DRUKWERK MODERN Kerk en School. Visscherlj. Rechtzaken. Binnenland. Buitenland. V erkoopingen Marktberichten. bestel 8e men bij de Uitgevers van dit biad. Vlugge nette bediening komt nog meer tot zijn recht, indien men let 0n de voordeelen, die er bij het overlijden van jen bezitter uit kunnen voortvloeien. In de eerste plaats weduwenrente, indien de weduwe 60 jaar of invalide is. Op de rente» kaart van haar echtgenoot moeten minstens 40 zegels zijn geplakt. In de tweede plaats weezenrente voor kin» deren beneden 14 jaar. Ook voor die rente is een minimum aantal zegels van 40 vereischt. Zouden er nu nog verzekerde gevonden worden, die geen prijs meer stellen op het verder bezit van een rentekaart? Er zijn er nog steeds, maar hun aantal wordt gelukkig voortdurend kleiner. Predikbeurten op Donderdag 13 Mei Hemelvaartsdag. Ned. Herv. Kerk. Sommelsdijk, v.m. 9,30 uur Ds. v. Montfrans Middelharnis, v.m. 9,30 uur Ds. den Oudsten Ooltgensplaat, 'sav. 6 uur Ds. den Oudsten van Middelharnis Oude Tonge, v.m. 9,30 uur Ds. Bax. Nieuwe Tonge, geen dienst. Ouddorp, 's av. 6 uur leesdienst. Gereformeerde Kerk. Middelharnis, v.m. 9,30 uur Ds. v. Velzen Ooltgensplaat, v.m. 9,30 Ds. de Lange Melissant, 's av. 6,30 uur Ds. van Velzen van Middelharnis SOMMELSDIJK. In verband met den zo» mertijd, zullen de godsdienstoefeningen voor» taan in de Ned. irlerv. Kerk alhier aanvangen des morgens om 10 uur en des avonds om half zeven ure. -* Te Hengelo (Gld.) werd met ingang van 16 Augustus tot onderwijzeres benoemd mej. P. Gorter, tijdelijk onderwijzeres aan de Chr. School te Sommelsdijk, MIDDELHARNIS* In verband met den zomertijd zullen de godsdienstoefeningen voor» taan in de Ger. Kerk alhier aanvangen des morgens om 10 uur en des avonds om half zeven ure. Woensdag 19 Mei des avonds om 5,30 uur in de Zondagsschool optreden Ds. Paauwe t 's»Gravenhage. HERKINGEN. Dhr. A. C. de Graaf, be. noemd tot lid van de Comm. van Toezicht op het lager onderwijs heeft voor deze be» noeming bedankt. In de loop van deze week, zal er langs de huizen der ingezetenen, een buscoilecte worden gehouden, voor de Bijbelverspreiding. A.s. Woensdagavond ten hal»1 7 ure, hoopt voor de Ger. Gem. alhier op te treden Ds. de Blois van Dirksland. MELISSANT. De collecte in de Ned. Herv. Kerk ten bate der Generale kas gehouden, bracht ruim 17,— op. Ten bate der Diaconie der Ned. Herv. Kerk is een bankbiljet van 25 gecollecteerd. In Ned. Herv. Kerk hoopt Ds. Baarslag Zondagmorgen bediening van den H. Doop te houden. Daartoe kan Vrijdagavond van 7—8 uur in de consistoriekamer aangifte wor» den gedaan. GOEDEREEDE. Daar Zondag a.s. de zo* -eertijd is aangebroken zal de kerkdienst vm' 0n en 's avonds 6 uur aanvangen en de Zon» dagsschool nam. half drie. In den voormiddag godsdienstoefening zal er een collecte worden gehouden voor de verarmde verveeners in de provincie Drente OUDDORP. Op de twee O. Scholen in deze gemeente zijn te zamen 18 nieuwe leer» lingen toegelaten. Bij de grens. Het is wel goed de aandacht niet enkel te wijden aan de dingen, die den laatsien tijd onder ons geschied zijn en wier beteekenis we niet onderschatten, zooals onze lezers ook wel weten, doch die zachtjes»aan toch wel weer op den achtergrond zullen komen te staan. Er zijn andere zaken, die altijd tot de dingen van de eerste orde zullen biijven behooren. Daartoe behoort ook