Gemeenteraad. PAASCHZANG. V er naderingen. Posterijen. Burgerlijke Stand V erkoopingen Kerk en School. Marktberichten. Gemengd Nieuws. Reclame-Mededeelingen. OHoe duister, hoe ontzettend, zielverscheurend, hartverplettend was dat schrikverwekkend uur, toen het vlekloos Lam geslacht werd, en de losprijs aangebracht werd, der gevangen creatuur Golgotha gij zaagt dat wonder 't Licht der heerlijkheid gaat onder, en het daglicht keert tot nacht 1 Maar die nacht weldra wordt klaarheid, Al wat schaduw was, wordt waarheid, 't Is vervuld, het is volbracht! In dat Kruis zal 'k eeuwig roemen en geen wet zal mij verdoemen Christus droeg de vloek voor mij Christus is voor mij gestorven, heeft genet voor mij verworven 1 'k ben van dood en zonden vrij 't Graf is ledignadert, ziet O, door trouw gedreven vrouwen Zoekt Hem bij de dooden niet, dien geen doodsgeweld kon houên De Engel zelve kondt het aan Dien gij zoekt, is opgestaan 1 Ja! de Heer is opgestaan. Gods bazuinen zullen klinken de eerste dingen zijn vergaan, nieuwe heem'len zullen blinken 1 Nieuwe tijden vangen aan God is scheppend opgestaan I DA COSTA. 40 cent per regel. Op de gewone vergaderingen blijven te veel leden weg, wat ook jammer is voor de spre» kers uit eigen kring. Bij monde van het lid Spuybroek werden we aangespoord leden te werven een ieder werke daartoe in eigen om> geving meê. In de eerste komende najaars» vergadering zal nader besproken worden hoe propaganda voor de vereen, te maken. In» tusschen zal het bestuur zijn maatregelen er voor nemen om sprekers te hebben met het oog op jde statenverkiezing in '27. Verschil» lende namen zijn daartoe reeds genoemd. Op voorstel van het lid v. d. Kemp werden de beide aftredende bestuursleden, Stolk en v. Noord, hij acclamatie herkozen. De penningmeester, Joh. Hameeteman Tz deed rekening en verantwoording. De leden T. Tanis Tz. 'en Abr. Padmos werden tot het nazien aangewezen en vonden alles in orde. Ontvangen is f 125, waarvan aan contributie f 46uitgeven is f 100. Besloten werd een abonnement te nemen op het maandblad over de Anti«Rev. Staat» kunde en, als het eenigszins kan, maandelijk» sche vergaderingen te houden, ter lezing en bespreking van een of meer onderwerpen uit dat maandblad. Het was onderwijl al laat geworden, toen het lid v. d. Kemp begon te vertellen van de cricis, ontstaan door de verwerping van het gezantschap bij den Paus, het verloop en de oplossing ervan en de verbreking van de coalitie der drie rechtsche groepen, uit de kamerleden. Om des tijds wille moest de in» leider zich zeer bekorten. Enkele punten wil» len wij aanhalen. Door verwerping van het gezantschap is het protestantisme niet gebaat, evenmin als het het bestaan het heeft geschaadintus» schen was het beter zoo het gezantschap er nooit geweest was. Bij verbreking der coalitie dreigt gevaar voor ons Chr. Onderwijs, voor het gezinsleven, voor het finantiëel evenwicht, voor de sociale wetgeving, voor de geloofs» vrijheid der Protestanten. De Anti»Rev. zijn tegen den stemplicht geweest; zal die nu af» geschaft worden Zal nu de vaccinedwang verdwijnen wat de A.»R. partij heeft gewild Intusschen moeten de Anti»Rev. blijven stre» ven naar bevestiging der geloofsvrijheid, naar