DRUKWERK ingen. V Gemengd.Nieuws* V erkoopingeti. MODERN Marktberichten. md. Uitslag Verkoopingen. besfelSa men bij de U itgevers va n dit triad. Viugge nette bediening TÜ I slijk. en tegelijk I 'an Vollenhoven en teuren konden aan Landdag der Vrije® van hun onwartkel» lekomst dezer stich» ling van drie hoog» Ivinisten. goeden naam heb» ai voor den zooge» leerstoel«, van wel» •at daarvan groeien n daar nu eigenlijk "rouwens, deze pae» it grootendeels be» suiten den eigenlijk ing worden bijeen» de Vrije niet extra oogleerarer; tot een den der Vrije® tot t hier drie mannen len niet behoeft te h ontplooien, maar het om 't nu es Kuyperianen zijn ijk. ndaard een rustig dorpje :en lief kerkje met rgelist is een braaf zijn ploegpaardjes der gemeente bege» los en ons boertje utje. s heelemaal mis. sad. :hen dj groene gors rk in Daar schouw we zullen nog es aar weer van voren sd. ïrïj. tM. ^j'ben de vorige week per vaartuig aan» 1, terwijl voor eigen ïaar het buitenland IP. ischen de garnalen» den prijs van 15 aan de pellerij af j werk gestaakt. Zij in de stallen 14 e garnalen visschers lo per vaartuig aan. )E. lering van de Ver» js« op Donderdag |ht in »De Gouden lerkiezing van twee ek van de heeren ;ekomen. bron. log te ongelooflijk |eei voor rekening van meening, dat eden moet. iting voor het De» vj •dt dan door aile ledaan omtrent de iet dan bi, gevuld »potje« issen aangevraagd t meer is. En dus plaats dat nu dit >t, spaart men het sommige ambte» fven. trouw. Eitje verdienen. pch toegeven, dat weg, waarbij de allerlei geknoei, |ien. aren méér krijgen, an de kantjes af» en weg. goor de zaak. als salaris voor aan het Departe» ooilijk. Maar een Prof. Dr. H. H. >od. lalië gemeld werd, I een vloekverbod het vloeken in ordt gesteld. Al |ie voor dit vloek» iu niet 't hoogste Iren »de schoone Drdt«, toch neemt vaardeering deze ie regeering be» Ryke vloeken een Dver het regiment Ictatoriale allures ding staat vast, •treden te danken gn zedelijken mis» is gemaakt, of ke moraliteit een reden. Wie Italië olini's optreden, ieid gehad dit op :inigingsbad had den oorlog wel ar kan men dank» |lk een bad weet Indien daartoe kan helpen, dan jat dit aan het Italiaansche volk zeker geen schade doen. Toch is het niet alleen daarom, dat wij op dezen nieuwen maatregel der Italiaan» sche regeering wijzen. Er is ook in ons eigen land nog altoos een sterk verzet, wanneer door gemeentebesturen het open» baar vloeken stafbaar wordt gesteld. Men komt dan met allerlei argumenten aan de persoonlijke vrijheid ontleend en vooral daaraan, dat de Overheid geen »zedemees» ter« moet spelen, om zulk een vloekverbod te bestrijden. Ook wij hebben liefst, dat de Overheid niet te veel als zedemeester op» treedt, en hebben de persoonlijke vrijheid lief. Een overwinning over kwade volks» gewoonten door zededelijke middelen ach» ten we hooger winst dan door uitwendige strafmaatregelen. Maar ook hier overdrijve men dit vrijheidsprinciep niet te zeer. De Overheid is Gods dienaresse en heeft toch ook te waken, dat op het terrein van het publieke leven Gods heilige naam niet door vloeken en lasteren onteerd wordt. In onzen Catechismus wordt dit uitdrukkelijk bele» den, wanneer op de vraag »Is het dan zoo groote zonde, Gods naam met zweren en vloeken te lasteren, dat God zich ook over degenen vertoornt, die zoo veel als het bun doenlijk is, het vloeken en lasteren niet helpen weren en verbie» den dit antwoordt geeft »Ja gewisselijk, want er is geen grooter zonde noch die God meer vertoornt, dan de lastering Zijns Naams, waarom Hij die ook met den dood te straffen bevolen heeft®. Dit laatste moge een bepaling zijn van Is» raél's politieke wet, die voor onzen niet meer in dien vorm geldt. Bovendien is het lasteren