de vraag, hoe we de grens eerlang zullen passeeren. Dat kan gebeuren over eenige uren, eenige dagen, op zyn langst over eenige jaren. Een wondre angst, een kille schaduw zijgt Op menig leven, als zijn avond nadert, Als zijn gelukkig licht ter kimme neigt. En een voor een, als herfstelijk gebladert Zijn dagen vallen met verzwonden schijn. Zoo zong de dichter van Eeden. Een anderen toon laat Spilla ons hooren. Hoe zal 't ons zijn, als w'eindelijk, moe van 't dwalen, En na volstreden moeitevollen strijd, Ons t licht van 't Vaderhuis zien tegenstralen. En w'ingaan in de poort der Eeuwigheid. Hoe zal t ons zijn, wanneer we gekomen zijn tot de grens? Ernst Modersohn verhaalt dat hij eens aan de Russische gtens is geweest. »Daar hoorde ik wonderlijke dingen. Men zei mij dat, waar het Duitsche rijk ophoudt en Rusland begint er een ijzeren ketting over den weg is gespan» nen, daar is de grens. Ik dacht: dat wil ik toch wel eens zien en zoo spoorde ik naar de grens, die was nog één station verder. En ik kocht een kaart, waarmee ik vrijheid had 30 Kilometer in Rusland te reizen. Waarlijk, de ketting was er. Dwars over den weg was een ketting gespannen en daar was het eind van ons land. Dat is niet zoo als men van Duitsch» land naar Holland gaatik heb eigenlijk niet gezien, waar de grens tusschen Nederlanden Duitschland is. Gemakkelijk gaat het in Rusland niet. In Rusland moet iedereen eerst naar een douane» kantoor en daar moet men zijn paspoort too» nen- Toen ik daar was, duurde het een hee» len tijd, voor ik aan de beurt kwam, want er waren heel wat menschen. Daar merkte ik het volgende op. Er was een jonge Rus, die m Duitschland was geweest en nu naar zijn vaderland terug wilde keeren. Hij had een handkoffer bij zich. Toen werd er een bevel gegeven (ik verstond het niet, maar merkte spoedig wat het beteekende) dat waskoffers uitpakken. En nu werd de koffer van den jongen man opengemaakt en de inhoud op de tafel in het doaunekantoor uitgespreid. Schoenen, Iin» nengoed en allerlei andere zaken kwamen er uit, ook een paar boeken. Die schenen de beambte zeer belangrijk voor te komen. Hij las er in, achter, en voor, en in het midden het scheen niet heelemaal in orde te zijn. Ik had reeds vroeger gehoord, dat men in Rusland verbazend veel aandacht schenkt aan drukwerk. Daarom hadden wij onzen zakbij» bel maar thuis gelaten. Wij dachtendien willen we niet aan de Russische beambten geven. En nu vonden ze in den koffer van dezen jongen man allerlei boeken. Toen kreeg hij verlof al die andere dingen weer in de koffer te pakken, maar de boeken moesten er uitblijven en steeds was de beambtenaar maar aan het lezen. Daar kwam 'n tweede bevel. Ik merkte wel wat dat beteekende. Dat wilde zeggenzakken onderzoeken. En in ongelooflijk korten tijd lag alles, wat hij in zijn zakken had, op tafel. Alles werd onder» zocht. Maar de verdenking bleef bestaan. Er klonk een derde bevel en toen zag ik het angstzweet op het voorhoofd van den jongen man parelende beambte greep hem bij den arm en ging met hem in een andere kamer. En ik begreep, dat het bevel geluid had onderzoek tot op de huid. En ik merkte aan het angstzweet op het voorhoofd van dien man, dat zijn zaken niet in orde waren. Als hij iets verborgens bij zich had, kwam het nu aan het licht. Ik weet niet, wat er verder van dien man geworden is. Toen waren ook onze