verzoening der tegenstellingen in de maatschappij, maar handhaving van het recht op elk gebied. God heeft een twist met Ne» derland om onze zonden. Daaromniet op menschen vertrouwd, maar op God, den Heere, die menschen in Zijn dienst wil gebruiken, om, ook op het terrein van Staat en samen» leving, Gods ordinantiën naar voren te bren» gen en ons daardoor te laten leiden. Het was al laat toen de verg. met dank" zegging werd gesloten. Wij willen er nog even op wijzen dat de vereen, tot verbetering van het geitenras reeds 60 leden en een twintig begunstigers telt. De heer Roest treedt a.s. Woensdag pre» cies te 7 uren op, daar Z.Ed, met de tram van halftien de terugreis moet beginnen. Door bakker Vink is aan B. en W. ver» gunning aangevraagd tot het plaatsen van een motor voor een amandel» en ijsmalerij, in de bakkerij aan den Broekweg. De zeevisscher A. Sperling geraakte me^ de rechterhand bekneld tusschen de rol van de lier en bezeerde zich daardoor aan drie vingers zoo ernstig, dat hij genoodzaakt was te Hoek van Holland binnen te loopen, om zich daar te laten verbinden. De eerste stamsnijboonen, uit de ver» warmde kas van Mej. Slis, zijn naar de vei» ling te Middelharnis verzonden. J. T. reed met zijn fiets tegen een wagen aan. Gevolgende ketting van de fiets af, J. kwam te vallen, een wiel over een voet heen gereden, de voet bezeerd, de klomp stuk en het stuur van de fiets half gebroken. f Men besteedt voor de aardappelen (eigenhimers) f 2,25—2,30 en de Zeeuwsche blauwen f 2,80—3,00 per mud van 70 kilo. Uienzaad f 2,80—3,00 per kilo. De handel in uien is zoo goed als geëindigd. f Een buitenkansje I Door P. V. is van een stukje tuingrond, groot 4 roeden, voor een bedrag van 60 gulden aan bollen van sneeuwklokjes gerooid. f De coöp. cichorei»drogerij «Onverwacht» heeft de laatste partij gedroogde wortelen verkocht. Naar men verneemt is de prijs den laatsten tijd gedaald, mede wellicht een ge» volg van de daling der franc. VERGADERING van den gemeenteraad van SOMMELSDIJK op Donderdag 1 April des nam. 3 uur. Afwezig met kennisgeving de H.H. Mijs en Slis. De VOORZITTER burgemeester Den Hol» lander opent de vergadering met gebed, waarna de notulen der laatste twee vergade» ringen worden voorgelezen en onveranderd worden vastgesteld, De keurensdienst van Waren te Dordt be» richt, dat er over 1923 door deze gemeente is te veel betaald f 101,03. Enkele goedkeuringen van Ged. St. over genomen raadsbesluiten zijn ingekomen De kas van den gemeente=ontvanger is na» gezien en in orde bevonden. In kas was f 2408,69. De gemeenschappelijke regeling van het vleeschkeuringsbedrijf is goedgekeurd. Een aanvraag van de Chr. School om ver» goeding ingevolge art. 101 der L.O. wet wordt aangehouden. Het burgelijk armbestuur bericht een wij» ziging in de begrooting. B. en W. worden gemachtigd een wijziging aan te brengen in de gemeentebegrooting dienst '24 en '25. De Vereen. Schuttevaêr afdeeling Sommels» dijk wijst er op dat de groote schepen telkens stagnatie veroorzaken in het scheepvaartbe» drijf. Zij meent dat dit voorkomen kan wor» den door het aanbrengen van een balk bij de brug met peilschaal. B. en W. meenen echter dat een andere oplossing beter is, zij