Visscherij. Vergaderingen. Posterijen Uit de Pers. Binnenland. Gemengd Nieuws. Verkoopmgeri Marktberichten. goedereede. Uitslag aanbesteding. Ingezonden Stukken die vanzelf op iets ruimer standpun staat, van harte toewenschen, dat ze onder Gods zegen nog lang werkzaam zij tot heil van de kinderen onzes volks. Ze blééf «positief christelijk*. Dit bleek wel uit de wijze, waarop de Chr. onderwijzers van alle schakeering zich hebben verzet tegen den bruusken aanval zooals die onlangs door prof. Cramer uit Utrecht op ons Christelijk Onderwijs werd gedaan. Door de garnalenvisschers werden de vorige week van 40-50 Kilo per dag gevangen. OUDDORP. Door de garnalenvisschers werden 100 tot 200 kilo per vaartuig gevangen en in de weer» visscherijen 5 zalmen. OUDDORP.t Oproeping van Stemgerechtigde Ingelanden van hier van den polder «Nieuw Stellendam« „D Vrijdag 4 Juni 1926 's nam. 4 uur (zomer- tijd in het hotel De Gouden Leeuw te Goe- dereede. Agenda 1. Vaststelling Rekening 1925. 2 Begrooting voor 1926. 3 Machtiging tot uitvoering van werken. 5' Benoeming leden en plaatsvervangende leden en der commissie tot nazien der loopende rekening. NIEUWE TONGE. Aan het hulppost-, telegraaf- en telefoon- kantoor alhier, werden gedurende de maand Mei behandeld: 32telegrammen,490telefoon gesprekken en 12 telefoonoproepsbenchten. Totaal 535 handelingen. D1RKSLAND. Uitslag van de door architect H. M. Rood- zand alhier gehouden aanbesteding van een woonhuis voor rekening van de vereeniging Het Groene Kruis alhier op 27 Mei j.l. Metselwerk P. A. Duhen f 1495,-*; D. Gestel Az. f 1649,- D. Gestel Pz. f 1657,—L. Gu'ldemeester L. Zoon f 1840,-. De begrooting voor metselwerk was f 1827,—. Timmerwerk - J. Gestel Pz. f 1499,-*; J. Both f 1545,-; D. Roodzand f 1618,90P. C. v. Eek f 1664,-. De begrooting voor timmerwerk was f 1754,— Smidswerk A. Nieuwland f 117,44*; J. A. de Lignie f 131,90; C. Bogerman f 148,—. De begrooting voor smidswerk was f 122,—, Verf-, glasen behangerswetk J. M. van Dongen f 568,—* C. M. Greven» stuk f 580; L. van Zuuren f 585,—. De begrooting voor verf-, glas- en behan. gerswerk was f 483,—. Gegund. De Copie van Ingezonden stukken die niet ge plaatst zijn wordt niet teruggegeven. Buiten verantwoordelijkheid van Redactie en Uitgevers In het blad van Zaterdag 1.1. werd mijn aandacht getrokken door een schrijven van de Flakk. Boerenbond a. h. Nederlandsch Landbouwcomité te 's Gravenhage en wensch naar aanleiding hiervan onderstaande op te merken a. de invoer van vee in ons land is alléén tot weering van besmettelijke veeziekten verbo den en heeft deze verbodsbepaling niet de strekking om b.v. de veeprijzen op pijl te houden b. afwijking van het invoerverbod wordt door den minister van Binn. Zaken en Landb. onder de noodige voorzorgen toegestaan aan in de grensstreek woonachtige landbouwers voor beweiding wederzijds de grenzen. Zoo is ook een speciale regeling getroffen voor den invoer van herkauwende dieren ten be hoeve van diergaarden en circussen. Andere algemeene dispensaties ten opzichte van run deren zijn tot op heden nog niet verstrekt; c. invoerrechten zijn voor levende dieren nimmer verschuldigd d. overtreding van het invoerverbod wordt voor vee gestraft met een hechtenis van ten hoogste één jaar of geldboete van ten hoog ste f 500,—. Aannemelijk komt het mij voor, dat het invoerverbod van vee wordt overtreden, maar op een dusdanige wijze zooafs in bovenbe doeld schrijven is