paspoorten nagezien en wij gingen het groote Rusland in. En toen kwam mij een vers uit de Open» baring voor den geestIn de heiüge stad, het nieuwe Jeruzalem, zal niet inkomen iets dat ontreinigt en gruwelijkheid en leugen doet spreekt, maar die geschreven zijn in het boek des levens van het Lam, «O, zei ik toen, als het reeds aan een aardsche grens zoo nauw genomen wordt, aan gindsche grens wordt het nog veel nauwer genomen. Als wij uit het rijk van deze zijde willen komen in het rijk aan gene zijde, zuilen zich oogen op ons richten, die gelijk zijn aan vuurvlam» men. Daar wordt niet binnengesmokkeld in het gouden Jeruzalem. Die niet geschreven staat in het Boek des Lams, komt niet binnen 1® En wie staan in het Boek van hef Lam ge» schreven Zij, die de vergeving van hun zon» den hebben ontvangen, die door de genade Gods wedergeboren zijn tot een levende hoop,® »Schied. Kerkblad.® De Psalm weer in eere. Neen, tegen een gezang is de gereformeerde niet. Wij hebben sinds Dordt het kleine bun» deltje «Gezangen® in de kerken en nog altijd is het voorstel tot eenige uitbreiding niet van de baan. Maar de psalmen, die moeten voor den goed gereformeerde altijd verreweg de hoofd zaak blijven. Het »lied« heeft echter in vele landen den «psalm® bijna geheel verdrongen en daarom te meer deed 't ons goed een bericht te lezen als dit «De herleving van het reformatorische lied in Duitschland heeft ook herstel in eere van de psalmen ten gevolge. In de nieuwe geestelijke liederen ontbreekt de toon der aanbidding te veel. Juist in de psalmen komt de aanbidding zoo machtig tot uiting. Dr. Hesse (Eiberfeld) schrijft daarom»De psalmen zijn om deze reden bijzonder geschikt om tegenover het kv,ak» kelijke, weeke gezang dat met name van Engeland uit bij ons binnengedrongen is, het oerkrachtige gezang te stellen, bij het» welk men het bemerkt, dat de scheppers ijzer in het bloed hadden«. Alzoo de psalm in eere hersteld. STELLENDAM. De garnalenvisschers hebben de vorige week gedurende 4 en 5 dagen gevischt en daarbij gemiddeld per dag en per vaartuig gevangen van 70 tot 100 K.G. garnalen. Tengevolge den uitgebroken staking in Engeland zijn alhier pellerijen welke geen garnalen kunnen gebruiken, zoodat er enkeie vaartuigen aan wal liggen. GOEDEREEDE. De garnalenvisschers vingen de vorige week van 50 tot 60 K.G. garnalen. OUDDORP. De garnalenvisschers vingen de vorige week van 300 tot 400 Kilo per schuit. In de stallen 3 zalmen. Faillssementen. Geëindigd G. v. Beuzekom, drogist te Oude Tonge. Faillissementen in Nederland. Volgens mededeeling van het Handelsinfor» matiebureau van VAN DER GRAAF Co.'s Bureaux voor den Handel zijn over den afge» loopen week, eindigende 6 Mei in Neder» land uitgesproken 64 faillissementen tegenover 71 faillissementen in dezelfde week van het vorige jaar. Van 1 Januari tot en met 6 Mei 1926 1339 faillissementen tegenover 1503 over hetzelfde tjjdperk van het vorige jaar. De Standaard schrijft: Mr. Dambrink en de S. G. P. Mr. Dambrink verzoekt ons plaatsing van het volgende: Ondergeteekende verklaart inzake de be» kende verklaring Baauw—Dambrink, dat, na bespreking in een vergadering van den Kerkeraad der Chr. Geref. Gem. te Utrecht, waarbij ook Ds. Kersten en ondergeteekende tegenwoordig waren, Ds. Kersten in geen enkel opzicht blaam heeft verdiend. Het is n.l. gebleken, dat de noodlottige