willen Soldaat mach» tigen te groote schepen te weren, indien hij vreest, dat ze blijven vastzitten. De Heer v. NIMWEGEN vindt de gas» fabriekescheepvaart de grootste lastpost. Een balk zal veel kosten, daar is spreker tegen. Laten ze liever op eigen risico lossen en zor» gen dat ze binnen 24 uur weg zijn. Wethouder JOPPE acht een balk niet af» doende en men blijft dan het bezwaar houden van zwaar beladen schepen die uitgaan. De Heer M JOPPE meent dat het dieper maken van de haven tot de onmogelijkheden behoort, tenzij men betonnen schoeiïngen maakt wat heel duur is. Spr. wijst op de schepen van du Pree en zegt dat schepen met te grooten diepgang geweerd moeten worden, 't Gaat echter niet aan dit aan Sol» daat op te dragen, daar deze meestal weg is en het werk aan de brug aan zijn vrouw overlaat. Dit punt wordt na veel discussie tenslotte aangehouden tot de volgende vergadering. Komt in behandeling een adres van L. C. van Prooijen en J. C. Meijer, die een bedrag van f 2000 vragen als vergoeding van door hen indirect verleenden steun aan de gemeente door het laten uitzoeken van erwten, waarvan vele werkloozen hebben geprofiteerd. Adres» santen wijzen op de gemeente Stiens, waar iets dergelijks heeft plaats gehad. Indertijd heeft de gemeente daar een heele strook gronds in erfpacht gegeven aan een zekere Buurveld, voor het bouwen van wo« ningen voor den prijs van f 81,64'/2- In 1901 heeft Dambtuin een tweetal woningen ge» kocht en door een vergissing in de akte van koop en verkoop heeft hij tot 1917 te veel erfpacht betaald. Toen is dit aan het licht gekomen en hersteld. Dambruin heeft reeds meerdere malen den Raad terugbetaling van het over de jaren 1902 tot 1917 te veel be» taalde ongeveer honderd gulden verzocht, waarop altijd afwijzend werd beschikt. Nu heeft hij de gemeente in rechten aangesproken. De Voorzitter doet raededeeling van een in» gekomen rechtskundig advies, waarin tot verweer wordt geadviseerd. Ook deelt hij mede dat het gevoelen van «de Gemeentestem« over deze kwestie is gevraagd, deze is ook van oordeel dat de gemeente met de onderlinge verdeeling van het erfpachtsrecht niets te maken heeft. De Voorzitter heeft den Kan» tonrechter zes weken uitstel van behandeling gevraagd, omdat eerst een Raadsbesluit moet worden genomen tot verweer, welk besluit B. en W. stellen voor op dit verzoek afwij» zend te beschikken Er kan niet ontkend wor» den, dat er met het erwten uitzoeken door verschillende menschen een aardig centje verdiend is, maar daar is hier geen sprake van eenige overeenkomst met de gemeente. Boven» dien zou het een niet geringe buitengewone uitgaaf zijn. De heer BLOK (S.D.A.P.) gaat met het voorstel van B. en W. accoord. Hij vindt dat het niet op den weg der gemeente ligt om de huisindustrie te steunen. Adressanten beweren in hun adres, dat ze offers hebben gebracht om de menschen te steunen, maar daar is natuurlijk niemand die dat gelooft. Wat adres» santen aanhalen van de gemeente Stiens is onjuist, wat met erwten uitzoeken verdiend wordt is te weinig om een dagloon te vormen, en nu geeft daar de gemeente een toeslag op hetgeen met erwten uitzoeken wordt verdiend. Dat is dus iets geheel anders. Spr. wil natuurlijk gansch