f $§O0r den Jonèag Nerveus en Overspannen Slapeloos en Afgemat Mijnhardt's Zenuwtabletten O Drie Gemengd Nieuws. Buitenland. V er koopingen. Marktberichten. Zaterd TWËl L- De apostel spreekt van Christus als gestorven, opgestaan en weder levend geworden. Niet zonder reden noemt hij in één adem het sterven en weder levend worden van Christus. Tusschen die beiden toch is een nauw verband. Zijn sterven was tot verzoening der zonden. Ais Borg heeft Hij zich ver nederd tot den gevloekten dood, opdat Hij aldus den vloek va i ons zou weg nemen. En Zijn opstanding bezegelt, dat Hij een volkomen Borg is, die voor ons voldaan heeft en den toorn Gods gestild. Hij is opgewekt tot een eeuwig zalig leven, dat Hij nu ook den Zijnen deelachtig maakt. Zoo is het sterven van Jezus de weg tot het leven. Sterven is op zichzelf beschouwd, een verlies, een verbreking Reclame-Mededeelfngen. Gebruik hiertegen de Zenuwstillende en Zenuwsterkende Glazen Buisje 75 cent. Bij Apoth. en Drogisten. van banden aan hetgeen ons lief is. Maar voor Jezus was 't gewin, een ver lossing van lijden en een overgang in de heerlijkheid, die Hem als loon op Zijn volkomen gehoorzaamheid was toegezegd. Na Zijn Middelaarswerk volbracht te hebben, heeft Hij de kluis ters van dood en graf verbroken om als de Levensvorst te verrijzen. Door Zijn dood bracht Hij een eeuwig gewin aan Zijn volk, dat, van zonde en dood verlost, erfgenaam des eeuwigen levens is geworden. In het laatste gedeelte van onzen tekst wijst de apostel op de vrucht van Christus' dood en opstanding, hierin bestaande dat Hij beide over dooden en levenden heerscht. Op te merken valt, dat er samenhang is tusschen sterven en opstanding aan de eene zijde en heerschappij hebben aan de andere zijde. Het eerste is oorzaak, het tweede gevolg het eerste is middel, het tweede doel. Dood en opstanding zijn voor Christus de weg tot koninklijke heer schappij. Laat ons eerst eens nagaan, hoe uit gestrekt Zijn heerschappij is. Ons tekstwoord bevat een aanwijzing van Zijn heerlijken staat, waartoe dood en opstanding Hem brachten. Hij is een Heer over dooden en levenden Waarlijk, dan mag Zijn heerschappij wel omvangrijk genoemd worden. Hier springt al dadelijk in het oog het ver schil met aardsche vorsten, wier ge bied slechts een deel der aarde omvat Hun heerschappij is beperktzij strekt zich slechts uit over de levenden. De dood van den onderdaan, doet het gezag van den vorst over hem ophou den. Christus daarentegen is een Koning die niet slechts over levenden heerscht, maar ook over degenen, die gestorven zijn. Niemand Zijner onderdanen, hetzij levend, hetzij gestorven, is aan Zijn heerschappij onttrokken. De historie verhaalt van machtige vorsten, die vele volken onder hun scepter vereenigden, van wereldrijken, die een groot deel der aarde omvatten. Ten alleen tijde openbaart zich bij de grooten der aarde, een streven om hun grondgebied uit te breiden. De hoogmoed des menschen drijft hem voort om alles onder Zijn macht te brengen. Ook de tijd, waarin wij leven, getuigt daarvan. Al wordt dat streven op het oogenblik, waarde naweeën van den laatsten grooten oor log zich nog doen gevoelen, wat ge temperd, toch ligt in het hart van den mensch de zucht over anderen te heer- schen. En als de gelegenheid gunstig is, zal die zondige trek zich weer duide lijk openbaren. Toch is 't nooit zóó geweest en zal 't hier op aarde ook nooit zóó wordenl dat één macht alles beheerscht. De geschiedenis leert dan ook, dat die zoo genaamde wereld rijken na korten of langer