9,50 LEN DERDE BLAD BOER*% 'MSMaC Zaterdag 19 Juni 1926. No. 3234. Gemengd Nieuws. V erkoopingen. Marktberichten. elke maat. rljzem 105, i, 1 Saloai® ESRDERIJ MIJNHARDT's Hoofdpijn-Tabletten 60 ct. Laxeer-Tabietten 60 ct. Zenuw-Tabletten .75 ct. Staal-Tabletten 90 ct. J Maag-Tabletten 75 ct! Bij Apoth. en Drogisten alleen gevestigd SINGEL 173.175 ptraat, Tel. 4645 ÏRDAM - - JIFTAFELS spotgoedkoop» sta*. W'daiB ÉUJB8ICHÏÏ8S ULATOREN imum de QOSTERRERK I®', BURELEN en garantie. 15.—, Eiken alonameublement Bureaux, n vanaf 275,— rdam "9S DE MOORD TE ENSCHEDE. Het slachtoffer van een huis uit neergeschoten. Omtrent den moord te Enschedé verneemt men nader Zondagmorgen vroeg vervoegde zich iemand a?n het politiebureau aldaar met de mededee» ling, dat in de volksbuurt De Krim een man vermoord was. Bij onderzoek bleek, dat op den hoek Lindelaan»Mauritsstraat een man lag, badende in zijn bloed De inmiddels ontboden geneesheer constateerde dat de man een revol» verschot bekomen, waarbij de kogel hem door de ribben in het lichaam was gedrongen. De man bleek reeds overleden te zijn. Het was de 31=jarige asphaltwerker D. J. Langkamp. Hij liep in de Lindelaan, toen een revolschot hem trof, dat uit een der woningen was ge» lost. L. liep nog enkele passen door en is toen neerges^et ver(jer onderzoek bleek, dat de 46; jarige S wonende in de Lindelaan, de vermoe» delijke dader was. Deze was in den butsten tijd herhaaldelijk lastig gevallen. Vermoedelijk ineende hij, dat Langkamp hem wilde aanval» len, waarom hij door een luik op hem gescho» ten' heeft Het wapen is in de woning gevon» den. S. werd geboeid naar het politiebureau overgebracht. Het toegestroomde publiek nam een dreigende houding aan, zoodat de politie moest chargeeren. S. is ter beschikking van de justitie gesteld. Het parket heeft een lijk» schouwing gehouden. In verband met den moord in de volksbuurt »De Krim® te Enschedé zijn nog verschillen» de bijzonderheden bekend geworden. In die buurt was tegen den dader S. een zekere antipathie ontstaan, doordat deze eens iets bij de politie had aangeheven. De man woonde in een voorkamer en daaruit heeft men getracht hem te verdrijven door inwerpen van de rui» ten, het gooien met emmers water en andere projectielen. Onlangs werd S gewond door een messteek. In den vroegen morgen van Zondag j.l hoorde S., naar hij aan de Justitie heeft medegedeeld, aan zijn slaapkamerraam morrelen. Een man zei toen»Kruip er maar in®. S. dacht, dat men hem wilde vermoorden hij was reeds een paar keer bedreigd en heeft toen vanuit zijn bed een revolver» schot gelost, waardoor .Langkamp doodelijk werd getroffen. Langkamp had echter met de zaak zelf weinig uit te staanhij wilde ver» moedelijk slecht naar het achterdeel van het door S. bewoonde huis gaan. Langkamp schijnt dus het slachtoffer van een veete te zijn geworden, welke enkele personen tegen S. hadden. Gebleken is tenslotte nog, dat S. de in beslag genomen revolver dag en nacht bij zich had om zich tegen eventueeie aan» vallen te kunnen verdedigen. Verdacht van brandstichting. Men meldt uit Winterswijk d.d 14 juni De politie heeft een zekeren B. gearresteerd onder verdenking van brandstichting. Hedenmorgen te 7 uur brak brand uit in een woning van de Volkshuisvesting® aan den Vredenscheweg. De brand ontst nd door» dat B. die een ring onder het bed had laten vallen, met een brandend petroleum lampje zoeken, waardoor de matras in brand ge» raakte. De buren wisten den brand te blus» De politie arresteerde B., omdat bleek dat de matras naar petroleum rook. Zelfmoord van een