W Meisjes py ROL Van onze adverteerders. Visscherij. V ergaderingen. Burgerlijke Stand Binnenland. Buitenland. Gemengd Nieuws. Rëciami-^leded6@9iiig@n. V er koo pingen Marktberichten. werd ook ingetrokken. Het voorstel aangaan» de de beslissing bij welke ring de vereen, zich wil voegen, werd verworpen. Het voor» stel van het Bondsbestuur aangaande deze zaak werd aangenomen. De voorstellen be« treffende reisvergoeding der afgevaardigden werden ingetrokken. 's Avonds had in de Keizersgrachtkerk een bidstond plaats, waar Ds. J. L. Schouten van Amsterdam voorging. Z.Eerw sprak naar aan» leiding van Openb. 12 11. Aan het einde van deze samenkomst werd door de verga» dering de Chr. Internationale aangeheven (Fs. 89 vers 7 en 8). Etalage. het leven ook altijd de Daar is in andere kant. Die is er aan de dingen en ook aan de menschen. Och, dat front, die zijde, die naar het publiek gekeerd is, de étalage, die iedereen ziet en iedereen bewondert en velen benijden och, dat is alles mooi en schoon en goed. Wat een man I Welk een pracht positie 1 Wat een schitterende carrière 1 Alles gaat hem ook voor de wind. Ach, mijn lezers, vergaap u niet. U ziet slechts de de étalage. Er is aan de menschen ook altijd een andere kant. Daar schijnt geen zon. Daar is het vaak schaduw. Daar is het soms nacht donkere, met bitterre tranen doorzuchte nacht. Het leven van menig mensch kan beschreven wor» den met 2 Koningen 5:1. Naaman nu, de krijgsoverste des Konings van Syrië, was een groot man voor het aangezichts zijns heeren en van hoog aanzien, want door Hem had de Hee re den Syriers verlossing gegevenzoo was deze man een strijdbaar held Dat is alies étalage. doch melaatsch. Dat is de andere kant de achterkant de nacht. Wat weet die uitgelaten menigte er van, die daar in Damascus' straten zijn strijdwagen omjubelt - die de lucht vult met haar groot is Naaman van Damascus Wat weten zijn soldaten, zijn onderbevel» hebbers, die hem tot een oorlogsgod hebben gemaakt, ervan Wat weten die wuivende palmen, dat ver» lokkelijke Damascus er van, dat zich daar baadt in al den overdaad van haar weelderige natuur Wat weten ze allen van die schrijnende nachtzijde van dat lachende Naaman.leven Is er in Damascus één grooter dan Naaman Is er één levensbeker met meer overda» digheid volgeschonken? Krijgsoverste van den KoniDg van Syrië. Een groot man voor het aangezicht zijns heeren. Hoog van aanzien. Rijk van roem. Een strijdbaar held. Welk een verlokkelijke levenscinventaris 1 O, het is een schitterende étalage. De meest schitterende etalage van al de bitterende étalages; waarmee in de étalage» Damascus geëtaleerd werdt. aar het is étalage. O, één man weet, dat het maar étalage is die man is Naaman. Hij weet er van, de man Naaman, de trot» sche krijger met zijn gebiedende veldheersblik, als hij daar zit op zijn krijgsros. Hij weet van dat kleine, verraderlijke, doodelijke witte plekje aan de hand, die daar steekt in de rijk versierde wapenrok. Hij weet van de andere kant. Van die ééne druppel in zijn zwaargevulde beker. Die ééne druppel, die hem aanston s als hij van zijn zegekar gestegen is en de deur van zijn binnenkamer achter hem gesloten is den levensbeker u.et al haar wellusten ter aarde slingeren doet Doch melaatsch. Melaatsch melaatsch melaatsch. Achter hoe menig menschenleven ook Christenleven zouden we dit woord niet kunnen schrijven? Ja, daar is de étalage een