tijd weer uiteenvallen en verbrokkeld worden. Stel nu daartegenover de macht van Christus, die heerscht over dooden en levenden, wiens koninkrijk alle rijken der aarde zal overwinnen. Ook de zielen van Zijn volk zijn onder Zijn hoede ze worden door Hem bewaard en straks weer vereenigd met haar lichamen, die op het machtwoord van Christus uit de graven zullen opstaan. Hij, wien alle macht is gegeven in hemel en op aarde, zwaait den scepter ook over de onzichtbare wereld. Allereerst, in den eigenlijken zin, gaat Zijn heerschappij over Zijn kerk, welke deelt in Zijn bijzondere zorg. Hij regeert, en beschermt haar en past haar de vruchten van Zijn lijden en sterven toe. Door Zijn Geest is Hij haar troostend en zegenend nabij, en werkt in de harten der Zijnen verlichtend en heiligend. Die Hem van den Vader ge geven zijn, heeft Hij lief en Hij leidt ze door dit leven tot de eeuwige zalig heid. Daarom heeft Hij ook heerschappij over de vijanden, die tegen de kerk samenspannen en haar ondergang zoe ken. Hoe machtig de vijand ook zij, hij kan geen stap verder gaan, dan Christus 't gedoogt; hij zal niet één van Zijn schapen uit Zijn hand rukken, a hij moet nog medewerken om het heil van Jezus' Kerk te bevorderen. Zóó onbegrensd is de heerschappij van Christus, dat Hem zelfs het oor deel is gegeven over de levenden en de dooden. En Zijn oordeel is beslis send. Hij is de Rechter, door wien God den aardbodem richten zal. Zooals Hij vonnis velt, is 't bij God vastgesteld. Die door Hem gezegend wordt, is bij den Vader gezegenden dien Hij ver oordeelt, wordt door den Vader ver worpen. Want de Vader heeft alle dingen in Zijn hand gesteld. (Wordt vervolgd), Plaa Doch nu komt een broeder en zegt «Zie, ik geloof met u dat de Schrift is Gods Woord en dat Gods Woord de waarheid is. Maar een tweede vraag is, hoe hebben we dat Woord te verstaan Dan ben ik 't daarmee volkomen eens. Daarom hebben we dan ook onze theolo. gische wetenschap, niet om als een rechter hooghartig over de Schrift te oordeelen en dan te schiften en te zeggen dat kan er mee dóór, maar dit en dat niet 1 Neeri, maar om kinderlijk'geloovig te aanvaarden ai wat de Schrift getuigt en dan in gebondenheid aan die Schrift de moeilijkheden, die z ch mochten voordoen, de duistere plaatsen enz., onder inroeping van de leiding des H. Geestes op te helderen en te verklaren. Een zware en moeilijke bezigheid. Maar nuttig en noodzakelijk voor de ge» meente Gods en daarom vragen we dan ook als regel, dat onze aanstaande dienaren des Woords jaren lang onder beproefde leiding naarstig zullen studeeren, opdat zij bekwaam worden, om het Woord Gods voor de ge. meente te ontsluiten. Dus daarover zijn we het eens. Maar nu gaat mijn broeder verder en zegt «Zie, wat nu die geschiedenis van den Paasch» morgen betreft, ik heb voor mij er geen be» zwaar tegen, om mij neer te leggen bij de overgeleverde, onder ons gangbare verklaring, die al deze dingen zintuigelijk, letterlijk opvat Echter er moet vrijheid blijven van exegese En ik houd in elk geval de mogelijkheid open, dat de christelijke Wetenschap zulke vorderingen maakt, dat zij hier 'n hóógere werkelijkheid aantoont, lós van het zien» en zinlijke, zooals wij dat aardschelijkopvatten Din zeg ik: Neen, broeder 1 daarin mag ik niet meegaan. Gij liet de mogelijkheid open voor een uit legging, waarbij hei graf geen werkelijk graf, de steen geen stéén, het zegel geen zegel meer blijft, tenminste niet in zintuiglijk»waarneem» baren vorm Wèl zegt gij dit staat in elk geval vast, dat