schapendief. Te Barsingerhorn werd uit een weide dezer dagen een vijftal schapen gestolen. Het gelukte de politie den dader, zekeren P. B. op te sporen en tot bekentenis te brengen. Opge» sloten in het arrestantenlokaal te Schagen, beroofde hij zich door ophanging van het leven. Een verkeerd schot. Men meldt uit Eibergen Even over de grens naderde een bruidsstoet. Met de bedoeling door de inzittenden, volgens oud gebruik, getracteerd te worden, loste een Duitsch grenscommies een vreugdeschot. Het tweede schot trof helaas een 17=jarig meisje uit deze gemeente, dat eenige minuten later aan de bekomen verwondingen overleed. De commies is onmiddellijk in verzekerde bewa» ring gesteld. Dit schieten bij het passeeren van een bruidsstoet is een oude tradit e, dienende om de «booze geesten® van den bruidswagen te weren. Griezelige vondst. Te Holterhoek onder Groenlo is door een jongen, die vogelnestjes zocht, het lijkje e» vonden van een pasgeboren kind. Ongelukken. De 76»jarige voerman M. te Neede, die voor eenige dagen geleden bij het station aldaar van zijn wagen is gevallen, is aan de bekomen kwetsuren overleden. Verkeersongevallen. Woensdagavond omstreeks half negen is de 15»jarige W. J. H. St. van de Nieuwe Ha» ven te Schiedam, op den Rotterdamschen Dijk onder Schiedam met zijn fiets van ach» teren tegen een autobus van de firma Munnik gereden. Hij viel en kwam op de tramrails terecht, juist toen er een tram aan kwam. De bestuurder daarvan had geen gelegenheid ®eer tijdig te stoppen, en de jongen werd door de tram overreden en gedood. Op de Elandsgracht te Amsterdam is gisteren een jongetje van 4 jaar door een auto overreden. Op weg naar het gasthuis is het kind overleden. Diefstallen, Inbraken enz. Omrent den diefstal van vier vaten stand» olie, elk van 170 liter, ten nacteele van de firma Jacob Vis Pzn. te Zaandijk, wordt nader gemeld, dat deze olie te Amsterdam is opge» spoord bij een opkooper. Als verdacht van dezen diefstal is een schipper uit Culemborg aangehouden, die ter beschikking van de Justitie naar Haarlem is overgebracht. Ongelukken. In de Messchertstraat alhier is de 44»jarige J. v. H aldaar woonachtig, van zijn paard gevallen. Hij is met een scheurwond en in» wendige kneuzingen naar het ziekenhuis aan den Coolsingel vervoerd. Na behandeling kon de man weer huiswaarts keeren. Het 5 jarige jongetje B. B. uit de Buiten» hofstraat alhier is in die straat door een fietser aangereden en met een fractuur aan het rech» terbeen in het ziekenhuis aan den Bergweg opgenomen. Van den steiger gevallen. Dinsdagmorgen is te Almelo de 33»jarige schildersgezel E T. achterover van den stei» ger gevallen die tegen de sociteit aldaar stond. In het ziekenhuis opgenomen, bleek de toe» stand van T. zeer ernstig. Nader wordt geseind, dat de man reeds aan de gevolgen is overleden. Gevaarlijke val. Dinsdagavond had te Ierseke een droevig ongeluk plaats. De 13 jarige H., zoon van den havenmeester, reed tegen den trottoirband, kwam te vallen, en kwam terecht in de ijze» ren punten van een hek Deze drongen hem in de keel, waardoor hem een zware wonde werd toegebracht. Hij werd in een nabijzijnd huis binnengedragen en daar door geneeskun» dige hulp verbonden. Men vreeest voor zijn leven. Nader wordt gemeld, dat hij, zonder bij bewustzijn te zijn gekomen, reeds is overleden_ Vergiftige bessen In een woonwagenkamp te Sittard zijn bij een drietal kinderen vergiftigingsverschijnselen geconstateerd. Een van de drie kinderen, het tweejarig kindje van S., is overleden. De bei» de anderen zijn weder hersteld. Vermoedelijk