van Gods Naam, waarop bij Israel de doodstraf stond nog iets anders dan het vloeken, zelfs dai wat wij noemen het «Godslasterlijke vloeken®. Maar al laten we de wijze, waarop de vloeker door de Over» heid gestraft moet worden, geheel in het midden, onze Catechismus heeft volkomen gelijk, wanneer hij er op wijst, dat we zoo» veel mogelijk 't in onze macht staat, het vloeken en lasteren te verbieden. Ook een Christelijke overheid heeft die taak. En het is wel beschamend voor ons Protestantsche Nederland, dat het Roomsche Italië ons daarbij 'n voorbeeld zal geven. Motor aangereden door een auto. Een doode, een levensgevaarlijk gewond. Zaterdagavond tegen 9 uur had bij Rijswijk op den Delftweg, die berucht is wegens de vele ongelukken, een ernstige aanrijding plaats tusschen een auto uit de richting Delft en een motorrijwiel met zijspan uit de richting Rijswijk. De motor werd bestuurd door Of» fers uit Rotterdam. Op de duo was gezeten Jiens vader, terwijl in de zijspan zijn vrouw v t twee kinderen zich bevonden, respectie» "•AïStlijk 4 en 1 jaar De motor was bezig een voorrijdende auto te passeeren, toen van den anderen kant in zeer snelle vaart een auto naderde, bestuurd door zekeren S. uit Rot» terdam. Het volgend oogenblik waren de drie voertuigen naast elkaar en werd het motor» rijwiel aangereden. De schok was hevig. Het jongste kind was onmiddellijk dood. De duorijder werd zwaar gewond en was Zon» dagmorgen nog bewusteloos. De bestuurder van de motor brak zijn linkerpols, terwijl de motor werd vernield. De overige personen bekwamen zoo goed als geen letsel. Nader wordt gemeld De toestand van den duorijder, die Zater» dagavond bij een botsing met een auto op den Haagweg nabij Delft zeer ernstig werd verwond, is nog steeds zeer bedenkelijk. Hij heeft een schedelfractuur bekomen en had Zondagavond het bewustzijn nog niet her» kregen. Ongelukken. Zondagmiddag is te Zaandam een jong meisje uit Amsterdam uit een schommel ge» "dien. Zij kwam met haar rug op een hekje ,|e£?echt waardoor zij zich ernstig verwondde, zoodat zij in het ziekenhuis moest worden opgenomen. Op het baanvak Nijmegen—Wychen is Maandagochtend half zeven de 27»jarige W. J. uit Groesbeek, grondwerker bij de Maas- Waal kanaalwerken, bij het loopen over den spoorweg door de machine van trein 1422 gegrepen en onmiddellijk gedood. Uit de Visschershaven te IJmuiden is Zondag-middag het lijk opgehaald v n een 20»jarig manspersoon, vermoedelijk dat van den opvarende v. d. H. van den Duitschen stoomtreiler Frida, die voor 9 dagen hier binnen was met dit schip en toen vermist werd. Uit de Maas is te Maastricht opgehaald het lijk van een onbekend manspersoon, ver» moedelijk een Belg, van circa 50 jaar. LEIDSELS. Een der middelen om ongevallen te voor» komen is, dat werktuigen en gereedschappen, wagens en tuigen op gezette tijden aan een onderzoek worden onderworpen. Zoo licht toch zijn na eenigen tijd van geregeld ge» bruik door slijtage gebreken ontstaan, die niet onmiddellijk in het oog vallen en toch op een kwaad oogenblik de oorzaak van een ernstig ongeval kunnen zijn. Eigenlijk moet men zich nimmer van oude leidsels bedienen, ook al lijken ze op het oog nog zeer goed bruikbaar. Zijn ze in den zo» mer en in het najaar veel gebruikt bij all.