Buitenland. Burgerlijke Stand v üemengd Nieuws. Marktberichten. Het bewaren en verzenden van de gevangen visch levert door de hooge temperaturen bij» zondere moeilijkheden op» Wil men ze versch bewaren, dan haalt men een snoer door bek en kieuw en laat de dieren weer gewoon in het water zwem» 10 Geschiedt dit niet, dan worden ze gedroogd of gezouten en thans ook wel in ijs verzonden. Jeruzalem, Damascus en Berroeth zijn de groot» ste afnemers Ook in vroegere eeuwen werd de viscn reeds verzonden In de dagen van Nehemia had men in Jeruzalem reeds de Vischpoort. Thans komt een groot deel van de visch voor stad uit Jaffa. Voor de visscberlieden te Tiberias, w n ,Jr wonen zij bijna uitsluitend, vormt visch hoofd voedingsmiddel/ Beter»gesitueerden dienen de visch op als nagerecht, waarbij dan nog dikwijls honing wordt gepresenteerd een combinatie, die wij niet kennen doch die ook in het Evangelie vermeld wordt (Lu» kas 24 42.) Visageherii- STELLENDAM. De garnalenvisschers hebben de vorig week gedurende 4 dagen gevischt en daarbij gemid» deld per dag en vaartuig gevangen 80 K.G. garnalen. OUDDORP. De garnalenvisschers vingen in de vorige week van 200 tot 300 kilo per vaartuig. In elk van de drie stallen is één zalm gevangen. SOMMELSDIJK. Geboren: Maatje, d. v. Marinus Stoutjesdijk en Adriaantje Vroegindeweij J acob z. v. Din» geman Hoogmoed en Jannetje Hof. Gehuwd: Corneiis Krijtenberg 24j teMid» delharnis en Jobje Nelis 21 j. alhier. Overleden: Gerrit Kransse 78 j., weduwnaar van Hendrina den Hollander. MIDDELHARNIS. GeborenLeendert, z. v. G. Verhage en L. Korteweg; Maatje Lena Stoffeïina, d. v. M. Spoor en N. v. d. Welle. OndertrouwdA. Fris 60 j. (Stad) en A. de Korte oud 55 j. NIEUWE TONGE. Ondertrouwd: Hendrik Kievit, j.m. 26 j. en Pieternella van Schetsen, j.d. 23 jaar beiden alhier. DIRKSLAND. GetrouwdArend van den Hoek j.m. 26 en Cornelia van Putten j.d, 26 j. gcy Geheime distilleerderij ontdekt. Woensdagavond vonden de rijksambtenaren uit Veenendaal, bijgestaan door den rijksamb» tenaar uit Lunteren, den majoor der rijksveld» wacht en den veldwachter uit Ede, na een huiszoeking bij zekeren S. te Veenendaal een volledige installatie voor het vervaardigen van gedistilleerd. Toen de rijksambtenaren zich bij hem ver» voegden had S. een huiszoeking in de boer» derij zonder verzet toegelaten. Hier werd evenwel niets gevonden. Toen de ambtenaren echter toegang tot een schuur achter het huis vroegen, zeide S. dit niet te kunnen toestaan omdat de schuur van zijn zoon was en hij die niet kon openen. De ambtenaren hebben daarop met geweld de deur opengebroken. Zij vonden hier een uitgebreide installatie bestaande uit een distilleerketel, besiagbakken, kuipen en verdere benoodigdheden voor het vervaardigen van sterken drank. De heele «^installatie met den aanwezigen voorraad dtank <£jRverd in beslag genomen en per vrachtauto naar het kantoor van den rijksontvanger te Ede overgebracht. Tegen S. is procesverbaal opgemaakt. Een dronken schoolhoofd. Voor het kantongerecht te Goor stond te» recht P. S., hoofd der openbare lagere school te Diepenheim, tegen wien door den burge» meester van Diepenheim procesverbaal was opgemaakt wegens dronkenschap. Een groot aantal getuigen werd gehoord, waaruit bleek, dat de bek!, zich meermalen aan hei gebruik van sterken drank te buiten was gegaan Echter kon geen der getuigen pertinent verklaren, dat beklaagde dronken was geweest op den dag dat hij werd verbaliseerd. De ambtenaar van het O. M. die den bekl. een