School. Visscherij. Vergaderingen. Burgerlijke Stand Binnenland. Buitenland. Gemengd Nieuws. Correspondentie. V er koopingen Marktberichten. ill [et gemiddelde leg' per hen. Tot op Dijkgraaf dus een den wedstrijd met trijd zegt dan ook rschil tusschen de an eenzelfde fokker ieren, bij een ander de inzending van re vermelding, die i/erschil van slechts 20.* week werden hier d. Velde de eerste kouden grond ge» oesteedt men hier H.L. aardappelen Ihier een meisje aan overleden. jaarlijksche collecte ewapenden Dienst sen. eervol ontslag ver» pen Jz. als brand» den landbouwer P. mwzeer voor. plannen om dezen en landdag te hou» nil. landstorm van rs zal op 18 Juni orden voor de ge» rel eenige ophelde» >or wie de gelden Ze zijn niet voor slag bü Waterloo daarvan is er niet Jden zijn tot steun die wonen in hun nhem, die in Oost» iben bewaard. Velen lende gevechten ge» om den steun van :eeft dus naar ver» lectebus op"18Juni tvond door een mo» rdoor zij kwam te erwond werd. hoek zal a.s. Zater» verkooping van het >en. KI. Gr. it het mond» geweken verklaard, en, van P. van Don» tkocht door C. Grin» e Dijkstelweg, strui» en brak daardoor ran de uitwaterings» nkele dagen geleden gelegdhet water ate, er uit verwijderd' broken en moet met iade van den aan» worden, lekman is een post» rkt was met: 927 R /er K. lag Zaterdag» in den stal. abijheid van Klaren» lanrijden, waren daar /echtendie liepen ardoor M. in de sloot borst op een boom, ongeval is vrij goed den polder «Nieuw ienstjaar 1925 is als 7,85, Uitgaaf f 2190,— saldo van f 132,15. .1. Zondag werd in nog een nagift voortui/ van f 15. de Geref. Kerk alhier en voor de hulpbe» de Christelijke School rmeerde Weeshuis is erna te Appingedam. dag a.s. des v.m. zal diaken in de Ned. >rden. A.s. Zondagmiddag v. Kerk alhier op te udsten te Middelhar» ;dienst zal een predi» ïeer J. van Gerner» School alhier, is in aemd aan een Bijz. zal er Zondagavond extra.collecte worden g van studenten, v.n.l. cte voor de zending, Herv. Kerk gehou» thans hoofd der Chr. was de vorige week :wijs werkzaam. Van n onze school verbon» :r en daarna als hoofd. en blij harte.* >ningen, die maanden» ;en rust heeft gezocht i/eer tot al zijn arbeid de «Bazuin* ook weer Vriend in Jeruzalem, ef maakte hij een op» of. hij in den vreemde enen, met wie het de ;elijk gesprek te voeren, n, dat ds. Gispen stond roords en dat maakte, door hem lieten in» ke zaken in Nederland. van collega uit Zwitserland i ik aanraking. Als ze is kerkelijk leven, van r, middelbaar en lager pde de verbazing zich it af. Zelfs een breed» lit het Grieksche leger er het Calvinisme, menig Gereformeerden n kerkdijken rijkdom niet half verstaat, misschien goed wezen eens geruimen tijd te moeten verkeeren in een land, dat bijna alles mist wat het onze zoo ruimschoots bezitten mag. Of is het niet bedroevend, dat een Zwitsersch predi» dikant me verklaren moest, dat er in zijn land bijna geen Calvinisten meer waren. En bij ons zijn die er nog bij duizenden, kon ik hem met een dankbaar en blij hart antwoorden,. «Met een dankbaar en blij hart«, Nu, het is ook te begrijpen. Overal, waar het Calvinisme wederom ont» waakt, ziet men met heilige jaloerschheid naar Nederland en na>r 't geen hier ter zake van Gods Koninkrijk is bereikt. En wij waardééren het? Danken en loven onzen God? GOEDEREEDE. Door een 9 tal zeevisschers werd de vorige week een schade beloopen aan vischtuig van f 25,- tot f 100,-. De garnalenvisschers vingen de vorige week 100 K.G. garnalen. OUDDORP. Garnalenvangst in de vorige week van 400 tot 500 kilo per vaartuig; in de stallen tien zalmen. OUDE TONGE. Raadsvergadering a.s. Woensdag des v.m. 10 uur alhier. SOMMELSDIJK. Geboren: Maatje Arentje, d. v. Marinus