Advertentiën. V ergaderingen. Burgerlijke Stand Gemengd Nieuws. Binnenland. Adverteert in Marktberichten. erkoopingen Leest de Advertentie van C a m p f e n's Stoffeerderij Boekbespreking. Economisch Weekoverzicht. JOH&IMES CORHEUS DEKKER Etl 27282 CORNELIA DEKKER- Kieuit familie A.WESDIJK OUDE TONGE* Dinsdag den 2en Maart hoopt Ds. Boone van St. Filipsland 's avonds om 6 uur in de Oude School alhier voor te gaan. NIEUWE TONGE. De heeren S. de Geus, A. Kom en A. Verolme hebben hun benoe» ming tot Notabel der Ned. Herv. Kerk aan» genomen. DIRKSLAND. Zondag zal in de N. H. Kerk een extra collecte worden gehouden voor het weduwen» en weezenfonds in de classis Brielle. HERKINGEN. Dhr. P v d Veer, vorige week gekozen als diaken bij de Geref. Gem. heeft die benoeming aangenomen Bezwaren hiertegen kunnen nog ingebracht worden bij den Kerkeraad Bevestiging zal op nader te bepalen datum plaats hebben. De bij de Ned. Herv. Kerk gehouden ledenvergadering ter verkiezing van een no< tabel in de vacature C. Nijpjes, kon wegens onvoltalligheid niet doorgaan en is daarom verdaagd. De avond»godsdienstoefeningen in de Ned. Herv. Kerk zijn voor dezen winter ge» eindigd. OUDDORP.f De vacaturebeurt in de Ned. Herv. Kerk zal a s. Zondagnamiddag vervuld worden door den WelEerw. Heer Ds. F. de Gidts van Goedereede. Generale Synode der Geref. Kerken. Ds. W. H. Laman te Assen schrijft in het «Geref. Kerkblad voor Drente en Overijsela over de Asser Synode o.m. het volgende Er zou van achter de gesloten deuren heel wat interessants verteld kunnen worden. We doorleven daar soms mooie uren. Vooral wanneer de hoogleeraren aan het woord zijn. We hebben altijd diep respect voor profes» soren gehad, maar wanneer men zoo dage» lijksch in hun gezelschap verkeert, terwijl ze bezig zijn uit hun schat oude en nieuwe dingen te voorschijn te brengen, dan denkt men met een dankbaren blik naar boven «Wat bezitten we toch »prachtkerels« in hen 1« 't Klinkt wel een beetje oneerbiedig ze met dien naam te noemen, maar er is geen greintje oneerbiedigheid in, veeleer spreekt er groote bewondering uit. Het is wel waar dat Kuyper er niet meer is, en Bavinck, en Rutgers, maar men men denke daarom toch vooral niet, dat het volk nu van kloeke mannen ontbloot is. het is er zeer ver vandaan de Heere heeft ook weer gegeven, veel gegeven zelfs. Onze Gereformeerde Kerken verkeeren wetenschap» pelijk allesbehalve in staat van faillissement. Laten de ongerusten niet in stof en asch nederzitten, want daar is volstrekt geen reden voor. Meer zeggen we daar nu maar niet vandoch dit mogen onze menschen, dunkt ons, toch wel weten tot hun bemoediging en troost. We zullen, wanneer de dingen nun beslag hebben gekregen, misschien nog wel wat meer kunnen zeggen. Interressant is ook, wat op de Synode te zien is. Dat vindt ik altijd het mooiste van verga» deringen, dat men daar zoo in de gelegen» heid is een en ander te zien. Die zestig a zeventig mannen achter de groene tafels zijn elk op hun beurt voor» werp van observatie Hoewel het natuur» lijk mogelijk is, dat niet alle indrukken juist zijn geweestmen