Moeders Kerk en School. V er gader ingen. Gemengd Nieuws. De Watersnood Gemeenteraad. V er koopingen Marktberichten. Uitslag Verkoopingen. de herstemming krijgt C. Breen 47 stemmen, dus gekozenJoh. Hameeteman 26 stemmen en van onwaarde 6 stemmen. Daarna spreekt de voorzitter een hartelijk en welgemeend afscheidswoord tot den ver» trekkenden geneesheer. Onze beste wenschen vetgezellen hem naar zijn nieuwe standplaats. Al weer wat nieuws. Door D. K. wordt een mond=harmonicaclub opgericht Muziek genoeg 1 f Doordat een mandje hout vuur vatte ontstond bij den'arbeider J. H. een begin van brand in de woonkamer. De schoorsteenman' tel en een vloerzeil verbranden gedeeltelijk. Assurantie dekt de schade. t Onaangename gewaarwording 1 De huis» vrouw van C. P. die eenige verfrommelde papieren, die op de tafel lagen, wegnam en in de kachel wierp, werd later gewaar, dat ze tevens mede een bankbiljet van tien gulden in het vuur had geworpen. f Door H. H. is onderhands eenige per« ceelen land verhuurd voor 170 gulden per gemet. SOMMELSDIJK" Zondag den 14 Februari а.s. zal gedurende de avondgodsdienstoefening in de Ned Herv. Kerk alhier de doopsbedie» ning plaats hebben Doopvaders moeten zich hiervoor op Donderdag 11 Februari des avonds van 6—6.30 uur in de consistorie aanmelden. De collecte voor de zending, 11. Zondag in de Ned. Herv. Kerk alhier gehouden, heeft opgebracht de som van f 63,58® MIDDELHARNIS. Zondag a.s zal in de Geref. kerk een extra collecte worden gehou» den voor emeritus<Predikantenwed en weezen De collecte voor 't gesticht »Zonegloren« heeft tijdens het optreden van Ds. Lutein in de Ned. Herv. Kerk j.l. Donderdagavond op« gebracht ruim f 33. STAD AAN 'T HARINGVLIET-.- Ds. van Montfrans zal niet Donderdag, maar Woens. dagavond 6 uur in de Geref. Kerk alhier een Unierede houden. Het onjuiste bericht inide courant van j 1. Zaterdag is niet, zooals velen meenen, de schuld van den correspondent, maar van den Voorzitter van de vereeniging welke deze vergadering heeft belegd, die had medegedeeld dat deze vergadering op Donder» zou worden gehouden. DEN BOMMEL. Zondag aanstaande zal er des namiddags in de N. H. Kerk gelegenheid worden gegeven tot Doopsbediening. Aan» gifte moet geschieden Vrijdagavond half ze» ven in de consistoriekamer. Donderdagavond Bijbellezing in de Ger. Kerk door Ds. Schaafsma. D. V. Vrijdag 12 Februari 1926 des av. 6 uur zal in de Bijz. School ouderavond ge» houden worden. Verwacht worden de ouders, voorstanders van Bijz. Onderwijs en belang» stellenden boven 18 Jaren. X NIEUWE TONGE. Wegens vacaturebeurt te Ouddorp, zal Ds. Kruit a.s. Zondag in de Ned. Herv. Kerk, alhier, alleen des avonds optreden. In den voormiddagdienst zal een predikatie worden gelezen. Deze week zullen in de Ned. Herv. Kerk de catechisaties worden beëindigd. De bevestiging van de nieuwe lid» maten der Ned. Herv. Kerk zal D.V. plaats hebben op Zondag, 4 Maart a s. DIRKSLAND. Tot tijd. oDderw. aan de o.l' school alhier is benoemd de heer Troost te Goedereede. Woensdagavond zal in de Ned. Herv. Kerk alhier voorgaan Ds. K. v As. -2 Op Donderdag 11 Eebr. a.s. des nam. б.30 uur zal de Ned. Herv. Jongelingsvereen. »Jonathan« en de Knapen vereen. «Rom. 1 16« in het koor der Ned. Herv. Kerk haar 14e jaarvergadering houden. Het programma luidt als volgt 1. Openingswoord (met stand der vereen. 2. Bijbelbespr. Lucas 13 6—9, B Bette. 