Geen Pij PUROL gjoor den Jottóag Reclame- iVlededeelingera. Verkoopingen Marktberichten. IV (Slot.) Hoe duidelijk werd de kracht des H. G. openbaar in de apostelen, met name in Petrus, waar hij de verslagen harten onderrichtte en bemoedigde. Met welk een vrijmoedigheid trad hij op en van welk een diep inzicht in de groote werken Gods getuigde zijn prediking. De wondere werking van dien Geest zien wij ook in den rijken zegen, die op deze prediking rustte. Van niet minder dan drie duizend zielen wordt getuigd, dat het zaad des woords in hun wortel schoot, zoodat zij het evan gelie aannamen en voor Jezus kozen. Welk een ontzaglijke tegenstelling met wat kort te voren had plaats gehad, toen zij Jezus verworpen hadden. Hier komt de Heiland tot Zijn eer. Enkele dagen geleden was 't: Kruis Hem, Kruis Hem 1 En nu, drie duizend op één dag, die Hem belijden als hun Zaligmaker en Koning. Waarlijk, de apostelen hebben meer vrucht op hun prediking gezien dan Jezus. Zulk een dag heeft zelfs Jezus niet beleefd, toen Hij op aarde was. 't Waren betrekkelijk maar weinigen, die in Hem geloofden. Het volk in zijn geheel heeft zich van Hem afgekeerd, 't Scheen wel, alsof zijn prediking bijna met onvruchtbaarheid geslagen was. En nu op eenmaal drie duizend toe gebracht. Evenwel was 't niet door toedoen der apostelen, dat zulk een uitkomst verkregen werd. De eigenlijke werkmeester van dat alles was Jezus. De prediking van Petrus had 't niet gedaan. Die was maar middel, waarvan de H. G., dien de verhoogde Zalig maker had uilgestort, zich bediende. Thans was de tijd gekomen, dat het jaren lang uitgestrooide zaad vruchten begon te dragen. Voor de apostelen is het een ure van groote blijdschap geweest. Wat zijn ze daardoor bemoedigd geworden, en hoezeer was het noodig voor hen. Want donkere dagen waren aanstaande. Wel dra zou de vijandschap opwaken en zich gei eed maken de gemeente te ver volgen. Een vreeslijke verdrukking zou over haar komen. Naar mate Christus Zijn macht betoonde, zou ook de he haar krachten inspannen om Zijn weik te verijdelen, want waar de Heere werkt, kan Satan geen lijdelijk toe schouwer blijven. Weldra zal het bloed van den eersten martelaar vloeien. Hoog en laag zullen samenspannen tegen allen, die den naam van Jezus belijden. En ook in de ge meente, zal de booze zijn verderfe- lijken invloed doen gevoelen, zooals in Ananias en Saffria zal uitkomen. Daar om, met het oog op die kwade dagen, sterkt de Heere op bijzondere wijze Zijn dienstknechten. Hij laat hun ge voelen dat Hij met hem is, door zulk een ongedachten zegen op hun predi king te geven. En de apostelen hebben onder alle verdrukking kracht geput uit de wetenschap, dat, hoevelen ook tegen hen waren, de Heere nochtans voor hen was. Laat ons tenslotte nog opmerken, hoe van de drie duizend, die op eenmaal werden toegebracht, gezegd wordt, dat zij het woord gaarne aannamen. Wij zien hieruit, dat de H. G. een zondaar niet met geweld onderwerpt, hem niet tegen zijn wil doet buigen, maar hem zachtkens leidt, hem op lieflijke wijze overreedt en den onwil van zijn hart verbreekt. De Heere maakt hem gewil lig om zich onder Jezus' scepter te buigen. Is hij van nature een vijand van Gods woord, zoodat hij er zijn ooren voor sluit, wanneer de Heilige Geest intrek in hem neemt leert hij dat woordt verstaan, en in plaats van er zich te verzetten neemt hij het aan, ja hij neemt hei gaarne, met vreugde aan. Het brengt hem een evangelie, dat