I I 1 Advertentiën. HUISHOUDSTER ïaken. Buitenland. Binnenland. Gemengd Nieuws. Varia V erkoopingen. Marktberichten. IZMW SGHERPEtllSSE C. RQEBEUI1G UOLAART eers voorlicht! mej. JOHAliM CORNELIA UAN PEER T. LANGEJAN, MARINUS BREEMAN SOMMELSDIJK, ag 9 April. gelegd het niet vol. J sloot. Als gemach. daar. die verklaart dat rschillende getuigen k vestig n. Gem. meent den bril van een ar. eeft bekl. te »zoe-en«. zichter van den polder baal Het verweer van komstig de waarheid, 'osd maar ook schoon, lit laatste liet veel te el met een zeis langs laar is er wel wat af. overeenkomstig den geen sprake. Get. ziet zijn arbeider. Hij kijkt zich niet gelegen lig. ïstbodenkwesties, daar dat uit het getuigen, er gekroosd is, maar verplichting op, dat smaakt moet worden, iding zich te houden ed opgemaakt proces, b. 3 dagen hechtenis, tot f 3,— sub. 3 dagen lbouwer te Dirksland, laste gelegd. 'i decharge worden dat er gekroosd en deze zaak het zelfde de voorgaande. De en deze verklaart dat is wezen kijken en nvoldoende. Een get. ag water niet zoo goed Is met lager waterpeil. d ze reden onvol, kt. Eisch f 3,- sub. 3 deeling idem. proiesteeren. te Sommelsdijk, wordt eding der arbeidswet wten in ee» localiteit t was opgehangen en ■an een arbeidskaart.) srdediging aan dat de ten schoonmaken. Er en een werkplaats en :rs zijn niet onderge. ier controle. Zij doen tijd, zelf kunnen zij un woning waarin zij i. dat de Hooge Raad z.g. thuiswerkers ook grepen zijn, er moet :en dezer wet voldaan ening gehouden wor» kl. ter goeder gehan sub. 2 dagen hechte., sub. 3 [dagen hechte. 22 j. beiden zonder :n laste gelegd het ma. Wordt aangehouden hooren. der te Dirksland heeft Het laten verrichten tijd. Bekl. ontkent het nd van het feit dat die vrijwillig in de at indien het verweer le arbeiders vrijwillig e werkplaats alle con. igelijb zou zijn. Bekl. dergelijk feit voor ge» iu nog geen recidive een flinke straf toch wordt f 15.— sub. 15 rdeeling f 10.— sub. rdeeld pol verord. te Dirks. schtenis; J. V. wegens tb. 5 dagen hechtenis a loopen van kippen .tb. 5 dagen hechtenis g der pol verordening dagen hechtenis; J. -t een kreupele hond enisC. J. H. wegens tb 5 dagen hechtenis feit, idemT. T. en ;ens overtreding jacht, n hechtenis met ver. weer sub f 50 of 25 elt (rekent) I eerplichtwet, die in als de S. D. A P .sche mer, verstaan de kop. de kunst van Bartjes Behalve dan in het ttische professor Van ïerste Kamer verteld, 35.6 der bevol» Staatspartij slechts zich wist te doen estatie van den prof. olk daarop conclusies rhalve stemt 20 van >msche Kerk niet meer Pius Arts stemden or het percentage, dat t wordt stemden, maar slechts roepen gelijkelijk ver. de kiezers.leden der an de bus zijn geweest, ade niet Roomsch. Roomsche bevolking. 20 dezen de groote massa de, roept het in blijde allengs de S. D. A. P. taatspartij de vertegen, arbeiders zelfs al is het bij de socialistische azicht droeviger uit. 36798 stemmen 11883 8226 36770 63568 socialisten cum 7'/a niet op de Het Volk moet niet zoo naar.zich.toe. rekenen IR. A d. O. Damaskus, - Syrië's hoofdstad Beiroet, de ^EtTdus kan die weg tüsschen die twee steden gerust een der hoofdwegen worden genoemd van Frankrijks mandaatgebied en als 't daar niet veilig is, waar zal 't het dan zijn De heer Pierre Alype is 'n «hooge* Fransch. m Reisde dezer dagen van Damaskus naar Beiroet en een Fransch.Syrische krant schreef na afloop in een benepen juichtoon »De heer en mevrouw Pierre Alype zijn per auto van Damaskus te Beiroet aange» komen, hetgeen schijnt te bewijzen, dat