Olte en Lientje van der Slik; Maartje Anna, d. v. Jan Dubbeld en Maatje van der Baan. Marinus, z. v. Jan Vijfhuizen en Leentje van der Stolpe. OverledenServaas Hoogzand, 57 j., z. v. Arie Hoogzand en Adriaantje Verbiest. Te Berkel (Z..H.) zal van 14 t/m 31 Juli een groote nationale wedstrijd worden geor» ganiseerd. Deze schietwedstrijd zal staan on» der toezicht en controle van de Koninkl. Vereen van Nederl. Scherpchutters. De 10 banen worden aangelegd in de on» middellijke nabijheid van het station Berkel. Ohalve afd. Korpswedstrijden zijn er afd. Personeel, Vastebaan, Vrijebaan, Geluksbaan en Eere»wedstrijd. Van vele zijden kwamen reeds schitterende prijzen in, terwijl het Wedstrijd«Bestuur vele honderden guldens als prijzen beschikbaar stelt. Een ruime consumptie»tent verrijst op het terrein. Ook de standplaats der schutters is overdekt. Een keurig uitgevoerd programma geeft alle bizonderheden van dezen wedstrijd. In den loop der maand Juni is dit verkrijg» baar bij den Secretaris D. C. Haak te Berkel (Z.»H.). Nederland en Oranje. Nederland en Oranje, orgaan van het Ver» band van A. R. Propagandaclubs, April.Mei» nummer bevat De band met het beginsel (medezeggenschap) rede gehouden door Dr. H. Dooijeweerd voor de kiesvereeniging N. en O. \/UI te Amster» dam; Groen en de samenwerking met de Roomschen, fragmenten uit een tweetal Kamer» redevoeringen van Mr. Groen van Prinsterer in 1849De Kabinetscrisis November 1925 (vervolg); Groen tegenover Rome, door Mr. *2. M. den Hartogh Onze cursussen, behande» Wi^yng van vragen Het spel met den Godsdienst, naar aanleiding van een door den heer Scha» per aangevoerd citaat van Dr. KuyperBoek» beoordeeling. GROOTE MANNEN die men nu niet direct naast elkaar plaatsen zou. Dat is ook onze bedoeling niet. We willen in een voorbeeld, nog niet zoo lang geleden, laten zien, hoe 't alzoo is, dat twee groot kunnen zijn, zoo dat van de een de wereld gewaagt en de ander vergeten is, ondanks zijn moed. Vergeten, maar niet bij God. Amundsen, de Poolvaarder en Sperling de duiker. De een is wereldberoemd. De ander nauwelijks in Nederland bekend. En toch durf ik ze beiden «groote mannen** noemen. Van Amundsen behoef ik dit niet te be» wijzen. Maar het laatste bewijs zijner grootheid vondt ik hierin, dat hij blijkbaar het Schrift» woord verstaat, dat er een tijd is van komen en van gaan. Toen hij, met zijn schepelingen, dezer da» gen, na 't uitstaan van vele gevaren, eindelijk weer onder een warme kop koffie zat, ver» klaarden al zijn mannen, geestdriftig, dat ze bereid waren onder 't commando van Amund» sen dezen op eiken nieuwen ontdekkingstocht te vergezellen, die hij in het Pool»gebied zou willen ondernemen. u 1 mijne heeren I* was 't antwoord. «Het is van u een mooi aanbod, maar ik, ziet ge, geef thans als mijn voornemen te kennen, verdere tochten aan een jonger ge» slacht over te laten*. Amundsen heeft ook kinderen En hij heeft niet alleen met' het gevaar zijner ondernemingen, maar ook met het be» lang zijner kinderen te rekenen. En nu de duiker Sperling. Die op zoo droeve wijze, door een vreese» lijk beroepsongeluk, kort geleden, om het leven kwam. Duiken op zichzelf is reeds een gevaarlijk beroepreeds zonder dat men met de bizon» derheden van 't vak op de hoogte is kan ieder zich dit wel voorstellen. 't Geschiedt niet om eigen voordeel. De duiker verdient er z'n broodje mee. Er worden kostbaarheden naar boven ge» bracht, ze zijn niet voor hem. Maar dat had Sperling met alle duikers ee» meen. 6 Hij was indertijd vooral bekend en bleek bij zijn dood alweer goeddeels vergeten, als de man die met zijn vrienden hun leven waagden, om de slachtpffers te redden van de «Berlin*, die op de" Pier aan den Hoek vastgeloopen was. Zij werden wérkelijk gered. 