Rechtzaken. Officieel Gedeelte. Gemengd Nieuws. V erkoopmg en heid aangegrepen. De zonde heeft den band met God doorgesneden, ons van Hem, den levenswortel, losgescheurd, ons beroofd van Zijn beeld, zoodat wij aan dood en verderf onderworpen zijn. In een poel van jammer zijn wij neer gestort. De zonde heeft ons diepe, onherstelbare wonden toegebracht lichaam en ziel verwoest. Zij is de oorzaak van alle lijden, moeite en ver driet, waaraan wij op aarde onderwor pen zijn. En wie zal ons daarvan genezen Waar is de heelmeester, die medicijnen heeft voor alle doodelijke kwaal Wie zal ons verlossen van de zonde en red den van het verderf „Ik ben de Heere, uw heelmeester zegt God. Een heel meester is Hij, omdat Hij de zonde vergeeft, ze niet gedenkt, ze uitwischt uit Zijn boek, ze ons niet toerekent, 't er voor houdt, alsof wij nooit eenige zonde gehad of gedaan en Zijn geheele wet volbracht hebben. Een heelmeester is Hij, omdat Hij ook de wonden der zonde heelt, den vloek, waaronder wij liggen, van ons wegneemt en onze ziel redt van het verderf. Hij vertroost de genen, die door schuld verslagen zijn, met de verzekeringuw zonden zijn u vergeven. Hij spreekt tot hun ziel van vrede. Hij stilt den storm in hun bin nenste door Zijn„Ik ben uw God". Hij doet meer dan de zonde vergeven en het doemvonnis opheffen. Hij her schept ook naar Zijn beeld, en doet Zijn volk deelen in Zijn gunst. O, aan die verzekering van Gods gunst hebben Zijn kinderen gedurig behoefte. Ook waar zij verlost zijn van de zonde en gered van den dood kunnen zij nog zoo door twijfelingen geslingerd worden. Daarom is de Heere hun heelmeester, door hen telkens weer te vertroosten met de vertroostingen Zijns Geestes, met de uitlatingen Zijner liefdedoor gedurig weer hun moede hoofd op te richten en hun afgematte ziel lafenis te schenken. Hoe groot is Zijn ontferming, dat Hij, tegen wien wij zoo snood gezon digd hebben, onze heelmeester wil zijn. En nog te meer komt Zijn ontferming uit, als wij nagaan, welke medicijn Hij gebruikt tot onze genezing. Die medi cijn, welke een verloren zondaar gene zen kan van al zijn ellende is het bloed van Gods eigen Zoon, onzen Heere Jezus Christus. Dat bloed delgt alle schuld uit en wascht de ziel van al haar vuile zonden, 't Is de losprijs, waarmede Jezus zondaren, door Satan gebonden, heeft vrij gekocht. Door zijn gehoorzaamheid tot den dood des krui- ses heeft Hij gerechtigheid voor hen verworven en ook den Heiligen Geest, die hen uit hun geestelijken dood op wekt. Die medicijn van Zijn bloed is onfeilbaar. Geen zondaar komt tever geefs tot Hem. In het natuurlijke zien wij vaak, dat wat den een helpt, den ander niet baat. Maar deze geestelijke medicijn geneest een ieder, die daar zijn heil nog verwachtze redt hem van den eeuwigen dood, hoe diep hij ook gezonken is. Ze is genoegzaam, om de zonde van het gansche mensche- lijk geslacht uit te wisschen. De kracht van die medicijn wordt door de werking des Heiligen Geestes gedurig ervaren door Gods kinderen. Ze is een nimmer uitdrogende bron van troost, sterkte en zielevreugd voor een ieder, die geloovig op het kruis van Golgotha ziet. Wat is er buiten Jezus, dat een arm zondaar voldoen kan wat, dat een van schuld verslagen hart genezen kan