gerelateerd, behoort, gelet op de bewaking van het grensgebied door de marechaussee, militaire, en rijkspolitie, kom- miezen enz., nu eenmaal tot de onmogelijk, heden. Een koe is geen voorwerp dat in een koffertje ongehinderd de grens kan worden overgedragen! En dan daarna direct slachten, liefst 300 in één nacht, in de landelijke om. geving van Mollebeers, dat lijkt mij al te fan. tastisch I Dr. A. A. Overbeek, Inspecteur van den vee» artsenijkundigen dienst en district-veearts te Rotterdam, Gr. Florisstraat 19b zal het Bestuur van den Flak. Boerenbond, desgewenscht, uit voeriger kunnen inlichten. Dankend voor de plaatsruimte Hoogachtend, - Uw dw. J DE ROO Oude Tonge 29 Mei 1926 rijksontv. Uit de oude garde der tegenstanders. Zooals de A.R. partij heeft gekend haar oude garde van voorstanders, die helaas tot den laatsten man is weggestorven, Zoo kende zij ook de oude Garde harer tegenstanders. Ook deze stierf weg. Mr. S. van Houten is er de eenig overge. blevene van, en die wisselt nu op zijn ouden dag nog een vriendelijken groet met den fascist. Wat die oude Garde betreft Wie kent mr. Kappeyne van de Cappello niet Kuypers grootste tegenstander. De man van de zalf de apothekers. Die het uitsprak, dat dan de minderheden maar moesten worden onderdrukt. Die zijn staatkundigen vloek slingerde tegen de «bijbelteksten*, die de Kamer binnenslopen. Van dit alles heeft menigeen gehoord, maar het onderling verband van deze dingen staat hem misschien minder goed voor den geest. We nemen daarom over het volgende stuks, ken uit de Zeeuw Wij hebben indertijd Kappeyne's gevleu geld woord in de Eerste Kamer tot minister De Savornin Lohman «verknoei met uw Bijbelteksten ons Staatsrecht niet« uit onze parlementaire annalen voor onze lezers op» gediept en toegelicht. Thans brengt prof. Diepenhorst in «De Rotterdammer* een ander gevleugeld woord van dezen zelfden Staatsman in herinnering, n.l. het bekende«Dan moeten de minder heden maar onderdrukt«. De herinnering was noodig tegenover de bewering van liberale zijde, dat aan Kappeyne onrecht werd aan gedaan, door hem voor te stellen als de man, die het recht tot onderdrukking der minderheid in bescherming nam. Hiertegenover stelt prof. D. het volgende feit vast: Op 8 December 1874 hield Mr. Kappeyne v. d. Cappello (in de Tweede Kamer, Red. Z.) zijn groote redevoering die hij besloot met de woorden: «Nu vraag ik: kaneenig vader beweren, dat het zijn plicht is om zijn kind het eerste onderwijs te onthouden, wanneer de school, waarin dat onderwijs genoten wordt, voor het kind door den Staat kosteloos opengesteld is Zefft men indien gij dat wilt, onderdrukt gij de minderheid, dan zou ik bijna zeggen «Welnu, dan moet die minderheid maar worden onderdrukt, want dan is zij de vlieg, die de gansche zélf bederft, en heeft zij in onze maatschappij geen recht van bestaan*. Hierop vatte Dr. Kuyper vuur en zijn meesterlijke oratie op dienzelfden dag ge houden eindigde met de betuiging: Kwam dan ook ooit de dag, Mijnheer de Voor zitter en hiermede zal ik eindigen waarop aan deze ministerieele tafei eene Regeering plaats nam, die sprekers program als Regeeringsprogram aankondigde, zeggen, de dat ze desnoods de minderheden onder drukken en de vlieg dooden zou, die de bereide zalf bederven kan, ik zou haar toe roepen neem dan ook uit het wapenschild der Nederlanden weg den Leeuw, het beeld der fierste vrijheid, en stel er voor in stede den Adelaar met het lam in de