Christus is opgestaan. Maar hoe staat dit dan vast? Als het graf iets anders kan geweest zijn, dan een zintuiglijk waarneembare grafspelonk, waaruit is dan het lichaam van Jezus te voor» schijn gekomen, dat toch in elk geval wèl zintuiglijk»waarneembaar was, werd niet Thomas uitgenoodigd, om zijn vingeren te steken in het teeken der nagelen En als het getuigenis des engelsHij is opgestaan 1 niet met het zintuig des oors door de vrouwen is gehoord, wat baat u dan haar getuigenis? Neen, broeder 1 zelf blijft gij bij den wissel staan, maar gij draait hem om en anderen zullen op 't verkeerde spoor verder rijden. Stel nu eens, dat soortgelijke wijze van «uitleggen» wordt toegepast op de geboorte» geschiedenis van den Heiland, op de aan» kondiging daarvan enzwat blijft er dan van de heils-/eifen over Nu zegt mendat doet niemand. Onder ons stellig niet één. En ik geef het grif toe Gode zij dank I En daarom heb ik altijd nog een stille hoop, dat als de gemoederen eens wat tot kalmte en bedaren komen, velen die nu van elkaar verwijderd staan, elkaar zullen wedervinden. Alleen, dit is de hoofdzaak Ook de deur om er toe te komen, mag niet worden opengezet. Zelfs niet op een kier. Want dan dreigt het gevaar, dat een volgend geslacht er dóór gaat. Dat is méér gebeurd Ook in onze eigen vaderlandsche kerkge» schiedenis. «Uitleggen», 't woord zegt het zelf heeft een beperkte beteekenis. Men kan alleen uitleggen wat er in zit, maar men kan en mag niet met uitleggen er feitelijk iets anders van maken. Niet van historie iets maken dat toch wer» kelijk géén historie is. Dat is geen uitleggen meer. Dat mag ook de christelijke wetenschap niet doenzij mag niet wat de Schrift «klaar» blijkelijk» als historie naar voren brengt, zóó verklaren, dat het feitelijk geen historie meer is. Maar, zegt ten slotte iemand «klaarblij» kelijk»: het blijkt u klaar, doch mij niet? Dan vraag ik u, lezer I neem nogeens den Bijbel ter "hand en lees met een eenvoudig oog Genesis drie, met dat heel gewone begin «De slang nu was listiger dan al het gedierte des velds». Is dat niet precies dezelfde wijze van ver» halen, die de Schrift op zoovele plaatsen ge» bruikt, als zij feiten beschrijftdie zij óók bezigt in Mattheus achtentwintig, bij de be» schrijving van den Opstandingsmorgen Van beide gebeurtenissen spreekt geen oog» getuige. Zoowel Mozes als Mattheus zijn op bizon» dere wijze geleid door den H. Geest. En die Geest gebruikt op beide plaatsen precies den» zelfden verhaaltrant. Als ge nu voor Matth. 28 met verontwaardiging zelfs de mogelijkheid verwerpt van een uitlegging, die de feiten als feiten aantasten zou, is er dan ook maar één reden om aan te nemen, dat voor een verhaal als in Gen. 3 de mogelijkheid wèl moet blijven bestaan Is dat niet de deur zetten op een kier En diirvoor beware ons God. UITKIJK. Romeinen 14 9. «Want daartoe is Christus ook gestorven en opgestaan, en weder levend geworden, opdat Hij beide over dooden en levenden beer» schen zou». I. 40 cent per regel. Een audiëntie op het strand. Een 40»jarige juffrouw uit Amersfoort had reeds herhaalde malen over belastingzaken enz. gerequestreerd. Echter steeds tevergeefs. Ten einde zekerheid te hebben, dat thans haar adres in handen der Koningin kwam reisde ze, volgens de «Tel.», van Ter Schuur naar Den Haag. Zij ontdekt de Koningin op een wandeling langs het strand in gezelschap van den Prins. Mej. S. uit Amersfoort stapte bedeesd op H. M. toe, en overhandigde haar adres, dat door de Koningin onder dankzeg» ging werd aanvaard. Een