Geen goud en zilver konden ons bevrijden van Satans heer schappij. Geen rantsoen van onze zijde kon onze onmetelijke schuld betalen. Geen engel van den hemel was in staat ons te redden. Alleen het bloed van Jezus Christus, Gods Zoon kon ons genezen van onze doodelijke kwaal. Geen wereld met al haar schatten kan een ziel, die dorst naar den levenden God, voldoening geven. Tegenover al de zonden, en al de wonden, ons ge slagen, is er maar één medicijn, die levenskracht en levensvreugd schenkt. Jezus is 't, die den vermoeiden rust, den hongerigen verzadiging, den dorsti- gen lafenis schenkt. Zijn genade is ons genoeg, Zijn gerechtigheid onze pleit- grond, Zijn sterven ons rustpunt. Door en in Hem heeft God zich geopenbaard als een God, die al onze ongerechtig heden vergeeft, die al onze krankheden geneestdie ons leven verlost van het verderf, die ons kroont met goedertie renheden en barmhartigheden. Land- en Tuinbouw. Reclame-Mededeelfngen. Hoeden- en Pettenmagazijn Economisch Weekoverzicht. Garantie bij Zaadverkoop. Zoo terloops heb ik al meerdere malen gesproken over gegarandeerd zaad in Dene» marken en Zweden en het zou mij niet ver» wonderen, als de lezer zich dan afgevraagd heeft, wat die uitdrukking dan wel zou int houden. Die garantie berust niet precies op dezelfde gronden in de beide landen, en deze keer wil ik u meedeelen, wat men in Denemarken onder gegarandeerd zaad verstaat. In Denemarken is een overeenkomst geslo» ten tusschen «Almindelig dansk Gartner» förening« en de leidende^zaadfirma's. Deze overeenkomst houdt in hoofdzaak het volgen» de in a. De kiemkracht. De zaadfirma's moeten altijd de kiemkracht van het gegarandeerde zaad aangeven in overeenstemming met de analyse van den staatscontroledients. Als de kiemkracht onder de normale is, moet het procent zoowel op het etiket als op de factuur in het oog vallend aangegeven worden. Zulk zaad met lage kiemkracht mag door den kooper op kosten van de zaadfirma bin» nen 5 dagen ongeopend geretourneerd worden. Van gegarandeerd zaad moet de soortnaam, de teelplaats en jaargang van het zaad aan» gegeven worden en bij inzending van proeven aan den staatscontroledienst moeten deze gegevens ook vermeld worden. b Echtheid. De zaadfirma's garandeeren tegen verwis» selingen bij de verkoop van gegarandeerd zaad Alle rassen en soorten, die in de catalogi aangegeven staan, als gegarandeerd zaad, moeten de zaadfirma's verkoopen onder volle garantie, wat de echtheid betreft, zoodat levering van verkeerd zaad meebrengt geheele schadeloosstelling voor de berekende schade. Voor de controle is het noodig, dat de orders voor gegarandeerd zaad op aparte formulieren met inkt geschreven worden. Zoowel voor bestellingsformulieren als fac» turen wordt papier gebruikt van afwijkende kleur, en op de zakjts of etiketten staat «gegarandeerd zaad® gedruk, benevens kiem» kracht en naam duidelijk aangegeven. c Schadevergoeding, Wanneer een kooper van zaad van meening is, schadevergoeding te kunnen eischen, daar het zaad slecht resultaat oplevert, moet hij een gemotiveerde aangifte daarvan doen aan »Alm. dansk Gartnerför®, en een copie van de aangifte aan den leverancier van het zaad sturen. De zaadfirma deelt dadelijk aan »Alm. dansk Gartnerför« mede, welke