hebben de kinderen bessen gegeten van strui» ken die langs den weg staan en vergiftig zijn. Branden. Aan den Deurlegschen weg, nabij den Ka» pelbrug te Roozendaal, zijn de woning en stal van M. v. Gaans, door onbekende oor» zaak, een prooi der vlammen geworden. Van den inboedel kon zoo goed als niets gered worden. Wel kon bijtijds het vee in veilig» heid worden gebracht. Verzekering dekt groo» tende ls de schade. Van een bongerkuur, die niei doorging. Men meldt uit Zandvoort aan Het Volk De politie alhier heeft een dezer dagen twee Duitschers aangehouden, die bij onder» zoek niet in het bezit bleken te zijn van gel» dende passen. Eén hunner bleek te zijn de bekende hon» gerkunstenaar Wilhelm Smitz, bijgenaamd »Heros«, afkomstig uit Creveld, Volgens verklaringen van dezen laatste had hij van 24 April tot en met 6 Juni 1926 in Hamborn vrijwillig een hongerkuur ondergaan. Hij wilde thans trachten dit record te verbe» teren door 60 dagen te vasten. Voor dit ex» periment was hij roeds in onderhandeling met een hotelhouder hier ter plaatse. De commissaris van politie vond blijkbaar dat in Zandvoort al meer dan genoeg niet» vrijwillige hongerlijders zijn en was van mee» ning, dat »Heros« zijn kunsten maar elders moest vertoonen Daarom werd »Heros« ter beschikking gesteld van den grenscommissaris der rijkspolitie te Enschedé, die voor het ver» dere transport van dezen hongerlijder over de grens zal zorgen. Ongelukken. Nabij Swalmen is Dinsdagmorgen de on» gehuwde paardenknecht van den steenfabri» kant S, uit Maasniel tusschen twee geladen karren bekneld geraakt. Eenige oogenblikken later is hij overleden Dinsdagavond is in de Jan Gijzenvaart onder Oud»Schoten het 9<jarig jongetje P. de B. spelenderwijs te water geraakt en verdron» ken. Dinsdagmiddag tegen 3 uur is in de Liesboschlaan te Princenhage een tram der Zuid'Nederlandsche Stoomtrammaatschappij ontspoord De machine reed tegen de daar staande brouwerij. Een bagagewagen ligt hee» lemaal opzij over de rails. Persoonlijke on» gelukken kwamen er niet bij voor. Diefstallen, inbraken enz. De tweepersoons luxe auto G 9772, die in den nacht van 13 op 14 dezer te Amsterdam in de Beursstraat gestolen werd, is te Venlo teruggevonden. Twee ptrsonen hadden den auto in de garage van den heer L. N. ter bewaring geplaatst, nadat zij te Arcen pogin» gen hadden aangewend, den wagen te ver» koopen. Een locomotief omgeslagen. De machinist gedood. Te Kerkdriel bij Den Bosch is Dinsdagmid» dag ongeveer half zes, op de steenfabriek N. V. Ter windt, een ernstig ongeluk gebeurd. Tenge» volge van den doorweekten bodem zijn de rails en beals van een grondspoor verzakt, waarop zien een treintje voortbewoog. De locomotief sloeg om, de 26 jarige machinist W. raakte er onder en werd verpletterd. De ongelukkige laat een weduwe en een klein kindje achter Een man doodgereden. Zondagavond heeft zich nabij Vlasakkers voor den trein geworpen een zekere B af» komstig uit Amsterdam, meldt Het Volk. Uit een brief dien hij bij zich droeg, bleek, dat de verkeering met zijn meisje was uitgeraakt. In plaats van met den laatsten trein naar Amsterdam te gaan, is de man de Barchman Wuytierslaan opgeioopen en heeft zich in de bocht van de spoorlijn naar Utrecht voor den trein geworpen. Ernstig motorongeluk. Woensdag is de heer Somers, mijnopzichter van de Staatsmijn Wilhelmina te Terwinselen met zijn motor vermoedelijk tengevolge van een motordefect in volle vaart tegen een via» duet te Eygelshoven gereden. Zwaar gewond werd hij naar het hospitaal te Heerlen over» gebracht, waar hij van de laatste H. H, Sacra» menten werd voorzien. Ontsporing. Op de Liesboschlaan te Princenhage is Woensdag de tram derZuid»Ned.»Stoomtram» mij. ontspoord. De machine liep met zoo» danige kracht uit de rails dat ze tegen een langs den weg gelegen brouwerij terecht kwam Een bagagewagen kantelde en viel op de trambaan. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. Door den vloer gezakt. Bij de afbraak van het woonhuis van D. ♦e Goor zakten de aannemer P. Jebbink en de opperman B. Altema door den vloer der eerste verdieping, en kwamen op 'n hoeveel» heid afbraak terecht. Bij den eerste werden inwendige kneuzingen geconstateerd, de andere bleek zijn schouderblad te hebben gebroken. Verdronken. Dinsdagavond omstreeks 7 uur, is de 9»jarige P. de Boer, wonende te Schoten, die op een schuit in de Jan Gijzenvaart aan het spelen was, te water geraakt en verdronken Ernstig auto»ongeluk. Uit Nassau Dillenburg (Duitschland) is te Enschedé bericht ontvangen, dat de echtge» noote van den heer W. H. van Heek, groot Sultan en electrlsch knopje. Ter gelegenheid van de opening der Bonon» ganwerken zou de Sultan worden uitgenoodigd om in bijzijn der autoriteiten en belangstel» lenden die openingsplechtigheid te verrichten. Met champagne zouden de sluizen gedoopt worden en de toegestroomde bevolking zou er getuige van zijn, dat de sultan zelf het eerste water tot de magere gronden toeliet; dit zou geschieden middels een electrische leiding. Helaas schreef de Resident volgens de I. C een brief, waarin dat idee van dat electrische knopje werd afgeketst, omdat ge raadt het in geen tienen omdat de sultan bang zou zijn voor electriciteit. Zoo'n knopje is gevaar» lijk, je zou een schok kunnen krijgen of zoo, née, geen knopje voor den sultan. Door koelies de sluisdeuren open laten draaien, gaat net zoo goed en is veel eenvoudiger. En is eenvoud niet het kenmerk van het ware? Lugebure moordgeschiedenis. In Februari 1926 liep een assistent der on' derneming Tanara, de heer K., toevallig door een aan de onderneming grenzend boschge6 deelte, toen zijn aandacht viel op een gebatikte slendang, die van een boomtak omlaag hing Naderbij gekomen vond hij, ongeveer een ïWËsÊSÊÊÊÈi Zaterdag bracht Z K. H. Prins Hendrik een bezoek aan de roeiwedstrijden van de K. N Z. R. V. op de Amstel 11—12—13 Juni te Amsterdam gehouden. industrieel te Enschedé, tengevolge van een ernstig auto»ongeluk om het leven is gekomen. De heer Van Heek bestuurde zijn auto, toen hij moest uitwijken voor een fietsrijder. Hierdoor reed de auto tegen een boom. Zwaar gewond werd mevr. Van Heek opgenomen. Zij is aan de gevolgen overleden. In den trein beroofd. De heer V., ingeneur te Haarlem, bevond zich Dinsdagochtend in den trein, die om 7 u. 37 te Brussel uit Basel aankomt. In de gang van een 2de klasse wagen liepen twee personen tegen hem aan. Naderhand bemerkte hij, dat zijn portefeuille met zijn paspoort en dat van zijn vrouw, de spoorkaartjes en een groot bedrag in Belgische en Nederland» sche bankbiljetten was v:rdwenen. De politie stelde een onderzoek in, dat tot dusverre niet opleverde. Examens. Zij die dezen zomer nog examen hebben te doen, mogen eens lezen de volgende »spot» ternij of zotternij«, overgenomen uit de »Tel.