c. beur - Telefoon 21 - tweede blad. Drie Bladen. Asbest-Cementplaten Vlakke en Gegolfde Platen Zaterdag 27 Maart 1926 No. 3210. Dit nummer bestaat uit Gemeenteraad. Plaatselijk Mieaiws», van de Sté Ame. „Eternlt" te Haren bij Brussel Complete Uitvoeringen van Dakbedekkingen onder garantie. - Alles uit voorraad leverbaar ifog enhele uertegenuioordigers hunnen op het eiland geplaatst worden Ffakkeesche Bouwmaterialen en Betonwerken Leest de Advertentie van C a m p f e n's Stof f eerderi j Y Na den strijd. Over 't Gezantschap is dus beslist. Dat dit voor de Roomsch»Katholieken een bittere zaak is. kunuen wij ten volle begrijpen, maar even volkomen zullen zij begrijpen, dat wij het alléén maar jammer vinden, dat een gezantschapspost, die door de Regeering nut» tig voor 't land werd verklaard, wordt op. geheven. Verder strekt onze teleurstelling niet. Bij 't scheiden van de markt, moet dit nog even worden vastgelegd. De Paus van Rome is voor ons niet, wat hij voor de Katholieken isde Stedehouder van Christus op aarde. Daar hoeft niet eens over gepraat. En het Gezantschap is nooit geweest een soort van huldebetuiging aan den Paus als zoodanig, maar eenig en alleen een diploma» tieke post, gelijk er tal van andere zijn. Wat wij betreureD is, dat er de Coalitie om gebroken werd. Dat grijpt veel dieper in. V Kón erger zijn h Daar zijn, ook onder ons, van die optimis» tische zielen, »'t Valt nogal méé«, zeggen ze. Ja, ze hadden veel en véél liever gezien, dat het kabinefcColijn aangebleven was en zijn program had kunnen afwerken Ze betreuren het, dat het viel. Vinden dit ijselijk jammer Maar toch, 't had erger kunnen zijn 1 die schrikgedachte »roomsch»rood« is niets in vervulling gegaan. En al hebben we nu een »neutraal« kabinet, er zitten dan toch genoeg mannen in, die zorgen zullen, dat wij niet worden onderdrukt. Het is een zaken»kabinet Maar dan toch altijd 'n béétje aan de Rechtsche kant Ja, ja, 't kón erger zijnl Lijnen van geleidelijkheidi. Wat zulke menschen vergeten Dat 't een uit 't ander komt. Nu hebben we een kabinet van 't schikt, nog.al. Bij de eerstvolgende stembus zal Links 't onmogelijke doen, om in de Kamer, al is 't maar een piar stemmen meerderheid te krijgen. Dan ligt dit kabinet gauw tegen den grond, als 't uit zichzelf niet aftreedt. Is er ook dan geen »meerderheid« dan krijgen we een soort» j^lijk kabinet, maar hoofdzakelijk Links ge» kleurd. Sta dkn alvast maar stevig. En zitlk een kabinet vormt allicht de brug voor een ander, waarin de grootste partij van Links, de S. D. A P. de overhand heeft. Dat is het groote gevaar: Beste, lieve broeder, Optimist! De Minister van Arbeid. In de Memorie van Antwoord brengt de minister van Arbeid eenige punten ter sprake, die de moeite waard zijn even aan te stippen Uitbreiging der Arbeidswet. Die zal allereerst gelden den arbeid in winkels en enkele groepen van arbeiders buiten fabrieken en werkplaatsen. De vraag zal overwogen worden of een wettelijke regeling der winkelsluiting behoort te wor» den voorgesteld. Hopen we, dat de minister zal bedenken, hoe hier voorzichtigheid is de moeder der porceleinkast. Dat er bedrijven zijn, ook, die met negen uur arbeids nog lang niet de inspanning vragen van b.v. het mijnbe» drijf, al had het er maar zeven. Overwerkvergunningen. De minister zal er niet royaal mee zijn. Maar anderzijds zakelijk vragen of ze voor 't instandhouden van 't bedrijf