afnemers van hetzelfde zaad gekocht hebben en de ver» eeniging onderzoekt dan of de klacht regel» matig genoemd mag worden. De echtheids» proef van de zaadfirma moet ten allen tijde door de vereeniging kunnen worden onder» zocht. Nu kan geconstateerd worden, of het pro» duet bij de andere koopers overeen komt met dat van den klager en dat is dan een bewijs, dat het zaad bij de betreffende zaad» firma gekocht is. Als het product van den klager sterk verschilt van dat der andere af» nemers, blijkt daaruit, dat de kweekwijze van den klager te wenschen overliet, of zelfs dat het zaad kij een andere firma is gekocht. In geval van twijfel moet de klager den oorsprong kunnen bewijzen. Kan de vereeniging niet bemiddelen, dan moet een sbheidsgerecht van drie personen nitspraak doen en die uitspraak kan niet in hooger beroep behandeld worden. De som van schade vergoeding wordt be» paald door aftrek van de marktwaarde der verkregen waar, van de marktwaarde van normale oogst van het beloofde zaad. De ver» liezende moet eventueele onkosten betalen. Zoo is het dus in Denemarken de laatste zes jaren, en het systeem fungeert naar weder» zijdsche tevredenheid. JULIUS W COX. (Wordt vervolgd KANTONGERECHT SOMMELSDIJK, J. S., voerman te Dirksland, wegens niet uitwijken met zijn voertuig f 5 subs. 5 dagen hechtenis. Eisch was f 5 subs. 5 dagen hechtenis. M. W., smid te Middelhamis, wegens over» treding jachtwet f 20 subs. 20 subs. 20 dagen hechtenis Eisch was f 30 subs 30 dagen hecht. A. H., arbeider te Nieuwe Tonge, wegens zelfde feit. Wordt aangehouden om meer ge» tuigen te hooren. W. v. d. V, landbouwer te Sommelsdijk, wegens het opzettelijk mondeling onware in» lichtingen verstrekken aan den ambtenaar van den Raad van Arbeid f 50 subs. 25 dagen hechtenis. Eisch was f 100 subs. 100 dagen hechtenis. D. V., landbouwknecht te Sommelsdijk, wegens het niet aanvragen van een rentekaart f 10 subs. 10 dagen hechtenis. Eisch was f 15 subs. 15 dagen hechtenis. C. d. J., dienstbode te Middelharnis wegens zelfde feit f 10 subs. 10 dagen hechtenis. Eisch was f 12 subs 12 dagen hechtenis. T. v. D., werkman te Ooligenspiaat, wegens verstoren van de openbare orde door schreeu» wen en tieren waardoor een volksoploop ont» stond f 10 subs. 10 dagen hechtenis. Eisch w'as f 15 subs 30 dagen hechtenis. A. H., A. H. en J. V., te Sommelsdijk, wegens openbare dronkenschap, op 2e Kerst» dag tieren en schreeuwen op het Zandpad, f 5 subs. 5 dagen hechtenis. Eisch was f 12 subs. 12 dagen hechtenis. A. K landbouwer te Oude Tonge, wegens overtreding der jachtwet. Wordt aangehouden tot het hooren van meer getuigen. J. W., wegens melkvervalsching (11 %water) f 60 subs. 60 dagen hechtenis. Eisch was f80 subs. 80 dagen hechtenis. J. V., Caféhouder, wegens overtreding ge» meenteverordening (niet schuren van de straat) f 3 subs. 3 dagen hechtenis Eisch idem. F. T. en J. Tveldarbeiders te Ouddorp, wegens overtreding der jachtwet f 10 subs. 10 dagen hechtenis. Eisch was f 12 subs. 12 dagen hechtenis. J. T veldarbeider te Ouddorp, wegens zelfde feit f 15 subs. 15 dagen hechtenis. Eisch was f 25 subs. 25 dagen hechtenis. H. K., arbeider te Dirksland, wegens arbeid doen verrichten door een gewond paard f 3 subs. 3 dagen hechtenis. Eisch