pracht»étalage. Beste Mevrouw, mijn compliment met uw - jfiaie étalage 1 jjptn U ook, mijnheer Al zijt ge dan nog niet bepaald een strijd» baar held ge hebt het met Uw levens» inventaris toch een heel eind gestuurd. Wat een functies 1 Wat een aanzien I Wat een geldl Groot is Naaman van Damascus! Ais de menschen van Damascus dat nog niet voor u uitroepen (die menschen zijn soms zoo akelig.traag met hun erkenning van onmis» kenbare verdiensten) och dan doet ge het zelf wel. Ja, daar is de étalage. Maar achter de étalage. Maar achter de étalage achter het masker Doch melaatsch. Naakte, grijnzende levensarmoe. Zielen zonder gedachten Harten zonder vrede Levens zonder levensvuUing. Melaatsch. Melaatsch. Melaatsch v. D. [Schiedamsch Kerkblad] L/l geluk met deze belangrijke uitbreiding. Wij twijfelen er niet aan of de eilandbewoners zullen haar weten te vinden! STELLENDAM. De visschers hebben de vorige week gedu» rende 5 dagen gevischt en daarbij gemiddeld per dag en per vaartuig gevangen 90 K.G. garnalen. GOEDEREEDE. Vanwege den sterken wind werd door de Noordzeevisschers bijna niet gevischt. De garnalenvisschers vingen van 40—60 kilo per getij. OUDDORP. De visschers vingen de vorige week van 300—400 kilo garnalen per vaartuig; in de stallen 5 zalmen. Zaterdagmiddag is de nieuw gebouwde zaak der firma Campfens aan het Zandpad te Mid* delharnis geopend. Wij hadden het genoegen even na de opening een kijkje in dit grootsche magazijn te mogen nemen. Dit modern opge* trokken pand is een sieraad voor de gemeente Middelharnis. Wanneer men vanuit het nieuwe gedeelte van Middelharnis wandelt, komt het gebouw prachtig en in het oog loopend uit. Een paar zéér ruime etalages bieden den be» langstellende voldoende gelegenheid zich te oriënteeren van de stoffen en de artikelen welke de firma Campfens het publiek offreert. Binnengetreden bevestigt het interieur den indruk die het magazijn uiterlijk biedt. In een royale winkelruimte zijn de artikelen met smaak en artistieken zin geëxposeerd, 't Is een genot er een kijkje te nemen. Zooals onze lezers zullen weten, is de firma Campfens een specialiteit op het gebied der matrassen*makerij. Vergissen wij ons niet, dan is zij op Goeree en Overflakkee de eenigste die de matrassen zelf maakt. Voorts is zij ook speciaal ingericht voor reparatiën aan matrassen en allerlei soort van meubelen. De bekleeding van enkele meubelen (o.m. van een fauteuil) maakte een zeer soliden indruk. Wij herin» neren er ook nog aan, dat de firma Gampfens voor het eiland de leverancier is van de be» roemde »Aupingsmatrassen«. Het geheele pand werd door ons bezichtigd. Het is practisch en gerieflijk ingericht. Den architect Varik komt een woord van lof toe. Oe steil voldoet aan de meest moderne eischen (n van «revolutiebouw* is hier geen sprake ttweest. •ai harte wenschen wij de firma Campfens OUDDORP. De Raad dezer gemeente is ter vergadering bijeengeroepen tegen Donderdag 20 Mei des nam. te half drie. SOMMELSDIJK. GeborenGijsbertus, z. v. Gijsbert van der Laan en Lena JongejanBertus, z. v. Jan Kattestaart en Lena SnijderSuzanna Cornelia, d. v. Jacob Jacobus Dambruin en Bastiaantje Leentje van der MeideDirk, z. v. Job Born en Lena Kamerling. Gehuwd: Arend Wesdijk, 24 j., alhier, en Suzanna de Leeuw, 21 j., te Middelharnis. OUDE TONGE. GeborenJohanna Catarina Maria, d. v. J. Pollemans en W. C. de LaatBastiaantje, d. v. A. Korteweg en