men op dien weg niet al te zeer blootgesteld is aan onaangename ontmoetingen* Dat woordje «schijnt* is kostelijk. De bekende heer Nijpels, die tezelfden tijde in Syrië was, verhaalt 1. dat de reis onder de strengste geheim» houding stond; 2. dat de auto van dien heer Alype door goedgewapende pantserauto's was om. ringd 3. dat de bergen aan weerskanten door niet minder dan twee eskadrons soldaten wer« den bewaakt. Inderdaad, 't s c h ij n t« op dien weg van Damaskus naar Beiroet wel aardig veilig te zijn. Moord. Te Langenau bij Ulm heeft een daglooner zijn 75.jarige schoonmoeder vermoord. Na de daad zaagde hij zijn slachteroffer handen en voeten af en deed alles in twee zakken. Gevecht tüsschen hond en paard. Een eigenaardig vooral heeft zich, naar uit Londen gemeld wordt, te Wandsworth voor» gedaan. Een bulldog, die met zijn meesteres een wandeling maakte, werd bij het zien van een passeerena trekpaard opeens door woede aan. gegrepen. fn dolle razernij wierp hij zich op het niets kwaads vermoedend trekdier en beet dit wreedelijk in de pooten. Het paard was in korten tijd met bloedende wonden bedekt en de voerman had heel wat stuurmanswijsheid nocdig om bet in toom te houden. Een werkman, die voorbij kwam, sloeg den hond met een spade neer en belette het dier ook zijn kwaadaardige aanvallen op te hulp geschoten voorbijgangers te richten. Een veearts verloste den hond uit zijn lijden en besteedde daarna zijn zorgen aan het ge. wonde paard. De hond had den grooteren viervoeter bijna %een kwartier lang met zijn tanden bewerkt, ^ofschoon het paard zijn aanvaller een aantal fiksche trappen met zijn hoeven toediende. Schorpioen in een Paaschei. De te Parijs woonachtige Argentijnsche actrice Juliana Hastre ontving, toen ze haar hotel verliet om in een restaurant in de Montparnasse.wijk te gaan dineeren, een pakje, dat een groot chocoladen Paaschei bevatte. Toen ze tijdens het diner het ei openmaakte kwam er een schorpioen, gevolgd door ver. scheidene griezelige insecten, uit te voorschijn. De schorpioen beet de actrice in de hand. Een vriendin werd, toen het pakje bezorgd werd, al afzendster genoemd, maar men ge. looft niet. dat het inderdaad van de genoemde dame afkomstig was. De politie "stelt een onderzoek in. Auto tüsschen schoolkinderen gereden. Uit Saarbrüken wordt gemeld Een ernstig ongeluk had plaats, doordat een chauffeur met zijn auto op een troepje school» kinderen inreed, waarvan er 1 gedood en 2 gewond werden. De chauffeur is in hechtenis genomen. Fabrleksongeluk. Een B.T A.»telegram uit Reims meldt In een fabriek van chemische producten kwam een machine in aanraking met een hoogspanningsleiding. Vijftien arbeiders, die de machine bedienden, werden ter aarde ge» worpen. Drie werden gedood, een vierde werd ernstig gewond. Aanslag op den trein. Uit Warschau wordt gemeld, dat nabij Kra» kau de sneltrein Boekarest—Lemberg—Weenen is ontspoord. De locomotief, de kolenwagen en de twee eerste wagons vielen van den spoordijk, terwijl de overige wagens uit de rails vlogen. Waarschijnlijk is er misdaad in het spel. Vier duizend één honderd acht en twintig pond, dat is haast een halve ton Als je die zoo in den schoot vallen 1 John Klay heette de man. 