k Ill if [oor èen JonÖag Gemeenteraad. V er koopingeri No. 3 Marktberichten. De apostel heeft veel stof tot dank aan God voor de vertroosting, die hij in droefenis ontvangen mocht. Daar door is hij in staat om ook anderen te troosten. Veel verdrukking heeft hij in Azië moeten lijden, maar de Heere heeft er hem uit verlost. Hij betuigt zijn oprechtheid tegen over degenen, die daaraan twijfelen, 't Was zijn voornemen tot de Corin- thiërs te komen, doch er was niets van gekomen, daar hij van plan ver anderd was. Hij wilde hen sparen, niet met de roede tot hen komen. Zijn tegenstanders beschuldigden hem van onvastheid en onbetrouwbaarheid. Nu eens zei hijja, dan weerneen. Eerst was 'tik zal komen en daarnaik kom niet. Men verwijt hem, dat hij lichtvaardig plannen maakte en belof ten deed. Paulus vreesde, dat dit schade zou doen aan zijn prediking, alsof hij daarin ook onbetrouwbaar was. En dat was toch niet zoo. Zijn prediking was vast en zekerze was het Woord Gods. En zoovele beloften Gods als er zijn, die zijn in Christus Jezus ja en amen, Gode tot heerlijkheid, die Zijn dienaren bekrachtigt. En dan volgt er in onzen tekst„L>ie ons ook heeft verzegeld, en het onderpand des Gees tes in onze harten gegeven." „Die ons ook heelt verzegeld". Ver zegelen is: een zegel op iets drukken. Zulk een zegel dient om iets te be vestigen, te verzekeren. Wanneer een wet wordt uitgevaardigd, wordt er het Koninklijk zegel op gezet, om daardoor kracht aan de wet te geven. Wanneer de apostel spreekt van „ons" dan bedoelt hij daarmede zich zeiven en zijn mededienaren. Die ver zegeling is Gods werk. Hij had Zijn zegel gedrukt op de apostelen en hen daardoor aangewezen als Zijn eigen dom, als Zijn dienstknechten. En dat had God gedaan met het oog op anderen, vooral om aan de vijanden hun wapenen te ontnemen. Vele waren de tegenstanders, zoowel buiten als in de gemeente. De godde lijke roeping der apostelen werd in twijfel getrokken. Zij werden van alle kanten bestreden. Vooral Paulus had heel wat te verduren. Men verkleinde hem bij elke voorkomende gelegenheid, men minachtte zijn arbeid als van wei nig beteekenis, velen vertrouwden hem niet recht. En nu houdt hij tegenover dezulken staande wij zijn wel waarlijk dienstknechten van God, wij brengen niet ons eigen woord, maar een bood schap van God, wij dragen het ken- teeken van een apostel. God zelf heeft op ons een zegel gezet, waardoor wij ais Zijn dienaren openbaar worden. Waarin dat zegel bestond? In de werkingen en krachten des Heiligen Geestes, die van hen uitgingen. Ken nelijk was 't een hoogere macht, die hen bezieldedoor middel van hun prediking werden zondaren bekeerd, vijanden van het kruis gewonnen voor Jezus; door hun handen geschiedden groote teekenen en wonderen het was duidelijk, dat de Geest van God door hen sprak en handelde. De bewijzen, dat zij van God gezonden waren, wa ren in overvloed aanwezig. In dit woord van den opostel ligt dan ook een ernstige waarschuwing tot zijn tegenstanders. Hij geeft er mede te kennenwie ons aanrandt, randt den hoogen God aan, gelijk hij, die het koninklijk zegel schendt, den vorst beleedigt, die dat zegel gezet heeft. Die het woord van Gods dienstknech ten verwerpt, is in opstand tegen God zelf. De Heere komt voor de eer van zijn gezanten op als Zijn eigen eer. Wel heeft dan een ieder toe zien, dat hij het woord, hetwelk verkondigd wordt, niet ongehoorzaam zij. Hij wete, dat God eenmaal oordeelen zal naar het woord, dat Zijn dienstknechten in Zijn naam gebracht hebben. Toch moeten wij dit woord niet