scherpe schrobbeering toediende, verklaarde echter vrijspraak te moeten vragen wegens gebrek aan bewijs, hoewel hij aan de schuld van bekl. niet twijfelde. De bekl. is met ingang van 1 Mei door het gemeenteb, stuur geschorst, zon» der behoud van salaris, voor den tijd van één maand. Fraude. Door K. T., ambtenaar ter secretarie te Wehl zijn verduisteringen gepleegd in zijn kwaliteit van agent eener spaarkas. Tal van iandbou» wers zijn gedupeeru. De gemeente is waar» schijnlijk niet benadeeld. Omtrent de hoegroot» heid van de zoekgebxachte gelden valt nog niets te zeggen. T. is naar Arnhem overgebracht. Ontrouw kassier gearresteerd. Door de Rotterdamsche recherche is aan» gehouden de 24jarige kassier D. van J. uit Rijswijk, die ten nadeele van een stoomooot» onderneming aan de Leuvehaven plm. f5000 aan vrachtgeld heeft verduisterd. De man heeft het geld bij kleine bedrag.n van den walbaas en van agentschappen van de onder» nemingen ontvangen en niet verantwoord. Kantoorbediende aangehouden. De politie te Rotterdam heeft aangehouden en in bewaring gesteld den 33=jangen kan» toorbediende J. D. uit Dordrecht, die ten nadeele van een Dordrechtsche firma een be» drag van f 2000 heeft verduisterd. De man had dit geld in kleine bedragen geïnd, doch niet verantwoord. Brand. Door onvoorzichtigheid van een doofstom» men jongen ontstond brand in de boerderij van R. van de Kee, De Craats, Bennekom, gemeente Ede. Alles brandde af. Aangezien de eigenaar nog slechts pas er woonde, was niets verzekerd. Ten «liefhebbende dochter*. De «Tijd* vertelt Het gebeurde bij de zitting van een arm» bestuur, 't Was even rustig. De heeren staken 'n sigaar op en zaten daarna, letterlijk en figuurlijk te blazen. Een bescheiden tikje op de deur. Na het geroep «binnen* kijkt een dames» hoofd om den hoek en treedt schuchter een elegante dame in bontjas, bonthoed en loo» pend op zwart verlakte schoenen, omhullend voeten licht gekoust, het zaaltje binnen. Nu ontwikkelt zich het volgend gesprek Ben ik hier terecht, zegt de elegante dame, bij het armbestuur van Ja, mevrouw, antwoordt de voorzitter, gaat u zitten. De voorzitter meent een bestuurslid van een charitatieve vereeniging voor zich te zien. Een douairière, een baronesse of zoo iets, die over een of andere partij komt spreken. Er zijn nu eenmaal van die menschlievende na» tnren. Hij gevoelt zich prettig 'n Koude avond, laat, in een nithoek van de stad en dan zulk een belangstelling. Hij gaat voort Wat is er van uw dienst, mevrouw? Niets, niets meneer. Ik kom voor moeder, Meteen wordt de mantel losgeknoopt, een pruimkleurige japon wordt zichtbaar en voor de heeren goed begrijpen, wat er gaatgebeu» ren, zit de voorzitter met de bedeelingcedel vrn »moeder« in zijn handen, hem door de liefhebbende, elegante dochter met een schuch» ter glimlachje overgereikt. De penningmeester verricht het noodige en twee gulden rijker verlaat de «douairière* het lokaal, na een genadigen groet. Armbestuur, eenigszins onthutst, blaast weer. Toch een gezellige tijd tegenwoordig I Onze dochters. Het christelijk Vrouwenblad een orgaan dat op een eenvoudige en frissche manier over allerlei belangrijke dingen weet mee te spreken, knipt uit een Roomsche courant enkele wenken, die we voor de ouders van onze dochters even willen doorgeven. Geeft haar een goede opvoeding, degelijk onderwijs en beschaving 1 Leert haar voedzaam eten koken 1 Scherpt haar in, dat een goede keuken veel spaart aan dokter en apotheek 1 Leert haar