't Ging hem niet naar den vleesche. Hoe dit kwam, laat ik rusten, maar hij was een reizend koopman, in 't edele vak van lorren en beenderen en trok van plaats tot plaats, zoo iemand op de grens tüsschen de arme tobbers en de geheel verloren ón* maatschappelijke stakkerds in. Heel zelden zag.ie 'n krant. Zoo es een, die langs den weg lag. En 't was wel zeer toevallig, dat hij in zoon krant een oproep las, voor 'n erfenis die ten deel gevallen was aan John Klay, oud zóó» veel jaar, woonplaats onbekend «Maar dat ben ik«, riep hij uit En »ik« naar 'n advocaat. Die heeft alle stukken en bullen voor hem in orde gemaakt, en John Klay streek op vier. duizend één honderd acht en twintig pond. Te hopen, dat.ie er gelukkig mee is! Verkiezing lid van Ged. Staten. In de middagvergadering was aan de orde de verkiezing van een lid van Ged. Staten wegens het ontslag nemen van mr. J. Limburg. Er werden uitgebracht 77 stemmen, waarvan 51 op den heer J. H. Schaper (s.d.a.p5 op den heer Crena de Iongh, 1 op de heeren van Aalten, Kersten, van Houdt Bouman en 16 blanco. De heer Schaper nam de benoeming aan onder dankbetuiging voor het in hem gestelde vertrouwen. De voorzitter wenschte den heer Schaper met zijn benoeming geluk. Ook de leden der Staten kwamen den heer Schaper gelukwen» schen. In plaats van den heer Schaper werd tot lid van de wegencommissie benoemd de heer Drees. Ned. Chc. Relsvereentglng. Van «Ons Reisblad*, het orgaan van de Ned. Chr. Reisvereeniging, verscheen heden, in sterk vergrootte oplage, een Propaganda, nummer. 48 pagina's, fraai geïl'ustreerd en bevattende alle Reisprogramma's voor 1926. Voorts geeft het breedvoerige inlichtingen omtrent het bekende Zomerverblijf te Lunte» ren en van een dit jaar voor het eerst te ex. ploiteeren Kinderhuis te Wijk aan Zee. Men verzuime niet dit nummer ter kernis. making aan te vrag n. Het wordt giatis ver. krijgbaar gesteld door het Centraal Bureau der N.C R V., gevestigd te 's.Gravenhage, Prinsegracht 4. Men onderhoudt zijn tanden i door ze goed te reinigen door ze flink te gebruiken door ze regelmatig aan tandheelkundig on= derzoek te onderwerpen en door alle zieke tanden vroegtijdig te laten herstellen. GEZONDHEIDSRAAD. Passagieren. Maandagmorgen was hij na een reis van vele weken in de Rotterdamsche haven weer. gekeerd en in plaats van dadelijk na de af» monstering naar moeder»de»vrouw te gaan, gaf hij gretig gevolg aan het voorstel van aen neef, die hem was komen afhalen, om den behouden terugkeer te vieren, met een kort bezoek aan een café.tje in de buurt. Maar het korte hezoek werd tot een lang gerekt en van het eene café.tje ging men naar het andere. Weldra hadden zich bij het tweetal dames gevoegd en gevieren trok men verder de stad in. De stemming steeg van kroeg tot kroeg, totdat onverbiddelijk de reactie volgde. Het was al middag geworden het tweetal had de eerste dames op zijn reis al lang ver» loren en nieuwe op sleeptouw gekregen. In een café in de binnenstad was het gezelschap binnengevallen en daar gebeurde het, dat de zeeman, moe van het ongewone gesjouw en vol zoeten wijns, het hoofd op de tafel liet zakken, om even met de oogen dicht, een beetje op zijn verhaal te komen. Al spoedig lag hij in zulk een diepen slaap, dat het niemand lukte hem er uit te wekken. Het eerst verdwenen de dames en met haar aftocht werd het opeens stil in het café. De neef, zelf ook niet al te frisch meer, zat soe» zerig naast zijn ronkenden makker. De caféhouder en zijn vrouw werden door een koopman voor eenige oogenblikken naar buiten geroepen en juist hadden zij de zaak verlaten, of de neef kwam eveneens naar buiten, om te vertellen, dat hij de brui er aan gaf en er van door ging. Een uurtje later herleefde de zeeman en begon zijn duiten te tellen De ontdekking, dat hij f 100 kwijt was, zorgde voor de vol. tooiïng van zijn ontnuchtering. Naar de politie gaan en