'n Kleine herinnering hier en daar zagen we er aan gewijd, maar we willen onder de groote mannen zoowel Amundsen tellen als Sperling. Aangepakt, met succea. Briand, de hoffelijke Aristide Briand, Fran» krijks eerste minister, heeft aan de Kamer al» daar zijn tanden laten zien. En met gunstig gevolg. De socialisten en een deel der radicalen brommen wel als beren, maar voorloopig is Briand hun de baas. Hij wil «den franc redden*. De munt tot stéén brengen. Daarvoor is hij bezig verschillende maatre» gelen te nemen, maar zullen die slagen, dan is 't eisch dat ze zoo lang mogelijk geheim blijven. Zoo iets laat zich verstaan. En nu kwam men van socialistische zijde in de Kamer, met een interpellatie. Briand moest over de brug. Zijn plannen eens uiteenzetten. Nu houdt men in Parijs nóg veel meer van interpellaties dan in Den Haaghoogst zelden wordt er een geweigerd. «Maar deze móét geweigerd worden*, zei Briand. En anders ga ik weg. Daar hadden ze niet van terug. Zelf een regeering vormen kunnen Briands vijanden niet. En al waren ze dan ook razend van woede, ze moesten 't aanzien, dat hun aanvrage om een interpellatie verworpen werd. Briand kan nu rustig voortgaan. «Frankrijk redden* is zijn leus. Slaagt hij er in, dan is hij de redder van 't vaderland in den uitersten nood. Krlm. Deze mans papieren dalen. Had hij met de Franschen alléén te maken, zoo zou 't wel gaan, want tegenover hen heeft hij zich zoover bekend isnooit bepaald misgaan. Doch daar zijn ook de Spanjaarden. Die hebben een veel langer rekening met hem. Zij zeggen, dat hij zich tegenover hen als een barbaar gedragen heeft, waartegenover de vraag kan worden gesteld, hoe de Spanjaar» den zich tegenover de mannen van het Rif gedragen hebben. En zoo hebben de Spanjaarden thans de ernstige beschuldiging tegen hem ingebracht, dat hij meermalen Spaansche krijgsgevangenen heeft laten fusileeren, omdat hijniet ge» noeg eten voor zooveel monden had. Als dit bewezen kan worden, staat de zaak van Abd el Krim er niet zoo fraai voor. Pilsoedsld. Pilsoedski is géén president van Polen. Hij heeft het anders en beter ingericht. Moscichi werd president. Een geleerde, van zijn beroep. Een man, van wien men naar waarheid ge» tuigen mag, dat hij boven de partijen staat 't zal vermoeden we de vraag zijn, of hij niet meer van de wetenschap dan van de staatkunde afweet. Maar wét hij te kort komt, dat heeft Pil» soedski. En die heeft alvast gezegd, dat hij minister van Oorlcg is, en dus de gansche gewapende macht tot zijn beschikking heeft. Ja, daar komt nog dit bij. De nieuwe president wordt Zaterdag be» ëedigd en neemt dan zijn intrek op het oude koningsslot. Maar Pilsoedski heeft een ander deel van dit slot voor zichzelf laten inrich» ten, zoodat hij zich, om zoo te zeggen, nacht en dag met den President kan onderhouden. Elk gevoelt, hoe op deze wijze, de werke» m handen van Pilsoedski is en hoe hij veel beter over de middelen beschikt om die macht te handhaven, dan wanneer hij president zoude zijn. Klopgeesten 1 De Roosendaalsche ingezetenen werden se» dert eenige dagen verontrust door «Klop» geesten* die zich gezeteld hadden in een der woningen. De «behekste* woning genoot aller belangstelling, duizenden nieuwsgierigen kwa» men zich van het geheimzinnig kloppen over» tuigen. Maar wat was nu het geval De politie be» moeiden zich met de zaak en na veel inspan» nen mocht het haar gelukken de oorzaak van het geheimzinnig geval te ontdekken. Het was den commissaris van politie, die in den nacht van Vrijdag op Zaterdag in de woning verbleef, opgevallen, dat het dertien» jarig dochtertje van den bewoner zeer eigen» aardig deed. Zij maakte op hem den