Kerk en School. Vïssctierlj. Buitenland. V er koopingen Marktberichten. L.and- en Tuinbouw. hare toestanden in Staat en Maatschappij. Schier in eiken staat. En nu komt de eene menschelijke theorie de andere verdringen om verbetering te brengen. Maar men zinkt al verder in het moeras. Er is een ziek staat» kundig en maatschappelijk leven. De artsen dragen allerlei geneesmiddelen aan, maar zij falen De kranke gaat zienderoogen achteruit. Er is een voorbijloopen van de bron, waaruit nieuwe kracht aan staat en maatschappij kan toevloeien. En tevens bij hen, die de bron kennen groote verdeeldheid. Wij zien dat ook in ons land. De oud»minister Heemskerk ver» klaarde dezer dagen, dat hij nog nooit zoo'n akelige geschiedenis had meegemaakt als thans De voorz. van den a«r Partijdag te Haarlem» mermeer zegt: er is duisternis, een chaos, een labyrinth. Er is een rechtsche meerderheid en er kan geen rechts Kabinet zijn Het werk van Kuyper, Schaepman en Lohman wordt teniet gedaan. Zoo is het. Een diep treurige toestand. En dat nu juist de kwestie van het gezantschap bij den Pauselijken Stoel de wig moet zijn, waardoor de Coalitie ge» spleten is. Waardoor een Chr. regeering voor Chr. Nederland onmogelijk is. Waardoor de wetg. arb. stil ligt. Waardoor tot dusverre geen enkele regeerings»combinatie mogelijk bleek. Hoe is het mogelijk, dat »Het Volk®, orgaan van de «bewuste arbeiders«»massa schreef »Geen kop gelooft meer aan de beteekenis van dit gezantschap.® Prof. Diepenhorst vraagt dan ook of de socialistische Belgische min, van Buitenl. Zaken v. d. Velde, die het ge» zantschap handhaaft, dan soms een kip zon» der kop is. Wat zal de toekomst van land en volk zijn Wat zal de toekomst van Europa zijn Wat zal de toekomst der wereld zijn Wat zullen wij of onze kinderen beleven Wij weten het niet. Eén ding weten wij wél. God regeert. Laten wij trouw zijn aan het vaandel, waarop met gulden letteren staat «Voor God, Nederland en Oranje I« De voorz. heet de aanwezigen welkom en hoopt dat de jaarvergadering een aangename en leerzame mag zijn. De secretaris, de heer C. Manintveld, leest de notulen, welke worden goedgekeurd. De waarnemende penningmeester, dhr. H. van Halen doet rekening en verantwoording over 1925, waaruit blijkt dat er een batig saldo van f 15,67 is. Dhr. J. v. d. Linde deelt mede, dat de boeken in orde bevonden worden. Eenige mededeelingen worden gedaan door dhr. v. d. Linde over een door hem bezochte vergadering van de Statensectie Ridderkerk. De aftredende voorzitter en secretaris wer» den herkozen als bestuursleden der Kiesver. Hierna krijgt de heer C. Klok het woord, tot het doen van eenige mededeelingen van zijn arbeid als Raadslid der gemeente Rockanje, Raadslid Klok begint met de opmerking, dat uit den aard der zaak veel, van wat hij zal zeggen, niet bestemd is voor de pers. Hij acht het wenschelijk, dat jaarlijks door het raadslid eenige mededeelingen worden gedaan en stelt prijs op opbouwende critiek. Alsnu houdt hij een zeer breedvoerige, aan» Anaam verloopende en verhelderend werken» ae causerie, die met genoegen werd aange» hoord. Het spreekt vanzelf, dat we deze causerie laten op de plaats waar zij werd gehouden. De voorzitter spreekt een woord van har» telijken dank tot dhr. Klok voor de welwii» lendheid, waarmede hij den post van Raadslid in het belang der a»r Partij zoovele jaren heeft willen bekleeden en daarvoor ai de daaraan verbonden moeite en zorgen op zich heeft willen nemen, alsmede voor de zeer gezellige en leerzame bespreking