klauw, beeld der tyrannie 1* Tot zóóver prof. D. Mogen wij er aan toevoegen dat mr. Kap peyne herhaaldelijk in de Tweede Kamer zijn Bijbelkennis uitstalde, ook tijdens zijn ministerschap onder anderen bij de behan deling van zijn ontwerp Lager-Onderwijswet, zoodat zijn verwijt aan minister Lohman al bijzonder ongepast en trouwens ook onver diend was. Maar is één Bijbeltekst, waarmede minister Kappeyne we gelooven gaarne, onbewust getracht heeft ons Staatsrecht te verknoeien, dan is het stellig bovenstaande tekst uit prediker 10 1 geweest, welke tekst hij trouwens nog door weglating van het woord »doode« voor »vlieg« verknoeide doch die weglating had hij noodig zou de aanhaling ter verklaring van zijn stelling, die hierboven staat, zin hebben. «Immers*, zoo merkte dr. Kuyper in «De Standaard« van 11 Dec. 1874 da.v. op, «bij de doode vlieg ware de vingerkneep overbodig die het «verdrukken de minderheden* symboli» seeren moest.« Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Dordrecht en Omstreken. Op verzoek van den Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid bereidt het Bureau voor den Industrieelen Eigendom voor een herziening van den Octrooiwet en van de Merkenwet. Indien aan belanghebbenden in het district der Kamer leemten in de bestaande wetten zijn gebleken, of indien deze wijzigingen ge» wenscht achten, worden opmerkingen daar omtrent vóór 15 Juni a.s. gaarne ingewacht door het Bureau der Kamer te Dordrecht. Noodlottige vergissing. De 67-jarige koetsier J. J. Ch. te Leiden heeft uit een fleschje creoline gedronken, in de meening dat het fleschje cascare bevatte. In bewustloozen toestand is hij naar bet aca demisch ziekenhuis vervoerd, waar hij spoedig overleden is. den Den Haag was blij, erg blij. Het had iets nieuws. En dat precies tegen Pinksteren. Den Haag leert een nieuwen dans, Charleston. Ik heb er een langere en een kortere be schrijving van gelezeD, en begrijp er niets van, maar dat zal wel komen daar vandaan, dat ik nooit, maar dan ook geen enkelen keer in mijn leven bij een danspartij heb toegekekende «Krabbelaar* van «Het Volk* zal daarin wel het bewijs vinden, dat ik dan ook een volmaakt farizeeër ben. 'k Geef hier een korte beschrijving van den Charleston Wanneer ge op een dansvloer plotseling een dame een rillende beweging ziet ma ken als van een ruiende kip, die zich van een paar loszittende veeren wil ontlasten en tegelijk den heer het lichaam zoo ziet schudden als een poedel, die pas uit het water komt, dan is het zeker dat die twee aan het Charlestonnen zijn en het min of meer kunnen. Een goed Charlestonner Charlestont met zijn geheele lichaam. Een beginneling doet het slechts met zijn beenen. Je schopt er mee achteruit en bungelt er mee, of ze aan touwtjes zitten. Je moet eigenlijk zoo dansen of ze verlamd zijn,of gebroken. Maar nietiemin moeten ze je dra gen. Of ze losgeraakt zijn en of je zelf niet weet, hoe ze moeten neerkomen Wanneer ge twee lange slierten vermicelli uit de soep vischt en daarmee gaat slingeren ma ken ze de figuren van een volmaakten Char leston. Deze slapheid van beweging nu moet zich bij perfecte Charlestonners uit breiden van de beenen tot de schouders, en ook je hals moet mee doen. Dit allemaal in een vlug step-tempo. Een soort Vitusdans eigenlijk. Maar natuurlijk vroolijker. O, erg vroolijk. We leven toch in een gelukkig land, in een gelukkigen tijd, en onder een gelukkig volk 1 Gelukkig, dat er nog velen