RecSame^êdedseüngen. V erkoopingen. Marktberichten. Werd dat nu maar in waarheid ge voeld door allen, die een dergelijke bedenking maken. Maar, helaas, voor velen is 't slechts een scherm, waar achter zij hun onwil verbergen. Jezus leert, dat ook die geestelijke blindheid niet tot verontschuldiging kan strekken. In vers 23 zegt Hij„Die mij haat, haat ook mijn Vader". En in het laatste gedeelte van vers 24: „Zij hebben beiden mij en mijn Vader gehaat". Hieruit blijkt ons, wat de diepste grond van het ongeloof is. Wel verwierpen de joden den Heere Jezus, omdat zij Hem niet kenden als den Gezondene van den Vader, maar die blindheid wortelde in hun haat. zij hadden een innerlijken afkeer van God. Zij wensch- ten het licht niet te zienzij wilden het niet zien. Het was niet slechts een niet kunnen, maar allereerst een niet willen. Daarom kon hun blindheid hen nooit verontschuldigen. Zij hadden de duisternis liever dan het licht. Zij wil den liever in hun blindheid blijven, dan Jezus aan te nemenwant indien ze Hem erkenden als den Messias, moesten zij van hun on- en eigenge rechtigheid afstand doen. Daarom haat ten zij Jezus, en niet alleen Hem, maar ook Zijn Vader. Die beiden zijn niet te scheiden. Die Jezus verwerpt, ver werpt ook den Vader, die Hem ge zonden heeft. Het is een hard woord, dat de Hei land van de ongeloovige Joden zegt, en dat ons allen van nature geldt. Voor velen is het te hard, zoodat men met alle macht er tegen opkomt. Neen zegt men ik haat Jezus niet, ik heb Hem lief. Maar welk een Jezus is 't, dien men lieiheeft Een Jezus, ge vormd naar eigen idee, die groote Kin dervriend, die wijze Leermeester en Weldoener der menscheid, die het wel zijn van Zijn volk zocht, maar door velen niet begrepen werd. Maar niet een Jezus naar de Schriften, gekomen om het verlorene te redden. Zulk een wil men niet, want men is niet ver loren, arm en ellendig. Een hard woord, dat Jezus van de Joden en ook van ons, zooals wij door de zonde geworden zijn, zegt. Wij zijn geneigd Hem en den Vader te haten. Hard mag 't zijn, maar 't is toch vol komen waar. Evenwel komt dat niet bij allen even duidelijk uit. Die haat tegen Jezus openbaart zich op ver schillende wijze. Bij sommigen is open lijke vijandschap tegen de waarheid, in ruwen spot met het heilige, in be schimping en lastering van de vromen. Soms in een geweldadige vervolging van de gemeente, waardoor men de belijders van Jezus' naam te vuur en te zwaard tracht uit te roeien. Bij ve len ook in een dienen van de wereld ten spijt van vele vermaningen, in een gaan van eigen weg en handelen naar eigen zin, in een volharden in het ongeloof tegen beter weten in, in een hardnekkig verwerpen van de zaligheid, die God aanbiedt. Die haat kan zóó diep in ons hart zitten, dat er weinig van naar buiten komt. De gelegenheid moet vaak die nen, om openbaar te maken, hoe al de lusten en begeerten onzer ziel tegen Hoeden- en Peftenmagazijn God gekeerd zijn. Als de Heere ons tegenkomt, ons leidt in een weg van beproeving, zijn wij 't met hem niet eens en niet geneigd eigen wil te on derwerpen aan Zijn wil. Dan treedt iets naar buiten van die wereld van ongerechtigheid, van verzet en haat, die er in ons binnenste isdan open baart zich die booze en schrikkelijke neiging van ons hart, om God het wereldbestuur te ontnemen en ons zei ven in Zijn plaats te zetten. Zoo blijft er dan geen verontschuldiging over voor een mensch, die Jezus woorden gehoord en Zijn werken gezien, maar Hem en Zijn Vader gehaat heeft. Worde dat door ons allen erkend, en bedenken wij, aan welk een groote zonde wij ons schuldig maken, indien wij, in ons ongeloof volhardende, Chris tus