zijn verslagen hart heelt, zijn neerge bogen geest opheft en zijn ziel vervult met een onuitsprekelijke blijdscnap. Dat woord wordt hem de grootste schat, waarbij de glans van alle aardsche heerlijkheid verbleekt; het is de spijs en drank, waardoor zijn ziel gevoed en gelaafd wordt ten eeuwigen leven. En ziethier nu, wanneer wij kunnen spreken van zegen onder de prediking. Dat is nog geen zegen, als wij zeggen, dat de prediker ons voldoet en wij hem gaarne hooren. Maar zegen hebben wij wanneer wij het gepredikte woord als Gods woord hooren en gaarne aan nemen en 't steeds gewilliger aannemen, als wij ons daaronder buigen en daar door tot bekeering laten leidenals 't ons tot steun en troost is op den levensweg en de kracht van dat woord zich bij ons openbaart in heiligmaking en goede werken, tot eere Gods en tot stichting van den naaste. Het ken merk van de levende lidmaten der kerk, Christus door een oprecht geloof inge lijfd, is, dat zij leven uit en naar het woord. Woont en werkt de Geest in ons, dan komt er een honger naar het woord en is 't ons goed met de ge meente onder het lieflijk geklank des evangelies te verkeeren. De Geest leidt elke ziel, die God zoekt, tot het woord en Hij leidt ze in in het woordHij doet ze leven uit het woord en op wassen door het woord. Hij ontlok haar telkens weer de belijdenis„Hoe lief heb ik Uw wetl Zij is mijn be trachting den ganschen dag." aangelegd op voetgangers en voertuigen, die hun gewonen loop en hun gewonen rit heb. ben en hun veiligheidsmaatregelen daarnaar nemen konden. Toen zijn eerst langs enkele wegen de trams gaan rijden. Dat gaf al heel wat gepruttel. De boer zei, dat zijn paard schichtig werd en de voetgange mopperde, dat hij te veel oppassen en uitkijken moest en dat op die manier de aardigheid van de wandeling ver» loren ging. Nu, die aardigheid is er thans zéker af. Wie wil «wandelen» behoeft het niet op onze rijwegen te zoeken, maar moet stille af» gelegen landwegen, boschpaden e.d.g. trachten op te speuren. Thans kwamen er de motorrijtuigen bij Zulk snelverkeer op altijd betrekkelijk smalle wegen móét ongelukken geven. Hier was het een neerslaande smookrook, daar een hooge heg, die 't gezicht belemmerd, ginds in den avond verblindend zoeklicht op den weg waardoor het «goed zicht» verloren ging, en allerlei onheilen moesten worden gemeld. Nu kan de Wet geen ongelukken verhelpen. Maar ik zou toch willen vragen, of 'tgeen tijd wordt, dat de Wetgever zich met deze zaak bemoeit. Het is nu op den weg voor een groot deel anarchie. leder doet wat hij wil. En de voorzichtigen moeten het met de roe» keloozen ontgelden. Zouden er niet heel wat «straffer regelen der weg» te ontwerpen zijn, waaraan elk die zich met een motorrijtuig op den weg begeeft zich 40 cent per regel. meer tijdens en na net scheren, indien men vóór het inzeepen de baard» oppervlakte inwrijft met een weinig Doos 30, Tube 80 ct. heeft te onderwerpen en dat op zware boeten, die zonder aanzien des persoons worden toe» gepast op een ieder, die de veiligheid van zich» zelf of van een ander in gevaar brengt? Er moet toch wat worden gedaan 1 De Koningin en de Koninklijke Familie hebben ook weer het jaarlijksche bezoek aan Amsterdam gebracht. Voorheen was dat vroeg in de lente. Als het nog kacheltijd was. Maar onze tegenwoordige Koningin heeft dat verzet op beter tijd, wat het weer betreft Hml bij ons grillig klimaat kan men illes verwachten. En zoo heeft dan Hare