MEiD-llSHQUDSIER dn» HlIiSJE (Wer») Een «i-Hll ZAAISCHORKERS Teuredenheids verhlaring. „Een schnnne Hnfstede" een beklante Maak 5% randbrieuen aioo'^jo Aduerieert in dit Bied iïlLOEIZilUJSIZfillD ifiliriënrt iooRl¥eïlêiifi LIJSTEN Prima Rijnshurger Uienzaad UroRifisseiie tiiiiliMHrii voor uoderland Mil! VI8IËR- Ëi VRICITËITDINËN D. BIJLEVELD Binnenland* Huishoudster flink Dagmeisje aanbieding. Arts L MPT, HlllI ML uii de nand ie urn aangeboden RooiMMDrieh die Meld" te koop AANBESTEDING AANGEBODEN O by K, A, VAN BEEK, Melissant. heeft overgedaan AF TE GEVEN A. LOKKER Az., Smouter Cichoreizaact Rijnsburger Uienzaad GEVESTIGD TE GRONINGEN BIJKANTOOR TE ZWOLLE De Bank geeft uit: in stukken van 1000, 500,— en 100,— urrhrljgbaar bij alle effectenkantoren Te Ouddorp bij den heer P. VAN SPLUNDER. Het bestuur van den polder OUDE-PLAAT wenscht aan te besteden de levering van ongeveer 216 stère puike De levering moet geschieden haven van Dirksland en franco op den wagen vóór den eersten April 1926. Inlichtingen te bekomen bij en inschrijvingsbiijetten voor 27 Fe bruari 1926 te zenden aan den Secretaris 27257 J. C. de Gast, Sommelsdijk te koop. In goeden staat zijnde 10P.K. Petroleum motor. Dagelijks in werking te zien. Brieven franco onder no. 27237 Bureau dezer Courant. HiilB I. lOEKHeUEli ZOHEli KAMERPLANTEN IN SOORTEN, CLIVIA'S AUROUCARIA, PAL MEN IN SOORTEN, AZALIA'S IN BLOEI, FICUS, VARENTJES, ASPARAGUS, BLOEMENMAND JES, APPELS, PEREN, BESSEN, STAM- EN STRUIKROZEN ENZ. m MIDDELHARNIS m Gebr. Bischoff te Roosendaal, begaf genoemde v. d. B„ gehuwd en vader van drie kinderen, zich gistermorgen per rijwiel naar zijn werk toen hij op den weg door een uitwijkende auto van de familie R. uit Wouw, werd aan» gereden en zoodanig tegen de grond geslin» gerd, dat hij bewusteloos bleeef liggen. In deerniswekkenden toestand werd het slachtof» fer in café v. Eekelen binnengedragen, waar geestelijke en geneeskundige hulp werd ont» boden. In den middag is het slachtoffer aan de ge» volgen overleden. De auto, welke bij het uitwijken voor een melkwagen tegen een boompje terzijde van den weg terecht kwam, kantelde de sloot in en bekwam ernstige averij. De chauffeur kwam er zondere verdere ongelukken af. Dr. Hillemans verleende geneeskundige hulp, welke evenwel niet meer mocht baten. Door den Weleerw. heer Lievegoed, kapelaan te Wouw, die mede spoedig ter plaatse was, waren den man de H.H. Sacramenten der Stervenden toegediend. Lijk opgehaald. Gisteravond is uit het Kanaal te Leiden op» haald het lijk van een manspersoon van on« geveer 40»jarigen leeftijd. Overreden. Te Widervank geraakte gisteren een 70» jarigen man onder een auto. In hopeloozen toestand werd hij naar het ziekenhuis te Gro» ningen vervoerd. £en platina colier verloren. Een dame uit Bloemendaal verloor op een tramrit Bentveld—Kampervest—Bloemendaal te Haarlem een colier van platina met bril» lanten ter waarde van f 1500. DE MIJNONGEVALLEN. Het onderzoek naar de doodsoorzaak. In de mijnwerkerswereld ging reeds gerui» men tijd het verhaal, dat de lijken van ver» ongelukte mijnwerkers door de justitie in be» slag werden genomen voor wetenschappelijke doeleinden. Inwendige organen en lichaams» deelen van mijnslachtoffers zouden naar de een of andere universiteit worden opgezonden om als studiemateriaal voor de studenten te dienen. Nog allerlei fantastische bijkomstig» heden werden aan