kan zich op de menschen verkijken. Wat we in deze synode tot onze vreugde missen, dat is het zure element. We kunnen niet zeggen, dat er onder de broederen zijn, die in de termen vallen om gerangschikt te worden onder degenen, die gezegd worden «den wrevel uit te blazen». We zouden er daarentegen wel kunnen wijzen, die bijzon» der sympathiek zijn we zouden zelfs met aller goedvinden, komt het mij zoo voor, een gou» den medalje voor »bonhomie« uitreiken kun» nen. Een goed humeur heeft sterken invloed op de stemming die er in een vergadering heerscht en dus ook op de beslissingen, die er worden genomen. We hebben den indruk, dat op deze Synode het goed humeur in de meerderheid is. Van een wrevelachtige stem» ming viel totnogtoe niet veel te bespeuren, behalve bij het beruchte »Handelsblad«»be» richt. Moge dit tot het eind azloo biijven. Het is nu Donderdag 11 Febr. en we zijn nog niet niet aan het einde. Evenais het we» der kan omslaan, kan dat ook met de hu» meuren geschieden. Doch we zullen hopen,- dat we voor zoo'n verandering bewaard mo» g3n biijven. Er is vooral een hoogere invloed, die op het klimaat der Synode een allesbeslissende uitwerking geeft. Moge de vrede Gods door den Heiligen Geest bij den voortduur de har» ten en zinnen bewaren in Christus Jezus. Ook dan wanneer het anders gaat, dan wij het zouden begeeren. De Heere behoede de Synode voor een verkeerden geest. Deze is er nu heelemaal niet te vinden, maar we moe» ten bidden, dat we er voor bewaard mogen blijven. In 'n verzuurde stemming en in een wrevelige gezindheid brengen de menschen niet veel goeds tot stand. Achabs gemelijk» heid kostte aan Naboth het leven. »De Maatschappij*. «De Maatschappij», Christelijk»Sociaal«Eco» nomisch weekblad, uitgave van de Drukkerij Oranje Nassau te Baarn, bevat deze week de volgende artikelen en rubrieken De Staatkundige ontwikkeling van Neder» landsch»lndië, door Mr. Dr. H. H. A. Gybland OosterboffBedrijf en HandelVerkeer en transportVakbeweging en ArbeidsmarktDe Volkenbond (met foto's); Staat en Wet; Ne» derland in cijfersEconomisch overzicht KoloniënWelstand en zorgUit bladen en tijdschriften Leven wij te duur Handel in effectenVrouwenbelangen. Verder een tweetal teekeningen «De staking» zieke transportarbeider» en »Als het nieuwe ministerie eindelijk gereed is OUDDORP.f Oproeping ter vergadering van leden der Landbouwvereeniging »Oudaorp«, op Zater» oag 27 Febr. 1926 's nam 2,30 uur in de Oude School. Agenda2 Betaling mais en kalizouten en zwavelzure ammoniak; 2 Bestelling mais Re» kening over 1925 vaststelling contributie5 Verkiezing bestuurslid6 Enz. enz. SOMMELSDIJK. Geboren: Lena, d. v. Cornelis van Lente en Lena Breur. NIEUWE TONGE. Getrouwd: Leendert Johannes Stoutjesdijk j.m. 29 j. (te Sommelsdijk) en Anna Maria van Alphen j.d. 28 j. alhier. DIRKSLAND. Geboren: Leendert Steven, z. v. J. Tam» boer en M. Visser; Adriana, d. v. J. Bestman en A. Visser. Ondertrouwd: E. L. van den Doel 26 en S. Tanis 23 jaar. Overleden: Geertje Kardux, 54 jaar echtgenoote van H. Kooman Hester Maria van Es, 52 jaar weduwe van W. van Es. MELISSANT. Geboren