3. Voordracht, J. v. Gerner. 4. Samenspraak «De schaependief» 6 pers J V 5. Kerkgesch. J. Lugtenburg. 6. Zangstukje Gez. 274 1, 2 en 5 M.V. Pauze. 7. Bijbelinleiding «Cornelius» P. Both Az. 8. Voordracht «De kanarievogel« J. Bal. 9. Samenspr. «Een goede avond», 4 pers. KV 10. Vad. Gesch. J. Baart. 11. Samenspr. «In de Rechtzaal 4 pers J.V. 12. Vrij onderw. «Licht in de duisternis« B. Lugtenburg 13. Zangstukje, No. 3, 158 en 245 M.V. Sluiten door de Eere Voorzitter. GOEDEREEDE. De heer P. Troost alhier ls tijdelijk benoemd aan de O. L. School te Dirksland. OUDDORP. Zondag 7 Febr. werd de nieuwe predikant bij de Doopsgez. Gem. tot zijn dienetwerk ingeleid. Bevestiger was Ds. Hofstede van Blokzijl, die tot grondslag van zijn rede legde Openb. 3 2a met het thema «wakende en werkende« en behandelde ach» tereenvolgensEen ernstige toestand, 2 Een zware taak en 3 Een goddelijke last Den nieuwen leeraar werd toegezongen Ps. 20 1 Des avonds te 6 ure deed Ds. Schopen» hauer zijn intrede. Door hem werd gelezen Ezech. 33 en had hij als tekst gekozen 2 Cor. 8 5b«Maar gaven zichzelven eerst aan den Heere en daarna aan ons door den wille Godsa Na een inleidend woord werd gesproken over 1 de wetenschap 2 wat daarvan het gevolg is en 3 de aansporing om den rechten weg te bewandelen. Vervolgens werden in het bijzon» der toegesproken de bevestiger, de kerkeraad, de kinderen, de gemeente in haar geheel en de organist en verzocht Ds. Sch. om hem te gedenken in den gebede. Des avonds is ge» zongen Ps. 116 11, 7 en 10Ps. 119 3 en 4Gez. 189 4 en 6 en Ps. 97 6 en 7. Bij beide gelegenheden was het kerkje meer dan vol. A.s. Donderdag wordt voor dezen winter in de Ned. Herv. Kerk, de latftste avond» godsdienstoefening gehouden en den komen den Zondag wenscht Ds. Kruyt van Nieuwe Tonge voor de Gem. op te treden, voorm. waarschijnlijk. Dan collecte voor het Bouw» fonds. TINTE. Jaarvergadering Geref. Jong. Vereen. «Obadja». Deze vergadering werd j 1. Donder, dag in het gebouw voor Chr. Belangen alhier gehouden. De eere«voorz. der vereeniging, de heer P. W. J. Krijnen had de leiding. Gezongen werd Ps. 2 7. Gelezen na het gebed 1 Kon. 18 1—16, waaraan de voorz. zijn openingswoord vast» knoopte Hij wees op de bedoeling, die men destijds zal gehad hebben met het geven van den naam «Obadja» aan deze J.V.op den spot, dien onze Jongelingsvereenigingen heb» ben moeten verdurenop de dwaze voorstel, ling, die men nog steeds aan de zijde der Vrijzinnigheid van alle gading heeft van een Geref. J.V.maar ook op den reuzengroei der Chr. rijpere jeugd»organisaties over heel de wereld en de algeheele vergissing, die het ongeloof heeft gemaakt in de beoordeeling van onze belijdende jeugd en haar arbeid. God heeft het vereenigingswezen zoo gezegend, dat men aan Vrijzinnigen kant poogt de bespotte Geref. J.V. nu na te doen, door ook J.V.'s in 't leven te roepen. Spr. zegt, er is dus reden, om met voldoening en dankbaar» heid terug te zien. Maar er is ook reden, in de toekomst te blikken. Wij zijn niet klaar, als wij de beste orga» nisatie, de beste leiddraden hebben, al kunnen we nog zoo spreken over «de drieërlei taak», die straks moet vervuld worden, al loopen de termen «Gereformeerd» en «Calvinistisch» nog zoo fraai als een roode draad door de inlei» dingen, al hebben we nog zooveel slagwoor» den en gevleugelde woorden. Het komt aan op een persoonlijk levend geloof bij onze jongelingen. Spr. hoopt, dat daartoe alle samenkomsten der J.V. mogen meewerken. Hij roept aller medewerking in voor het welslagen der ver» gadering en heet allen welkom. Alsnu werd het volgende programma afge» werkt. 