Officieel Gedeelte. Kerk en School. Burgerlijke Stand V er gaderingen. Posterijen. V er koopingen. Correspondentie. Reclame-Mededeelingen. smaakt als room Land- en Tuinbouw. Plaatselijk Nieuws. Lees vooral de Adverten tie van P. WIËLHOUWËR, Drogisterij, Middelharnis. Leest de Advertentie van Campfen's Stoffeerder!! Ingezonden Stukken 40 cent per rege). Naar de grootte van het schip te oordeelen, 3447 bruto tons, zal de bemanning uit on» geveer 28 koppen bestaan. De «Sirena« werd gebouwd in 1911 en behoorde toe aan de Nav. Libera Triestina S. A. te Triest. Waar de storm niet in kracht toeneemt en de wind meer naar het Noorden is gedraaid, maakt men zich over het lot der bemanning voor dezen nacht niet ongerust. Men seinde ons vannacht dat de redding» boot om 12 uur weer uit ging, terwijl de eerste hulpdienst op de Zuiderpier bleef. KOSTELOOZE INENTING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van SOMMELSDIJK maken bekend, dat op Don» derdagen 25 Maart en 1 April a.s., des nam. 2 uur, de gelegenheid zal zijn opengesteld tot kostelooze inenting of herinenting van hen, die zich daartoe ten huize van den arts S. Knöps alhier, aanmelden. Sommelsdijk, 8 Maart 1926. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, Iz. GEELHOED. L. J. den HOLLANDER OPENBARE KENNISGEVING. Aanbesteding leverantie en vervoer grint, enz. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van SOMMELSDIJK brengen ter kennis van be» langhcbbenden, dat zij voornemens zijn op Zaterdag 20 Maart a.s. des voormiddags te 11 uur, ten gemeentehuize, in het publiek aan te besteden le. de levering op keur van 850 M? goed gewasschen, niet al te fijne Pruisische onderhoudsgrint, waarvan 200 M3 franco in den daarvoor bestemden bak nabij de Haven te Sommelsdijk en de overige franco op den wal aldaar 2e. het vervoer van de hierboven bedoelde grint naar daarvoor aan te wijzen plaatsen binnen deze gemeente, zoomede het tot de aanbesteding in het volgende jaar voorkomende vervoer van keien, klinkers, zand, puin, enz. De levering bedoeld onder le behoort plaats te hebben vóór 1 Augustus 1926 en het ver» voer bedoeld onder 2e moet geschieden bin» nen de termijnen door of namens den Burge» meester te bepalen. De betaling van de geleverde grint zal plaats vinden per 1575 K.G.het gewicht zal worden bepaald naar de waterverplaatsing. Bij de betaling voor de levering van elk schip grint zal 10 °/o van hetgeen verschul» digd is, worden ingehouden, terwijl het aldus ingehoudene aan de gemeente zal verblijven zoo de grint niet binnen den gestelden termijn wordt aangevoerd. Bij voldoening aan de voorwaarden zal het ingeüoudene bij de levering van het laatste schip grint worden uitgekeerd. De grintleverancier zal enkel door verloop van den gestelden termijn in gebreke worden gesteld, zoodat geene gerechtelijke aanzegging daartoe noodig is. Gezegelde inschrijvingsbiljetten worden in» gewacht ter secretarie dezer gemeente vóór of op den dag van de aanbesteding, terwijl aldaar nadere inlichtingen kuunnen worden gevraagd. Sommelsdijk, 10 Maart 1926. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, Iz. GEELHOED, L. J. den HOLLANDER De Landbouw Onderlinge. De maandelijksche groei van de L. O. en de T. O Op 1 Februari 1926 trad per provincie het hieronder vermelde aantal landbouwers als lid der L.O. toe Provincie Aantal Leden Loon Groningen 6 f 11,340,- Friesland 20 f 13,001,- Drenthe 25 f 16,945,- Overijsel 8 f 5,928,- Gelderland 6 f 3,996,- Utrecht 2 f 1,768,- Noord»Holland 8 f 6,306,- Zuid.Holland 8 f 5,430,- Zeeland 10 f 10,737,- Noord»Brabant 3 f 5,603,- 96 f 81,053- Per 1 Februari 1926 traden als lid der T.O. toe 44 werkgevers, uitbetalende aan loon f 53,798. Sedert 1 November 1925 vermeerderde het aantal leden bij de Landbouw»Onderlinge met 353, uitbetalende f 434,396,— loon, Tuinbouw» Onderlinge met 132, uitbetalende f 158,633,— loon. De Secretaris van de P.O.C. Overflakkee, A. W. KEIJZER, SOMMELSDIJK. Tegen een koopman uit Middelharnis is alhier proces»verbaal opge» maakt wegens overtreding van de Arbeidswet 1919. L.l. Woensdag was op de weekmarkt in deze gemeente niets aangevoerd. Op de 1.1. Woensdag gehouden beurs bood men f 1,50 voor een H.L. uien, terwijl de paardepeen gekocht werden voor f 1,per H.L. De slager I. v. d. S. wonende alhier, had het ongeluk bij het verrichten zijner werk» zaamheden dat een vleeschhaak in een zijner oogen viel. Hij moest onmiddeiijk naar Rot» terdam worden vervoerd. Deze week werden 9 werklooze landar» beiders bij de gemeente te werk gesteld. ,De wagenmakersleerling J. v. d. B. had het ongeluk bij het hout hakken zoodanig zijn hand te verwonden, dat hij gedurende eenigen tijd zijn werk niet zal kunnen verrich» ten. MIDDELHARNIS. Twee schooljongens kregen twist met elkander waarbij den eenen z:ch zoo driftig maakte dat hij zijn makker, een zoontje van C. Tamboer, een klap met de klomp tegen zijn oog gaf dat dit deerlijk werd verwond. Geneeskundige hulp was nood» zakelijk. Het woonhuis en schuur van de wed, B. Driesse 't welk was ingezet en aangeloopen op f 3850 is aan den heer G. v. d. Meijde niet gegund. De zoon van den heer Hoolboom had in de ambachtschool 't ongeluk door een ruit te vallen, waardoor hij een ernstige wond aan zijn pols bekwam. Den dokter alhier achte zijn overbrenging naar 't ziekenhuis Eudokia nood» zakelijk. Al de pezen zijner hand waren afge» sneden. Door den N.«W storm van Woensdag is hier nog al schade geleden, van verschillen» de daken zijn pannen en schoorsteenen afge» waaid en van den heer Schilperoord woei een tuinhuis de sloot in. De bakkers hebben 't brood mèt 2 cent per 8 ons afgeslagen. Tot bestuursleden van den afdeeling van den Gereformeerden Bond zijn gekozen den heeren A. van Eek Mz. en J. Vermaas Mz. in de plaats van de heeren C. C. Bruggeman en B. Koster welke voor die functie hadden bedankt. Op de gehouden vergadering van de kindervacantie«kolonie hebben de heeren C. v. d Meijde en G. v. Eek bedankt als bestuurs» leden, en de dames mej Kodde»Buis en mej v. den Blonk»van Paaschen hebben ook be» dankt, in de plaats daarvan zijn gekozen de dames Hóssen, Kapitein, Timmers, Goemans en de dames Buisse en van Paassen zijn weder herkozen. STAD AAN 'T HARINGVLIET. De gemeentebegrooting dienst 1926 is goedgekeurd van Ged. Staten terugontvangen. Door L. Huizer is tegen 1 Mei a.s. ont» lag gevraagd als gemeentereiniger. Van K. V. is een paard doodgegaan. Het dier is onder poIiiie»toezicht begraven. Door den hevigen storm, zijn eenige riet» snijders, die zich per boot naar het rietveld begaven naar Tien Gemeten gewaaid, en moesten nu tot den avond op het eiland ver» blijven, waarna zij weder behouden in de ha ven zijn aangekomen. DEN BOMMEL.