Majesteit, misschien wel voor 't eerst in haar leven, om den regen haar plan in 't water laten vallen. Dat doet ze anders niet licht. Ze is voor geen klein gerucht vervaard. Dit heeft ze waarlijk wel bewezen, dezen winter met den watersnoodwaar nog een puntje dróóg was, daar kwim ze, regen of niet, koud of niet, zij liet zich nergens door afschrikken. En zoo had ze thans ook heel wat te over» winnen, eer ze den grooten rijtoer van 't Paleis naar Artis afgelastte. Burgemeester De Vlugt stelde 't voor. «Neen burgemeester I ik heb nog nooit mijn volk teleurgesteld om den regenik doe dat nu ook niet I» Maar burgemeester deed het juist óm dat volk. Hij pleitte voor het volk. Ddarvoor zwichtte de Koningin. Toen ze verleden zomer in Sneek was en 't ook pijpestelen regende, kón er eenvoudig aan 't program nie.s veranderd worden. Maar in Amsterdam blééf ze en de lange rijtoer zou dan op een anderen dag worden gemaakt. Zoo is ze, onze Koningin. Heeft ze eenmaal haar plan vastgesteld, dan praat men haar niet licht weer om. Maar kan men daarbij pleiten op 't belang des volks, dan heeft men bij haar een luisterend oor. Van politiezaken weet ik niets af. Maar als ik zoo van dat rustige bezoek in Amsterdam lees, dan vermoed ik, dat de po» litie heel wat minder zorg heeft dan in dagen toen b.v. Domela Nieuwenhuis nog de ar» beiders beheerschte. Toen wist men nooit wat oververhitte koppen op een gegeven oogen» blik durfden uitrichten Nü blijft elk bij zijn eigen gevoelen. En ik denk, dat menig sociaaldemocraat ook wel even bleef kijken en wie weet of hij niet mee wuift en groet. We zijn gelukkig een goedmoedig volk. En al roepen we 't zelden hardop uitonze Koningin heeft een plaats in 't hart van haar volk. Dezer dagen werd gehouden de jaarlijksche bijeenkomst der Remonstrantsche Broeder» schap. 't Is met die Remonstranten eigenaardig. Ik ben er zeker van, als Episcopius of een ander van die Remonstrantsche vaderen uit den tijd van 1618, één Zondagmorgen onder de preek zat van een Remonstrantsche dominé, hij uit de kerk komende, kort en krachtig zeggen zou «Daar kom ik nooit weerl» En zoo ook omgekeerd. In de eerste jaren na 1618 en '19 weigerden de Remonstranten om een eigen »Belijdenis« op te stellen. Zij hielden zich voorloopig aan de aloude der Geref. Kerken, maar zij hadden hun gravamina of bezwaren en hoopten nog altijd, dat ze die in milder tijd, n5 Maurits' dood nogeens op een Synode der Gereformeer» de Kerken zouden mogen brengen. Maar die hoop vervloog. En toen zij, naar hun meening, met allerlei lasterpraatjes werden vervolgd, hebben zij ten laatste, al noemden ze 't dan geen «belijdenis» toch een zekere «verklaring van gevoelens« afgelegd, die er veel op geleek. Welnu, ik ben er zeker van, dat maar wei» nig meelevende remonstranten thkns bereid zouden zijn om die verklaring te ondert eke< nen. Ze werden, Iaat ons maar zeggen «puur mo» dern«. Nu mogen we niet zeggen, dat dit uitslui» tend het gevolg is van hun afwijking van van 1618 en '19. Want immers, de Ned. Herv. Kerk zelve die destijds de gereformeerde leer handhaafde, waartoe is zij in de negentiende eeuw niet vervallen? Maar zij behield altijd de kiem van Refor» matie. Die dan ook in 1844 en in 1886 kwam en die nóg steeds bezig is door te werken in de Ned. Herv. Kerk. Maar hoe we ook speuren, bij de Remon» stranten zien we zulk een kiem niet. j Ze zijn tot een kleine kring gekrompen, j Maar Wut me trof? Dat die kleine kring behoorlijk in