zijn, dieinder, hóóger geluk deelachtig zijn. Ongelukken. De 22-jarige A. P., uit Rotterdam, is Zater dagavond op het Veerplein te Zwijndrecht met zijn fiets gevallen, op het oogenblik dat hij een autobus wilde passeeren. Hij kwam met zijn hoofd onder het achterwiel van den autobus en is zwaar gekwetst naar het R.K. Ziekenhuis te Dordrecht vervoerd. Zijn toe stand is zorgwekkend. Te Bedum is de 27-jarige M. C. Kok Dy» kema met zijn auto in het Boterdiep gereden De man is verdronken. Er is toch in een vijftig a zestig jaar heel wat veranderd onder de kinderen aer men» schen. Te Amsterdam werd de verbouwde Univer siteitsbibliotheek in gebruik genomen en bij die gelegenheid sprak o.m. de rector-magnifi- cus, prof. De Vries. 'k Ontleen aan 't verslag zijner rede «Spreker voegde hieraan toe woorden van groote waardeering voor de wijze waar op de bibliothecaris en het tegenwoordig personeel hun taak tegenover het publiek op va'ten. Zij kenmerkt zich door groote welwillendheid en dienstvaardigheidhoe veel is er ook in dit opzicht, vergeleken bij vroegere tijden, veranderd. Onwillekeurig denk ik aldus spr. dit zeggend, terug aan den grooten schroom en het angstig kloppend hart waarmee ik mij als jong student naar de bibliotheek begaf als ik het bestond bij de hooge ambte lijke heerlijkheid een boek ter leen te vra gen. Ik gevoelde mij als een armen slokker, die bij een rijk geworden neef kwam be delen Anderhalf uur stond men soms te wachten, werd men er soms vergeten, om dan eindelijk te worden afgesnauwd met eenuitgeleend 1 En als men dan schuchter en geruischloos was weggeslopen en op straat weer adem durfde halen, zeide men tot zichzelf«Eigen schuld, waarom ben ik ook weer zoo bru taal geweest Spreker wenscht de univer siteit geluk, niet alleen met de verbetering van de hu svesting der bibliotheek maar ook met haar uitmuntend vakkundige lei ding en haar ijverig, evenzeer vakkundig en voorkomend personeel*. Ja, er is toch wel iets veranderd in den kijk, dien de menschen van hooger^en la ger staat en rang op elkander hebben. Iets verbeterd, zou 'k zoo zeggen. Verdronken. Zondag is S. de Best, exploitant van de Melk» boot van Broek in Waterland op Amsterdam, bij het verrichten van zijn werkzaamheden, op het Noordhollandsch Kanaal, over boord gevallen en verdronken. Verkeersongevallen. Toen Zondagmiddag de auto van dr. H. uit Utrecht, waarin deze met zijn familie ge zeten was, van den Odijkerweg komende den Driebergscheweg te Zeist opreed, werd hij gegrepen door een van Driebergen komende electrische tram en geheel verbrijzeld. Van de zes inzittenden werden slechts twee licht ge wond. Dr. H., die zelf den auto bestuurde, had de nadering van de tram niet opgemerkt. Zondagnamiddag is te Groningen de 52- jarige J. A in de Nieuwe Ebbingestraat, ter wijl hij op een fiets zat, aangereden door een personenauto, bestuurd door B. de S., A. werd ernstig verwond. Vermoedelijk kreeg hij ook een schedelbreuk. Tegen De S. is proces verbaal opgemaakt wegens te hard rijden. Ook schijnt er iets te hebben gehaperd aan de remmen. Mishandeling. Bij een ruzie met een bewoonster van de Schildersteeg te Rotterdam, heeft de 48-jarige P. L. uit Den Haag, een klap gekregen, waar door hij van de trap viel Hij brak het linker been en is in het ziekenhuis aan den Cool- singel ter verpleging opgenomen. Te Delft is Zondagmiddag de woonwagen bewoner De G. bij een vechtpartij in het woonwagenkamp in den Vdppolder door