verwerpen. Wij haten God, God zoo heilig en goed, die ons dagelijks Zijn goedheid betoont in de zorg voor ons lichaam, en ons roept tot geloof in Christus, opdat onze ziel eeuwig leve. Wij haten Jezus, die ons, verlo renen zoekt en de reddende hand toe steekt. Maar die ook eenmaal onze Rechter zal zijn, en ons, zoo wij ons niet bekeeren van ons ongeloof, als het kaf met onuitblusschelijk vuur ver branden zal. Land- en Tuinbouw. Economisch Weekoverzicht. maar b v. de gravin van Buuren. Ze neemt drie a vier mannen en vrouwen van 't hof mee, mitsgaders enkele bedienden, dat is alles. En dan is ze, met haar gezin, heerlijk «uit.® Ze maakt uitstapjes, roeitochtjes, autotocht, jes, van alles, net als gewone menschen. Ze zijn met elkaar, es »met vacantie«. Wel komen eiken dag de stukken uit het vaderland, die nagezien en geteekend moeten worden, maar er wordt wat mee gerekend, dat de Koningin vacantie heeft en dies wordt dat werk tot een minimum beperkt. Ziedaar, naar mijn meening de grootsche bekoring voor de Koninklijke familie van haar zomerreis. Eigenaardig, dat bij dergelijke groote en kleine reizen de Prins zoo vaak een dag achter» aan komt. Vaak heeft dat gegronde redenen. De Koningin heeft blijkbaar niet veel lust in officieele maaltijden en vaak vergoedt de Prins dit door na een vorstelijk bezoek nog wat na te blijven en 's avonds aan een maal» tijd aan te zitten. Soms reist hij ook vooruit en is dan, wanneer de Koningin komt, ter plechtige ontvaigst aan 't station. Niemand, die dit niet uitstekend vindt. Nu echter was 't zoo, dat de Koningin op dién dag ging en de Prins een dag later kwam, zonder opgave van redenen. Blijkbaar vond men dit aan 't Hof toch ook wat kaal. Den volgenden dag stond er een nader bericht, dat sinds overlang vaststond, dat op dien dag de Prins als Beschermheer op het feest van Hoenderloo zou zijn. Er rijst een vraag Als men dat zoo ling al wist, kon dan de reisdag niet 24 uur worden uitgesteld Of was er een sloffe rekenaar aan 't werk? Wij zullen binnenkort den heer Colijn, ho» pen we, weer eens aan 't hoofd van een onzer groote vergaderingen zien. De jaarvergadering der «Vrije® zal ditmaal zeker druk worden bezocht. Allerlei belangrijke vraagstukken kunnen, haast zei ik zullen aan de orde komen. Eerst was mr; Heemskerk aangewezen om de ver» gadering te leiden, maar nu deze zich terug- getrok, werd de heer Colijn tot voorzitter en leider benoemd. Het was goed gezien, dat de heer Colijn zich na zijn aftreden ais minister voorloopig wat terugtrok en weinig van zich hooren' deed. Waar hij geweest is, wat hij gedaan heeft, ik zou 't niet weten te zeggen de pers heeft er zich ook weinig mee bemoeid. Alleen «Het Volk« maakte een uitzondering. 't Is al een heele poos geleden, maar toen wist dit blad te vertellen, dat den heer Colijn een prachtige betrekking in het buiienland was aangeboden, op een jaarlijksch tractement van wel 450,000 gulden. Er stond geen opmerking bij. Blijkbaar was het blad zelf onder den in» druk zijner duimzuigerij. Maar de lezer, die niet heeft gezien, hoe de duim werd belikt, dacht bij zichzelf; Wat sleepen die groote lui een geld in de wacht 1 Naderhand kwam een evenkort berichtje, dat de zaak weersprak. «Het Volk® voegde er ook thans niets aan toe. Waar het gelijk aan had Maar »het« volk zal 't niet begrepen heb» ben en hoogstwaarschijnlijk hebben gedacht: Wat moet die Colijn niet dubbe en dwas binnen zijn, dat hij zooiets glippen laat. Denkelijk is er heelemaal niets van waar geweest. Maar de gedachte, dat de heer Colijn zulk een prachtige betrekking, stel ze ware hem aangeboden, mee van ae hand zou wijzen, omdat hij hier nog, hopen we 1 een