jfLOK SCHORTEN Drie Bladen. Zaterdag 17 April 1926. No. 3216. TWEEDE BLAD. Officieel Gedeelte. Dit nummer bestaat uit Steclame-Mededeelingen. m siiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiniHniiHnna PI aatsetijk Miesuw®. Leest de Advertentie van Campfe n's Stof f eerderi j jwmmmmm Twee Voorzitters één geluid. Zoowel de Voorziter van de Unie, ds. De Geus, als die van den Schoolraad, dr Pierson, hebben de vorige week ons christenvolk.dat zijn «School met den Bijbel« liefheeft, opge» wekt om «waakzaam» te blijven. We zitten zoo vast aan den Staat. Zoolang we nu in de Kamer nog een «chris» telijke« meerderheid hebben, en er een mi* nister aan «Onderwijs» zetelt, die onze scholen ook persoonlijk genegen is, zal 't wel gaan. Maar er komt zoo snel wijziging. Dr. De Geus zei het in alle bescheidenheid zoo juist: Aan min. Rutgers wisten we, wat we hadden; van den nieuwen bewindsman, die uit Zuid»Limburg naar den Haag werd overgeplaatst moeten we 't eigenlijk nog af» wachten. En wat de Kamermeerderheid betreft: Die leeft, sinds de Coalitie brak, buiten alle onderling verband en bovendien is de kans niet gering, dat ze bij eerstvolgende ver kiezingen slinkt tot 'n punt, waar haar weer standsvermogen vrijwel nihil is. Laat ons daarom waakzaam zijn 1 V De Voorzitter van den Schoolraad. Uitvoeriger nog ging ds. Pierson, van Gro» ningen, op de zaken in. Gelijk te verwachten was. Het heeft al jaren de alarmklok geluid en hij laat niet af te wijzen op de gevaren, ver bonden aan de tegenwoordige nauwe ver bintenis tusschen Staat en School. Dat vermoeit onze menschen niet. De opkomst neemt jaarlijks toe. Verleden jaar drong men elkaar al haast de zaal uitthans was er ook bij grooter zaalru'mte «zeer druk bezoek». Ds. Pierson zegt onomwonden De Wet van '20 kan en mkg zoo niet blijven. Blind voor 't goede dat zij bracht, is hij niet, maar 't gevaar ziet hij gróóter dan de winstons Onderwijs leeft bij de gratie van den Staat. «De Vrije School voor heel de Natie Neen, hij doet niet mee en nooit mee met degenen, die ook onder ons moedeloos zeg« gen, dat we die leuze nu wel op een praa graf beitelen kunnen. Ze is hem nög ten 'levenskracht. Toch te mal We lazen dit bericht in de N. R. C Hoe men tegenwoordig aan het Ministerie van Onderwijs de belooning van het ons derwijzend personeel berekent, ondervindt een leeraar aan een R H. B. S. in een der Noordelijke provinciën Hij werd ook als leeraar benoemd aan een andere rijkssonderwijzerssinstituut voor lager onderwijs in de plaats zijner inwoning. Zijn aantal lesuren aan die inrichting bes droeg per week 3 en, waar hier voor hem het aanvangssalaris gold, bedroeg zijn salaris ongeveer f 300 naar zijn berekening. Toen hij echter zijn tractement ontving, bleek dat hij voor die 3 lesuren per jaar geen ruim f 300 ontvangt, maar ruim f 21. Aldus was de berekening aan het departement, waar tegen geprotesteerd is, maar zonder succes, omdat volgens het aangenomen stelsel, de berekening juit is Volgens dit stelsel is het mogelijk die berekening is gemaakt dat een leeraar, die ook lesuren aan een andere rijksinrichting krijgt, in salaris achteruitgaat. We nemen aan dat dit juist is, 't Zijn geen kinders, die 't schrijven 1 Maar dan is dit toch al te gek 1 Er mag waarlijk weieens een frisscher wind gaan waaien in het Departement van Onder* wijs, aan den eenen kant jammer dat mr. Kan daar niet zit, die zoo houdt van open ramen en een zilten zeewind In de Schoolbladen vinden we ook telkens kolommen vol van rekensommetjes, om ééns mans salaris uit te pluizenbij 't Middelbaar Onderwijs schijnt men zelfs te werken met vrij ingewikkelde algebraïsche formules en als men dan tenslotte uitkomsten krijgt als bovengenoemd, dan vraagt menigeen zich af, of we dan werkelijk soms