indruk van niet heelemaal goed bij te zijn Zij vooral was het, die telkens wat hoorde en anderen op het idee bracht. Zoo ook probeerde zij dien nacht den commissaris te doen gelooven dat er getikt en geklopt werd. Deze echter verloor haar geen oogenblik uit het oog en fixeerde haar scherp, hetwelk zij echter zonder blikken of blozen doorstond. Nu en dan zei ze met een fluisterstem Hoor eens, daar wordt weer op den zolder gebonsd. Zij verwachtte daarop blijkbaar dat ook de commissaris zich zou laten vangen en het oog van haar afwenden. Deze echter deed zulks niet. Het gevolg was dat dan ook nie» mand iets vernam. Te ongeveer 1 uur ver» liet de commissaris de woning. Pas was hij weg of het gespook begon opnieuw en weer opnieuw op zulk een geheimzinnige wijze, dat het toch wel onverklaarbaar en werkelijk ook geheimzinnig was. Zijn bevindingen ten huize van de door den klopgeest geplaagde men» schen, was den commissaris aanleiding eenige hoofdagenten te instrueeren op zeer handige wijze en door middel van een truc het meisje er eventueel in te laten loopen. Deze beide hoofdagenten begaven zich in den nacht van Zaterdag op Zondag in de wo< ning. In den omtrek verdrong zich weer een groote menigte nieuwsgierigen, door de politie op veiligen afstand gehouden. In de woning begon het leventje weer. Nu eens boven, dan weer onder, nu eens tegen die muur, dan weer tegen een deur werd getikt, geklopt of gebeukt. Een der hoofdapenten stelde zich zoo op dat hij het meisje onbemerkt kon observeeren, terwijl de ander deed of hij onder den indruk was van het gebeurde en het meis» je in den waan bracht, dat haar succes dus nog vollediger was. De eene agent bemerkte herhaaldelijk, dat het meisje die tot nog toe onverklaarbare teekens gaf. Plotseling zei zij b.v.«Luister luisterze kloppen weer Precies of ze zoo doen tegen den muur.* Daarbij deed zij dan na, wat zij meende te hooren. Terwijl allen dan vol spanning luisterden of zagen naar de aangegeven plaats, zag zij kans öf om weg te sluipen en voor klopgeest te spelen, óf om alvast maar wat te tikken of kloppen op een deur of muur. Onder de spanning der laatste dagen en geleid door een soort massasuggestie, meenden dan ook werkelijk de aanwezigen iets te hooren. De hoofdagent sprong bij een dezer keeren op haar toe en beschuldigde haar scherp op het» zelfde oogenblik. Daarop begon het meisje te weenen en zei«Doe ik- dat meneer, dat is toch niet waar.« Men ging nu al het gebeurde na en toen bleek, dat men geen last van den klopgeest gehad had, als het meisje niet in huis was of er geen kans geweest was om te bedriegen. Verkeersongevallen. Zaterdagavond is de heer Pronk uit Bus» sum met zijn motorfiets tegen een lantaarn op de Burgemeester 's Jacoblaan gereden. In bewusteloozen toestand werd hij naar de Majellastichting gebracht, waar hersenschud» ding en een hoofdwonde vastgesteld werden. Zijn zoontje, dat met hem op de motorfiets zat, kreeg geen letsel. Een aanrijding, die wonder boven won» der goed is afgeloopen, heeft Zaterdag te Lisse plaats gehad. Een auto, waarin prof. Van Slochteren was gezeten, reed de oprijlaan van de bloembollenschool aldaar af; de chauffeur hoorde de naderende stoomtram niet en toen hij deze op het laate oogenblik ontwaarde gaf hij onmiddellijk vol gas, waardoor hij voorkwam, dat de auto in de flank werd ge» grepen. Hij werd evenwel nog van achteren door de tram aangereden. Het chassis werd geheel opengescheurd. Prof. Van Slochteren kreeg een kwetsuur aan het hoofd van ern» stigen aard. De 32'jarige v. d. H. te Leiden is Zon» dag met zijn fiets op de Haarlemmerstraat geslipthij kwam in een winkelruit van een fietsenzaak terecht. Door een glasscherf ver» wond, werd hij naar