was f 5 subs. 5 dagen hechtenis. A. d. V., veldarbeider te Ooltgensplaat, we» gens overtreding der jachtwet f 15 subs. 15 dagen hechtenis. Eisch was f 20 subs. 20 dagen hechtenis. C. v. P., landbouwer te Oude Tonge, wegens openbare dronkenschap f 10 subs. 10 dagen hechtenis. Eisch was f 12 subs. 12 dagen hecht. J. H. v. d. W., bakker te Melissant, wegens motorrijden zonder achterlicht f6 subs. 6 dagen hechtenis. Eisch idem. Bij verstek C. W. wegens openbare dron» kenschap f 10 subs 10 dagen hechtenis. Eisch was f 15 subs. 15 dagen hechtenis. A. v. E. wegens overtreding politieverorde» ning f 6 subs, 6 dagen hechtenis. Eisch idem. A. v. Z wegens venten zonder vergunning te Dirksland f 3 subs. 3 dagen hechtenis. Eisch idem. A. C. H. E. f 3 subs. 3 dagen hechtenis. Eisch idem. J. K. wegens overtreding arbeidswet f 15 subs. 15 dagen hechtenis. Eisch was f 20 subs. 20 dagen hechtenis. Faillissementen in Nederland. Volgens mededeeling van het Handelsinfor» matiebureau van VAN DER GRAAF Co.'s Bureaux voor den Handel zijn over den afge« loopen week, eindigende 11 Febr. in Neder» land uitgesproken 97 faillissementen tegenover 40 cent per regel vocm r.LK so tvs>u®, Ki - - üel goedkoopste, Het grootste, Het meest gesorteeerd Kipstraat 85#87Rotterdam amr zie de 5 etalages Voor hoeden No. 85. Voor Petten No. 87 Aanbevelend J. HENIÜER Jr. 89 faillissementen in dezelfde week van het vorige jaar. Van 1 Januari tot en met 11 Febr. 1926 470 faillissementen tegenover 527 over hetzelfde tijdperk van het vorige jaar. OPSLUITING KOOIEENDEN. De Commissaris der Koningin in de Pro» vincie Zuid»Holland brengt ter kennis van belanghebbenden, dat Gedeputeerde Staten, ter voldoening aan het bepaalde bij Art. 34 der Jachtwet 1923, bij hun besluit van 8 Februari 1926 No. 149 hebben bepaald, dat in deze provincie de kooieenden door den kooiman moeten worden opgesloten of gehokt gedurende het tijdvak 1 Juli tot en met 15 September 1926. Deze kennisgeving zal, in plano gedrukt, worden afgekondigd en aangeplakt waar zulks te doen gebruikelijk is, alsmede in de Neder» landsche Staatscourant worden geplaatst. 's«Gravenhage, 13 Februari 1926. De Commissaris der Koningin voornoemd, ZWEERTS. In den ouderdom van bijna 55 jaar is te Utrecht aan de gevolgen eener hevige long» ontsteking overleden, de heer G, Bruna, redacteur van »Het Centrum®, lid van den Utrechtschen Gemeenteraad en voorzitter van de R. K. Raadsfractie. Zooals wij reeds in ons vorig overzicht ver» meld hebben, is het nieuwe noteeringssysteem een bron van groot ongerief geworden voor de [zeer vele belanghebbende op effectengebied. Het is wel interressant om de opinie weer te geven van een advokaat, die zich op de volgende wijze in de Dagelijksche Beurscourant uitlaat Door dertigjarig doen, wist ik tot dusver vrijwel den weg in de prijscourant der effecten maar hoe moeten zij, die mijn ondervinding niet hebben en zij zijn velen 1 nu den weg daarin vinden, waar ik zelf den weg niet vind Vroeger verlangdg, ik en met mij velen des avonds naar de Beurs; nu zie ik er echter tegen op als tegen een rijstebrei» berg. Des avonds word ik er niet uit wijs, omdat den volgenden morgen allerlei correc» ties komen niet alleen, maar een tweede no» teering met