wasschen, strijken, verstellen, breien, stoppen, knoopen, aannaaien en haar eigen kleeding en hemden naaien 1 Leert haar dat een betaalde katoenen japon beter kleedt dan een zijden, welke niet be» taald isl Leert haar slechts een verstandige mode volgen 1 Leert haar het geschenk van een gezond lichaam niet met strakke veters te bederven 1 Leert haar zin hebben voor de schoonheden der natuur 1 Leert haar de schoon bloeiende bloemen in veld en weide te zien 1 Leert haar netheid en eerbaarheid in ge» dachten, woorden en werken I Leett haar wetken en niet wanhopen 1 Leert haar, indien ge daartoe geldt hebt, ook muziek, schilderen en andere schoone kunsten. Vergeet echter niet, dat dit alles niet absoluut noodzakelijk is om door het leven te komen 1 Leert haar te dulden en te ontberen 1 Leert haar de kleine vreugden van het dage» iijksch leven te achten I Leert haar, een voorbeeld te nemen aan anderen 1 Leert baar consciëntieus en godsdienstig zijn 1 Leert haar, dat allen, die meer uitgeven dan zij ontvangen, verarmen moeten 1 Leert haar, dat het huwelijksgeluk niet van uiterlijkheden en niet enkel afhangt van het geld van den man, doch slechts van diens ge» degen eigenschappen 1 Conducteur overreden en gedood. Men meldt uit Rotterdam Toen Zaterdagavond omstreeks 8 uur de trein Amsterdam—Parijs het station D P. bin» nenreed, en bijna tot stilstand was gekomen, sprong de hoofd»coaducteur H. Goedbloed uit Roozendaai uit den trein. Hij gleed uit, viel achterover en schoot tusschen het perron en een rijtuig. Met het hoofd kwam hij onder een der wielen terecht, dat hem over den hals ging. De dood trad onmiddellijk in. Uit den trein gevallen. Zaterdag omstr- eks half een is een 9-jarig meisje, dat zich in een treincoupé bevond, komende van Goes, onder de gemeente 's Heer Arendskerke uit den in volle vaart zijnden trein gevallen, doordat het portier plotseling openging. Het kind is deerlijk aan het hoofd gewond naar het Ziekenhuis te Goes over» gebracht. Bliksem ingeslagen. Bij den landbouwer Koops te Loenen, gem. Apeldoorn, sloeg tijdens een hevig onweder de bliksem in zijn woning, met het gevolg dat brand ontstond en de gcheele boerenbe» huizing in vlammen opging. Zijn vrouw vergiftigd? Volgens geruchten heeft te Vught, Van der H. zijn vrouw vergiftigd. Op last van de jus» titie werd sectie op het lijk verricht, dat in beslag is genomen. È^De overledene was moeder van vijf zeer jonge kinderen. Een brutaal stukje. Op het dak van het vrachtgoederenbureau der Nederi. Spoorwegen te Leeuwarden was een loodgieter aan 't werk.Een kar met eenige gereedschappen stond beneden te wachten. Ieder, die den man daar ijverig bezig zag, dacht natuurlijk, dat hij daar werkte in opdracht van den betrokken opzichter, en men liet den man rustig zijn gang gaan. Groote stukken lood werden onder groot geraas van het dak gescheurd en op de kar geladen. Met een flinke partij lood reed de man tenslotte weg. Een paar rechercheurs, die later den man met al z'n lood door de stad zagen schuiven, keken elkaar eens aan. De voerman was hun niet geheel onbekend. Ze hielden hem aan en nu bleek al gauw, meldt het »L. Nbld.