ook noodig zijn en zich dus niet laten leiden door rood gekrijsch. Bakkersarbeid. De minister overweegt een wijziging der Arbeidswet, ter tegemoetkoming aan de be» zwaren, welke de wet voor de kleine bak» kerijen met zich brengt. We zullen er gauw meer van hooren. Dat is zoo'n kwade tijding niet! »Medezeggenschapi. Laten rusten, zegt de minister, met be» houd van ieders meening. Dunkt ons ook zoo, Excelentie 1 Verbindend-verklaring der C. A. O.i. Nog es nader over prakkizeeren, tot de Hooge Raad van Arbeid zijn woord zal gesproken hebben. Ziekteverzekering. Invoering der Wet»Talma. Echter le wij» ziging aanbrengen, waardoor de particuliere ziekengeld»regelingen meer vrijheid van be» weging krijgen en 2e eerst nog es nagaan welke lasten de invoering th&ns op 't be» drijfsleven leggen zou. Drankwet. Op enkele plaatsen hoopt de minister een voorstel te doen tot wijziging dezer wet. Van iemand als hij is, zal hij 't drinken stellig niet gemakkelijker willen maken. Als we dit zoo es nagaan en 't kabinet heeft wat tijd van leven, dan vermoeden we dat we dezen minister nogaleens voor 't front zullen zien. VERGADERING van den Gemeente» raad van OOLTGENSPLAAT, op Vrijdag 19 Maart, des nam. om 4 uur. De voorzitter, burgemeester Donkersloot, opent de vergadering, waarna de heer Door» duijn de notulen voorleest (De secretaris was wegens ziekte afwezig). Verschillende ingek. st. werden ter kennis der vergadering gebracht w.o Proces»verbaal van de kasopname bij den gemeente.ontvanger. Boeken en bescheiden waren in orde bevonden. In kas was f428,21. Missieve van Ged. Staten van Zuid.Holland, houdende goedkeuring van eenige af» en over» schrijving en gemeentebegrooting dienstjaar 1926. Wethouder JACOBS stelt hierop voor om een voorschot te verleenen ad f 16,100, be» rekend tegen f 2300 per H.A. Hiertoe wordt met algem. st. besloten. Het kohier der hondenbelasting werd vast» gesteld op totaal f 580. In verband met een voorstel, indertijd door den heer Vermaas gedaan, om een progres» sieve gem.»inkomstenbelasting in te voeren tot verlichting der lagere inkomens, deelt de VOORZITTER mede, dat bij invoering van een progressieve de middenklasse gedupeerd zal worden. Spr. vraagt het gevoelen van den Raad. Na eenige discussie wordt, met de stem van den heer Brinkman tegen, besloten, het te houden zooals het thans is In de rondvraag merkt de heer v. ROS» SUM op dat in Achthuizen een lantaarn nacht en dag door brandt. De VOORZITTER zegt toe dat dit euvel verholpen zal worden. De heer WALING vraagt de termijn voor inschrijving voor het varen van steenen niet al te kort te stellen. Eenige schippers die uit» gevaren waren, zijn hiervan de dupe gewor» den. De VOORZITTER antwoordt dat dit bui. ten de bevoegdheid van den Raad ligt. De betreffende steenen zijn niet voor de gemeente. Bovendien zijn spr.'s ervaringen met de schip» pers niet van de aangenaamste. De heer w NIEUWAAL (A.»R) vraagt of er een betere regeliDg is getroffen voor het grintrijden dan in het vorige jaar is geschied. De^ VOORZITTER antwoordt bevestigend De heer WITTEVRONGEL vraagt of er een schikking is gevonden met den weger. De VOORZITTER licht deze zaak nog eens breedvoerig toe. Wanneer de weger geen ge» volg geeft aan de aanmaning van B. en W. zal hier tot ontslag moeten worden voorge» Middelharnis hecht zijn goedkeuring aan de gemeenschappelijke regeling over den vleeschkeuringsdienst. Over 