aangifte doen van zijn vermissing was het werk van een oogen» blik en dadelijk is de politie er op uit ge» trokken, om de verdwenen f 100 te vinden. Eerst is de neef aangehouden maar bij fouil» leering werd niets op hem gevonden. Een huiszoeking leverde evenmin resultaat op, zoodat men hem liet gaan. Thans zal de politie pogen, de verschillende dames, die den zeeman geholpen hebben een deel van zijn gage er door te brengen, op te sporen, om te zien, of mogelijk onder haar een dievegge schuilt. Een Nederlandsche tankboot gezonken. De bemanning van 35 koppen wordt vermist. Uit New»Orleans wordt gemeld, dat op de Mississippi op een afstand van 20 mijl van New=Orleans het Nederlandsche stoomschip «Silvanus* vande NederlandscfflndischeTank» stoomboot»Maatschappij in aanvaring is geweest met een Amerikaansch tankstoomschip, 35 man van de uit 50 koppen bestaande Nederlandsche tankboot worden vermist. De «Silvanus* is gezonken. De «Silvanus* van de Ned. Ind. Tankstoom» boot.Maatschappij te Den Haag meet bruto 5789 ton en netto 3378 ton. De bemanning bestaat, behalve de officieren, uit Chineezen Een Reuter.telegram uit New»Orleans meldt nog nader Uit bijzonderheden over het vergaan van het s.s. «Silvanus* blijkt, dat na de botsing een hevige ontploffiing aan boord van het schip plaats had, dat benzine vervoerde. De «Silvanus* liep eenige minuten later tegen den oever en er deed zich toen een kleinere ontploffing voor. De stroom voerde haar elf mijlen ver mede, voor het schip tot de waterlijn verbrand was. Vijftien leden der bemanning zijn hier aan. gebracht. Ey Chinees, die ernstige brandwonden be» kwam, zeide, dat de «Silvanus* bijna in tweeën werd gesneden. De brandende benzine op de oppervlakte van het water maakte een ontsnapping ge» vaarlijk, doch 12 van de 35 ChineezeD, die zich aan boord bevonden, ontkwamen door te duiken en onder water te zwemmen, totdat ze de brandende benzinelaag gepasseerd waren. Verscheidene anderen, die te water sprongen, kwamen om. Petrus Onel, de tweede machinist van de «Silvanus* deelde omtrent de ramp de volgende bijzonderheden mede aan den corr. van de «Tel.* »Ik bevond mij met den eersten en den vijfden machinist in de machinekamer, waar wij velschillende signalen ontvingen, die wij opvolgden. Plotseling sloegen de vlammen door het traliewerk boven onze hoofden, alle lichten gingen uit, en het schip begon over» stag te gaan. In de duisternis vonden wij een ladder, waarmee wij het dek bereikten. Geheel overdekt met brandende olie sprongen wij overboord, en zwommen, gedeeltelijk onder water, zoodat wij bijna stikten, over een afstand van ongeveer 300 meter naar het strand*. Toen de »Silvanus« op de Wheeler* liep, bevond kapitein Weizer zich op de brug. De derde stuurman J. Fader, de marconist A. Lu» dowics, en de Amerikaan Simpson bevonden zich bij hem. De kapitein heeft verklaard, dat het mistige weer het uitzicht belemmerde, zoo» dat hij slechts vaag den omtrek van een schip zag. Plotseling hoorde hij een hevig gekraak, en een geweldige ontploffing. Het geheele dek van het schip was één vuurzee. De kapitein is daarop van de brug in het water gesprongen, terwijl de vlammen hem in het gelaat sloegen. De »Silvanus« is in tweeën gebroken. Spoorwegongeluk door misdaad. Uit Warschau wordt gemeld Bij Bochnia heeft een spoorwegongeluk plaats gehad, waarbij 28 personen gewond zijn. Het ongeluk was een gevolg van een misda» digen aanslag. Men had de rails losgeschroefd. Klaarblijkelijk was het doel der misdadigers om de passagiers in den trein te berooven