niet zeggen, dat de gemeente zich moet onttrekken aan werkloozensteun, maar van steun aan werkloozen is hier in het geheel geen sprake. De heer v. NIMWEGEN (V.B.) merkt op, dat de commissie voor de werkverdeeling, degenen, die erwten uitzochten, toch als werk» loozen aanmerkte. Ze kwamen dus toch in aanmerking om op hun beurt aan de gemeente te werken. Het voorstel van B. en W. wordt in stem» ming gebracht en met algemeene stemmen aangenomen. Vervolgens wordt in behandeling genomen een verzoek van J. G. Noordijk om aanleg van een straat te Kralingen beneden denon» waardschen dijk. Een situatie»teekeningetje wordt aan de vergadering overgelegd. B. en W. stellen voor aan dit verzoek te voldoen, waartoe wordt besloten. Dan wordt ter tafel gebracht een reeds bij den gemeenteraad van Middelharnis vastge» stelde wijziging van de gemeenschappelijke regeling der gasfabriek, betrekking hebbende op de bestemming die gegeven moet worden aan de winst der gasfabriek. B. en W. stellen voor de voorgestelde wijziging aldus vast te stellen. Dienovereenkomstig wordt besloten. De begrooting van het Vleeschkeuringsbe» drijj van Middelharnis, Sommelsdijk, Nieuwe Tonge en Stad aan 't Haringvliet voor 1926, wordt vastgesteld tot een bedrag van f 4900,— in ontvang en uitgaaf. De Voorzitter deelt mede, dat hij gedag» vaard is voor de gemeente om voor het Kan» tongerecht te verschijnen in zake een door Joh. Dambruin alhier ingestelde actie, om teruggaaf van te veel betaald erfpachtrecht, eerst door Ged. Staten moet worden goed» gekeurd. B. en W. stellen voor te besluiten, tot verweer in eerste instantie, in hooger beroep en cassatie. Hiertoe wordt besloten met algemeene stemmen. Komt in behandeling punt 11 der agenda: Aanwijzing van grond tusschen Dorpsweg, Langeweg en tiambaan, in de naaste toekomst voor aanleg van straten bestemd. Een teeke» ning die het voorstel van B. en W. in beeld brengt, wordt aan de vergadering voorgelegd. In het plan wordt door B. en W. alsnog een wijzing gebracht, een tweede straat nml. van» af den Langeweg tusschen trambaan en de wo» ning van den heer Mijs werd voorloopig van het plan teruggenomen, omdat de richting van een straat op grondgebied van Middel» harnis nog niet precies bekend is, zoodra die richting bekend is zal die straat alsnog aan het plan worden toegevoegd. Eerst in een volgende vergadering zal de Raad een defi» nitief besluit kunnen nemen. Het ontwerp» raadsbesluit moet overeenkomstig de wet eerst een maand ter visie liggen en aan het oordeel der gezondheidscommissie worden onderwor» pen. Vervolgens wordt besloten tot het aangaan van een geldleening groot f 12000,— tegen 5 pCt. rente met de Maatschappij voor gemeente» crediet ter bestrijding van de kosten van de verbreeding der Vest»Krakeelstraat. Een vooretel van B. en W. tot bepaling van het percentage voor de plaatselijke inkomsten» belasting op 3, van welk voorstel een memorie van toelichting aan de leden is gezonden, wordt zonder discussie aangenomen Het suppletoir kohier hondenbelasting 1925 en het kohier hondenbelasting 1926 worden vastgesteld. De heer VAN NIMWEGEN (V.B.) spreekt den wensch uit om de hondenbelasting te verhoogen. De heer M. JOPPE (V.Bis daar ook voor. Er