1. Jaarverslagen van Secr., Penningm., Bibl. 2. Voordrachten van de vrienden L. Ros» kam, I. Stolk CzW. Beukelman. 3. Tractatie. 4. «Jozef», inl. C. Rehorst. Pauze. 5. Heropening. Gezongen coupl. 2, 4 en 6 van het Bondslied. Collecte. 6 Felicitaties en toespraken door Ds. C.Mak (kerkeraad), Mej. J. Codée (meisjesvereen.), jongeheer F. Beukelman Wz (knapenver.), Lan» gendoen (J.V. Rockanje), Witte (J.V. Brielle), Graafland (Hellevoetsluis). Voorgelezen werden ingekomen felicitaties der J.V. te Zwartewaal en Zuidland. 7. Voordrachten van L. Eland, J. Snoeij. 8. Tractatie. 9. «De taak des jongelings«, inl. F. Beukei» man Wz. 10. Voordrachten van L. Roskam, L v. Rij. Op de behandeling der onderwerpen volgde een zeer geanimeerde bespreking. Het was al zeer laat, toen de voorz. zijn slotwoord sprak, dat, zoo zeide hij, gedachtig aan de wenken van Walter Scot in «Robbert Roodhaar» in overeenkomst zou zijn met wat een koor zingt in Goethe's Faust«O spreek het korte woord en red Uzelf en ons te samen Na het zingen van Ps. 133 3 en dank» gebed door den voorz. der J.V. vr. C. Reborst sloot de voorz. de goedbezochte vergadering. P. ORANJE f Vrijdagnacht is te Heelsum, waar hij sedert eenige jaren woonde, in den ouderdom van 65 jaar ontslapen de Heer P. Oranje, oud» schoolhoofd te Amsterdam. Ook op Flakkee is voor de ouderen de heer Oranje geen onbekende. De heer Oranje begon te Middelharnis aan de Geref Weeshuisschool zijn loopbaan als onderwijzer. Zijn liefde ging uit tot de actie op alle levensterreinen. Hij gaf zijn beste krachten zoowel voor de Anti Rev partij als voor de Kerk en de School. Gedurende den tijd dat hij te Middelharnis arbeidde was hij secretaris der Flakkeesche Hulp»Centrale der Anti Rev. Kiesvereenigingen. De Standaard zegt in een levensbericht o.m. het volgende van den ontslapene Met den heer Oranje is een bekende fi« guur heengegaan. Hij was een dier oude getrouwen, wiens liefde voor onze actie op kerkelijk», politiek» en onderwijsgebied wija en zijd bekend was. Te Middelharnis begon hij zijn loopbaan als onderwijzer bij het Chr Onderwijs. Doch alras in 1895 kwam hij naar de hoofd» stad, om als hoofd der Funenschool op te treden. Later verwisselde hij dit hoofdschap voor dat van de toen nieuwe Geref. school in de Javastraat 126. Secretaris van »Jachin« was hij en secre» taris van «Barnabas». Jarenlang heeft hij in de Funenkerk de functie van voorlezer ver» vuld. En in de A »R. Kiesvereeniging is hij vroeger jaren een der leidende figuren ge» weest. Ook had hij zitting in de commissie tot wering van schoolverzuim. Reeds eenige jaren was hij lijdende. Toen hij 31 December 1923 met pensioen ging, verliet hij de hoofdstad, maar zijn gedachten bleven toch vertoeven bij het vele, dat hem daar lief geworden was. De laatste week werd zijn toestand erger. Vannacht is hij overleden. De teraardebestelling van het stoffelijk overschot zal plaats hebben Dinsdag a s om half twee, te Renkum. MIDDELHARNIS. Vergadering van den Raad der gemeente Middelharnis op Woensdag 10 Februari 1926, 's namiddags half drie uur 1. Ingekomen stukken, 2. Benoeming boekhouder vleeschkeurings» bedrijf, 3. Begrooting vleeschkeuringsbedriif.. 