leven in het Land van Kokanje I VREDESACTIE Ongetwijfeld is het als een reactie op den wereldoorlog te beschouwen, dat wij in onzen tijd het pacifisme allerwegen zien opbloeien. Het beeld van het wereldleven is niet ongelijk aan de rustelooze deining der zee 't Gaat al maar op en neer, heren derwaarts. Een schom» meling van het eene uiterste in het andere. Natuurlijk willen wij hiermede niet te ken* nen geven, dat het pacifisme reeds daarom veroordeeld is. Integendeel 't Zou van snoode ondankbaarheid getui» gen indien men het goede, dat er in deze beweging schuilt niet warm waardeerde. Dit vredesverlangen immers getuigt er van, dat er in het menschelijk hart toch nog altijd iets leeft van het Goddelijk beeld. Te betreuren is echter, dat de onverant» woordelijke eenzijdigheid waarmede de pad* fisten hun actie voeren de vredesgedachte groote schade doet. 't Is hier de gewone wisselwerking tusschen actie en reactie De geestverhitte strooming van het natio* nalisme waaruit de groote wereldbrand ont» stond verwekte een even geestverhittende te» genstrooming, die van het internationalisme; en het juiste midden waar óók hier de waar heid ligt raakt zoekt. Het egoïstisch nationalisme, dat vergeet dat ons menschelijke geslacht is geschapen uit één bloede, dat slechts zichzelve zoekt, eigen eer en heerlijkheid en macht wil bevestigen ten koste van andere natiën is scherp te ver» oordeelen. Maar evenzeer is het een groot kwaad onder de zon, dat men uit reactie het natuurlijk karakter van vaderlandsliefde verloochent en de nationaliteitsgedachte verwerpt om slechts te roemen in de internationalistische idee. De zelfde eenzijdigheid kenmerkt den pa» cifist, die de oplossing van dit wereldpobleem zoekt in nationale ontwapening, ongeacht wat omringende natiën doen. Deze soort pacifisten zijn te onderscheiden in twee groepen. De ééne eischt een goed voorbeeld voor andere volken en meent dat dit edel exempel andere volken zal nopen eveneens tot ont» wapening over te gaan. Wonderlijke naïviteit. Treurige onnoozel* beid. De andere groep eischt nationale ontwape» ning, omdat volgens hun meening de Bijbel dit eischt. Voornamelijk beroepen dezen zich op het Nieuwe Testament, dat de eisch zou stellen dat ieder die tot de wapenen geroepen wordt dienst moet weigeren. Ook hier springt de eenzijdigheid in 't oog. Men moet het hebben meegemaakt om te beseffen in welke wonderlijke bochten deze religieuze pacifisten zich zelve en ook Gods Woord (wat ernstiger is) wringen om aan hun beweringen een schijn van waarheid te geven. Treurig is het gehaspel met uit hun verband gerukte Bijbelteksten, het geknoei met schrift» gedeelten en de verkrachting van de eenig ware beteekenis des Christendoms. Of het Christendom dan geen beteekenis en geen roeping heeft tegenover den vrede Natuurlijk heeft het dat I Maar juist langs geheel anderen weg dan deze pacifisten willen. Wanneer dit de eenige kracht van het po» sitieve Christendom was, om den oorlog te bestrijden, dat het den eisch van dienstwei» gering stelde, zou het er maar treurig uitzien. De beteekenis van het Christendom is veel radicaler, grijpt veel dieper in, dan dat het den eisch van dienstweigering zou stellen. In plaats van dit negatief beginsel stelt het een positi f beginsel. Nergens eischt Gods Woord dienstweigering. Integendeel. Toen de krijgsknechten tot Johannes den Dooper kwamen niet de vraag«Wat zullen wij doen luidde het antwoord van den grooten voorlooper van den ChristusDoet niemand overlast en ontvreemdt niemand het zijne met bedrog en laat u vergenoegen met uwe bezoldigingen». Ons dunkt, deze taal is duidelijk genoeg. Bovend en op verschillende plaatsen verhaalt ons het Nieuwe Testament van bekeeringen van heidensche soldaten tot het Christendom, maar