vergissing niet door mij noch door Ds. Kersten is begaan. w.g. DAMBRINK. Wij kunnen hieraan toevoegen, dat boven» genoemde vergadering gisteravond gehouden is. Ontwapening* Alzoo zijn we dan in de maand Mei, Voorbereidende Ontwapeningsconferentie Velen kijken ongeloovig naar Genève, som» mige cynisch zelfs, aan «ontwapening® ge» looven ze niet en «vermindering®, tjal als men van elke vloot een sloepje en een bootje af doet, is er óók «vermindering®. En toch is ze zoo noodig. Op deze ontredderde wereld. Die financieel op verdrinken staat. Zelfs de sterkste landen voelen het. Eén voorbeeld slechts. Uit Amerika wordt gemeld «Op het oogenblik worden er hier twee enorme vliegtuigsmoederschepen gebouwd voor de mirine, die elk 144 vliegmachines kunnen dragen en die 90 millioen dollars zullen kos» ten. Is het niet in het belang van het volk hier zoo spoedig mogelijk een einde aan te maken En dat kan. Ook zonder dat het tot thans nog niet mogelijke ontwapening komt. Als de mogendheden slechts ernstig willen. Geve de stem van Nederland ter Conferentie een zéér verstaanbaar geluid I »Tijd is gelde. Hoe b.v. de Amerikaansche autokoning Ford in zijn fabrieken deze waarheid in practijk brengt, vertelt hij zelf, als hij meedeelt, hoe er bij hem een motor voor zijn »Ford« wordt gemaakt Nu de gewone procedure. Laat ons aan» nemen, dat een ertsboot Maandag om 8 uur voormiddags voor de River Rouge fabriek aankomt. Zij heeft dan 48 uur gereisd van de mijnen te Maquette. Tien minuten, nadat de boot heeft aangelegd, is een deel van zijn lading naar de High Line gebracht en maakt deel uit van de vulling voor een hoogoven. Dinsdagmiddag is het erts ijzer, met ander ijzer gemengd in de gieterijoven, 'en gegoten. Dan volgen 58 bewerkingen, die 55 minuten vorderen. Drie uur 's mid» dags is de motor af en geprobeerd, en ver» trekt in 'n vrachtwagen naar een der stel» plaatsen om in een auto te worden gezet. Nemen wij aan, dat de motor de stelplaats zoo tijdig bereikt, dat die Woensdagochtend pim. 8 uur op den transportband komt, dan kan om 9 uur de nieuwe eigenaar in de auto op den weg zijn. Indien de auto in plaats van naar een stelplaats te worden gezonden in Detroit zelf wordt ineengezet, dan kan de wagen Dinsdag vóór 5 uur in den namiddag worden afgeieverd«. 't Spreekt vanzelf, dat dezelfde methode, die voor dit eene onderdeel, de motor wordt gebruikt, ook van toepassing is op 't gansche bedrijf. En dat is 't geheim, zoo van Ford's lage prijzen, als van zijn voorspoed in zijn zaak. DE STAKING IN ENGELAND. De duur van de staking. Uit gesprekken aan beide kanten krijgt men den indruk, dat men uit het conflict wil, maar niet ziet hoe dat met eere mogelijk isdat doet ook weer aan een oorlog denken. In een kring van hooge ambtenaren zei iemand «Het duurt zeker nog twee weken.« Daarop merkte een ander op«Dat kan men nog wel eens een veilige schatting noemen». Inderdaad hoort men gewoonlijk van drie of vier weken spreken als van een niet pessimistische schatting van den duur van de staking. Ik kan echter nog niet gelooven dat men den strijd tot het bittere einde zal uitvechten. Men mag nog hopen op een regeling, die het verstand van beide partijen moet eischen, want wie ook na een langen strijd de overwinning mocht behalen, hij zal er in ieder geval slechter aan toe zijn, dan wanneer hij na een korten strijd verloren