Vreest geen examen! A d vertentiën. MIJNHARDT's Klerk en School. Verknopingen Burgerlijke Stand Gemengd Nieuws» L.and- en Tuinbouw. Plaatselijk Mietiws. Leest de Advertentie van Campfen's Stoffeerder!! Zie advertentie JOHs. KERN Gediplomeerd Horlogemaker R@clame>^ededeeliiig@;i. ZENUWTABLETTEN Getrouwd De heer Blok geeft dan in overweging een verordening te maken waarbij het verboden is in de haven te lossen anders dan op door B. en W. aangewezen plaatsen. Wethouder JOPPE wijst er op dat de ha» ven van Sommelsdijk op grondgebied van Middelharnis ligt, zoodat het waarschijnlijk niet zal aangaan een zoodanige verordening te maken. Beter zal het zijn bepaalde schepen doorgang te verbieden, dit zal niet belet kurnen worden daar de haven eigendom van $ommelsdijk is. Besloten wordt in geheime vergadering deze zaak af te handelen. De heer BLOK zegt dat de pachters van den driehoek aan de Molenlaan over 1925 nog niets betaald hebben Zij hebben nog geen rekening ontvangen. Terwijl ze er de baten toth al van ontvangen hebben Nie» mand weet daar wat hij eigenlijk betalen moet. De heer v. NIMWEGEN zegt dat de ge» woonte meebrengt dat wanneer met Kerstmis niet betaald is, de pachter alle rechten verliest. Nu is de gemeente niet zoo kwaad, anders zou er het voor de huurders slecht uitzien. De VOORZITTER zegt onderzoek toe. Dan geheime zitting. PLUIMVEETEELT. (Ingezonden.) Toen dezen winter de Flakkeesche Pluim» veevereeniging opgericht werd, werd aanstonds de noodzakelijkheid gevoeld de eierprijzen tot hooger pijl te brengen. Wat toch is hier het geval? Flakkee heeft een tamelijkengrooten pluimveestapel, o a. Ouddorp wordt gerekend iedere week pl.m. 17000 eieren uit te voeren. Wanneer dit gevoegd wordt bij de opbrengst op andere plaatsen op ons eiland, dan mag zeker wel gerekend worden op een productie van pl.m. 35000 eieren per week. De vraag komt nu naar voren Waar blijven deze eieren? De eieren worden meest particulier verkocht, ook wel in Middelharnis geveild, waar de de eieren pl.m 1 cent beneden de Hollandsche noteering blijven. Wanneer daar dus vracht etc. afgetrokken wordt, kan men begrijpen dat dit veel verlies voor den producent be» teekent, temeer nog, daar de ophalers beneden veilingsprijs hun eieren opkoopen. Het komt wel voor dat op sommige dorpen goede prij» zen betaald worden, doch dit is, wanneer er plaatselijk veel vraag naar eieren is. Ons zijn gevallen bekend, dat eieren, in Flakkee gekocht, gewoon Maandags of Dinsdags op een Rotterdamsche veiling verkocht werden. Dit moest veranderen. Wanneer de eieren welke nu zoo verhandeld worden, op een centraal punt op Flakkee, b.v. de veiling, ver» zameld werden, was onze gedachte, dan zouden wellicht eenige exporteurs te bewegen zijn, ook op Flakkee hun eieren te koopen. Dit was echter duur, want dan moesten eerst de eieren naar Middelharnis, en dan verder, na geveild te zijn, naar Rotterdam, dus dubbele vrachtkosten, terwijl een deskundige op dit gebied ons verzekerde, dat geen enkele ex» porteur te bewegen zou zijn hier op Flakkee te komen koopen. Wij hebben dit plan dan ook niet kunnen doorzetten. De volgens onze meen ng juiste manier is, dat wij onze eieren rechtstreeks naar Rotter» dam ter veiling zenden. Wij proefiteeren dan van de hoogste prijzen en hebben minimum onkosten, terwijl specu» latie, op welke manier dan ook uitgesloten is. Het is onze overtuiging, dat wij zeer veel strijd zullen moeten voeren om deze verkeerde toestand te doen ophouden, maar de wetenschap