4. Wijziging gemeentebegrooting. 5. Bespreking aanbesteding vuilnis. 6. Ootwerp wijziging gemeenschappelijke regeling gasfabriek. 7. Ontwerp wijziging bouwverordening. 8. Bespreking doortrekking Hoflaan. Opgegeten door zijn varkens. Bij het verrichten van eenige werkzaam» heden aan zijn varkenshok merkte de arbeider v. d. V. te Terwispel niet, dat zijn portefeuille uit den buitenzak van zijn jas viel. Toen hij later zijn portefeuille miste en een onderzoek instelde, vond hij de overblijfselen in het varkenshok terug. De inhoud, bestaande uit acht briefjes van f 25,—was echter verdwenen. In de uitwerpselen der varkens vond men later snippers der biljetten terug. (Tel.) Ongelukken. Zaterdagavond omstreeks half zeven waren in het kantoor van de Nieuwe Rotterdamsche Courant aan het Buitenhof te 's-Gravenhage twee loopjongens, de 18»jarige K. S wonende op de Lange Beestenmarkt, en de 18»jarige K. Kuit de Zuilingstraat, aan het stoeien. Spelenderwijs trok een der beide jongens een mes en zeide tot zijn kameraad«Loop er eens in, als je durft». In de vaste overtuiging, dat hij het mes terug zou trekken, maakte de ander een voorwaart, sche beweging, waardoor het mes in zijn borst drong, even onder de hartstreek. De jongen zakte hevig bloedend ineen. De in allerijl gewaarschuwde geneeskundige dienst vervoerde hem naar het ziekenhuis, waar men zijn toe» stand van dien aard oordeelde, dat een r «k. priester gevraagd werd den jongen de H. Sacramenten der stervenden toe te dienen. De tweede jongen, door wiens schuld het ongeluk eigenlijk gebeurd is, is door de politie gearresteerd en in verzekerde bewaring gesteld. De eeuw der spionnen. Men zoekt nog steeds een naam voor de twintigste eeuw. 't Is wat lang, anders stelde ik voorDe eeuw der spionnen en verklikkers I De geheimste gedachten zijn niet veilig meer straks. Zelfs onder de »broeders«, op kerkelijke vergaderingen en bijeenkomsten met een gees» telijk doel, zitten de overbrengers, die straks de schrijvers in neutrale en vijandige bladen een «tip» geven, inzake 't geen besproken en besloten werd Spionneering en verraad zijn volmaakt Dank zij den sterken arm van Mammon 1 Thans b.v. maken de Engelschen bekend, dat van 1916 af tot aan 't eind van [den oor» log er geen geheim bevel op de Duitsche vloot gegeven werd, of de Engelsche was er punctueel van op de hoogte, zoo hadden spionnen en verraders den Brit ingelicht. A 1 s de Duitsche vloot de dBocht« verlaten had, zou ze binnen de drie uur zijn omsin» geld en binnen 't halve etmaal zijn vernietigd geweest, de Brit kennende 't gansche vaar» en aanvalsplan. 't Zal nog zoover komen, dat men z'n eigen aangezicht in den spiegel niet meer vertrou» wen kan en er een verklikker in ducht«Bij menschen is noch trouw noch waarheid meerl» Als uw Kinderen zich bezeerd hebben gebruik dan onmiddellijk ts Baar"kwitantie ha3 30»60»90 ct. j gehaald en een paar De «kuite soms de zaak afraffelt De 16»jarige Hageri iemand iets tot zijn aangehouden als zijpjgen, leerde onlangs veelbesproken «kuiten het Haagsche Volk gs lijke jongen, «een zui1 Paraat en zoodra er «volkomen gedegenernat, om de Stemplicht Men heeft den jonjzullen wij er op aan» hij heeft den nacht o politie doorgebracht,. stoelen geslapen heefln 4 vaderland. schikking van de jus rechter zal uit moete met hem gebeuren zag verwoningen met een gebrachthet mes E zijn zeggen - wegge Er zal een onderzo' zijn geestvermogens heden van zijn familie. Een landsgevaar. Dat werd de werkloosheid in Duitschland En daarom doet de nieuwe regeering, van Dr. Luther, haar uiterste best om dit gevaar zoo veel mogelijk te verminderen, ook al kost het 't land offers. Reeds maakten we melding van een crediet van 50 mill, mark, waarmee voor de spoor» wegen nieuwe werken zullen worden gennan» cierd. In de tweede plaats zal een stelsel van uit» voer»premies worden ingesteld, om de fabrie» ken enz., die over niet veel contanten be« schikken de concurrente met het buitenland wat gemakkelijker te maken. En in de derde plaats is er sprake van een groote crediet aan Ruslandmen spreekt van 300 mill, mark voor een tijdvak van vier jaren. Daarvoor zou de Russische industrie dan groote orders plaatsen bij de Duitsche fabrieken Dit alles kan wat helpen. Doch is er een grens aan Daarom waarschuwt de Duitsche regeering al, dat zij ten eerste zélf krap in 't geld zit en ten tweede, dat ook «belasting.verlaging op haar programma staat. Verdwijnende Party. Lloyd George is dan nu officiëel tot »leider« van de liberale partij in het Lagerhuis gekozen. Maar men lette op de stemmen Met zeventien stemmen vóór Zeven tegen en vijf blanco. Tot zulk een klein groepje is de eertijds zoo machtige partij, die zelfs de volstrekte meerderheid in 't Lagerhuis heeft gehad weg» gesmolten. In 't land staat ze wel sterker. Maar al éven verdeeld. alles goed toe. Hierna worden de notulen van de vorige vergadering voorgelezen, die onveranderd worden vastgesteld. In behandeling komt 1. Ingekomen stukken. a. Mededeeling van Gedeputeerde Staten, dat door hen is goedgekeurd het besluit van den Raad tot het aangaan van de geldleening groot f 3500 voor de bestrating van den onderberm Oostdijk. b. Mededeeling van Gedeputeerde Staten tot verlenging van de bestaande kasgeldleening. c. Mededeeling van Gedeputeerde Staten tot conversie van de geldleening ten behoeve van de Gasfabriek. d. Mededeeling van Gedeputeerde Staten dat over het jaar 1923 een bedrag ad f 54,80 te veel is betaald als bijdrage in de kosten van den Keuringsdienst van Waren, kring Dordrecht. e. Schrijven Gedeputeerde Staten houdende mededeeling dat de begrooting voor den dienst 1926 door hen is verdaagd. Op voorstel van den Voorzitter worden al deze stukken voor kennisgeving aangenomen. f. Schrijven Gedeputeerde Staten houdende opmerkingen van de gemeente»begrooting voor den dienst 1926. Zonder hoofdelijke stemming wordt besloten voor zooveel mogelijk aan de opmerkingen tegemoet te komen. 2. Alsnu wordt aan de orde gesteld het voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het geven van eervol ontslag aan den gemeente» werkman P. Bakelaar en het oproepen van sollicitanten naar de vacantgestelde betrekking op een jaarwedde van f 800. De betrekking van nachtwacht blijft hiermede voor Bakelaar gehandhaafd. Nadat het voorstel van B. en W. door den Voorzitter nader is toegelicht en verschillende heeren het woord hieromtrent hebben gevoerd, wordt het 'voorstel van B en W. zoo geredi» geerd, dat de aan te stellen functionaris op een proeftijd van één jaar aangesteld wordt. Het voorstel in stemming gebracht zijnde, wordt dit met algemeene stemmen aangenomen. 