- weer en hangen ze dan een winter in of bij den stal, dan hebben ze veel aan deugdelijk» heid ingeboet, juist op het oogenblik, als alles aankomt op de sterkte van den teugel, als een span krachtige paarden op hol dreigt te slaan, zullen half vergane leidsels breken. Dat ongevallen met hollende paarden in den regel ook ongevallen zijn met zeer ernstige gevolgen, weet ieder. Hoeveel zorg en leed, en hoeveel kosten ook, kunnen niet voorkomen worden als men maar op tijd zorgt, dat de spullen goed in orde blijven. Een nieuw leidsel kost nog geen twee gul» den. Zou iemand, om die paar guldens een half jaar of een jaar langer in den zak te houden, de kans willen loopen, dat hij zelf, of wel dat zijn kinderen of zijn arbeiders door een ongeval worden getroffen Een on» geval, dat wellicht levenslange invaliditeit of den dood tot gevolg heeft. Geheime distilleerderij. Vrijdagavond hebben belastingambtenaren en gemeentepolitie te IJmuiden een inval ge» daan in een perceel in de Industriesiraat te IJmuiden, bewoond door G. K, op vermoe» den, dat zich aldaar een distilleerinrichting zou bevinden. Het vermoeden bleek juist te zijn: er werd een in werking zijnde distil» leerketel aangetroffen. Behalve het toestel, werd nog een vat met ongeveer 50 liter ge» distilleerd its beslag genomen. De vondeling. Zaterdagnacht heeft een juffrouw op het politiebureau aan de Galerij alhier gebracht een kind van IV2 jaar, welk kind in de Bent» hemdwarsstraat op den openbaren weg aan zijn lot overgelaten was De ouders van het kind leven gescheiden en zijn bij de weder» zijdsche ouders ingetrokken. De grootouders weigeren evenwel het kind in huis te nemen. Aanvankelijk heeft de moeder het eenige da» gen bij zich gehad, maar haar ouders hebber haar de woning ontzegd, indien zij het kind niet bij den vader bracht Maar ook daar wilde men het kind niet hebben. De moeder heeft toen eenige nachten met haar kind in het Park of in een plantsoen geslapen. Ten» slotte heeft zij het kind in de Benthemdwar-» straat voor de woning van haar schoonouders neergezet en het aan zijn lot overgelaten. Door de goede zorgen van de politie heeft het kind evenwel reeds elders een geschikt onderdak gevonden. Met zijn voet tusschen een wins. Te Vlissingen is Zaterdagmorgen voor de derde maal in korten tijd aan een lid der familie Sperling een ongeluk overkomen. Dit» maal geraakte het slachtoffer met zijn voet tusschen een wins. Hij werd naar het zieken» huis overgebracht. Inbraak in een pastorie. Te Mourik is des nachts ingebroken in de pastorie van Ds. Foeken. Er werd een partij tafelzilver en 12 alpacca lepels onïvreemd. Een dief in *t moeras. Begin vorige week was ingebroken te Moer» straten onder Wouw. Als verdachte van deze inbraak werd door de marechaussees uit Roosend ïal Vrijdag zekere O. gearresteerd. Zaterdag werd hij met een getuige, nabij het Toolsche veer geconfron» teerd, nadat dit geschied was en de mare» chaussees op hun fietsen sprongen en O. dit schijnbaar ook zou doen om terug te keeren naar Roosendaal wierp de man onverhoeds zijn fiets voor de wielen van de marechaussees en sprong terzijde van den weg in het met hoog riet begroeide moeras. De begeleiders spoedden zich naar de an» dere zijde van het moeras om hem daar weer in handen te krijgen, doch zij hebben rhun arrestant niet meer kunnen terugvinden. Vechtpartij. Blijkens een door de Schiedamsche Poliiie nader ingesteld onderzoek is het meer dan waarschijnlijk, dat eenige personen van een Engelsch schip, dat intusschen naar zee is vertrokken, in den nacht van Vrijdag op Zater» dag j.l., onderling hebben gevochten op den Westfrankenlandschen Dijk en dat een hunner bij deze vechtpartij bloedend is verwond. Verstekeling. Maandagmorgen is door de rivierpolitie van het uit Indië te .Rotterdam binnengekomen stoomschip Bandoeng gehaald een 20»jarige Arabi r die de reis als verstekeling heeft mee» gemaakt. Ongelukken. Zondagmiddag is de 28 jarige W. v. d H. op het Schuttersveld te Rotterdam bij het voetballen gevallen, waardoor hij het rechter» onderbeen brak. Hij is in het ziekenhuis aan den Bergweg ter verpleging opgenomen. Zondagavond zijn twee fietsende jongens te Zoelen tegen elkaar opgereder. De