van de Ge» meente»aangelegenheden. Van de gelegenheid tot het stellen van vra» gen wordt door eenige leden gebruik gemaakt. Breedvoerig beantwoordi dhr. Klok de ge» maakte opmerkingen. Na dankgebed door dhr. Klok sluit de voorz de vergadering. Na aflooop werden de bestuurs»functies aldus verdeeld P. W. J. Krijnen, voorz.; P. W. v Rij, 2e voorz.C. Manintveld, secr.H. v. Halen, penningm.J v d Linde, alg. adj. SOMMELSDIJK. A.s. Donderdag zullen er in de Ned. Herv. Kerk alhier geen catechisaties worden gehouden. MIDDELHARNIS. De in de Ned. Herv. Kerk gehouden collecte ten behoeve van de Kerk heeft opgebracht ruim f 37,—. Ds. A. M. den Oudsten heeft toezegging van beroep ontvangen - van de Ned. Herv. Kerk te Bleijswijk. Woensdagavond 6,30 zal door Ds. G. v. Velzen in de Gereformeerde Kerk biduur ge» houden worden voor 't gewas. DEN BOMMEL. Heden (Dinsdag) 9 Maart zal de beroepen prijdikant bij de Ned. Herv. Kerk alhier, Ds. W. J. Lokhorst van Delfs» haven, een bezoek aan deze gemeente brengen en hoopt des avonds half zeven voor de ge» meente op te treden. Deze week zal in de Geref. Kerk geen Bijbellezing worden gehouden. OOLTGENSPLAAT. Woensdagavond ten half zeven hoopt Ds. de Lange in de Geref. Kerk op te treden tot het houden van een bidstond voor het gewas. Donderdagavond a.s. ten half zeven hoopt Ds. den Oudsten vanMiddelharnisindeHer» vormde Kerk op te treden tot het houden van een bidstond voor het gewas. OUDETONGE. De collecte, Zondagmorgen 28 Februari alhier in de Ned. Herv. Kerk ten bate van den nood onder de Drentsche veld» arbeiders heeft opgebracht de som van zeven» en»negentig gulden acht»en«zestig en een halve cent. bij de Zondagmorgen 28 Februari gehou» den godsdienstoefening is gecollecteerd een extragift groot vijf»en=dertig gulden ten be» hoeve van de Kerk. NIEUWE TONGE. A.s. Woensdagavond 6 uur zal in de Ned. Herv. Kerk alhier bidstond voor 't gewas worden gehouden. DIRKSLAND. Op Zondag 14 Maart a.s. zal in de Ned. Herv. Kerk alhier doopsbediening worden gehouden. HERRINGEN. De catechisaties bij de Ned. Herv. Kerk zullen deze week niet worden gehouden. De rekening van de Diaconie der Ned. Herv. Kerk zal gedurende 8 dagen en wel van 8 tot 15 Maart ter inzage liggen ten huize van den boekhouder J. G. Noordijk. De vorige week tot Notabel gekozen heer T. Bestman Tz. heeft gemeend voor zijn be» noeming te moeten bedanken. In verband hiermede zijn de stemgerechtigde leden ander» maal opgeroepen in de consistoriekamer der Ned. Herv. Kerk om alsnog in de vacature te voorzien. D.V. hoopt Donderdag 11 Maart des morgens 9 uur en des avonds 6 uur voor de Ger. Gem. alhier op te treden Ds de Blois tot het "houden van een bidstond voor het gewas. In de namiddaguren zal er een preek worden gelezen. STELLENDAM. A s. Zondagavond zal door den Heer Bouman alhier in de Ned. Herv. Kerk bidstond worden gehouden voor 't gewas. GOEDEREEDE. Vanwege ongesteldheid van den predikant zal er deze week geen catechi» satie worden gehouden, OUDDORP. Wegens ongesteldheid van den consulent der Herv. Gem. worden deze week geen catechisatiën gehouden en is de bediening van den H. Doop tot nader orde uitgesteld. In de Geref. Kerk wordt a.s. Woensdag des avonds te 6 uren de bidstond voor het gewas gehouden. f De godsdienstoefening des Zondags» avonds bij de Doopsgez. Gem. zijn geëindigd. Faillissementen in Nederland. Volgens mededeeling van het Handelsinfor» matiebureau van VAN DER GRAAF S. Co.'s Bureaux voor den Handel zijn over den afge» loopen week, eindigende 25 Febr. in