Kaatje, d. v. H. Grootenboer en D. de Geus: Pieter, z. v. J. J Kalle en D. MarkusHugo, z. v. H Knops en W. Dub» beidWillem, ,z. v. A. Breederveld en W. van Rossum. OndertrouwdN. Bazen 22 j. en N. Ha» meete 24 j. GetrouwdN. v. Oudenaren 28 j. en N Touw 22 j. DEN BRAND AAN DEN NOORDBLAAK. De begrafenis van de slachtoffers. Donderdagmiddag is op de begraafplaats Crooswijk ter aarde besteld het stoffelijk over» schot van mejuffrouw N. Birkhoff»Van Meurs en van haar beide kinderen, de slachtoffers van den brand, die j 1. Maandagmorgen in het pand op den hoek van den Noordblaak en den Visschersdijk woedde. De belangstel» ling was buitengewoon groot. Reeds lang voor tweeën hadden zich velen in de omgeving van het ziekenhuis aan den Coolsingel verza» meld. Ook langs den weg stonden vele belang» stellenden geschaard. Van het ziekenhuis reed de stoet eerst naar de uitgebrande woning, waar eenige oogenblik» ken stil gehouden werd. Vervolgens werd naar het Noordeinde gereden, waar voor de woning van eenige familieleden eveneens even gewacht werd. Op de begraafplaats en voor den ingang, die eenigen tijd gesloten gehouden moest wor» den, .stonden duizenden belangstellenden. Ook de kapel was geheel gevuld. Nadat de drie kisten, die met een vijftiental bloemstnkken gedekt waren, onder orgelspel binnen gedragen waren, nam ds. J. E. v. d. Valk van de Ned. Herv. gemeente te Kralingen het woord. Hij wees er op, hoe buitengewoon moeilijk het was, om hier te spreken. Den 6en Juli 1922 heeft spreker het huwelijk van het echtpaar Birkhoff ingezegend en thans na zoo luttele jaren, moet hij het woord voeren aan het graf van de jeugdige vrouw en van de beide kin» deren. Spreker wees op de schrille tegenstelling tusschen het leven dat buiten allerwegen ont» bot en de jonge levens, die hier afgesneden zijn. Men kan, zoo zeide spr., alleen dan in rust en vrede van deze plaats gaan, als men, ondanks het wreede van den slag, die toege» bracht is, nog kan getuigen, dat God de lief» de is en dat wat Hij doet, welgedaan is Spre» ker bracht dank voor de vele teekenen van medegevoel. De Koningin heeft een telegram van deelneming gezonden en ds. v. d Valk >prak hier mede namens de familie zijn groote erkentelijkheid voor uit. Hij herinnerde voorts, aan den man en vader, die door de verwon» ding aan zijn been, niet tegewoordigl kan zijn, en die een zwaar verlies geleden heeft. Een broer bracht namens dezen een laatsten groet aan vrouw en kinderen. Een broer van de vrouw wees er op, dat wat zij gedaan heeft, bij haar kinderen gebleven, hoewel er voor haar een uitweg geweest is alleen een moeder gegeven is. Hij sprak voorts de hoop uit, dat niemand eenig verwijt jzal kunnen treffen. Ds. v d. Valk ging daarna voor in gebed. Aan de groeve heeft een familielid tenslotte de overledenen nogmaals een laatst vaarwel toegeroepen. De drie kisten werden gelijktijdig in één graf neergelaten. Hiermede was de eenvoudige plechtigheid afgeloopen. De kabinetcrisis. Mr. Limburg heeft een redelijke kans op welslagen. Het Nederl. Correspontentiebureau te 's»Gravenhage deelt mede Naar