de griezelverhalen toege» voegdde volksfantasie bleek zeer vruchtbaar. In Zuid»Limburgsche bladen en in het orgaan van den Christelijken Mijnwerkersbond von» den de verhalen een echo en het is mede naar aanleiding daarvan, dat de Minister van Wa« terstaat, de heer ir. M. Bongaerts, onder wiens departement Mijnwezen ressorteert, een brief schreef aan het hoofdbestuur van den Christe» lijken Bond «Ik kan en wil niet aannemen*, aldus de Minister, «dat met opzet onjuiste be» richten omtrent eene zoo ernstige aangelegen» heid, die zoo nauw te teerste gevoelens raakt, zouden worden openbaar gemaakt en stel er daarom prijs op, u eenige inlichtingen te ge» ven. Ten parkette wordt in beginsel aangeno» men, dat bij ongevallen alleen dan een nader onderzoek moet worden ingesteld, als er sprake is van grove schuld. In het afgeloopen jaar hebben 42 mijnongelukken met doodelijken afloop plaats gehad, terwijl de justitie uit Maastricht slechts in 3 gevallen een lijkschou» wing heeft noodig geacht en bevolen. Onjuist is het, dat op last der Rijksverzekeringsbank lijkschouwingen plaats hadden. Voor het on» derzoek is steeds noodig de toestemming der naastbestaanden. Overigens wordt door de Rijksverzekerings» bank bij ongevallen waarvan de gewelddadi» ge aard vaststaat, steeds genoegen genomen met een geneeskundige verklaring betreffende den aard der doodsoorzaak. De secties voor de R. V. B. geschieden door den patholoog» anatoom dr. Hulst uit Leiden. Indien het microscopisch onderzoek van enkele lijkdeelen noodig is om den aard der afwijkingen nader te bepalen, worden kleine orgaanstukjes, ge» woonlijk ter afmeting van 1X1X1 c.M. uitgesneden en mee naar Leiden genomen. Hierop berusten vermoedelijk de onware geruchten. Ik betreur het ten zeerste, dat der» gelijke volkomen met de werkelijkheid in strijd zijnde berichten, die, naar ik aanneem niet bewust, maar dan toch er op gericht zijn de arbeiders te verbitteren en hunne ontevreden» heid op te wekken, in deze voor hen reeds zoo moeilijke tijden in een blad worden op» genomen zonder dat eerst een onderzoek naar de juistheid ervan is ingesteld, of te bevoeg» der plaatse inlichtingen zijn ingewonnen«. TEGEN DE STEMPLICHT. Heele gezinnen opgebracht. Men meldt uit Haarlem In de vroegte ging de politie te Santpoort naar de woning van den heer Oversteeg en zijn vrouw en drie vrouwen van zijn zoons, die wegens weigering om aan den stemplicht te voldoen, veroordeeld waren tot een geld» boete subs, drie dagen hechtenis. De arrestanten, die wegens niet betalen der boete de hechtenis moesten ondergaan, wer» den met tien kinderen opgebracht naar Haar» lem, gedurende welken tocht de heer Over» steeg heftig protesteerde tegen den stemplicht. Allen werden, gevolgd door geestverwanten van Oversteeg, die eveneens luide protesten deden hooren, naar het politiebureau in de Generaal Cronjéstraat gebracht. De veroor» deelden werden vandaar per celwagen ver» voerd terwijl de kinderen op een na, een baby, welke door de moeder werd medege» nomen, op het politiebureau achterbleven. Getracht zal worden de kinderen ergens onder te brengen. Medegedeeld wordt dat het bureau van actie tegen den stemplicht protestvergaderingen te» gen deze handelwijze zal organiseeren. Brand. Men meldt uit Velp aan de Maasbode Maandagavond te ongeveer 8 uur was de voeger in de werkplaats van den rijwielrepera» teur Versteeg aan de Kerkallee