilden houden. Een aantal van henont» kwam aan een proces»verbaal door in de bos» schen te vluchten. Toen de politie kwam waren er een aantal aan het zwemmen, baden of wasschen in het meertje. Zij hadden den nacht van Zaterdag op Zondag in drie tenten aldaar gek mpeerd. De politie kreeg een zeer ongunstigen in» druk van een en ander. Er was geen leider. Het schijnt het aantrekkelijke van dezen Bond te zijn, dat er geen leiders zijn. Het bestuur heeft toezicht te houden, maar de secretaresse kwam eerst Zondagochtend. Volgens verhalen van enkele kinderen, waren er geen afzon derlijke tenten voor jongens en voor meisjes. Een der meisjes verklaarde bij het later onderzoek, dat zij den J.G.O.B. verkoos bijv. boven de A J.C., juist omdat er geen leiders waren en het zóó veel gezelliger was. En zonder jongens was het ook niet plezierig, meende zij. Uit het bovenstaande kan men zich voor stellen van welken aard deze samenkomst was. Vele ouders beweerden later, dat zij niet geweten hadden, dat er ook jongens mee gingen kampeeren, want dat zij dan hun toe stemming niet gegeven zouden hebben Eén moeder vond de aanwezigheid van jongens geen bezwaar. Volgens een der meisjes stelt de Bond, die een neutraal karakter heeft, zich ten doel behalve de geheelonthouding, de bevordering van den vrijen omgang tusschen jongens en meisjes. Kinderleed in een groot gezin. Reeds geruimen tijd, zoo meldt de «Tel», was de aandacht van den Voogdijraad te Leiden gevestigd op het gezin van K., een los werkman, wonende aan de Lammermarkt. De moeder van een achttal kinderen, waarvan de oudste een jongen van 17 jaar, en de daarop volgende een meisje van 16 jaar is, was over» leden en de vader sedert geruimen tijd ziek, zoodat het 16jarig meisje er de huishouding deed. Het meisje evenals de jongeman van 17 40 cent per regel. ■aiiinni;m.TSEinrM jaren, bemoeiden zich weinig met de huishou» ding, zoodat de zes andere kinderen, waaron» der nog een heel klein kind, aan hun lot wer» den overgelaten en misschien honger en ge» brek geleden zouden hebben, indien niet de buren af en toe tusschenbeide waren geko» men. De twee oudsten zwierven meestal op straat. Zij waren er volstrekt niet mee inge nomen toen de voogdijraad besliste, dat het gezin opgebroken en de kinderen opgenomen zouden worden in de sticht ng «Voordorp» onder Leiderdorp. Daarom werd de hulp in» geroepen van de kinderpolitie, die gistermor gen ingreep en ondanks het verzet van den jongeman en het meisje, het achttal per auto bus naar de stichting «Voordorp» heeft ver voerd. Het geval verwekte in deze volksbuurt groote opschudding. De toestand van ellende en verwaarloosing in deze huishouding aangetroffen, wekte deer nis en afschuw. Op Donderdag 1 Juli 1926 bij veiling en Donderdag 8 Juli 1926 afslag, beide dagen 's avonds 7 uur (z. t.) te Dirksland in Hotel van den Doel, van 6.37.00 H.A. (13 Gem) 261 R. V. M.) bouwland te Melissant, in pol» der Nieuw-Kraaijer, tegenover den Staakweg, Kad. Sectie A no. 15, 17 en 1496, thans in huur bij den heer J. L. Kwak, blootschoof 1926 te aanvaarden in 8 perceelen en com» binatie. Ten verzoeke van den heer M. de Haas te Rotterdam. Notaris VAN DER SLUYS. Openbare Vrijwillig Verkooping van de Bouwhoeve genaamd Langendam met Lande» rijen in den Polder 't Oudeland van Som» melsdijk en Middelharnis samen groot 23 Hectaren, 30 Aren en 63 c.Aren is 54 gemeten 161 roeden, op Vrijdag 2 Juli 1926 bij Inzet en op Vrijdag 9 Juli 1926 bij Afslag, telkens des namiddags 3 uur (zomertijd) in hotel Spee te Sommelsdijk, ten verzoeke van den heer L. Hanse te Sommelsdijk. Notaris VAN BUUREN. Openbare verkooping van een huis waarin broodbakkerij met bergplaats en erf, benevens tuin met schuur te Stad aan 't Haringvliet, op Donderdag 8 Juli 1926 bij inzet en op Donderdag 15 Juli bij afslag, telkens des nam. 5 uur (z. t.) in het café Smits te Stad aan 't Haringvliet, alles bewoond en in gebruik bii Adr. Both. Notaris VAN BUUREN. Op Woensdag 14 Juli 1926 's avonds 7 uur (z.t.) te Oude Tonge in hotel van Veen van 7.88.67 H.A. (15 Gem. 234 roeden putsche maat) tarwe, haver, gerst en erwten onder den Bommel in den nieuwen Blokpolder nabij den Kranendijk in 27 perceelen ten verzoeke van den heer Joh. Kardux te den Bommel. Notaris v. d. SLUIJS. Op Donderdag 22 Juli 1926, des v.m. 10 uur (nieuwe tijd) na aankomst tram en bus te Den Bommel, voor de bouwschuur, en ten verzoeke van den Heer P. Luijendijk aldaar, publieke Verkooping van 14 paarden, waar» onder 2 stamboekpaarden en een makke klep» per. Breeder omschreven bij biljet. Notaris AKKERMAN.

Maas- en Scheldebode | 1926 | | pagina 9