A. DorsmanAdrianus Maria Anthonius, z. v. C. A. Th Lambert en E. W. Heintjes; Pieter Leendert, z. v. A. M. van Dis en G. MulderHendrik, z. v. H. J. ten Hove en J. C. Osseweijer, Jo, z. v. D. de Vos en A. Holleman Pieternella Maria, d. v. A. J. Pollemans en P. Minkenberg. Gehuwd Antonius van Ryckevorsel, j.m. 34 j. en Johanna Krouwer, j d. 31 j.Kienier Krouwer, i.m. 27 j. en Maria Johanna .5wiebbe, j.d. 25 j.Hendrik Bogerman, j.m. 22 j. en Pannetje Osseweijer, j.d. 22 j.Adriaan An» tonie Swenne, j.m. 25 j. en Jannetje Hartog, j ft _^25 j.Johannis Vervloet, j.m. 24 j. en Elizabeth Dirkje Los, j.d. 21 j.Ary Verfiey, j.m. 29 j. en Adriana Maartje Fluit, j.d. 24 j. Overleden Cornelia Bogerman, 80 j., wed. van Josephus DuijmJohanna Maria Cornelia, d. v. (ohannes Pollemans en Joanna Cornelia RoeyersLeendert Fluit, 67 j., echtgenoot van Jannetje Kievit; Maria Antonia, 9 jd. v. Petrus josephus Cox en Klaaske Dijkstra. NIEUWE TONGE. Getrouwd: Cornelis van Eek, j.m. 21 j. en Elizabeth van Alphen, j.d. 19 j D1RKSLAND. Ondertrouwd Marinus van der Wekke, 25 jaar en Woutrina van Dijke 24 jaar. Getrouwd Leendert Brooshooft 27 jaar en Maria Jelier 21 jaar. OverledenCornelis Vermeulen, 76 jaar, echtgenoot van Cornelia Noordijk. ZUIDLAND. Geboren Adriana, d v. P. Zevenbergen en N. de Knegt; Gerrit, z. v. E. Velthuizen en A. van SintmaartensdijkNicolaas z. v. F. Buitendijk an E. Schrijver Jan Willen Mari» nus, z. v. L. van Rij en N. Verweel. Opgeheven. De Bioscoop» wet. Die is dus aangenomen. Er is in de Eerste Kamer en in de Pers nog heel wat te doen geweest, of een extra»parle» mentair kabinet wel het recht had, zulk een partij-kenmerkend wetsvoorstel te behandelen en straks in werking te stellen. Laten we daarover niet napleiten. De gevaren der bioscoop zijn vele. En sommige dier gevaren en bezwaren kun» nen thans door middel van deze wet opgeheven en ondervangen worden. Wie dan ook in ambtelijke betrekking, in gemeenteraad of gemeentebestuur invloed uit» oefenen kan op de uitvoering van deze bios» coop«wet, zal wel doen haar straks wanneer ze in druk uitkomt te koopen en te bestu» deeren. Van de zijde van het Kuyperhuis zal on» getwijfeld in «Antirev. Staatkunde* ook wel de noodige inlichtingen en voorlichting ge» geven worden. Dus niet te veel er over praten. Maar straks vooral, wat in onze hand ge» geven wordt, doen. Dan is langs dezen weg nog winst te ha» len voor het zedelijk welzijn van ons volk. VECHTPARTIJ TE ROTTERDAM. Een dolksteker door de politie aangehouden. Zaterdagavond omstreeks 10 uur had een man in de Jonkmansteeg een vrouw gestoken. Eenige te hulp geroepen agenten zagen, toen zij ter plaatse kwamen, dat de vrouw reeds door twee andere agent_n naar het ziekenhuis aan den Coolsingel werd gebracht. Zij had een steek in de heup gekregen. De dader stond in de steeg met een groot dolkmes in de hand. De agenten vroegen den man vrijwillig naar het politiebureau aan den Grooten Pauwen» steeg te gaan. Aanvankelijk gaf de man aan dit verzoek gehoor. Op den Schiedamschen Dijk gekomen, ter hoogte van het Kristallen» paleis, wilde iemand den man den dolk afne» men. De man werd woedend en viel degene, die hem het mes ontnemen wilde, aan. De politie moest daarop van haar sabels gebruik 40 cent per regel, De staking in Engeland kwém niet plotseling. Maar ze werd wel plotseling opgeheven. Zonk ineen als een doorgeprikte band. Eerst langzamerhand zal men precies te weten komen, hoe zich alles heeft afgespeeld en hoe ook den invloed des Konings ten goede heeft gewerkt, maar dit staat vastals de Vakver» eenigingen zich meester hadden gevoeld van den toestand, dan zou de opheffing niet zijn geschied. Want het is voor hen 'n nederlaag. 