1923 is in dezen dienst door deze gemeente te veel betaald f 50,89. Bekend worden gemaakt verschillende pro» cessen»verbaal van de kas van den gemeente» ontvanger. De strookgrond van Rietveld is door het gemeentebestuur vekocht voor f 62,50. De heer DORST (A»R.) vraagt of de zink» put voor gezamenlijke rekening is. De VOORZITTER antwoordt dat die voor rekening der gemeente is. De legger op de wegen en voetpaden wordt met de nieuwe straten aangevuld. Bezwaren waren tijdens de publicatie door geen inge» zetenen ingebracht. Het kohier der hondenbelasting wordt vast» gesteld op f 173. Machtiging wordt verleend tot het doen van enkele af» en overschrijvingen. In de rondvraag vraagt de heer D. BREE» SNEE (Lib) of de provincie in de post krank» zinnigenverpleging bijdraagt. De VOORZITTER antwoordt dat de pro» vincie V3 en van de rest de diaconie de helft betaalt. Echter moet voor bijdragen van par» ticulieren weer l/3 worden teruggestort bij de provincie. De rest der agenda was voor de geheime vergadering. SOMLMELSDIJK. L.l. Woensdag waren er op de weekmarkt 2 biggen aangevoerd, terwijl 1 M2 straatoppervlak werd verhuurd Aan den dienstplichtige D. Vroegindeweij van de lichting 1924, is wederom twee jaren vrijstelling van den dienstplicht verleend. Vraagt bemonsterde offerte aan den Hoofdvertegen woordiger voor GOEREE EN OVERFLAKKEE. Idem van het Ministerie van Arbeid, Han» del en Nijverheid, in antwoord op een ver» zoek van het gemeentebestuur om een bijslag op het salaris van den Correspondent der Arbeidsbemiddeling, waarbij de bijdrage over 1925 werd vastgesteld op f 60.— Idem van het Ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, ter voldoening aan art. 56 L. O »Wet, waarbij een voorschot werd toegekend van f 11,870,— voor onder» wijzerssalarissen. Verslag van de Gezondheidscommissie over het jaar 1925. Nota van de Maatschappij »Mabeg« te Utrecht, wegens verrichte werkzaamheden over de maanden November en December 1925, voor rekening van de gemeente, ten bedrage van f 10,35. Al deze stukken worden voor kennisgeving aangenomen. De Voorzitter las een schrijven voor van Ged. Staten, naar aanleiding van art. 9 der gewijzigde Woningwet, waarin werd aange» toond, dat het toezicht op den woningbouw moet worden opgedragen aan een ambtenaar, die deskundig is en geen werkzaamheden ver» richt voor particulieren, tegen een salaris van f 3000,— h f 3500,— per jaar. Voor adviezen moest men zich wenden tot den Inspecteur der Volkshuisvesting, den heer Van Booven te 's«Gravenhage. B. en W. hadden het toezicht opgedragen aan den gemeente»opzichter, den heer Korte» weg, tegen de regeling van Ged. Staten heb» ben B. en W. bezwaren, hoofdzakelijk van financiëelen aard. Thans schijnen Ged. Staten genoegen te nemen met een Centralen Dienst, waarbij een deskundig ambtenaar het toezicht heeft op den woningbouw van al de gemeenten in Oostelijk Flakkee. Daar ook dit nog een f 1100 per jaar zou kosten, voelen B. en W. ook hiervoor weinig, temeer daar het niet op het salaris van den gemeente«opzichter te verha» len zou zijn. Het toezicht dat er thans is voldoet aan alle bepalingen der wet. De H.H. WALING (A..R) en vES(A.»R) kunnen zich volkomen met het standpunt van B. en W. vereenigen, terwijl de heer HOBBEL (neutraal) meent dat zonder be» moeiïng van den heer Van Booven de wo< ningbouw eenvoudiger en voordeeliger zou geweest zijn. Het schrijven van den