zijn zwager B. met een mes in den buik gestoken en vrij ernstig verwond. Een andere zwager bracht De G. met een steen een bloedende hoofdwonde toe. De man is in het gasthuis ter verpleging opgenomen. Een der daders werd gearresteeid. de andere is voortvluchtig. Aangehouden. Te Eibergen is aangehouden de 30-jarige E,r,S-, de vrouw van den groentenhandelasr- J. S. te Groningen, die tijdens de Groninger kermis er met haar minnaar, den kermisreiziger T. H. S., vandoor is gegaan, met medeneming van een kistje met f 1500, toebehoorende aan haar man. De vrouw en haar minnaar hadden voor het geld reeds een paard en een woon wagen gekocht, die in beslag zijn genomen. Branden. Zaterdagmiddag is, vermoedelijk door een defect aan de slang van een gastoestel, brand ontstaan op de bovenverdieping van het vendu huis te Zwolle, bewoond door den heer F. J. Boom. De brandweer, die zeer spoedig ter plaatse was slaagde er in, het vuur tot drie kamers te beperken. Deze kamers zijn geheel uitgebrand. Verzekering dekt de schade. Lijk gevonden. Maandagmorgen is in de Maas bij Venlo het lijk van een m n gevonden, die een dag of tien geleden verdronken moet zijn. Spierwitte spreeuw met roode oogen. Bij den heer S. te Lekkerkerk is een jonge spierwitte spreeuw met roode oogen bezorgd. Met lij ster voeder en wormpjes wordt getracht het dier in het leven te houden. Groote overstrooming bij Probolinggo. Zes Inlanders verdronken. Verschei dene bruggen weggeslagen. Schade aan riettuinen. Dijken doorgebroken. De correspondent van de Loc. te Probo linggo schrijft: Gedurende de laatste dagen is op de kust vlakten van Probolinggo en Kraksaan een enorme massa water gevallen. Er waren dagen, waarop de regenmeters in deze omge ving tot 3 d.M. noteerden. En als men daarbij in aanmerking neemt, dat het gemiddelde jaar cijfer van den regenval te Probolinggo 11 d.M. bedraagt, wordt het duidelijk, hoe op een paar plaatsen in enkele dagen de helft van het jaargemiddelde werd bereikt. De gevolgen zijn dan ook niet uitgebleven Vrijdagmorgen (25 April) was Kraksaan een overstroomde stad en in wijden omtrek stond daar alles blank. In enkele Europeesche wo ningen steeg het water een meter hoog en 's morgens 10 uur stond het ass.-res.-kantoor nog vol water. Volgens betrouwbare berichten verloren zes Inlanders het leven bij deze ramp ook is de materieele schade groot. Vooral hebben de vele en groote waterwerken van van het gouvernement zeer ernstig geleden; stuwen zijn weggeslagen, leidingen over aan zienlijke lengten vernield. De groote postweg is gedeeltelijk onberijd baar door de steenblokken, die de vloed daar heeft gedeponeerd. Verder is de trambaan over een paar K.M. in die mate beschadigd, dat het verkeer is stopgezet, terwijl ook een trambrug geheel vernield werd. Verscheidene andere bruggen werden even eens van hun steunpunten afgespoeld en in de rivieren neergesmakt, zooals een 10 M. lange ijzeren brug bij de s f. Bagoe. Hier en daar vindt men de cadavers van het vee dat ver dronk. Velden met rijpende padi stonden ge heel blank en vanzelf is ook groote schade toegebracht aan de vele riettuinen in deze omgeving. In Kraksaan zelf heeft de vloed verscheidene Inlandsche huizen en Chineesche toko's van minder solide constructie meegenomen. Het gebied van de overstrooming is vrij uitgebreid; was de kali Pekanan vooral de oorzaak van de ramp te Kraksaan, ook de dijken van de Gending zijn wel op vijf plaatsen doorgebroken. De