wij uit welingelichte kringen vernemen zou er een redelijke kans zijn, dat de kabinets» formateur, tnr. Limburg binnen enkelê dagen zal zijn geslaagd in de vorming van een kabinet. Centrale Veiling voor Goeree en Overflakkee te Middelharnis. Uienveiling op Donderdag 25 Februari 1926 Met U. C. B. merk. Grove uienf 1,92 per baal Gewonef 2,13 tot f 2,22 Drielingf 2,96 Picklersf 4,30 Zonder U. C. B. merk. Grove uienf 1,42 per baal Gewonef 1,02 tot f 1,72 Drielingf 2,21 Picklersf 3,— Alles per inclusief baal Aanvoer 580 balen a 50 kg. wanhoop, maar zooals het er deze week uitzag, begint het er op te lijken, dat hij niet als overwinnaar uit het strijdperk zal treden. De verschillende belastingwetten, die voor een klein deel in het Fransche parlement zijn aan» genomen, kunnen bij lange na niet het groote tekort op de begrooting dekken, zoodat, toen dit bekend werd, er een verdere reactie van den Franc tot f 8,80 plaats vond. Natuurlijk is de baissepartij hieraan voor» namelijk schuldig, doch bleek in dé afgeloo» pen iWeek, dat er van Amerikaansche zijde een haussepositie van 200,000,000 Francs is geliqui» deerd, waardoor dus de koers te New»York zeer belangrijk is gedaald. De beweging op de New.Yorksche beurs is de laatse weken sterk aan het minderen, zoodat de omzetten nauwelijks 1,500,000 shares be» dragen, tegen ruim 2,000,000 dagelijks in de afgeloopen maanden. Deze vermindering van effectenzaken is voornamelijk te wijten aan de onzekerheid op zakengebied, die door ver» schillende omstandigheden wordt veroorzaakt. Ook te Amsterdam bestaat er in vrijwel alle afdeelir.gen ter beurze een groote mate van onzekerheidde twee groote partijen, die der hausse» en die der baissespeculanten hebben blijkbaar een wapenstilstand gesloten, welke ten gevolge heeft, dat er ter beurze zoo goed als niets te doen is. Slechts sensatieberichtën kunnen eenige op» leving te weeg brengen, zoodat toen bekend Het is den Frar.schen minister van financiën tot nu toe in geenen deele mogen gelukken eenige verbetering te brengen in denfinanci» eelen toestand des lands. De Heer Doumer strijdt met den moed der De groote bouwmeester Dr. H. P. Berlage, vierde dezer dagen zijn 70sten verjaardag, bij welke gelegenheid hij werd benoemd tot Commandeur in de Orde van den Nederland» schen Leeuw. Enkele van zijn grootste werken warenDe Beurs te Amsterdam, Gebouw Alg Ned. Diamanthandel te Amsterdam, Alg. Mij. voor Levensverzekering te Leipzig, Ar» beidscoöperatie «Voorwaarts» te Amsterdam, Mij. «De Nederlanden« Rotterdam, Firma Meddens, den Haag, firma Muller^ Co., London. werd, dat er brand was uitgebroken in een der vrachtschepen van de Stoomvaart Maat» schappij »Nederland«i de tabaksafdeeling voor een oogenblik een willig beeld vertoonde, waarbij de koersen ^iclr rrrifckrachtig konden verheffen. In elk geval heeft deze brand ten» gevolge, dat de voorraad, ter markt komende tabak met 10,000 pakken is verminderd. De rubberafdeeling is reeds sinds enkele weken rustig, niettegenstaande de prijs van het product te New York en te Londen verder is gedaald. Men noteert thans te Londen