« »Zij hebben de pijnbank afgeschaft®, zei een dezer dagen een berucht paedagoog te» gen mij, »maar wij hebben het examen er voor in de plaats gesteld«. En hij betoogde, dat het vooral de ij delheid der ouders is die de jongelui ter pijnbank voert. Hoofd of geen hoofd, Mientje en Kobus moeten examen doen 1 Er zijn gelukkigen, die examen doen zoo» als ik en u soep eten. Ze draaien hun hand er niet voor om. Maar hoeveel zijn er niet, die alleen bij de bloote gedach'e er aan kippenvel krijgen als ik aan mijn examens denk, bibber ik nog Behalve aan twee na»examens, waarvan de herinnering in het dankbaar gemoed is ge» bleven. Met het oog op de ingewikkeldheid der vraagstukken had ik bij het eene voorzichtig» heidshalve een paar leerboeken meegenomen. Op Het eene leerboek zat ik, het andere lag opengeslagen op mijn knieën. En terwijl ik ijverig zocht naar de leer van Bastiat het was een na»examen in Staathuishoudkunde gleed Pierson van mijn knieën op den grond en zei »plof«. De surveilleerende leeraar keek op, keek mij aan en las zijn krantje verder. Ik vermoed, dat hij met zijn collega voor de Economie overhoop lag Het andere geval was genoegelijker. Het was een heete dag omstreeks 10 Juli. Ik moest weer na«examen doen. Een wonderlijke lief» hebberij. De surveilleerende leeraar had het gloeiend heet. Ik nog heeter. Jongetje, zei hij, wij zullen het ons ge» makkelijk maken. Je kunt je jasje wel uit» trekken als je wilt. Wij trokken allebei onze jassen uit. Hij legde zijn beenen op een stoel en keek naar buiten. Ik ook. Hij schelde de congierge. Favié, zei hij, heeft je vrouw limonade in huis Favié bromde wat en bracht limonade. Breng het jongetje ook een glas, zei hij. Wij dronken en keken naar buiten. De leeraar sloot de oogen en mafte. Ik keek mijn vraagstukken nog eens aan, lei mijn arm op de bank en sliep ook. Wij werden allebei wakker van de bel die Favié luidde en keken elkaar aan. Ben je klaar, jongehe? vroeg de leeraar Ik schudde mijn hoofd. Beroerde vraagstukken Ik knikte. Hij kwam naast me zitten, nam zijn pot» lood en begon te cijferen Het was zijn vak niet en hij kreeg het nog warmer. Ik keek toe. Hij cijferde en het zweet gutste hem zijn hoofd. Ik keek vriendelijk belangstellend toe en volgde den loop van een zweetdruppel langs den rug van zijn neus. Toen zei hij een hard woord. Ik meende dit althans te verstaan. Hij veegde zijn voor» hoofd af en stond op. Jongetje, zei hij, geef je papier maar hier. Ik geloof dat er een drukfout in de op» gave zit. Drie dagen later bleek me dat ik een 8 voor mijn examen had En begrijpt u nu ook met hoeveel genoegen ik las dat tegenwoordig examinatoren een toelichting krijgen, waaruit ze zien kunnen hoe de vraagstukken moeten worden opgelost door hun slachtoffers. vaamlengte verder, een schedel, terwijl een haardos er op wees, dat de schedel die eener vrouw moest zijn geweest. Dadelijk werd een uitgebreid onderzoek ngesteld en in het struik» gewas vond men eenige meters van den schedel verwijderd, een totaal vergaan baadje Men heeft toen nagegaan, wie de vermoorde wel kon zijn geweest. Het spoor voerde toen naar een der con» tractanten, die in November 1925 eenige dagen verlof gevraagd had, om zijn weggeloopen vrouw te zoeken en terug te brengen. De vrouw werd echter nimmer meer gezien. Een der mandoers werd er op uitgezonden om den man op de plaats des onheils te brengen, en het was al heel vreemd, dat, ofschoon hem het doel van den tocht niet was medegedeeld, hij toch reeds met merkbaren angst zijn hoofd naar de bewuste plek keerde. Bekende hij echter in den aanvang inderdaad zijn vrouw te hebben vermoord, later trok hij alles weer in en verklaarde alleen te hebben bekend uit vrees voor slaag en ook omdat hem gezegd was, dat hij anders levend begra» ven zou worden. Bij gebrek aan wettig bewi's heeft de Ne» derlandsche landraad den man dan ook moeten vrijspreken. Overblijfselen van het geraamte heeft men niet meer kunnen v nden. Men vermoedt, dat de aldaar in menigte voorkomende wilde var» kens zich van het lijk hebben meester gemaakt. Een zielig ongeval. Een Javaan, van Pekalongan afkomstig, en daar aangeworven om als koelie in Deli te worden te werk gesteld, is te Mr Cornelis uit een emigrauten.asyl ontvlucht, vertelt het »Bat. Nbl.