veertien» jarige van Vulpen, uit Kerk Avezaath, bekwam door den val een schedelbreuk, waaraan hij kort daarna overleden is. Zaterdagmiddag raakte op den Goorschen weg te Haaksbergen de motorrijder H. B. het stuur over zijn motorrijwiel kwijt en ging er mede over den kop. Met inwendige kneuzin» gen en buiten bewustzijn is hij in hoogst ernsitgen toestand naar het St. Anthonius» Gasthuis vervoerd. Lijk opgehaald. De rivierpolitie heeft Uit de rivier de Maas ter hoogte van de Veerhaven alhier opgehaald het lijk van een onbekenden man. Het lijk is naar de algemeene begraafplaats overge» bracht. Het signalement luidt al volgt, leeftijd onge» veer 40 jaar, lengte 1.65 M. en donkerblond haar. Het lijk was gekleed in een donkerblauw colbert costume zonder vest, een wit tricot hemd en grijze sokken. Verzet. Op de West Kruiskade te Rotterdam, ter hoogte van de Coolsche straat, g>ng gisteravond iaat een beschonken man op de tramrails lig» gen. Voorbijgangers wilden hem van deze ge» vaarlijke rustplaats verwijderen waartegen hij zich evenwel hardnekkig verzette. Toen agen» ten zich met het geval bemoeide keerde de dronken man zich tegen hen. Een van de om» standers koos zijn partij en er ontstond een vechtpartij, waaraan met gummistok en blanke sabel tenslotte een eind gemaakt is. De dron» ken man is ter ontnuchtering opgesloten. Gisteren heeft de Urk 136 te Urk het lijk aangebracht van den 24-jarigec Volendammer schipper C. Smit, die de vorige week op de Zuiderzee overboord was geslagen en verdron» ken. Een prettige kostganger. Naar de gevangenis te Maastricht is over» gebracht 'n zekere S. uit Brunssum, die met een revolver 'n aantal schoten had gelost op zijn kostbaas S. Deze laatste had kans gezien naar een nevenvertrek te vluchten, toen de revolverheid hem achtervolgde. Hij deed on middellijk het slot op de deur, waarna S. en» kele schoten lostte door de deur heen, gelukkig zonder iemand te treffen. Ongelukken. Op den Trijsenberg bij Hattem is aan den voet van de Belvedère het lijk gevonden van den 25»jarigen kellner W. Mensink, uit Zwolle, 'die in dienst was van de uitspanning Molen» cate. De man leed aan toevallen en is blijk» baar van den uitzichttoren gevallen. Vrijdagavond bemerkten voorbijgangers in de Vliet onder Voorschoten een fiets, die even boven het water uitstak. De politie ging dreggen en spoedig werd het lijk van een man opgehaald Het bleek bij onderzoek te zijn dat van G. v. d. H uit Delft. Verkeersongevallen. Gisternamiddag 2 uur is de auto van den heer J. Mulder, uit Hiilegersberg, bij Woerden door een hem achteropkomende auto, die voorbij wou rijden, aangereden. De auto van den heer Mulder kwam in een sloot terecht. De vier inzittenden, onder wie twee dames, werden door het portier door toegesbhoten hulp gered. De bestuurder werd niet ernstig verwond. De auto is zwaar beschadigd. De bestuurder van den aanrijdenden auto was de heer C. E. Stalbohn, uit den Dan Haag. Hij wilde voorbijrijden, toen juist een ander motorrijtuig van tegenovergestelde richting kwam, zoodat er geen voldoende ruimte over» bleef. Branden. Maandagmiddag is brand ontstaan in de motorboot Starsland Stores 3, liggende in de Zalmhaven te Rotterdam. De voorpiek is uit» gebrand. Gasten van spuit 24 hebben onder leiding van hoofdman W. Poortman den brand gebluscht met een straal op de waterleiding Te Velddriel zijn in den nacht van Zaterdag op Zondag afgebrand de boerderijen van de wed. H. van Herwijnen en van de wed. L. van Eewijk. Ook de inboedels en landbouw» gereedschappen gingen verloren. Zeldzaam. Tusschen de spoorrails van het baanvak Leeuwarden—Wirdum zit een strandkievit op vier eieren te broeden. Inbreker. De Haagsche politie heeft den 23>jarige huisschilder A. J. F. aangehouden, die