* Voor een groot en aan» dachtig g-'hoor trad alhier Woensdagavond in de Chr. School op de heer R. A. den Ouden, adj. secr. van het Centraal Comité der A. R. Kiesvereenigingen. De vergadering stond onder leiding van het hoofd der school den heer Verheul. De heer den Ouden zette in een helder betoog den huidigen politiekcn toestand zooals deze zich na 11 November j.l. ontwikkeld heeft uiteen. Spr. betreurde het dat de heer Colijn zijn werk niet kan doorzetten. Men heeft gevraagd of het wel van Staatsmanswijs» heid getuigde, dat de heer Colijn, hoewel hij wist dat de gezantschappest als een klip vlak voor den mond van de haven lag, toch het schip van staat deed zee kiezen. Inderdaad heeft de heer Colijn dit gevaar goed in» gezien en er wel over gesproken ook, doch men meende dat wanneer onverhoopt de sa» menwerking der rechtsche partijen hierop zou breken, dit beter in het openbaar, ten aanzien van geheel het kiezersvolk kon gebeuren, dan achter de schermen vlak na de verkiezingen bij de samenstelling van het kabinet, 't Is eigenaardig dat jhr. Mr. de Geer die de fi» nancien in wanorde achterliet, nu, nadat de heer Colijn ons land van den financieelen ondergang gered heeft, het werk weer uit de hand van den heer Colijn overneemt. Spr. hoopte, dat in de toekomst de samenwerking weer hersteld zal worden en stond hierop breedvoerig stil bij de bezwaren die men tegen de coalitie oppert. Aan de hand van citaten van Colijn, Olevianus, Willem van Oranje en Groen, toond spr. aan dat tegenover ongeloof en Revolutie wij samen moeten gaan met hen die staan op den grondslag van dezelfde Apostolische Geloofsbelijdenis. De kerkelijke dwaalleer van Rome staat buiten het Staat» kundig terrein. En dezelfde man die de Pool» sche mis een vervloekte afgoderij noemde (olevianus de opsteller der catechismus) heeft gezegd dat wij tegenover het ongeloof (de libertijnen) -met Rome staan als Juda tegenover Israël, hoewel zij dwalen, toch kinderen van een verbondshoofd. Aan de bespreking die hoofdzakelijk over het gezantschap liep namen verschillende broe» ders deel. 't Was een leerzame avond. De drie uren waren omgevlogen. Doen wij met het gehoorde onze winst in onze omgeving bij onze dwalende en zwakke broeders 1 De Regenmeter gaf over de maand Fe» bruari 1926 een neerslag van 42,1 m.M .tegen 40,3 m.M. in dezelfde maand in 1925. Zaterdagavond 6,30 uur a.s. zal de Com» misie tot Wering van Schoolverzuim vergade» ren in het gemeentehuis. De collecte voor de Watersnood heeft in deze gemeente opgebracht f 713,20. OOLTGENSPLAAT. Donderdagavond kwam de zoon van Joh. van Dam zoodanig te vallen dat hij bij Dr. Entz moest binnen» gedragen worden, waar bleek dat een been gebroken was en onmiddellijk werd gezet OUDE TONGE. B. en W. maken be» kend dat bij hen is ingekomen een verzoek» schrift