wordt van de honden veel last onder» vonden, en wanneer er wat minder waren, zou dit zeker de zindelijkheid van den open» baren weg bevorderen. De VOORZITTER zegt, dat het voor dit jaar niet meer gaat, maar dat verhooging der hondenbelasting met ingang van 't volgende jaar nader zal worden overwogen. In de rondvraag brengt de heer LE COMTE (S G.P.) in het midden, of het niet wenschelijk zou zijn de voor afbraak bestemde perceelen zoo spoedig mogelijk te verkoopen. Hij vreest dat, wanneer de werkzaamheden straks toe» nemen, de animo verminderen zal en dit loopt op schade voor de gemeente uit. Na eenige discussie wordt besloten om de bedoelde perceelen, behalve de schuur van dhr. Slis, waarvan het raadsbesluit tot aankoop nog niet goedgekeurd is terugontvangen, zoo spoedig mogelijk te verkoopen. De heer M. JOPPE (V.B) dringt ook tot opschieten aan met deze zaak. Vooral met het oog op de a s. oogst en het verstraten van de Voorstraat. Dan dient die zaak daar in orde te zijn. De heer BLOK (S.D.A.P.) wijst op den toe» stand van het hoekje grond tusschen Molenpad en Molenlaan. Daar staan schuurtjes en daar liggen mestputten, 't is daar een onoogelijke boel. Dit is niet de bedoeling van den Raad geweest. De heer v. NIMWEGEN (V.B.) wil van een gedeelte van dien hoek tot voorbij de wonin gen daar een plantsoentje maken. (Zou het misschien niet goed zijn om van het Molenpad daar een fatsoenlijken breeden weg te maken én dan van dien geheelen boek een plantsoen Vraag van den correspondent.) De VOORZITTER zegt een onderzoek van een en ander toe. De heer M. JOPPE (VB.) vraagt of het niet wenschelijk zou zijn om den weg door te trekken van het Hofplein naar het Molenpad. De VOORZITTER zegt den toestand daar eens te zullen gaan opnemen. De heer KIEVIET (AR) zegt dat het meer» malen voorkomt dat faëcaliën worden gewor» pen in de zinkputten en vraagt of daar niets aan te doen is. De VOORZITTER zegt dat de politie daar» op voortdurend toezicht houdt, maar zonder medewerking van het publiek kan aan deze dingen moeilijk geheel een einde worden gemaakt. Dan zitting met gesloten deuren. DEN BOMMEL Vergadering van de Commissie tot Wering van Schoolverzuim op Zaterdag 3 April 1926 des avonds 6,40 uur. NIEUWE TONGE. Algemeene Vergadering der Coöperatieve Boerenleenbank alhier op Woensdag 7 April 1926 des nam. 6,15 uur in Hotel Holleman. GOEDEREEDE. Algemeene ledenvergadering van de cicho» reidrogerij op: Woensdag 7 April des avonds 5 uur in het hotel de «Gouden Leeuw«. Te behandelenElectrische verlichting. STAD AAN 'T HARINGVLIET. Gedurende de vorige maand zijn op het postkantoor alhier behandeld 26 telegrammen, 776 gesprekken en 28 oproepberichten. DEN BOMMEL. Vorige maand zijn behandeld telegrammen 45, gesprekken 700 en oproepberichten 11. Totaal 756 handelingen. NIEUWE TONGE. Aan bet Hulppost», Telegraaf» en Telefoon» kantoor werden gedurende de maand Maart behandeld: 80 telegrammen, 1140 telefoon» gesprekken en 16 telefoonoproepberichten. Totaal 1236 handelingen. OUDDORP. In de maand Maart zijn op het postkantoor 693 telefoongesprekken gevoerd en werden 111 telegrammen verhandeld. SOMMELSDIJK. Geboren Adriaantje, d. v. Jacob Kieviet en Lena Vijfhuize. OndertrouwdLeendert