dat het in andere streken van ons land gelukt is deze misstanden te doen ophouden, geeft ons moed om deze moeilijke zaak aan te pakken. Wij nemen dan den eierbandel zelf in ex» portatie en hebben ons te dien einde ver» bonden en steun gezocht bij »De Rotterdam» sche Veiling* Warmoezierstraat 37—39 Rotter» dam, waarvan Directeur is de op Flakkee welbekende heer Poolman. Het is onze bedoeling om niet per stuk, maar volgens gewicht uit te betalen, alleen vracht en veilingskosten, zeer laag, worden natuurlijk in rekening gebracht. De uitbetaling geschiedt direct na de veiling, dus na Dins» dags, terwijl afgerekend wordt volgens offi» cieele noteering der Rotterd. veiling, Ieder gevoelt dus, dat op volkomen eerlijke en voor ieder controleerbare wijze gehandeld wordt Het Bestuur der E F P.V doet een beroep op de medewerking van alle pluimveehouders op Goeree en Overrflakkee Veel steun werd ons reeds toegezegd uit O^st Flakkee en Ouddorp. Door zich op te geven als lid van deze zeer nuttige organistie steunt u ons in ons werk. De contributie is gering, slechts f 2,— die men kan storten op postrekening 13655. Hoe grooter omzet in eieren wij hebben hoe hooger prijzen wij maken. Het gaat er nu over, alle eieren van Goeree en Overflakkee op een centraal punt zoodanig te plaatsen, dat de groote eienexporteurs onze eieren koopen en wij dus de hoogste prijzen maken met minimum onkosten Flakkeesche Pluimvee en Eendenhouders sluit u dus aan bij de EF.PV. 1 U, Mijheer de Redacteur dankend voor de plaatsruimte Hoogachtend, Het Bestuur P. C. KAPPETEIN Voorz. C. KE1JZER A.Wz. Secr. Penn. G. L. WARNEAR Jzn. L NELISSE. A. J. v. VUGT. SOMMELSDIJK. Rectificatie. In de cou» rant van 11. Woensdag werd vermeld dat de bakkers alhier het brood met 2 cents per 8 ons hadden afgeslagen. Dit moet zijnmet 2 cents per 8 ons verhoogd, zoodat het thans verkocht wordt voor 20 cents per 8 ons. 'Van den landbouwer J. K. stierven deze week een tweetal biggen. De dieren zijn onder politietoezicht begraven In deze gemeente worden de zwarte bessen opgekocht voor den hoogen prijs van f 0,60 per K G Op de 1.1. Woensdag gehouden weekmarkt waren een 4»tal biggen aangevoerd. Bij gunstig weer hoopt de Knapenver» eeniging »Samuel« alhier, op a s. Dinsdag een reisje te maken naar het strand van Ouddorp. MIDDELHARNIS. Onze dorpsgenoot Mr A. K. Vink is benoemd tot AdvokaafcGeneraal bij 't Hof van justitie te Suriname. De heer P. A. van Buuren gekozen als bestuurslid van de feestcommissie heeft voor die benoeming bedankt. Door den gemeenteveldwachter is tegen L. Smit procesverbaal opgemaakt wegens rijden zonder licht. Den 6den Juli zal het 25 jaar geleden zijn dat de boerenleenbank alhier is opgericht, welk op feestelijke wijze herdacht zal worden De gehouden collecte voor den gewapen» den dienst heeft opgebracht ruim f 25. In verschillende stukken land alhier be» zaaid met uien en zaadjuin is reeds honing» dauw ingevallen. Door de heer J. M. van Paaschen werd gevonden een beursje met eenig geld benevens een sleutel. OOLTGENSPLAAT. De collecte voor den gewapenden dienst heeft in deze gemeente opgbracht f 16.68'/a De milicien Adrianus Huibrecbtse van de lichting 1921 wordt tegen 22 September opgeroepen voor herhalingsoefeningen bij het 6e Regiment Infanterie te Breda. Mej. Johanna Groenendijk kwam zoodanig van een rijwiel te vallen dat geneeskundige hulp van Dr. Entz moest worden ingeroepen. Aan E P. G. Buijs is 2 jaar vrijstelling verleend wegens het bekleeden van een