«, dat de zaak niet zuiver was. De rechercheurs stelden een onderzoek in en hoorden, dat niemand opdracht had ge» geven tot herstel van 't dak en dat dus de aangehoudene op klaarlichten dag een brutalen diefstal had gepleegd. De man, de 34»jarige P. van D., heeft nog meer looddiefstallen op zijn geweten. De re» chercheurs berekenden, dat hij den laatsten tijd minstens een 4 A 500 kilo van dit goedje gestolen heeft Bloedvergiftiging. Te Noorbeek (L.) is overleden tengevolge van bloedvergiftiging, jontstaan door het open» krabben van een puistje aan (den neus, de heer J. H. Notermans, secretaris dier gemeente. Aan de gevolgen overleden. In het hospitaal te Kerkrade is thans over» leden het twee»jarig dochtertje van den heer H., dat, zooals we meldden, ernstige brand» wonden had opgeloopen door het omvallen van een ketel warme soep. Vermist. Sinds 14 April 1.1. wordt te Stein (L.) ver» mist de 37»jarige Leo Vaessen, gekleed in zwart costuum met vilten hoed en rijgschoenen. Hij heeft zwart haar en knevel en is van middel» bare grootte. Scheepsramp. Zaterdagmiddag half vier is in de bunker» kolen (van het Engelsche stoomschip «Athel» beach«, van Antwerpen naar Rotterdam be» stemd, ter hoogte van Terneuzen brand uitge» broken, welke zich naderhand heeft uitgebreid tot het ketelruim en de stookplaats. De brand is met eigen middelen gebluscht. Het schip heeft een bewijs van zeewaardigheid verkregen en is (Zaterdagmiddag van (Vlissingen, waar het was binnengeloopen, naar Rotterdam ver» trokken. De «Dorothea* gelicht. Het te Medenblik op het Noorderhoofd ge» Ioopen klipperschip »Dorothea« van Terneuzen is Vrijdagmiddag gelicht en de haven van Medenblik binnengesleept Het schip is zwaar beschadigd. Onhandig autobestuurder. Zondagmiddag zou de heer C., te Leiden zijn auto in een garage in de Rijnstraat stallen. Hij reed snel achteruit en botste tegen een deurpost. Toen het stuur omwendend, reed hij aan de overzijde van de straat een winkel» deur stuk, terwijl een dame, die juist passeer» de, tusschen auto en muur bekneld geraakte, ernstige kneuzingen bekwam en een arm brak. Slechte voornemens verijdeld. Een gevaarlijk Oostenrijker gearresteerd Een Duitscher kwam aan het Politiebureau aan de Pauwensteeg te Rotterdam vertellen, dat hij in een danshuis op den Schiedamschen» dijk een jongen Oostenrijker had leeren ken» nen, die hem 'oad voorgesteld bij een juwelier op dien dijk te gaan inbreken. De Oostenrij» ker had hem een revolver getoond en hem verteld dat daarvan, indien noodig, gebruik zou worden gemaakt. "Was eenmaal de buit veroverd dan zouden zij zich naar een motor» boot begeven, waarvan de Oostenrijker wist, dat ze meestentijds onbewaakt in de Maas lag Zou er evenwel toch een l ewaker bij blijken te zijn, dan zouden ze dien man kne» velen en een prop in den mond doen, Met de motorboot zouden ze dan trachten Londen te bereiken, teneinde daar de juweelen van de hand te doen. Naar aanleiding van dit verhaal heeft de politie op den Schiedamschendijk een 21»jari« gen machinebankwerker uit Weenenaangehou» den, die in het bezit bleek te zijn van een met zes scherpe patronen geladen revolver, een aantal bommen en een Baeder van Londen Hij is ter beschikking van den Vreemdelingen» dienst gesteld. Men meldt uit Belgrado Een Amerikaansche petroleummaatschappij werdt verdacht valsche balansen te publicee» ren met het doel de belasting te ontduiken. Ond=minister Kratasj (aanhanger der partij van Raditsj) liet deswege een commissie be» noemen om de boekhouding dezer maatschap» pij te controleeren. Naar aanleiding van een aangifte deed de politie een huiszoeking in de woning van Petsjar, den kabinetschef van Krajtsj, die als lid der commissie verdacht werd stukken van overtuiging verborgen te hebben gehouden. De resultaten daarvan werden niet gepubli» ceerd. In politieke kringen eischt men thans een parlementair onderzoek. Hoe