Okkenburg, 24 j„ te Melissant en Maartje Willempje van Nim» wegen, 20 j., alhier. MIDDELHARNIS. GeborenAren Leendert, z. v. A. L. van Wezel en A. VogelaarLena, d. v. C. L. On» derdelinde en B. KrijtenbergElizabeth He» lena, d. v. M. v. Es en C. W. Zoon. OverledenC. v. d. Sloot oud 88 j. wedn. van J. B. Langbroek. STAD AAN 'T HARINGVLIET. Geboren Sara Tannetje d. v. M. Vroeginde» weij en A. FrisTeunis z. v. J. van der Valk en M. LooijAdrianus z. v. J. Mellaart en P Menheer; Gerritje Christina d. v. J. Looij en S. Fris. DEN BOMMEL. GeborenJan, z. v. Job Mijs Jobzn. en Elizabeth van Es. Getrouwd: Willem Peeman 43j. en Macheltje Melissant 38 j.Jacobus de Boed 21 j. en Hendrika Berkhoff 20 j.Dingeman Westdijk 23 j. en Cornelia Donkersloot 23 j. DIRKLAND. GeborenJohanna Lena, d. v. A. v d. Hoek en J. LosJannetje, d. v. H. Witvliet en C. Hameete. HERRINGEN. GeborenHendrik, z. v. D. Struik en E. Hogchem. Overleden C. Witvliet, 17 j., d. v. A. Wit» vliet en E. van PuttenHendrik, z. v. D. Struik en E. Hogchem, oud 4 dagen. Zaterdag 10 April, bij inzet en Zaterdag 17 April bij afslag, telkens des avonds 6 uur te Ouddorp in het Logement Akershoek, ten verzoeke van de erfgenamen van Jan Klein, van een huis met schuurtje en varkenshok staande op, en het recht van altijddurende erfpacht aan, een perceel grond te Ouddorp in den Ouden Oostdijk, aan den Noordweg, groot 17,30 aren of 113 R. V. M., verhuurd aan Pieter Flikweert, tot 1 Nov. 1926 èf7,— per maand. Notaris VAN DEN BERG. GODSDIENST OEFENINGEN. OFFICIEEL GEDEELTE Predikbeurten op Zondag 4 April 1926. NED. HERV. KERK. Sommelsdijk, v.m. en 's av. Ds. v. Montfrans Middelharnis, v.m. (Bev. nieuwe lidm.) Ds. den Oudsten en 's av. dhr. Bouman van Stellendam. Stad aan 't Haringvliet, v.m. 9 Ds. Polhuijs en nam. 2 uur leesdienst. Den Bommel, n m. 2 uur Ds. van Montfrans van Sommelsdijk (Bev. nieuwe lidm Ooltgensplaat, v.m. 9,30 leesdienst, n m. 6 uur Ds. Polhuijs van Stad (Bev. nieuwe lidm Oude Tonge, v m. 9,30 en 's av 6 uur Ds. Bax (Bev^nieuwe lidm.) Jieuwe Nieuwe Tonge, v.m. 9,30 leesdienst en n.m. 2 uur Ds. Bax van Oude Tonge. Dirksland, v.m. 9,30 Ds. van As en 's av. 6 uur leesdienst. Melissant, v.m. 9,30 en 's av. 6 u. Ds Baarslag. Goedereede v m. Ds. de Gidts. Ouddorp, v.m. leesdienst en n.m. Ds. de Gidts van Goedereede. GEREFORMEERDE KERK. Middelharnis, v.m. 9,30 en 's av. 6 uur Ds. van Velzen. Stad aan 't Haringvliet, v.m. 9,30 en n.m. 5,30 uur Ds. de Graafif. Den Bommel, v.m. en n.m. Ds. Schaafsma. Ooltgensplaat, 9,30 en 6 uur Ds. de Lange. Oudaorp, vm. en nam. Ds. Diemer GEREFORMEERDE GEMEENTE. Dirksland, v.m. 9,30 en av. 6 uur Ds. de Blois, DOOPSGEZINDE JCERK. Ouddorp, v.m. Dhr. Schoppenhauer. Predikbeurten op Maandag 5 April. (2e Paaschdag) NED. HERV. KERK. Sommelsdijk, v.m. Ds. van Montfrans. Middelharnis, v.m Ds. den Oudsten. Stad aan 't Haringvliet, 9,30 Ds. Polhuijs. Herkingen, 9,30 uur dhr. Bouman van Stel. lendam (collecte). Dirksland, 9,30 uur Ds. van As. Ouddorp, v.m. leesdienst. GEREFORMEERDE KERK. Middelharnis, 9,30 uur Ds. van Velzen. Stad aan 't Haringvliet, 9,30 uur Ds. de Graaft. Den Bommel, 9 uur Ds. Schaafsma. Ooltgensplaat, 9,30 uur Ds. de Lange. Ouddorp, v.m. Ds. Diemer. GEREFORMEERDE