ruime levenstaak heeft ten gunste van het Neder» landsch Calvinisme, die komt oij «het® volk niet op. Gelukkig kan »ons« volk dit vatten. Het weet van zelfopoffering. En het zal strakt met groote blijdschap Colijn terugzien aan 't hoofd van den grooten jaarlijkschen landdag der Vrij. De verleiding zou groot zijn, om daarover alvast van te voren een grooten boom op te zetten. Maar we zullen de verleiding weerstaan. Het is er nu de tijd niet voor. De zaken zijn in vertrouwde handen. En achteraf, ja I dan zal er over de verga» dering van dit jaar, denken we zoo, heel wat te zeggen zijn. 't Verbod van vleeschinvoer in Engeland houd hier te lande natuurlijk voortdurend vele monden en pennen in beweging. De Kamer van Koophandel in 't district Alkmaar, heeft een overzicht gegeven, welk een verlies aan (Noord»Hollandsche) varkens en (Tesselsche) schapen, dit voor dit district Alkmaar alléén beteekent. Men staat versteld van de cijfers. Waar moeten al die dieren blijven. In 't verdere buitenland vindt men m ar niet zoo een»twee»drie een afzetgebied. Wat het binnenland betreft Als men ze op de markt brengt, zal er door het volk heel wat meer vleesch gegeten worden, maar vraag dan ook niet hoe 't met de prij» zen loopen zal, de fokkerij is niet loonend meer, en wordt stopgezet. Natnurlijk doen Regeering en invloedrijke particulieren hun uiterste best om 't Engelsche beslvit ingetrokken of verzacht te krijgen. Zij zullen er den nadruk op leggen dat wij bereid zijn, ons ook aan de zwaarste maat» regelen te onderwergen, om te bewijzen, dat we deugdelijk vleesch en geen ander in EDge» land invoeren. Ons vleesch had altijd een goeden naam. Ook ditmaal is die naam hoog gehouden. "Want het was Belgisch vleesch, dat tege» lijkertijd met het onze naar Engeland werd gestuurd, 't welk dien naam in opspraak bracht, waar men mee verkeert, wordt men mee geëerd. Dat Belgisch vleesch wordt tegenwoordig veel in Essen gekeurd en daar schijnt men wat minder streng te zijn. Maar moeten wij daaronder lijden Wij hebben 't EDgelsche publiek mee. Dat is een vleeschetend publiek. In veel sterker mate dan wij het zijn. Door het invoerverbod ontstaat er een vleesch»tekort, dat het Engelsche volk roepen doet: Zorg voor strenge maatregelen, maar laat het gezonde vleesch toch dóór 1 Reeds meer dan eens werd de zaak in 't Engelsche lagerhuis ter sprake gebracht. Den laatsten keer zei er de minister van Land» bouw«De Nederlanders beweren, dat het besmette vleesch uit België en niet uit Ne» derland kwam, hetgeen ik niet betwijfel 1® Dat is tenminste wat gewonnen. Maar de minister redeneert natuurlijkWaér 't vleesch vandaan komt, is voor mij van mindere beteekenis, als ik Engeland's veestapel maar vrij houd van mond» en klauwzeer. Maar wij gaan vragenMoeten wij dit alles dan om buurman ondergaan Kan hij zijn vleesch niet over Antwerpen sturen UITKIJK. Johannes 15 i 22—24. «Indien ik niet gekomen ware, en tot hen gesproken had, zij hadden geen zondemaar nu hebben zij geen voorwendsel voor hun zonde. Die mij haat, die haat ook mijn Vader. Indien ik de werken onder hen niet had gedaan, die niemand anders gedaan heeft, zij hadden geen zondemaar nu hebben zij ze gezien, en beiden mij en mijn Vader gehaat. 