nimmer leest men dat zij genoodzaakt werden hun beroep op te geven als strijdig met het Christendom Daarom, wat men reeds vier eeuwen gelei den trachtte als eisch van het Christendom ingang te doen vinden zal ook in onze da» gen niet gelukken. Dienstweigering is on schriftuurlijk en zondig 1 De kracht en de beteekenis van het Chris» tendom voor den wereldvrede ligt in den positieven invloed die er van het Christen» dom uitgaat op het wereldleven. Was Europa niet slechts in vorm maar even» zeer in wezen gekerstend, dan zou dit we» relddeel een geheel ander beeld vertoonen 1 De groote fout is dan ook, dat Europa nooit aan het Christendom is onderworpen geweest. De Europeesche staatkunde is nim» mer door het positieve Christendom geleid geworden. Zelfs in den besten tijd wilde men de rechten, maar nooit de plichten van het Christendom op zich nemen en heeft men in naam van het Christendom zeer onchristelijke daden gedaan. Van verreweg het grootste ge» deelfe was dit de schuld der kerk, die haar roeping niet verstond, en vaak meer er op uit was zich van de macht te verzekeren, dan haar karakter zuiver te bewaren. Het zout werd maar al te vaak smakeloos en van zelf bleef de wereld ongezouten, d.w.z pagantisch. Het kort begrip van het wezen des Chris* tendoms ligt in deze twee gebodenGod liefhebben boven alles en de naasten als zichzelven. En houden wij dit goed voor oogen, dan is de oplossing van het probleem niet moei» lijk meer. Immers, onderwerpt men zich aan deze eischen, dan is oorlog vanzelf uitgesloten. Maar juist hierin heeft men zich nooit on» derworpen en daarom het innigste wezen des Christendoms volkomen genegeerd, integen» deel bleef men slechts liefhebbers van zich» zeiven en haters van zijn naasten. De oorlo» gen waren het noodzakelijk gevolg. In dit feit ligt de oorzaak van het gruwe» lijke kwaad. En laat men nu toch niet denken, dat men nu toch op andere wijze den wereldvrede bereiken kan, door het Christendom dienst weigering te laten prediken. In de eerste plaats kan het Christendom dat niet prediken, omdat het eischt handha» ving der ordinantiën Gods. En onder Gods ordinantiën behoort ook deze, dat er zullen zijn rassen en stammen, en vo'ken en natiën, ieder met eigen karakter, eigen aanleg, eigen bezit van stoffelijke en geestelijke goederen, die het tegen eiken prijs te bewaren en te verdedigen heeft. Vandaar ook dat wat soms f®? ®isch voor den individu kan zijn n.l. dat hij zich om des beginselswille opoffere, nooit ee° eisch kan zijn van een geheel volk. Dat volk heeft afzonderlijke goederen ontvangen, {*etcdesno°ds ten bloede toe te verdedi» gen heeft. En wie nu een open oog voor de historie heeft, zal zien, dat elk volk van die bizondere eigenschappen ontvangen heeft en dat ook de kleinste volken, die hun zeifstar» digheid met hand en tand verdedigden, zij het na vele jaren soms de rijke vruchten en belooning van deze verdediging hunner hei» ligste goederen smaken mochten. Dienstweigering past dus den Christen niet als het gaat om landsverdediging. Maar in de tweede plaats heeft het Chris» tendom dit negatieve middel niet van noode, omdat het positief partij kiest tegenover het zondig militairisme. En dat het niet die uit» werking heeft gehad als we wel wenschen, ligt louter aan ons zeiven De belijders van dat Christendom zijn het zout der aarde. En zij moeten de rijke beginselen van het Chris» tendom uitdragen op alle levensterreinen. Dat is het eenige, maar dan ook het ware pacifisme, dat vruchten dragen kan. Onder het vee van den landbouwer B. Melissant heerscht de besmettelijke ziekte mond» en klauwzeer. Deze week is een aanvang gemaakt met den verkoop van het Emmabloempje. Een ieder steune dit goede doel. OOLTGENSPLAAT. Door het bestuur van de afdeeling «Het Groene