't Was de voorwaarde van Baldwin Eerst de Algemeene Staking intrekken en dan wil ik voortgaan te onderhandelen over de kolenkwestie. Die hebben zij ingewilligd. Moeten inwilligen onvoorwaardelijk. Wat hierop neerkomt: van de twee machten, die kampten om het zeggenschap in de Staat, heeft de Regeering het gewonnen zij behield de overhand. Zij er nu verder veel goede wil. Want men is er nog niet 1 Men is nu weer even ver als toen de Alge» meene Staking begon, - nog altijd is daar het kolenconfiict, waar men nu opnieuw aan beginnen moet 1 De Koninklijke boodschap. Onmiddellijk na de opheffing der staking heeft koning George van Engeland de vol» gende «Boodschap* tot zijn volk gericht «Aan mijn volk. De natie heeft zoojuist een periode van groote bezorgdheid door» gemaakt. Heden werd aangekondigd dat de algemeene staking ten einde is. Op zulk een oogenblik is het van het grootste belang mijn geheele volk tezamen te brengen ten» einde den moeilijken toestand, welke nog bestaat, onder de oogen te zien. Deze taak vereischt de samenwerking van alle bekwame en goedgezinde mannen in den lande. Zelfs met zulk een steun zal het moeilijk, doch niet onmogelijk zijn. Laten wij vergeten welke elementen van bitterheid de gebeur» tenissen der laatste paar dagen mogen heb» ben gewekt, doch ons slechts herinneren hoe flink en orddijk het land is gebl ven, ofschoon het ern tig beproefd is, en ons onverwijld zetten aan de taak een vrede tot stand te bresgen, welke duurzaam zal zijn, want door het verleden te vergeten kan het vereenigde volk alleen met hoop in de toe» komst zien*. Het is een kostelijk stuk. 't Stelt zich aan geen enkele zijde partij, maar het herinnert het Engelscche volk aan zijn eenheid; het wekt op tot eensgezindheid 't is juist het woord, dat in deze moeilijke oogenblikken op zijn plaats is. Er is geen deugdelijker middel voor het verkrijgen en behouden van een fraaie Huid van Handen en Gelaat dan 30-60-90 ct. maken, waarbij de man een sabelhouw over het voorhoofd en een over het achterhoofd opliep. Hierdoor nog niet gekalmeerd, doch eerder nog driftiger geworden, ging de man zoo te keer, dat de agenten hun revolvers moesten trekken. Er zijn in 't geheel acht schoten gevallen, waarvan er eenige den man hebben getroffen. Nadat het den agenten weer gelukt was, den vluchteling te arresteeren, hebben zij hem naar het ziekenhuis aan den Coolsingel gebracht, waar hij onmiddellijk ter verpleging is opgenomen. De toestand van den getroffene is niet direct levensgevaarlijk. Een van de omstanders heeft een schampschot op- geioopen. In den loop van den avond is de vrouw naar huis gezonden. De dader bleek te zijn een Amsterdamsch caféhouder, die door zijn vrouw verlaten is. De vrouw leeft nu in Rotterdam met een I kostganger. Stoomieidlng gesprongen. Op Wiltons scheepswerf te Schiedam heeft een ernstig ongeluk plaats gehad. Drie stokers bevonden zich in de machinekamer van een schip dat ter reparatie lag, toen plotseling een groote stoom-eiding sprong. De chef-ma» chinist, die toesnelde, sloot onmiddellijk de hoofdkraan af. Toen men in de machinekamer afdaalde was de 