het academisch zieken» huis overgebracht. De 25»jarige loodgieter J. v. d. L. uit 's«Gravenhage reed Zondag in groote vaart met zijn motorfiets op den Hoogen Rijndijk te Leiden. Hij raakte zijn stuur kwijt, waar» door hij met een been bekneld raakte tusschen de motorfiets en een boom In bewusteloozen toestand is hij in een politiepost binnenge» dragen en van daar naar het academisch zie» kenhuis vervoerd. Men vreest, dat het been afgezet zal moeten worden. Zijn meisje, die op de duozitting zat, kwam er met een lichte verwonding af. Branden. Zaterdagavond is te Didam de woning van den timmerman J. van Vuuren afgebrand. De inboedel ging verloren. De oorzaak van den brand is onbekend. Verzekering dekt de schade. Waarschijnlijk door kortsluiting, is Zon» dagavond brand uitgebroken in het magazijn in de werkplaats der firma Eshuis in de Drie» nerstraat te Hengelo (O.) Een groote voorraad goederen ging verloren. De werkplaats kreeg waterschade. Verpletterd. Maandag is aan het station in Den Bosch zekere van Roosmalen uit Orthen, bij het lossen van boomen, onder een boom geraakt en verpletterd. De ongelukkige was gehuwd en vader van vier kinderen. Een afschuwelijk auto»ongeluk. Uit Soerabaja seinde Aneta aan de Indische bladen Op Zondag 9 Mei reed een auto, bestuurd door den heet- K., uit S'doardjo, tegen een boom, op toen hij wilde uitwijken voor een fietser. De heer K. vloog door de voorruit heen, waarbij zijn hoofd vrijwel werd afge» sneden. Hij was op slag dood. Van de in» zittende familie B. werd mevr. B alleen, maar niet ernstig gewond. De andere inzittenden kwamen er zonder letsel af, slechts de heer N. kreeg eenige onbete, kenende hoofdwonden, De auto werd vernield. Neergestort. Een 39«jarige man is bij het verrichten van werkzaamheden op een steiger van een in aanbouw zijnde R.K. kerk in de Chasséstraat te Amsterdam misgestapt en van een hoogte van 12 M. neergestort. Hij overleed bijna onmiddellijk. Dood geklemd. Op de werf De Schelde te Ylissingen is een 29jarige ketelmaker beklemd geraakt tusschen een ketel en een boorbank en kort daarna overleden. ROOFMOORD. De vrouw van een landbouwer te Spek» holxerhelde gedood. Men meldt uit Heerlen Vrijdagmiddag te ongeveer half vier werd de vrouw van den landbouwer H. Borghans te Spekholzerheide dood in de bij haar wo» ning gelegen schuur aangetroffen. Zij bleek met een Engelschen sleutel een aantal slagen te hebben ontvangen, aan de gevolgen waarvan zij overleden is. Het lijk werd ontdekt door de dienstbode van de boederij. Van dezen moord wordt verdacht een knecht van Borghans, zekere W., die ongeveer ter zelfder tijd spoorloos verdwenen is. Boven» dien wordt vermist een bedrag van f 12. Het drama heeft zich afgespeeld terwijl de overige leden van het gezin in het veld werkzaam waren en de verdachte met de vrouw des huizes alleen thuis was. De verslagene is 27 jaar en laat een man met 3 kinderen achter. De politie sielde onmiddelijk een uitgebreid onderzoek in en het parket uit Maastricht arriveerde reeds Vrijdagavond ter plaatste. Het lijk is naar het ziekenhuis te Kerkrade overgebracht. EEN BRUTALE DIEFSTAL. De dieven met f 10.000 er van door. Door het forceeren van een deur hebben personen zich toegang weten te verschaffen tot het erf van de wed R. te Schinveld. Na» dat beneden de vertrekken doorzocht waren, hebben de dieven een bezoek gebracht aan de bovenverdieping en hebben uit de kamer, waar de weduwe met haar zoon sliep een koffer weggenomen, waarin goud» en zilver» werk, acten en f 10.000 in contanten aanwezig waren. Toen de zoon onraad bemerkte waren de dieven reeds verdwenen. De koffer is door de politie later teruggevonden in de richting Etzenrade»J abeek. Al het geld behalve