Kruis» is tot wijkzuster benoemd mej. J. Buteyn van 's«Gra« venhage. Mej. K. C. van Kempen heeft haar woon» huis aan de Voorstraat onderhands veikocht aan H. Neels. Uitslag verkooping door nataris Akker» man op 15 April in hotel MoelkerEen woon» huis voor de erven van Jacobus Korte weg 40 cent per regel. Wit Schort vail prima Katoen, geplooid en met entredeux rand 2,95 3.35 Schort van Graslinnen met entredeux in de stolpplooi 3.25 3.65 Ook verkrijgbaar in diverse streepen. Zoo luist van ons atelier ont vangen nieuw model Stofja», in lila, groen, rose en zephir met schotsche kragen, man chetten en ceintuur 2.95 en 3.65 SCHiEDAMSCHE DIIK 48 8. HIBNEHÏÏEG 431-43' fCOTT AiVI BREEDE HILIEBIIK 71/19 'RfllSHftDE 97/99 SOMMELSDIJK. In het huis gemerkt A 167 is de besmett lijke ziekte diphtheritis geconstateerd Deze week werden door de gemeente 4 werklooze landarbeiders te werk gesteld. Den heer M. Groenendijk Johsz heeft zijn schuur geruild met die van den heerW. Breur Gerbr zn. De dienstplichtige J. C. Buurveld, van de lichting 192b, is nader toegewezen aan het 2e Regiment Veld-artillerie (beredenen 2e ploeg garnizoen 's.Gravenhage, terwijl de dienst» plichtige C. Zoon, eveneens van de lichting 1926, nader is toegewezen aan de Treinafdee» linh Ie Artillerie»brigade 2e ploeg, garnizoen 's*Gravenhage. Tijdvak van inlijving 1—5 Juli. Door den Keuringdienst van Waren voor het keuringsgebied Dordrecht, zijn gedurende het eerste kwartaal 1926 de volgende werk» zaamheden in deze gemeente verricht Aantal inspecties van winkels, pakhuizen, bakkerijen enz. 37 aantal genomen monsters volle melk 40aantal genomen monsters van andere waren 35 Aantal partijen ter plaatste afgekeurd 4Aantal partijen naar aanleiding van het onderzoek in het labatorium afge» keurd 4Aantal waarschuwingen aan fabri» kanten of verkoopers uitgereikt 5. Geen pro» cessen verbaal werden door dien dienst in deze gemeente opgemaakt. Op 1.1. Woensdag gehouden weekmarkt waren 25 biggen aangevoerd. De prijs van de paardepeen is steeds stij» gende. Naar men verneemt biedt men f 3,— voor 1 H L, Aan den timmerman A. C. van Driel is vergunning verleend tot het bouwen van een woning op het terein van de Mij. tot Exploi» tatie der Westplaat Buitengronden, MIDDELHARNIS.* Laagste inschrijvers Burgerwoonhuis voor rekening den heerjac. Knöps te Middelharnis, architect G. van Varik te Middelharnis-. K. Kroos timmerwerk, D. v. d. Waal metselwerk, K. v. d. Sluijs schil» derswerk en J. van Strien smidswerk, allen alhier. Door d n heer D. van Gent is zijn woon» en winkelhuis annex bakkerij onders» hands verkocht aan den heer de Bruin uit Stellendam Men besteedt hier voor koepeen f 2,50, ajuin f 1 per 60 kiio, voor bravo»aardappelen f 3,25, eigent eimers f 2,50, roode star f 2 de 70 kilo. Het zoontje van C Verbiesd viel van een heining waardoor hij zich zoo ernstig bezeerde dat geneeskundige hulp noodzakelijk was. D; heer A. Witvliet heeft twee woon» huizen, staande aan het Zandpad, onderhands gekocht van den heer J. Vroegindeweij Dz. Dinsdag 20 April zal door de P. V. »Seinpost« een proefvlucht worden gehouden vanuit Roosendaal, afstand 32 K.M.n.m. 1 uur zullen de duiven losgelaten worden. DEN BOMMEL. Werkzaamheden van d. n Keuringsdienst in het le kwartaal 1926. Aantal inspecties van winkels, pakhuizen enz. 7aantal genomen monsters volle melk 13 aantal genomen monsters van ande e waren 7aantal waarschuwingen aan fabrikanten enz. 4. In het huis gemerkt wijk B no. 120 heerscht de b smettelijke ziekte het Roodvonk. Pz., gemijnd door Jb. van Nieuwaal op f 1510; een schuur, wagenhuis en varkenshok, ge» mijnd door Joh. de Vos Pz. op 1360. Vroege lente I Donderdag circuleerden boven den toren 3 ooievaars en vertrokken daarna in noordelijke richting. K. B. reed