Neder» land uitgesproken 85 faillissementen tegenover 88 faillissementen in dezelfde week van het vorige jaar. Van 1 Januari tot en met 25 Febr. 1926 619 faillissementen tegenover 703 over hetzelfde tijdperk van het vorige jaar Wat moet hg worden? Lastige vraag voor vele menschen Wat moet mijn jongen wórden En tegenwoordig is de wereld bezig zich zoo te ontwikkelen, dat daarnaast de vraag haast even erg nijptWat moet mijn meisje worden Men is bang voor 'n verkeerde keus. Men wenscht zijn jongen, zijn meisje onder Gods zegen, een goede roekomst te verzekeren. Maar wat moet men kiezen? Er zijn niet weinig bezwaren. Haast van alles is overvloed Telkens leest men aankondigingen, soms advertenties met dikke letters in de kranten Ouderslaat uw kinderen dit of dat vooral niet worden 1 En ik kan me niet herinneren, dat ik ooit een aansporing las: OudersI leid ze op in óns vak. Nu kan men zich daar niet al te erg aan storen. Zou men alle vakken moeten uitschakelen, waarin overvloed van werkkrachten is, dan kon men gerust de meeste jongens en meisjes niets laten leeren, of hen in de leer doen bij een baas, die hen onderwijst, hoe ze van den wind kunnen leven. Men kan ook al te lang vooruit willen speuren en zorgen. Wij hebben niets in ónze macht. En zoo spoedig kunnen de zaken veranderen. In mijn jeugd woonde ik in 't kaasiand. Tegenwoordig is dat lang zoo erg niet meer, doch destijds konden de prijzen der kaas dan geweldig op en neer springen. Den eenen tijd joegen de kaaskoopers de boeren af en haaiden de kaas haast onder de handen der vrouw uit de tobbe weg, en den anderen tijd kon je maar afwachten, wat je kreeg. En nu heb ik 't weieens beleefd Dat de prijs al maar daalde, daalde. Dat duurde weken achtereen. De gezichten der boeren werden ai maar langer, naarmate de prijzen minder werden. En de weken werden maanden. En meer dan één, vooral van de jonge boe» ren zeide Nu is 't verloren 1 Zoo iets haait de kaas nooit meer op I In de boter is nog erger de klad, doen we maar niet beter, als we 't meeste land scheuren en 't met den bouw probeeren waarvoor 't meeste land in de omgeving, waar ik woonde, ook zeer geschikt was. Men giste naar de oorzaken. De kranten schreven er over En toen heb ik 't gezien, hoe de kaas in een a twee maanden omhoog sprong op een prijspeil, als ze bijna ooit had bereikt en de oudere boeren, die niet vertwijfelden, kregen schitterend gelijk. Er werd wéér naar de oorzaken gevorscht. Maar ook de kaaskoopers wisten er maar weinig van te vertellen, er was plotseling een zeer sterke vraag gekomen hun béstzoo werd er door alle partijen verdiend 1 En zoo is 't in allerlei vakken. Al zijn er ook, waarin 't leven veel meer iabiel is. Onlangs trof me dit bericht Een groote scheepswerf te Amsterdam had één groot schip op stapel staan, bijna af toen het totaal verbrandde de kranten heb; ben 't indertijd gemeld. Daar stond het volk, werkeloos. En al werd het niet direct op straat gezet 't zag er toch donker uit. Wat gebeurt In enkele weken De werf kaD drie groote schepen tegelijk bouwen. Best, 't verbrande schip wordt opnieuw bestelden van verschillende zijde nóg twee andere groote booten, van meer dan 10,000 ton, zoodat nu zeer geruimen tijd vele hon» derden rappe handen werk vinden. 