11 Vervolg Zoo leert de Heiland in deze woor den, dat het ongeloof van hen, die onder de prediking van het evangelie verkeeren, in geen enkel opzicht te verontschuldigen is. Maar een mensch van nature is 't daar niet mede eens. Hij heeft allerlei bedenkingen. In het geen Jezus van de Joden zegt, is iets, waarmede hij zoo licht ineent zich te kunnen verontschuldigen. Van de Jo den wordt in vers 21 gezegd, dat zij God niet kenden, van wien Jezus ge zonden was, en daarom Hem en Zijn discipelen vervolgden. Zij waren gees telijk blind, en een blinde kan niet zien, ook al wordt hij van alie kanten door het licht omstraald. Wat nut had den zij van hun voorrechten, wat gaf hun het licht, dat Jezus deed schijnen, als zij niet zien konden Zoo wil zich een mensch vaak verontschuldigen met een beroep op zijn onmacht. Hij komt met de tegenwerpinghet is toch niet genoeg, onder de waarheid te verkee ren en door het licht beschenen te wor den zoolang als God onze blinde oogen niet opent, kunnen wij toch niet zien. 40 cent per regel \X100 BUK Z-'IN KDUM I), UUI yiuuiuiu, Kipstraat 85»87 Q Rotterd a m W ZIE DE 5 ETALAGES Voor Hoeden No. 85. Voor Petten No. 87 Aanbevelend, J. HENIGER Jr. daarom heeft het bestuur ditmaal zelfs voor de landbouwtuigpaarden 6 nummers op het programma gereserveerd. Daarnaast zal nog door ruim 80 zoons en knechts uit den landbouwersstand een caroussel» nummer worden gegeven, in hoofdzaak ook op «boerenpaarden®bovendien zullen van de in deze maand te Hoofddorp geprimeerde stamboekmerriën de meesten in den ring ver» schijnen of onder het zadel worden voorge» reden. Dan is er nog het nieuwe nummer concours van landelijke rijvereenigingen, waarvoor ook wel uitsluitend landbouwtuigpaarden zullen worden gebruikt. Geen wonder dat men het hier en daar merken kan, dat de fokkers in Haarlemmer» meer en omgeving reeds druk bezig zijn om zich voor het komende concours gereed te maken. Het ledental van de onlangs opgerichte landelijke rijvereeniging «Kapitein van der Wal« neemt nog elke week toeer zijn er reeds meer dan 60 en tweemaal per week worden op drie verschillende dorpen rijlessen gegeven om zich te oefenen voor het caroussel» nummer Op verschillende boerderijen worden bij gunstig weer eiken avond een of meer getraind voor de komende wedstrijden. Het terrein zelf is dit jaar weer belangrijk u:tgebreid en verbeterdvan gemeentewege is men nog druk bezig om de groote over» dekte tribune te repareeren en wat hooger te zetten, waardoor het gezicht op den concours ring nog zooveel ruimer zal worden. Zoo is er alle kans dat het concours»hippique van 1926 alle vorige nog in beteekenis zal overtreffen en niemand der bezoekers spijt zal hebben over zijn reis naar het centrum van Een groep voorstellende de Nederlandsche Maagd temidden van Land» en Zeemacht. (Slot volgt). PAARDENFOKKERIJ. Het a.s. Paardensportfeest te Hoofddorp. Het bestuur der vereeniging «Vooruit® is druk in de weer om de noodige voorberei» dingen te treffen teneinde haar jaarlijksche sportfeest goed te doen slagen, dat nu voor de 17e keer zal worden gehouden en wel op Woensdag 21 en Donderdag 22 Juli a.s. Evenals vorige jaren ondervindt het ijverige bestuur ook nu van alie zijden krachtige mede» werking. Verschillende personen van invloed en ge» zag hebben zich laten vinden om een eere» comité te vormenmannen van kennis en ervaring op het gebied van de paardetsfok» kerij en paardendressuur hebben zich bereid verklaard als juryleden op te treden. De leden van de Koninklijke familie heb» ben hun hooge belangstelling weer getoond en zilveren medailles toegezegd vele vrienden van de paardensport en corporaties hebben kunstvoorwerpen en geldelijke bijdragen ge» schonken. Verwacht mag worden dat de houders van Iuxe»tuigpaarden met hun beste exemplaren zullen uitkomen, waaronder vele nieuwelingen zijn. Ook van de zijde der heerrijders en officieren wordt op groote deelname gerekend omdat zij in vijf nummers van het programma kunnen meedoen n 1. bestgaand rijpaard, schoonste rijpaard, twee springnummers en de hordenren. Paardensport is, evenals alle goede