Bart. De «Amsterdamsche Kerkbode* geeft we» kelijks zeer goed geschreven «kiekjes met en zonder preekjes*. Een ervan laten we hier volgenhet zal wel interesseeren «Gelukkig, dat ie d'r uit is Dat hadden de buren in eenstemmigheid verklaard, toen Blinde Bart begraven werd. »De man had geen deel van leven« vond de heele dwarsstraat, waar hij huisde. Hij was blind, hij was half lam en bij dat alles was er niemand, die zich met hem be» moeide. Hij scheen kind noch kraai te heb» ben, want geen mensch zag naar hem om. In het graf, waarin z'n grenen kist was neergedaald, kon het haast niet enger en stiller zijn dan het was in zijn muf kelderhuisje. Toen ie er nog z'n brandstoffennerinkje in dreef, was het natuurlijk wel wat drukker geweest. Maar dit had ie overleefd, zooals hij illes over. leefd scheen te hebben. De laatste vijf jaren scheen alles en ieder hem te vergeten, ja zelfs de dood scheen hem over te slaan. Aan die eenzaamheid had Bart zelf veel schuld. De buurt voelde zich anders solidair genoeg met al haar kinderen. Wie z'n domi» cilie opsloeg achter één van die oude ge» veltjes, waar de 16de eeuwsche teer nog niet uitgedropen scheen, kreeg onmiddellijk zijn plaatsje aan het familiehart Alleen op één enkele conditie, hij moest open kaart spelen. De buurtromantiek had onbetwistbaar recht op het volledig relaas van al z'n narigheden en ongelukken. Te ijzen en te griezelen bij de jammeren des levens, gold hier als het hoogste genot. Ieder had z'n eigen plaat in de buurtpathéfoon. De één droeg het gevan» genisgebed voor, dat hij acht jaren lang door den bewaker had hooren afdreuneneen an» der beweende z'n kindertjes, die bij Jonker zaten en zoo had elk wat. Alleen Bart's plaat bleef blanco. Niemand had uit hem gekregen waar hij nu 20 jaar geleden vandaan geko» men was. «Je wist niks van z'n anteceden» ten*, zei de juffrouw van de Leesbibliotheek, die bier het monopolie had van deftigheid. De anderen zeiden vlakweg, dat ie 'n stie» kemerd was. Maar ondanks al hun visschen en vragen, nam Bart z'n geheim mede in de kist i b Ik kén het geheim van Blinden Bart. Eens behoorde hij tot de notabelen van een dorpje in het boerenland. Mode en zede regelden zich stilzwijgend naar zijn gedrag. Des Zon» dags stond hij witgedast achter het voorle» zersbankje. Hoewel nog maar veertig, oefende hij een patriarchaal gezag uit in z'n familie. Daarbij was hij de Dorps»St.»Nicolaas, wijd en zijd bekend als weldoener der armen. Toen Bart z'n schaapjes op het droge had, raakte hij zelf in het nat. Wijntje en Trijntje brachten hem ten val. Omdat niemand hem van kwaad verdacht, kon hij lang ongestoord z'n gang gaan. Töt op een morgen Bart's ka» pitale boerderij te koop stond, de boerin in zenuwkoortsen lag en Bart zelf spoorloos was verdwenen. Op z'n dorp heeft niemand hem ooit teruggezien. Toen z'n vrouw spoedig daarna in het fa» miliegraf werd neergelegd, raakte hij in het vergeetboek. En hij zelf begroef zich met z'n herinneringen en z'n wroeging in een achter» straat kelder, waar hij zich met niemand be» moeide en niemand met hem. Niemand? Kort voor zijn dood kreeg Blinde Bart be» zoek. Een oud»dorpsgenoot had hem ui'ge» vonden. Die was zelf óók een schipbreuke» ling. Och, de groote stad drijft vol wrakken. Toen heeft Bart zich uitgesproken. «Er is Eén. Die zich met mij bemoeit*, heeft hij gezegd, en hij richtte z'n blinde oogen naar boven. Wat een ontmoeting 1 De ééne Verloren Zoon door den anderen Verloren Zoon vermaand en op Jezus gewe» zen. Nu zeg ik ook van Bart: «gelukkig, dat hij er uit