Maan» dagnacht twee etalagekastjes, die gevestigd waren aan de buitenzijde van winkels, resp. in de Spuistraat en Hoogstraat in Den Haag, geopend heeft en daaruit dassen en schoentjes ontvreemd. Vervolgens was hij binnengedrongen in het wisselkantoor van den heer S. aan de Hoog» straat door het openen van een etalagekastje en het daarna inslaan van een ruit, die in genoemd pand de achterzijde van het etalage» kastje vormt en onmiddellijk uitkomt in den winkel. De heer Ch„ eveneens in de Hoogstraat woonachtig, boorde het geluid van net val» Jende glas en waarschuwde de politie, die spoedig ter plaatse was en door een juffrou w, die boven den schoenwinkel aan de overzijde van het wisselkantoor woont, op het pand van den heer S. gewezen werd. Langs denzelfden weg, dien F. genomen had, drong de politie in den winkel binnen en trof daar F. aan, ineengedoken ondereen toonbank. De heer S., die door de politie gewaar» schuwd was, dat er m zijn zaak was inge» broken, verscheen spoedig ter plaatse, zoodat .de agenten met den arrestant het pand door de deur konden verlaten. In het wisselkantoor wordt niets vermist. F. is pas onlangs uit de gevangenis ont» slagen. Bij zijn arrestatie werd op hem een bos sleutels gevonden, die ontvreemd bleek te zijn uit een meikzaak in de Keizerstraat, waarin hij Zaterdagnacht had ingebroken en waar hij zich aan eenige koeken en melk te goed had gedaan. Wat een geld de staking kost. We bedoelen de groote staking in Engeland. Natuurlijk zullen de leiders huu boeken niet open leggen. Ook mag men gerust aannemen, dat de vakvereenigingen den strijd met een enorm kapitaal begonnen zijn, zij hebben er jaren voor kunnen sparen. Maar thans slinkt het geld. We zeggen niet, dat het op is. Zoover iaat het Vakverbond het niet komen alleen 't heeft geen steun genoeg meer achter den rug. En daarom heeft hij bij aile vak» verbonden, die bij het Internationale Vak» verbond zijn aangesloten, een leening uitge» schreven. 't Is »Het Volk«, dat 't meldt. En dat kan op de hoogte zijn. Het Bondsbestuur, waarvan Stenhuis aan 't hoofd staat, steltvoor dat de Nederiandsche vakvereenigingen voor een som van f 250,000 zullen mededoen. Van hun kant prijzenswaard. Maar 't is zoo jammer, dat het geid voor dat doel naar 't Buitenland gaat 1 De brugwachter had zich verslapen. Zaterdagochtend tegen den tijd, dat de trein van 5.25 Leeuwarden naar Groningen moest vertrekken, kon men op het station te Leeuwar» den geen veilig signaal Potmargcbrug krijgen, daar de brugwachter zich had verslapen, waar» op een assistent een arbeider last gaf de brug te draaien. De arbeider deed dat, doch voor-- zichtigheidshalve liet men den geheelen trein niet vertrekken, maar nam men een veilig» heidsprotf met een langzaamrijdende machine, met het gevolg, dat de brug, zoodra het voor» gedeelte der locomotief er op rustte, twee a drie d.m. naar beneden schoot. De machinist zette stop. Spoedig werd een tweede locomotief aan den tender gehaakt, waarna het mocht gelukken de voorste machine weer op de baan te krijgen. Na onderzoek bleek, dat de brug niet was vastgezet op de klossen of grendels. Gelukkig kon ailes met een kleinigheid worden hersteld Het gevolg was echter vertraging en men was genoodzaakt den eersten trein van 5.25 met den tweeden van 7.02 te tombineeren lievige brand te Doesburg. Zondagavond is te Doesburg door onbeken» de oorzaak de woning van den heer Proost totaal afgebrand. De aangrenzende drukkerij en winkel van Germs werden eveneens groo» iendeels door het vuur vernield, terwijl ook het belendende pand aan de andere zijde zware brandschade kreeg. Aanvaring. Het in de Waalhaven te Rotterdam lig» gende Rijnschip Francisca is Vrijdagmiddag door het uit zee binnenkomende