alhier en ,wo« nende te Arhem, bezig met het herstellen van een motorrijwielhij probeerde of de bougie wilde vonken, waarbij plotseling het motor» rijwiel in brand vloog. Het vuur deelde zich onmiddelijk mede aan de omstaande voorwer» pen en het houtwerk in de woning. ^Doordien er geen wind stond, werd het vuur niet erg aangewakkerd, zoodat de brand» weer, toen deze ter plaatse kwam, met eenige stralen op de waterleiding binnen korten tijd het blusschingswerk had verricht. Het motor» rijwiel verhandde totaal, terwijl ook enkele rijwielen werden vernield. Men meldt nader uit Zuid»Scharwoude De afgebrande perceelen zijn de barbiers» winkel, met aangebouwden winkel voor toilet» artikelen en woonhuis van heer Kuyt. Beien» dende perceelen kregen ook nog aanmerkelijke brand» en waterschade. Verzekering dekt de schade. De «goede, oude tijd*, Een Vlaamsch blad herinnert er aan en de herinnering betreft natuurlijk België. Hoe vróéger de waterwolf béét De oude boeken schrijven dat, in 820, de regen gedurende 200 dagen over Viaan» deren viel en 't land 2 jaar overstroomd bleefdat in 1014 de zee tot in Gent kwam dat in 1042 Oostende en Nieuwpoort door de golven verwoest werden; dat in 1170 ruim 50,000 menschen hier te lande inéén stormnacht omkwamendat in 1334 Scarp» hout waar nu Blankenberge is in de zee verdween dat in 1377 achttien Vlaam» sche dorpen onderliepen en 50,000 personen bezweken In 1740, in 1820, in 1880 was de watersnood zooais nu, niet te over» zien. 't Was toen ook al geen ramplooze tijd. Mr. P. Dieleman, de bekende anti»revolu» tionair uit Middelburg, geeft aldaar eenige cursus»lessen in de Prop.»club, betreffende de A.R. beginselen en partij. Een voorbeeld, dat navolging verdient. Eén der lessen zal gebruikt worden, om eenigszins in te leiden »in de werken van Groen van Prinsterer en Kuyper, die tegen woordig bijna niet meer gelezen worden De onderstreeping is van mij. Ik kan mr. D. niet tegenspreken Wat me 'n reden tot groote droefheid is, wat Kuyper betreft, er wordt nog wel over zijn werken gehandeld, als men een of an» dere bewijsplaats noodig heeft, maar gelezen in zijn »oevre« ik vreeze van niet veel. Of soms in Hongarije, Duitschland, Ame» rika en Zuid»Afrika nog het meest Ik vrage slechts Beestachtigs Santri's. Door de politie in de afdeeling Pro bolinggo is een moordzaak ontdekt, waarvan de wreed» heid moeilijk haars gelijke zal vinden, schrijft de Nwe Sb. Crt. Voor ongeveer een maand werd door den wedono van Tongas gerap» porteerd, dat een zevenjarig Inlandsch kind, dat buiten geslapen zou hebben, door een tij» ger zou zijn gedood. De borst van het kind zou door den tijger zijn opengereten. Het onderzoek,op last van den regent in» gesteld heeft aan het licht gebracht, dat het kind vermoord werd door twee Inlanders, die beiden bekend hebben. Er zijn daar ter plaatse twee pesantrens (Mohammedaansche godsdienstscholen) die elkander beconcurreeren. De school van den eenen Mohammedaanschen godsdienstonder» wijzer verloopt echter, en uit jalouzie heeft hij zijn zoon opdracht gegeven, een leerling der andere school te dooden. Zulks geschiedde met behulp van een derde, die het kind vasthield, terwijl de zoon het kind met een golok het lichaam openhakte. «Nederland en Oranje* het Maandblad van de Centrale A.»R. K. V. te Amsterdam geeft den volgenden raad aan Mr. Limburg ADVIES AAN Mr. LIMBURG. Reeds maanden