't Kan bést zijn, als onze kinders van nu gróót zijn, en onze God geeft vrede en voor» spoed op de aarde, dat ze meer werk vinden, dan zelfs een vermeerderd inwonerental af» doen kan. Daarom moeten we niet al te bezorgd zijn STELLENDAM. De garnalenvisschers hebben de vorige week gedurende 3 dagen gevischt en gemiddeld per dag en per vaartuig gevangen 80 K G. voor de pellerijen. Voor eigen rekening werden 40 manden naar het buitenland verzonden. GOEDEREEDE. Met de kuilvisscherij loopt het op zijn eind en die vaartuigen worden in gereedheid ge» bracht voor de Noordzee«visscherij. De vorige week werd door de garnalen» visschers van 80—90 K G. garnalen gevrngen per getij. OUDDORP. De visschers zijn in de vorige week, door het ongunstige weder, maar drie dagen uit geweest. Zij vingen van 300-400 K.G. gar» nalen her vaartuig, die aan de pellerij werden afgeleverd. DIRKSLAND. Onbestelbare brieven teruggekomen in Fe» bruari, waarvan de afzenders onbekend zijn: Mej. A. C. de Jong, Amsterdam. 3 brieven, adres Raad van Arbeid, Brielle. Gedurende Februari werd bij de Rijks» postspaarbank ingelegd f 4327,60, terugbetaald f 3602,73. VREESELIJKE ONTPLOFFING. Een groot aantal dooden en gewonden. Vrijdagvoormiddag tegen 11 uur is in de Josephgasse te Praag nabij de oude Joseph» kazerne een handgranaat ontploft, welke zich in een auto bevond, die begeleid werd door drie soldaten. De ontploffing was ontzettend. Talrijke huizen werden verwoest, terwijl de geheele straat op een ruïne geleek. Uit de puinhoopen der huizen zijn tot dus» verre 92 dooden, 21 zwaar en 91 licht gewon» den te voorschijn gehaald. De schade bedraagt millioenen. De politie heeft den geheelen omtrek afgezet. Een nader bericht uit Praag meldt, dat de opgaven omtrent het aantal dooden uiteen» loopen. In sommige berichten wordt van 6, in andere van een grooter aantal tot 20 dooden toe, gesproken. Het aantal gewonden is zeer groot. Tot nu toe is vastgesteld, dat er 21 personen ernstig en 32 licht gewond zijn. Over de materieele schade wordt nog gemeld Overal zijn stukken muur en balken naar beneden gekomen en tusschen deze puinhopen liggen overblijfselen van auto's en wagens, benevens lijken van paarden. De luchtdruk bij de ontploffing was zoo sterk, dat de soldaten, die zich bij het trans» port bevonden, tegen de muren der huizen werden geslingerd Verschillende soldaten zijn omgekomen en men vond tot op de bovenste verdiepingen stukken van menschelijke lede» maten Op de tweede verdieping van een huis vond men een bloedige klomp, dat een gedeelte van het lijk van een der soldaten, die het transport begeleidden, bleek te zijn. Tot zelfs in veel verder gelegen straten vond men stukken metaal. Volgens een W.B.»telegram is de voorgevel van zes huizen volkomen vernield, terwijl een reeks andere huizen geringe schade heeft be» komen. Onder de gewonden zijn een aantal voorbij» gangers, vrouwen en kinderen en bedienend personeel van winkels. Het W.B.»bericht spreekt nog slechts van 2 dooden1 Groote sneeuwval en koude. Uit geheel Zwitserland wordt een hevige sneeuwval gemeld. In de hoogere berggedeelten heerscht een sterke koude. In groote deelen van Duitschland, is het weder eensklaps omgeslagen,» hetwelk op vele plaatsen werd ingeleid door onweder met ha» gelbuien, gevolgd door sneeuwval. De storm richtte eene buitengewoon groote schade aan. Op vele plaatsen daalde de temperatuur tot beneden het nulpunt. Volgens een nader Wolff'terrein heeft Ber» lijn in geen jaren zulk een winterweer, van hevige sneeuwstorm vergezeld, beleefd als Vrijdagmiddag. Aanzienlijke schade werd aangericht. Boo» men werden ontworteld, een 8 meter hooge schoorsteen woei omver en sloeg gaten inde daken van twee huizen. De bliksem is op verscheidene plaatsen in» geslagen. Te Hamburg