had. En wat het gezag van den staat betreft, die zou in Engeland, ondanks alle heethoofdige verzekering van het tegendeel, ook bij een minnelijke schikking niet hebben geleden. Want het respect voor de overheid is op het oogenblik daarvoor nog te zeer ongeschokt. De staking heeft tot dusver met verrassende duidelijkheid aangetoond hoe hecht dit gevoel in het Engelsche volk geworteld is. Als een sneeuwlawine. Zoo breidt zich nu de ellende der alge» meene staking over Engeland uit I Eerst teert men nog op voorraden. In huis, in winkels in magazijnen. Maar 't raakt gauw op. En 't verkeer staat stil, of wordt slechts zeer gebrekkig onder» houden. Van 't land naar stad, van stad naar 't land, 't is alles even moeilijk of onmogelijk geworden. Engeland is bovendien 'n eiland. En de scheepvaart staat ook stil. Wat met vliegtuigen aankomt, beteekent natuurlijk niets. Beide partijen ontplooien nu van dag tot dag meer macht, maar 't is de vraag of daar» door ook niet de verbittering toenemen zal. De regeering heeft wel vrijwilligers. Daaronder zijn tal van oudsoorlogsmenschen, die van vele markten thuis zijn. Als die met een paar dagen allen in 't gareel staan en de Regeering heeft haar 400,000 vrachtauto's loo» pen door 't land, dan zal blijken of zij hoe gebrekkig ooktoch 't maatschappelijk leven eenigszins aan de gang vermag te houden. Dat is voor haar levensvoorwaarde. Want de arbeiders houden 't zoo ook niet lang uit en a's 't dan er op of er onder gaat, dan zouden in old-Engeland bloedige bot» singen niet onmogelijk zijn. Geve de Heere, onze God, spoedig uitkomst, doordat Hij de harten tot vrede neigt, heel Europa voelt den weerslag van dién strijd. Tijd en Geld. Het geld dan maar voorop. Naar matige schatting brengt één week sta» king over het Engelsche volk een verlies van één mihiard pond sterling. Bij zulk een cijfer staat men stil. En dat is nu een volk, dat nog levendig de herinnering aan den Wereldoorlog bij zich omdraagt en dus wéét wat namelooze ellende zulke verliezen na zich sleepen. En toch verhalen enkele reizigers en cor» respondenten, dat er aan beide zijden een geest gaat heerschen, nu de strijd eenmaal uitgebroken is, om dien ook uit te strijden tot het bittere einde Wat nu den tijd betreft Algemeen is men van meening, dat de strijd niet lang kkn duren en dat men spoedig tot overeenkomst zal móéten komen. Eén week zegt de een. Misschien drie, meent een ander. Twéé werd uit arbeiderskringen gehoord. Wij gedenken 't begin van den wereldoor» log; Toen was het óók de meening, dat zoo'n reuzenstrijd, niet langer dan vier maanden duren kon, dan zouden alle strijders zijn aan 't eind van hun kracht. Het hééft meer dan vier jaren geduurd. Aan 'n kleinigheid? 't Verloop van de Engelsche staking doet ons telkens denken aan 't begin van den Wereldoorlog. Toen meenden ook talloos velenop 't laatste oogenblik zou nog een uitweg gevon» den worden en wat men 'n «kleinigheid®, ja bijna 'n «misverstand® zou kunnen noemen gaf den doorslag. Ging het ook ditmaal zoo? In 't Lagerhuis werd Woensdag 't volgende verhandeld «Wij kónden Maandag als Regeering niet langer onderhandelen zei Baldwin omdat de arbeiders de vijandelijkheden reeds be» gonnen waren«. «Dat was een vergissing«, zei Labour. «Gij, minister! had een «formule® ontworpen voor een brug om den vrede te behouden. Wij gingen daarmee in een