3 Daarna wordt nog machtiging gegeven bij" overlevering,)n afs en overschrijving van de onjuist, meer w?st 1^25- stond, was wen 2 behandelen zijnde wordt de wetgeving afgewr°,en- De tegenstellic aan akker trokk door de grootenSSCïlCriJ» van Jeruzalem \j ten hemel en oo vraagstuk der nfTELLENDAM. moeite het dage isschers hebben de vorige week nijpend. lagen gevischt en daarbij ge» ag en per vaartuig gevangen Ge vraagt, waa»n. Of ik soms 't 30EDEREEDE. STEUNACTIES. Ned. R. K. Huisvesting»»Comité. Het R K HuisvestingS'Comité deed het volgende verzenden naar Wamel1 schip met 13000 Kg. hooi en stroo, 46000 Kg. mangelwortelen en 250 Kg. haver, afkomstig uit Dirksland naar Dreumel1 schip met 10,000 Kg. hooi en stroo, 25000 Kg. mangelwortelen en 29 mud aardappelen, afkomstig uit Middelharnis naar Cuyk: 10,000 Kg. bieten uit Erp en 10,000 Kg. aardappelen uit Den Bosch naar Afferden 7750 Kg. stroo uit Deurne naar Wychen 14400 Kg. roode kool, erwten, wortelen, koolraap, boonen, uien, uit War» menhuizen naar Ooij 5000 Kg. hooi, 1000 Kg. voeder» bieten, tarwe en aardappelen uit Millingen naar Leeuwen: 11000 Kg. hooi en stroo en 39000 Kg. aardappelen uit Oude Tonge naar Megen (voor de daar ondergebrachte vluchtelingen)ruim 500 Kg. diverse levens» middelen De inzameling van den N. C. B. De door den N. C. B ingezamelde veevoe» derartikelen enz. voor de overstroomde ge» bieden, beloopt tot dusverre in totaal95,425 Kg. hooi, 279,455 Kg. roggestroo, 1,000,200 Kg. voederbieten, 78,775 Kg. koolrapen, 99,303 Kg. rogge, 3647 Kg tarwe, 12,944 Kg. haver, 615,289 Kg. aardappelen, 2948 Kg. boonen en erwten, 750 Kg. kool, 28005 Kg. haverstroo VERGADERING van den Raad der Gemeente DEN BOMMEL op Vrijdag 5 Februari 1926 des nam. half drie. Tegenwoordig met den Voorzitter alle leden. De Voorzitter opent de vergadering met het uitspreken van het gebed en wenscht de leden in de eerste vergadering van het nieuwe jaar werden door de garnalen vis» "7 Kilo per dag gevangen en de ngen de vorige week van 20—150 OUDDORP. In de vorige week vingen de visschers van 200 tot 300 kilo garnalen per vaartuig schub» ben van 20 tot 140 kilo en haring van 100 tot 800 kilo. Geen sardijn. DIRKSLAND De uitslag van de door Notaris Van der Sluys alhier ten verzoeke van den Heer C. de Bonte Mz. gehouden publieke verkooping van onroerende goederen is als volgt Perceel 1 (1 G. en 248 Rbouwland, in» gezet door P. Spek te Sommelsdijk op f1810 per gemet, afgemijnd door D. Mijnders te Dirksland op f 1910 per gemet totaal f 3489. Perceel 2, (1 G. en 252 R.) bouwland in» gezet door W. Hoogmoed te Melissant op F 1480 per gemet, aangeloopen. Perceel 3, (1 G. 255 R.) bouwland, ingezet door J. van Soest te Stellendam op f 1570 per gemet, afgemijnd door Joh. Holleman te Dirksland voor f 1610 per gemet, totaal f 2979. Perceel 4, (1 G. en 184 R.) bouwland, in» gezet door D. B. Labeur te Melissant op F 1565 per gemet, aangeloopen. Perceel 5, Huis, schuur, enz. ingezet door M. Labeur te Dirksland op f 4010, afgemijnd door C. A van Putten te Melissant op f 4960. Perceel 6, 1 meed tuinland, ingezet door P. van Markensteijn te Sommelsdijk op f 1215 afgemijnd door P. Hameete te Dirksland op f 1310. Op Woensdag 10 Febr. 1926 des v.m. 10 uur te Langstraat nabij Achthuizen, op de hof» stede van en ten verzoeke van den heer G. van Nieuwenhuizen aldaar, van 12 stamboek» paarden, 21 stuks hoornvee, landbouwwerk» tuigen, voerbieten, pulp, stroo enz. Breeder omschreven bij biljet, verkrijgbaar ten kantore van Notaris AKKERMAN. Op