hoofdingenieur van de irrigatie te Soerabaia kwam Zaterdag zelf een onderzoek in de geteisterde streek instellen. EEN AUTOBUS DOOR EEN ELEC. TKISCHE TRAM VERPLETTERD. Eén doode en vele gewonden. Een passagier krankzinnig geworden. Vrijdagmiddag omstreeks 1 uur heeft op den Driebergschen weg nabij Zeist een ont zettend ongeluk plaats gehad. Toen de groote autobus in de richting Drie bergen reed, werd alle uitzicht benomen die steeg uit een in tegenovergestelde richting naderende stoomtram, die gevolgd werd door een electrische tram van de Ooster-Stoom- trammij. De chauffeur van de autobus meende ook een auto uit de andere richting te zien naderen en week, toen de stoomtram gepa - seerd was, daarvoor naar rechts op de rails uit. De autobus werd toen door de dadelijk achter de tram rijdende electrische tram ge grepen, en over de geheele lengte in elkaar gedrukt. De gevolgen waren vreeselijk. Een dame werd op slag gedood Alle passagiers van de autobus bleken ernstige wonden te hebben gekregen, evenals eenige passagiers van de tram. Alleen de chauffeur van de autobus en de conducteur kwamen er vrij goed af. Een 7»tal slachtoffers is onmiddellijk naar het ziekenhuis vervoerd. Eén passagier werd krankzinnig. De regen is vermoedelijk oorzaak, dat de rook van de stoomtram over den weg bleef hangen, waardoor de chauffeur van de auto bus alle uitzicht werd benomen. Omtrent de autoramp bij Zeist wordt nog gemeld, dat de schok ontzettend was en op een afstand van 400 meter te hooren was Door zooveel mogelijk op zij te gaan heeft de trambestuurder zijn leven gered, daar zijn standplaats werd ingedrukt. De 64-jarige mevrouw Van Staveren—van der Land, weduwe van den bekenden Rotter» damschen geneeskundige Dr. W. B van Sta veren, overleed spoedig. Mevr. van Staveren woonde even verder aan den Driebergschen Weg en had zich reeds gereed gehouden om uit te stappen. Voorts was ernstig gewond de heer Van der Grift uit Driebergen, die later naar de Rijksklinieken te Utrecht moest worden over gebracht. Zijn toestand schijnt wel het ergste te zijn. Verder werden zwaar gewond opge nomen de heer Van Nierop uit Doorn en mej. Van Dijk uit Doorn met een jonger zusje. De heer de Vries uit Oegstgeest bekwam hoofdwonden, doch kon later op eigen gele genheid naar zijn woning vertrekken. In de tram kregen verschillende personen kwetsuren door glasscherven, waarbij mej. Bongers uit Zwolle behalve sneden over het hoofd een gekneusden schouder opliep. Zij werd later per auto naar Amersfoort gebracht Daar de chauffeur links voor in den wa gen zat, is hij er met enkele lichte schram men afgekomen, evenals de conducteur De gehavende tram is opgeduwd naar Zeist de autobus werd in beslag genomen. Na ruim een half uur was alles reeds opgeruimd. De luxueuse autobus, die twee jaar gele den voor f 25.000 werd aangekocht voorden dienst Utrecht-Arnhem, is verzekerd. Op Woensdag 2 Juni 1926 des nam. 5 uur (6 uur nieuwe tijd) te Middelharnis, aan de kaai, van een partij nieuw gezaagd timmer hout als vlotdelen, planken, baddings, schro ten, latten, enz. Deurwaarder GROENENDIJK. Op Woensdag 2 Juni 1926 des nam. 7 uur (8 uur niguwe tijd) te Sommelsdijk, aan de kaai, van een partij nieuw gezaagd timmer hout als vlotdelen, planken, baddings, schro ten, latten, enz. Deurwaarder GROENENDIJK. Op Woensdag 2 Juni 1926, 's voorm. half 11 uur (N. T.) te den Bommel, aan den Zand weg. van3 merriepaarden (waarvan 1 met veulen), 2-jarig bruin