tweetal agenten dat het geval zag, geleidde daarop mej. S. naar het hoofdbureau van politte, vanwaar ze de terugreis aanvaardde. Een vreemd geval. Men meldt aan De Maasbode: De vorige week Dinsdag is van hier vertrok» ken naar Gouda een zekere de W., zadel ma» ker, alhier. Hij moest daar zaken doen en zou 's avonds weer bij vrouw en kinderen thuis zijn. Hij is echter niet teruggekeerd en tot op dit oogenblik spoorloos verdwenen. Woensdag kreeg zijn vrouw een (telegram, dat hij de tram in de Rcsenstraat te Rotterdam gemist had. En in een brief welke hij haar Donderdags van uit Utrecht zond (hij was althans aldaar gestempeld) schreef hij, dat hij van zijn fiets gevallen was, zijn hoofd erg bezeerd had en nu het huis niet meer kon terug vinden. Zijn schrijven was eenigszins zonderling gesteld en wekte bij de familieleden het vermoeden, dat zijn geestvermogens in de war zijn. De Rotterdamsche recherche werd met de zaak in kennis gesteld en deze wist reeds spoedig, dat hij gelogeerd had in het geheel» onthoudershotel aan de Oppert. Toen bleek, dat hij in Utrecht een brief verzonden had, was men .ook daar spoedig ingelicht over het feit, dat hij ook daar in een geheelonthouderslogement had vertoefd. Iets bijzonders had de hotelier niet aan hem ontdekt. Zaterdagmorgen kreeg de familie weer een eenigszins verward gesteld schrijven van den verdwenene, thans gestempeld te Apeldoorn, waarin hij mededeelde, dat hij nog steeds zijn hnis zoekt. De geheele reis schijnt hij gedaan te hebben per rijwiel, dat hij van huis had meegenomen. Door den val van het rijwiel schijnt de man een zekere verstandsverbijstering bekomen te hebben en dwaalt hij nu reeds dagen door het land. Het is echter vreemd dat men hem nog niet op het spoor is kunnen komen. De groote angst waarin vrouw en kinderen nu alle dagen wachten op nadere berichten laat zich moei» lijk beschrijven. De verdwenene is gemakke» lijk te herkennen aan een litteeken in het ge» laat, hij heeft donker krullend haar en een bleek gezicht. Een zijner beenen is stijf. Inval in een nachthuis. In den nacht van Zondag op Maandag be» gaf een inspecteur van politie van de afdee» ling controle zich in gezelschap van een briga» dier naar het nachthuis, dat den naam draagt van Chez D. en gelegen is in de 2e Jan Steenstraat te Amsterdam. Omstreeks 3 uur gingen zij er binnen, ten einde te controleeren, of de bepalingen van de Drankwet werden nageleefd. Dit bleek niet het geval te zijn, zoodat tegen den houder van de gelegenheid procesverbaal werd opgemaakt. Toen dit gebeurd was, wilden de politie» mannen weggaan, doch zij bemerkten, dat de voordeur gesloten was. Ze konden het huis niet verlaten en eerst na heel wat strubbeling en nadat politiebeambten van de sectie, waarin het huis gelegen is, hadden ingegrepen en van de wapens gebruik hadden gemaakt, kon» den de inspecteur en de brigadier de straat weer bereiken. De houder, een vrouw en een helper werden gearresteerd en overgebracht naar het bureau Stadhouderskade. Een tweede processverbaal ter zake van vrijheidsberooving werd opge» maakt. (Telegr.) Mishandeling De 35»jarige H., wonende aan den Kasteren» wal in Den Bosch, is gehuwd met een we» duwe, die een tweejarig kindje heeft uit haar eerste huwelijk. Zondagavond vond de moeder dit kindje met bebloed hoofd in de wieg Waarschijnlijk is het door P. met den hak van een schoen op het hoofd geslagen. Het kindje werd op last van dr. Mettrop naar het gast» huis overgebrachter is geen levensgevaar. P. is door de politie opgesloten. Een