be perken tot den apostel en zijn mede dienaren. Het is niet alleen van toe passing op de predikers van Gods Woord, maar van alle geloovigen kan gezegd worden, dat God hen verzegeld heeft. Al zijn wij geen prediker van het evangelie in den engen zin des woords, indien wij gelooven in den Heere Jezus Christus, hebben wij toch een zegel, waardoor wij als de Zijnen kenbaar worden. Wij zijn geteekend als Zijn eigendom, als kinderen Gods. Dat zegel is ook weer de Heilige Geest, die in ons woont en werkt. Allen, die Christus toebehooren, allen, die het kindschap deelachtig zijn, wor- denljdoor den [Geest geleid. Die Geest verlichtj hun verstand, leidt hen in de waarheid, heiligt hun hart en vertroost hen in droefheid. Zij bedenken de din gen die des Geestes zijn en zoeken door Zijn kracht de dingen, die boven zijn. Van den Geest, die in hen woont gaat kracht uit, die gezien wordt in een gansch nieuwe levensopenbaring Door hun woord en wandel onder scheiden zij zich van de wereld, die leeft en handelt uit innerlijke vijand schap tegen God en naar de begeerte van het verdorven hart. Zij toch heb' ben God lief, Zijn woord is hun richt snoer, de verheet lijking van Zijn naam hun levensdoel. Aan hen wordt het woord van Jezus bevestigd„Hetgeen uit het vleesch geboren is, datisvleesch, en hetgeen uit den Geest geboren is, dat is geest". Op het koninklijk zegel staat de beeldenaar des vorsten. Zoo dragen Gods kinderen, in de Heiligen Geest, die hun gegeven is, het beeld van God, waarnaar zij vernieuwd zijn geworden. God zelf heelt hen verze geld door Zijn beeld in hun ziel af te drukken en den glans daarvan te doen uitstralen in de wereld. I W£.f 1/ (i Is er, in 't gebed vooral, veel vraag naar verrijking van persoonlijk geloofsleven is de geestelijke haard in 't huisgezin alom goed van brandstof voorzien Broeders en zusters 1 keeren we met die vraag eens tot onszelven in. UITKIJK. 2 Corinthe 1 22. »Die ons ook heeft verzegeld, en het onderpand des Geestes in onze harten gegeven«. I (Wordt vervolgd). Economisch W eekoverzicht. Niettegenstaande de politieke toestand in Europa sedert het verdrag van Locarno weinig is veranderd, lijkt het wel alsof het de laatste week minder rustig is. Er is een verwikkeling gekomen van politiek en economie, waaruit moeilijkheden moeten voortspruiten. Die vers wikkeling betreft voornamelijk de verhouding tusschen Engeland en Rusland, waarbij Enge land moeite doet om den handel met Rusland te belemmerendaarenboven heeft Rusland thans last met China, welk land bezig is on> aangenaamheden te maken met de Russissche bezetting der Oost«Aziatische landen. Verder dreigen verwikkelingen te ontstaan tusschen Amerika en Engeland, betreffende de rubber» quaestie. Zooals uit den teruggang der rub» berprijzen blijkt, is het de laatste week aan Amerika gelukt, om den prijs van het artikel rubber zeer belangrijk omlaag te drukken, wat beschouwd moet worden als zuivere tegen» werking van al de moeite die Engeland gedaan heeft om de rubberprijs omhoog te werken. Amerika schijnt de laatste week geen aan» koopen te Londen gedaan te hebben, zoodat de voorraden van 3500 tot 10.000 ton zijn gestegen. Men denkt in het algemeen echter, dat het Amerika zeer veel geld moet kosten, om rubber te verkoopen, zonder dat zij het hebben, aangezien in den loop van dit voor» jaar wel zal blijken, dat de groote behoefte die er in Amerika is, gedekt moet worden, niettegenstaande men beweert, dat aldaar voor 6 4 7 maanden genoeg rubber is. Hoe het zij, de strijd is in vollen gang en heeft de