stoomschip Hoilywood aangevaren. De Hollywood wou achteruit de Waalhaven binnenstoomen en heeft een iets te korten draai genomen. Van de Francisca werd het hekwerk beschadigd en de dekplaat beschadigd. Persoonlijke on» gelukken hauden er niet bij plaats. Geschoten Te Terapel is Vrijdagnacht op het slaapka» merraam van den Opperwachtmeester der ma» rechaussees, die oniangs bij de inbraak in het bankgebouw aldaar zekeren R. heeft neer» geschoten. Vrijdag is bij iemand te Barnflair een Mau» ser»repeteergeweer met 500 patronen in beslag genoemen. De justitie te Winschoten heeft een onderzoek ingesteld. Verduistering van f 70,000. Een notaris gearresteerd. Maandagmiddag kwart over twee is, naar aan de Telegr. wordt gemeld, in zijn woning te Capelle a/d IJsel gearresteerd notaris J. C. de J., verdacht van verduistering. De arrestatie geschiedde door den burgemeester, den heer J. Verloop, die met den verdachte en een veldwachter plaats nam in een auto waarmede men notaris De J. naar het hoofdbureau van politie te Rotterdam overbracht. Reeds eenigen tijd geleden bereikten burge» meester Verloop voortdurend klachten van hypotheekhouders uit Capelle a/d IJsel, dat afgeloste hypotheken niet verantwoord waren. Niet minder dan dertien klachten, vertegen» woordigende een bedrag van pl m. f 70,000, kwamen bij den burgemeester in. Deze stelde den officier van justitie te Rotterdam op de hoogte. De burgemeester wilde eerst nog niet tot arrestatie overgaan, omdat de zaak wellicht gedekt zou kunnen worden. Familieleden van notaris De J. waren bereid, 50 pet. van het vermiste bedrag te storten en later nog eens 20 pet,, waarmede de benadeelden genoegen namen. Met het oog op de belangen, die hiermede gemoeid waren, werd besloten, notaris De J. in de gelegenheid te stellen, zijn zaken te re» gelen. Men gaf hem tot Maandagmorgen uit» stel. Was het beloofde bedrag dan niet gestort, dan zou de justitie ingrijpen. Men eischte echter, dat de familie van not. de J. zich ook behalve voor 70 pet., gerant zou stellen voor de bedragen, die nog nader» hand zouden blijken te kort te komen Daar» toe was de familie echter niet bereid, omdat men niet wist, welke bedragen aan het licht zouden komen, wanneer de zaak eenmaal aan het rollen was gebracht. Toen Maandagmorgen de 50 pet. van de f 70,000 niet gestort waren, werd tersond tot arrestati; overgegaan. Gebleken is nog, aldus verder het bericht in de Telegr., dat de notaris getracht had het eene gat met het andere te stoppen. Faillissementen in Nederland. Volgens mededeeling van het Handelsinfor» ..natiebureau van VAN DER GRAAF Co.'s Bureaux voor den Handel zijn over den afge» loopen week, eindigende 17 Juni in Neder» land uitgesproken 72 faillissementen tegenover 80 faillissementen in dezelfde week van het vorige jaar. Van 1 Januari tot en met 17 Juni 19261762 faillissementen tegenover 1968 over hetzelfde tijdperk van hst vorige jaar OO LTGEN SPL A AT. Uitslag verkooping door Notaris Akkerman op Vrijdag 18 Juni in Hotel Moelker. Voor Mej. Wed J. A van Nieuwenhuyzen Weiland 2 Gem. 184 R aangeloopen 2 Gem. 299 R. aangeloopen. Perceel 1 en 2 gecombineerd gemijnd door Jac. van Gurp op f 1410 per H A. Voor mej. de Wed. K. Wielhouwer Tuinland Perceel 1. 23'/4 R. aangeloopen. Perceel 2. 203/4 R. aangeloopen. Perceel 3. 203/4 R aangeloopen. Perceel 1 tot 3 gecombineerd niet gemijnd. Perceel 4. 23'/4 R. aangeloopen. Perceel 5 203/4 R. aangeloopen. Perceel 6. 