ander vertrek, om er» over te beraadslagen en toen we daarmee be» zig waren bereikte ons plotseling de tijding, dat de Regeering de onderhandelingen afbrak. «Ja, omdat de arbeiders de vijandelijkheden begonnen waren aan de Daily Mail 1® zei Baldwin. «Dat was een misverstand 1® antwoordde Labour. «Daar wist de stakingsleiding niets vanze deden dat daar geheel op eigen houtje Als 't werkelijk zoo gegaan is, hebben die zetters aan de Daily Mail heel wat op hun geweten. Communisten in Engeland. Hoe langer in Engeland de staking duurt, hoe grooter het gevaar van het communisme wordt. Dit heeft reeds vele maanden, vooral in Engeland, met grooten ijver gewerkt. Nu is 't nog op den achtergrond. De algemeene staking, 't gaat goed. Maar als 't nu straks naar 't einde loopt en 't gaat op een winnen of verliezen en de gemoederen worden verhit en de verleiding wordt zoo groot, om ook van zijn fisieke kracht gebruik te maken, zie 1 dan zal allicht het communisme trachten zijn slag te slaan, 't Deinst voor geen geweld terug. Voor geen enkelen vorm van geweld. Dan kon 't gebeuren, dat zij onder de leus van 't «Nu of Nooit« met alle macht, die ze veroveren kunnen, zouden probeeren om de wettige Regeering omver te werpen. En dan kon 't een bloedig einde geven De opstootjes in Poplar, een der deelen van Londen, waar de communisten grooten invloed hebben, bewijzen genoeg, dat ze nog steeds dezelfde denkbeelden zijn toegedaan van altijd. Ongeloofs»iriomf. En r.k. priester uit ons land bezocht een deel van het .Fransche platteland en treurig is, wat hij rapporteert over het peil der religie van de bevolking daar. We nemen er het volgende van over Monceau, Fatigny, Proisy, Malzx in het dal der Oise bezocht ik. Alle pastoors lijden er armoe. De kerkjes zien er allertreurigst uit hier en daar de ramen stuk het dak gedeeltelijk zonder leien, nergens 'n koor, nergens 'n orgel, nergens 'n koster, en 'n petroleumlamp als Godslamp. Dat uiterlijk verval, die uitwendige armoe is erg. Doch veel erger de geestelijke nood. In de week komt nooit iemand de H. Mis bijwonen en heeft de pastoor zelfs geen misdienaar. Van de 900 Katholieken, uit de parochies Proisy en Malzy, door één pastoor bediend, komen 's Zondags 30 menschen naar de kerk15 hielden er te Malzy Paschen, waar» onder twee mannen, n.l. de klokkenluider en de oud»klokkenluider. Vier meisjes werden er voorbereid voor de H. Communie. Als ze eens 'n H. Mis bestellen voor over» leden familiejkomen ze toch zelf niet om de Mis bij te wonen. En nu is 't allerminst zóó, dat deze afval een toenadering beteekenen zou tot het ortho» doxe protestantisme. Het lijkt er eenvoudig niet naarl 't Is 't verval aan 't platste ongeloof. «Wier God is hun buik en wier heerlijkheid ligt in hun schande«. Men kan 't het best vergelijken met Noord» Holland boven 't IJ en enkele andere streken in óns vaderland. 