sport, liefhebberij en wie daaraan meedoet, rekent er natuurlijk op dat niet alle onkosten kunnen worden vergoed. Maar toen zal 't waardeering vinden dat 't bestuur door het maken van een zoo uitge» breid programma, het uitloven van hooge prijzen en tegemoetkoming in de kosten van stalling en transport tracht deze uitgaven voor de paardenliefhebbers tot de kleinste propor» tiën terug te brengen. Het springconcours zal op beide dagen zeer spannend en interessant zijn omdat, behalve de beste Hollandsche ruiters, vrij zeker meer dan 30 buitenlandsche ruiters daaraan zullen deelnemen. Een afwisseling met vorige jaren zal 't zijn dat het parcours nu schuin over 't terrein moet worden genomen. De hordenren is iets nieuws; verleden jaar werd een jachtrit met eindloop gehouden nu wil men het probeeren met een ren over 3200 Meter. Het is te hopen dat 't terrein zich daarvoor voldoende leentvoor 't pu» bliek zal 't een groot attractie nummer zijn. Hoofddorp is echter in de laatste jaren daarom bij de groote massa der paardenlief» hebbers zoo in trek geweest, omdat er voor de fokkers van liet warmbloed«landbouwtuig» paard zooveel te leeren en te genieten viel. Vele landbouwers zien liever een zwaar» gebouwde fokmerrie van gekruist Olden» burgsch ras met veel temperament en actie, dan een slank volbloed» of halfbloed rij» of springpaard. En verreweg de grootste belangstelling ondervindt het concours altijd van die zijde; de groote Haarlemmermeer die zeventig jaren geleden nog een groote watervlakte was en nu groote vruchtbare akkers telt. Ieder jaar opnieuw in den hooi of oogsttijd komen verschillende ongevallen voor. De maanden waarin de hooitijd en de oogst vallen, staan jaar op jaar aan des pits, wat het aantal ongevallen betreft. Dit is volkomen* verklaarbaar. In geen gndeien tijd van het jaar wordt dagelijks gedurende een grooter aantal uren en met meer inspanning gewerkt. Bovendien kunnen in den hooitijd en in den oogst de omstandigheden er zoo licht toe leiden, dat niet de gewone zorg en gewone bedachtzaamheid bij den arbeid worden be» tracht. De overwegingvandaag is het weder gunstig en we weten niet, hoe het morgen zijn zal, leidt er zoo licht toe, dat men in bijna letterlijken zin te veel hooi op z'n vork neemt en menig ongeval vindt plaats als ge» volg van te groote haast en van pogingen om te veel op éénmaal te bereiken. Het vervoer van wagens, die te vol geladen zijn, is één der jaarlijks terugkeerende oorza» ken van bedrijfsongevallen. Zoolang de wagen zich nog op het land of op den weg bevindt levert een te zwaar voer meestal geen bijzon» der gevaar op, mits de wagen maar met oor» deel is beladen. In den regel zal de werk» gever, die zijn menschen kent, daarvoor vol» doende zorg dragen. Een goed voer vlijen is niet ieders werk en het is maar niet de eerste de bestedie voor dit werk op de wagen wordt gezet. Een goed arbeider stelt er zijn eer in, dat nog nimmer een door hem gela» den voer onderweg is scheefgezakt of omge» kanteld. Evenwel kan diezelfde arbeider er er ook zijn eer in stellen dit voer zoo breed en zoo hoog mogelijk te la ien en daarmede nu ontstaat een niet geringe kans op onge» lukken bij het binnenrijden van achterhuis of schuur. Het is geen zeldzaamheid, dat een zwaar voer in de deuropening blijft steken. Hierbij ontstaat allereerst gevaar voor den bestuurder, doch in den regel blijft ook de kans op ernstige ongevallen voor anderen niet uit. Immers zal men probeeren met vereende krachten het voer toch nog naar binnen te krijgen, waarbij de kans op beknelling, op vertillen of verrekken voor de helpers niet gering is. Het is voorgekomen, dat de pon» derboom brak en een