werden verscheidene schepen van de touwen losgerukt. Rivierschepen moes» ten stilliggen, daar zij wegens den hoogen waterstand niet onder de bruggen konden doorvaren. Uit verschillende plaatsen van Frankrijk wordt storm gemeld. Te St. Etienne en Per» gnan werd groote schade aangericht. In verscheidene districten is sneeuw gevallen. Wij ontvingen het Jaarverslag van de Ver» eeniging «Centrale Proeftuin voor Goeree en Overflakkee® over het jaar 1925, waaraan wij het volgende ontleenen De oppervlakte van den tuin is 1 H.A., 42 A. Het Bestuur bestond uit de heeren A. A. Mijs te Sommelsdijk, VoorzitterL. Pen te Sommelsdijk, Secretaris; Jan Koert Mz. te Middelharnis, PenningmeesterP. T. van den Berg te GoedereedeD. BijleveldL. J. den Hollander en D. Slis J.Azn. te Middelharnis W. J. Donkersloot Lzn. te Ooltgensplaat en C. Vis te Dirksland. Door het overlijden van den heer J. Grinwis te Ouddorp, die van de oprichting af bestuurs» lid is geweest, verloren wij een verdienstelijk lid, die de belangen van den tuin ten zeerste behartigde en te dezen opzichte ook in zijne omgeving nuttig werkzaam was. Door zijn belanglooze medewerking zullen wij zijn na» gedachtenis in eete houden. Leden en Donateurs. Wij hadden het ge» noegen enkele nieuwe leden te zien toetreden. Sommigen waren van het nut van den tuin zóó overtuigd, dat ze anderen opwekten, ook lid der vereeniging te worden. Wij zullen dit jaar trachten het getal leden uit te breiden, terwijl wij de hoop koesteren, dat nieuwe donateurs zullen toetreden. Verschillende leden hebben zich bereid verklaard, het doel en streven van den Proeftuin in wijden kring bekend te maken. We hopen in een volgend jaarverslag te kunnen vermelden, dat hun streven, gesteund door het Bestuur, succes heeft gehad. Adviezen, enz. Het bezoek aan den tuin in het afgeloopen jaar was buitengewoon groot, terwijl zeer veel inlichtingen werden gevraagd. We komen tot de conclusie, dat er een neiging bestaat, zich toe te leggen op het kweeken van grove tuinbouwproducten en op het kweeken in kassen. Want daarover liepen de meeste vragen en verder over ooftleelt, vroege aardappelen, aanwending van kunstmest bij verschillende teelten, enz. In het aanschaffen van verschillende zaden, pootgoed en vruchtboomen „hielp de Chef» Tuinman zooveel mogelijk en ook in het snoeien van vruchtboomen gaf hij leiding bij enkele leden, die een behandeling hunner vruchtboomen, gelijk die in den Proeftuin geschiedt, prefereerden. Zooals elders ook in dit verslag wordt ge» zegd is veel plat glas voor onzen tuin niet aan te bevelen, omdat de watervoorziening nog te veel kost. De ramen wenden we voor 't grootste gedeelte aan op een eigen gebouwd warenhuisje, waarin hoofdzakelijk tomatenteelt wordt uitgeoefend, tot heden met gunstig gevolg, zooals vermeld is in den uitslag van proeven op perceel IV. Als voorlichtingsdienst wordt onze Proef» tuin op het geheele eiland gewaardeerdwij zelf genieten grooten steun, dis wij ten zeerste waardeeren, van den tuinbouwconsulent voor Zuid»Holland, den heer K. Wiersma. Zijne adviezen Komen zoodoende het geheele eiland ten goede. We wijzen in dit opzicht op de betere in» richting der kassen. Op zijne aanwijzing is in 1925 de nieuwe druivenkas voltooid, die zóó» danig is, dat op andere plaatsen gelijke kassen zijn, of nog dit jaar zullen worden gebouwd. Personeel. Als Chef»Tuinman fungeert B. Viskil, die met prijzenswaardige toewijding zijn taak vervult. Welwillend verleent hij zijn bijstand, waar die gevraagd wordt. Als vaste knecht is werkzaam A. Smitshoek, die ook goed voor zijn taak berekend is. In drukke tijden moest los werkvolk in dienst genomen worden. Was geen inlichtingsdienst aan den Proeftuin verbonden, dan waren de kosten van arbeidsloon veel minder, want dan zou de Chef niet zoo vaak aan den eigen» lijken tuinarbeid worden onttrokken. Geldmiddelen. In 1925 ontvingen we een Rijkssubsidie van f 280.