® Hij is in de buurt van Bekassi, n.l. in kampong Poelau Gadoeng wederom aangetroffen in een hoogen boom. De man, die in zijn hooge schuilplaats nu reeds twee dagen verblijft, zonder te eten en drinken, en zonder te kunnen slapen, weigert uit den boom te klauteren en neemt, wanneer men poogt, hem »met den sterken arm« te bewegen, zijn schuilplaats op te geven, een dreigende houding aan Hij vertoont alle tee» kenen van krankzinnigheid en beklaagt zich er over, »verkocht« te zijn zonder zich bewust te zijn van eenig kwaad. Alleen de werver die hem naar Mr. Cornelis heeft doen transpor» teeren, wil hij gehoorzamen. Het verhaal van den man in den boom heeft in de Inlandsche kringen als een loopend vuurtje de ronde gedaan in dezen zin, dat den ongelukkigen krankzinnige de kracht van te kunnen vliegen wordt toegeschreven, met het gevolg, dat in de nabijheid van den ge» vluchte een groote menigte inlanders nontont, in spanning wachtend op eventueeie gebeur» lijkheden. Zij hebben er een »feestje« van ge» maakt en beschouwen den oDgelukkjgen als een wondermensch, die hun wat amusement komt brengen. Een onbetaalbare meteoorsteen. De correspondent van het A. I. D. schrijft uit Cheribon Zaterdagavond omstreeks 9 uur, terwijl Pra» wirodidemjo van kampong Mertojoedan met vrouw en kinderen en eenige kenissen in zijne woning zat, werden ze plotseling opgeschrikt door een vallend voorwerp tusschen de baleh» balehs in, dat met luid geraas door het breken van panlatten en dakpannen, in den leemen vloer sloeg. Onmiddellijk daa na verspreidde zich een warmtegolf door het huis. Niemand werd gekwetst. Een diep gat was in den vloer geslagen, van ongeveer tien centimeters, diameter. Spoedig was met patjol en koevoet het in den grond geslagen voorwerp, dat een meter diep zat, uitgegraven. Het was een meteoorsteen ter grootte van een mansvuist. Pra wirodidemjo vraagt voor dien steen een burgermanskapitaal. Het gezag in ruste. Zaterdagnacht is er in Semarang weer iets gebeurd, dat den lezer verstomd zal doen staan. Dien nacht passeerde een Semarangsche in» gezetene, de heer Christ, met zijn auto de Hoogenraadslaan. De heer Christ had een matige vaart, hetgeen een geluk was, zooals de lezer zal zien Op een der donkerste gedeelten van den weg zag hij iets op den weg liggen. Hij ver» minderde "onmiddellijk7: zijn vaart/ denkende met een van een, kar afgevallen mand of .iets dergelijks te doen te hebben. Wie schetst ech» ter zijn verbazing toen hij, dichterbij geko» men, twee politieagenten op den weg zag lig» gen, vast in slaap 111 Zelfs het naderen van den auto was niet in staat de heeren uit hunnen dut wakker te maken. Pas toen de heer Christ den wagen stil deed houden en de slaapkoppen de waar» heid in het oor brulde, stonden zij slaap» dronken op en lummelden van het eene been op het andere. Arm pa'tje Bij den chef der 3de politie«sectie (Boeboe» tan te Soerabaja) werd door den heer N. een aanklacht ingediend tegen zijne echtgenoote, wegens lichte mishandeling. Mevrouw zag zich daartoe genoodzaakt, omdat haar man in zijn plichten als »baby» oppasser® wel eens tekort schoot. (Ind. Crt.) Ongelukken. Te Middelburg is de losse werkman B. van den technischen dienst