Woensdag 10 Februari 1926 des namid» dags 2 uur te Sommelsdijk nabij de tramhalte op een perceel land van den heer M. de Haas van een groote partij spoorbiels en brandhout Deurwaarder GROENENDIJK. Op Vrijdag 12 Februari 1926 bij veiling, en op Vrijdag 19 Februari 1926 bij afslag, beide dagen 's nam. 3 uur te Stad aan 't Haringvliet, ter herberge van G. Smits, van Een huis met schuut, dijkhofland, erf en grond te Oude Tonge aan den Noordl. dijk kad. Sectie A no. 150, 156 en 500 te zamen groot 27 Aren 02 centiaren (177 R. V. Maat) in één perceel Een huis met hofland, erf en grond aldaar, kad. Sectie A no. 150, 158 en 487, te zamen groot 15 Aren 13 centiaren (99 R. V. Maat) in één perceel, verhuurd aan de Wed. J. de Boet en 1»50»60 H.A(3 Gem. 84 R. V. Maat) Bouw» land, te Oude Tonge, in den polder Oostende, nabij den Watergatschen weg, kad. Sectie A no. 504, in één perceel dadelijk te aanvaar» den. Ten verzoeke van Gebr. van Bouwelen te Oude Tonge. Notaris VAN DER SLUYS. Inschrijving naar de huur, als weiland, voor vier jaren van 3,12,10 H.A. (7 Gem. 99 R. R. M.) oude weide, te Sommelsdijk, in den Westplaatpolder, onmiddellijk nabij de kom van Middelharnis, onder den Westhavendijk, in huur geweest bij wijlen den heer J. C. Born, in 2 perceelen, ieder groot 1,56,05 H.A. (3 Gem. 99V» R- R- M.). Ie perceel de noordwestelijke helft, 2e perceel de zuidoostelijke helft. Men kan ook naar 't geheel inschrijven. Borgtocht kan verlangd worden. Inlichtingen te bekomen en inschrijvings» biljetten uiterlijk 15 Febr. 1926 in te leveren ten kantore van Notaris VAN DER SLUIJS Op Woensdag 17 Februari 1926 des v.m. 10 uur, na aankomst tram Achthuizen, van de bouwschuur van den heer G. Winkels aan den Kranendijk, publieke verkooping van2 paarden, boerenwagen, veerkar, wielslede, en verderen landbouwinventaris Breeder omschre» ven bij biljet. Notaris AKKERMAN. Woensdag 17 Februari des voormddags half elf uur te Stellendam, bij de schuur van den verkooper, van een merriepaard oud 12 jaar, een merriepaard oud II jaar en een menie» paard oud 3 jaar, voorts 2 ossen, 4 kalfschot» ten, 2 kalfdragende vaarzen, 2 tweejarige vaai» zen, 16 loopvarkens, landbouwgereedschappen, mestput enz., ten verzoeke van den heer Joh. Koese Johanneszoon. Notaris VAN DEN BERG. Op Woensdag 24 Februari 1926, 's voorm. 10 uur te Oude Tonge, aan den Oudel. dijk, van paarden, vee, landbouwgereedschappen enz., ten verzoeke van Gebr Hobbel. Notaris VAN DER SLUYS. Verkooping van Paarden, Hoornvee en Land» bouwwerktuigen te Sommelsdijk, ten verzoeke van den heer P. de Graaff, aan den Dorpsweg aldaar, op Donderdag 25 Februari 1926, des voormiddags 9,30 uur. Notaris VAN BUUREN. Openbare vrijwillige verkooping van een huis, landbouwschuur en erf aan den Ring te Middelharnis, ten verzoeke van Mej. de Wed. B. Driesse, aldaar, op Woensdag 24 Febr. 1926 bij inzet en op Woensdag 3 Maart 1926 bij afslag, telkens des avonds 7 uur in hotel Meijer. Notaris VAN BUUREN. Verkooping van Paarden, Hoornvee en Landbouwgereedschappen te Middelharnis, ten verzoeke van Mej. de Wed. B. Driesse, aldaar, op Donderdag 11 Maart 1926 des voormiddags 9,30 uur. Notaris VAN BUUREN. Op Woensdag 17 Maart 1926 te Oude Tonge openbare vrijwillige verkooping van Paarden, Vee en Landbouwgereedschappen, ten verzoeke van Mejuffrouw de Weduwe M. P. Vreeswijk te Oude Tonge. Notaris AKKERMAN. MIDDELHARNIS. Centrale Veiling