— inplaats van f 350.—, waarop wij gerekend hadden. De Provincie verleende heelemaal geen bijdrage, omdat zij meende, dat de exploitatierekening over 1924 geen tekort aanwees. De opbrengst van den tuin bedroeg in 1925 f 4211,03 tegen f4120,79 in 1924. Het nadeelig saldo bedraagt thans f 1001,70. Dit komt, doordat de geheele ver» nieuwing nu op de rekening van 1925 komt. Door de verandering in de kassen moest ook het schuurtje worden verplaatst en de berg» plaats voor matten, karren, enz. Wij hopen dat het Rijk de volle gevraagde subsidie zal verleenen en dat ook de Provincie redenen mag vinden wel het toegezegde uit te keeren, ten bedrage van f 350,—. Andere Proeftuinen in de Provincie ontvangen een veel grootere Provinciale bijdrage dan de Flakkeesche. Onze gronden leenen zich best voor tuinbpuwpro» ducten en daar de Rotterdamsche Tramweg» Maatschappij door een laag vrachttarief mee» werkte tot bevordering van den tuinbouw, kan men welhaast rekenen op een grooter uitbreiding. Het zal er in de toekomst toe moeten leiden, dat tal van grondgebruikers op een kleine oppervlakte land hun bestaan moeten vinden. De Proeftuin wijst deze men» schen den weg We hebben nog tal van proe» ven op ons programma, doch als ons de noodige steun onthouden wordt, moeten wij steeds overwegen, of de financiëele gevolgen voor ons niet te drukkend zullen worden. Dank zij de uitstekende kwaliteit en de goede sorteering onzer producten is de opbrengst van den tuin zeer bevredigend geweest. De prijzen van vele gewassen waren ook goed. Toch willen we nog eens herhalen, dat de exploitatiekosten van een proeftuin noodwen» dig boven die van een gewoon bedrijf uitgaan. Verkoop der Producten. Alle tuinbouwpro» duchten worden geveild te Middelharnis of te Rotterdam, 't Meeste wordt gebracht op de veiling te Middelharnis, waar onze pro» ducten zeer gewild zijp. De tomaten worden meest naar Rotterdam verzonden, ook sommige soorten vroege aardappels. Als Proeftuin komen komen we echter steeds met kleine hoeveel» heden, daar elke soort apart gehouden moet worden. Evenals 't vorige jaar hebben ook in 1925 de vruchtboomen weinig opgeleverd. Van sommige gewassen was de prijs zeer bevre» digend, b.v. van bloemkool, tomaten, sla en stokboonen. Vroege aardappelen voldeden niet aan de verwachting, de opbrengst was onvoldoende. Wij meenen te moeten opmerken, dat uit» breiding van de veiling te Middelharnis een steun zal zijn voor de ontwikkeling van den tuinbouw en omgekeerd. Verhuring bij inschrijving voor 3 jaren van 2,55,70 Hectaren weiland in de Gemeente en den polder Geervliet in den Noordhoek, aan den Griendweg. In huur geweest bij den Heer C. Herweijer. Inlichtingen uitsluitend ten kan» tore van Notaris C. Loeff te Zuidland, alwaar de inschrijvingsbiljetten gesloten moeten wor» den ingeleverd, vóór of op 10 Maart 1926. Notaris LOEFF. Verhuring bij inschrijving voor 7 of 9 jaren van Eene Bouwmanswoning te Hekelingen met bouw» en weilanden en arbeidershuizen, alles aan elkander gelegen nabij losplaats aan het Spui, te samen groot 47»55»70 H.A. Aan» vaardmg direct na de gunning. Levende have en verderen inventaris