't Platsre materialisme heerscht er Daarom kunnen we ons allerminst over zulke toestanden verheugen. Integendeel, we hopen van harte, dat het den r.katholieken daar gelukken mag waar het protestantisme voor een goed deel aan hetzelfde euvel lijdt en nauwelijks kracht om zich staande te houden door krachtige in» wendige zending een deel van het verloren terrein te herwinnen. Het ongeloof is ons beider vijand. Niet alleen in de politiek. Ook in 't leven der maatschappij. Op Vrijdag 7 Mei 1926 te Dirksland ter her» berge van H. v. d. Doel, Veiling en op Vrij» dag 14 Mei 1926, 's avonds 7 uur, te Dirks» land ter herberge van J. Vermeulen Afslag van Een huis met erf en grond te Dirksland aan den Straatdijk, kadaster sectie B. no. 1684 groot 73 c.A. ten verzoeke van den heer Adr. Robijn. Notaris v. d. SLUIJS. Verkooping van paarden, hoornvee, wagens en extra landbouwwerktuigen en machineriën, op Donderdag 20 Mei 1926, des morgens half tien (zomertijd) aan den Oost» Achter weg te Sommelsdijk. Ten verzoeke van den heer M. de Haas te Rotterdam. Notaris VAN BUUREN. Op Woensdag 20 Mei 1926 te Ooltgensplaat in Hotel «Hobbel® bij Veiling en op Donder» dag 27 Mei 1926 aldaar in Hotel «Moelker® bij Afslag, beide dagen des n.m. zeven uur (O. T.) openbare vrijwillige Verkooping van Een nieuw gebouwde bouwmanswoning met schuur, waarin stalling voor 24 beesten. Voorts bijgebouwen, erf, boomgaard en diverse percee» len bouwland, alles staande en geleg-.n te Ooltgensplaat in polder het Oudeland aan den Oudelandschen dijk, tezamen groot 4 H. A. 50 A. (9 Gem.). Ten verzoeke van den Heer Joh. Neels aldaar. Notaris AKKERMAN, MIDDELHARNIS. Centrale Veiling voor Goeree en Overfiakkee. Veiling van Vrijdag 7 Mei 1926. Kipeieren 50—51 kg., f 3,70—f 3,80 pe: lOOst. Kipeieren 58—60 kg. f 4,55— f 4,80 per 100 st. Kipeieren 60-61 kg., f 4,80—f 5,— per lOOst. Kipeieren, bruin, f 4,80—f 5,20 per 100 stuks Eendeneieren f 4,25—f 4,80 per 100 stuks Poelepetaateieren f 4,— per 100 stuks Ganseieren f 11,— per 100 stuks Bloemkool le srt. f 32,90 per 100 stuks Bloemkool 2e srt. f 14,30 tot f 19,70 per 100 st. Bloemkool 3e srt. f 6,80 tot f 16,60 per 100 st. Bloemkool 4e srt. f 2,80—f 11,40 per 100 st. Kropsla le srt. f 5,40—f 5,80 per 100 stuks Kropsla 2e srt. f 1,— tot f 6,30 per lOOstuks. Kropsla 3e srt. f 0,70—f 1,10 per 100 stuks. Spinazie f 10,70 tot f 17,— per 100 K.G. Postelein f 39,60 per 100 K.G. Rabarber f 6,80 tot f 7,50 per 100 bos. Radijs f 3,80—f 4,30 per 100 bos Sjalotten f 1,10 per 100 bos. Boereboter f 0,86 tot f 1,01 per pond. Kaas f 0,40 per pond. Tulpen f 2,— tot f 9,60 per 100 bos. MIDDELHARNIS. Centrale Veiling voor Goeree en Overfiakkee. Veiling van Maandag 10 Mei 1926. Kipeieren 50—52 kg. f 4,10 tot f4,15 p. lOOst. Kipeieren 58—60 kg. f 4,80 tot f 4,95 p. 100 st. Kipeieren 60—62 kg. f 4,90 tot J 4,95 p. 100 st. Kipeieren bruin 61 kg. f 5,35 tot f 5,50 p. 100 st. Eendeneieren f 4,15 tot f 4,90 per 100 stuks. Poelepetaateieren f 4,— per 100 stuks. Bloemkool le srt. f 42,— per 100 stuks. Bloemkool 2e srt. f 30,80 per 100 stuks. Bloemkool 3e srt. f 23,— tot f 24,— p. 100 st. Bloemkool 4e srt. f 16,50 per 100 stuks. Kropsla 2e srt. f 1,90 tot f 2,60 per 100 stuks. Kropsla le srt. f 5,20 tot f 5,80 per 100 stuks. Radijs f 3,80 tot f 5,— per 100 bos. Rabarber t 5,— tot f 6,— per 100 bos. Asperges f 58,— per 100 bos. Postelein f 35,20 per 100 K.G. Boter f 0,85 tot f 1,02 per pond. Kaas f 0,40 tot f 0,42 per pond. VEE en PAARDEN. ROTTERDAM, 10 Mei. Ter Veemarkt waren heden aangevoerd: 500 vette runderen, 275 vette kalveren, 175 schapen of lammeren, 607 varkens. Prijzen per '/2 kilo. Koeien 32V2 tot 35 c.45 tot 47V2 c-> 53 tot 57 c.