voor Goeree en Overflakkec. Veiling van Vrijdag 5 Februari 1926. Eieren, 60-62 kg, f 8,30 tot f 8 70 per 100 st. 51 kg. f 6,70 tot f 6,80 Bruine eieren 62 kg. f 8,90 tot 9,— Eendeneieren 70 kg. f 8,60 Spruiten f 17,60 tot f 18,70 per 100 K G. Roodekool f l,7o tol 7,80 per 100 stuks. Prei 6,50 per 100 K.G. Goudreinet f 15,50 tot f 17,50 tot per 100 K.G. Kaas 45 tot 47 ct. per pond. Aanvoer 8500 eieren. Centrale Veiling voor Goeree en Overflakkee te Middelharnis. Uienveiling op Maandag 8 Febr. 1926. Met U. C. B. merk. Gewone uien f 3,23 tot f 3,28 per baal Drielingen f 3,05 Kleine uienf 4,42 Zonder U. C. B. merk. Drielingenf 2,33 per baal Kleine Uienf 3,50 Alles inclusief baal. Aanvoer 1200 balen en 50 kilo. VEE en PAARDEN. ROTTERDAM, 8 Februari. Ter veemarkt waren heden aangevoerd 421 vette runderen, 206 vette kalveren, 358 schapen of lammeren, 1291 varkens. Prijzen per '/a kilo Koeien 32'/2 tot 35 c. 46 tot 49 c 57'/a tot 60 c. Ossen 45 c 50 c.; 55 c Kalveren 60 tot 62'/2 c.72'/2 tot 75 c. 87'/2 tot 92'/2 c. Schapen binnenland 27 c. 33 c.buitenland 40 c 42 c.44 c. Lamme» ren f 22 tot f 32 per stuk. Varkens 42 c. tot 43 c. De aanvoer van koeien en ossen was ge» woon. De handel vooral in de beste soorten was iets williger dan vorige week. De prijzen voor eerste en tweede soort waren ook iets hooger. Een enkel puikbest beest ging nog tot 2l/2 cent boven noteering Vette kalveren waren wederom ruim ter markt, tragen handel, doch de prijzen vanjl. Dinsdag konden toch nog ruim bedongen worden. Een enkel uitgezocht kalf ging nog van 5 tot 7'/2 cent boven noteering. Schapen en lammeren met kleinen aanvoer. De handel was lui en de prijzen voor scha» pen iets lager, terwijl de lammeren prijshou» dend werden verkocht. De aanvoer van varkens was niet zoo ruim als vorige week. De handel was minder, zoo» dat lager moest worden afgegeven. Voor een enkel best exemplaar werd nog iets boven noteering betaald. Voor zouters werd tot 47 en voor Londen tot 49 cent besteed. Stieren, wegens onbeduidenden aanvoer, heden geen noteering. AMSTERDAM, 8 Februari Ter veemarkt waren heden aangevoerd 481 vette koeien, waarvan de prijzen waren: le kwaliteit f 1,16 —1,26, 2e kwaliteit f 1,02—1,14, 3e kwaliteit 0,84—1, mindere soorten 70—82 ct per K.G., 80 melk» en kalfkoeien f 325-550 per stuk, 70 vette kalveren le kwaliteit f 1,05—1,15, 2e kwaliteit f 0,94—1,14, 3e kwaliteit f 0,80-0,92 per K.G., 70 nuchtere kalveren f 12-20 per stuk, 628 vette varkens, Holl. vleesch f 1—1,02, Holl. vette en spek f 0,98—1,01 per K.G Overz en Geldersche le kwaliteit f 1—1,02 per K.G122 paarden f 150—350 per stuk. BOTER, KAAS en EIEREN. APELDOORN, 8 Februari. Eieren. Aanvoer 70,000 stuks, f 9—10,75, middelmarkt f 10 de 100 stuks. Handel vlug. LEERSUM, 8 Februari. Aangevoerd 6000 eieren. Prijs f 8,25—10,25 per 100 stuks. TIEL, 8 Februari. Boter. Aanvoer 25 K.G. f 2-2,20; 20,000 eieren f7'/2-10 de 100 stuks. GROENTEN, FRUIT en AARDAPPELEN. ROTTERDAM, 8 Februari. Heden waren de prijzen der aardappelen als volgtBrielsche eigenheimers f 3,25—3,80, Zeeuwsche blauwe f 4—4,60, dito eigenheimers f 3-3,30, dito bonte f 4—4,60, blauwe eigenheimers f 3—3,25, bravo's f 3,25—3,75, poters f 2—2,50, red star f 3—3,40. Met Hinken aanvoer, kalme vraag. ROTTERDAM, 8 Februari. Zeeuwsche eieren f 8—10,50, Overmaasche eieren f 8—10,50 per 100 stuks.

Maas- en Scheldebode | 1926 | | pagina 3