ruinpaard, jaarling zwart ruinpaard, melkkoe, 2-jarige vaars, 3 anderhalf jarige vaarzen, 3 jaariin vaarzen, 4 vaarskal veren, 2 loopvarkens, landbouwgereedschap pen (waaronder boerenwagen, wielslede, veer- karos, hooi- en stroosnijder, cultivator enz.), ten verzoeke van den heer J. A. Borgdorff. Notaris VAN DER SLUYS. Vrijdag 4 Juni, des namiddags half vijf uur (zomertijd) te Ouddorp op het erf van den Heer Dirk Voogd aan den Dorpsweg, om contant geld, van palen, planken, latten, rui» terhout, en een groote partij brandhout, ten verzoeke van den Heer A. de Kluiver te Ouddorp. Notaris VAN DEN BERG Op Donderdag 3 Juni 1926 des nam. 6 uur (7 uur nieuwe tijd) te Ooltgensplaat, aan de kaai, van een partij nieuw gezaagd timmerhout als vlotdelen, planken, latten, ribben, bad dings, enz. Deurwaarder GROENENDIJK. Op Vrijdag 4 Juni 1926 des nam. 6 uur (7 uur nieuwe tijd) te Nieuwe Tonge, aan het tramstation, van een partij nieuw gezaagd timmerhout als vlotdelen, planken, latten, rib ben, baddings, enz. Deurwaarder GROENENDIJK. Op Woensdag 9 Juni 1926, 's avonds 7 uur (N. T.) te Dirksland, ter herberge van H. van den Doel, van diverse perceelen Roode en en Roode, vermengd met Lucerne Klavers, wassende op landen onder Dirksland en Me lissant. Notaris VAN DER SLUYS. Openbare Vrijwillige Verkooping van een landbouwschuur met mestput, erf en verder toebehooren, gelegen op den hoek van de Oost Krakeelstraat en den Oostelijken Achter weg te Sommelsdijk, op Donderdag 10 Juni 1926 bij inzet, op Donderdag 17 Juni 1926 bij afslag, telkens des avonds 7 uur (zomertijd) in het Hotel Spee te Sommelsdijk. Ten ver zoeke van den heer M. de Haas te Rotterdam. Notaris VAN BUUREN. Op Vrijdag 11 Juni 1926 te Ooltgensplaat in hotel Hobbel bij veiling en op Vrijdag 18 Juni'1926 aldaar in hotel Moelker bij afslag, beide dagen des nam. 7 uur (o.t.) a. ten ver zoeke van Mevrouw de Wed. J. A. van Nieu» wenhuizen aldaar van 2,80,50 H.A. (5 gem. 183 roeden P.M.) uitmuntend weiland te Ooltgensplaat, in polder het Rietveld, kadaster sectie A no. 36 en 37b. ten verzoeke van Vrouwe D. C. Goedkoop te 's-Gravenhage van ruim 70 gem. Grasgewasc. ten verzoeke van diversen van Klavers te velded. van 6 perceelen tuingrond, groot ongeveer 21,60 A. (130 Roeden P. M.) te Ooltgensplaat in het Boomgaardland, ten verzoeke van Mej. Wed. K. Wielhouwer. Alles breeder bij biljetten omschreven. De verkoopingen b en c worden direct op den 11 Juni verkocht. Notaris AKKERMAN. Openbare Vrijwillige Verkooping in het café «Het wapen van Zuid-Holland« te Zuidland, op Vrijdagen 11 en 18 Juni 1926, voorm. 11 uur (Zomertijd) bij veiling en afslag van Het sedert tal van jaren met succes gedreven café «het wapen van Zuid Holland*, waarin vergunning, met huis, groote bergplaats, erf en tuin, op het dorp, aan de breede straat, te Zuidland, te zamen groot 03,10 aren, be vattende koffiehuiskamer met buffet, woon kamer, keuken, bijkeuken, bergplaats en ruime kelders, sociëteitszaal (waarin gelegenheid tot het geven van uitvoeringen) met buffet en tooneel, logeerkamertjes en ruime zolders, alles voorzien van electrische geleidingen, café en hotelinventaris. Dagelijks te bezichtigen. Aanvaarding bij de betaling der koopp. vóór of op 28 Juli 1926. Inlichtingen geven Mej. H. J. v. Driel en de Notaris te Zuidland. Notaris C. LOEFF. MIDDELHARNIS. Centrale Veiling voor Goeree en Overflakkee. Veiling van Vrijdag 28 Met 1926. Eieren (Kip) 50 Kg. f 4,50 tot f 4,60. 