40*jarige W. H. P. reeds over» leden. De stoker S., die evenals P. te R'dam woonachtig is, werd zeer ernstig gewond. Zijn lichaam was geheel met brandwonden over» dekt. Hij is naar 't ziekenhuis vervoerd. Men vreest voor z'n leven. De stoker P. D. is eveneens ernstig gewond. Men hoopt hem in 't leven te kunnen houden. Begrafenis C. Sperling. Men meldt uit Dordrecht: Onder groote belangstelling werd gistermid» dag op de Algemeene begraafplaats ter aarde besteld het stoffelijk overschot van den Woens» dag j.l. te Vlissingen zoo tragisch om het leven gekomen bekenden duiker Cornelis Sperling. Een zestal bloemstukken waaronder er twee der N.V. W. A. v. d. Tak's Bergingsbedrijf, één der Z.H. Maatschappij tot Redding van Schipbreukelingen en één van Smit en Co's Internationale Sleepdienst, bedekten de kist, die door een achttal vrienden van den over» ledene werd gedragen. Achter de lijkbaar be» vonden zich onder de familieleden, de beide broeders van den thans ontslapene, evenals deze laatste, bekend geworden door de red» ding der schipbreukelingen der in 1907 op de pier te Hoek van Holland gestrande »Berlin« Aan de groeve voerde het eerst ds. W. Meijnen het woord, die herinnerde aan het onversaagd optreden van C. Sperling in den nacht van 21 Februari 1907, toen hij met zijn broeders zijn leven veil had, om meerdere menschenlevens aan de woeste zee te ontruk» kenvervolgens prees spr. hem als den man, die groot door daden, ook groot was in een» voud, trouw en liefde. Spreker memoreerde ook zijn plotselingen tragisihen dood, terwijl hij zich verblijdde over de groote belangstelling, waaruit blijkt, dat ons volk een man weet te eeren, wiens naam als zeeheld met gulden letteren zal op» geteekend blijven in onze geschiedenis. Nadat spreker tot de familieleden woorden van troost had gericht, sprak namens v. d. Tak's Bergingsbedrijf, een der firmanten, de heer Leis en herdacht den thans ontslapene als een man, die met groote nauwgezetheid zijn plicht had vervuld en wiens nagedachte» nis, zoowel bij de Maatschappij als bij zijn kameraden, in hooge eere zal worden gehou» den. Tot slot dankte een zwager van den over» ledene voor de bewezen belangstelling, spe» ciaal den heer en mevr. v. d. Tak, die bij de plechtigheid tegenwoordig waren, waarna al» len onder den indruk van het gebeurde den doodenakker verlieten. Ongelukken. De heer B. Roelofzen te Eindhoven, die verleden week aldaar uit een tram is gevallen, is aan de kwetsuren overleden. Zaterdag is te Vrouwenbuurt (Fr) de 9» jarige J. S. door een motorfiets overreden en korten tijd daarna gestorven. Te Dokkum is de 15»jarige G. J., die een kaatsbal naliep, door een autobus overreden. Hij was op slag dood. Branden. Zondagmiddag omstreeks half drie heeft een schuur van den tuinder C. J. v. d. L. aan den Strandweg te Loosduinen vlam gevat, doordat een 9»jang zoontje van v. d. L. tegen de schuur aan een papierbrandje had aange» legd. De schuur staat op het z.g. eilandje tus» schen Loosduinen en Kijkduin. In de schuur waren een groot aantal rieten matten en 24 varkens, waarvan er 4 konden ontsnappen en in een sloot terecht kwamen. Een handspuit uit Loosduinen begon de blussching, doch kon het vuur niet aan. Dit werd door den feilen wind zoodanig aangewakkerd, dat ook het nabijgelegen huis van den tuinder gevaar liep. Daarom werd de Haagsche bandweer gewaarschuwd, die er op uit trok met de mo< torspuit uit