van M. Koert en A. Osseweijer om een graanmaalderij te mogen oprichten in een perceel aan de Hoofstraat. Bij den winkelier J. v. d. Maden zijn de banden van zijn auto stuk gesneden. Van de dader(s) geen spoor. Toen Zondag een dame uit Dirksland op de fiets over den Langeweg passeerde, werd door eenige jongelui een hout tusschen het wiel gestoken, zoodat zij in de sloot te» recht kwam. Door in de buurt wonende menschen werd zij van droge kleeren voor» zien en kon zij haar weg vervolgen. Aandeelhouders van de suikerfabriek Puttershoek hebben de afrekening ontvangen. Met inbegrip van de pulp werd aan hen f 18 per 1000 K.G. uitbetaald. Op het secretarie is een verzoekschrift ingekomen van de Petroleum=Maatschappij »De Automaat* om een ondergrondsche af» tapinrichting te mogen plaatsen, in een per» ceel aan de haven gelegen. DIRKSLAND. Verleden week werden vanuit deze gemeente verscheept 2000 balen uien, 1500 balen peen en 1300 H.L. aarhap» pelen. De lijst van stemgerechtigde ingelanden van de polders Kraayenisse en Diederik zijn van 11—18 Maart voor belanghebbenden bij den Secretaris van dien polder ter inzage ne» dergelegd. Aan de Bataafsche Import Mij. v/h N. V. Acetylena is ingevolge de Hinderwet ver» gunning verleend tot het oprichten van een ondergrondsche benzinebewaarplaats op het perceel Secretarieweg Sectie B 1727. NIEUWE TONGE. Twee Ford»vracht« auto's kwamen bij den molen met elkander in botsing, waardoor aan een der auto's be» langrijke schade werd aangebracht. Persoon» lijke ongelukken hadden niet plaats. De prijzen van de veldvruchten dalen hier nog steeds. Voor de uien besteedt men f 1,75, voor de peen f 1 en voor de aardap» pelen f 3,75 per H L. De uitbetaling van de ouderdomsrente zal plaats hebben Maandag 15 en Dinsdag 16 Maart a.s. In een spoedig te houden bijeenkomst van de leden van den Bijz. Vrijw. Landstorm zullen de mobilisatiekruizen worden uitge» reikt. Door het musschengilde is besloten om voor gevangen musschen 2 cent per stuk te betalen. Tegen een persoon van hier is te Her» kingen proces»verbaal opgemaakt wegens het rijden zonder licht. De prijs van de natuurboter is alhier verhoogd en gebracht op f 2,70 de K.G. HERRINGEN. Door den Gem. Veldwach» ter Wolfert, werd Zondag tegen dhr. W uit Nieuwe Tonge proces»verbaal opgemaakt, we» gens rijden zonder licht. De Kaaidijk alhier is vorige week, weder» om beplant met een rij jonge boomen. Het geheel geeft weer eeu fraaien indruk. De lijst van Stemgerechtigde .Ingelanden van den ^polder St. Elisabeth ligt gedurende 14 dagen bij den penm. ter inzage. Behoudens onvoorziene Omstandigheden zullen in de maand Juni, de 'gewone dienst plichtigen der lichtingen 1914 en 1917 aan het gewone jaarlijksch onderzoek worden on» derworpen. Dinsdag 16 Maart wordt ten postkantore de Ouderdomsrente uitbetaald. Tegen een persoon uit deze gemeente werd procesverbaal opgemaakt, wegens rijden met een rijwiel hetwelk niet van een belasting» merk was voorzien. MELISSANT. Door publicatie is bekend gemaakt dat op Dinsdag, 16 Maart a.s. des namiddags 2 uur ten Gemeentehuize gelegen» heid zal bestaan tot in herinenting. GOEDEREEDE. Met den storm van Woensdag