Insp. der Volkshuis» vestiging werd voor kennisgeving aangenomen. De vereen, tot verkrijging van onroerend goed vraagt een voorschot van f 17,500 voor den aankoop van land. De VOORZITTER deelde mede, geconfe» reerd te hebben met het bestuur dezer ver» eeniging, waarbij bleek, dat de heer H. van Everdink ie Achthuizen bereid was om 6,99,10 H.A. bouwland aan de vereeniging te ver» koopen, gelegen in den polder »De Galathee«, voor de som van f 2500,— per H.A. B. en W. konden niet adviseeren gevraagd voorschot te verleenen, omdat men van mee» ning was, dat de koopsom te hoog is en men binnen eenigen tijd wel tegen lagere prijzen zal kunnen koopen, zoodat de huurders zeker in moeilijkheden zouden kunnen gera» ken. De heer v. ROSSUM (Lib.) vraagt inlich» tingen. De VOORZITTER deelt mede, dat het be» stuur der vereeniging voor deel van het kapitaal garant is en de gemeente voor 3/t De vereeniging betaalt de eerste 2 jaren 4 rente, daarna 54/s gedurende 30 jaar, na welk tijdvak het voorschot is afgelost. De heer VERMAAS (R«K.) vind den land» prijs niet zoo bizonder hoog. Wethouder JACOBS (R.»Kacht het ge» wenscht, dat in verband met de koopsommen deze zaak in gesloten vergadering wordt be» handeld. Nadat de deuren heropend zijn wordt het voorstel van B. en W. in stemming gebracht en aangenomen, 5 leden stemmen tegen. dragen. De heer v. Es vraagt naar aanleiding van een verslag in de couranten of de Voorzitter in zijn nieuwjaarsrede in de passus betref» fende de plicht tot zuivere belastingbetaling, een zekere catagorie bedoeld heeft. De VOORZITTER antwoordt dat het zijn bedoeling was er op te wijzen, dat het de dure roeping van ieder ingezetene is schatting te betalen, welke hij rechtens betalen moet. Spr. had natuurlijk geen bepaalde groep op het oog. Nadat de VOORZITTER nog had medege» deeld dat bij event, benoeming van een nieuwe verpleegster de betreffende instructie eenigs» zins gewijzigd zal worden, wordt de verga» dering gesloten. Spoedeischende Vergadering van den Raad der Gemeente OOLTGENS PLAAT op Donderdag 25 Maart ten 6 uur. Voorzitter Burgemeester W. J. Donkersloot. Afwezig C. Vermaas. De Voorzitter opent de vergadering en zegt dat de notulen der vorige vergadering niet klaar zijn. De VOORZITTER deelt mede dat van de Vereeniging van Landarbeiders ter verkrijging van los land in pacht, reageerende op een voorstel van Jacobs, een verzoek is ingekomen tot het aankoopen van land voor de som ongeveer f 16000 zijnde f 2300 per H.A. daar in de vorige vergadering in beginsel besloten was indien het voor deze prijs te koop was, de Raad er zich wel mee kon vereenigen. B. en W. adviseeren hierop nu in te gaan. De heer HOBBEL is blij dat er met de eigenaar te onderhandelen is geweest. De heer VAN ES vraagt inlichtingen over de voorwaarden welke aan de Vereeniging gesteld en na eenige inlichtingen door Witte» vrongel gevraagd betreffende de onderlinge verdeeling komt het voorstel in stemming het» welk met algemeene stemmen wordt aange» nomen. De VOORZITTER deelt mede dat ook een aanvrage is ingekomen van L Moelker en T. Remus om een stuk grond in huur voor hun woning gelegen. Moelker zal f 2,50 moeten betalen en Remus f 5 per jaar, mits zij een rechte heining van vlechtwerk plaatsen als op een plaats elders in het dorp wordt aangetrof» fen. Een en ander naar genoegen van B en W. wordt aldus besloten. Niets meer aan de orde sluit de Voorzitter