de Archimedesstraat. Deze bluschte den brand met twee stralen. Na drie uur spuiten was men den brand pas meester. De 20 achtergebleven varkens zijn in de vlammen omgekomen. De tuinder heeft groote schade, aangezien van het verbrande niets verzekerd was. Zondagnacht is te Winschoten de siga» renfabriek De Hoop, van de firma Veendorp geheel afgebrand. De oorzaak van den brand is onbekend. De fabriek was verzekerd. Stormschade. Ten gevolge van het stormachtige weer van de laatste dagen hebben de Lemster visschers veel schade aaa hun in zee staande ansjovis» netten geleden. Van morgen is in De Lemmer een visscher binnengekomen, wiens vlet met netten, gevuld met ansjovis, was onderstboven geslagen. De schade beloopt ruim f 500. Inbraak. Twee mannen neergeschoten. Zondagnacht is in de eenzaam gelegen woning van den landbouwer Hoogerbrugge aan den Hofweg onder Overschie ingebroken. Vermoe» delijk heeft de inbreker zich laten insluiten. Nadat de bewoners zich ter ruste hadden be» geven, heeft de inbreker de toegangsdeur tot de slaapkamer weten te openen. Op het oogen» blik, dat hij zijn slag wilde slaan, kwam de broer van Hoogerbrugge, die bij dezen inwoont, thuis. Hij vond de deuren open en riep Hoo» gerbrugge, die ijlings uit bed kwam. De zich in de slaapkamer bevindende inbreker trok daarop een revolver en schoot Hoogerbrugge neer. Vervolgens keerde hij zich naar den broer van Hoogerbrugge, dien hij in de worste» ling, welke volgde, eveneens levensgevaarlijk wondde door een schot uit zijn revolver. De inbreker wist te ontkomen. De gebroeders Hoogerbrugge zijn door den geneeskundigen dienst uit Rotterdam naar het ziekenhuis aan den Coolsingel vervoerd. De toestand van Hoogerbrugge, die in de borst is getroffen, is wel ernstig, maar niet levens» gevaarlijk De politie is den'-.elfden nacht nog onder leiding van bu gemeester Konings met het onderzoek begonnen, tot nog toe zonder veel resultaat. Het hooren van de twee gewonden ging zeer moeilijk. Diefstallen. De 22»jarige kantoorbediende P. M. A. F. was het vorige jaar ontslagen bij een bank» instelling aan den Noordblaak te Rotterdam. Kort daarop kwam hij op het kantoor onder voorwendsel Fransche francs te willen koopen. Van het oogenblik, dat hij even alleen gela» ten werd, maakte hij gebruik om f 300 te stelen. Van dezen diefstal is toen geen aan» gifte gedaao. Het is evenwel gebleken, dat F. na dien tijd zich geregeld aan allerhande diefstallen heeft schuldig gemaakt, en nu er tot vervolging overgegaan is, komen van alle kanten aangiften los. Zoo zou F. zich schul» dig gemaakt hebben aan diefstallen van bank» papier ten nadeele van den bankbediende H. H. van den Coolsingel, van den kantoorbe» diende O. S. uit de Eerste Middellandstraat, van den kantoorbediende F. D. C. R„ van de firma G. B. van den Goudschensingel, van den kantoorbediende R. uit Hamburg, van de wed. v. d. B. en haar dochter, wonende aan den Coolsingel, en van den kantoorbe» diende O. H. I. H. van de Rechter Rottekade. Het geld zou hij uit portefeuilles en taschjes gestolen hebben. Voorts wordt hij verdacht van verduistering van een rijwiel ten nadeele van den rijwielhandelaar J. V. uit de v. d. Duynstraat en van diefstal van een gouden horlogeketting. Den laatsten tijd bezocht hij geregeld café's, vergezeld van een hondje. Het hondje, dat hij klaarblijkelijk daartoe gedresseerd had, toonde zich zeer speelsch en liep weldra