isl« Het is een vertelling. Maar ze stond in de rubriek «Evangelisatie*. Daar ligt de draad voor het vinden van de toepassing. K. S. Op Woensdag 14 April 1926 des nam. 2 uur te Sommelsdijk aan het gebouw «Harmo» nie« aan den Langeweg aldaar, van een Café» inventaris als biljart met qeuen, ballen, rek en verdere toebehooren, 200 stoelen, tafeltjes glas» en aardewerk, ledikanten, matrassen, bed» den waschtafels, waschstellen enz. Voorts eeni» ge meubilaire goederen en bakkerijgereedschap» pen enz. Deurwaarder GROENENDIJK. Zaterdag 10 April, bij inzet en Zaterdag 17 April bij afslag, telkens des avonds 6 uur te Ouddorp in het Logement Akershoek, ten verzoeke van de erfgenamen van Jan Klein, van een huis met schuurtje en varkenshok staande op, en het recht van altijddurende erfpacht aan, een perceel grond te Ouddorp in den Ouden Oostdijk, aan den Noordweg, groot 17,30 aren of 113 R. V. M., verhuurd aan Pieter Flikweert, tot 1 Nov. 1926 a f 7,— per maand. Notaris VAN DEN BERG. Op Donderdag 8 April 1926 te Ooltgens» plaat in Hotel «Hobbel* bij veiling en op Donderdag 15 April 1926 aldaar in Hotel »Moelker«, bij afslag, beide dagen des n m. half acht uur, openbare vrijwillige verkooping van Een huis en erf aan de Tuinstraat te te Ooltgensplaat, kad. sectie A No. 2040, groot 50 c.A. Dadelijk te aanvaarden. Bewoond door Jac. van Nimwegen Ten verzoeke van de Erven van Jac. Korte weg Pz. Notaris AKKERMAN. Op Donderdag 8 April 1926, te Oolgens» gensplaat, in Hotel »Hobbel«, bij veiling en op Donderdag 15 April 1926, aldaar, in Hotel «Moelker*, bij afslag, beide dagen n.m. half 8 uur (na afloop verkoop huis Tuinstraat), ten verzoeke van den Heer Jb. van Gurp, aldaar, van Een steenen landbouwschuur met aange» bouwd steenen paardenstal, groot erf, verplaats» baar houten wagenhuis en idem betonnen varkenshok en loop. Breeder omschr. bij bilj. In 3 perc. en comb. Notaris AKKERMAN. Openbare vrijwillige verkooping in het café «De Keizer* te Spijkenisse, op Donderdagen 15 en 22 April 1926, voorm. 11 uur bij vei. ling en afslag in 2 perceelen, van Het sedert tal van jaren met succes gedreven Café «De Keizer« met vergunning met erf en tuin, strekkende van de Voorstraat tot aan de Haven te Spijkenisse, te zamen groot 5 Aren 33 cA., bevattende koffiehuiskamer en sociëteitszaal, woonkamer, keuken, bijkeuken, bierkelder, bergplaatsen, logeerkamertjes en zolder, voorzien van electrisch licht met café» en hotelinventaris, alsmede ijstent met toon» bank. Een woon» en winkelhuis annex café, groot 84 cA., verhuurd tot 1 Mei 1927 voor f 7,— per week. Inlichtingen geeft de eigenaar N. Essebag» gers te Spijkenisse. Hyp beschikbaar tot 70 FCt. der koopsom met een maximum van 10000,— voor solieden kooper. Notaris LOEFF. Verhuring bij inschrijving van 6»42»90 H.A. weiland, onder de gemeente Abbenbroek, voor een termijn van 5 jaren, ingaande 1 Mei 1926, in 4 perceelen als1.65.00 H A. in den vlieger aan de Moerscheweg1»83>60 H.A. in den Middelhoek aan de Zoekweg1»96»50 H.A. aldaar0»97»80 H.A. aldaar. Inlichtingen uitsluitend ten kantore van den ondergeteekende alwaar de inschrijvingsbiljet, ten moeten worden ingeleverd vóór of op Woensdag 21 April 1926. Notaris C. LOEFF. Op Donderdag 22 April 1926 om 10 uur na aankomst tram, voor de bouwschuur van den verkooper, ten verzoeke van den heer P. A. M. Jacobs te Achthuizen: van 2 paarden en diverse landbouwgereedschappen. Notaris AKKERMAN. Op Donderdag 22 April 1926, des nam. 2 uur te Ooltgensplaat in Hotel Moelker bij veiling en Op Donderdag 29 April 1926, des nam. 2 