zoeken nu de heeren Naar een of ander Kabinet. De meeste adspirant»Ministers Zij gaven, helaas, steeds belet. Nu vat een ieder, dat zoo'n arbeid Niet van een leien dakje gaat, Omdat voor Kabinetsformatie Nog een »Mecano«»doos bestaat. Ik weet niet, of soms Mr. Limburg Wil luist'ren naar een vriendenraad. Ik wil in 't kort mijn plan ontvouwen, En hoop, dat hij er acht op slaat. «Wat is een naam 1* Zoo hoort men dikwijls, Maar op den naam juist dient gelet. Als hij dat slechts in acht wil nemen, Krijgt hij een prima Kabinet. Voor Oorlog neemt hij dan Van Vuuren, Duymaer van Twist of Krijger vast, Terwijl voor HandelKleerekoper Of vriend Marchant koopman) past, Bij Waterstaat komt Hugo Visscher, De onversaagde stoere Geus. Voor Landbouw acht ik den heer Kooien Of anders Boon de beste keus. Financiën I Daar komt vriend Pothuis, Het Raadslid uit groot Amsterdam, Graag zag ik, dat bij Arbeid: Bakker Of de heer Kuiper zitting nam. Bij Nijverheid is de heer Staalman Of Ketelaar yolstrekt niet vreemd, Terwijl Snoeck Henkemans of Zijlstra Marine voor zijn reek'ning neemt. Voor Koloniënde heer De Wilde Justitie Schouten, ja dat gaat 1 Terwijl hij Braat en Lou de Visser Voor d'and're plaatsen raden laat. 'k Hoop, dat de Kabinetsformeerder Op deze mijne woorden let Dan slaagt bij binnen veertien dagen In 't vormen van een Kabinet. Ontsporing. Dinsdagavond te kwart voor zes zijn vlak voor het station Dordrecht van een goederen» trein drie wagons ontspoord. Het ongeval bad plaats juist op het punt waar de lijnen van Sliedrecht en Willemsdorp samenkomen, zoo» dat het geheele verkeer met het Oosten en Zuiden des lands versperd was. Onmiddellijk werd met het ruimingswerk een aanvang gemaakt, waarbij men de lijn van Sliedrecht weer spoedig vrij had Na eeni» ge uren was ook de lijn van Willemsdorp weer vrij. Om acht uur kon de eerste trein het station binnenloopen. Persoonlijke ongelukken; hadden niet plaats terwijl de materieele schade niet aanzienlijk is. Omtrent de oorzaak tast men nog in het duister, de wisselstand was in órde. Gestikt. Een 2<jarig meisje van T. Postma te Har» kema—Opeinde kreeg een slaboontje in de keel en is op weg naar het ziekenhuis gestikt. Zwaar weer in Engeland. Het zware weder om de Britsche kusten heeft de laaste dagen verscheidene schipbreu» ken veroorzaakt. Maandag werd zonder re» sultaat een onderzoek gehouden naar de be» manningen van 2 trawlers uit Swansea, die op de kust van Galway verloren zijn gegaan. Het aantal vermiste mannen bedraagt 23, maar men heeft alle hoop op hun behoud nog niet verloren. De mogelijkheid bestaat, dat zij eene schuilplaats hebben gevonden op het een of ander afgelegen eiland. Van de wrakken is geen spoor gevonden. De bemanning der Italiaansche stoomboot »Liberta«, die te Bolthead in Devonshire strandde, werd gered met een reddingboot. Groote moed werd aan den dag gelegd door de mannen der reddingboot van Brixham bij het verrichten der redding. De boot verscheen op het tooneel na een moeilijken tocht van 20 mijlen door een stormachtige zee en kon niet langs het schip komen. Eindelijk werd een verbinding tot stand ge» bracht door een raketlijn en drie man van het scheepsvolk werden door middel hiervan door de zee naar de boot getrokken, waar zij be» trekkelijk veilig waren. Intusschen had men gezonden om het land» rakefetoestel, hetwelk werd opgesteld op een klip, vanwaar men de plek