allerlei kabalistische teekens, die nog wel eens fout worden gezet. Voor den gokker moge dat zijn nut hebben misschien, den bonafiden, rustigen belegger, moet dit alles irriteeren, want hij wordt tegen zijn wil verplaatst naar een plaats, die hij anders mijdt het marktgeschreeuw, het beursspectakel, waar» aan hij een grondigen hekel heeft, want hem is 't te doen om rustige belegging en niet om te dobbelen in rubber. Is deze nieuwigheid geen gangmaking, ophitsing, stimuleering tot loven en bieden, koopen en verkoopen. een prikkel tot speculeeren Dat de deur wordt openge» zet voor geknoei, geloof ik zeker. Van den last voor de bladen, die deze poespas moeten verwerken, zwijg ik maar500 fondsen op die manier 2 maal per dag te publiceeren 1 Het nut er van voor den belegger zie ik niet, maar weegt die onzekerheid en die last op tegen het voordeel dat dit alles mogelijk heb» ben kan voor den gokker of voor den beurs» manipulant Ik noem dit anarchie, of liever een janboel 1 Mr. de R. Inderdaad heeft de beurs op 't oogenblik te lijden van bovengenoemde wijze van op» geven der koersen en waar het in het algemeen op zakengebied zeer stil is, is het licht te be» grijpen, dat er voor den commissionait in effecten zeer weinig te doen is. Ook op politiek gebied is de toestand nog verre van rooskleurig te noemen. Het scheen zelfs een oogenblik. alsof er een oorlog zou uitbreken tusschen Italië en Duitschland, we» gens de vervolgingen der Duitschers in Itali» aansch»Tirol. Gelukkig heeft de Duitsche regee» ring den wijsten weg gekozen en heeft,zij na eenig twistgeschrijf opgehouden, de onaange» naamheden van den heer Mussolini te beant» woorden waarmede de zaak zeer waarschijn» lijk van de baafc is. In Frankrijk is de toestand nog zeer ver» ward en vreest men ieder oogenblik het af» treden van de regeering Briand, in verband met de ingediende belastingverhoogingen, die een zeer slecht onthaal vinden bij de meer» derheid der Fransche Kamer. In ons vaderland is er nog steeds een vraag» teeken, welke minister de nieuwe regeering zal vormenthans is Mr Liraburg druk doende en scheen het de vorige week, dat hij even» eens zou struikelen, omdat er kwestie gerezen was in verband met het Ned -Belgisch trac» taathet is echter te verwachten, d.»t er bin» nen een paar dagen een extraparlementair kabinet zal worden gevormd worden. Al deze factoren zijn punten van onrust en durft het publiek ter beurze al bitter wei» nig te ondernemen. Voor rubberwaarden is momenteel al zeer weinig belangstellingde prijs van het pro» duet handhaaft zich weliwaar, zoo dat de Maat» schappijen op dezen basis buitengewoon groote winsten maken, doch schijnt men niet gerust te zijn, waardoor de handel vrijwel stil ligt. Intusschen handhaven ook de koersen zich vrijwel omdat er van dringend aanbod geen sprake is Voor Industrieele waarden bestaat er nog groote belangstelling, wat betreft voor aan» deelen Jurgens, die tot boven 160 zijn gestegen. Men heeft zich tevergeefs afgevraagd, wat de reden is tot deze koersverheffing en werd er steeds gezegd, dat de orders voor Britsche rekening zijn, doch verneemt men thans, dat de eigenlijke reden moet worden gezocht in den buitengewoon goeden gang van zaken, zoodat het piausibel is, dat een