voor loco 2/4'/a, welke prijs voor de producenten evenwel een belangrijke winst oplevert, aan» gezien deze prijs veel hooger is dan de ge» middelde opbrengst over het geheele jaar 1925. Het publiek echter ziet graag beweging en zoo de rubberprijs nog teekenen geeft van inzakking, gelooft men niet, dat er belangrijke vraag voor rubberaandeelen zal zijn. Onder deze omstandigheden zakten aandee» len Amsterdam Rubber tot 350, Hessa tot 465, Vico tot 220 zonder herstel van beteekenis. Op de Scheepvaart»afdeeling is het nog steeds misère, waarbij de verdere val der Holland» Amerika»waarden een zeer grooten invloed op de rest van de afdeeling uitoefende. Zonder nadere gegevens zakten de aandeelen tot ca, 45 °/o en de nieuwe aandeelen tot 35 terwijl de 60 obligatiën het slechts tot een koeis van 73 konden brengen. De Industrieele waarden konden zich betrek» kelijk goed handhaven, waarbij de kunstzijde» fabrieken het meest op den voorgrond traden en wel ten gevolge van berichten uit Amerika, dat men daar meer vertrouwen stelt in de toekomst dezer industrie. De stemming voor deze aandeelen is belangrijk verbeterd onder den invloed van het bekend worden der jaar» cijfers van de buitenlandsche vennootschappen, die wat betreft b v. de Italiaansche fabriek Sina Viscose 148 millioen Lire tegen 60 mil» lioen over 1924 beliepen. Aandeelen Jurgens bleven nog steeds goed gevraagd op koersen van ongeveer 163 welke vraag voornamelijk te danken is aan belangstelling van Engelsche zijde, zooals men ter beurze tenminste beweert. Tenslotte vermelden wij een belangrijke koersdaling van aandeelen Redjang Lebong, welke plotseling van 320 tot 275 °/o zijn teruggeloopen, vermoedelijk door een belang» rijke verkooporder van Indische zijde, waar men bevreesd schijnt te zijn, dat het jaarverslag niet zoo gunstig zal uitvallen, als men oor» spronkelijk had gedacht. Zaterdag 20 Februari bij inzet en Zaterdag 27 Februari bij afslag, telkens des avonds 6 uur te Ouddorp, in de Oude School: I Ten verzoeke van den heer Abr. Padmos van een perceel bouwland te Goedereede, in den Plas» polder, kadaster Sectie B no. 670, groot 0.40.20 H.A. of 263 Roeden V. M., dadelijk door den kooper in gebruik te aanvaarden; II ten verzoeke van de kinderen van wijlen Abra» ham Voogd van een perceel weiland te Oud» dorp in den polder den Ouden Oostdijk, na» bij den Oosterweg, kadaster Sectie G nrs. 421 en 451, samen groot 1 58.80 H.A. of 3 Ge» meten 137 R. V, M, dadelijk door den koo» per inf gebruik té aanvaarden. Notaris VAN DEN BERG. Verhuring bij inschrijving, voor het seizoen 1926, van het recht om 36 hokkelingen en 5 jaarlingen te weiden op het Gors «Neutebol» onder Simonhaven, in 2 perceelen. Inlichtingen geeft ondergeteekende, al waar de inschrijvingsbiljetten gesloten moeten wor» den ingeleverd vóór of op Woensdag 3 Maart 1926. Notaris C. LOEFF. Verkooping roerende goederen Gabr. Win» kels te Den Bommel wordt tot nadere kennis» geving uitgesteld. Openbare Vrijwillige Verkooping van Huis met Landbouwschuur en Tuinen, aan het Kor9 teweegje te Sommelsdijk, in perceelen en com' binatie, op