kon overzien. Het eerste schot van het land»raket had succes, en de overige 27 man van het scheepsvolk werden aan land gebracht. De Spaansche stoomboot «Cirilo Amoroso; liep op de rotsen te Stradbally in het graaf» schap Waterford. Het scheepsvolk, dat uit 34 man bestond, werd door een reddingboot af» gehaald. Roode sneeuw. Meteorologisten van St. Paul (staat Min» nesota) verliezen zich in gissingen omtrent den oorsprong en de natuur van roodge» kleurde sneeuw die aldaar is gevallen. Toen zij pas was gevallen, was de sneeuw koperkleurig, doch werd later zeer rood. Het Fransche blad, waaraan wij dit bericht ontkenen, merkt wijsgeerig op, dat deze sneeuw in Rusland had moeten vallen. Socialisten onder elkaar redetwistten j.l. Zondagmorgen over «Socialisme en Gods» dienst*. De meesten lachten om alle religie. Toen zeide Schaper, het Kamerlid «Duizenden zijn er, die weer gaarne in een eeuwig leven zouden willen gelooven*. En toe de jeugd hem uitlachte «Ik heb er gtnepekend, g deogu o jillie leeftijd net eender dachten, maar nu er geheel anders over denken Verwonderen doet 't ons niet De «kleine overblijfselen* blijven in den mensch, o zoo lang zichtbaar. Och, mocht het leven der christenen toch maar zoo zijn, dat heel hun gewone, daagsche doen zelfs glanst in héél stil, zacht eeuwigheidslicht. Als zwijgende getuigen ging er dan van hen alevel •n wondere sprake uit Inbraak in Elseviers Drukkerij. De waker gebonden en mishandeld. De schuldigen gearresteerd. Vrijdagnacht bemerkten eenige rechercheurs op hnn surveillancetocht door de van Ostade» straat in Elzeviers drukkerij eenige zich heen en weer bewegende schimmen. Tevens viel het hun op, dat een drietal jonge mannen, die reeds eenigen tijd hun aandacht hadden, van de straat waren verdwenen. Bij een on» derzoek in de drukkerij werd hun vermoeden bevestigd, dat dit drietal bezig was een bezoek aan de drukkerij te brengen. Het gelukte hun dadelijk een der gasten te arresteeren de twee anderen ontsnapten, doch werden eenigen tijd later gevat. Het bleken te zijn een 24»jarig boekdrukker, een 19>jarig typograaf en een 19»jarig loodgieter. In de drukkerij hebben zij een geldkistje weten open te maken en daatuit 50 gulden ontvreemd. Bij den inbraak is de 68»jarige waker over» vallen, en na door de onverlaten aan handen en voeten gebonden te zijn, door een slag op het hoofd onschadelijk gemaakt. Deze met een hard voorwerp toegebrachte slag veroor» zaakte een bloedende wond. De waker kon zich, na bevrijd te zijn, loopende naar den dokter begevende wonde schijnt niet van ernstigen aard te zijn. De vurige oven. Ds. J. J. Rnap geeft in zijn veertiendaag» sche «Oude Paden* een doorloopende ver» klaring van den profeet Daniël. Hij was nu aan de Jongelingen in den vurigen Oven. Het slot van zijn beschouwing nemen we hier op Betooverende muziek aan de ééne zijde. De oven des brandenden vuurs aan den anderen kant. Tusschen die beide stond het volk als tusschen een rijke belofte van vreugde en een ernstige bedreiging met straf, indien zij mochten weigeren een knieval voor het beeld te doen. De tijden zijn veranderd wat de omstan» digheden betreft. In het wezen der zaak worden wij echter nog steeds voor dezelfde keuze geplaatst, als om te bewijzen, dat de wereld wel veel fijner in haar uitwendige optreden geworden is, maar in den grond der zaak toch dezelfde onveranderlijke macht gebleven