de vergadering. VERGADERING van den Gemeente» raad van NIEUWE TONGE, op Woensdag 24 Maart, des nam. om 2 uur. De Voorzitter, burgemeester Sterk, opent de vergadering met gebed waarna de notulen worden voorgelezen en ongewijzigd worden goedgekeurd. De heer Holleman wordt per telefoon be» kend gemaakt dat zijn chef de directeur van het postkantoor aanwezig is en hem wenscht te spreken. De heer Holleman verlaat de ver» gadering. De griffier te Sommelsdijk bericht dat 2 ingezetenen dezer gemeente in krankzinnigen» gestichten zijn opgenomen De Mabeg geeft een bedrijfsoverzicht van Sept »Oct„ waaruit blijkt dat er een netto ver» lies is geleden van f 1537,47. De Min van O K en W. bericht dat ont» heffing wordt verleend van art. 59 lid 1 der L. O «Wet (vrijstelling van een 7de leerkracht over 1925). Deze gemeente moet aan den pensioenraad bijbetalen f 242,38 Over 1926 moet deze gemeente volgens schrijven van het gemeentebestuur van Dordt in den Keuringsdienst van waren bijdragen f 269,21. Op de beurs van 1.1. Woensdag werden de uien gekocht voor f 3 per H L. Deze week werden er 7 werklooze land» arbeiders door deze gemeente te werk gesteld. Hedenmorgen geraakte een dochtertje van Johs. Slui voor den aanvang der School al spelende onder een met twee paarden be» spannen wagen van den landbouwer V. uit Middelharnis. De voerman reed door. Door den bierbottelaarsknecht Mulder werd het meisje onmiddellijk naar Dr. Knöps vervoerd, waar de eerste geneeskundige hulp verleend werd. Het kind maakt het op 't oogenblik redelijk. Er blijkt weer uit dat de bestuurders van rij» en voertuigen in het dorp met de noodige voorzichtigheid dienen te rijden. Der traditie getrouw, slacht de heer Ham» meiburg ook in deze Paaschweek een vette Faaschos. Het dier werd bekroond op de j.l. gehouden tentoonstelling te Rotterdam en was eigendom van den heer Warnaer te Dirks» land. MIDDELHARNIS. Bij den Correspon» dent der Arbeidsbemiddeling hebben zich als werkloos doen inschrijven 7 arbeiders en 12 visschers en 15 personen zijn bij de gemeente te werk gesteld. De gemeente»ontvanger zal voor het ont» vangen van schoolgeld zitting houden op Woensdag 7 April De inschrijving van nieuwe leerlingen voor de 1ste klasse der O. L. School alhier, geschiedt op Dinsdag 30 Maart, des avonds van 6 tot 7 uur in het schoolgebouw. De vaccine bewijzen moeten worden meegebracht. Bede om hulp. Wij verwijzen onze lezers naar de in dit blad voorkomende advertentie Bede om hulp. Wij sympatiseeren van ganscher harte met het doel dat dit comité zich gesteld heeft. Inderdaad moet hier geholpen worden. Men denke zich den toestand maar eens goed in 1 In enkele uren het gansche bezit waaruit men leven moet vernietigd 1 En toch is deze familie nog van een finan» ciëelen ondergang te redden. Wanneer slechts geheel ons eiland van Ooltgensplaat tot Oud', dorp helpt. De vele kleintjes kunnen één groote maken. Laat deze bede om hulp niet te vergeefsch gedaan zijn 1 STAD AAN 'T HARINGVLIET. Tot agent van politie te Amsterdam is benoemd M. van Biert, alhier. De lijst van stemgerechtigde ingelanden van de polders, loozende door de Oude Stad, ligt tot 8 April bij den secretaris ter inzage Door de Polderbesturen alhier zal wor» den aanbesteed de levering van 1000 M3 grint. Zie advertentie. DEN BOMMEL. Aan de haven werden de vorige week vervoerd 2570 H.L. aardappelen en 600 H L. peen. Voor de aardappelen besteedt