aan» dacht der geheele wereld, hetgeen aangenaam voor baisse is en buitengewoon onaangenaam voor hausse, die hun artikel thans zeer duur betaald zien. Het behoeft geen betoog, dat de koersen der rubberwaarden meerendeels lager waren en de handel speciaal in incourante fondsen zeer matig was. Het eenige fonds, dat zich in omgekeerde richting bewoog was het aan» deel intercontinentabrubber, dat tot 22xh °/o steeg j.l. Maandag en naar het heet in groote bedragen naar Amerika teruggaat. Ook omtrent dit aandeel zijn de meeningen verdeeld, doch zeker is het, dat de arbitrage» kantoren in enkele weken tijds enorme bedra» gen naar de overzijde hebben getransporteerd; men denkt van écn«derde van het hier ge» houden wordende bezit. De druk op rubberwaarden vond zijn weer» klank in de afdeeling der tabaksaandeelen, die eveneens belangrijke hoeveelheden rubber produceeren. Daarenboven is de groote Duit» sche tabaksafnemcr thans geen kooper, bij gebrek aan de noodige gelden, aangezien de economische toestand van Duitschland nog steeds verre van rooskleurig is. Petroleumwaarden hebben ook al te lijden van de algemeen dalende tendenz, zoodat aandeelen Kon. Olie tot 403 zijn gedaald j.l. Maandag. Men verwacht dat dit aandeel niet meer dan 25 dividend zal geven en is het uit rendements oogpunt bezien, toch nog duur betaald. Van scheepvaartaandeelen valt nog steeds geen verbetering te melden, ofschoon de Kon. HolL Loyd het zoo druk schijnt te heb» ben met hare vaart op Z.»Amerika, dat er zelfs geen gelegenheid is voor pleziervaarten gedurende dezen zomer. Het wil echter voor» komen, dat dit meer als reclame bedoeld is, aangezien tegen de thans geldende vracht» prijzen onmogelijk met winst kan worden gevaren. Wat de industrieele markt betreft was er een bijzonderheid, n.l. de firma Voornveld, die f 200,— per aandeel zal terug betalen uit haar overvloedige kasmiddelen, wat wel ais zeer bijzonder mag worden gestempeld in deze misère»tijd. De firma Voornveld fabri» ceerd suiker» en dropwerken, welk bedrijf dus buitengewoon goed schijnt te gaan. Het geld is nog steeds, in verband met de weinige vraag, goedkoop en noteert 2'/2 a 3 °/0 niettegenstaande de vele nieuwe emissies, die met uitzondering van de 4l/2 Spoorweg» leening alle volteekend werden. VERGADERING van den Gemeente» raad van OUDDORP op Vrijdag 22 Januari des nam. half 3 uur. De heer W. Mastenbroek is afwezig. De voorzitter, burgemeester Gobius du Sart, opent de vergadering met gebed, waarna de notulen worden voorgelezen en onveranderd worden vastgesteld. De VOORZITTER zegt in deze eerste ver» gadering des nieuwen jaars behoefte te gevoe» len de leden hartelijk dank te brengen voor de bij de jaarwisseling ondervonden belangstel» ling en wenscht hen met hun gezinnen een gezegend nieuwjaar. Moge zij denzelfden ijver betoonen in het behartigen der gemeentebe» langen als vorige jaren. Spr. herdenkt de ramp te Borculo die nog zoo versch ons volk in het geheugen ligt. Deze ramp werd opgevolgd door een noggrootere ramp. Gelukkig bewijst ons volk nog welda» digheidszin te bezitten en spr. hoopt dat ook de bewoners van Ouddorp wederom zullen toonen dat zij een offervaardig hart hebben. Ouddorp zelf bleef in 1925 voor groote rampen gespaard, waarvoor wij dankbaar moe» ten zijn. Moge ook dit jaar voorspoed en welvaart ons deel zijn. Verschillende ingekomen stukken worden ter kennis der vergadering gebracht. Ged. St. berichten enkele goedkeuringen over genomen raadsbesluiten. De comm. van schoolverzuim geeft kennis van de verdeeling vau functies onder