gees» telijk ambt. Loop der bevolking. Ingekomen Mej. J. Buteijn van Leiden, Gerritje Bouwens van Oude Tonge. VertrokkenC. A. Tiggelman naar Fijnaart, Mej A. Korteweg naar Oude Tonge, Mej. G de Vos naar Bussum, Wig» manlaan 30, M. Kachelland naar Rotterdam, Baan 130. OUDE TONGE. Door J. d. V. is een postduif gevangen gemerkt B Strender 31046 Madrid (Spanje). D. d. Rooijen heeft zijn café onderhands verkocht aan J. Bezemer alhier De heer Rietsma, voorheen gemeente» opzichter, heeft de gemeente verlaten en is vertrokken naar Hoorn. Het vlas wordt verkocht voor den prijs van f 220 tot f 240 per gemet. Tot vroedvrouw in deze gemeente is be» noemd Mevr. de Tim Okkerse van Leeuwen (Gelderland). Bij een verkooping door Notaris van Ispelen brachten de klavers 43 cent de roede op en een perceel gras groot 260 roeden f35. L. Slis heeft zijn hofstede met land onder» hands aangekocht van Stoop. Bij B en W. is een verzoek ingekomen van J, Bezemer, schipper alhier, om vergun» ning voor d.en verkoop van sterken drank in het klein in een perceel aan den Oostdijk. De nieuwe aardappelen worden alhier verkocht voor f 0,65 de vijfkop. 40 cent per regel Want er is een middel dat U kalm maakt en kalm houdt, terwijl Uw geest helder blijft behoeden U voor zenuwachtigheid Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten NIEUWE TONGE. De knecht van tuin» man Van Zetten had het ongeluk een bijl tegen het hoofd te krijgen waardoor genees» kundige hulp dringend noodzakelijk was. Ter alger.eene kenniswordtgebracht.dat de Molendijk, Zuiddijk en Westdijk, alhier, wegens werkzaamheden aan de bestrating, vanaf heden tot de voltooiing van het werk, voor het verkeer zullen zijn afgesloten. (Zie adver» tentie in dit blad). Blijkens Provinciaal Blad van Zuid-Hol» land, No. 36, bedroeg het aantal inwoners op 31 December 1925, 1946, nl lU 15 mannelijke en 931 vrouwelijke personen. De zwarte bessen worden alhier verkocht voor f 0,40 de K G. In deze gemeente worden de nieuwe aard» appelen verkocht voor 15 cent per K G. DIRKSLAND. De collecte voor den ge» wapenden dienst bracht in deze gemeente f 18,— op. HERRINGEN. De opbrengst van de col» l'ecte voor den gewapenden dienst heeft in deze gemeente opgebracht f 9,17. Dinsdagmorgen werd van hier per motor» boot naar een der Ziekenhuizen te Rotterdam vervoerd de echtgen. van S. v. d. Velde tot het ondergaan van een spoedoperatie. Door den jongen heer Chr. Huizer zijn een tweetal postduiven gevangen, welke ge» merkt waren met Nurp 25 Dij 56 en N.B no. 16 26 21859. Bij Mej. de Wed Klem alhier staan twee pereboomen in vollen bloei, hoewel er reeds peren aanhangen Een aardig gezicht 1 Aan den landbouwer Jac. v. d. Velde alhier is door B. en W. vergunning verleend tot het bouwen van een landbouwschuur. MELISSANT. Maandagavond heeft de Muziekvereeniging van hier met medewerking van de ver. uit Dirksland en Stellendam een rondgang door het dorp gemaakt. Dinsdagavond hoopt de Muziekvereeniging »Tot Nut en Genoegen* een concert te geven op de muziektent, staande op het plein van de O L. School, Naar we vernemen komt onder het vee van de landbouwer van L. vermoedelijk mond» en klauwzeer voor. STELLENDAM. Donderdag 1.1. hebben de garnalenvisschers wederom het leveren van garnalen aan de pellerijen gestaakt, zoodat de geheele visscherij stil ligt, om reden men niet tot overeenstemming is kunnen komen wat betreft den prijs met enkele pellerijen. Unaniem verklaard men niet te gaan visschen, alvorens met alle pellerijen