een bankbiljet van f 100 was verdwenen. Het goud en zilver en de verdere bescheiden waren onaangeroerd gela» ten. DE INBRAKEN TE HEERLEN. De dader van de Inbraak bij de firma V. en D. gevonden. Voor eenigen tijd werd ingebroken in de magazijnen van de firma V. en D. te Heerlen en in het postkantoor te Meerssen. In verband met deze laatste inbraak werd te Aken een Duitscher in arrest gesteld H. K. genaamd, oud 22 jaar, van beroep chauf» feur. De Heerlensche recherche meende in dezen man ook den dader te zien van de inbraak in de magazijnen van de firma V. en D. te Heerlen. Na een langdurig verhoor te Aken bekende de man. Hij had zich door middel van een Duitscher van de goederen ontdaan. Brutale inbraak met roof. Zaterdagnacht tusschen 1 en 2 uur hebben drie gemaskerde bandieten zich door het in» drukken van een ruit toegang verschaft tot de woning van Van Kindercn»Marynen te Megen bij Oss. In de woning bevonden zich twee ziekelijke oude menschen en een meisje dat hen oppastte, Het meisje werd door de bandieten geboeid en een prop in den mond geduwd. Daarna hebben zij alle kasten open» gebroken en het geheele huis doorzocht en overhoop gehaald. Na eenigen tijd zijn zij met medeneming van f 1600, de verschrikte be» woners ongedeerd achterlatende, vertrokken. Van de daders is tot op heden nog geen spoor ontdekt. De marechaussee uit Oss heeft terstond een uitgebreid onderzoek ingesteld. C. K. Passaic N. J. U. S. A. in dank uw abonnementsgeld ontvangen. Op Woensdag 9 Juni 1926, 's avonds 7 uur (N. T.) te Dirksland, ter herberge van H. van den Doel, van diverse perceelen Roode en en Roode, vermengd met Lucerne Klavers, wassende op landen onder Dirksland en Me» lissant. Notaris VAN DER SLUYS. Openbare Vrijwillige Verkooping van een landbouwschuur met mestput, erf en verder toebehooren, gelegen op den hoek van de Oost Krakeelstraat en den Oostelijken Achter» weg te Sommelsdijk, op Donderdag 10 Juni 1926 bij inzet, op Donderdag 17 Juni 1926 bij afslag, telkens des avonds 7 uur (zomertijd) in het Hotel Spee te Sommelsdijk. Ten ver» zoeke van den heer M. de Haas te Rotterdam. Notaris VAN BUUREN. Op Donderdag 10 Juni 1926, des v.m. 10 uur (Zomertijd) ten huize van Mej. L. Bijl» te Hekelingen, in het dorp, om contant geld publieke verkooping van Eikenhouten kabinet, dito geverfd, secretaire, chiffonnière, uittrektafel alle met mahonie op» gelegd, houtkist, mahoniehouten zilverkast (Napoleon) tafels, canapé, stoelen, spiegel, pendule met candelabres, petroleumlamp, kac» hels, fornuizen, vloerkleed, waschtafel, tuin» bank, ladder, vlaggestok en hetgeen verder ten verkoop zal worden aangeboden. Een uur vóór de verkooping genummerd te bezichtigen. Inlichtingen geven de verkoopster en on» dergeteekende. Notaris C. LOEFF. Op Vrijdag 11 Juni 1926 te Ooltgensplaat in hotel Hobbel bij veiling en op Vrijdag 18 Juni 1926 aldaar in hotel Moelker bij afslag, beide dagen des nam. 7 uur (o.t.) a. ten ver» zoeke van Mevrouw de Wed. J. A. van Nieu» wenhuizen aldaar van 2,80,50 H A. (5 gem. 183 roeden P.M.) uitmuntend weiland te Ooltgensplaat, in polder het Rietveld, kadaster sectie A no. 36 en 37b. ten verzoeke van Vrouwe D. C. Goedkoop te 's»Gravenhage van ruim 70 gem. Grasgewas c. ten verzoeke van diversen van Klavers te velded. van 6 perceelen tuingrond, groot ongeveer 21,60 A. (130 Roeden P. M.) te Ooltgensplaat in het Boomgaardland, ten verzoeke van Mej. Wed. K. Wielhouwer. Alles breeder bij biljetten omschreven. De verkoopingen b en c worden direct op den 11 Juni verkocht. Notaris AKKERMAN. Vrijdag 11 Juni, 's voormiddags 10 uur (zomertijd) te Stellendam in het logement Kaashoek, van 50 perceelen klaver te velde in den Grooten Zuiderpolder onder Goede» reede en in den polder Nieuw»Stellendam en Adriana», Woutrina», Eendiacht» en Halspol» der onder Stellendam en het grasgewas van de dijken van den Woutrinapolder, in 11 per ceelen. Notaris VAN DEN BERG. Openbare Vrijwillige Verkooping in het café «Het wapen van Zuid«Holland* te Zuidland, op Vrijdagen 11 en 18 Juni 1926, voorm. 