haar leden. Ged. St. berichten dat zij de goedkeuring der begrooting verdagen en de raad gemach» tigd is tot het doen van uitgaven tot de helft der geraamde gelden. De kas is nagezien en in orde bevonden. In kas was f 2583,85. Dr. Greup vraagt ontslag als lid der comm. van toezicht op hetL.O. Wordt eervol verleend. Deze stukken worden voor kennisgeving aangenomen. t De directe der N.V. Beurtveer alhier vraagt om een betere regeling in het havenverkeer. Daar dit stuk ongezegeld is wordt het voor kennisgeving aangenomen. Bovendien was de tijd te kort dan dat B. en W. zich voldoende konden oriënteeren en den raad met prae» advies dienen. De heer KL WESTHOEVE (Ned. Herv.) vindt den toestand in de haven onhoudbaar, er moet verandering komen. De beurtvaart en particuliere schepen ondervinden stagnatie. De heer T. TANIS (A.R.)'merkt op dat de klacht al oud is. Het is 't beste dat nu maar ineens een beslissing genomen wordt. De VOORZITTER zegt dat het dit seizoen druk geweest is met de schepen die hier thuis behooren en hier den winter passeerden. Het is echter waar dat de beurtveer veel last onder» vindt. Spr. zegt toe dat hij de zaak nader zal Mr. J Limburg, die van H. M. de Koningin de opdracht ontving tot vorming van een kabinet. doen onderzoeken en de commissariis zal ver» zoeken deze zaak mondeling den raadsleden toe te lichten. Wethouder KL VOOGD (Ned Herv.) meent dat een oplossing moeilijk te vinden zal zijn, tenzij men er een kapitaal van een halve ton aan wagen wil, wat niet rendabel zou zijn. Aan de orde is vaststelling der instructie van den gemeente»arts; De VOORZITTER memoreert dat na de vorige openbare vergadering een vnavergade» ring« gehouden is waar deze zaak is bespro» ken. Voornamelijk om twee zaken liep toen het geding, en wel le het schrappen van de clausule dat de politiemannen vrije genees» kundige behandeling zouden hebben en 2e dat de dokter, wanneer hij langer dan 8 dagen buiten gemeente vertoeft, in de gemeente een plaatsvervanger moet aanstellen. B. en W. achten hét een vraag of dit 2de punt wel in het belang dei gemeente zou zijn, daar het mogelijk is dat Dr. Kras wanneer hij slechts uiterlijk 8 dagen assistentie verleenen kan hij zulks zal weigeren. Een ander bezwaar tegen een vreemde plaatsvervanger is dat het plaatsingsbureau geen verantwoording op zich neemt en men groote kans beloopt jonge artsen te krijgen die zonder eenige ervaring zijn. De heer C. BOSLAND (Ned. Herv.) hecht te veel waarde aan de welwillendheid van Dr. Kras dan dat hij zou aannemen dat deze weigeren zou voor minder dan 8 dagen assistentie te verleenen. Er is inderdaad iemand in de gemeente zelf noodig die direct te ont» bieden is. Er zijn wantoestanden die deze noodzakelijkheid bewijzen. De VOORZITTER meent dat de raad een onhoudbaren toestand gaat scheppen wanneer hij verlangt dat er ten allen tijde een plaats» vervanger moet zijn. Veronderstel dat de dokter plotseling wegens familieomstandigheden b.v. weg moet, en Dr. Kras assisteert niet dan zou hij in overtreding zijn wanneer hij geen plaats» vervanger achter laat. Spr. geeft den voorkeur aan het denkbeeld van den heer Breen, in de vorige vergadering geopperd n.l, om vast te stellen dat de plaatsvervanging naar ge» noegen van B. en W. geregeld moet worden. De heer KI. WESÏHOEVE ziet het bezwaar niet dat Dr. Kras niet zou assisteeren en wan» neer het regelen aan B. en W. wordt overge» laten, vervalt men in den ouden toestand. De VOORZITTER stelt voor het voorstel» Breen in stemming te brengen. De heer T. TANIS meent dat zijn