Óssen 40 c., 45 c.,-51 c,Kalveren 45 tot 47'/2 c,, 65 c., 77 V2 c-Export kalveren binnenland 31 c., 36 c.Schapen buitenland 40 c., 46 c., 52 c.Lammeren f 28 tot f 38 per stuk Varkens 39 c., 41 c., 42'/j c. per pond. De aanvoer van koeien en ossen was niet zoo ruim ais vorige week Maandag. De handel was dientengevolge iets vlugger, en alles werd ruim prijshoudend verhandeld. Een enkel puikbest beest werd nog wel boven noteering verkocht. De aanvoer van stieren was zeer matig, weinig handel en geen noteering. Vette kalveren waren eveneens minder ter markt. De handel was sleepend en de prijzen van de vorige week konden nog gehandhaafd blijven. Een extra best kalf werd nog tot I2V2 cent boven noteering verhandeld. Schapen en lammeren waren zeer weinig aangevoerd. De handel was tamelijk en vrijwel onveranderde prijzen. De aanvoer van varkens was kort. Daar was aanvankelijk tamelijk vlugge handel, zoo» dat er hoogere prijzen besteed werden. Voor enkele exemplaren werd nog tot 1V2 cent boven noteering besteed. De afloop der markt was ongunstig. Zouters werden tot 41 cent verhandeld. AMSTERDAM, 10 Mei. Ter Veemarkt waren heden aangevoerd 449 vette koeien, waarvan de prijzen waren: le kwal. 114—120 c., 2e kwal. 100—114 c., 3e kwal. 80—100 c., mindere soorten 70—80 c. per kg.120 melk» en kalf» koeien f 350—550 per stuk 154 vette kalveren, 2e kwal. 80—90 c., 3e kwal. 64-80 c. per k.g. 112 nuchtere kalveren f 8—16, 45 schapen f 40—50, 369 lammeren f 22—30 per stuk; 500 varkens, Holl. Ie kwal. 99—100 cdito 2e kwal. 98—99 c., vette 92—96 c. per kg. 109 paarden f 100—300 per stuk. BOTER, KAAS en EIEREN. APELDOORN, 10 Mei. Eieren. Aanvoer 125.000 stuks, prijzen f 4,50 tot f 5,60 de 100 TIEL, 10 Mei. Boter. Aanvoer 30 kg. prijs f 1,80—1,90 versch 60,000 eieren, prijs 1 4 1 5'/2 de 100 stuks. GRANEN enz. MEEL en OLIëN. ROTTERDAM, 10 Mei. Buitenl. granen prijsh. Rogge: Amerik. rogge disp. f 11. Duitsch/ Poo'ische disp. f 10,25, Russische disp. f 11,30, 73 kg. La Platarogge stoomend f 11. Gerst: 48 pd. Malting disp. f 192, aange» komen f 190, Donaugerst disp. n. kwaliteit f 194/200, Z»Russ. gerst 194. Haver Canadahaver 2 disp. f 12,25, id. feed I aangekomen f 10,40, 38 pd. \frhite Clipped 3 disp. f 9,90, Pommersche disp. f 11,70, Duitsch/Poolsche disp. f 11,20. Erwten: Noord»Russische disp. f 11,10. Mais per 200 kg. Amerik. Mixed 2 aange» komen t 173, Gele La Plata disp f 168, aan» gekomen f 163, nieuwe oogst f 177, Donau/ Calfox disp. f 163. GROENTEN, FRUIT en AARDAPPELEN. ROTTERDAM, 10 Mei. Heden waren de prijzen der aardappelen als volgtBrielsche eigenheimers f 2,30—3, Zeeuwsche blauwe f 4,75—5,25, dito eigenheimers f 2—2,25, dito bonte f 4,75—5,25 Bravo's f 3,25—3,80. poters f 0,70—1,30, Red Star f 3—3,40, Malta's winter 6-8 ct., dito Springs 14V2-16'/s c. per kg. AMSTERDAM, 10 Mei. Aardappelmarkt, Aanvoer 3 ladingen of 1650 H.L. Prijzen on» veranderd, HUIDEN, LEER, WOL en DIVERSEN. ROTTERDAM, 10 Mei. Vlas (opgaafvan de marktmeester) Aanvoer 9000 kg. blauw, schoon f 0,75—1,20, 1000 kg. wit Zeeuwsch f 0,60—1, 3000 kg. Gronings f9,75—1,15, 3300 kg. Holl. geel f 0,75—1,50 500 kg. Dauwrood f 0,60-1. ROTTERDAM, 10 Mei. Vlas. De stem» ming op de markt blijft onveranderd De vraag laat nog steeds te wenschen. Enkele prijswaar» dige partijen werden verhandeld, maar een groot gedeelte bleef onverkocht. Prijzen als volgtBlauw Hollandsch f 0,95/1,25, wit id. f 0,90/1,30, Groningsch f 0,90/1,25, Zeeuwsch f 0,85/0,90, Dauwroot f 0,75/0,15.

Maas- en Scheldebode | 1926 | | pagina 13