de cafédeur uit. F. ging er dan achteraan om het terug te halen. Was F. eenmaal buiten, dan kwam hij niet meer terug om zijn ver» tering te betalen. Zondagnacht is F. in zijn woning van zijn bed gelicht, naar het politiebureau aan de Groote Paauwensteeg overgebracht en daar opgesloten. Branden. Te Steggerda (Fr.) is het café van de Wed. Vogelzang afgebrand. Van den inboedel kon niets gered worden. Oorzaak vermoedelijk het spelen met lucifers door kinderen. Alles was verzekerd. Door onbekende oorzaak brandde te Winterswijk geheel af het dubbele woonhuis, bewoond door de gezinnen Jansen en Zwie rink. Verzekering dekt de schade Het aanwezig vee werd gered. Te Bergen op Zoom nam een brand in de boerderij Klein Molenbeek zoo spoedig in omvang toe, dat de brandweer machteloos was. Slechts het vee kon worden gered. Huis en schuur gingen totaal in de vlammen op. Alles was verzekerd. Te Heer Hugowaar l (N.Hbrandde een groote slagerij geheel af. De inboedel en de gereedschappen gingen verloren. Onder Eindhoven te Vlakhoven, brandde een boerderij totaal af. Alles was verzekerd. Beveiliging bij bliksemgevaar. Schuilt bij onweer zoo min mogelijk onder boomen leun in geen geval tegen den boom, want het menschelijk lichaam geleidt electri» citeit beter dan hout en de bliksemontlading zal daarom geheel of gedeeltelijk van den boom op den persoon overgaan. Zijn rijwiel plaatse men bij het staan onder een boom tijdens onweer eventueel wél tegen den boom aan de zijde zoover mogelijk van zich af Het goed geleidend ijzer bevordert aldus, dat de bliksem bij treffen van den boom op eenigen afstand van den schuilen» den persoon blijft. GEZONDHEIDSRAAD. Verkooping van paarden, hoornvee, wagens en extra landbouwwerktuigen en machineriën, op Donderdag 20 Mei 1926, des morgens half tien (zomertijd) aan den Oost»Achterweg te Sommelsdijk. Ten verzoeke van den heer M. de Haas te Rotterdam. Notaris VAN BUUREN. Op Donderdag 20 Mei 1926 te Ooltgensplaat in Hotel »Hobbel« bij Veiling en op Donder» dag 27 Mei 1926 aldaar in Hotel «Moelker* bij Afslag, beide dagen des n.m. zeven uur T.) openbare vrijwillige Verkooping van Een nieuw gebouwde bouwmanswoning met schuur, waarin stalling voor 24 beesten. Voorts bijgebouwen, erf, boomgaard en diverse percee» len bouwland, alles staande en gelegen te Ooltgensplaat in polder het Oudeland aan den Oudelandschen dijk, tezamen groot 4 H. A. 50 A. (9 Gem Ten verzoeke van den Heer Joh. Neels aldaar. Notaris AKKERMAN MIDDELHARNIS. Centrale Veiling voor Goeree en Overflakkee. Veiling van Vrijdag 14 Mei 1926. Kippeneieren 50*52 kg. f 4,30 tot f 4,85. 58-60 kg. f 5,— tot f 5,30. 60.62 kg. f 5,20 tot f 5,35. bruin 61 kg. f 5,60 tot f 5,85. Eendeneieren 64-70 f 4,65 tot f 5,10. Poelepetaateieren f 3,70. Kropsla le soort f 3,40 tot f 5,80. 2e soort f 3,80. Bloemkool 2e soort f 26,80 tot f 34,70. 3e soort f 6,80 tot f 17,70. 4e soort f 5,80. Postelein f 37,80 tot 39,70. Radijs f 4.— f 4,70. Rabarber f 7,—. Asperges f 65,— tot 67,—. Boereboter f 0,85 tot 1,03. Kaas f 0,40. Veiling van Maandag 17 Mei 1926. Kipeieren 58—60 kg. f 5,05 tot f 5,30 p. 100 st. Kipeieren 50 kg. f 4,30 tot f 0,00 p. lOOst. Kipeieren, br,59-60 kg. f 5,65—f 5,85 p lOOst. Kipeieren bruin 61 kg. f 4,50 p. 100 st. Bloemkool 2e srt. f 36.— per 100 st. Bloemkool 3e srt. f 30,— per 100 st. Bloemkool 4e srt. f 8,— per 100 st. Kropsla le srt. f 5,70—f 6,50 per 100 stuks Kropsla 2e srt. f 1,50 tot f 3,— per lOOstuks. Aardbeien f 2,40 per 100 stuk.'