haar financieele behoeften weet te voorzien. Daar» over vallen weinig klachten. En zoo ziet men, dat een «kerkgenootschap», 't welk het buiten noemenswaardige staatshulp moet doen, als het maar goed weet, dat het voor zichzelf zorgen moet, daarin den sterksten prikkel heeft, om haar krachten dan ook terdege in te spannen. En nu iets over de roomschen. Wat voor mij, ik wil 't eerlijk erkennen, altijd een verrassing is geweest en gebleven, dat is de houding der roomschen arbeiders in den crisistijd tusschen Colijn en De Geer. Kijk, ik vreesde dat een deel van deze room» sche arbeiders, in politieken en socialen zin al eenige jaren lang op glibberigen bodem stonden en vrij »roodachtig« waren geworden Uit allerlei verschijnselen maakte ik dit op, vooral ook uit de manier, waarop men in ar» beidersvereenigingen e.d g. tegen de coalitie te keer ging. En de geestelijkeadviseurs kon» den, meende ik, maar moeilijk tegen die stroo» ming op. Nu brak de Crisis uit. En nu kwam er een kéns voor de «uiterste noodzaak». Wij hebben in die maanden telkens gevreesd, dat er uit den hoek der room sche arbeiders een beweging zou te voorschijn komen, om uit te spreken, dat die «uiterste noodzaak» er wis dat tenminste onderzocht moest worden of een gemeenschappelijk program met «rood» mogelijk zou zijn. Niets in die richting is geschied. Zelfs de allereerste schrede niet. Natuurlijk heeft ons dit verblijd. Al blééf het een verrassing. En nu hebben deze week die roomschen arbeiders hun Congres gehouden. Meer dan tweeduizend menschen in de zaal en voorts op ruim dertig plaatsen 't gansche land door, vergaderingen belegd van honderden arbeiders waar men per radio en luidspreker 't Congres volgen kon of men er bij zat. O.m. sprak pater Borromeiis de Greeve. Rome's machtige volksredenaar. Hij had het over zijn onuitsprekelijke blijd» schap, dat die samenwerking toen niet tot stand was gekomen en dat we in het ongeluk van Duitschland en België niet vervallen waren. «Wat roomsch is en wordt «rood», Gaat (geestelijk) dood«. Luid applaus volgde op zijn rede. De roomsche arbeiders moeten van samen» werking met Rood niets hebben. UITKIJK. Handelingen 2 s 37—41. «En als zij dit hooiden, werden zij verslagen in het hart, en zeiden tot Petrus en de andere apostelen Wat zullen wij doen, mannen broe» ders En Petrus zeide tot hen Bekeert u, een iegelijk van u worde gedoopt in den naam van Jezus Christus tot vergeving der zonden, en gij zult de gave des Heiligen Geestes ontvangen. Want u komt de belofte toe, en uw kinderen, en allen, die daar verre zijn, zoovelen als er de Heere onze God toe roepen zal. En met veel meer andere woor» den betuigde hij en vermaande hen, zeggendeWordt behouden van dit verkeerd geslacht. Die dan zijn woord gaarne aan» namen, werden gedoopten daar werden op dien dag tot hen toe» gedaan omtrent drie duizend zie len». Land» en Tuinbouw. Wat elke maand te doen geeft. (2e helft Juni). Nadruk verboden. Er is den laatsten lijd een buitengewone ontwikkeling van sommige insecten waarge» nomen. De Plantenziektenkundige Dienst te Wageningen wijst daarom nog eens weer op de noodzakelijkheid om den vogelstand op te kweeken, te bevorderen door middel vooral van nestkasten. Het verschaffen van nestge» legenheden voor spreeuwen b.v., waar deze ontbreken, kan leiden tot vermindering der emeZfenplaag. Bij Oldenzaal, in de Snippert, werden langs weiden 65 spreeuwkasten opge» hangen, met het resultaat, dat er 62 