is. Aan herauten ontbreekt het ook nu niet. Hoevele herauten doen zich niet hooren als de herauten der onheilige wereld, om de geheele menschheid op te roepen tot de aanbidding van den god dezer eeuw, den overste der wereld, zooals Jezus hem snij» dend noemde. Wie nederknielt voor haar schitterende, gouden macht, zal het goed bij haar hebben. Het leven wordt voor de» zulken één doorloopend feest als in het dal Dura. De wereld belooft hun glans en praal, schitterende gezelschappen, zinnenbetoove» rende muziek, rythmische dansen, een weel» derige omgeving, een vrijlaten der booze lusten, geraffineerde genietingen een feest voor het vleesch. Bij sommigen ont» aardt dit feest in het lage en gemeene. Bij anderen gaat het gepaard met een verfijnde cultuur. Steeds is het echter een leven bui» ten God, waarin alléén plaats voor wereld» sche vreugde is en geen opgaande lijn te vinden is. Weigert gij, om meê te doen in de alge» meene aanbidding van den god dezer eeuw, dan zal men u weten te vinden. De oven des brandenden vuurs is nog niet gedoofd, al komt hij op 't oogenblik niet meer in den letterlijken zin des woords voor. De straf, waarmede men u treft, is evenals de vreugde, die men u biedt, verfijnd. Zij is echter nog steeds gevoelig. Men ziet u met den nek aan, indien gij niet met het koor medezingt. Men duwt u in den hoek der duisterlingen en dompers. Men schuilt u buiten waar het slechts even mogelijk is. Men straft u soms in uw zaken door u het brood uit den mond te nemen en den on» uitgesproken boycot op u toe te passen. Een knieval slechts voor de goden der eeuw, en men heft u terstond op het schild. Maar zijt gij getrouw, dan is er voor u geen pardon de liefste menschen worden dan wreed en roepen het «Kuis hem« uit, wég met dezen in den oven des brandenden vuurs.* Klanken als deze mogen in onze dagen nog wel weer gehoord worden Worden ze ook verstaan 1 Worden ze maar belééfd 1 Nog onlangs lazen we in een geref. week» blad een aansporing, dat men niet overal op het terrein der wereld scheidslijnen trekken moet De »wereld« vindt het best. Haal u amicaal naar binnen 1 Mits ge bij het geluid der muziekinstrumen» ten en des accoordsgezangs buig en knielt voor 't beeld En daarmee uw God verloochent. DE KABINETSCRISIS. De Tweede Kamer tegen 2 Maart byeengeroepen. De Tweede Kamer wordt bijeengeroepen tegen Dinsdag 2 Maart a.s. ten 1 ure. Deze vergadering is door den voorzitter be» paald ingevolge een ingekomen verzoek van den heer Albarda en 17 andere leden om een vergadering te willen bijeenroepen, teneinde de behandeling mogelijk te maken van het volgende voortstel «De Kamer besluit in een voordracht, over» eenkomstig artikel 120 der Grondwet, aan H. M. de Koningin te verzoeken, wel ontbinding van de Tweede Kamer der Staten«Generaal te willen overwegen*. Het verzoek van de sociaaldemocratische Kamerfractie aan den voorzitter der Tweede Kamer, om de Kamer bijeen te roepen, was, behalve door den heer Albarda, mede»onder« teekend door de volgende ledenVliegen, IJzerman, Schaper, Duys, K. ter Laan, v. d. Waerden, Brautigam, v d. Sluis, mevr. Suze Groeneweg, J. ter Laan, Drop, Sannes, Kleere» koper, Cramer, mevr. de Vries—Bruins, v. d Bergh en v. d. Heide. Bij deze betuigen wij on» zen welgemeenden dank voor de vele bewijzen van deelneming ondervonden bij het overlijden van onzen geliefden Vader, Behuwd» en Grootvader 27250 T. HAMEETEMAN Jz. Uit aller naam, J. W. HAMEETEMAN Ouddorp, 19 Februari 1926. Met 1 Maart gevraagd een 27256 Opgaaf van leeftijd en voorzien van goede getuigen adres Schiekade 136a) Rotterdam, tusschen 7—9 uur 's avonds Tegen 1 Mei a.s. gevraagd nabij een dorp op Flakkee bij een alleenwonend heer een leeftijd 35-45 jaar. P.G. v.g.g.v. Hulp van dienstbode aanwezig. Brieven onder no. 27236 Bureau van dit Blad. Gevraagd zoo spoedig mogelijk een 17—18 jaar. Adres J. PRANGER, Voor» straat No. 226, Sommelsdijk. 