overeenstemming is verkre» gen, niet alleen hier, doch ook te Ouddorp en Brouwershaven. Naar we vernemen zullen de leerlingen der Openbare School alhier althans die van de hoogste leerjaren, in de volgende maand een schoolreisje maken. GOEDEREEDE. De inzameling op de O. L. S. alhier voor ^Uitzending van ondoor» voede kinderen uit Z. O. Drente« heeft f 28,79 opgebracht. OUDDORP. De collecte voor den ge» wapenden dienst op Waterloodag, heeft op» gebracht ruim f 25,—. Gelegenheid tot kostelooze inenting wordt gegeven op Woensdag 30 Juni des nam. 3 uur (n.t.) ten huize van onzen geneesheer. In den stand der staking van de gar» nalenvisschers is nog geen wijziging gekomen. Geen enkele visscher vaart uit. Het wordt met recht een schadelijke week. Ook de vele pellers en pelsters in menig huisgezin missen heel wat verdiensten. Gedeeltelijk wordt dit vergoed door de garnalen, die gepeld of on» gepeld, uit Goedereede en Stellendam, aan de pellerij alhier worden afgeleverd, hetgeen niet naar den zin der stakets is. GODSDIE VST OEFENINGEN. OFFICIEEL GEDEELTE Predikbeurten op Zondag 27 Juni 1926. NED. HERV. KERK. Sommelsdijk, v.m. 10 Ds. van Montfrans en 'sav. 6,30 u. Ds. Pinsbergen v. Mastenbroek Middelharnis, v.m 10 en 'sav. 6,30 uur Ds. den Oudsten (Doop en coll Ooltgensplaat, v.m. 9,30 en 's av. 6 u. leesdienst. Oude Tonge, v.m. 9,30 leesdienst en 's av. 6 uur Ds. Bax. Nieuwe Tonge, v.m. leesdienst en n.m. dhr. Vetter van Langstraat. Herkingen, v.m. 9,30 u. Ds. Bax van O. Tonge. Dirksland, v.m 10 uur Ds. Pinsbergen van Mastenbroek en n.m. 2 u Ds. v. Montfrans van Sommelsdijk. Melissant, v.m. 9,30 en 's av. 6 uur Ds. v. d. Snoek van Rotterdam. Ouddorp, v.m. leesdienst en n.m. Ds. Baarslag van Melissant GEREFORMEERDE KERK. Middelharnis, v.m. 10 en 's av. 6,30 uur Ds. van Velzen. Ooltgensplaat, v.m. 9,30 en 'sav. 6 uur Ds. de Lange. Ouddorp, v.m. en n.m. Ds. Diemer. GEREFORMEERDE GEMEENTE. Dirksland, v.m 10 en 's av. 6,30 uur Ds. de Blois Herkingen, v.m 9,- n.m. 2 en 's av. 6 u. leesdienst DOOPSGEZINDE KERK. Ouddorp, v.m. dhr. Schoppenhauer. Van de overige gemeenten geen opgaaf SOMMELSDIJK Door Ds. G. van Monf» frans alhier, is het beroep naar Barneveld aan» genomen NIEUWE TONGE. Zij die verzuimden de huur der zitplaatsen in de Kerk te voldoen kunnen deze betaling alsnog voor Zaterdag doen, ten huize van den Kerkdijken Ontvanger DIRKSLAND De in de kerk der Geref. Gem. alhier gehouden collecte voor de pre» dikanten»opleiding bracht f 260,— op. Zondagmorgen 10 uur zal in de N. H. Kerk alhier optreden Ds Pinsbergen van Mas» tenbroek, tevens zal dan een extra collecte worden gehouden voor hetTuberculosegesticht »ZonnegIoren«. OUDDORP. Voor de bijbelverspreiding is in de verschillende busjes, langs de huizen aangeboden, te zamen ontvangen f 35,88. Prof. J. Ridderbos heeft in De Bazuin over Abraham geschreven. Wat hij daarbij schrijft over het huidig geslacht der Gereforra erden en hun roeping voor onzen tijd is wel zeer terzake Christendom en cultuur. Wij, hedendaagsche Gereformeerden, zijn een geslacht, dat heeft gewandeld met Abra» ham; met de vrome voortrekkers, die in het geloof veel hadden verlaten om den Heere op Zijn roepstem te volgen. Wij hebben van hun leiding genoten en hebben aanvankelijk getracht, in hun voetstappen te wandelen. Maar de tijd komt eens, en is gekomen ook voor ons, dat wij zonder hen onzen eigen weg moeten gaan. Nu zij heengaan of zijn h enge» gaan, is het de vraag, of hun keuze ook in waarheid de onze is. En indien