eerste en 45 tweede legsels in werden gebracht. In deze maanden zweven vele jonge vogels rond deze kan men lokken door nieuwe nestkasten op te hangen, welke in den komenden winter tot slaapplaats kunnen dienen. Oranje»Nassau, het bekende Herstellingsoord, herbergde in de jaren '24 en '25 achtereenvolgens 147 en 2.87 legsels, Hoog»Veluwe 323 en 550. Vele weiden zijn thans weer getooid met duizenden boterbloemen, een mooi gezicht, inderdaad. Maar de koe lust haar niét, eet ze zoo min mogelijk. De paarden eten ze zoo nu en dan, de schapen eten er meer van, maar de boterbloem handhaaft zich. Tot schade van den boer, want de bloem is ver» giftig; met het hooi krijgt het vee er meer van binnen dan wenschelijk isde melkgift lijdt scha. Met den mest wordt telkens weer kiemkrachtig zaad der boterbloem op het land gebracht. Uitwieden is een vervelend, tijdroo» vend, maar doeltreffend bestrijdingsmiddel, al zal menigeen waarschijnlijk zeggen«Er is geen beginnen aan». De boterbloem heeft slechts een kleine bos korte wortels, welke men gemakkelijk met een kleine distelspa kan lossteken en opbreken, om ze met de andere hand uit te trekken. Is het wat slap van werk dan kan men in het groenland werk vinden hoe eer, hoe beter, want later in den tijd is veel gras platgetrapt en hebben sommige soor» ten bloemen reeds zaad gevormd. De hooitijd nadert voor vele hooilanden. Laat maaien van 't hooigras geeft wel meer Kilo's, een grootere massa, maar de verteer» baarheid wordt minder. Vrij laat maaien is heel nadeelig. Na de eerste snede geve men een stikstof bemesting Norge of Chili bijvoor» beeld. Deze bemesting rendeert meestal zeer goed. De strijd tegen het onkruid moet op den akker zoowel als in de wei en in den hof geregeld doergevoerd worden. Enorm is de schade, welke er door veroorzaakt wordt. Inu.eu u.t eens kon wotucn becijferd men zou er versteld van staan. Daarom doe men alles, en late geen oogenblik verloren gaan om het de baas te worden Het moet ver» wijderd worden voor of in 't begin van den bloei maar vroeger is beter. Onferuidplanten die reeds zaad dragen, moeten vernietigd (ver» brand) worden Vooral niet op den mesthoop brengen, want dan krijgt men het 't volgend jaar terug. In den hof: Denk er aan, als ge het nog niet gedaan hebt, uw koolplanten voor inmaak en wintergebruik uit te planten. Bij de tuinlui heet hetmet den langsten dag moet de kool vaststaandan moeten de planten zijn vast geworteld. Ontdekt ge dat uw kool lijdt aan knolvoet, een ziekte, veroorzaakt door een slijmzwam, kom dan op die besmette plaats in de eerste jaren met kool niet terug. Moet dit echter, pas dan een zeer diepe grondbe» werking toe, keer den grond om, of geef een flinke kalkbemesting, versch gebluscht uitgc strooid, een paar dagen voor het uitplanten der kool. Voor bindmateriaal uwer stok» boonen kunt ge de biezen of russchen gebrui< ken, die wellicht bij u in de buurt langs den slootkant te vinden zijn goedkooper kan het niet. De staak» of stokboonen vragen den eer» sten tijd geregeld toezicht, omdat d; ranken moeten worden aangebonden. Met den rhabarberoogst loopt het af, de stengels wor» den voos. Men kan nu zijn planten vermeer» deren, als men wil, door de groote volle stuk» ken er van af te steken of de bollen te rooien en deze te verdeelen in stukjes van 2 of 3 neuzen, in lossen, goedbemesten grond gezet, kunnen de nieuwe planten bij gunstig weer nog in den komenden herfst een oogst geven. Wie zijn