Dinsdag 2 Maart 1926 bij inzet, op Dinsdag 9 Maart 1926 bij afslag, telkens des avonds 7 uur in het Hotel Spee te Som» melsdijk. Ten verzoeke van de Erven Wed. C. Admiraal»Breur, aldaar. Notaris VAN BUUREN. Openbare Vrijwillige Verkooping van 0,91,53 Heet. bouwland, in 3 perceelen, nabij Marietjes» pad te Middelharnis, ten verzoeke van den WelEd. Heer C. von Lindern te 's»Gravenhage. Op Woensdag 24 Februari 1926 bij inzet, op Woensdag 3 Maart 1926 bij afslag, telkens des avonds 7 uur in het Hotel Meijer "te Middel» harnis. Notaris VAN BUUREN. Dinsdag 2 Maart, 's avonds 5 uur te Stellen» dam, in het Logement Kaashoek, verhuring bij inschrijving voor het seizoen 1926 van hoverijland onder Stellendam, als12 per» ceelen in Kavel 40 Eendrachtspolder, voor Mej. de Weduwe L. Visser, 2 perceelen in Kavel 13 Eendrachtspolder, voor den Heer Mattheus van Lenten, 1 perceel in Kavel 6 Adrianapolder, voor Mej. de Weduwe L. Koen» raad, 13 perceelen in Kavel 24 Eendrachts» polder voor Mej. de Weduwe Joh. Koese en 3 perceelen in Kavel 41 Eendrachtspolder voor Mej. Gr. Kreeft. Notaris VAN DEN BERG. Zaterdag 6 Maart, bij inzet en Zaterdag 13 Maart, bij afslag, telkens des avonds 5 uur te Oudorp in het Logement Akershoek, van de Bouwmanswoning «Duinkerken» te Oud» dorp, aan den Dirk Doensweg en den Bok» weg, groot plm. 5,89,85 H.A. of 12 G. 253 R. V. M. in 15 perceelen, combinatiën en massa. Het huis is uiterlijk 1 Sept. 1926 de overige perceelen zijn dadelijk te aanvaarden. Notaris VAN DEN BERG. Verhuring bij inschrijving voor 3 jaren van 2,55,70 Hectaren weiland in de Gemeente en den polder Geervliet in den Noordhoek, aan den Griendweg. In huur geweest bij den Heer C. Herweijer. Inlichtingen uitsluitend ten kan» tore van Notaris C. Loeff te Zuidland, alwaar de inschrijvingsbiljetten gesloten moeten wor» den ingeleverd, vóór of op 10 Maart 1926. Notaris LOEFF. Op Donderdagen 4 en 11 Maart 1926 beide dagen v.m. 11 uur, in het koffiehuis «het Wa« pen van Zuidland, bij veiling en afslag pu» blieke verkooping van in 2 perceelen Het altoosdurend recht van erfpacht op 11=26 aren grond, met den eigendom der daarop staande huizen, schuur en wagenhuis te Zuidland aan den Molendijk. Erfpacht f 29,47 per jaar. Hoofdzakelijk direct te aan» vaarden. Soliede kooper kan met goedvinden der eigenaren 13 H.A. huurland overnemen. Inlichtingen geeft de verkooper A. Mooyaart en ondergeteekenden Notaris C. LOEFF. Verhuring bij inschrijving voor 7 of 9 jaren van Eene Bouwmanswoning te Hekelingen met bouw» en weilanden en arbeidershuizen, alles aan elkander gelegen nabij losplaats aan het Spui, te samen groot 47<55«70 H.A. Aan» vaarding direct na de gunning. Levende have en verderen inventaris kan worden overge» nomen. Aanwijzing doet de huurder de Heer D. Zoeteman te Hekelingen. Inschrijvingsbiljetten op zegel van f 0,50, in te leveren ten kantore van den Notaris te Zuidland vóór of op Woensdag 10 Maart 1926. Notaris LOEFF. Op Maandag 1 Maart 1926 des namiddags 2 uur te Middelharnis aan de Kaai van een groote partij nieuw gezaagd timmerhout als