27242 gevraagd uit het dorp, bij A. R. BUIJS onder Middelharnis. 27246 f 4,— per Kilo, 27240 Maaskade 158 Rotterdam Spreekuren8—10, 12—3. 's Av. 7—8. Zaterdag 20 Febr. niet te consulteeren 27235 Een partij goedgekeurde met de hand gelezen, eerste nabouw, alsmede onge» lezen goedgekeurde Zaaischokkers te koop. Te bevragen bij P. v. SCHELVEN Oude Tonge. 27243 Ondergeteekende betuigt door deze zijne tevredenheid aan de Holland» sche Veeverzekerings»Maatschappij te Alkmaar, Hoofdagent de heer Johs. Mijnders L.Wz., Inspecteur de heer G. B. Coevert, voor de spoedige uitbeta» ling voor een tengevolge het kalven onteigend rund. 27254 Melissant, Februari 1926 JAN MIJNDERS Johz. groot ong. 30 H.A., ruime soliede gebouwen, uitmuntende kleigrond, alles zeer gunstig aan harden weg nabij haven en tramstation gelegen. Inlichtingen verkrijgbaar onder No. 27244 bureau dezer courant. Verhuring van de ettlng der dijken, gelegen onder de gemeenten MELISSANT, DIRKS» LAND en HERRINGEN, toebehooren» de aan de Ambachtsheerlijkheid Melis» sant voor 6 jaar (1926—1931). Voorwaarden en inlichtingen voor deze verhuring zijn tot en met 25 Febr. 1926 te bekomen bij den Rentmeester J. M. VAN PAASSCHEN, 27245 Middelharnis, De ondergeteekende deelt de geachte ingezetenen van Melissant en Omstreken mede, dat hij, hoewel hij nog eenigen tijd aan de zaak verbonden zal blijven, zijn METSELAARSZAAK aan de Heer A. MANS. Hij zegt langs dezen weg dank voor het genoten vertrouwen en beveelt zijn opvolger in hetzelfde vertrouwen aan. JOHS. TIELEMAN. Refeieerende aan bovenstaande hoop ik mij het vertrouwen, mijn voorganger geschonken, waardig te maken. 27255 Aanbevelend, A. MANS. Melissant, Februari 1926. TE KOOP of TE HUUR gevraagd of een beklante WINKELZAAK. Volledige inlichtingen gewenscht. Br. franco onder no. 27239 Bureau van dit Blad, MELISSANT Levert 1ste klas ROOMBOTER tegen scherp concurreerenden prijs. Voor H.H, Veefokkers is dagelijks verkrijgbaar ONDERMELK TAPTEMELK VOERKARNEMELK. Prijs billijk. Aanbevelend. P. NAGTEGAAL. TE KOOPi geteeld van zorgvuldig uitgelezen soort» echte uien, f 2.— per pond. 95 pCt. kiemkracht. Te bevragen bij de "Wed. M. KNöPS, Tuinstraat 425. Dirksland. 27248 Enkele H.L. FRIESCHE ZAAI» SCHOKKERS, te velde gekeurd 10 punten K I. Z. GELE EIGENHEIMERS (Friesche) gekeurd te velde 10 punten K. I. Z. GRAS. en KLAVERZADEN VOEDERBIETENZAAD. Enkele K.G. eigen teelt RIJNSBUR» GER UIENZAAD. Prijzen en inlichichtingen 27251 Zaadteelt en Zaadhandel. DEN BOMMEL. Tel. No. 8. aangeboden gegarandeerd prima eigen teelt 27249 f 2,50 per Kilo. f 3,— per Kilo. Te betalen na oogsten. Ouddorp. T. TANIS Tz, De Directie M BROUWER Mr. H. van der VEGTE - F. J. BOLT ZUIVERE FRIESCHE verkrijgbaar bij C. VAN DEN HEU» VEL, Klaaswaal, Telefoon 22 Ook ver» krijgbaar bij JOH. DEKKER v. LOON, Nieuwe Tonge, Telefoon 22. 27211 lïwii

Maas- en Scheldebode | 1926 | | pagina 5