deel der lading van den wagen viel. Ook herinneren we ons het geval, dat tenslotte een stuk uit den niet al te soliden muur brak, waarbij een der om» standers door de vallende steenen vrij ernstig aan het hoofd werd verwond. Er is wel alle aanleiding om in dezen de noodige zorg te betrachten. Het voordeel, gelegen in een zoo zwaar mogelijk beladen van een wagen gaat aan tijdverlies geheel teloor, wanneer bij het binnenrijden van de schuur meerdere handen moeten worden te hulp geroepen. Wordt dan bovendien een der helpers nog door een meer of minder ernstig ongeval getroffen, dan treden leed en schade in de plaats van het geringe voordeel. Zoowel de werkgevers als de werknemers kunnen hier met een beetje extra zorg en extra beleid ernstige ongevallen voorkomen. Terwijl wij dit schrijven is de politieke ho» rizont in Frankrijk nog duister. Nadat de vorige week het 9e kabinet Briand naar huis was gegaan, werd eerst met Briand geconfe» reerd voor een nieuw kabinet, doch stuitte de samenstelling daarvan op groote bezwa» ren, waarmee aan den Kamerpresident Herriot opdacht werd verstrekt een kabinet in elkaar te zetten. Doch ook deze poging faalde, we» gens te verwachten tegenstand der rechter» zijde. Thans is het 10e kabinet Briand in be» werking, waarin waarschijnlijk de gewezen president der Republiek Poincaré, overbekend uit de oorlogsjaren, zal zitting nemen. In welk departement is nog niet bekend, doch waarschijnlijk Justitie, ofschoon het wellicht grooten invloed zal hebben op den koers van den Franc, indien dezen staatsman Fi» nanciën zou krijgen. Men herinnert zich de bekende steunacties in 1923/1924 toen even» eens met ijzeren vuist de Franc door Regee» ringsbemiddeling werd omhoog gedreven tot 18.80. Toen was de toestand wel andersde halve wereld was in die jaren Parijs in de baisse en was het een betrekkelijke kunst om met de noodige drukte en dikdoenerij het betaalmiddel op te jagen, ten koste van de angstige contramineurs. Thans is het belang bij een lagen franc wel groot, doch op verre na niet van wat het toen was, terwijl de handel in valuta door de geweldige verliezen, lang niet zoo uttgebreid meer is. De koers stelde zich heden Dinsdag op on> geveer 7 gulden, na de afgelooopen week voorbijgaand wat vaster en wat lager te zijn geweest. De effectenbeurzen in het buitenland blij» ven beter gestemd, vooral de New»Yorksche markt is willig met groote omzetten tot bijna drie millioen aandeelen per dag. Van de daar verhandelde fondsen bemerkt men hier slecht goede belangstelling voor Wabash»spoor, welke aandeelen thans weer op 50 zUn beland, juist als in het najaar, toen 53 bereikt werd, waarna er een geduchte inzinking tot 38 °/o is gekomen op de teleurstellende be» richten omtrent overname, belangengemeen» schap enz. Nu de nettO'Ontvangsten den laatsten tijd zoo toenemen gaan er geruchten van disidendbetaling en worden de stukken niet te duur gevonden. Het is en blijft een schier raadselachtige geschiedenis en is er beter goed te vinden op de Amsterdamsche beurs. Neem b.v. de Rubberafdeeling. Steeds hoort men de laatste dagen van belangstelling op grooten schaal voor deze aandeelen van bui» tenlandsche zijde en wel speciaal Frankrijk en België schijnen veel geld in onze rubber» fondsen te beleggen, wat natuurlijk kapitaal» vlucht beteekent, aangezien er noodzakelijk Francbelangen verkocht moeten worden. Onze rubbermarkt houdt zich prachtig en noteeren de meeste fondsen weer hooger dan vorige week. Hoewel de rubbermarkt te Londen niet veel variatie toont, speciaal vooi directe leve» ring, is er toch een vastere stemming op te merken voor de latere termijnen, b v. Janu» ari—Maart 