staan de zaken in Engeland tegen één Mei Daar is weinig van te zeggen. De partijen laten weinig los. Wat bij zulke onderhandelingen zeer ver» standig is. Moskou doet zijn best in troebel water te visschen. Dezer dagen we d meegedeeld, dat de Roode Vakvereenigingsinternationale van Moskou zich tot het Internationaal Verbond van Vak» vereenigingen had gewend om samen de Brit» sche mijnwerkers in hun strijd te steunen. Brown, een der secretarissen van het I. V. V., heeft hierop, naar wij in de Times lezen, ge» intwoord, dat het I. V. V. reeds met het bij het Internationaal Vakverbond aangesloten Britsche Vakverbond samenwerktj inzake de crisrs in het mijnbedrijf. Over de besprekingen zelf luidt het De toestand is op het oogenblik deze, dat beide partijen geen oplossing kunnen vinden zonder bemiddeling van Baldwin en dat alles afhangt van de vraag of het initiatief van den premier het gewenschte resultaat zal hebben. Men verwacht, dat Baldwin ook nog met de vertegenwoordigers der mijnwerkers zal spreken en met de industrieele commissie van het Vakverbond, die ai het mogelijke wil doen om een conflict te vermijden. De voorbereidende ontwapeningsconferentie Reuter meldt dat Chamberlain in het Lager» huis nogmaals heeft verklaard, in antwoord op een vraag inzake het bijeenkomen der voor» bereidende commissie voor de ontwapenings» conferentie, dat Rusland heeft geweigerd aan de bijeenkomst deel te nemen indien zij in Zwitserland plaats vindt. Het Russische ant» woord was in bewoordingen vervat, die noch beleefd noch welwillend waren ten opzichte van de doeleinden, welke de Volkenbond na» streeft. Tot dusver is men er niet in geslaagd het geschil tusschen Zwitserland en de Sofjets bij te leggen. Het is onmogelijk voor den Volkenbond zijn zetel naar elders over te plaatsen op verzoek van een of anderen staar, die een diplomatiek conflict met Zwitserland heeft. De «jonggezellen* uit het Lagerhuis De bachelor-leden uit het Engelsche Lager» huis, zij, die jonggezel zijn en vast voorne» mens zijn het ook te blijven, hebben in een der zalen van het huis een fijn dinertje aan» gericht. Ze zijn met z'n acht»en»dertigen, heb» ben zich weliswaar niet tot een strijdbare or ganisatie vereenigd, maar komen elk jaar één keer bijeen om genoegelijk samen te eten. Ofschoon de toebereidselen tot den maaltijd in het geheim zijn gschied, daar men alle ruchtbaarheid schwt, is toch uitgelekt, dat Sir James Agg Gardner, de voorzitter van de zg. keukencommissie uit het Lagerhuis (de commissie die het beheer der buffetten, enz. controleert), de leiding heeft van het feest. Sir James is tachtig jaar ouden nog vrijgezel. Dus een absoluut hopeloos geval. Uit de standing van de gasten, die zich rond den disch zullen scharen, blijk, reeds dat de jongezellen»organisatie niet zoo maar een kwajongensachtige feestclub is. Sir Ro» bert Horne, niet meer of minder dan oud» kanselier van de schatkist, zal als tafelpresi» dent fungeeren, terwijl Lord Hugh Cecil mede aanzitten zal. De regeering zal worden ver» tegenwoordigd door Sir Philij Sassoon, onder» secretaris voor de luchtvaart, een nog jonge man zeer vkt en galant in zijn optreden, zoodat ernstig wordt gevreesd, dat hij eerlang voor de jongezellengroep verloren zal gaan Faillissementen in Nederland. Volgens mededeeling van het Handelsinfor» matiebureau van VAN DER GRAAF 6. Co.'s Bureaux voor den Handel zijn over den afge« loopen week, eindigende 22 April in Neder» land uitgesproken 65 faillissementen tegenover 73 faillissementen