beeld van 't moderne leven. Rotterdam heeft als men weet een aparte, electrische verbinding met Den Haag, die de steden liggen laat en langs enkele dorpen de twee groote plaatsen met elkaar verbindt. »De« gezóchte verbinding dus. En van 't Rotterdamsche Hofpleinstation vertrokken en er kwamen méér passagiers in 'n jaar aan, dan van een der andere Rotter» damsche stations. Thans zijn op deze lijn nieuwe waggons in gesteld. De «wisselstroom» is door «gelijkstroom» vervangen. En 't gevolg er van is, dat de rijtijd van ruim twintig minuten, met vier minuten vermin» derd is. Wat als een heele verbetering wordt toege» juicht. We «leven» eigenlijk niet meer. We vliegen het leven dóór. Rare snuiters zitten overal. Te Hilversum vergaderde een vereeniging «Het Asyl» geheeten. die naar 't schijnt zich ten doel stelt zwervende menschen en beesten voedsel en onderdak te verschaffen. Alles op zichzelf heel mooi. Maar de vereeniging vergadert en de heeren en dames doen weinig anders dan elkaar uit» schelden als kaaiwerkers en vischwijven. We sparen de bijzonderheden 1 «Groote bekken« zetten ze, naar eigen getuige» nis tegen elkaar op, alhoewel de luiden naar de n£men te oordeelen tot de finere fleur van de samenleving behooren. En als ze uitgeraasd zijn «Dit onweertje frischt op zegt de voor» zitter en we hebben van avond toch wel iets geleerd (1). Ik hoop, dat men nu al'e per» soonlijkheden terzijde zal zetten en met lust voortgaan mei onze'n mooien arbeid. Afschuwelijk, dat is 't rechte woord Te Enschede waren jongens aan het voet» ballen met een levend herdershondje I Toen de politie kwam gingen de dapperen aan den haal't hondje moest worden afge» maakt, een van z'n pootjes was heelemaal stukgetrapt Als die knapen gepakt worden Zou dan een zekere hoeveelheid rottingolie, niet eens al te zuinig toegedruppeld, niet zijn hun verdiende loon En 't éénige middel dat schrik wekt 't Was in den Raad eener groote stad. Een voorstel was juist besproken. «We gaan stemmen 1« zei de Voorzitter. En de stemming begon. Weldra was er één aan de beurt, die een betoogje opzette, dat het zoo moeilijk was of voor of tegen te stemmen Voorzitter hoorde 't rustig aan Als de man eindelijk klaar is metknoopen tellen, gaat de stemming door. Een ander, die aan de beurt is, dient een motie in en wil daarover aan de gang. Voorzitter kijkt den Raad es aan Dltt werd een wethouder te kras, d!e droog opmerkte, dat men aan 't stèmmen was. «Dat is juist 1« zegt de voorzitter, die licht krijgt. En hij zet de stemming voort Een hamervaster hand ware hier wel gewenschtl EEN AANSLAG OP MUSSOLINI. Toen Mussolini Woensdag het internationaal chirurgisch congres op het Kapitool had ge» opend en zich naar zijn auto wilde begeven drong er een vrouw zich naar voren en loste a bout portant een revolverschot op hem. De kogel doorboorde Mussolini's neus en beschadigde het neusbeen, vernielde een ruit van de auto en schampte daarna op een of ander hard deel van de carrosserie af. Een commissaris van politie greep de vrouw bij den pols en richtte de hand, waarin zij de revolver had, naar boven, zoodat het tweede schot in de lucht afgevuurd werd. Een seconde later had men zich van de daderes meester gemaakt. Op het politie»bureau gaf zij den naam Gibson op en zeide Engelsche onder» dane te zijn en geboren in een dorpje bij Dublin. Als leeftijd gaf zij op 50 jaar, maar over de motieven tot den aanslag heeft zij niet willen spreken. Mussolini is op het Kapitool door een der vele aanwezige chirurgen behandeld en na een