j.l. zijn eenige pannen van de daken afgeslingerd en het zeewater stond langs de haven van dijk tot dijk. Donderdag werd een schip geladen met 50 ton gedroogde cichorei. OUDDORP. Dinsdagavond vergaderde de afdeeling van den Bijz. Vrijw. Landstorm in de vergaderzaal van het gemeentehuis, daartoe welwillend door den voorzitter der plaatselijke commissie, den heer Gobius du Sart, beschik» baar gesteld. De heer v d Velde, voorzitter der gewestelijke commissie, leidde de vergade» ring. Eer tot de uitreiking van de mobilisatie» kruisen door Kapitein v d Nieuwenhuizen werd overgegaan, besprak deze in een kern» achtige rede de beteekenis en de waarde van dit kruis, en hoopte, dat het lang herinneren zou aan de moeitevolle en ook eervolle dagen der mobilisatie. Tegenover de mannen der revolutie staan wij in getrouwheid aan Konin» gin en Vaderland Het mobilisatie-kruis werd uitgereik, nadat met handgeklap den onbekenden persoon werd gehuldigd, die de kosten van deze kruisen had op zich genomen aan de volgende personen van Dam, D Venneman, M Bruggeman, P Pikaart, Joh Hameeteman Tz, KI Bosland, J Luime, C Grinwis, E Elikweert, J C Mierop, Kr. Westdijk, K van 't Geloof, P Westdijk, Cd Breen, W Verduin, P van 't Hof, M C Akershoek, C v d Wende, Joh Bosland, Kr Hameeteman, P Grinwis, E Tanis, R Akershoek Tz, Joh van 't Geloof, C Bosland, G H Tanis, P Tanis Wz, C 't Mannetje, M Mastenbroek, P Bosland Jz, M Klein, C van 't Geloof, J de Jong, Jac Breen en Jac van 't Geloof, te zamen aan 35 personen Door dhr. v. d. Kemp werden eenige gre» pen gedaan uit onze vaderlandsche geschie» denis in verband met ons geliefd Oranjehuis en ter verduidelijking van de namen, die onze prinses Juliana draagt en om het goede aan te toonen van het voortbestaan van het drie» voudig snoer God, Nederland en Oranje 1 In de pauze en aan het eind van dit zeer gezellig samenzijn werden sigaren rondgedeeld. De voorzitter zei allen hartelijk dank, die tot het welslagen van dezen avond hadden mede» gewerkt. Na het zingen van ons geliefd Wil» helmus gingen we huiswaarts. Dat de afd. Ouddorp van de Bijz. Vrijw. Landstorm groeie en bloeie 1 Door den hevigen wind dezer dagen is de vlaggestok van den sijnpaal bij de haven stuk gewaaid en een muur van een in aan» bouw zijnd huis aan den Nieuwenweg om» gevallen. f Voor de veldvruchten besteedt men: uien f 1,50 per baal van 60 kilo, aardappelen Zeeuwsche blauwe f 2,80—3,—, eigenheimers f 2,30—2,50 per H.L., pootsjalotten f 5,— tot f 5,50 per baal van 50 kilo. GODSDIE NSTOEFENINGEN. OFFICIEEL GEDEELTE Predikbeurten op Zondag 14 Maart 1926 NED. HERV. KERK. Sommelsdijk, v.m. en 's av. Ds. v. Montfrans. Middelharnis, v.m. en 's av. Ds. den Oud» sten. Stad aan 't Haringvliet, v.m. 9 Ds. Polhuijs en n.m. 2 uur leesdienst. Den Bommel, n.m. 2 uur dhr. Vetter van Langstraat. Ooltgensplaat, v.m. 9,30 leesdienst, 6 uur Ds. Polhuijs van Stad. Oude Tonge, v.m. leesd. en n.m. 2 uur Ds. den Oudsten van Middelharnis. Nieuwe Tonge, v.m. 9,30 leesdienst en 's av. 6 uur Ds. Kruit. Dirksland, 9,30 en 's av. 6 uur (Doop) Ds. v. As Herkingen, v.m. 9 uur Ds. Kruit v. Nieuwe Tonge (4e coll.) Melissant, v.m. 9,30 en n m. 6 uur Ds. Baarslag. Ouddorp, v.m. leesdienst en n.m. Ds. de Gidts van Goedereede. GEREFORMEERDE KERK. Middelharnis, v.m. 9,30 en 's av. 6 uur Ds. van Velzen. Stad aan 't Haringvliet. 