203/4 R. aangeloopen. Perceel 4 tot 6 gecombineerd niet gemijnd. Perceel 1 tot 6 gecombineerd gemijnd door H. Ras op f 2600. Donderdag 24 Juni, 's namiddags 2 uur (zomertijd) ie Stellendam, aan de Voorstraat, ten verzoeke en voor de woning van den Heer D Blokland, van winkelgoederen, om contant geld. Notaris VAN DEN BERG. Zaterdag 26 Juni "s avonds 8 uur (zomertijd) te Ouddorp in het Logement Akershoek, ver» huring bij inschrijving ten verzoeke van den heer D. H. de Boer te Antwerpen voor den tijd van 10 jaar, ingaande blootschoof 1927 van a. 1.67.70 H A. 3 G. 195'/2 R. V. M. bouwland te Ouddorp in den Nieuwenoord aan den Groenendijk, thans in pacht bij Joh. Breen C P.Gz. en b 1.22 50 H.A. 2. G 200 R bouw» en weiland te Ouddorp in het Oudeland, bij de Schans, thans in pacht bij Kommer Tanis Gz. Notaris VAN DEN BERG. Vrijdag 18 Juni bij inzet in het Logement Kaashoek te Stellendam en Vrijdag 25 Juni bij afslag in het Logement Mijnders te Stel» lendam, telkens des nam, 5 uur (Zomertijd) a. ten verzoeke van de erfgenamen van den heer Cornelis Jansen van 1.44.00 H.A. of 3 Gem. 41 Roeden V. M. bouw» land te Stellendam in kavel 3 van den Halspolder, onder den Buitendijk, kadaster sectie D No. 13, verhuurd aan Jan van Soest J.Gzn. tot 11 November 1932 a f 188,20 per jaar; b. ten verzoeke van den heer A. Bruggeman te Sommelsdijk van een huis met schuur en bergglaats te Stellendam aan de Voorstraat, kadaster sectie B. No. 967, groot 3 Aren 14 Centiaren, een gedeelte van bet erf is in ge» bruik bij de Landbouwvereeniging te Stellendam a f 35,— per jaar, overigens is het perceel dadelijk te aanvaarden c. ten verzoeke van den heer J. van den Broek te Melissant van een voor enkele jaren nieuw gebouwd burgerwoonhuis met berg» plaats aan den Langeweg te Stellendam, in de onmiddelijke nabijheid van het tramstation geschikt om in tweeën e worden bewoond, staande op, en het recht van erfpacht tot 11 November 1950 aan een perceel grond, voor het geheel kadastraal bekend gemeente Stel» lendam, sectie B No. 1916, groot 12 Aren 70 Centiaren of 83 R. V. M., dadelijk door den kooper te aanvaarden. Notaris VAN DEN BERG. Op Woensdag 23 J[uni 1926 des namiddags 7 uur (6 uur oude tijd) te Sommelsdijk, aan de kaai, van een partij timmerhout en afbraak als delen, planken, platen, kraaldelen, schuthout, deuren, dakpannen, balken, stijlen, enz. Deurwaarder GROENENDIJK. Op Vrijdag 25 Juni 1926 des namiddags 7 uur (6 uur oude tijd) te Dirksland, aan de haven, van een partij timmerhout en afbraak als delen, planken, platen, kraaldelen, schuthout, deuren, dakpannen, balken, stijlen, enz. Deurwaarder GROENENDIJK. Zaterdag 26 Juni, 's avonds 6 uur (zomertijd) te Ouddorp, in het Logement Akershoek, van 87 perceelen gras en naët onder Ouddorp en Goedereede en van 3 perceelen Pickels onder Goedereede en Stellendam. Notaris VAN DEN BERG. Op Donderdag 1 Juli 1926 bij veiling en Donderdag 8 Juli 1926 afslag, beide dagen 's avonds 7 uur (z. t.) te Dirksland in Hotel van den Doel, van 6.37.00 H.A. (13 Gem) 261 R. V. M') bouwland te Melissant, in pol» der Nieuw»Kraaijer, tegenover den Staakweg, Kad. Sectie A no. 15, 17 en 1496, thans in huur bij den heer J. L Kwak, blootschoof 1926 te aanvaarden in 8 perceelen en com» binatie. Ten verzoeke van deD heer M de Haas te Rotterdam. Notaris VAN DER SLUYS. Openbare Vrijwillig Verkooping van de Bouwhoeve genaamd Langendam met La de» rijen in den Polder 't Oudeland van Som» melsdijk en Middelharnis samen groot 23 Hectaren, 30 Aren en 63 c.Aren is 54 gemeten 161 roeden, op Vrijdag 2 Juli 1926 bij Inzet en op Vrijdag 9 Juli 1926 bij Afslag, telkens des namiddags 3 uur (zomertijd) in hotel Spee te Sommelsdijk, ten verzoeke van den heer L. Hanse te Sommelsdijk. Notaris VAN BUUREN. Openbare verkooping van een huis waarin broodbakkerij met bergplaats en erf, benevens tuin met schuur te Stad aan 't Haringvliet, op Donderdag 8 Juli 1926 bij inzet en op Donderdag 15 Juli bij afslag, telkens des nam. 5 uur (z. t.) in het café Smits te Stad aan 't Haringvliet, alles