uur te Ooltgensplaat in Hotel Hobbel bij af» slag, openbare vrijwillige verkooping van Een kapitale hofstede, bestaande uit een nieuw gebouwde bouwmanswoning, schuur, wagen» huis en annexen, met 35,97,42 H.A. uitmun» bouw. en weiland, gelegen in de onmiddellijke nabijheid der gemeente Ooltgensplaat, in pol» ders Weipolder, Galathee en Mariapolder, als» mede een arbeiderswoning met erf, nabij ge» melde hofstede, groot 15,45 Aren. Verhuurd aan den heer M. v. d. Heuvel. Betaaldag 1 September a.s. Koopers kunnen desgewenscht van den eigenaar, den heer W. J. Rosmolen te den Bommel, een gedeelte der Koopsom als 1ste hypotheek verkrijgen. Veilingboekjes en kaarten verkrijgbaar vanaf 17 April a.s ten kantore van na te melden Notaris. In» lichtingen te bekomen bij den verkooper en den met den verkoop belasten. Notaris AKKERMAN. Op Maandag 26 April '26, om 10 uur na aankomst tram, op de hofstede «Het Lot« aan den Nieuwendijk te Oude Tonge, ten ver» zoeke van den heer A. Dekker, van Vee, land» bouwgereedschappen en meubilaire goederen. Notaris AKKERMAN. Bij Veiling op Dinsdag 27 April 1926 in het café de Weerd te Oude Tonge en bij Afslag op Dinsdag 4 Mei 1926 in het café van Veen aldaar, beide dagen des nam. 3 uur van een winkelhuis, schuur en erf met den daarachter gelegen tuin aan den Molendijk te Oude Tonge bewoond door J. A. Rommelse. Notaris VAN ISPELEN. Openbare Vrijwillige Verkooping van hui» zen en tuinland te Middelharnis, ten verzoeke van den heer Jb. Knöps, alhier, op Woensdag 28 April 1926 bij inzet en op Woensdag 5 Mei 1926 bij afslag, telkens des avonds 7 uur in het hotel Meijer te Middelharnis. Notaris VAN BUUREN. MIDDELHARNIS. Centrale Veiling voor Goeree en Overflakkee. Veiling van Vrijdag 9 April 1926. Kipeieren 58—61 kg. f 5,— tot f 5,25 p. 100 st. 50 kg. f 4,25 tot f 4,30 per 100 st. (bruin) 61 kg. f 5,35—f 5,40 p. 100 st. Eendeneieren 65—73 kg. f 4,95 tot f 6,— p. 100 st. Ganseieren f 13,10 per 100 stuks. Kalkoeneieren f 8,— per 100 stuks. Kievitseieren f 15,— per 100 stuks Spinazie f 11,— tot f 15,20 per 100 kg. Boter f 1,05 tot f 1,13 per pond. Postelein f 32,— per 100 kg. Rabarber f 5,70 tot f 6,40 per 100 bos. Radijs f 7,— per 100 bos. Sla f 7,70 tot f 12,— per 100 krop. bloemkool f 11,20 per 100 stuks. Kaas f 0,41 per pond. VEE en PAARDEN. ROTTERDAM, 12 April. Ter veemarkt waren heden aangevoerd 665 vette runderen, 289 vette kalveren, 280 schapen of lammeren, en 1081 varkens. Prijzen per '/j KG: Koeien 32'/2—35 ct., 46—48 c.. 55—57 c ossen 45 c48 c., 54 c kalveren 55-57'/2 c., 72'/2-75 c87'/2—90 c schapen binnenland 31—36 c dito buitenand 45 c., 48—52 c.lammeren f 30—42 per stuk; varkens 40 c. 41 c., 42 c. De aanvoer van koeien en ossen was ruim. De handel was traag en de prijzen waren over het geheel iets flauwer. Voor enkele puikbeste koeien werd nog tot 4 cent boven noteering besteed. Stieren met matigen aanvoer en bijna geen handel, vandaar heden geen notering. Vette kalveren met flinken aanvoer. De handel was stug en de prijzen ondergingen vrijwel geen verandering. Voor enkele puik. beste kalveren werd nog van 5 tot 10 cent boven noteering betaald. Schapen en lammeren met korten aanvoer en tamelijken handel. De oude prijzen kon» den nog worden bedongen. De aanvoer van varkens was redelijk. De handel was kalm en de prijzen waren over het geheel iets lager. Voor zouters werd tot 45 en voor Londen tot 47 cent besteed. AMSTERDAM 12 April. Ter veemarkt waren heden aangevoerd 531 vette koeien, waarvan de prijzen waren: le kwal. 114—122 ct., 2e kwal. 100—114 