9,30 en 5,30 leesdienst. Den Bommel v.m. en 's av. Ds. Schaafsma Ooltgensplaat, v.m. 9.30 (H.A) en 's av. 6 uur Ds. de Lange. Stellendam, 9.30 en 6 uur Ds. Westérhuis v Helle voetsluis. Ouddorp, vm. en nam. Ds. Diemer GEREFORMEERDE GEMEENTE. Dirksland, v.m. 9,30 en 's av. 6 uur Ds. de Blois Herkingen, v.m. 9, n.m. 2 en 's av. 6 leesdienst. DOOPSGEZINDE KERK. Ouddorp, v.m. Dhr. Schoppenhauer geen avonddienst. Van de overige gemeenten geen opgaaf MIDDELHARNIS. De collecte tijdens de b'dstond voor 't gewas, heeft in de Ned Herv. Kerk alhier, opgebracht f 118,90. A s. Dinsdag zullen de catechisaties van de Geref. Kerk niet worden gehouden. DEN BOMMEL. Dinsdag j 1. bracht de beroepen predikant bij de Ned. Herv. Kerk alhier, Ds. W. J. Lokhorst van Delfshaven, een bezoek aan deze gemeente Des avonds half zeven trad hij voor de gemeente op. Als tekst had Zijn Eerwaarde gekozen Jesaja 50 vers 10 HERKINGEN. Zondag a s. zal er in de Ned. Herv. kerk een extra collecte worden gehouden voor de Classicale Weduwen en Weezenbeurs in de Classis Brielle. De vergadering van stemgerechtigde lid» maten der Ned. Herv kerk op Maandag j.l. kon wegens onvoltalligheid niet doorgaan en wordt mitsdien verdaagt. De verkoop van twee vrouwenzitplaatsen in de Ned Herv. kerk op Zaterdag j.l. bracht op resp. f 25,— en f 26,— per plaats. GOEDEREEDE. Dhr J. v. d. Velde, hoofd der Bijzondere School aan het Havenhoofd alhier, is in gelijke betrekking benoemd te Waarder. OUDDORP. Heden, Donderdag, werd in de gemeente bekend, dat Ds. Ewoldt van Raamsdonk voor het beroep naar de Herv. Gem. alhier heeft bedankt. Uit de Fransche, lagere school. In Frankrijk zou men zoo verwachten zal het lager onderwijs wel tot een voorbeeld zijn. Zoo'n «vooruitstrevend* land 1 Radicalen en socialisten kunnen de «cleri» calen* maken en breken in de Kamer We lazen er 'n korte beschrijving van. In de Res.bode«, een r.k. blad. In Frankrijk bestaat b.v. leerplicht. Langer al dan bij ons. En overal, tot in de kleinste plaatsen vindt men de staatsschool. Dus zou men mogen verwachten Wacht maar es evenHet procent, dat niet lezen of schrijven kan en bij ons practisch nul is, is déir veel en veel hooger. En dan zegt de schrijver: «Bestaan er dan geen bepalingen, waar» door het schoolverzuim gestraft wordt Zeker wel. Maar waarom zou men die toe» passen Bekommeren de aniiclericalen zich werkelijk om het heil van de natie, of om de kinderen Hun haat ziet slechts één dingdat de kinderen niet naar de Roomsche school gaan Een ambtenaar bijvoordeeld, die zijn kin» deren niet naar school zendt zal een ver» maning krijgen, maar niet gestraft worden. Is het geen kiezer die men ontzien moet? Zendt hij ze daarentegen naar een goede Roomsche school, dan kan hij er zeker van zijn, dat bij na 'n paar waarschuwingen zijn ontslag zal krijgen*. Het komt alles hiervandaan, dat men in Frankrijk van Linksche zijde zich gaarne vooruitstrevend noemt, doch voor en boven alle dingen anti.