ja, dan is het nog wederom de vraag, of wij dan ook door die keuze heel ons leven willen laten beheer» schen. Ook nu ligt daar Sodoms vlakte, het leven der wereld met zooveeL dat het oog kan stree» len en hart bekoren. De gedachte kan zich zoo licht van iemand mei ster maken dat als hij daar eens middenin mocht wonen, ,hij het Paradijs zou hebben gevonden. Zijn er geen verschijnselen, die er op wijzen, dat ook uit onze kringen sommigen steeds meer onder den invloed van deze voorspiegeling dreigen te komen. Natuurlijk, wij kunnen niet uit de wereld gaan Maar de groote vraag is deze, of wij in die wereld zullen verkeeren als Abraham, wonend in de tenten, als degenen, die een vaderland zoekenof als Lot, die al kende hij nog iets beters toch al te veel zijn deel zocht in deze wereld, en terwille van Sodoms rijk dommen Sodoms zonde een tijdlang licht achtte. En aarom, zoo dikwerf wij dreigen voor dezelfde verleiding te bezwijken, gaat er van deze gescheidenis een ernstige waarschuwing tot ons uitl Ze roept ons toehebt deernis 1 Hebt deernis met uzelven, want ge zult in dezen weg slechts duisternis over uwen levens» weg brengen. Hebt deernis bovenal met hen, wien gij op den weg des levens hebt voor te gaan deernis met uw kinderen en ,met heel het geslacht, dat rondom u opgroeit. Gij hebt nog met Abraham gewandeld, en daarom kan het zijn, dat gij op die gevaarlijke plek in de wereld, waar gij u zoudt willen begeven, nog niet geheel ten onder gaat in geestelijken zin Maar wat moet er worden van het op u volgende geslacht Van hen, die van Abrahams wandel des geloofs geen getuigen zijn geweest, die niet hebben gekend dan uw slappe geloofs» kracht, uw houderden pogingen om God en de wereld tegelijk te dienen Men fluistert soms, dat er reeds nu om ons heen opgroeit een geslacht, dat op een grootere mate van vrijheid zijn zinnen heeft gezet. Meer vrijheid van geloof, daar het Goddelijk gezag wat minder en het menschelijk oordeel wat meer gewicht in de schaal zal werpen. Meer vrijheid van leven, daar men het met de zeden door de vrijheid en den vromen zin der va» deren eenmaal vastgesteld, wat minder nauw zal nemen en veel, dat om zijn nanwe verbin» ding met het zondeleven dusver onder ons in den ban was gedaan, voor geoorloofd zal achten Indien het waar is, laten ze niet ongewaar» schuwd blijven. De leuzen, die hierbij worden aangeheven, hebben vaak, vooral voor jonge menschen, zooveel bekoorlijksmen spreekt dan van jong leven en van nienwe ontwikke» lingl Maar de waarheid is juist andersom Lots dochters zullen, toen ze met het leven in Sodom kennis maakten, ook wel over dat »jonge« en »nieuwe« leven hebben gejubeld. Maar de waarheid was het oude, Heidensche zondeleven, waar hun vader Lot met Abra» ham door Gods genade eenmaal was uitgeleid. Neen, het jonge, zich altijd weer vernieuwen» de leven, dat ook voor den jongen mensch alleen een waardig ideaal kan zijn, dat wordt niet gevonden, waar men den dienst van God met de vreugden der wereld tracht te vereeni» gen, dat vindt ge slechts in Abrahams tent bij Mamre's eikenbosschen. Niet in de zwoele atmosfeer van Sodoms vlakte en van Sodoms zondeleven, maar daar, waar de frissche berg» lucht waait en aan Abraham, den geloofsheld, in de eenzaamheid zijner tent ten deel valt de dagelijksche ontmoeting met zijn God.