dergelijke koers zich handhaven kan. De afdeeling der Suikerwaarden is de laatste dagen wat beter gedisponeerd, in verband met de verhooging tof f 10,25 van den suikerprijs te Soerabaya. Alle aandeelen H.V.A konden hierop belangrijk reageeren en stegen tot pl.m. 652 de andere suikcraandeelen werden wel op een hooger niveau verhandeld, doch het verschil bleef toch gering. In verband met de groote geldruimte bleven beleggingswaarden zeer goed gevraagd en ste» gen o a. de honderdjes 6 °/0 Holland tot 1085/» °/o. een koers, die nog nimmer bereikt is. Wat betreft de wisselkoersen is in verband met de Fransche crisis de wissel op Parijs in» gezakt tot ongeveer f9,—.terwijl de stemming voor Noorsche kronen zeer vast was, zoodat Oslo steeg tot bijna f 52.—. Ongeluk bij het voetballen. Gedurende een voetbalwedstrijd te Gianer» brug botsten de 17»jarige K. M. van P. W. en B. van Eilermarck zoodanig tegen elkaar dat de eerste op het veld bleef liggen. De ont» boden geneesheer dokter Langelaan consta» teerde naar het »O.D meldt, een algeheele verlamming van de ledematen, Op advies van dokter L en door de zorgen der gemeentepolitie, werd hij per auto naar het ziekenhuis te Enschede overgebracht, waar hij is gesteld onder behandeling van Dr. Beek. De bruidegom bedacht zich, Het gebeurde in de gemeente Achtkarspe» Iers Men was reeds in de trouwzaal, het bruidspaar stond op het punt het beslissende woord te geven. Maar daar bedacht zich ineens de bruidegom, maakte bezwaar en weigerde Ongetrouwd togen de jongelui weer weg (Stand.) Een Sneeuwstorting. Een Reutertelegram uit Zoutmeerstad meldt dat een sneeuwstorting van de rotsen 50 100 menschen n^bij Bingham heeft bedolven. Reeds zijn 15 personen onder de puinhoopen van gebouwen weggehaald. Woeste honden. Te Bedum zijn door woeste honden drie schapen van gebroeders Bazuin verscheurd Ongeluk met een buks. De bijna 18>jarige W. C. B. aan den Kruis» weg te Haarlemmermeer had het ongeluk met een buks in zijn borst te schieten. De kogel drong in een der longen Hij werd in vrij ernstigen toestand naar het Gasthuis te Haar» lem overgebracht. Brand. Woensdagmorgen brandde aan den Hoofd» weg te Hoofddorp een groote landbouwschuur af staande op het erf van de familie Groen» velt. Het woonhuis bleef behouden. Eenig Ianbouwgereedscbap en een partij karwij werd een prooi der vlammen Verzekering dekt de schade. Ongeluk. Bij de verbouwingswerkzaamheden aan een huis in de Burgstraat te Sneek viel Dinsdag» middag een dakpan op het hoofd van een kind van den heer Boot. In bewusteloozen toestand werd het meisje bij den heer Bloemhof binnengedragen en daar verbonden. De toe» stand is niet zondei gevaar. Prijsvraag voor inbrekers. De gemeenteraad van Cullompton in het Engelsche Graafschap Devonshire heeft een prijsvraag uitgeschreven, teneinde een safeloket geopend te krijgen, dat tot nog toe aan alle openiugspogingen van de slotemakers daar ter plaatse weerstand heeft geboden. Wat het vak bevat, weet niemand, daar noch de vroegere huurder, noch diens erfge» namen gevonden konden worden. 