in dezelfde week van het vorige jaar. Van 1 Januari tot en met 22 April 1926 1189 faillissementen tegenover 1356 over hetzelfde Hjdnerk van het vorige jaar. Uitslag Verkoopitigen. Uitslag van de openbare verkooping bij inzet door Notaris Akkerman, van een kapitale hofstede, bestaande uit een nieuw» gebouwde bouwmanswoning, schuur, wagen» huis en anexen, met 35.97.42 H.A. uitmuntend bouw» en weiland, gelege in de nabijheid van de gemeente, in de polders Weipolder, Galathee en Mariapolder, alsmede een arbei» derswoning met erf en tuin, nabij de hofstede groot 15.45 Aren, ten verzoeke van den heer W. JRosmolen te Den Bommel en verhuurd aan den heer M. van den Heuvel. In den WeipclderPerceel 1 Huis, schuur, wagenhuis, kippenschuurlje, erf, boomgaard, tuin en bouwland groot 2.46 80 H.A. voor f 14000, door Am. Wagner; Perceel 2 bouw» land, groot 3.92.20 H A. voor f 1410 per ge» met of f 6684 de massa, A. J. G. van Rossum Perceel 3, idem, groot 1.15.18 H.A. voor f 1440 per gemet of f 4469 de massa, door C. Snij» der Pzn.Perceel 4, idem groot 1.35.70 H.A. voor f 1470 per gemet of f 3933 de massa door A. J. G. van RossumPerceel 5, idem, groot 2.67.60 H.A. voor f 1550 per gemet of f 4139 de massa, door L. A. NeelsPerceel 6, idem, groot 1.34.09 H.A. voor f 1510 per gemet of f 4050 de massa, door C. Snijder Pzn,Perceel 7, idem, groot 1.66.90 H.A. voor f 1500 per gemet of f 5007 de massa door A. de Lint. In den MariapolderPerceel 8, bouwland groot 77.70 A. voor f 940 per gemet of f 1461 de massa, door C, Snijder Pzn.Perceel 9, idem, groot 1.0070 H.A. voor f 1100 per gemet of f 2215 de mass3, door C Snijder Pzn.Perceel 10, idem, groot 103.00 H.A. voor f 860 per gemet of f 1772 de massa, door P. CrezeePerceel 11, idem, groot 1.38.20 H.A. voor f 1070 per gemet of f2957 de massa door C. Snijder Pzn.Perceel 12, idem, groot 1.28.41 H.A., voor f 910 per ge» met of f 2337 de massa door A v. Rossum Perceel 13, idem, groot 1.35.00 H.A., voor f 1050 per gemet of f 2835 de massa, door C. Snijder Pzn.Perceel 14, idem, groot 1.28.81 H.A., voor f 1090 per gemet of f2808 de massa, door Arie van Rossum Perceel 15, idem, groot 1.36.00 H.A voor f 1140 per gemet of 3101 de massa, door In den Polder De GalatheePerceel 16, weiland, groot 2.19.20 H.A. voor f 1560 per gemet of 3250 de massa, door L. A. Neels Perceel 17, bouwland groot 1.14.20 H.A. voor f 1510 per gemet of f 3449 de massa, door A. de LintPerceel 18, idem, groot 2 60 30 H.A. voor f 1510 per gemet of f 4222 de massa, door Mach. de VosPerceel 19, idem groot 1.20.50 H.A voor f 1530 per gemet of f 3687 de massa, door Corn, van Dam Lzn. Perceel 20, idem, groot 1.65.20 H.A. voor f 1550 per gemet of 5121 de massa, door A. Remus Tzn.Perceel 21. idem, groot 1.86.00 H.A. voor f 1520 per gemet of f 5654 de massa door Arie van RossumPerceel 22, idem, groot 3.18.60 H.A, voor f 1420 per gemet of f 4685 de massa, door N. G. van NieuwenhuizenPerceel 23, idem, groot I.53.63 H.A. voor f 1470 per gemet of f4517 de massa, door N. G. van Nieuwenhuizen Perceel 24, idem, groot 2 92.10 H.A, voor f 1460 per gemet of f 4451 de massa, door C. Snijder Pzn.Perceel 25, idem, groot 1.39 67 H A. voor f 1440 per gemet of f 4022 de massa, door C. Snijder Pzn. en Perceel 26, de arbeiderswoning met tuin, tezamen groot 15.45 A, voor f 1280, door Jacob van Dronge» len. Totaal f 106,132. Afslag Donderdag 29 April a.s in Hotel Hubbel. V erkoopingen Bij Veiling op Dinsdag 27 April 1926 in het café de Weerd te Oude Tonge en bij Afslag