planken, delen, latten, schroten, ribben, bal» ken, schalen, enz. Deurwaarder GROENENDIJK. Op Maandag 1 Maart 1926 des namiddags 4 uur te Sommelsdijk aan de Kaai van een groote partij Dieuw gezaagd timmerhout als planken, delen, latten, schroten, ribben, bal» ken, schalen, enz. Deurwaarder GROENENDIJK. Op Dinsdag 2 Maart 1926 des namiddags 3'/j uur te Stellendam aan het tramstation van een groote partij nieuw gezaagd timmer» hout als planken, delen, latten, schroten, rib» ben, balken, schalen, enz. Deurwaarder GROENENDIJK. Op Woensdag 3 Maart 1926 des namiddags 2 uur te Dirksland aan het tramstation van een groote partij nieuw gezaagd timmerhout als planken, delen, latten, schroten, ribben, balken, schalen, enz. Deurwaarder GROENENDIJK. Op Woensdag 3 Maart 1926 des namiddags 4 uur te Melissant aan het tramstation van een groote partij nieuw gezaagd timmerhout als planken, delen, latten, schroten, ribben, balken, schalen, enz. Deurwaarder GROENENDIJK. Tot en met Zaterdag 6 Maart worden ten kantore van Notaris van den Berg inschrij» vingsbiljetten ingewacht voor de verhuring van 1.73.70 H.A. 3 G. 235 R. V. M. bouw. land te Stellendam in kavel 60 van den Een» drachtspolder, in pacht geweest bij C. van Beek, ten verzoeke van den Heer C. Tanis K.Gz. te Ouddorp, voor den tijd van 10 jaren, dadelijk ingaande. De pacht bedraagt f 65 per Voornsch gemet. Notaris VAN DEN BERG. Woensdag 3 Maart, des namiddags half twee, te Goedereede, in de Pieterstraat, voor de woning van wijlen Mej. J. W. Nagtegaal, om contant geld, van manufacturen, sajet, galan» terieën enz. Notaris VAN DEN BERG. Op Vrijdagg 12 Maart 1926 des nam. 2 uur te Ooltgensplaat aan de Kerkring, voor de woning van wijlen Jac. Korteweg Pz., publieke ver» kooping van Meubilaire goederen en land» bouwgereedschappen, ten verzoeke van de Erven van J. Korteweg Pz Notaris AKKERMAN. Op Woensdag 17 Maart 1926des voorm. 10 uur (na aankomst der tram) te Oude Tonge, op de door de verkoopster bewoonde hofstede aan den blauwpanneweg, publieke verkooping van6 paarden, 24 stuks hoornee en een uitgebreiden landbouwinventaris. Ten verzoe» ke van Mej. de Wed. M. P. Vreeswijk aldaar. Notaris AKKERMAN. Zaterdag 6 Maart, des avonds 6 uur, te Ouddorp, in het Logement Akershoek, ver» huring bij inschrijving I. ten verzoeke van de erven T. Lodder, voor 7 jaren, dadelijk in» gaande: a. 0.78.10 H.A. 1 G. 210 R. V.M. bouwland, genaamd »Prinsenhof« onder Oud» dorp, b. 0.95.80 H.A. 2 G, 25'/2 R- V. M. bouwland in de Groote Tienden in 2 perceelen, c. 2 95.80 H.A. 6 G. 132 R. V. M. bouw. land te Ouddorp, genaamd «Mijnlief», in 6 perceelen. d. 0 85.90 H A. 1 G. 261 R. V. M. weiland te Ouddorp in den Koudenhoek, e. 105.80 H.A. 2 G. 91 R. V. M. bouwland te Ouddorp, aan den Noordweg, in 2 per» ceelen, f. 1.57.70 H.A. 3 G. 130 R. V. M. bouwland te Ouddorp, aan Hazersweg, in 2 perceelen. II. ten verzoeke van den Heer Abr. Padmos, voor het seizoen 1926. van 0.70.90 H.A. 1 G. 163 R. V. M. te Oudorp, aan het eerste lietje. III. ten verzoeke van den Heer Kommer Tanis Czn., voor het seizoen 1926, van 0.41.33 H.A. 270 R. V. M bouw» land te Ouddorp, bij