voorstel in de vorige vergadering gedaan n.l. om indien de dokter langer dan 8 dagen uit de gemeente is een plaatsvervanger tegenwoordig moet zijn, van de verste strekking is en dus eerst in stemming dient te worden gebracht. Hiertoe wordt overgegaan. Dit voorstel wordt aangenomen met 6 tegen 4 stemmen. Tegen stemden de H H. KI Voogd, M. Bos» land, J. Westhoeve en C. Breen. Met algem. st. werd voorts besloten de be» paling te schrappen dat de politie vrije ge» neeskundige behandeling heeft. Wanneer in behandeling komt de benoe» ming van een geneesheer vraagt de heer T. TANIS het woord en merkt op dat de voorzitter eenigszins voorbarig was met het oproepen van sollicitanten tegen het oude salaiis. Volgens spr. had men evenveel solli» citanten gehad wanneer men het salaris der gemeente niet had bekend gemaakt. De bloeien» de praktijk in Ouddorp is hiervoor borg. De VOORZITTER antwoordt dat het ge» noemde salaris een norm is welke algemeen op dit eiland geldt. Een gemeente»arts beloopt ook steeds de risico dat zich naast hem een ander arts vestigt, zooals b.v. in Sommelsdijk gezien is. Van een bloeiende praktijk is dan geen sprake meer. Boven dit alles dient echter in het oog gehouden te worden dat de dokter werk verricht in dienst der gemeente, waarvoor hij redelijkerwijs een honorarium toekomt. Immers hij heeft geen enkel voorrecht boven een ander geneesheer die zich hier zou komen vestigen. Spr. stelt voor, vóór de benoeming even in geheime vergadering over te gaan om de ingekomen sollicitaties te behandelen. De heer C. BREEN (Lib.) wcnscht vooraf even het woord. Wanneer de VOORZITTER opmerkt dat hij beslist of er al dan niet in geheime ver» gadering zal worden overgegaan vraagt de heer Breen op welk artikel de voorzitter zijn mee» ning grond. De SECRETARIS slaat er de gemeentewet op na, waarop blijkt dat de voorzitter gelijk heeft. De VOORZITTER zegt dat wanneer het geen zaken van particulieren aard zijn, spr. den heer Breen wel het woord wil geven. De heer BREEN zegt, zooals bekend is was op 25 December de tijd verstreken om te solliciteeren naar de vacante betrekking van geneesheer in deze gemeente. Op Maandag 28 December van het vorig jaar, dus 3 dagen na sluiting begaf ik mij naar de secretarie om de stukken in te zien die waren ingekomen van de sollicitanten, teneinde nadere inlichtin» gen in te winnen. Daar kreeg ik de mededee» ling dat de stukken niet ter secretarie aan we» zig waren doch deze op dat moment bij den dokter waren. Toen ontving ik van wege de secretarie een lijstje van de sollicitanten opdat ik toch aan het inwinnen van inlichtingen kon gaan. Wat was echter het gevalop het lijstje dat mij werd verstrekt, stonden twee namen van sollicitanten, die niet eens hadden gesolliciteerd zoodat ik inlichtingen vroeg over een niet sollicitant. Dit was zeer begrijpelijk een on» aangenaam geval. Daarom vraag ik U voorzit» ter dienden die stukken ter secretarie te zijn en ter inzage te liggen voor de raadsleden ja of neen De VOORZITTER antwoordt dat de stukken der sollicitanten aan zijn adres zijn gekomen. Gaarne geeft spr. daarover alle gewenschte inlichtingen. Reeds te voren had Dr. Greup gevraagd inzage der stukken te mogen hebben om alle inlichtingen die hij geven kon te verstrekken. Hiertegen had spr. geen bezwaar. Het gaat immers om een hoogst belangrijke zaak en dan is het heel veel waard wanneer men deskundige voorlichting heeft De heer C, BREEN wijst er op dat de inge» komen stukken toch allereest ter inzage van de raadsleden moeten leggen. De VOORZITTER zou willen