* Zaterdag 26 Juni 's avonds 8 uur (zomertijd) te Ouddorp in het Logement Akershoek, ver» huring bij inschrijving ten verzoeke van den heer D. H. de Boer te Antwerpen voor den tijd van 10 jaar, ingaande blootschoof 1927 van a. 1.67 70 HA 3 G. 195'/2 R. V. M. bouwland te Ouddorp in den Nieuwenoord aan den Groenendijk, thans in pacht bij Joh. Breen C P.Gz. en b. 1 22.50 H A. 2. G. 200 R bouw» en weiland te Ouddorp in het Oudeland, bij de Schans, thans in pacht bij Kommer Tants Gz. Notaris VAN DEN BERG. Op Dinsdag 29 Juni 1926 des nan. 7 uur (nieuwe tijd) te Stellendam aan de haven van een groote partij afbraak en timmerhout als planken, platen, kraalschroten, deuren, schut» hout, latten, stijlen, balken enz. Deurwaarder GROENENDIJK. Op Vrijdag 2 Juli 1926 des nam, 7 uur (nieuwe tijd) te Ooltgensplaat aan de haven van een groote partij afbraak en timmerhout als planken, platen, kraalschroten, deuren, schuthout, latten, stijlen balken, enz Deurwaarder GROENENDIJK. Op Woensdag 14 Juli 1926 's avonds 7 uur (z.tte Oude Tonge in hotel van Veen van 7.88.67 H.A. (15 Gem. 234 roeden putsche maat) tarwe, haver, gerst en erwten onder den Bommel in den nieuwen Blokpolder nabij den Kranendijk in 27 perceelen ten verzoeke van den heer Joh Kardux te den Bommel. Notaris v d SLUIJS. SOMMELSDIJK. Geboren Adrianus, zoon van Dirkje Visch GehuwdMarinus van Dijk, 28 jte Ei» bergen en Gerardina Maria Hoekveen, 26 j., alhier Pieter Pulleman, 30 j te Oude Tonge en Dana Johanna Kastelein, 28 j., alhier. Overleden Jan van Gulik, 94 j weduw» naar van Jannetje Onderdelinde. NIEUWE TONGE. Ondertrouwd: Pieter Gebraad j m. 24 j.en Geertje van Alphen, j.d. 20 jaar. De fraudeerende notaris. Woensdag heeft burgemeester Verloop te Capelle den verdachten notaris een verhoor afgenomen, waarbij deze een volledige be» kentenis heeft afgelegd. In totaal zijn vijftien gevallen van vermoedelijke verduistering ter kennis van den burgemeester gebracht. Het betreft, naar het »U D.* meldt, niet alleen hypotheken, die de verdachte krachtens zijn ambt moest afwikkelen, doch ook gelden, die hij uit anderen hoofde onder zijn berusting had. Zoo was hij penningmeester van de afd. Capelle van de vereeniging »Het Grone Kruis* en trad hij op als agent van een hypotheek» bank. Naar burgemeester Verloop mededeelde, is het totaal der verduisterde sommen thans te» ruggebracht op ongeveer f 32.000. Het sy» steem van den verdachte, om het eene gat met het andere te stoppen, maakte, dat aan» vankelijk een som van f 70.000 becijferd was UIT DEN TRAM GEVALLEN. Een negen«jarig knaapje gedood Woensdagmiddag stond het 9jarig zoontje van den heer A. te Aardenhout op het ach» terbalcon- van den bijwagen der E S.M.»tram te Haarlem Hij ging zoover naar buiten, dat hij met het hoofd teger een paal aansloeg en uit den voortrijdende tram viel. Het knaapje was onmiddellijk dood. Het lijkje is naar de ouderlijke woning vervoerd. Een gruwelijke misdaad. Een gruwelijke misdaad die in menig op» zich herinnert aan den dubbelen moord die onlangs te Breslau werd gepleegd, heeft het Silezische dorpje Neusackisch in de nabijheid van de bekende badplaats Kudowa in beroe» ring gebracht. Ook, ditmaal zijn de slachtoffers twee kinderen en net als te Breslau zijn het broer en zuster, namelijk de 17»jarige zoon en 13»jarige dochter van een stoker der spoor» wegen. Gisteren waren beide kinderen alleen thuis. De vader was naar zijn werk en de moeder naar het naburig stadje Glatz. Toen de ouders 'savonds thuis kwamen, vonden zij eerst in een stal hun twee geiten met af» gesneden hals en in den kelder hunner wo» ning ontdekten zij daarop het lijk van hun dochtertje, wier hals eveneens