.. Spinazie f 1,90 tot f 31,— per 100 K.G. Postelein f 39,60-f 39,70 per 100 K.G. Boter f 0,85 tot f 1,03 per pond. Kaas f 0,40 per pond. Radijs f 3,10 tot f 3,20 per 100 bos Rabarber f 6,30 tot f 6,40 per 100 bos. Sjalotten f 1,10 per 100 bol. Asperges f 0,61 per bos. VEE en PAARDEN. ROTTERDAM, 17 Mei. Ter veemarkt waren heden aangevoerd666 vette runderen, 365 vette kalveren, 409 schapen of lammeren, 652 varkens. Prijzen per '/a kiloKoeien 32'/2 c., 45 47'/a c„ 54 a 56 c., Ossen 42 c., 46 c., 52 c, Stieren 38 c., 42 c., 46 c., Kalveren 50a52'/a C-. 67'/2 c., 77'/a k 80 c- Schapen binnenland 31 c., 36 c., buitenland 40 c., 46 c., 52 c. Lammeren f 28 f 38 per stuk. Varkens 42 c., 43 c„ 44 c. De aanvoer van koeien en ossen was tame» lijk. De handel was redelijk en de prijzen waren over het algemeen iets lager. Een enkel puikbeste koe werd nog tot 3 cent boven noteering en een extra goede os tot 2 cent boven noteering verhandeld. De aanvoer van stieren was ook tamelijk goed. Er was nogal animo tot koopen en de prijzen bleven vrijwel gelijk aan die van j.l. Dinsdag. Vette kalveren waren zeer ruim ter markt. De handel was langzaam. Er was weinig ver» andering in de prijzen. Een enkel puikbest kalf ging nog tot 10 cent boven noteering. Men verwacht dat alles niet verkocht zal worden. De aanvoer van schapen en lammeren was iets ruimer doch de handel bleef langzaam en vrijwel onveranderde prijzen. De aanvoer van varkens was zeer matig. De handel tamelijk vlug, dientengevolge wer» den er ook hoogere prijzen bedongen. Er werd uitsluitend voor binnenland gekocht. Zouters werden tot 43 cent verhandeld. AMSTERDAM, 17 Mei. Ter veemarkt waren heden aangevoerd 581 vette koeien, 110 melk» en kalfkoeien, 185 vette kalveren, 116 nucht. kalveren, 128 schapen, 395 lammeren, 560 varkens, 100 paarden. Prijzenvette koeien le kwal. f 1,14—f 1,24, 2e kwal. f 1-f 1,12, 3e kwal 80-98 ct., mindere soorten 68-78 ct., alles per Kg.; melk» en kalfkoeien f 350-500, vette kalveren 2e kwal. f 0,86—f 1, 3e kwal. 68—84 ct. per Kg. nucht. kalveren f 12—f 21, 128 schapen f 34—f 47, 395 lammeren f 14— f 22, alles per stukHoll. Overz. en Gel» dersche vleesch f 1,02—f 1,03, f 0,98—f 1 per Kg.paarden f 200—f 350 per stuk. BOTER, KAAS en EIEREN. ROTTERDAM, 17 Mei. Zeeuwsche eieren f 5—f 6, Overmaasche eieren f 5—f 6, beide per 100 stuks APELDOORN, 17 Mei. Eieren. Aanvoer 125,000 stuks, prijs f 5—f 6,50, middelmarkt f 6 de 100 stuks. Handel vlug. TIEL, 17 Mei. Boter. Aanvoer 30 Kg. Prijs f 1,80—f 1,90; voorts 60,000 eieren, prijs f 4,75—f 6 de 100 stuks. GRANEN ENZ., MEEL EN OLIËN ROTTERDAM, 17 Mei. Fijne zaden (Boe» rennoteering)Kanariezaad f 16 a 18, karwij» zaad f 22 li 24, koolzaad f 27 a 30, maanzaad f 70 1 74, voerlijnzaad f 15 k 16, alles per 100 K.G. GROENTEN, FRUIT EN AARDAPPELEN. ROTTERDAM, 17 Mei. (Heden waren de prijzen der Aardappelen als volgt: Brielsche eigenheimers f 3-3.05, Zeeuwsche blauwe f 5.50—6, Zeeuwsche bonte f 5.50—6, bravo's f 4,25-5, red star f 4—4.50, Maltha's springs 15—17 ct. per Kg. Met minder aawvoer meer vraag. HUIDEN, LEER, WOL EN DIVERSEN ROTTERDAM, 17 Mei. Vlas. (Opgaaf van de marktmeesters). Aanvoer 12600 Kg. blauw schoon f 0.80—1,102500 Kg. Groningsch f 0,70-1.05, 2700 Kg. Holl. geel f 0,80-1,10, 2850 Kg. dauwroot f 0,60-0,90.

Maas- en Scheldebode | 1926 | | pagina 3