rhabarbermoes mist, kan nu in de kruisbessénpuree zijn troost zoeken. De inmaak uitjes (Utrechtsche soort) krijgen hun grootte, dat is die van een cent ongeveer, dan zijn ze op zijn mooist. Dus dan inmaken, want be» waren kunnen we deze soort niet. En hoe eer dat inmaken na het rooien gebeurt, des te beter is het. Want laat men ze gewoon opdrogen, dat wil zeggenzonder water, dan zijn ze later bij 't gebruik taai. Legt men ze in water, dan zijn ze eerst wel hard, doch uit het zuur gehaald, zijn ze meestal slap. Kijk eens naar uw bloemkool I Het kooltje moet gedekt worden, zoodra het zichtbaar is de hartbladeren worden geknakt en ter dek» king gebezigd. De kool groeit nu vlug en kruipt dus licht on ier het dek heen. Bij niet dekking verliest de kool haar waarde. Zoowel op het dekken als op het oogsten geve men dus acht. Krijgt men te veel kool, dan dient gerooid te wordenmen legt ze dan, door eigen blad gedekt, in een donkeren, frisschen kelder. Profiteer zooveel mogelijk, huis: moeders, van den kersenoogstde kers is heerlijk en bloedzuiverend. Ge kunt ze ook steriliseeren bij een zekere hoeveelheid kersen voegt ge een gelijk gewicht suiker, en even» veel water. Een uur koken 1 Dan het sap af» gieten, heet in een Week's glas doen, en daarin bij 80 graden Celsius een kwartier steriliseeren Economisch Weekoverzicht. De speculanten in Fransche en Belgische Francs hebben nog niet te klagen, aangezien de richting nog voortdurend naar omlaag wijst, terwijl de vermoedens voor een steeds dalende tendenz bewaarheid worden, zij het ook, dat een plotseling ingrijpen der regeering een tijdelijk herstel kan brengen, waarbij menigeen in het nauw wordt gedreven. Onder deze omstandigheden daalden heden, Dinsdag, Fran» sche Frans tot circa 7,40 en Belgische tot 7,55. Volgens de laatste mededeelingen heeft de Fransche regeering voor steunaankoopen een gedeeltelijk gebruik moeten maken van het z.g. Morgan»crediet, dat nog ter beschikking was voor deze doeleinden. Dus hangt nog steeds dit zwaard van Damocles boven de speculatiemarkt, waar plotseling steun verleend kan worden en waarvan meestal de gevolgen niet te overzien zijn. Hoewel met de maand Juni de Zaterdagsche beursvacatiedag is ingetreden, zoodat het aantal werkdagen tot 5 wordt beperkt gedurende drie maanden, is het er niet drukker op geworden, noch in de ééne, noch in de andere afdeelin» gen, en blijft alles bij het oude, d.w.z. kalme. Geen plotselinge hausse» of baisse»aanvallen doen de effectenmarkt schudden, want er zijn eenvoudig geen factoren, die dat tengevolge zouden kunnen hebben. De rubbermarkt ligt voor de meeste fondsen verlaten en beweegt zich op hetzelfde verlaagde peil, de Tabaks» markt is voortdurend flauw voor de fondsen Oostkust en Senembah, die nu reeds tot resp. 175 en 373 zijn gedaald, terwijl daarentegen aandeelen Delimaatschappij zich op 405 buitengewoon goed houden, wat men wil toeschrijven aan ruilingen van Sembahs in Deli's. Petroleumaandeelen liggen weer erg stil in de markt en bewegen zich voor Koninklijke Olie om en nabij 405 terwijl aandeelen Perlak, die de vorige week al werden opgezet, tot 87 zijn geklommen en nog steeds i Ja hausse worden getipt. Voor Suikcraandeelen bestaat er niet de minste belangstelling, zoodat er zelfs in aan» deelen H. V. A. zeer weinig omgaat. Aandeelen Koloniale Bank echter liggen de laatste dagen flauw en liepen tot 193 terug, en wel op de weinig bemoedigende vooruitzichten in het j