der telegrafie uit een telegraafpaal gevallen en aan de gevolgen daarvan overleden. Branden. Donderdagnacht is te Kielwindeveer (Gron het koffiehuis van J. Blaauw tot den grond afgebrand. Met moeite wisten de bewoners zich te redden. De inventaris ging geheel ver» loren. De schade is door verzekering gedekt. De oorzaak van den brand is onbekend. Te Nieuw \SCendinge is in den nacht van Woensdag op Donderdag het schip met lading turf van den schipper K. Rijks voor het grootste deel uitgebrand. Donderdag 24 Juni, 's namiddags 2 uur (zomertijd) te Stellendam, aan de Voorstraat,., ten verzoeke en voor de woning van den Heer D Blokland, van winkelgoederen, om contant geld. Notaris VAN DEN BERG. Zaterdag 26 Juni "s avonds 8 uur (zomertijd) te Ouddorp in het Logement Akershoek, ver» huring bij inschrijving ten verzoeke van den heer D. H. de Boer te Antwerpen voor den tijd van 10 jaar, ingaande blootschoof 1927 van a. 1.67.70 HA. =3G. 195'/z R. V. M. bouwland te Ouddorp in den Nieuwenoord aan den Groenendijk, thans in pacht ,bij Joh. Breen C.P.Gz. en b. 1.22.50 H.A. 2. G. 200 R bouw» en weiland te Ouddorp in het Oudeland, bij de Schans, thans in pacht bij Kommer Tanis Gz. Notaris VAN DEN BERG. Op Donderdag 1 Juli 1926 bij veiling en Donderdag 8 Juli 1926 afslag, beide dagen 's avonds 7 uur (z. t.) te Dirksland in Hotel van den Doel, van 6.37.00 H.A. (13 Gem. 261 R. V. M.) bouwland te Melissant, in pol» der Nieuw»Kraaijer, tegenover den Staakweg, Kad. Sectie A no. 15, 17 en 1496, thans in huur bij den heer J. L. Kwak, blootschoof 1926 te aanvaarden in 8 perceelen en com» binatie. Ten verzoeke van den heer M de Haas te Rotterdam. Notaris VAN DER SLUYS. Op Donderdag 22 Juli 1926, des v.m. 10 uur (nieuwe tijd) na aankomst tram en bus te Den Bommel, voor de bouwschuur, en ten verzoeke van den Heer P. Luijendijk aldaar, publieke Verkooping van 14 paarden, waar» onder 2 stamboekpaarden en een makke klep» per. Breeder omschreven bij biljet. Notaris AKKERMAN. MIDDELHARNIS. Centrale Veiling voor Goeree en Overflakkee. Veiling van Woensdag 16 Juni 1926. Bloemkool le f 10,- tot f 13,-per 100 stuks 2e f 6,80 tot f 9,70 per 100 stuks 3e f 3,30 tot f 4,80 per 100 stuks. 4e f 1,40 tot f 2,50 per 100 stuks. Kropsla 2e f 0,60 tot 0,80 per 100 krop. Postelein f 13,80 tot f 15,— per 100 kg. Peen f 6,- tot f 11,- per 100 bos. Aardbeien f 0,22 tot f 0,27 per pond. Boter f 0,95 tot f 1,07 per pond. Kaas f 0,65 per pond. Sjalotten f 1,70 tot f 2.90 per 100 bos Asperges f 60,- tot f 66,- per 100 bos. Komkommers le f 17,60 per 100 stuks. 2e f 11,50 Doperwten f 24,— per 100 K.G. Druiven f 78,— per 100 pond. MIDDELHARNIS. Centrale Veiling voor Goeree en Overflakkee Speciale Kruisbessenveiling op Donderdag 17 Juni 1926. Prijs per 100 K.G f 9,-. Aanvoer 15,941 K.G. ROTTERDAM, 15 Juni 1926 Op de heden in ons Veilingslokaal, War» moezierstraat 37-39, gehouden Veiling, wer» den de volgende prijzen besteed Kipeieren3,80 tot 6,70 Idem (klein)tot Idem extra zwtot Eendeieren 3,50 tot 5,40 Ganseieren tot Kalkoeneierentot Kievitseierentot Middenprijs f Aanvoer 3115000 stuks, DE ROTTERDAMSCHE VEILING Faillissementen in Nederland. Volgens mededeeling van het Handelsinfor. matiebureau van VAN DER GRAAF Co.'s Bureaux voor den Handel zijn over den afge. loopen week, eindigende 10 Juni in Neder, land uitgesproken 66 faillissementen tegenover 90 faillissementen in dezelfde week van het vorige jaar. Van 1 Januari tot en met 10 Juni 19261690 faillissementen tegenover 1888 over hetzelfde van l\e* vorige jaar

Maas- en Scheldebode | 1926 | | pagina 9