ct., 3e kwal. 80—100 ct. mindere soorten 70—80 ct. per K G 140 melk» en kalfkoeien f 350—550 per stuk106 vette kalveren 2e kwal. 85—100 ct., 3e kwal 70—85 ct. per K.G.160 nuchtere kalveren f 8—14 per stuk90 schapen f 42—52 per stuk680 vette varkens, een enkel boven noteering, Holl. le kwal. 103—104 c., dito 2e kwal. 102— 103 cvette varkens 97—101 c. per K.G.78 paarden f 150—300 per stuk. BOTER, KAAS en EIEREN. ROTTERDAM, 12 April. Eieren. Zeeuwsche en Overmaasche f 5—f 6,25 per 100 stuks. APELDOORN, 12 April E'eren. Aanvoer 150,000 stuks. Prijzen van f 5,50—f 6,25, mid» delmarkt f 6 de 100 stuks. Handel traag. TIEL, 12 April. Boter. Aanvoer 30 K.G. f 2—f 2,30, 50,000 eieren f 4,50-f 5,75 de 100 stuks. GRANEN enz., MEEL en OLIËN. ROTTERDAM, 12 April. (Boerenn oteering) kanariezaad f 16—f 17, karwijzaad f 22—f 23, koolzaad f 25—f 28, maanzaad f 68—f 70, voerlijnzaad f 15—f 16, zaailijnzaad f 20—f 21, alles per 100 kg. GROENTEN, FRUIT en AARDAPPELEN. ROTTERDAM, 12 April. B'ielsche eigen» heimers f 2,50—f 3,40, Zeeuwsche blauwe f 3,70—f 4,20, dito eig nheimers f 2—f 2,50, dito bonte f 3,70—f 4,20, Bravo's f 2,80—f 3.60, poters t 1—f 1,60, Red Star f 2,30—f 2,90, Malta's winter 6'/2—8'/2 ct. per kg. Met tame» lijken aanvoer gewone vraag. AMSTERDAM, 12 A> ril. Aardappelmarkt. Prijzen onveranderd. Aanvoer 1 lading of 850 H.L. HUIDEN, LEER, WOL en DIVERSEN. ROTTERDAM, 12 April. Vlas. (Opgaaf van de markt neesters). Aanvoer 27,000 kg. blauw, schoon f 0,90—f 1,40, 6250 kg. wit Zeeuwsch f 0,90-f 1, 5000 kg. Groningsch f 0,90-f 1,25, 15,700 kg. Holl. geel f 0,95- f 1,35, 2700 kg. dauwroot f 0,90—f 1,05. Door Gods goedheid werden wij ver» blijd met de voorspoedige geboorte van onze Dochter JANNETJE GIELTJE. 27467 J. TANIS. G. A TAN1S«van Es. Makale (Midd. Celebes), 9 April 1926. Heden des voormiddags 4 uur ontsliep zacht en kalm, na een langdurig lijden, onze geliefde Behuwd» en Grootvader in den ouderdom van 71 jaren en 6 maanden. 27458 Uit aller naam, M. J v. d. BOOGERT. Stad a. 't Haringvl., 12 April 1926. Hiermede vervullen wij den treurigen plicht U kenn's te ge» ven, dat na een kortstondige ziekte, na voorzien te zijn van de H.H. Sacramenten der Ster» venden, in het St. Catharina» gesticht te Bergen op Zoon is overleden onze g liefd:; Zuster en Tante 27459 in den ouderdom van ruim 75 jaar. C. F. VAN PEER, B.O Z. A. P. E. VAN RIJSSEL— van Peer E. C. VAN RIJSSEL Delft. A. J. J. M. VAN PEER J. L. VAN PEER G. P. M. VAN PEER- scheepers A. C. J. VAN PEER Oude Tonge, 10 April 1926. Eenige en algemeene kennisgeving. Heden overleed plotseling te Rotterdam, onze geliefde Broe» der, Behuwdbroeder en Oom, den heer Wedn. van Mej. M. Wansing, in den ouderdom van ruim 63 jaar. 27460 Uit aller naam, JOH. VAN KASSEL H. VAN KASSEL- Lanoejan. Dirksland, April 1926. Straatdijk 377. Heden overleed te 's»Graven« hage, tot onze diepe droefheid, na een kortstondig geduldig ge» dragen lijden, onze innig geliefde Moeder, Behuwd» en Grootmoe» der, Mej. de Wed. 27456 in den ouderdom van 79 jaren. Uit aller naam, De Familie ROEBELING. 's-Gravenhage, 9 April 1926 Jasmijnstraat 34. Voor de vele bewijzen van deelneming ons betoond bij het overlijden van onzen geliefden Vader, Behuwd», Groot» en Overgroot» vader 27465 langs dezen weg onzen hartelijken dank. A. BREEMAN. C. BREEMAN. P. BREEMAN. Sommelsdijk, April 1926. Wordt GEVRAAGD tegen 1 Mei a.s. een FLINKE P.G leeftijd tüsschen 30—50 jaar, dienst» bode aanwezig, op Flakkee. Brieven onder No. 27463 Bureau van dit blad.

Maas- en Scheldebode | 1926 | | pagina 3