aarverslag medegedeeld. In Amerikaansche fondsen gaat ook al bitter weinig om, slechts af en toe is er belangstelling voor Wabash»shares, die hedenmiddag 45 °/o noteerden en door de arbitrage werden opge» kocht, zoodat er vermoedens zijn, dat er iets goeds mee is, waarvan men echter weinig hoort. Het geld op prolongatie is nog steeds goed» koop, nl. 23/« °/0. Zaterdag 12 Juni, 's avonds 6 uur (zomer» tijd) te Ouddorp, in het logement Akershoek van 59 perceelen klaver en grasgewas onder Ouddorp en Goedereede. Notaris VAN DEN BERG. Op Dinsdag 15 Juni 1926, des avonds 7 uur (oude tijd), verkoop van 6 meeden Roode klavers om 2 maal te maaien, op het land, nabij den Boutweg, in den polder Grooten» blok te den Bommel, ten verzoeke van den heer J. C. de Wit aldaar, in het café van M. Koenraadt te Achthuizen. Notaris VAN ISPELEN. Op Woensdag 16 Juni 1926, 's voorm. 10 uur (zomertijd) te Stellendam, ter herberge van A. Kaashoek, van 14 perceelen klavers, in kavel 21 van den Adrianapolder, in kavel 6 van den Eendrachtspolder en in kavel 6 van den Halspolder, ten verzoeke van den heer D. Goekoop. Notaris VAN DER SLUYS. Op Woensdag 16 Juni 1926, 's avonds 6 uur (o. t.) te Nieuwe Tonge, ter herberge van P. M. Schipper, vau 16 perceelen 100de en roode gemengd met Lucerne klavers, was» sende op landen te Nieuwe Tonge, in pol» ders Klinkerland en Duivenward, ten ver» zoeke van de Heesen Gebr. Dorst, T. en A. C. Breesnee en K. M. Houtaar en van 5 per» ceelen Hooigras te Nieuwe Tonge in den polder Battenoord ten verzoeke van den heer C. Holleman Az Notaris VAN DER SLUYS. Openbare Vrijwillige Verkooping van een landbouwschuur met mestput, erf en verder toebehooren, gelegen op den hoek van de Oost Krakeelstraat en den Oostelijken Achter» weg te Sommelsdijk, op Donderdag 10 Juni 1926 bij inzet, op Donderdag 17 Juni 1926 bij afslag, telkens des avonds 7 uur (zomertijd) in het Hotel Spee te Sommelsdijk. Ten ver» zoeke van den heer M. de Haas te Rotterdam. I Notaris VAN BUUREN. Op Vrijdag 11 Juni 1926 te Ooltgensplaat in hotel Hobbel bij veiling en op Vrijdag 18 Juni 1926 aldaar in hotel Moelker bij afslag, beide dagen des nam. 7 uur (o.t.) a. ten ver» zoeke van Mevrouw de Wed. J. A. van Nieu» wenhuizen aldaar van 2,80,50 H A. (5 gem, 183 roeden P.M.) uitmuntend weiland te Ooltgensplaat, in polder het Rietveld, kadaster sectie A no 36 en 37b. ten verzoeke van Vrouwe D. C. Goedkoop te VGravenhage van ruim 70 gem. Grasgewas c. ten verzoeke van diversen van Klavers te velded. van 6 perceelen tuingrond, groot ongeveer 21,60 A. (130 Roeden P. M.) te Ooltgensplaat in het Boomgaardland, ten verzoeke van Mej. Wed. K. Wielhouwer. Alles breeder bij biljetten omschreven. De verkoopingen b en c worden direct op den 11 Juni verkocht. Notaris AKKERMAN. Openbare Vrijwillige Verkooping in het café «Het wapen van Zuid»Hoi!and« te Zuidland, op Vrijdagen 11 en 18 Juni 1926, voorm. 11 uur (Zomertijd) bij veiling en afslag van Het sedert tal van jaren met succes gedreven café «het wapen van Zuid Holland», waarin vergunning, met huis, groote bergplaats, erf en tuin, op het dorp, aan de breede straat, te Zuidland, te zamen groot 03,10 aren, be» vattendekoffiehuiskamer met buffet, woon» kamer, keuken, bijkeuken, bergplaats en ruime kelders, sociëteitszaal (waarin gelegenheid tot het geven van uitvoeringen) met buffet en tooneel, logeerkamertjes en ruime zolders, alles voorzien van electrische geleidingen, café en hotelinventaris. Dagelijks