afgesneden was. Tenslotte vonden zij op den zolder hun zoon met verbrijzelden schedel. De jongen leefde nog, doch overleed weinige oogenblikken nadien. De ambtenaren van de recherche, die te Breslau het onderzoek in den dubbelen kin» dermoord in handen heeft, zijn naar Neusac» kisch gegaan, daar het schijnt, dat bij dezen nieuwen aanslag dezelfde dader betrokken is. De misdaad heeft te Neusackisch een ge< weldige opschudding verwekt. Gewapende boeren hebben den ganschen nacht met fak» kels den omtrek doorzocht zonder echtereen spoor van den dader te ontdekken. Men acht het niet uttgesloten dat deze over de Tsjechische grens is gevlucht. 't Lijkt wel op een door den dokter opge» ven geval. Waarbij men ook het derde der vergelijking in 't oog houden moet: er zijn altijd gevallen waarin zelfs din nog genezing gevonden wordt. We hopen maar dat dit ook hier het geval is. Engeland h^eft de deur op slot gedaan. En góéd ook, op 't nachtslot. Alle invoer van geslacht vleesch uit 't Bui» tenland is in Enge1 and verboden. Er is in Lagerhuis èn in Hoogerhuis over gepraatde Engelsche verbruikers roepen om hun vleesch maar de Minister van land» bouw staat op zijn stuk en zegtIk wil niet de kans loopen, dat het met myn goed Engelsch vee net eender gaat als met dat van Nederland, België en Duitschland. Een opgegeven geval dus. De een wil een extja»keuring van óns ge» slacht vleesch, door Engelsche keurmeesters en op onze kosteneen ander wil een door» voerverbod, dat even kras en straf is, als het Engelsche invoerverbod Maar dit is 't origineelst Net doen, als men 't in Duitschland doet één dag voor de dieren geslacht worden ze inspuiten met een serum tegen mond» en klauwzeer. Het lijkt me zeer eigenaardig. Eén van tweeën, in dit middel is »het« serum gevonden, dat probaat is, maar dan hoeft men nergens voor mond» en klauwzeer meer te vreezen en dus ook geen invoerver» bod meer te nemen. Als dan de certificaten maar in orde zijnzóó»en»zóóveel keeren in» geënt, dan kan men gerust zijn. Of, anderzijds, 't helpt niet: Dan helpt die ééne inenting ook al niet Men probeert van allesdat is 't. Maar wij zitten met de strop Door den trein gedood. Woensdagmorgen kwart over tien is op de spoorbaan onder de gemeente Capelle aan den ijssel, even voor het station, de hoofdonder» wijzer W V uit Capelle aan den IJssel onder een uit Gouda komenden trein geraakt en gedood Het lijk is met denzelfden trein naar Rotterdam gebracht, waar het naar de begraaf» plaats Crooswijk overgebracht is. Mishandeling met doodelijken afloop. Een echtelijk drama op den Schiedamschen dijk. Toen Dinsdagavond de 39»jarige Dirkje van S. reeds eenige uren tevergeefs met het eten op den thuiskomst van haar man, den 40»jari» gen L. P. M., bijgenaamd Louis den Paardendief, had gewacht, ging zij met een buurvrouw verstrooing zoeken in een café, een eind verder aan den Schiedamschen dijk te Rotterdam gelegen. Omstreeks 10 uur kwam de man in de echtelijke woning, gelegen aan de achter» zijde van de d rde verdieping in pand 151 aan den Schiedamschen dijk Toen hij zijn vrouw niet thuis vond ging hij haar in 'iet café opzoeken en daar ontstond weldra een een hoogloopende twist, waarbij hij haar eenige malen met de vuist op het hoofd sloeg De caféhouder J. V. waarschuwde d, politie, die den man aanhield en overbracht naar het politiebureau aan de Groote Pauwensteeg. Een buurvrouw bracht. Dirkje van S naar huis. Zij zeide zich tengevolge van de slagen ziek te gevoelen en ging dadelijk