half uur kon hij zich naar zijn woning begeven, waar hij verder verpleegd zal worden Over den aanslag op Mussolini worden nog de volgende bijzonderheden uit Rome aan de Vossische Zeitung geseind De vrouw die den aanslag pleegde beweert Violet Gibson te heeten en een Iersche te zijn. Men meent echter reden te hebben aan de juistheid van haar verklaringen te twijfelen. Zij is 62 jaar oud. Haar 'revolver had zij met een zakdoek aan haar hand vastgebonden, in de andere hand hield zij een fleschje met iodiumtinctuur. Vermoedelijk wilde zij zich na het plegen van den aanslag vergiftigen Na haar arrestatie was zij geweldig de kluts kwijt en kon geruimen tijd geen woord spre» ken. Zij was overigens door de menigte nogal erg toegetakeld en half bewusteloos toen zij in een zaal van het Kapitool werd binnen» gebracht. Zij had op een afstand van nauwelijks drie meter het schot op Mussolini gelost. Mussolini bedekte onmiddellijk zijn gelaat, waardoor zijn hand geheel bebloed werd. Hij stelde de menigte zelfs nog gerust en beweerde dat het een »kleinigheid« was. Het vertrek van Mussolini naar Tripoli, dat op Donder» dag was bepaald, is niet uitgesteld Woensdag» namiddag zou hij ook nog deelnemen aan de plechtigheid ter eere van de benoeming van het nieuwe directorium van de fascistische partij. Mussolini is dus klaarblijkelijk slechts zeer licht gewond. Mussolini heeft Turati, den nieuwen secretaris van de fascistische partij, bevel gegeven ervoor te zorgen, dat alle re» presailles zouden worden verhinderd. Turati heeft daarop onmiddellijk aan alle afdeelingen telegrafisch instructies doen toekomen. Heel Rome vlagt. Het bericht van den aanslag op Mussolini had zich met groote snelheid door de geheele stad verspreid. De bladen kregen eerst last geen woord over den aanslag te reppen. Dichte drommen fascisten trokken echter weldra met hun vaandels door de straten, bij het Russische gezantschap werden eenige ruiten ingeworpen. Het redactiebureau en de drukkerij van de Mondo werden geheel vernield en in brand gestoken. De opgewondenheid in de stad is zeer groot. Een uur na den mislukten aanslag waren allerwege in Rome de vlaggen uitgestoken en een duizendkoppige menigte hield niet op te uichen en te manifesteeren voor de woning van den minister»president. De buitenlandsche diplomaten zijn bijna alle persoonlijk in den namiddag ten huize van Mussolini verschenen om hun naam te zetten op de beide lijsten, die in de vestibule ter teekening waren neer» gelegd Ook verschillende leden van den hoo» ïen adel en de geestelijkheid, rechters, kamer» 'eden en hooggeplaatste ambtenaren kwamen hun handteekening zetten. 's Avonds heeft de dictator, van het balcon van zijn woning af, de volksmenigte toege» sproken en bedankt voor haar betuigingen van gehechtheid aan zijn persoon. Over den neus droeg hij een niet groot, zwart verband. Het drama in de villa bij Dublin. Het geneeskundig en juridisch onderzoek naar de oorzaak van den dood van de 6 be» woners van de villa La Mancha bij Dublin heeft uitgewezen, dat de brand gesticht is om de gevolgen van een ontzettende misdaad te verheimelijken. Uit de lijkschouwing is ge» bleken, dat de broeders Peter en Jozef Mc. Donell reeds tenminste 7 uur dood waren voor de brand uitbrak en dat men hen met een hamer of dergelijk hard voorwerp eerst de hersens heeft ingeslagen. De huisknecht, ames Clark, is in bed overvallen en heeft zich teweer trachten te stellen, maar ook hem is de schedel ingeslagen. Van de 3 dood ge» vonden vrouwen, de beide zusters