kan worden overge» nomen. Aanwijzing doet de huurder de Heer D. Zoeteman te Hekelingen. Inschrijvingsbiljetten op zegel van f 0,50, in te leveren ten kantore van den Notaris te Zuidland vóór of op Woensdag 10 Maart 1926. Notaris LOEFF. Op Woensdag 10 Maart 1926 des v.m. 10 uur (na aankomst der tram) te Ooltgensplaat aan den Oudelandschen dijk, op de hofstede bewoond door en ten verzoeke van den heer W. J. Donkersloot Johsz. van 13 paarden, 26 stuks hoornvee en een uitgebreiden landbouw» inventaris. Notaris AKKERMAN. Op Woensdag "10 Maart 1926 voormiddags 10 uur te Dirksland aan het Korteweegje, op de werf van den heer C. Jongejan van 1 bruin ruinpaard oud 12 jaar, 1 bruin merrie» paard oud 12 jaar (geschikt voor klepper), 2 boerenwagens, Tilburry, maaimachines, wiel» slede, ploegen, houten en ijzeren eggen, slee» per, paardebeul, losse gareelen, enz. ten ver» zoeke van den heer M. Jongejan Cz. Notaris VAN DER SLUYS. Op Woensdag 10 Maart 1926 nam. 5 uur (na aankomst tram) te Stellendam ter herberge van A. Kaashoek, verhuring van 54 perceelen Hoverijland in kavel 21 van den Adrianapol» der, in kavels 6, 31 en 45 van den Eendrachts» polder, en in kavel 7 van den Halspolder onder Stellendam, ten verzoeke van den heer D. Goekoop te Goedereede. Notaris VAN DER SLUYS. Op Donderdagen 4 en 11 Maart 1926 beide dagen v.m. 11 uur, in het koffiehuis »het Wa» pen van Zuidland, bij veiling en afslag pu» blieke verkooping van in 2 perceelen Het altoosdurend recht van erfpacht op 11»26 aren grond, met den eigendom der daarop staande huizen, schuur en wagenhuis te Zuidland aan den Molendijk. Erfpacht f 29,47 per jaar. Hoofdzakelijk direct te aan» vaarden. Soliede kooper kan met goedvinden der eigenaren 13 H.A. huurland overnemen. Inlichtingen geeft de verkooper A. Mooyaart en ondetgeteekenden Notaris C. LOEFF. Zaterdag 6 Maart, bij inzet en Zaterdag 13 Maart, bij afslag, telkens des avonds 5 uur te Oudorp in het Logement Akershoek, van de Bouwmanswoning «Duinkerken® te Oud» dorp, aqn den Dirk Doensweg en den Bok» weg, groot plm. 5,89,85 H.A. of 12 G. 253 R. V. M. in 15 perceelen, combinatiën en massa. Het huis is uiterlijk 1 Sept. 1926 de overige perceelen zijn dadelijk te aanvaarden. Notaris VAN DEN BERG. Verkooping van Paarden, Hoornvee en Landbouwgereedschappen te Middelharnis, ten verzoeke van Mej. de Wed. B. Driesse, aldaar, op Donderdag 11 Maart 1926 des voormiddags 9,30 uur. Notaris VAN BUUREN. Op Vrijdag 12 Maart 1926 des nam. 2 uur te Ooltgensplaat aan de Kerkring, voor de woning van wijlen Jac. Korteweg Pz., publieke ver» kooping vanMeubilaire goederen en land» bouwgereedschappen, ten verzoeke van de Erven van J. Korteweg Pz. Notaris AKKERMAN. Op Woensdag 17 Maart 1926 des voorm. 10 uur (na aankomst der tram) te Oude Tonge, op de door de verkoopster bewoonde hofstede aan den blauwpanneweg, publieke verkooping van6 paarden, 24 stuks hoornee en een uitgebreiden landbouwinventaris. Ten verzoe» ke van Mej. de Wed. M. P. Vreeswijk aldaar. Notaris AKKERMAN. Bij Veiling op Dinsdag 9 Maart 1926 in het café van A. Buijs te Achthuizen en bij Afslag op Dinsdag 16 Maart in het café van M. Koen» raadt aldaar, beide dagen des namiddags 3 uur van een nieuw huis met wagenmakerswerk» plaats aan den Bommelschen dijk te Den Bommel. Notaris VAN ISPELEN. Woensdag 17 Maart 's namiddags 3 uur te Melissant bij de hofstee van den heer Joppe nabij het tramstation, om contant geld, van pl.m. 30 Iepeboomen om te rooien. Notaris VAN DEN BERG. Verhuring bij inschrijving naar