weten waar omschreven is wat spr. met stukken van dezen aard moet doen. Spr. laat zich door geen raadslid opleggen wat hij met ingek. st. doen moet. Bij de benoemimg van een onderwijzer gaat het even zoo als het hier gegaan is. Eerst gaan den stukken naar den Inspecteur, zoodat de raadsleden evenmin direct nadat de termijn der sollicitatie inzending verloopen is de stuk» ken kunnen inzien. De heer BREEN meende gehoord te hebben dat er na den gestelde termijn ook nog sollici» tatiën waren ingekomen. De VOORZITTER merkt op dat B. en W. hiertegen bezwaar geen meenden te moeten hebben. Immers hoe grooter keus hoe beter. De heer BREEN zegt dat de termijn van sluiting stipt had in acht genomen moeten zijn. De heer T. TANIS zegt dat een ambtenaar ter secretarie mededeelde dat Dr. Greup meent dat hem is opgedragen uit te zoeken wie de geschikste sollicitant is. Dit is toch geheel bui» ten den regel. Bovendien vertelde de dienst» bode van Dr. Greup reeds eenige dagen gele» den wie benoemd zou worden. Was dit te voren al besproken B. en W. gaan veel te ver met Dr. Greup. De VOORZITTER ontkent dit en zegt dat een vergissing op het secretarie de oorzaak is van het gerezen misverstand. De heer BREEN zou willen weten wat B. en W er mee voor hadden om Dr. Greup informaties te laten inwinnen. De VOORZITTER zegt: doelmatigheidsre» denen en gevolg van een heerschende usantie. De heer BREEN dacht dat B. en W. zelf voldoende capaciteiten bezaten om de noodige informaties te doen. Een buitenstaande doktei moet hier niet ingehaald worden. Spr. stelt voor, dat de raad zich over deze zaak ais volgt uitspreekt »De raad der gemeente Ouddorp in ver» gadering bijeen op Vrijdag 22 Januari 1926 gehoord dat de sollicitatiestukken der verschillende sollicitanten naar de betrekking van Gemeente» geneesheer op den daarvoor bestemden tijd niet ter gemeente»secretarie aanwezig waren, daar de Burgemeester deze stukken zonder toestemming of voor kennis van de Raads» leden of zelfs der Wethouders aan den tegen» woordigen geneesheer had ter hand gesteld, zoodat de raadsleden niet in de gelegenheid waren van deze stukken inzage te nemen keurt deze handelwijze van den Burge» meester ten sterkste af en gaat over tot de orde van den dag.« De VOORZITTER hecht geen waarde aan aan een dergelijke motie. Spr. legt ze naast zich neer. Wethouder VOOGD gelooft dat er een groot misverstand heerscht. B. en W. deden alles ter goeder trouw. Dr. Greup bood eigenwillig zijn diensten aan en B. en W. vonden het niet raadzaam een jong arts te benoemen, dit wat betreft het aannemen van sollicitanten na verloop van den termijn. Deze motie is dan ook met op haar plaats. De heer BREEN vraagt of er een gemeente» belang mee gediend is dat de voorzitter den arts inlichtingen verzocht en hem de stukken afgaf en Dr. Greup beloofde dat deze dit zaakje wel mocht klaar maken buiten den raad om. De VOORZITTER teekent tegen dit laatste protest aan. Deze b&rering is geheel onjuist. De heer BREEN houdt vol dat het de waar» heid is. Ieder spreekt er zoo over. De heer LODDER (Wild) oppert de vraag of er wellicht ook een finantieel vraagstuk achter steekt. De heer BREEN weet hier niets van. De T. TANIS meent dat de dokter er een finantieel voordeel aan hebben zal. De VOORZITTER zegt hiervan niets te weten De heer KL WESTHOEVE meent dat nu blijkt, dat B. en W. in het ooitje genomen zijn, men deze niet te hard moet vallen. Dat kan ieder overkomen. B. en W. hebben in goed vertrouwen zoo gehandeld. De heer LODDER zegt, dat er een sollici» tant was die een