30 personen verdronken. Uit Rangoon wordt gemeld, dat door een springvloed op de rivier Sittang een stoom» schip met ongeveer 60 personen aan boord omgeslagen is. Ongeveer 30 inlanders zijn verdronken. Auto door een trein gegrepen. Uit Duedelingen (Luxemburg) wordt gemeld dat een vrachtauto bij het passeeren van een overweg, waar de boomen niet waren neer» gelaten, door een trein gegrepen en geheel vernield is. De bestuurder van de auto is zoo ernstig gekwetst, dat zijn toestand hopeloos is. Zijn begeleider werd het hoofd van den romp ge» scheurd. De baanwachter is in hechtenis genomen wegens dienstverzuim. De verduisteringen te Berlin. Volgens verscheidene Duiische avondbla» den zou bij het tot nog toe ingesteld onder» zoek zijn vastgesteld, dat de som, die door de beide voortvluchtige belastinginsecteurs is verduisterd, 325.000 Mk. bedragen. Een meevaller. Men meldt aan de »Ned.«, dat de heer C. vroeger notaris te Buitenpost, eenige dagen geleden in de gevangenis overleden, voor zijn persoon levensverzekeringen gesloten had tot een bedrag van ongeveer f 80.000. De curato» ren in zijn faillissement hebben de premies doorbetaald, zoodat thans dit bedrag nog ten goede van de crediteuren zal komen. De uit» keering zal volgens schatting ruim 20 pCt. van de vorderingen bedragen. Bandieteno verval. Romeinsche bladen vernemen uit Sassari dat verscheidene bandieten in den nacht een boerenwoning zijn binnengedrongen, waar zij den man, de vrouw en twee kinderen ver» moordden. Daarna maakten zij zich van alle voorwerpen van waarde meester. Verscheidene verdachte personen zijn in hechtenis genomen. Zaterdag 20 Februari bij inzet en Zaterdag 27 Februari bij afslag, telkens des avonds 6 uur te Ouddorp, in de Oude School1 Ten verzoeke van den heer Abr. Padmos van een perceel bouwland te Goedereede, in den Plas» polder, kadaster Sectie B no. 670, groot 0.40.20 H.A. of 263 Roeden V. M., dadelijk door den kooper in gebruik te aanvaarden II ten verzoeke van de kinderen van wijlen Abra» ham Voogd van een perceel weiland te Oud» dorp in den polder den Ouden Oostdijk, na» bij den Oosterweg, kadaster Sectie G nrs. 421 en 451, samen groot 1 58.80 H.A. of 3 Ge» meten 137 R. V. M dadelijk door den koo» per in gebruik te aanvaarden. Notaris VAN DEN BERG. Zaterdag 20 Februari 's avonds 6,30 uur te Ouddorp in de Oude School, verhuring bij inschrijving a. Ten verzoeke van den heer Hubert Tanis Ez. voor het seizoen 1926 van 0,26,02 H.A. 170 R. V. M. bouwland te Ouddorp in het West Nieuwland aan den Langewegb. Ten verzoeke van den heer Maarten van der Klooster, voor 10 jaar, in» gaande blootschoof 1926 van 0,86,90 H.A. bouwland te Ouddorp in het Oudeiand aan Kommerweg, thans in pacht bij W. Rijnbrand, in 4 perceelen. Notaris VAN DEN BERG. Op Woensdag 24 Februari 1926 's voorm. 10 uur, te Oude Tonge aan den Oudel. Dijk van 3 stamboek merriepaarden (veuiendragend) vos ruinpaard oud XV2 jaar, vos hengstveulen, 2 schotten (kalfdragend), vette vaars, é'/2 jarige vaarzen, 2 jaarling vaarzen, 5 hokkeiingen, 3 kalveren, geit, 5 loopvarkens (waaronder 2 drachtige zeugen), 2 boerenwagens (door» draaiers), wielslede, veerkaros, hooihark, 2 ploe» gen, extripator, houten en ijzeren eggen, slee» per, haamtuig, ladders, kratten, tuigen en het» geen verder ten verkoop zal worden aange» boden ten verzoeke van Gebrs. Hobbel. Notaris VAN DER SLUIJS. Woensdag 24 Februari, des namiddags half twee te Goedereede