met te snelle vaart van de oprit aan het eind van het boomgaardpad, kwam naast de brug terecht en verdween, doch mocht gelukkig op het droge komen, zij het dan met een flink modderbad en de schrik. OUDE TONGE. Als helpster in de be» waarschool is in plaats van mej. M. de Korte, mej. G. Hartman aangesteld. Alhier komen weer vele gevallen van Spaansche Griep voor. Gelukkig maar in lichten graad. NIEUWE TONGE. Bij den Correspon» dent der Arbeidsbemiddeling staan geen werk» looze arbeiders ingeschreven. Aan dhr. P. Polder is vertunni g ver» leend tot het tou .ven van een woning te Battenoord. De Landbouwvereen. «Ons Aller Belang» zal a.s. Dinsdag aanbesteden de levering van Chili»Salpeter. (Zie advertentie in het j.l. Za» terdagnummer) Door den Commissaris der Koningin in de Provincie Zuid»Holland is aan G. A. v. d. Werf en M. J. Hemmink, alhier, een rijbewijs uitgereikt voor i et besturen van motorrijtui» gen in het algemeen. Aan P. Gebraad is ingevolge de woning» wet vergunning verleend tot verbouw van de woning plaatselijk gemerkt A no 208. Tot assistent* brandmeester is door Bur» gemeester en Wethouders benoemd dhr. J. C. Nieuwenhuijzen alh er. De laagste inschrijvers voor het te bon» wen woonhuis van dhr. Joh. Wittekoek zijn voor metselwerk dhr. A. Mans voor timmer» werk dhr. J. A. Röbervoor schilderwerk dhr. J. Hollemanvoor smidswerk Gebr. Tie» leman. MELISSANT. Op 9 April j .l. werd in café Van der Werf alhier de algemeene vergadering gehouden van de Coöp Boerenleenbank. Nadat de vergadering door den Voorzitter, den Heer Joh, Tieleman, was geopend werden de notulen der vorige vergadering gelezen en goedgekeurd. Daarna werd de rekening vastgesteld als' volgt ONTVANGSTEN Inhoud der kas op 31 Dec. 1924 f 22400,50 Ontvangen spaargelden f 115083,22 Terugbetaalde voorschotten f 12640,— Ontvangsten in loopende reken, f 162984,77'/2 Ontvangen rente van voorsch. f 5118,53 Idem in loopende rekening f 2049,79 Ontvangen prov. en kosten van voorschotten f 94,66 Idem in loopende rekening f 27,50 Diverse ontvangsten f 15,10 Totaal f 320414,27«/a UITGAVEN Terugbetaalde spaargelden f 137719,52 Gegeven voorschotten f 25250,— Uitgaven in loopende rekening f 140362,17 Uitgegeven rente aan spaargel en f 5866,31 Idem in loopende rekening f 195,55 Bijdrage Centrale Bank f 45,69 Afschrijvingenf 100,— Salaris kassier en div uitgaven f 651,29 Op de reserve gebrachte winst f 763,87 Inhoud der kas op 31 Dec. 1925 f 9459 87'/2 Totaal. f320414,27'/a BALANS. Vorderingen Inhoud der kas op 31 Dec. 1925 f 9459,87'f2 Uitstaande voorschotten f 104480,— Tegoed in loopende rekening f 28513,13 Totaal f142453,OO'/j SCHULDEN Spaargeldenf 132290,75'/2 Schuld in loopende rekening f 9715,31 Het saldo of de winst van 1925 f 446,94 Totaal f 142453,00"^ Besloten werd de winst op de reserve te plaatsen. Tot bestuurslid werd gekozen de heer W. Keur en tot lid van den Raad van Toezicht de heer L. van der Baan, terwijl tot plaatsver» vangende leden werden benoemd de heeren J. van Rossum en J. L. Kwak. Nadat nog was medegedeeld, dat de rente voorschotten op 5 °/o en voor spaargelden op 3'/2 is bepaald werd de vergadering gesloten. HERRINGEN. Door den jongenheer C. Huizer is een postduif gevangen, welke voor» zien was van een rins aan een der pooten, waarop stond N A 9^21991. De prijs van den roomboter in de Zuivel» fabriek is nogmaals met f 0,10 per Kg. afge» slagen en gebracht op f 2,40 per Kg. Door Adr. v. Mourik is vergunning ge» vraagd aan B. en W. tot het bouwen van een woonhuis aan de Tuinstraat. De bestaande tuinen aan den ingang van ons dorp, staan thans, wat betreft de peeren in vollen bloei. Voor liefhebbers van natuur» schoon een schitterende aanblik. Indien het weer, wat gunstig blijft, belooft het een rijk jaar te worden voor