kamer had besteld met het doel een paar dagen te blijven. Na een bezoek dat hij bracht aan Dr. Greup is hij echter denzelfden dag weer vertrokken. Weet de voorzitter hiervan de oorzaak? De VOORZITTER kan hiervan geen ver» klaring geven. De heer C. BOSLAND zegt dat na afloop van den termijn Dr. Teekens nog als sollicitant is ingeschreven, deze zou nog gesolliciteerd hebben na met den burgemeester gereisd te hebben. Deze sollicitatie is feitelijk ongeldig. De VOORZITTER merkt op dat B. en W. van oordeel waren dat er te weinig sollicitaties waren ingekomen, waarom deze er [nog bijge» voegd is. De heer BREEN meent dat dit niet had mogen gebeuren. Spr. stelt voor de motie nu in stemming te brengen. Bij stemming blijkt dat de stemmen staken. Vóór stemden de H.H. M. Bosland, C. Breen C. Lodder, C. Bosland en F. Tanis. In een volgende vergadering zal deze motie dus opnieuw in stemming moeten komen. Dan gaat de raad over in comité. Na heropening der deuren wordt tot stem» men over de ingekomen sollicitaties overgegaan Met 9 stemmen wordt benoemd Dr. Polderman van OudeVosmeer. 1 stem werd uitgebracht op Dr. v. E. De heer LODDER vraagt inlichtingen over den toestand van den weg Middelharnis«Oud» dorp. De VOORZITTER merkt op dat deze zaak bij Ged. St. aanhangig is Met begrinten zal nog even gewacht moeten worden. De heer BREEN zou den datum willen be» palen waarop de benoemde dokter in functie moet treden. Dr. Greup wil zoo spoedig mo» gelijk weg. De VOORZITTER zegt dat het niet wel doenlijk is hierover thans een besluit te nemen. Spr. zal trachten dit onderling te regelen. Dan sluiting. Op Woensdag 27 Januari 1926, 's nam. 3 uur te Dirksland, ter herberge van H. van den Doel, veiling en Op Woensdag 3 Februari 1926, 's nam. 3 uur te Dirksland, ter herberge van jTKeuve» laar, afslag van a. 2.88.90 H.A. (7 G. 39 R. Sommelsdijksche Maat) Bouwland te Sommelsdijk nabij Dirks» land in den polder »De Oude Plaat», kad. Sectie D no. 825, waarvan 5 Gem. dadelijk te aanvaarden en het restant blootschoof 1926, in 4 pereeelen en corabinate, ten verzoeke van den heer M. de Bonte Jz. b. Een huis met schuur, wagenhuis, steenen varkenshok, keet, bleekveld, erf en grond (eeuwige erfpacht), te Melissant .nabij Dirksland op Kralingen, kad. Sectie B nos. 687 en 690, tezamenen groot 7 Aren 40 centiaren in één perceel, te aanvaarden uiterlijk 4 April 1926, en 0.14.20 H.A. (105 R. Soma. Maat) Tuigrond (geschikt voor Bouwgrond), te Sommelsdijk nabij Dirksland, aan den Onwaardschen, kad. Sectie D no. 940, in één perceel, te aanvaar» den 1 Maart 1926, ten verzoeke van den heer C. de Bonte Mz. Notaris VAN DER SLUIJS. Verhuring bij inschrijving voor 3 of 5 jaren naar verkiezing van 3<96»50 H.A. weiland in den Simonshavensche polder aan den Westdijk. In gebruik geweest bij den Heer C. J. Oost» hoek Inschrijvingsbiljetten in te leveren vóór of op Woensdag 3 Februari 1926. Notaris C. LOEFF. Op Donderdag 4 Febr. 1926, v.m. 10 uur te Oude Tonge, aan den Heerendijk, op de hofstede »Het Lot«, bewoond door en ten verzoeke van den heer Adrs. Dekkers, aldaar,t van 7 paarden, 30 stuks hoornvee, varkens, pluimvee, alsmede een groote landbouw»inven< taris en eenige meubilaire goederen. Breeder omschreven bij biljet, verkrijgbaar ten kantore van Notaris AKKERMAN. Boelhuis te Biert op Vrijdag 5 Februari 1926 voorm. 