1927, dat thans l/lO'/j noteert, zoo» dat er voor later meer vraag blijkt te bestaaD. De andere markten trekken eigenlijk weinig belangstelling, b.v suiker en olie is niet veel bijzonders, kunstzijde zoo af en toe een vleugje, doch niet contant goed op dreef, en tenslotte Scheepvaart tot Maandag zonder eenige belangstelling Dinsdag bleek er plo seling vraag te bestaan voor dit laatste soort stukken, vooral Holland»Amerika»lijnen, Ko. ninklijke Booten en enkele kleinere maat» schappijen, wat waarschijnlijk aan de betere stemming ter vrachtenmarkt moet worden ge» weten. Intusschen heerscht er op de commissie» kantoren der effectenhandel een betere stem» ming wegens drukkere zaken, wat een uit» zondering is voor dezen tijd van het jaar. Zaterdag 26 Juni, 's avonds 6 uur (zomertijciK*)| te Ouddorp, in het Logement Akershoek, va 87 perceelen gras en naët onder Ouddorp en Goedereede en van 3 perceelen Pickels onder Goedereede en Stellendam. Notaris VAN DEN BERG. Op Donderdag 1 Juli 1926 bij veiling en Donderdag 8 Juli 1926 afslag, beide dagen 's avonds 7 uur (z. t.) te Dirksland in Hotel van den Doel, van 6 37.00 H.A. (13 Gem) 261 R. V. M.) bouwland te Melissant, in pol» der Nieuw»Kraaijer, tegenover den Staakweg, Kad. Sectie A no. 15, 17 en 1496, thaos in huur bij den heer J. L Kwak, blootschoof 1926 te aanvaarden in 8 perceelen en com» binatie. Ten verzoeke van den heer M de Haas te Rotterdam. Notaris VAN DER SLUYS. Openbare Vrijwillig Verkooping van de Bouwhoeve genaamd Langendam met La de» rijen in den Polder 't Oudeland van Som» melsdiik en Middelharnis samen groot 23 Hectaren, 30 Aren en 63 c. Aren is 54 gemeten 161 roeden, op Vrijdag 2 Juli 1926 bij Inzet en op Vrijdag 9 Juli 1926 bij Afslag, telkens des namiddags 3 uur (zomertijd) in hotel Spca^l te Sommelsdijk, ten verzoeke van den hee. L. Hanse te Sommelsdijk. Notaris VAN BUUREN. Openbare verkooping van een huis waarin broodbakkerij met bergplaats en erf, benevens tuin met schuur te Stad aan 't Haringvliet, op Donderdag 8 Juli 1926 bij inzet en op Donderdag 15 Juli bij afslag, telkens des nam. 5 uur (z. t.) in het café Smits te Stad aan 't Haringvliet, alles bewoond en in gebruik bij Adr. Both. Notaris VAN BUUREN. Op Donderdag 22 Juli 1926, des v.m. 10 uur (nieuwe tijd) na aankom't tram en bus te Den Bommel, voor de bouwschuur, en ten verzoeke van den Heer P. Luijendijk aldaar, publieke Verkooping van 14 paarden, waar» onder 2 stamboekpaarden en een makke klep» per. Breeder omschreven bij biljet. Notaris AKKERMAN. MIDDELHARNIS. Centrale Veiling voor Goeree en Overflakkee. Veiling van Woensdag 23 Juni 1926. Bloemkool le srt. f 7,70 tot f 12,— p. lOOst. 2e srt, f 5,40 tot f 8,30 p. 100 st. 3e srt. f 1,40 tot f 4,70 p. 100 st. uitschot f 0,50 tot f 3,80 p. 100 st. Kropsla f 1,50 tot f 3,— per 100 stuks. Komkommers f 6,20 per 100 stuks. Aardappelen (nieuwe eerstelingen) f 13,— tot f 14,— per 100 kg. Aardappelen (oude bravo's) f 5,80 per 100 kg. Doperwten f 23,— per 100 kg. Peulerwten f 36,— tot f 38,— per 100 kg. Kruisbessen f 9,30 per 100 kg. Spinazie f 5,70 tot f 7,70 per 100 kg. Peen 10,— tot f 14,40 per 100 bos. Asperges f 68,— per 100 bos. Aardbeien f 0,21 tot f 0,24 per pond. Boter f 0,85 tot f 1,07 per pond. Perziken f 8,— tot f 13,— per 100 stuks. ROTTERDAM, 22 Juni 1926 Op de heden in ons Veilingslokaal, War» moezierstraat 37—39, gehouden Veiling, wer» den de volgende prijzen besteed Kipeierenf. 4,05 tot f 6,55 Idem (klein). tot Idem extra zw. tot Eendeieren4,05 tot 5,- Ganseierentot Kalkoeneieren tot ,- Kievitseierentot Middenprijs f Aanvoer 190.000 stuks. DF. ROTTERDAMSCHE VEILING

Maas- en Scheldebode | 1926 | | pagina 2