in de Pieterstraat, voor de woning van wijlen Mejuffrouw J. W. Nag» tegaal, om contant geld, van den geheelf]' v\ voorraad winkelgoederen, als manufacture. T sajet, galanterieën enz. enz. Notaris VAN DEN BERG. Tot en met Woensdag 24 Februari worden ten kantore van Notaris Van den Berg te Goedereede inscbrijvingsbiljetten ingewacht voor de verhuring bij inschrijving naar de beneficie voor 10 jaar, dadelijk ingaande, van 0,88,32 H A. of 1 G. 207 R. V. M. bouwland te Stellendam in kavel 21 van den Eendracbts» polder en van 2,55,46 H.A. of 5 G. 169 R. V. M. bouwland te Stellendam in kavel 23 van den Eendrachtspolder in 3 perceeien. De pacht is vastgesteld op f 65 per Voornsche geinet. Ten verzoeke van den heer Cornells Koon Johanneszoon. Verkooping van Paarden, Hoornvee en Land» bouwwerktuigen te Sommelsdijk, ten verzoeke van den heer P. de Graaft, aan den Dorpsweg aldaar, op Donderdag 25 Februari 1926, des voormiddags 9,30 uur. Notaris VAN BUUREN. Openbare Vrijwillige Verkooping van Paar» den en Landbouwwerktuigen te Sommeisd jtf op Dinsdag 2 Maart 1926, des voormidn.,^ 10 uur, aan het Korteweegje te Sommelsdijk. Ten verzoeke van de Erven Wed. C. Admt» raal»Breur, aldaar. Notaris VAN BUUREN. Verhuring bij inschiijving, voor bet seizoen 1926, van het recht om 36 hokkelingen en 5 jaarlingen te weiden op het Gors «Neutebol® onder SimoDhaven, in 2 perceelen. Inlichtingen geeft ondergeteekeude, al waar de mschrij vingsbiijetten gesloten moeten wor» den ingeleverd vóór of op Woensdag 3 Maart 1926. Notaris C. LOEFF. Openbare Vrijwillige Verkooping van 0,91,53 Heet. bouwland, in 3 perceelen, nabij Marietjes» pad te Middelharnis, ten verzoeke van den WelEd. Heer C. von Lindern te 's=Gravenhage. Op Woensdag 24 Februari 1926 bij inzet, op Woensdag 3 Maart 1926 bij afslag, telkens des avonds 7 uur in het Hotel Meijer te Middel» harnis. Notaris VAN BUUREN. Openbare Vrijwillige Verkooping van Huis met Landbouwschuur en Tuinen, aan het Kor» teweegje te Sommelsdijk, in perceelen en com» binatie, op Dinsdag 2 Maart 1926 bij inzet, op Dinsdag 9 Maart 1926 bij afslag, telkens des avonds 7 uur in het Hotel Spee te Som» melsdijk. Ten verzoeke van de Erven Wed. C. Admiraal.Breur, aldaar. Notaris VAN BUUREN. Openbare vrijwillige verkooping van een huis, landbouwschuur en erf aan den Ring te Middelharnis, ten verzoeke van Mej. de Wed. B. Driesse, aldaar, op Woensdag 24 Febr. 1926 bij inzet en op Woensdag 3 Maart 1926 bij afslag, telkens des avonds 7 uur in hotel Meijer. Notaris VAN BUUREN. Op Woensdag 10 Maart 1926 des v.m. 10 uur (na aankomst der tram) te Ooltgensplaat aan den Oudelandschen dijk, op de hofstede bewoond door en ten verzoeke van den heer W. 1. Donkersloot Johsz. van 13 paarden, 26 stuks hoornvee en een uitgebreiden landbouw» inventaris. Notaris AKKERMAN. Verkooping van Paarden, Hoornvee en Landbouwgereedschappen te Middelharnis, ten verzoeke van Mej. de Wed. B. Driesse, aldaar, op Donderdag 11 Maart 1926 des voormiddags 9,30 uur. Notaris VAN BUUREN. Op Woensdag 17 Maart 1926 te Oude Tonge openbare vrijwillige verkooping van Paarden, Vee en Landbouwgereedschappen, ten verzoeke van Mejuffrouw de Weduwe M. P. Vreeswijk te Oude Tonge. Notaris AKKERMAN.

Maas- en Scheldebode | 1926 | | pagina 2