naar bed. Om» streeks 12 uur liet de politie den man weer gaan, die zich dadelijk weer naar het café hegaf. Toen hij hier zijn vrouw niet aantrof ging hij naar huis, zeggende, dat hij haar »aan riemen snijden en villen* zou. Inderdaad is hij daarop naar zijn woning gegaan. Wat zich daar toen heeft atgespeeld is nog niet opge» helderd, maar de buren hebben omstreeks 2 uur 's nachts plotseling een hevigen slag in de woning van Louis den Paardendief gehooriijM en toen zij een onderzoek gingen instelle, Ji vonden zij de vrouw dood in bed liggen. Vermoedelijk w s zij op dat oogenblik al eenigen tijd dood. Dadelijk werd de politie met het gebeurde in kennis gesteld en 's morgens is het deze gelukt den man in een café aan den Schiedam» schen dijk aan te houden. De man is opge» sloten. Het ond rzoek wordt voortgezet. De aangehoudene ontkent zijn vrouw ge» slagen te hebben. Hij geeft op, dat de buren hem gewaarschuwd hebben, dat zijn vrouw thuis ziek lag. In den loop van den nacht is zijn vrouw overleden, 's A orgens is hij als werklcoze gaan stempelen daarna is hij ge» arresteerd. De politie heeft eerst 's morgens 9 uur kennis van het gebeurde gekregen. De gestoorde huwelijksvoltrekking. Een »hij« en een »zij*, die respectievelijk woonden op het Waterlooplein en aan de Rechtboomsloot, en al ruim 2'/» jaar verkeering hadden, zouden in het huwelijksbootje stappen Het meisje was evenwel trouwlustiger dan de jongeman, die om bepaalde redenen liever nog wat had willen wachten. De familie van zijn toekomstige jonge vrouw eischte evenwel, dat zij de zaak zouden door» zetten en oefende blijkbaar een zoodanige pressie op den echtgenoot in spe uit, dat deze zijn toestemming gaf en aanteekening van het a s. huwelijk plaats had. Toen Woensdagoch» tend de trouwplechtigheid zou plaats hebben, kreeg hij evenwel spijt en gaf te kennen, dat hij den tocht naar het Stadhuis toch maar niet zou wagen Zijn besluit was onwrik» baar en ook de consternatie, die begrijpelijker» wijs onder de familieleden ontstond, vermocht hem niet ervan af te t-rengen. En om te too» nen dat het hem ernst was, begon de ex»adspi» rantsechtgenoot aanstonds de boedelscheiding te verwezenlijken, hierbij geassi.teerd door een 4-tal dienaren van den sterken arm, terwijl voor de deur van de woning, die bijna een echtelijke woning was geworden, zich vele nieuwsgierigen verdrongen, Tenslotte gingen hij en zij ieder met eigen boeltje, huns weegs Opsporing verzocht. Namens de vrouw verzoekt de commissaris van politie waarnemende de 2de sectie te Amsterdam, burea Jonas Daniel Meijerplein, de opsporing van de verblijfplaats van Abra» ham Serphos, geboren te Enschede, 16 Juli 1888, koopman, wonende Markenplein No 5 alhier, die op Dinsdag, 22 Juni 1926 de wo» ning heeft verlaten en sinds dien spoorloos is verdwenen. Signalement: lang pl m. 1.78 M., flink pos» tuur, blond haar en knevel, rechterwijsvinger misvormd. Gekleedbeige jas en vest, zwart gestreepte pantalon, grijze sokken, zwarte schoenen, zwarte bolhoed. Men vreest dat hem een ongeluk is over» komen. Als het leven geheel in zaken opgaat, geeft dit dikwijls aanleiding, dat het karakter be» krompen of zelfzuchtig wordt. Men is dan voortdurend met zijn eigen belang bezig. P. PULLEMAN en D. J. KASTELEIN die mede namens wederzijdsche familie hun hartelijken dank betuigen voorde vele blijken van belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. 27724 Oude Tonge Sommelsdijk Juni, 1926.

Maas- en Scheldebode | 1926 | | pagina 4