men in deze gemeente f 2 per H L. en peen f 0,80 per H L Deze week zijn door Dr. Kattenwinkel gevaccineerd 26 kinderen. Van de op 23 Maart j 1. gehouden keuring der lichting 1927 zijn er 14 goedgekeurd, 3 voor goed ongeschikt, 1 tijdelijk ongeschikt en 3 niet verschenen. OOLTGENSPLAAT. Vergadering Coö» peratieve Boerenleenbank op Woensdag 24 Maart in Hotel Vinke. Present 130 leden De voorzitter van den Raad van toezicht P. van den Heuvel opent de vergadering. M. H. het zal wel vreemd zijn dhr. Wagner ditmaal niet meer aan de bestuurstafel te zien, daar dhr. Hobbel thans Voorzitter is doch het spreken hem moeilijk valt, is mij de taak opgedragen voor de eeerste maal de leiding der vergadering te nemen, ik heet daarom allen welkom, en ben verblijd dat er zulk een belangstelling wordt getoond in de werk» zaamheden van het bestuur en Raad van toe» zicht. Een jaar ging voorbij groote gebeurte» nissen hadden niet'plaats. Wat de financieele zijde betreft, in het rentetype van voorschot» nemers en spaarders kwam eenige verandering wat voor de Kassier lastig was zoo midden in het jaar. Minder aangename herinneringen zijn deze dat we leden door den dood moesten missen en wij nog in het leven gespaard zijn moge ons tot dankbaarheid stemmen. Verder wijs ik nog op de vele werkzaamhe» den van bestuur en Raad van Toezicht en naar ik hoop op de beste wijze voor de leden behartigd zijn, moge dit zijn tot groei en bloei der bank. 2 De notulen worden door de Kassier van Rossum gelezen en onveranderd vastgesteld. 3 Dhr. Joh. van den Heuvel brengt namens de commissie tot het nazien der rekening ver» slag uit en verklaard alles in orde te hebben bevonden. Door de H.H. W. J. Donkersloot en R. Breeman welke vragen gesteld hebben worden beantwoord. 4 De Kassier leest de rekening. Ontvangsten f 510.165,32,/2 Uitgaven f 510 l62'/2 Balans, Actief ,of vorderingen f 374593,56. Passief of schulden f 374593,56. 5 Verslag van den Raad van toezicht over het afgeloopen jaar. Gehouden werden 1 alge» meene vergadering, 1 buitengewone vergade» ring, 13 bestuursvergaderingen, 13 gecombi» neerde vergaderingen. 1 van den Raad van toezicht.È Dhr L. A. Hobbel werd gekozen in de plaats van dhr. A Wagner, voor de Raad van toezicht S. de Ruiter. Door de wet op de coöperatie was een buitengewone vergadering noodig. De winst bedroeg f 1965,3972 en klom dus tot f 17268 83 Aan spaargelden werd ingelegd f 163847,38 was belegd f 31522409, totaal f 479071.47, terugbetaald f 136760 33, bleef belegd op 31 Dec. f 342311 14. Verdeeld over 546 boekjes, waarvan het grootste f 19 976,34 en het kleinste 6 ct. Nieuwe boekjes werden er 74 uitgegeven. Aan voorschotten f 75,200, was f 110,726,50 totaal f 18592650. Terug betaald f 62137. Bleef totaal uitgegeven f 123789,50. Verdeeld over 99 voorschotboekjes. Het grootste was f 9600 het kleinste f 3150. 28 leden hadden een rekening»courant of crediet in loopende rekening, waarvan eenige een te goed hadden tot f 1501359 en een debet saldo in totaal f 108896 10 12 nieuwe leden traden toe. 11 leden werden geroyjeerd, 5 wegens over» lijden, L. Donkersloot. H. Bom, C, Braber Kz. C. van der Veer Tz. en J. Boets en 6 om andere redenen. De bank telt f 174 leden. Dhr. Van den Heuvel merkt op dat L. Don» kersloot en C. Braber bij de oprichtingsverga» dering der bank nu 23 jaar geleden aanwezig waren, niet velen zijn meer aanwezigdhr. C. Braber sprak verleden jaar het vermoeden voor de laatste maal aanwezig te zijn, wat helaas werkelijkheid is gebleken. De heer Van Rossum is reeds 23 jaar kassier en hoopt dat deze het nog lang zal kunnen zijn en dhr. Hobbel wenscht hij toe dat deze nog lang de plaats van Wagner zal kunnen inne» men. 6 Tot bestuurslid wordt herkozen dhr D. dhr. D. Korte weg Lz. met 116 stemmen stem» stemmen, 7 Tot lid van den Raad van toezicht dhr. P. den Braber Lz. met 120 stemmen. 