bewoond en in gebruik bij Adr. Both. Notaris VAN BUUREN. Op Donderdag 22 Juli 1926, des v.m. 10 uur (nieuwe tijd) na aankomst tram en bus te Den Bommel, voor de bouwschuur, en ten verzoeke van den Heer P. Luijendijk aldaar, publieke Verkooping van 14 paarden, waar» onder 2 stamboekpaarden en een makke klep» per. Breeder omschreven bij biljet. Notaris AKKERMAN. Noteering der Centrale Veiling voor Goe» ree en Overflakkee te Middelharnis op Maan dag 21 Juni 1926. Kippeneieren 50 kg. f 3.60— 3,75 p. 100 st. 58—60 f 4,50— 4,75 V 60-62 f 4,85- 4,95 bruin 60 f 4,80— 5.— Eedeneieren f 4,10 Bloemkool le soort f 11,70—13,80 2e f 5,10,90 3e f 3,8,50 uitschot f 2,80— 3,80 Kropsla f 1,80— 2,80 Komkommers le soort f 10,12,80 x> 2e f 9,40— 9,80 Perziken f 7,— Aardbeien f 0,21— 0,24 pond Boter f 0,92— 1,07 Spinazie f 3,— 100 kg. Aardappelen (nieuwe) f 14,70—15,80 Poters f 5,— Doperwten f 24;26,— Asperges f 67,— bos Peen f 17,60 VEE en PAARDEN. ROTTERDAM, 21 Juni. Ter Veemarkt wa» ren heden aangevoerd698 vette runderen, 320 vette kalveren, 108 schapen of lammeren, 686 varkens. Prijzen per V2 kilokoeien 30 a 32V2 c45 c52V2 a 55 c., ossen 40 c., 46 c., 50 c., stieren 36 c 39 c., 43 c kalveren 40 c., 50 c., 57'/2 a 60 c schapen en lammeren geen noteering, varkens 40 c, 41 c, 42 c. De aanvoer van koeien en ossen was flink. De handel was redelijk en de prijzen bleven vrijwel op dezelfde hoogte. Stieren met tamelijken aanvoer. De handel was traag en de prijzen waren ongeveer het» zelfde als Dinsdag 1.1. Vette kalveren waren ruim aangevoerd. De handel was slecht en de prijzen gingen dan ook weer omlaag. Voor enkele puikbeste kal» veren werd nog van 5 tot 7'/2 cent boven noteering betaald. Schapen en lammeren met geringen aanvoer en bijna geen hande!, vandaar heden geen noteering. De aanvoer van varkens was kort met wei» nig handel. De prijzen waren iets flauwer. Voor zouters werd van 39 tot 40 cent besteed. AMSTERDAM, 21 Juni. Ter veemarkt wa» ren heden aangevoerd 447 vette koeien, waar» van de prijzen waren: le kwal. 114 k 124c., 2e kwal. 96 k 114 ct., 3e kwal. 70 a 96 c. par KG.; 20 stieren 80 a 86 c. per K.G.130 melk» en kalfkoeien f 350 a f 520 per st.148 vette kalveren, 2e kwal. 60 a 70 c., 3e kwal. 50 a 60 c. per K.G. 107 nuchtere kalveren, f 6 a f 1267 schapen, f 29 a f 3898 lam» meren, f 16 a f 25 per stuk600 varkens, Holl., le kwal. 100 a 101 c, 2e kwal. 99 a 100 c., vette kwal. 96 a 98 c per K.G.68 paar» den f 120 a f 280 per stuk BOTER, KAAS en EIEREN. TIEL, 21 Juni. Boter. Aanvoer 30 K.G., prijs f 1,80 1 f 2; voorts 50,000 eieren, prijs f 4 a f 5 per 100 stuks APELDOORN, 21 Juni. Eieren. Aanvoer 110,000 stuks, prijs f 4,75 tot f 6, gemiddeld f 5,25. Handel g-woon. GRANEN ENZ., MEEL en OLIËN. ROTTERDAM, 21 Juni. Fijne zaden. (Boe» rennoteering)Kanariezaad f 15 a 16, karwij» zaad f 24 a 25, maanzaad f 66 a 68, voerlijn» zaad f 15 a 16, alles per 100 K G. ROTTERDAM, 21 Juni. Binnenl. granen en peulvruchten. Tarwe met ruim aanbod, begin markt enkele prima partijtjes tot on» veranderde prijzen waren uitgezocht, moesten later lager worden afgegeven, terwijl niet ge» heel kon worden geruimd. Naar kwaliteit verkocht tot f 18,50 puike kwaliteit er boven betaald. Overige artikelen niet noemenswaard ter markt. GROENTEN, FRUIT en AARDAPPELEN. ROTTERDAM, 21 Juni. Heden waren de prijzen der aardappelen als volgtWestl. Schoolmeesters zand 12—13 c, DukeofYorks 9-11 c, poters 7-9 c. per k.g.Red Star f 4,75-5,20, Bonte Ster f 4,75-5,20, Maltha Springs 17—18 c. per kg. Met tamelijken aan» voer gewone vraag. Zeeuwsche eieren f 5—6, Overmaasche eieren f 5—6 per 100 stuks. AMSTERDAM, 21 Juni. Aardappelmarkt. Prijzen onveranderd. Aanvoer 619 H.L. m

Maas- en Scheldebode | 1926 | | pagina 3