op Dinsdag 4 Mei 1926 in het café van Veen aldaar, beide dagen des nam. 3 uur vaneen winkelhuis, schuur en erf met den daarachter gelegen tuin aan den Molendijk te Oude Tonge bewoond door J. A. Rommelse. Notaris VAN ISPELEN. Op Dinsdag 27 April 1926 te Oude Tonge in «Hotel «de Weerd« bij veiling en op Dins» dag 4 Mei 1926 aldaar in Hotel «Van Veen« bij afslag, beide dagen n.m. half zeven uur, open» bare vrijwillige verkooping vin a. Tien goed onderhouden werkmanswo» ningen met erven alsmede 9 tuinen in het z.g Mekhof te Oude Tonge. b. Een woonhuis aldaar aan de Kerkring. c. Zes woonhuizen met erven aldaar aan den Oostdijk. Ten verzoeke van dhr. J. M. Fabert aldaar c.s. d. Een landbouwschuur met mestputplaats aan den Stationsweg aldaar. Ten verzoeke van mej. wed. J. de Vos—Zweerus. Breeder omschreven bij biljet. Meerdere in» lichtingen verstrekken de verkoopers en na te melden Notaris. Schetskaarten verkrijgbaar ten kantore van Notaris AKKERMAN. Erfhuis te Abbenbroek op Woensdag 5 Mei 1925 des v.m. 10 uur, aan de woning van den heer K. C. Bakker te Abbenbroek, aan den Oudelandsche dijk, publieke ver» kooping van Drie paarden, waaronder twee veulendragende en één met veulen 15 melk» koeien, kalfkoe, vaars, voorts boerenwagen met bietenkraam, karos met bietenkraam, karos op veeren, bokkenkar, kruiwagen, vierbalks» egge, klaverzaadepge, stroosnijder, wanmolen, bietensnijder, 2 ploegen, tu;gen, mestvaalt en wat verder ten verkoop zal worden aange» boden. Koopen van» en beneden f 50 en onkosten contant, overigens betaaldag 1 Nov. 1926, mits soliede, bekende en presente borgstel» lende of bewijzen van gegoedheid door een Notaris afgegeven en borgstelling inhoudend overleggende. Bij contante betaling boven f 50 3 korting der koopsommen. Staldag 4 Mei a.s. des namiddags van 2—4 uur. Inlichtingen geven de verkooper en on« dergeteekende. Notaris LOEFF. Op Donderdag 6 Mei 1926, 's voorm. 10 uur te Dirksland op Kralingen, verkooping van 2 melkkoeien, kalf vaars, vette vaars, twee 2»jarige vaarzen, 2 jaarlingvaarzen, 2 varkens karos op veeren, haamtuig, gareel met toe» behooren, koppensnijder, ruiters, zakken, windmolen, zeven, schoppen, rieken, een par» tij hoo, stroo enz., ten verzoeke van mej. de wed D. B. Labeur. Notaris VAN DER SLUYS. Openbare Vrijwillige Verkooping van hui» zen en tuinland te Middelharnis, ten verzoeke van den heer Jb. Knöps, alhier, op Woensdag 28 April 1926 bij inzet en op Woensdag 5 Mei 1926 bij afslag, telkens des avonds 7 uur in het hotel Meijer te Middelharnis. Notaris VAN BUUREN. Op Donderdagen 29 April en 6 Mei 1926 v.m. 11 uur, bij veiling in het koffiehuis Monster en bij afslag in dat van Hordijk, openbare vrijwillige verkooping van Een huis met erf en tuin iD het doip te Hekelingen, groot 02 aren, 30 centiaren en Een tuin, aldaar aan den Achterweg, groot 04 aren, 80 centiaren. Eigendom van Mej. L. Bijl. Betaling koop» penningen 16 Juni a.s. Inlichtingen geeft ondergeteekende. Notaris LOEFF. Op Donderdag 22 April 1926, des nam. 2 uur te Ooltgensplaat in Hotel Moelker bij veiling en Op Donderdag 29 April 1926, des nam. 2 uur te Ooltgensplaat in Hotel Hobbel bij af» slag, openbare vrijwillige verkooping van Een kapitale hofstede, bestaande uit een nieuw gebouwde bouwmanswoning, schuur, wagen» huis en annexen, met 35,97,42 H.A. uitmun» bouw» en weiland, gelegen in de onmiddellijke nabijheid der gemeente Ooltgensplaat, in pol» ders Weipolder, Galathee en Mariapolder, als» mede een arbeiderswoning met erf, nabij ge» melde