de.Beneficie op .Maandag 15 Maart 1926 's avonds 6 uur te Stad aan 't Haringvliet, te herberge van Smits van 36 perceelen tuinland, ieder groot 40 Voorsche Roeden te Stad aan 't Haringvliet in den polder »De nieuwe Stad«, aan den Buitendijk, ten verzoeke van den heer C. Arensman A.Pzoon te Stad aan 't Haringvliet. De verhuring geschiedt voor 7 jaar, dadelijk ingaand. De vastgestelde pacht bedraagt f 0,50 per Voornsche Roede. Notaris VAN DER SLUYS. Op Donderdag 18 Maart 1926, 's nam. 2 uur te Melissant, aan den Nolleweg, op de hofstede van en ten verzoeke van den heer J. Buijs, van 10 iepenboomen, om te rooien. Notaris" VAN DER SLUYS. MIDDELHARNIS. Centrale veiling voor Goeree en Overflakkee. Veiling van Vrijdag 5 Maart 1926. Kipeieren 60—62 kg. f 5,35 tot f 5,60 p. 100 st. Kipeieren 50—51 kg. f 4,30 tot f 4,50 p. 100 st. Kipeieren (Bruin) t 5,50 tot f 5,70 p. 100 st. Eendeneieren 73—76 kg. f 5,25 tot f 5,55 p. lOOst. Boter f 1,08 tot f 1,15 per pond. Kaas f 0,45 tot f 0,48 per pond. SpruitKOOl f 21,70 per 100 kg. Knolrapen f 1,— per 100 kg. Aanvoer pl.m. 16500 eieren. Uienveiling van Maandag 8 Maart 1926. Met U. C. B. merk. Grove f 1,47 Gewone f 1,77 Drielingen f 2,02Picklers f 5,21. Zonder U. C. B. merk. Grove f 0,95 Gewone f 0,96—f 1,40 Drie» lingen f 1,45 Picklers f 4,—. Alles per en inclusief baal. Aanvoer 900 balen a 50 K.G. VEE en PAARDEN. ROTTERDAM, 8 Maart. Ter veemarkt waren heden aangevoerd408 vette runderen, 182 vette kalveren, 260 schapen of lammeren, 1099 varkens. De prijzen per Va kg. warenkoeien 2'/z 35 c.47'/2—50 c.56—59 c.ossen 45 c. 54 c.kalveren 60 c.75 c.&7l/2—90 c. schapen binnenland 27—33 c.dito buitenland 40—42—43 c.varkens 43 c.44 c. De aanvoer van koeien en ossen was goed. De handel was redelijk en de prijzen waren over het geheel iets hooger dan vorige week. Voor enkele puikbeste koeien werd nog tot 2 en voor ossen tot 3 cent boven noteering besteed. Stieren met weinig aanvoer en bijna geen handel, vandaar heden geen noteering. Vette kalveren met korten aanvoer en als gevolg daarvan vlotten handel en iets stijvere prijzen. Voor enkele puikbeste kalveren werd nog tot 7'/2 cent boven noteering betaald. Schapen en lammeren met geringen aan» voer. De handel was iets beter dan vorige week, zoodat de oude prijzen nog worden bedongen. De aanvoer van varkens was flink. De handel was traag en de prijzen waren een weinig lager Enkele puikbeste exemplaren gingen iets boven noteering. Voor zoutere werd tot 47 en voor Londen tot 48 cent be» steed. Vermoedelijk slechten afloop. BOTER, KAAS en EIEREN. ROTTERDAM, 8 Maart. Eieren. Zeeuwsche eieren f 5,50-6,50, Overmaasche eieren f 5,50— 6,50 per 100 stuks. ROTTERDAM, 8 Maart. Vlas. (Opgaaf van de marktmeesters). Aanvoer 23,200 kg. blauw, schoon f 0,95—1,50, 300 kg. wit Zeeuwsch f 0,90—1,10, 5000 kg. Groningsch f 0,90—1,35, 4200 kg. Holl. geel f 0,95—1,45. GRANEN enz., MEEL en OLIËN. ROTTERDAM, 8 Maart. Fijne zaden. (Boerennoteering)Kanariezaad f 17 i 19, karwijzaad f 22 a 23, koolzaad f 25 a 26, maanzaad f 74 a 76, voerlijnzaad f 15 17, zaailijnzaad f 18 a 19, alles per 100 kg. GROENTEN, FRUIT en AARDAPPELEN. ROTTERDAM, 8 Maart. Heden waren de prijzen der aardappelen als volgtBrielsche eigenheimers f 3—3,70, Zeeuwsche blauwe f 3,40—4,20, Zeeuwsche eigenheimers f 2,50—3, Zeeuwsche bonte f 3,40—4,20, blauwe eigen» heimers f 2,50-3, bravo's f 3—3,40, poters f 1,90-2,40, red star f 2,50-3, malta's 10-11 c. per kg., met tamelijken aanvoer, gewone vraag.

Maas- en Scheldebode | 1926 | | pagina 3