-clericaal is. Zou 't bij ons anders zijn SOMMELSDIJK. Geboren: Johannis, z. v. Pieter Wielaard en Maatje Adriana Geense Elizabeth, d. v. Jacobus Nelis en Maatje Verolme. GehuwdLaurens Kardux 22 j., alhier, en Cornelia Hartog 20 j., te Dirksland. Overleden: Neeltje Schol 74 j., echtgenoote van Pieter Kattestaart. Een als levenloos aan» gegeven kind van Jacob Wolfswinkel en Chris» tina, Wilhelmina, Hendrika Langeweg. NIEUWE TONGE. OndertrouwdWillem Albert Knops j.m. 30 j. (te Oude Tonge) en Johanna Catharina Brooshooft j.d. 29 j. alhier. Getrouwd: Jacob Maarten Brooshooft j.m. 25 j. en Baaltje Vreeswijk j.d. 24 j.Nicolaas Kievit j.m. 23 j. en Cornelia Koppenaal j.d. 21 j., allen alhier. DIRKSLAND. GeborenAdriaantje, d. v. A. de Ruiter en L. Kasteleijn. OverledenKatelina de Bruin 69 j., echtg. van P. C. de Bruin. STELLENDAM. Geboren Arie, z. v. J. de Geus en J. Groo» tenbo'er; Bastiaan, z. v. Kr. Troost en M. KooymanAbram, z. v. M. Mijnders en A. KeijzerMatthijs, z. v. T. Grootenboer en N. de LeeuwAren Adrianus, z. v. A. Kreeft en G. J. Mastenbroek. OndertrouwdGerrit de Graaf 30 jaar en Maria van Lenten 33 j. Getrouwd: Jan Keijzer 27 j. en Rozetta Troost 28 j.Gerrit de Graaf 30 j. en Maria van Lenten 33 j. Overleden: Marinus Klink89 j., weduwnaar van L. KasteleijnPieter van den Nieuwendijk 69 jaar, echtgen. van K. van Es. GOEDEREEDE. GeborenElizabeth, d. v. M. Groenendijk en M. de Ronde. OUDDORP. Oproeping ter Vergadering van Leden der Landbouwvereeniging »Ouddorp« op Zaterdag 13 Maart 1926 's nam. 6 uur iu de oude school Agenda 1. Betaling Zwavelzure Ammoniak en Super» phosphaat. 2. Bespreking voorkoop Mais. Nieuwe aansluitingen: 17. C. Z. van Loon, Landbouwer. 30 P. L. Heestermans, Landbouwer. De Copie van Ingezonden stukken die niet ge» plaatst zijn wordt niet teruggegeven. Buiten verantwoordelijkheid van Redactie en Uitgevers Mijnheer de Redacteur, Mag ik voor onderstaand stukje een plaatsje in Uw blad. Terwijl op ons eiland met te smalle wegen en korte bochten hard gewerkt wordt door gemeenten, A.N.W.BK N.A.C. en auto» en motorbestuurders, om de gevaarlijke hinder» nissen en korte bochten zooveel mogelijk weg te krijgen, verrijst nu plotseling op één van de grootste verkeerswegen een nieuwe hinder» nis. De voetbalvereeniging M.S.V.V heeft om haar terrein een schutting geplaatst, die de bocht bij den zoogenaamden «ronden boom* zeer gevaarlijk maakt, doordat men elkander van de hoofd- en zijweg, »en tevens ook de tram*, niet kan zien naderen. Was het nu voor de gemeente niet mogelijk een dergelijk gevaar voor het verkeer te voorkomen, of nog te doen veranderen In de dorpen zelf wor» den de gevaarlijke hoeken zooveel mogelijk weggemaakt, maar laat men dan ook een oog in 't zeil houden voor buiten de kom der gemeente, indien het gemeentebestuur hier iets aan kan doen. We zullen hopen dat hier spoedig veran» dering in zal komen, vóór dat er ongelukken gebeurd zijn. U, Mijnheer de Red., dankend voor de plaatsruimte. Hoogachtend, N. Zaterdag 6 Maart, bij inzet en Zaterdag 13 Maart, bij afslag, telkens des avonds 5 uur te Oudorp in het Logement Akershoek, van de Bouwmanswoning «Duinkerken* te Oud» dorp, aan den Dirk Doensweg en den Bok» weg, groot plm. 