en de dienstbode, vertoonde ook het lijk van een der zusters een schedelfractuur, maar de beide andere lichamen droegen weer geen sporen van geweld. De Mc. Donnels, zoowel broers als zusters, waren tusschen de 55 en 65 jaar oud en golden in de buurt wel voor excentriek; aangezien ze zich echter nooit met politiek bemoeid hadden, hadden ze, zoover men weet, geen vijanden. De politie volgt voorloopig twee theoriën men heeft of te doen met een daad van een krankzinnige die de slachtoffers één voor één heeft afgemaakt, of met een poging tot diefstal. De gebroeders waren niet rijk maar tamelijk bemiddeld en de huisknecht had een paat dagen vroeger zijn spaarduitjes van de bank gehaald om eerstdaags een eigen zaakje te beginnen. Dit laatste feit had hij met eenigen trots hier en daar rondgebazuind. De brand heeft echter zoo fel gewoed de vloeren van alle vertrekken op één na waren begoten met paraffinne en benzine dat sporen van diefstal uiterst moeilijk te herkennen zijn. Bovendien leefden de bewoners vrij eenzelvig en niemand heeft met eenige zekerheid kunnen aangeven wat in de villa aanwezig moet zijn geweest, Zaterdag 10 April, bij inzet en Zaterdag 17 April bij afslag, telkens des avonds 6 uur te Ouddorp in het Logement Akershoek, ten verzoeke van de erfgenamen van Jan Klein, van een huis met schuurtje en varkenshok staande op, en het recht van altijddurende erfpacht aan, een perceel grond te Ouddorp in den Ouden Oostdijk, aan den Noordweg, groot 17,30 aren of 113 R. V. M., verhuurd aan Pieter Flikweert, tot 1 Nov. 1926 kf7,- per maand. Notaris VAN DEN BERG. Op Donderdag 8 April 1926 te Ooltgens. plaat in Hotel «Hobbel» bij veiling en op Donderdag 15 April 1926 aldaar in Hotel «Moelker», bij afslag, beide dagen des nm. half acht uur, openbare vrijwillige verkooping van Een huis en erf aan de Tuinstraat te te Ooltgensplaat, kad. sectie A No. 2040, groot 50 c.A. Dadelijk te aanvaarden. Bewoond door Jac. van Nimwegen. Ten verzoeke van de Erven van Jac. Korte weg Pz Notaris AKKERMAN. Op Donderdag 8 April 1926, te Oolgens» gensplaat, in Hotel »Hobbel«, bij veiling en op Donderdag 15 April 1926, aldaar, in Hotel «Moelker», bij afslag, beide dagen n.m. half 8 uur (na afloop verkoop huis Tuinstraat), ten verzoeke van den Heer Jb. van Gurp, aldaar, van Een steenen landbouwschuur met aange» bouwd steenen paardenstal, groot erf, verplaats» baar houten wagenhuis en idem betonnen varkenshok en loop. Breeder omschr. bij bilj. In 3 perc. en comb. Notaris AKKERMAN. Openbare vrijwillige verkooping in het café «De Keizer» te Spijkenisse, op Donderdagen 15 en 22 April 1926, voorin. 11 uur bij vei» ling en afslag in 2 perceelen, van Het sedert tal van jaren met succes gedreven Café «De Keizer» met vergunning met erf en tuin, strekkende van de Voorstraat tot aan de Haven te Spijkenisse, te zamen groot Aren 33 cA., bevattende koffiehuiskamer en™ sociëteitszaal, woonkamer, keuken, bijkeuken, bierkelder, bergplaatsen, logeerkamertjes en zolder, voorzien van electriscb licht met café» en hotelinventaris, alsmede ijstenf met toon» bank. Een woon» en winkelhuis annex café, groet 84 cA., verhuurd tot 1 Mei 1927 voor f 7,- per week. Inlichtingen geeft de eigenaar N. Essebag» gers te Spijkenisse. Hyp beschikbaar tot 70 pCt. der koopsom met een maximum van f 10000,— voor solieden kooper. Notaris LOEFF. Op Donderdag 22 April 1926, des nam. 2 uur te Ooltgensplaat in Hotel Moelker bij veiling en Op Donderdag 29 April 1926, des nam. 2 uur te Ooltgensplaat in Hotel Hobbel bij af» slag, openbare