11 uur (Zomertijd) bij veiling en afslag van Het sedert tal van jaren met succes gedreven café «het wapen van Zuid>Holland«, waarin vergunning, met huis, groote bergplaats, erf en tuin, op het dorp, aan de breede straat, te Zuidland, te zamen groot 03,10 aren, be» vattendekoffiehuiskamer met buffet, woon» kamer, keuken, bijkeuken, bergplaats en ruime kelders, sociëteitszaal (waarin gelegenheid tot het geven van uitvoeringen) met buffet en tooneel, logeerkamertjes en ruime zolders, alles voorzien van electrische geleidingen, café en hotelinventaris. Dagelijks te bezichtigen. Aanvaarding bij de betaling der koopp. vóór of op 28 Juli 1926. Inlichtingen geven Mej. H. J. v. Driel en de Notaris te Zuidland. Notaris C; LOEFF. Openbare Vrijwillige Verkooping op Vrijda» gen 11 en 18 Juni 1926, v.m. 11 uur (zomer» tijd) in het koffiehnis «het Wapen van Zuid» Holland* te Zuidland bij veiling en afslag van Het eeuwigdurend recht van erfpacht op 50 centiaren grond te Zuidland, aan den Gooidijk, met den eigendom van het daarop» staande huis. Erfpacht f 1,75. Direct te aan» vaarden, en Een huis bevattende twee woningen met schuur en erf, in het Dorp, aan den Molen» dijk en den Achterweg, groot 3 aren, 46 een. tiaren. Mondeling verhuurd voor f4— per week tot 1 Mei 1927. Hierop kan 70 pCt. als eerste hypotheek gevestigd blijven. Betaling koopp. 28 Juli as. Notaris C. LOEFF. Zaterdag 12 Juni, 's avonds 6 uur (zomer» tijd) te Ouddorp, in het logement Akershoek van 59 perceelen klaver en grasgewas onder Ouddorp en Goedereede. Notaris VAN DEN BERG. Op Dinsdag 15 Juni 1926, des avonds 7 uur (oude tijd), verkoop van 6 meeden Roode klavers om 2 maal te maaien, op het land, nabij den Boutwtg, in den polder Grooten» blok te den Bommel, ten verzoeke van den heer J. C. de Wit aldaar, in het café van M. Koenraadt te Achthuizen. Notaris VAN ISPELEN. Op Woensdag 16 Juni 1926, 's voorm. 10 uur (zomertijd) te Stellendam, ter herberge van A. Kaashoek, van 14 perceelen klavers, in kavel 21 van den Adrianapolder, in kavel 6 van den Eendrachtspolder en in kavel 6 van den Halspolder, ten verzoeke van den heer D. Goekoop. Notaris VAN DER SLUYS. Op Woensdag 16 Juni 1926, 's avonds 6 uur (o. tte Nieuwe Tonge, ter herberge van P. M. Schipper, van 16 perceelen roode en roode gemengd met Lucerne klavers, was» sende op landen te Nieuwe Tonge, in pol» ders Klinkerland en Duivenward, ten ver» zoeke van de Heesen Gebr. Dorst, T. en A. C Breesnee en K. M. Houtaar. Notaris VAN DER SLUYS. MIDDELHARNIS. Centrale Veiling voor Goeree en Overflakkee Veiling van Vrijdag 4 Juni 1926 Kippeneieren 50 kg. f 4,20 tot f 4,80. 57«60 kg. f 5,— tot f 5,50. 60»62 kg. f 5,50 tot f 5,60. bruin 59»60 kg. f 6,40 tot f6,— Eendeneieren 65.72 kg. f 4,70 tot f 5,30 Poelpetaateieren f 3,10. Ganseieren f 10,30 tot f 12,—. Per 100 stuks. Kropsla f 0,20 tot f 2,— per 100 stuks. Bloemkool 2e soort f 20,— per 100 stuks. 3e f 10,70 tot 14,40 p. 100 st. 4e f 7,70 tot 9,60 p. lOOst. Uitschot f 4,40. Peen f 20,50 tot f 24,60. Rabarber f 7,90. Radijs f 3,40 tot f 3,60 per 100 bos. Sjalotten f 1,—. Asperges f 52,—. Per 100 bos. Komkommers le soort 15,60. 2e 9,70. Postelein f 24,60 per 100 kg. Spinazie f 23,60 per 100 kg. Boter f 0,95 tot f 0,97 per pond. Kaas f 0,40 per pond. Aanvoer 20,000 eieren. MIDDELHARNIS. Centrale Veiling voor Goeree en Overflakkee. Veiling van Maandag 7 Juni 1926. Kippeneieren 50 kg. f 4,20. 