GEMEENTE. Dirksland, 9,30 uur Ds. de Blois. DOOPSGEZINDE KERK. Ouddorp, v.m. dhr. Schoppenhauer. Van de overige gemeenten geen opgaaf. SOMMELSDIJK. In verbaod met de a.s. feestdagen zullen volgende week in de Ned. Herv. Kerk alhier, geen catechisaties worden gehouden. MIDDELHARNIS. Om met 1 Mei tot de O L. school toegelaten te worden zijn door verschillende ouders aangegeven 33 jongens en 31 meisjes. In verband met de a.s. feestdagen zulle volgende week de catechisaties in de Geref. Kerk aihier, niet worden gehouden. OOLTGENSPLAAT. Op de Openb. School zijn heden 26 nieuwe leerlingen toegelaten en op de Bijzondere School 29. HERKINGEN. D.V. zal 2e Paaschdag des morgens 9,30 uur in de Ned. Herv. Kerk al» hier optreden dhr. Bouman van Stellendam. Er zal dan tevens een 4e collecte worden gehouden ter bestrijding der onkosten. D.V. zal op Vrijdag 9 April des avonds half zeven voor de Ger. Gem. alhier optreden Ds. Vreugdenhil van Bruinisse. GOEDEREEDE. De heeren T. Lodder en P. v. d. Wende zijn 25 jaren dienstbaar als lid van de Commissie tot wering van School» verzuim. Aangifte tot toelating van leerlingen aan de Bijzondere School aan het Havenhoofd, Zaterdag 10 April, 's avonds 7 uur bij het hoofd dier school. De Kunst en hare Dienaren. 'n Kwart eeuw geleden was hij »de« ge**)/ vierde zanger. De kranten stonden vol over hem. 'n Stem als hij bezat, had schier niet een. Jarenlang was hij hier gevierd, geëerd, werd hij bewierookt en verdrong het volk zich, om zijn zang te hooren. En toen hij Nederland vervuld had met zijn roem, trok hij naar onze Oost en naar 't Buitenland en overal werd zijn naam en die van 't kleinei»Hoiland« in één adem genoemd en verbreidde hij onzen natonalen roem. Tot de dag des ouderdoms kwam. Hem min of meer overviel. Zijn stem raakte haar glans kwijt. Niemand luisterde meer naar hem. Dezer dagen stierf hij en bij zijn begrafenis werd zijn naam nog even in herinnering ge» bracht 1 'n Enkele oude bekende kwam 's even zien, en toen werd zijn stof bij het stof der aarde gevoegd. Tegelijk kwam openbaar hoe hij den laatsten tijd in armoede had geleefd, ja hoe 't op broodgebrek afgjjng en hoe zijn weduwe in kommervolle omstandigheden achterblijft Zorgt de Kunst zoo slecht voor haar Dienaren Dan doet de vaak gesmade Kerk toch meer 1 Want dit was nu eens niet een dorpelwachter geweest in den Tempel der Kunst, maar een harer hoofdpriesters Joeeph Orelio 1 MIDDELHARNIS. Centrale Veiling voor Goeree en Overflakkee. Veiling van Dinsdag 30 Maart 1926. Kipeieren 58—61 kg. f 5,25 tot f 5,70 p. 100 st. 50 kg. f 4,55 tot f 4,80 p. 100 stuks. (bruin) 61 kg. f 5,55 tot f5,60 per 100 stuks. Eendeneieren 69 kg. f 5,70 per 100 stuks. Poelpetaateieren f 4,10 per 100 stuks. Boter f 1,05 tot f 1,15 per pond. Kaas f 0,40 tot f 0,42 per pond. Rabarber f 10,20 per 100 bos. Kropsla f 6,80 tot f 10,— per 100 krop. Spinazie f 20,20 tot f 21,50 per 100 kg. Aardappelen f 1,20 per 100 kg. Roofmoordenaars gearresteerd. Men meldt uit Enschede Op het Duitsche grensstation Gronau zijn door de politie twee personen uit Dortmund aangehouden, die daar een gruwelijken roof» moord hebben gepleegd. Het zijn de 32»jarige

Maas- en Scheldebode | 1926 | | pagina 4