vrijwillige verkooping van Een kapitale hofstede, bestaande uit een nieuw gebouwde bouwmanswoning, schuur, wagen» huis en annexen, met 35,97,42 H.A. uitmun» bouw» en weiland, gelegen in de onmiddellijke nabijheid der gemeente Ooltgensplaat, in pol» ders Weipolder, Galathee en Mariapolder, abgj mede een arbeiderswoning met erf, nabij ge-J melde hofstede, groot 15,45 Aren. Verhuurd aan den heer M. v. d. Heuvel. Betaaldag 1 September a.s. Koopers kunnen desgewenscht van den eigenaar, den heer W. J. Rosmolen te den Bommel, een gedeelte der Koopsom als 1ste hypotheek verkrijgen. Veilingboekjes en kaarten verkrijgbaar vanaf 17 April a.s., ten kantore van na te melden Notaris. In» lichtingen te bekomen bij den verkooper en den met den verkoop belasten. Notaris AKKERMAN. £Dit nitffli «Proletariaat De opmerking In de vergadei| Vrouwen vereenq op de prentjes de arbeidersvrou armoedzaaisters i Dat is niet na Zeker, daar lo sjofel en verraf proletariaat. Soms is het e Soms den diep medelijden Maar «de» ar Die kan teg gerust voor den betering der to wat te wenscher jaren terug. De opmerkinj Op of om Op 't Congre eenige ontstemm| der Partij tij der De Kamerled» Die hadden hl De Crisis mo en de Democra En «Het Volk! Katholieken op. weest om nu es? te komen er w Partij tekort gecj Natuurlijk vc[ Herinnerd w Albarda«Wij Nolens op de Ja, zeker, da? Maar wie gelezen heeft, d veel van, dat b ge hebt niet of hebt genoeg or Gelijk de vri maar 't niet a MIDDELHARNIS. Centrale Veiling voor Goeree en Overflakkee. Veiling van Vrijdag 2 April 1926. Kipeieren 58—61 kg. f 5,20 tot f 5,50 p. 100 st. 50-52 kg. f 4,50 tot f5,- p. lOOst. (bruin) f 5,25 tot f 5,60 per lOOst. Eendeneieren 70—73 kg. f 4,50 totf 5,15 p. 100 st. Ganseieren f 11,— per 100 stuks. Boter f 1,12 tot f 1,17 per pond. Kaas f 0,41 tot f 0,43 per pond. Rabarber f 7,70 per 100 bos. Radijs f 6,70 per 100 bos. Spinazie f 23,— tot f 25,— per 100 kg. Armgaardappelen f 22,90 per 100 kg. Kropsla f 12,60 per 100 krop. Veiling van Dinsdag 6 April 1926. Kipeieren 58—61 kg. f 4,90 totf 5,30 p. lOOst. 50 kg. f 4,30 per 100 st. (bruin) f 5,30 tot f 5,35 per lOOst. Eendeneieren f 5,— per 100 st. Boter f 1,10 tot f 1,16 per pond. Kaas f 0,41 tot f 0,44 per pond. Radijs f 6,40 per 100 bos. Spinazie f 24,70 per 100 kg. Armgard appelen f 22,10 per 100 kg Kropsla f 13,— per 100 krop. Slavellen f 0,60 per kist. Rabarber f 7,30 tot f 7,50 per 100 bos. Aanvoer 7500 eieren. ROTTERDAM, 30 Maart 1926 Op de heden in ons Veilingslokaal, War» moezierstraat 37—39, gehouden Veiling, wer» den de volgende prijzen besteed Kipeierenf 5,05 tot f 6,75 Idem (klein)tot Idem extra zwtot Eendeieren5,30 tot 5,85 Ganseierentot Kalkoeneierentot Kievitseieren tot Middenprijs f Aanvoer 135000 stuks. DE ROTTERDAMSCHE VEILING Huizen en We lazen erg Zeeland, hoe d; zich 't eigenaar zij in de laatste gebouwd, soms maar dat het toenam. Conclusie li] 1 Bevolking k en beter te w» Nu dat is g In andere st: En wij zulle; ciaal de arbeii nen, dat ze kwam, want v: geleden veler ten. Toch is 't n De vraag nu vele loone lijk een te g huishuur best andere behoefl Ook een In sommige gedurig nagek of ook over dat men daa mits dit en m Misschien y kingen thans werden. Tenminste i In den bo zal men natu in nadere bi noodig te he Maar in Coalitie eens Zal ze no met een gez jaren, dan la ze staat, tot leven geven Maken kar En nieuwe SOMME 28 Nov. 192 de suppletie verpleginger te Haarlem f 40.45 - LI. D landarbeider beidsbemidcj ven.

Maas- en Scheldebode | 1926 | | pagina 2