zijn woniDg aan den Dijkstelweg. Notaris VAN DEN BERG. Openbare Vrijwillige Verkooping van Paar den en Landbouwwerktuigen te Sommelsdijk, op Dinsdag 2 Maart 1926, des voormiddags 10 uur, aan het Korteweegje te Sommelsdijk. Ten verzoeke van de Erven Wed. C. Admi» raaUBreur, aldaar. Notaris VAN BUUREN Openbare vrijwillige verkooping van een huis, landbouwschuur en erf aan den Ring te Middelharnis, ten verzoeke van Mej. de Wed. B. Driesse, aldaar, op Woensdag 24 Febr. 1926 bij inzet en op Woensdag 3 Maart 1926 bij afslag, telkens des avonds 7 uur in hotel Meijer. Notaris VAN BUUREN. Op Woensdag 10 Maart 1926 des v.m. 10 uur (na aankomst der tram) te Ooltgensplaat aan den Oudelandschen dijk, op de hofstede bewoond door en ten verzoeke van den heer W. J. Donkersloot Johsz. van 13 paarden, 26 stuks hoornvee en een uitgebreiden landbouw» inventaris. Notaris AKKERMAN. Op Woensdag 10 Maart 1926 voormiddags 10 uur te Dirksland aan het Korteweegje, op de werf van den heer C. Jongejan van 1 bruin ruinpaard oud 12 jaar, 1 bruin merrie» paard oud 12 jaar (geschikt voor klepper), 2 boerenwagens, Tilburry, maaimachines, wiel» slede, ploegen, houten en ijzeren eggen, slee» per, paardebeul, losse gareelen, enz. ten ver» zoeke van den heer M. Jongejan Cz. Notaris VAN DER SLUYS. Op Woensdag 10 Maart 1926 nam. 5 uur (na aankomst tram) te Stellendam ter herberge van A. Kaashoek, verhuring van 54 perceelen Hoverijland in kavel 21 van den Adrianapol» der, in kavels 6, 31 en 45 van den Eendrachts» polder, en in kavel 7 van den Halspolder onder Stellendam, ten verzoeke van den heer D. Goekoop te Goedereede. Notaris VAN DER SLUYS. Verkooping van Paarden, Hoornvee en Landbouwgereedschappen te Middelharnis, ten verzoeke van Mej. de Wed. B. Driesse, aldaar, op Donderdag 11 Maart 1926 des voormiddags 9,30 uur. Notaris VAN BUUREN. Zoo de Heere wil en zij leven hopen mijn geliefde ouders op Maandag 1 Maart a.s. hunne 25«jarige Echtvereeniging te herdenken. Dat zij nog lang ge» spaard mogen blijven is de wensch van hunne dankbare dochter GEERTRUIDA DEKKER f\ Nieuwe Tonge, 27 Febr. 1926 l^CZ3SCZ33CZ3SCMi: Op 1 Maart a s. zal het 25 JAREN geleden zijn dat de bij mij in dienst kwam. Door nauwgezette plichtsbe» trachting hebben zij gedurende deze vele jaren mijne achtingen tevredenheid getoond, waardig te zijn. C. Z. VAN LOON. Oude Tonge. 27273 Hiermede vervullen wij den treurigen plicht U kennis te ge» ven dat hedenmiddag na een langdurig doch geduldig gedra» gen lijden, na voorzien te zijn van de H. H. Sacramenten der stervenden, zacht en kalm is over» leden onze geliefde Broeder. Be» huwdbroeder en Oom, de heer N. Th. P. DE LAAT, in den jeugdigen leeftijd van 30 jaar en 8 maanden. 27286 W. POLLEMANS-De Laat. JOH. POLLEMANS en Kinderen. P. DE LAAT. ANNA DE LAAT- Peperstraten. CATO DE LAAT, Californiè', ANNA DE LAAT. ADR. JACOBS—de Laat. COR. JACOBS en Kinderen. JOH. DE LAAT. HENDRIKUS DE LAAT. CORNELIA DE LAAT. PIETER DE LAAT. Oude Tonge, 25 Febr. 1926. Maandagmorgen om 9 uur zal de plechtige uitvaart en begrafe nis plaats hebben.

Maas- en Scheldebode | 1926 | | pagina 4