8 De voorzitter stelt voor om in de plaats van 2 plaatsvervangende bestuursleden, twee leden van den Raad van Toezicht hiervoor te benoemen, en wel de H.H. P. den Braber Lz. en S. de Ruiter. Een vraag van dhr. W. J. Donkersloot wordt door den Voorzitter toegelicht. Hierna worden genoemde Heeren als gekozen verklaard. 9 Tot leden der commissie om het volgen» de jaar de rekening na te zien worden benoemd de H H. W. J. Buth A. J. G. van Rossum en J. Mosselman. 10 |Bij de Rondvraag wil de heer R. Bree» man met oog op de groote winst het presen» tiegeld of f 5 stellen. De voorzitter gelooft dat het niet erg ge» meend is van den heer Breeman, en geeft een uitvoerige uiteenzetting van de bestemming van het reserve fonds, welke door den heer P. Braber nog nader wordt aangeduid. 11 Nadat de Voorzitter allen een voorspoe» jaar heeft toegewenscht wordt de vergadering gesloten Het rijden van grint voor de gemeente is gegund. Perceel AJ. van Dravik, Perceel B., J. Hatting, Perceel C Jan Beijer. Gevonden en ter gemeente»secretarie ge» deponeerd, een theedoek, een schedemes en een portemonnaie. NIEUWE TONGE. Algemeene vergade» dering der Coöperatieve Boerenleenbank »Nieuwe Tonge» op Woensdag 7 April 1926 des nam 6.15 uur in het Hotel van T. H. Holleman. De Rekening over 1925 en Begrooting over 1926 van den Polder Battenoord, ligt gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage ten kantore van den secretaris. De prijzen der veldvruchten loopen alhier weer omhoog Thans besteedt men voor de uien f 3,— en voor de peen f 2,50 per H.L. De laagste inschrijvers voor het bouwen van een woonhuis voor dhr. A. K. Nieuwkerk alhier, zijn voor timmerwerk dhr. C. P. G. Holleman voor schilderwerkdhr. H. Schippers voor smidswerk de H.H. Gebrs. Tieleman voor lood» en zinkwerkdhr. P. Tieleman. Voor metselwerk was niet ingeschreven. Van den landbouwer A. H. alhier, stierf een beste meiekoe en van Gebrs V. alhier, een paard. Voorzeker niet onbelangrijke scha» deposten. Bij de keuring voor den dienstplicht 1926 zijn alle 11 personen, die voor den keurings» raad moesten verschijnen, goedgekeurd. Nabij deze gemeente kwam een auto in een sloot terecht. Met eenige materieele schade aan de auto liep het ongeluk af. Inschrijvingsbiljetten voor de levering van koolasch aan den Kerkeraad der Ned Herv. Gem. alhier, moeten worden ingezonden vóór of op 15- April a.s. Zie advertentie in dit blad. Op Dinsdag, 30 Maart a.s. des nam. 3 uur zal de gelegenheid worden opengesteld tot kostlooze in» en herinenting ten Raadhuize alhier. Door P. Polder is aan het Gemeentebe» stuur vergguniing gevraagd voor het bouwen van een woning te Battenoord. DIRKSLAND. De Coöperatieve Boeren» leenbank »Dirksland«, gevestigd te Dirksland, hield j.l. Zaterdag in Hotel Van den Doel een algemeene vergadering. Na opening door den Voorzitter, den heer Jac. Buth, bleek dat 95 leden tegenwoordig en vertegenwoordigd waren.

Maas- en Scheldebode | 1926 | | pagina 3