57-60 Kg. f 5,05 tot f 5,60. 60-62 Kg. f 5,60 tot f 5,70, (Bruine) 60 Kg. f 5,70 tot f 6,45. (Eend) 68-70 Kg. f 4,25 tot f 5. alles per 100 stuks. Boter f 0,95 tot 1,06 per pond. Kaas 40 tot 41 cent per pond. Bloemkool 2e srt. f 17,60 tot f 24,60. 3e f 8,70 tot f 14,60. 4e f 0,70 tot f 5,80. Sla le srt. f 1,— tot f 3,80. Sla 2e srt f 0,30 tot f 2,80, alles per 100 stuks. Peen f 13,40 tot f 31,70. Radijs f 3,80. Asperges f 0,69 tot f 0,71. Sjalotten f 3,—. Rabarber f 7,60 tot f 9,—, alles per 100 bos. Postelein f 2,— tot f 33,— per 100 Kg. Spinazie f 23,60 tot f 26,40 per 100 Kg. Aanvoer 13000 eieren60 pond boter. VEE EN PAARDEN. ROTTERDAM, 31 Mei. Ter Veemarkt waren heden aangevoerd: 811 varkens, 626 vette run deren, 394 vette kalveren, 387 schapen of lam meren Prijzen per V2 kilo koeien 32'/2 45 c.. 54—56 c.ossen 41 c., 45—49 c.stieren 37 c., 40—44 c.kalveren 45, 47'/2. 57'/2. 60, 70-72'/2 c. schapen binnen 1. 31—36 c.buitenl. 40, 45—52 c.varkens 41 c., 42—43 c.lammeren f 28—38 per stuk. De aanvoer van koeien en ossen was ruim De handel matig. De prijzen voor de eerste soorten waren iets stijver, terwijl de overige soorten prijshoudend werden verhandeld. Een enkel puikbeste koe en os werd nog tot 3 cent boven noteering verkocht. Stieren met tamelijken aanvoer. Er was wei nig handel en de oude prijzen bleven gehand' haafd. Vette kalveren waren zeer ruim ter markt. De handel was zeer stug en de prijzen waren belangrijk lager dan de vorige week. Een en kel puikbest kalf ging nog tot 85 cent. De aanvoer van schapen en lammeren was tamelijk. De handel was redelijk en vrijwel onveranderde prijzen. De aanvoer van varkens was wederom gering. De handel was tamelijk en de prijzen bleven als gevolg van den ge ringen aanvoer gehandhaafd. Een enkel best exemplaar ging nog wel iets boven noteering. Zouters weiden tot 14 cent verkocht. AMSTERDAM, 31 Mei Ter veemarkt waren heden aangevoerd 543 vette koeien, waarvan de prijzen warenle kwaliteit f 1.08—1.20, dito 2de f 0 90—1.06, dito 3de f 0.74-0.88, mindere soorten f 0.64-0.72, alles per Kg., 90 melk» en kalfkoeien f 325—475, 77 vette kalveren 2e kwal. 80—92 c., 3de kwal. 65—78 c, per Kg., 151 nuchtere kalveren f 12—18 per stuk, 99 schapen f 36-72 per stuk, 285 lammeren, 653 varkens, Holl. Overz. en Gel» dersche vleesch le kwal. f 103—1.04, vetie f 0 98—1.02 per Kg., 92 paarden f 200—350 per stuk TEXEL, 31 Mei. Lammerenmarkt. Aanvoer 6400 stuks, prijzen f 14,/221 per stuk. BOTER, KAAS EN EIEREN. ROTTERDAM, 31 Mei. Zeeuwsche eieren f 5.25—6.50. Overmaasche eieren f 5.25—6.50 per 100 stuks. APELDOORN, 31 Mei. Eieren. Aanvoer 110 000 stuks. Prijzen f 5.50—6,40, middelmarkt f 6 de 100 stuks. Handel traag. TIEL, 31 Mei. Boter. Aanvoer 30 Kg., prijs f 1.80—2; voorts 60.000 eieren, prijzen f 43/i— 53/« de 100 stuks. GROENTEN, FRUIT EN AARDAPPELEN ROTTERDAM, 31 Mei. Heden waren de prijzen der aardappelen als volgtBrielsche eigenheimers f 3 25—3 75, bravo's f 5—5 50, bonte ster f 5—5.50, Red Star f 4.50—5 Malta's Springs 16—18 c. p. Kg. Met minder aanvoer en weinig vraag. AMSTERDAM, 31 Mei. Aardappelmarkt. Prijzen onveranderd. Aanvoer 2 ladingen of 250 H L. HUIDEN, LEER, WOL EN DIVERSEN. ROTTERDAM, 31 Mei. Vlas (opgaaf van de marktmeesters). 3688 Kg. blauw schoon f 0,70—1, 600 Kg. wit Zeeuwsch 60-85 c., 6000 Kg., Groningscb 70—95 c., 3688 Kg. Holl. geel f 0.70—1, 700 Kg, dauwroot 70— 85 c, alles p. Kg.

Maas- en Scheldebode | 1926 | | pagina 3