10 uur, voor den Heer S. Durk» stra, aldaar, om contant geld, publieke ver» kooping van 2 koeien, 60 kippen, kunstmoe» der (Triumph), nieuw kippenhok, tuinmeube» len, kruiwagen, 50C0 K.G. hooi, 500 M. ijzerdraad, kippengaas, palen, planken, hooi» harken, hooivorken, schoppen, ladder, '/2 H.L. bouw» en melkgereedschappen enz. enz. Eén uur vóór den aanvang der verkooping te bezichtigen. Notaris C. LOEFF. Bij Veiling op Vrijdag 29 Januari 1926 in het café van I. de Witte te Nieuwe Tonge, bij Afslag op Vrijdag 5 Februari 1926 in het café van P. M. Schipper, beide dagen des nam. 3 uur vanTwee pereeelen bouwland aan den Duivenwaardschendijk te Nieuwe Tonge groot IOV2 gemet V. M. in den polder Klinkerland ten verzoeke van den Heer K M. Houtaar te Nieuwe Tonge Notaris VAN ISPELEN. Op Dinsdag 9 Februari 1926 bij veiling, en op Dinsdag 16 Februari 1926 bij afslag, beide dagen 's nam. 3 uur te Stad aan 't Haringvliet, ter herberge van G. Smits, van Een huis met schuui, dijkhoiland, erf en grond te Oude Tonge aan eten Noordl. dijk kad. Sectie A no. 150, 156 en 500 te zamen groot 27 Aren 02 centiaren (177 R. V. Maat) in één perceel Een huis met hofland, erf en grond aldaar, kad. Sectie A no. 150, 158 en 487, te zamen groot 15 Aren 13 centiaren (99 R. V. Maat) in één perceel, verhuurd aan de Wed. J. de Boet en 1»50»60 H.A. (3 Gem. 84 R. V. Maat) Bouw» land, te Oude Tonge, in den polder Oostende, nabij den Watergatschen weg, kad. Sectie A no. 504, in één perceel dadelijk te aanvaar» den. Ten verzoeke van Gebr. van Bouwelen te Oude Tonge. Notaris VAN DER SLUYS. Op Woensdag 10 Febr. 1926 des v.m. 10 uur te Langstraat nabij A.hthuizen, op de hof» stede van en ten verzoeke van den heer G. van Nieuwenhuizen aldaar, van 12 stamboek» paarden, 21 stuks hoornvee, landbouwwerk» tuigen, voerbieten, pulp, stroo enz. Breeder omschreven bij biljet, verkrijgbaar ten kantore van Notaris AKKERMAN. Op Woensdag 24 Februari 1926, 's voorm. 10 uur te Oude Tonge, aan den Oudel. dijk, van paarden, vee, landbouwgereedschappen enz., ten verzoeke van Gebr Hobbel. Notaris VAN DER SLUYS. Deze Cc A BONN! BUITEN AFZONC Alle Dit MIDDELHARNIS. Centrale Veiling voor Goeree en Overtlakkee. Veiling van Dinsdag 26 Januari 1926. Kipeieren 55 kg. f 6,70 per 100 stuks Knollen f 2,60 tot f 3,— per 100 K.G. Spruiten f 3,80 tot f 19,— per 100 K G. Veldsla f 8,90 tot f 9,60 per 100 K G. ROTTERDAM, 26 Jan. 1926 Op de heden in ons Veilingslokaal, War» moezierstraat 37—39, gehouden Veiling, wer» den de volgende prijzen besteed Kipeierenf 8,20 tot f 9,85 Idem (klein)5,50 tot 8,10 Idem extra zwtot Eendeieren8,65 tot 9,95 Ganseierentot -,— Kalkoeneiercntot Kievitseieren tot Middenprijs f Aanvoer 72000 stuks. DE ROTTERDAMSCHE VEILING Vóór landbouv zoek. JaiL den kan wers, wa - f 0,68 ten geen Gebr. J. Er wordt 1 verder wc pers. Maj greep of Deze vl het gerei nu al jaij opsporing wereld vj| zijn dus boeren te wie kwak: reëele haij want het ten onrec. bedrieger bezoekt schendl kleine lu| grooten laten ziet digen en of garanti stations ai boden wc zeer zulk leert ons paar voor lisalpeter w vreemde 1 afvalprod en hadde: meer dan men maal zout. Sot het vergif wel tien zout was kalkmerge1 aankomt te wensc| ontdekte feriéh«, iti per K.G. niets and dat monsti (wat al kenved 2>/2 K. G. tendeels in een mq in plaats paar monj garantie Zal nog zoover or ratiéf aar] knoeiers Een Met 192 gegaan wi en verbeti een enorif streken, te dankenl aan drie coöperatie kunstmest loosde gi landouwe*- producties in veel be zuivelfabri duet en h| de wereld gingen wj de coöp. het noodi wikkeling En dan daar aan te brenger is vooruit Het kunsti niet zoove niet jonge in hun nomen ori landbouwi geschoten, in doorsr men dan bouwwetei is ook de

Maas- en Scheldebode | 1926 | | pagina 2