5,89,85 H.A. of 12 G. 253 R. V. M. in 15 perceelen, combinatiën en massa. Het huis is uiterlijk 1 Sept. 1926 de overige perceelen zijn dadelijk te aanvaarden. Notaris VAN DEN' BERG. Verhuring bij inschrijving naar de Beneficie op Maandag 15 Maart 1926 's avonds 6 uur te Stad aan 't Haringvliet, te herberge van Smits van 36 perceelen tuinland, ieder groot 40 Voorsche Roeden te Stad aan 't Haringvliet in den polder «De nieuwe Stad*, aan den Buitendijk, ten verzoeke van den heer C. Arensman A Pzoon te Stad aan 't Haringvliet. De verhuring geschiedt voor 7 jaar, dadelijk ingaand. De vastgestelde pacht bedraagt f 0,50 per Voornsche Roede. Notaris VAN DER SLUYS. Bij Veiling op Dinsdag 9 Maart 1926 in het café van A. Buijs te Achthuizen en bij Afslag op Dinsdag 16 Maart in het café van M. Koen» raadt aldaar, beide dagen des namiddags 3 uur van een nieuw huis met wagenmakerswerk» plaats aan den Bommelschen dijk te Den Bommel. Notaris VAN ISPELEN. Op Woensdag 17 Maart 1926 des voorm. 10 uur (na aankomst der tram) te Oude Tonge, op de door de verkoopster bewoonde hofstede aan den blauwpanneweg, publieke verkooping van6 paarden, 24 stuks hoornee en een uitgebreiden landbouwinventaris. Ten verzoe» ke van Mej. de Wed. M. P. Vreeswijk aldaar. Notaris AKKERMAN. Verkoop van Timmerhout op Donderdag 18 Maart 1926, v.m 10 uur, aan de Kaai te BattenoordVrijdag 19 Maart 1926. v.m. 10 uur aan de Kaai te Oude Tonge Zaterdag 20 Maart j926, n.m. 2 uur, aan de Kaai te Ooltgensplaat. Notaris VAN ISPELEN. Erfhuis te Zuidland, op Donderdag 18 Maart 1926 des v.m. 10 uur, voor den heer A. Mooijaart, aan zijne woning a/d Molendijk, om contant geld publieke verkooping van 3 paarden alsbruine bles 7 jaar, bruine merrie drachtig N. S. Tg. 1920, 7 jaar, bruine ruin 3 jaar, een veulen N. S. Tg. 771, een kruis» hokkehng, diverse ploegen, eggen, wagens enz enz. Een uur voor de verkooping genummerd te bezichtigen. Notaris LOEFF. Op Donderdag 25 Maart 1926, des v.m. 10 uur te Ooltgensplaat in Hotel Moelker pu» blieke verhuring van 9 perceelen weiland in het weipoldersche gors onder Ooltgensplaat, voor 3 jaren. Geen onkosten. Ten verzoeke van Vrouwe D. C. Goekoop te 's»Gravenhage c.s. Notaris AKKERMAN. Wegens een te veel aan copie moeten enkele stukken w.o. het raadsverslag van Melissant blijven overstaan tot ons Woensdagnummer. Adm.] UIT BOEK EN BLAD. Zonde. Zonde, bittere teugen zijn het die de droeve ziele smaakt als, eilaas 1 uw zoet venijn het herte en het geweten raakt; Zonde uit Satans hert gesproten, ééna bron van al ons kwaad, Zijt gij nog niet uitgevloten ende grondeloos, inderdaad? Bittere zonde, gal der aarde, 't dal van tranen waar mij zoet, ik beminde 't en 'k bedaarde, mijnen wensch naar hooger goed, zaat gij niet in iedere blomme, Bachten elke plante niet, in een ieder woord da 'k nomme, in al wat mijn ooge ziet. Gaat van mij, och laat mij rusten, slapen, of ik slapen mocht etnen stond en onbewust en vrij zijn, 'k ben zoo moê gewrocht! Neen, die strijden moet, hij strijde neen, geen wapens neergeleid, eer 't triomfwoord ons verblijde «Komt en rust in de eeuwigheid 1* GUIDO GEZELLE. binnen.

Maas- en Scheldebode | 1926 | | pagina 4