hofstede, groot 15,45 Aren. Verhuurd aan den heer M. v. d. Heuvel. Betaaldag 1 September a.s. Koopers kunnen desgewenscht van den eigenaar, den heer W. J. Rosmolen te den Bommel, een gedeelte der Koopsom als iste hypotheek verkrijgen. Veilingboekjes en kaarten verkrijgbaar vanaf 17 April a.s., ten kantore van na te melden Notaris. In» lichtingen te bekomen bij den verkooper en den met den verkoop belasten. Notaris AKKERMAN. MIDDELHARNIS. Centrale Veiling voor Goeree en Overflakkce Veiling van Maandag 26 April 1225. Kippeneieren 49»52 kg. f 4,10 tot f 4,20. 58»60 kg. f 4,80 tot f 4,95. 60«61 kg. f 5,— tot f 5,10. bruine 61 kg. f 5,40 tot f 5,45. Eendeneieren 63 kg. f 4,60. Poelepetaateiecen f 3,50. Alles per 100 stuks. Boter f 0,88 tot f 0,91 per pond. Kaas f 0,41 tot f 0,42 per pond. Bloemkool le soort, f 37,10 per 100 stuks. 3e f 9,20 per 100 stuks. Sjalotten f 2,— per 100 bos. Kropsla le soort f 5,80 tot f 7,- per 100 krop. 2e f 3,70 tot f4,—per 100 krop. 3e f 2,— per 100 krop. lulpen f 11,— tot f 13,— per 100 bos. Spinazie f 11,60 tot f 12,60 per 100 KG. Rabarber f 6,— tot f 8,20 per 100 bos. VEE EN PAARDEN. ROTTERDAM, 26 April. Ter veemarkt wa ren heden aangevoerd555 vette runderen 320 vette kalveren, 362 schap, of lam., 1223 varkens. Prijzen per V2 kiloKoeien 32'/2 c., 46 48 c„ 55 a 57'/2 c.Ossen 42'/2 c„ 47>/2 c., 53 c.Kalveren 55 a 57'/2 c, 72'/2 a 75 c., 85 a 87'/2 c.Schapen binnenland 31 a 36 c. dito buitenland 45, 48 a 52 c.Lammeren f 30 a f 42Varkens 37 c., 38 a 39 c. De aanvoer van koeien en ossen was ta» melijk ruim. De handel was over het alge» meen flauw, doch de prijzen van de vorige week Dinsdag bleven gehandhaafd. Een enkel puikbest beest ging nog tot 2'/2 cent boven noteering. Stieren waren matig ter markt, daar was hoegenaamd geen handel, dientengevolge geen noteering. De aanvoer van vette kalveren was zeer groot, zoodat ze moeilijk te plaatsen waren en niet alles verkocht zal worden. In deprij» zen kwam weinig veratidering. Een enkel puikbest kalf ging nog iets boven noteering. Schapen en lammeren waren matig aange» voerd. De handel was tamelijk en onveran» derde prijzen. De aanvoer van varkens was wederom ruim. De handel was zeer flauw, met terugloopende prijzen. Men verwacht zelfs geen schitt.ren» den afloop. De zouters werden tot 42 cent verkocht. BOTER, KAAS EN EIEREN. APELDOORN, 26 April. Eieren. Aanvoer 130,000 stuks, f 5,25 tot f 6,25, middelmarkt f 6 de 100 stuks. Handel gewoon. TIEL, 26 April. Boter. Aanvoer 30 K.G., prijs f 1,70 a f 2,00; voorts 50,000 eieren, prijs f i3U a f 6 de 100. GRANEN ENZ., MEEL EN OLIËN. ROTTERDAM, 26 April. Fijne zaden. (Boe» rennoteering)karwijzaad f 21 a f 23, kool» zaad f 27 a f 28, voerlijnzaad f 15 a 16, zaai» lijnzaad f 19 A 21, alles per 100 Kilogram. GROENTEN, FRUIT EN AARDAPPELEN. ROTTERDAM, 26 April. Heden waren de prijzen der aardappelen als volgtBrielscbe eigenheimers f 2,10—3, Zeeuwsche blauwe f 4—4,50, Zeeuwsche eigenheimers f 1,80—2,20, Zeeuwsche bonte f 4-4,50, bravo's f 2,50— f 3,50, poters f 0,70-1,40, redstar f 2,33-2,90 malta's winter 5—7 c., malta's springs 15—18 c., beiden per K.G. Met tamelijken aanvoer en kalme vraag. Zeeuwsche eieren f 5—6,25, Overmaasche f 5-6,25, per 100 stuks. ROTTERDAM, 26 April. Opgaaf van de marktmeesters. Aanvoer 24,500 K.G. blauw schoon f 0,90—1,35, 5900 K.G. wit Zeeuwsch f 0,85-1, 7000 K.G. Groningsch f 0,90-1,10, 10,000 K.G. Holl. geel f 0,95-1,35, 4150 K.G. dauwroot f 0,85—1,05,

Maas- en Scheldebode | 1926 | | pagina 3