te bezichtigen. Aanvaarding bij de betaling der koopp. vóór of op 28 Juli 1926. Inlichtingen geven Mej. H. J. v. Driel en de Notaris te Zuidland. Notaris C. LOEFF. Openbare Vrijwillige Verkooping op Vrijda» gen 11 en 18 Juni 1926, v.m. 11 uur (zomer» tijd) in het koffiehnis «het Wapen van Zuid» Holland» te Zuidland bij veiling en afslag vary Het eeuwigdurend recht van erfpacht 50 centiaren grond te Zuidland, aan den Gooidijk, met den eigendom van het daarop» staande buis. Erfpacht f 1,75. Direct te aan» vaarden, en Een huis bevattende twee woningen met schuur en erf, in het Dorp, aan den Molen» dijk en den Achterweg, groot 3 aren, 46 een» tiaren. Mondeling verhuurd voor f 4 per week tot 1 Mei 1927. Hierop kan 70 pCt. als eerste hypotheek gevestigd blijven. Betaling koopp. 28 Juli as. Notaris C. LOEFF. Openbare Verkooping op Donderdag 17 Juni 1926, 's avonds 7'/2 uur (Zomertijd) in het koffiehuis «Het Wapen van Zuid»Holland«, van 2«91»38 H.A. klaver, in den polder de Binnengorzen in den omloop, om ééns te hooien, in 6 perceelen. Betaaldag 1 November 1926. Inlichtingen geven de Heer W. Warning en ondergeteekende, te Zuidland. Notaris C. LOEFF. Vrijdag 18 Juni bij inzet in het Logement Kaashoek te Stellendam en Vrijdag 25 Juni bij afslag in het Logement Mijnders te Stel» lendam, telkens des nam. 5 uur (Zomertüü^; a. ten verzoeke van de erfgenamen den heer Cornelis Jansen van 1.4400 H.A. of 3 Gem. 41 Roeden V. M. bouw» land te Stellendam in kavel 3 van den Halspolder, onder den Buitendijk, kadaster sectie D No. r13, verbuurd aan Jan van Soest J.Gzn. tot 11 November 1932 ft f 188,20 per jaar b. ten verzoeke van den heer A. Bruggeman te Sommelsdijk van een huis met schuur en bergglaats te Stellendam aan de Voorstraat, kadaster sectie B. No. 967, groot 3 Aren 14 Centiaren, een gedeelte van het erf is in ge» bruik bij de Landbouwvereeniging te Stellendam a f 35,— per jaar, overigens is het perceel dadelijk te aanvaarden c. ten verzoeke van den heer J. van den Broek te Melissant van een voor enkele jaren nieuw gebouwd burgerwoonhuis met berg» plaats aan den Langeweg te Stellendam, in de onmiddelijke nabijheid van het tramstation geschikt om in tweeën 'e worden bewoond, staande op, en het recht van erfpacht tot 11 November 1950 aan een perceel grond, voor het geheel kadastraal bekend gemeente Stel» lendam, sectie B No. 1916, groot 12 Aren 70 Centiaren of 83 R. V. M., dadelijk door den kooper te aanvaarden. Notaris VAN DEN BERG. MIDDELHARNIS. Centrale Veiling voor Goeree en Overflakkee Veiling van Woensdag 9 Juni 1926. Boter f 0,94 tot f 1,06 per pond. Bloemkool le f 13,10 tot f 15,— per 100 stuks. 8 2e f 7,90 tot f 10,80 per 100 stuks. 9 3e f 3,— tot f 9,— per 100 stuks. 3 4e f 1,90 tot f 6,70 per lOOstuks. J Kropsla le f 1,— tot f 2,— per 100 stuks. 2e f 0,10 tot 1,— per 100 stuks. Komkommers f 14,50 per 100 stuks. Postelein f 13,50 tot f 14,60 per 100 kg. Spinazie f 9,— tot f 18,60 per 100 kg. Rabarber f 8,80 per 100 bos. Sjalotten f 1,— per 100 bos. Radijs f 1,30 tot f 3,70 per 100 bos. Asperges f 56,— tot f 63,— per 100 bos. Aardbeien f 43,— per 100 pond. ROTTERDAM, 8 Juni 1926 Op de heden in ons Veilingslokaal, Waf moezierstraat 37—39, gehouden Veiling, wef den de volgende prijzen besteedl Kipeieren4,50 tot f 6,9!" Idem (klein)tot - Idem extra zwtot - Eendeieren 4,65 tot 5,5! Middenprijs f Aanvoer 210000 stuks. DE ROTTERDAMSCHE VEILING

Maas- en Scheldebode | 1926 | | pagina 2