57—60 kg. f 4,90 tot f 5,45. bruin 60—61 kg. f 5,80 tot f 6.— Eendeneieren 60—70 kg. f 4,30 tot f 5,—. Bloemkool le srt. f 18,50 tot f 28,—. 2e srt. f 16,70 tot f 19,70. 3e srt. f 8,60 tot f 16,70. 4e srt. f 3,70 tot f 6,60. Kropsla le srt. f 1,20 tot f 2,—. 2e srt. f 0,30 tot f 1,70, alles per 100 stuks. Peen f 20,— tot f 22,—. Radijs f 2,20. Asperges f 62,—. Rabarber f 8,60 tot f 9,30. Postelein f 16,80 fot f 19,70, Spinazie f 17,50 tot f 18,60, alles per 100 K.G. Boter f 0,93 tot f 1,06 per pond. Kaas f 0,40 per pond. VEE en PAARDEN. ROTTERDAM, 7 Juni. Ter veemarkt waren heden aangevoerd487 vette runderen, 227 vette kalveren, 66 schapen of lammeren, 829 varkens. Prijzen per V2 kilokoeien 32'/j c., 46 c53 a 56 c., ossen 41 c., 46 c„ 50 c., stieren 37 c, 40 c., 44c, kalveren 45 47V2c., 60 c72V2 c., schapen en lammeren geen noteering, varkens 40 c41 c 42 c. De aanvoer van koeien en ossen was be» langrijk minder dan vorige week Maandag. De handel iets williger. Voor de le en 2e soort werden ook betere prijzen bedongen Een enkele puikbeste koe en os werden nog tot 2'/2 cent boven noteering verhandeld. Stieren met matigen aanvoer. Hier was ook meer handel en er werden eveneens hoogere prijzen besteed. Vette kalveren met tamelijken aanvoer en tamelijk vluggen handel en betere prijzen dan vorige week. Een enkel puikbest kalf ging nog tot 10 k I2V2 cent boven noteering. Schapen en lammeren met onbeduidenden aanvoer. Daar was in verband met het in» voerverbod voor Londen weinig of geen han» del. Dientengevolge heden geen noteering. De aanvoer van varkens was ruimer. De handel was over het algemeen lui en lagere prijzen. Men verwacht bij afloop der markt nog terugloopende prijzen. Zouters werden tot 43 a 44 cent verkocht. Voor Londen was er geen handel. AMSTERDAM, 7 Juni. Ter veemarkt waren heden aangevoerd 388 vette koeien, waarvan de prijzen warenle kw. f 1,08—f 1,20, 2e kw. f 0,90-f 1,06, 3e kw. 74—88 ct., mindere soorten 66—74 ct. per kg 110 melk» en kalf» koeien, f 350—f 550 per stuk92 vette kal» veren 2e kw. 70-80 ct., 3e kw. 60—70 ct. per kg.79 nuchtere kalveren f 8—f 1532 scha» pen f 35—f 45253 lammeren f 17—f 23 per stuk520 varkens, enkel boven noteering. Holl. le kw. f 1—f 1,01, 2e kw. f 0,98—f 1, vette 96—98 ct. alles per kg 89 paarden f 125—f 300 per stuk. BOTER, KAAS en EIEREN. APELDOORN, 7 Juni. Eieren. Aanvoer 115,000 stuks. Prijzen van f 5—f 6,50, middel» prijs f 6 de 100 stuks. Handel traag. TIEL, 7 Juni. Boter. Aanvoer 30 K.Gprijs f 1,90-f 2,10. TIEL, 7 Juni. Eieren. Aanvoer 60,000 stuks. Prijs f 4,75—f 6 de 100 stuks. GRANEN ENZ, MEEL en OLIËN. ROTTERDAM, 7 Juni. Binnenlandsche gra» nen en peulvruchten. Tarwe wederom met klein aanbod hooger verkocht. Puike f 18—f 19. Overigens naar kwalitiet van f 16f 17,50. Rogge f 9,50—f 10,25. Gerst Chevalier iets vaster gestemd f 10,25— f 11,25. Haver onveranderd f 10,25—f 11,25. Erwten kleine groene iets vaster gestemd verkocht naar kwaliteit van f 11—f 18. Bruine boonen onveranderd f 9—f 13,50. Alles per 100 kg. ROTTERDAM, 7 Juni. Fijne zaden. (Boe» rennoteering)blauw maanzaad f 66—f 67, koolzaad f 26—f 27, karwijzaad f 24—f 25, kanariezaad f 15—f 16, voerlijnzaad f 15—f 16, alles per 100 kg GROENTEN. FRUIT en AARDAPPELEN. ROTTERDAM, 7 Juni. Heden waren de prijzen der aardappelen als volgtBravo's f 4—f 5,20, Bonte Ster f 4,75—f 5,25, Red Star f 4—f 4,90, Maltha's Springs I6V2—18 c. per kg Met tamelijken aanvoer kalme vraag. HUIDEN, LEER, WOL en DIVERSEN. ROTTERDAM, 7 Juni. Vlas. (Opgaaf van de marktmeesters). Aanvoer en prijzen waren 1200 kg. blauw, schoon f 0,75—f 1,05, 3300 kg. Holl. geel, f 0,75- f 1,10. Ij i 1

Maas- en Scheldebode | 1926 | | pagina 3