de fruitkweekers. STELLENDAM. De huisvrouw van C. L. van Es alhier had Dinsdag 1.1. het ongeluk tengevolge van uitglijden van een dubbelen trap, daarmee te vallen zoodanig dat zij haar rechterbeen brak. Per raderbrancard en met een motorvaartuig werd zij overgebracht naar «Eudokia» te Rotterdam. De bestuursleden J. A Charbon en P. v. d. Broek van de Coöperatieve Electrische Centrale alhier hebben hun functie neerge» legd ten eind niet in conflict te komen met art. 24 der gemeentewet, levering van stroom aan de gemeente. In hun ;plaats zijn benoemd de Heeren Adr. Verhoeve en A. Kievit, leden van den Raad van Toezicht. Vanwege de Provincie zijn in de haven» kom alhier eenige palen geplaatst tot een aan» legsteiger voor de hier te stationeeren reddings» boot. De vorige week werden van hier slechts weinig veldvruchten verzonden. Handel slap. Vele landbouwers zitten nog met groote par» tijen aardappelen. De bedrijfsleider van de Coöperatieve Broodbakkerij alhier heeft ontslag gevraagd wegens zijn aanstaand vertrek naar Middel» harnis. De ondergrondsche kabels voor de Elec» irische Centrale alhier zijn reeds gearriveerd Het gebouw is reeds uitgezet en de volgende week zullen de werkzaamheden een aanvang nemen. Door C. de Bruin alhier is onderhands aangekocht de bakkerszaak van den Heer van Gent, Wesdijk Middelharnis. Door den Heer Burgemeester alhier is een openbare raadsvergadering belegd tegen Maandag, 19 April a.s. des namiddags half drie uur. GOEDEREE.DE. Door wijlen den heer P. de Vos is duizend gulden gelegateerd aan de Ned. Herv Kerk. OUDDORP. Als candidaten voor het ambt Heemraad in den Springerpolder zijn gesteld de heeren C Hameeteman, M. Meijer en Km. Tanis. De aanbesteding van de bazaltglooiïng langs de sluis bij de groote haven is verschoven naar Dinsdag 20 April. Als bestuurslid van de schoolvereeniging zijn aftredende de heeren Jn. Westhoeve Klz. en Jn. Tanis Tz.en als leden of collectanten van den stuiversbond de heeren C. Bosland en J. Aleman. Alle vier zijn herkiesbaar. De jaarvergadering is a.s. Woensdagavond te 6 uren in de consistoriekamer der Herv. Kerk. De Gemengde Zangvereeniging, directeur de heer Boelaars, wensent deel te nemen aan het concours te Poortugaai op Hemelvaartsdag. f Voor de aardappelen besteedt men als volgtEigenheimers f 2,—, red star f 2,— en de blauwe soort f 2,80 tot f 3,— per mud van 70 kilo. De handel is traag en de prijzen eenigszins dadend. -f Donderdag 29 April a.s. zal hier de half» jaarlijksche voorjaarsveemarkt worden gehou» den. Uw blad van Woensdag 14 April heeft een bericht over een opgerichte voetbalclub «de Middelplaat«. Dit bericht is een groote onwaarheid. Wel is het waar, dat schipper Pouw Bezuijen van Ouddorp op Goede Vrijdag met eenige passagieis op de Middelplaat om» hoog gevaren is. Waren daar voetballers bij geweest dan hadden ze hun vermaak kunnen zoeken van 's morgens acht tot 's middags half drie, eer ze vlot waren en de reis konden voortzetten. Een medereiziger. BEKENDMAKING. Drankwet. Burgemeester en Wethouders der gemeente Sommelsdijk brengen ter openbare kennis, dat op heden bij hen is ingekomen een ver» zoekschrift van Jan Theunisse, winkelier, wo» nende te Sommelsdijk, om vergunning voor den verkoop van sterken drank in het klein, in het benedengedeelte van het perceel, ka» dastraal bekend gemeente Sommelsdijk, Sectie B, No. 2505, plaatselijk generkt A 240, en gelegen aan den O stdijk aldaar. Binnen twee weken na de dagteekening dezer bekendmaking kan een ieder tegen het verleenen van deze vergunning schriftelijk bezwaren bij Burgemeester en Wethouders inbrengen. Sommelsdijk, den 15 April 1926. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, Iz. GEELHOED. L. J den HOLLANDER.

Maas- en Scheldebode | 1926 | | pagina 3